Jak przywrócić kopię zapasową witryny WordPress

Dzięki WordPressowi zasilającemu ponad 34% Internetu, budowa i utrzymanie strony internetowej jest teraz bardzo łatwe. Istnieje jednak wiele funkcji, którymi trzeba się zająć. Powiedz, że musisz migruj witrynę swojej firmy do innego usługodawcy hostingowego. Nie martw się – w końcu już to robiłeś. Ale co jeśli po zakończeniu migracji okaże się, że niektóre krytyczne pliki WordPress nie zostały zmigrowane? Niestety nie ma łatwego przycisku „Reset” lub „Cofnij”, który mógłby to odwrócić. Dlatego ważne jest, aby zachować kopię zapasową witryny – możesz przywrócić pliki i powtórzyć migrację.


Istnieje wiele sposobów przywracania stron internetowych WordPress z kopii zapasowej, które omówimy w poniższych sekcjach. Najpierw jednak zrozumiemy różne elementy witryny, których kopie zapasowe należy przywrócić i przywrócić.

Kluczowe elementy strony WordPress

Każda instalacja WordPress składa się z różnych komponentów, które są jej niezbędnymi elementami składowymi. Istnieją 4 komponenty WordPress, które należy zawsze wykonać kopię zapasową:

 • Rdzeń WordPress – Stanowią one podstawowe pliki WordPress, w tym kod źródłowy, funkcje WordPress i ustawienia strony internetowej.
 • Baza danych WordPress – Obejmuje to pliki zaplecza WordPress, które przechowują informacje o Twojej witrynie. Obejmuje to tabele bazy danych zawierające ważne dane, takie jak dane uwierzytelniające użytkownika, artykuły, posty w witrynie i metadane witryny.
 • Wtyczki WordPress – Są to dodatki lub narzędzia innych firm, które są zintegrowane z instalacją WordPress w celu poprawy ogólnej funkcjonalności. Można je łatwo pobrać z repozytorium WordPress i dodać do swojej witryny.
 • Motywy WordPress – Są to ponownie aplikacje innych firm służące do poprawy ogólnego wyglądu i projektu Twojej witryny. Podobnie jak wtyczki, istnieje wiele darmowych motywów WordPress dostępnych w repozytorium i innych portalach internetowych.

Kopia zapasowa WordPress zazwyczaj zawiera wszystkie te cztery składniki. W rezultacie przywrócenie kopii zapasowej oznacza przywrócenie tych składników na stronie internetowej. Zobaczmy teraz, jak przeprowadzić proces przywracania.

Dwie metody przywracania kopii zapasowej WordPress

Możesz wykonać przywracanie WordPress przy użyciu dowolnej z następujących metod:

 1. Ręczne przywracanie za pomocą narzędzia phpMyAdmin lub przywracanie bazy danych za pomocą Narzędzie MySQL.
 2. Automatyczne przywracanie za pomocą wtyczki kopii zapasowej WordPress.

Narzędzia potrzebne do przywrócenia kopii zapasowej WordPress

Przyjrzymy się każdej z tych metod przywracania bardziej szczegółowo w następnej sekcji. Aby jednak przywrócić ręcznie, najpierw musisz mieć:

 • Dostęp do phpMyAdmin narzędzie (dostarczone przez dostawcę usług hostingowych) w systemie.
 • Kopia zapasowa danych witryny, które chcesz przywrócić.
 • Na Narzędzie FTP, takie jak FileZilla.
 • Prawa użytkownika do modyfikowania plików bazy danych, w tym edycji, wycinania i praw autorskich.

Metoda nr 1: Ręczne przywracanie za pomocą phpMyAdmin

Jeśli używałeś narzędzia phpMyAdmin do tworzenia kopii zapasowej witryny, możesz łatwo użyć go do przywrócenia kopii zapasowej. Możesz albo pobrać narzędzie phpMyAdmin na własną rękę, albo skorzystać z preinstalowanego narzędzia dostarczonego przez dostawcę usług hostingowych z panelu sterowania.

Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Zaloguj się do phpMyAdmin przy użyciu poświadczeń użytkownika.

PHPMyAdmin może służyć do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych witryny.

 1. Po udanym zalogowaniu przejdź do sekcji „Bazy danych” narzędzia, w której możesz wyświetlić pełną listę tabel baz danych dla swojej witryny.
 2. Wybierz bazę danych, do której chcesz przywrócić kopię zapasową bazy danych.
 3. Przed przywróceniem usuń wszystkie istniejące tabele z wybranej bazy danych. Aby to zrobić, po prostu:
  • Kliknij „Kliknij wszystko”, aby zaznaczyć wszystkie tabele w tej bazie danych.
  • Kliknij „Drop” na liście „With Selected”.
 4. Aby zaimportować dane kopii zapasowej do bazy danych, przejdź do zakładki „Importuj” w interfejsie phpMyAdmin.
 5. W nowym oknie kliknij przycisk „Przeglądaj”, aby wybrać folder komputera, z którego chcesz zaimportować dane kopii zapasowej.
 6. Na koniec kliknij przycisk „Idź”, aby zaimportować i przywrócić dane kopii zapasowej do bazy danych witryny.

Przeprowadzanie ręcznego przywracania za pomocą MySQL

Jeśli znasz komendy SQL i utworzyłeś kopie zapasowe swojej witryny za pomocą narzędzia MySQL, możesz przywrócić pliki kopii zapasowej przy użyciu tego samego.

Oto ręczne kroki, które musisz wykonać:

 1. Rozpakuj lub rozpakuj pliki kopii zapasowej (pliki * .tar.gz lub * .bz2), używając następujących poleceń SQL:

Uwaga: Jeśli kopia zapasowa bazy danych to * .tar.gz (na przykład: blog.bak.sql.tar.gz, to)

tar -zxvf blog.bak.sql.tar.gz

Uwaga: jeśli kopia zapasowa bazy danych to * .bz2 (na przykład: blