Jak założyć blog fotograficzny za pomocą WordPress (i 4 sposoby zarabiania)

Ludzie zakładają blogi fotograficzne z jednego z tych dwóch powodów:


# 1. Gdy chcą wykorzystać swoje blogi fotograficzne do generowania potencjalnych klientów dla swojej działalności i usług fotograficznych.

LUB

# 2: Gdy są tylko hobbystycznymi fotografami i chcą dzielić się swoimi kreacjami ze światem. Oczywiście, robiąc to, chcą zarobić trochę pieniędzy na tym swoim pobocznym projekcie.

Zanim pokażę Ci, jak zbudować blog fotograficzny WordPress, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego chcesz rozpocząć blog fotograficzny. Ten wgląd wpłynie na wszystko w Twoim blogu fotograficznym, od wyboru motywu po różne metody monetyzacji.

Zacznijmy od zdefiniowania głównych celów blogu fotograficznego.

Nawigacja

 • Określ cel blogu ze zdjęciami
 • Wybór niszy
 • Krok # 1: Wybierz nazwę domeny i hosta internetowego
 • Krok # 2: Wybierz motyw WordPress
 • Krok # 3: Zainstaluj odpowiednie wtyczki
 • Cztery skuteczne sposoby zarabiania na blogu ze zdjęciami

Lista narzędzi 

Ujawnienie FTC: Build Otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

Twoje cele założenia bloga fotograficznego

Aby określić cele blogowania ze zdjęciami, odpowiedz na to proste pytanie:

„Co chcę osiągnąć z moim blogiem?”

Niektóre typowe odpowiedzi to:

 • Wygeneruj więcej potencjalnych klientów lub klientów dla mojej niezależnej firmy fotograficznej
 • Sprzedaj moje zdjęcia
 • Generuj pasywne źródło dochodu
 • Przyciągnij studentów na mój kurs fotografii

I tak dalej…

Dobrze jest mieć wiele celów. Na przykład możesz założyć blog fotograficzny z celami, aby zdobyć więcej klientów dla Twojej firmy, a także uczyć innych fotografów i lekcji freelancingu.

To nic innego jak dywersyfikacja dochodów z bloga.

Blog fotograficzny Ryana Brenizera to świetny przykład jednego z takich blogów, który rozwiązuje wiele celów:

 • Służy jako portfolio Ryana – i tym samym generuje potencjalne szanse dla jego firmy.
 • Zawiera sekcję przeglądu sprzętu, w której Ryan recenzuje kilka wybranych produktów – pozwalając tym samym Ryanowi zarobić pasywny dochód dzięki marketingowi afiliacyjnemu.
 • Pomaga również przyciągnąć studentów na warsztaty fotograficzne Ryana.

ryan-brenizerRyan BrenizerBlog fotograficzny

Ty też możesz skupić się na wielu kanałach dochodu. Przed przejściem do następnego kroku wypisz wszystkie swoje cele bloga. Te cele pomogą Ci wybrać odpowiednie metody monetyzacji.

Kolejną rzeczą, którą musimy zrobić, zanim zaczniesz konfigurację bloga, jest sfinalizowanie swojej niszy.

Wybierz niszę przed rozpoczęciem blogu fotograficznego

Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, masz już niszę. Możesz więc przejść do następnej sekcji, w której widzimy kroki konfiguracji.

Ale jeśli jesteś tylko fotografem hobbystycznym, a tym bardziej ogólnym fotografem hobbystycznym, musisz wybrać niszę. Wybór niszy na blogu fotograficznym pomoże przyciągnąć do niego odpowiednich odbiorców.

Wybór niszy umożliwia:

1. Oferuj odpowiednie treści

Po sfinalizowaniu niszy możesz skupić się na tematach interesujących odbiorców docelowych. Na przykład blog fotografii o stylu życia obejmie inne rzeczy niż blog fotografii podróżniczej.

2. Współpracuj z odpowiednimi firmami

Wybór niszy pomaga wybrać odpowiednie produkty lub usługi do przejrzenia na blogu. Jest to ważne, ponieważ potrzeby blogera zajmującego się fotografią portretową różnią się od potrzeb fotografa e-commerce.

Pamiętaj: tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiednie produkty, możesz wygenerować sprzedaż i przychody dla partnerów.

3. Ustaw się na rynku

Trzymanie się niszy pomaga w końcu stać się w niej zasobem pomocniczym.

To prowadzi nas do pytania, jak właściwie wybrać niszę na swoim blogu fotograficznym.

Cóż… głównie wybór Twojej niszy zależeć będzie od twoich zainteresowań, wiedzy w dziedzinie lub wiedzy specjalistycznej.

Oto jednak kilka popularnych pomysłów na blogi fotograficzne:

 • eCommerce
 • Nieruchomość
 • Natura
 • Styl życia
 • Ślub
 • Zdarzenie
 • jedzenie
 • Czarny i biały
 • Miejski
 • Panoramy
 • Zwierząt
 • Sporty
 • Sztuki piękne
 • Jeden kolor
 • Zdjęcia lotnicze

(Możesz znaleźć zalety i wady niektórych z tych nisz w tym artykule Josha.)

Teraz, gdy rozumiemy główny cel Twojego bloga, a także potrzebę wyboru niszy, jesteśmy gotowi spojrzeć na kroki konfiguracji bloga.

Oto trzy kroki, które musisz wykonać, aby zbudować blog fotograficzny z WordPress.

Jak założyć blog fotograficzny

Krok 1: Wybierz nazwę domeny i hosting

Pierwszym krokiem do stworzenia udanego bloga ze zdjęciami jest wybranie nazwy domeny. Twoja nazwa domeny to Twój adres internetowy.

Zawsze zalecam używanie własnej nazwy jako nazwy domeny, ponieważ działa ona jak doskonałe ćwiczenie brandingowe. Jest to tym ważniejsze, że blog ze zdjęciami to także CV online, które najprawdopodobniej jest.

Po wybraniu nazwy domeny zarezerwuj ją u jednego z zaufanych rejestratorów domen, takich jak Namecheap.

Namecheap oferuje świetne ceny i niesamowitą obsługę klienta. Nie musisz szukać dalej niż ta usługa, aby zarezerwować nazwę domeny.

Szybka uwaga: większość firm hostingowych umożliwia również rejestrację nazw domen.

Zalecam jednak zakup domeny i hostingu osobno, ponieważ w pewnym momencie Twój blog może się rozwijać tak bardzo, że możesz chcieć przejść na inny hosting. Transfer domeny jest znacznie łatwiejszy, gdy nie jest klubowany z hostingiem.

Ok… więc kiedy już będziesz mieć nazwę domeny, następnym krokiem jest zakup hostingu dla swojej witryny.

Twój adres internetowy lub nazwa domeny pokażą Twoją witrynę po jej hostowaniu. Istnieje wiele dostawców usług hostingowych, które bierzesz pod uwagę.

Ale powinieneś iść z tym Hosting InMotion ponieważ:

 1. Bardzo łatwo jest zainstalować i zarządzać WordPress w InMotion.
 2. Jest niezwykle opłacalny dzięki planowi hostingowemu WordPress już od 2,95 USD miesięcznie dla początkujących blogów.
 3. Szybko płonie dzięki technologii SSD.

Możesz przeczytać moją pełną recenzję w Web Hosting Secret ujawniony. Możesz też sprawdzić mój Przewodnik po hostingu WordPress tutaj.

Krok # 2: Wybierz motyw blogowania ze zdjęciami WordPress

Kiedy dopiero zaczynasz, możesz zacząć od darmowego motywu. Po skonfigurowaniu tego motywu zrozumiesz funkcje, których najbardziej potrzebujesz. Te spostrzeżenia mogą być bardzo pomocne przy zakupie motywu premium.

Oto dwa piękne motywy do blogowania ze zdjęciami WordPress.

Darmowy motyw nr 1 – Photo Perfect

idealny do zdjęćPróbny & Pobieranie

Photo Perfect to responsywny motyw do blogowania zdjęć WordPress, który prezentuje zdjęcia w stylu murowanym.

Na stronie głównej znajduje się obraz o pełnej szerokości. Możesz użyć tego gniazda, aby wyświetlić swoje najlepsze zdjęcie. Mało tego, gdy użytkownik najedzie myszką na którykolwiek z wyświetlanych obrazów, otrzyma opcję przejścia do odpowiedniego postu na blogu lub podgląd obrazu w dużym lightboksie.

Darmowy motyw # 2 – Photomania

fotomanięPróbny & Pobieranie

Photomania to kolejny skuteczny motyw do blogowania zdjęć w WordPress.

Funkcja wyszukiwania na stronie głównej sprawia, że ​​jest on szczególnie odpowiedni, jeśli chcesz umożliwić czytelnikom wyszukiwanie (i kupowanie) zdjęć. Funkcja kupowania nie jest wbudowana, ale istnieją bezpłatne wtyczki, które pomogą Ci ją dodać. Ponadto ten motyw ma duży suwak na stronie głównej.

To były bezpłatne opcje.

Ale jeśli możesz zacząć od motywu premium, zrób to.

Znajdź poniżej 3 najbardziej niesamowite motywy do blogowania ze zdjęciami WordPress.

Płatny motyw # 1 – Divi

Divi from Elegant Themes to wielofunkcyjny motyw WordPress, który może pomóc w zbudowaniu dowolnej witryny WordPress. Dołączone blogi fotograficzne.

Jedną z największych zalet korzystania z motywu takiego jak Divi jest to, że jest on czymś więcej niż tylko motywem, to narzędzie do tworzenia motywów. Zawiera różne elementy, które można przeciągać i upuszczać na swojej stronie i budować ją tak, jak sobie wyobrażasz. Ponadto możesz aktualizować wygląd swojej witryny, jak chcesz.

I jak wiadomo, suwaki są bardzo pożądaną funkcją na blogu fotograficznym, ponieważ oferują fantazyjne sposoby prezentowania pracy. Tutaj Divi zdobywa pełne oceny.

Moduł suwaka Divi pozwala umieszczać suwaki w dowolnym miejscu na stronie. Możesz łatwo regulować wysokość i szerokość suwaków. Możesz także kontrolować animacje i kolory aktywacji suwaków.

Ceny: Divi jest częścią członkostwa Elegant Themes, które zaczyna się od 69 USD rocznie. W ramach tego członkostwa otrzymujesz 87 motywów i 6 wtyczek.

Jeśli podoba Ci się Divi i jesteś pewien, że będziesz go używać wiecznie, możesz rozważyć skorzystanie z planu na całe życie, który kosztuje jednorazowo 249 USD.

Oto przykład prostego, ale pięknego bloga fotograficznego utworzonego przy pomocy Divi.

divi-samplePróbny & Pobieranie

Płatny motyw # 2 – Beluga

Beluga to piękny motyw do blogowania ze zdjęciami WordPress, który prawie zaznacza każdy punkt na liście życzeń motywów każdego blogera fotograficznego.

Beluga również jest wyposażona w narzędzie do tworzenia stron, ale w przeciwieństwie do Divi, ma tylko ograniczoną liczbę opcji – wystarczającą do stworzenia fantastycznego bloga fotograficznego.

Ponieważ Beluga ma funkcję podglądu na żywo, możesz przeglądać stronę internetową po jej utworzeniu.

bieługaPróbny & Pobieranie

Kolejną bardzo przydatną funkcją Beluga jest wbudowany kreator suwaków, który pozwala tworzyć niestandardowe suwaki, które można dodawać do bloga.

Inne godne uwagi funkcje obejmują niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs do dodawania treści, zarządzania albumami (dzięki czemu można łatwo kategoryzować zdjęcia) oraz nieskończone przewijanie.

Ten motyw to absolutna kradzież za 79 USD.

Płatny motyw # 3 – Obramowanie

Border to wspaniały motyw blogu fotograficznego WordPress, który ma ogromny i szybko ładujący się suwak strony głównej. Jeśli nie chcesz suwaka, możesz przejść do innych opcji wyświetlania, takich jak Kamieniarstwo lub Krata miniaturek. Wszystkie układy skupiają się na obrazach.

Border pozwala także sprzedawać zdjęcia za pośrednictwem szablonu sklepu.

Jedną rzeczą, którą absolutnie uwielbiam w Border, jest to, że ma piękną równowagę między designem a treścią. Dzięki temu nie tylko udostępniasz swoje zdjęcia swoim czytelnikom, ale możesz także udostępniać ich historie w wielkim stylu:

granicaPróbny & Pobieranie

Kolejną doskonałą funkcją jest włączenie szablonu strony projektu. Jeśli Twój blog fotograficzny jest również Twoim CV, możesz użyć szablonu projektu, aby wyróżnić specjalne projekty.

Szablon projektu pokazuje szczegóły takie jak klient, historia projektu i wszystkie zdjęcia z tego albumu projektu.

próbka granicznaPróbny & Pobieranie

Ten motyw w cenie 75 USD sprzedał się w ponad 4000 egzemplarzy. Możesz go kupić bez obawy o jakiekolwiek nasycenie, ponieważ po dodaniu zdjęć do tego motywu będziesz praktycznie właścicielem projektu!

Po motywach będziesz potrzebować wtyczek, aby dodać dodatkową funkcjonalność do swojego bloga. Spójrzmy na kilka przydatnych wtyczek.

Krok # 3: Zainstaluj odpowiednie wtyczki na swoich blogach fotograficznych WordPress

Jedną z największych funkcjonalności potrzebnych blogom fotograficznym WordPress jest dodawanie galerii i suwaków. Chociaż sugeruję wtyczki do nich, zdecydowanie polecam, aby przejść do motywu, który daje ci wbudowane te rzeczy.

Galeria zdjęć autorstwa Supsystic

supsystycznyPróbny & Detale

Ta wtyczka umożliwia korzystanie z obrazów z galerii multimediów w witrynie i tworzenie pięknego obrazu karuzela, polaroid, i galerie o pełnej szerokości. Wszystkie style są dostarczane z gotowymi szablonami, więc nie musisz zaczynać od zera.

Suwak „Ogromny IT”

suwak ogromnyPróbny & Detale

To najczęściej pobierana wtyczka suwaka WordPress. Możesz go używać do tworzenia nieograniczonej liczby suwaków i dodawania ich do postów, stron i obszarów widżetów. Możesz dostosować wysokość i szerokość suwaka, czas pauzy, styl nawigacji, ikonę ładowania i inne opcje.

Sprzedaj media

Jeśli głównym sposobem zarabiania na blogach jest sprzedaż zdjęć, spodoba ci się ta wtyczka. Sell ​​Media pozwala sprzedawać i pobierać opłaty za komercyjne, redakcyjne i osobiste wykorzystanie twoich zdjęć.

Sell ​​Media korzysta z PayPal do zbierania płatności.

Próbny & Detale 

Leniwy ładunek

Blogi Photopgraby zawierają zwykle setki zdjęć, więc stają się bardzo wolne z powodu ładowania wszystkich zdjęć. Wtyczka Lazy Load to świetne rozwiązanie tego problemu.

Lazy Load przyspiesza witrynę, ładując tylko te obrazy, które są widoczne dla użytkownika w obszarze składania przeglądarki. Obrazy poniżej obszaru składania są ładowane podczas przewijania użytkownika.

Lazy Load nie ma żadnych ustawień do skonfigurowania. Po prostu aktywuj wtyczkę i powinieneś być dobry.

Próbny & Detale

Yoast SEO

Image SEO odgrywa dużą rolę w rankingu witryny. Jest to dla Ciebie o wiele ważniejsze, ponieważ dla Ciebie obrazy stanowią większość treści Twojego bloga. Yoast SEO pomaga zoptymalizować obrazy za pomocą tagów alt i tytułów, aby wyszukiwarki zrozumiały, o czym są Twoje zdjęcia.

Szybką wskazówką dotyczącą optymalizacji obrazu jest używanie nazw opisowych.

Zamiast używać domyślnych nazw plików obrazów, takich jak IMG-12847340304e9558, powinieneś pisać zoptymalizowane nazwy plików, takie jak fotografia ślubna w Nowym Orleanie lub zdjęcia ślubne w Nowym Orleanie

Próbny & Detale

Oprócz tych wtyczek należy również rozważyć narzędzie do kompresji obrazu, takie jak Optimizilla.

Najlepiej, aby nigdy nie przesyłać oryginalnego obrazu na blogu, ponieważ oryginalny plik może mieć ogromny rozmiar. Zbyt wiele takich zdjęć w wysokiej rozdzielczości może zabić szybkość Twojej witryny.

Przed przesłaniem zdjęć przeprowadź je przez Optimizilla i zmniejsz ich rozmiary bez obniżania ich jakości.

Dzięki temu powinieneś mieć gotowy funkcjonalny blog ze zdjęciami. Zobaczmy teraz, jak zacząć zarabiać na tym pieniądze.

Alternatywne platformy do założenia bloga fotograficznego

Jeśli uważasz, że WordPress nie jest tym, czego szukasz, oto kilka alternatyw do rozważenia,

Platformy
Co oferuje
Dowiedz się więcej

wix

Wix

Unikalne galerie wyświetlają Twoje zdjęcia z mnóstwem miejsca do przechowywania.Przeczytaj: Wix Review
Shopify

Shopify

Uniwersalna platforma eCommerce, dzięki której Twój blog ze zdjęciami stanie się sklepem internetowym.Przeczytaj: Shopify Review
Weebly

Weebly

Niezwykle łatwy w użyciu i utrzymaniu. Najlepsze dla początkujących i właścicieli witryn, którzy nie chcą spędzać zbyt dużo czasu online.Przeczytaj: Weebly Review

4 skuteczne sposoby zarabiania na blogu fotograficznym

Po skonfigurowaniu bloga zdasz sobie sprawę, że skonfigurowanie go było w rzeczywistości najłatwiejszą częścią tego procesu. Prawdziwym wyzwaniem jest zarabianie na tym.

Ale jak wspomniałem wcześniej, kiedy tworzysz witrynę z wyraźnymi celami, stworzenie planu zarabiania nigdy nie stanowi problemu.

Oto 4 najbardziej skuteczne techniki zarabiania na blogach fotograficznych, od których możesz zacząć:

# 1: Generuj potencjalnych klientów dla swojej firmy fotograficznej

Najczęstszym sposobem zarabiania na blogu fotograficznym jest konwersja go na maszynę do generowania potencjalnych klientów w firmie fotograficznej.

Bardzo dobrym przykładem blogu fotograficznego, który generuje potencjalnych klientów Gratisografia. Gratisografia to poboczny projekt Ryana McGuire’a, w którym często publikuje posty ze zdjęciami. Opublikował te zdjęcia za darmo, nawet w celach komercyjnych.

Linki do swojej głównej strony biznesowej, Projektowanie dzwonów, z tego pobocznego projektu. Ten blog fotograficzny jest dość interesujący, ponieważ Ryan jest przede wszystkim projektantem stron internetowych i oferuje usługi projektowe, a nie fotograficzne.

(Hobbyści, słuchasz?)

Dodał nawet przycisk darowizny na wsparcie tego projektu (Dodał nawet przycisk darowizny na wsparcie tego projektu (link „Kup mi kawę?”).

Oprócz generowania potencjalnych klientów dla swojej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych Ryan popiera również Shutterstock na tym blogu.

Dodał nawet przycisk darowizny na wsparcie tego projektu.

Innym dobrym przykładem blogu fotograficznego generującego potencjalnych klientów jest Dziewczyna Z Kamerą. Girl With A Camera jest blogiem fotograficznym Ashley Baxter. Odsyła do strony portfolio Ashley.

gwac

Warto wspomnieć o blogu fotograficznym Ashley, że chociaż jest to przede wszystkim blog fotograficzny, Ashley pisze również treści, aby wesprzeć swoją pracę.

Jeśli Twój blog fotograficzny jest również Twoim CV, napisz trochę o swoich zdjęciach. Pomoże to potencjalnym klientom lepiej je zrozumieć. Poza tym wyszukiwarki uwielbiają rankingować witryny, które nie są pozbawione treści.

# 2: Sprzedaj swoje zdjęcia

Sprzedaż zdjęć to doskonały sposób zarabiania na blogu fotograficznym.

Widzieliśmy już wtyczkę, która Ci to pomoże.

Motyw Border ma również pełny moduł sklepu, którego możesz użyć do rozpoczęcia sprzedaży.

Ponieważ masz już niszę, możesz także zacząć docierać do projektantów stron internetowych i agencji, które tworzą witryny w Twojej niszy. Takie firmy zawsze potrzebują pięknych zdjęć, aby dodać je do swoich witryn klienckich. I mogą być twoimi pierwszymi klientami.

# 3: Sprzedaj swoje produkty

Jedną z najbardziej dochodowych taktyk zarabiania pieniędzy w Internecie jest sprzedaż własnego produktu. Jest to również najbardziej intratna opcja, ponieważ gromadzisz cały zysk. Sprawdź, czy możesz opracować swoje produkty.

Emily Lucarz, fotograf i blogerka, oferuje różne akcje i warsztaty z Photoshopa blog.

Fotograf i blogerka Emily Lucarz oferuje różne działania i warsztaty w Photoshopie na swoim blogu (źródło).Fotograf i blogerka Emily Lucarz oferuje różne działania i warsztaty w Photoshopie na swoim blogu (źródło).

# 4. Wprowadzaj na rynek produkty stowarzyszone

Jeśli nie masz czasu ani przepustowości na opracowanie własnych produktów, możesz zarejestrować się w programach partnerskich innych produktów i przejrzeć je na swoim blogu. Za każdym razem, gdy użytkownik dokona zakupu na podstawie Twojej rekomendacji, otrzymasz prowizję dla partnerów.

Możesz rozpocząć sprawdzanie:

 • Aparaty fotograficzne
 • Sprzęt do strzelania
 • Działania w Photoshopie
 • Książki i kursy fotograficzne

Aby uzyskać więcej pomysłów na produkty, zapoznaj się z kategoriami Aparat oraz Sprzęt i zasoby blog. Możesz znaleźć więcej pomysłów na produkty na Alltop.

Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko produkty, o które dba twoja nisza.

Rozpoczęcie blogu fotograficznego – podsumowanie…

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby założyć witrynę blogów fotograficznych WordPress i zarabiać na niej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map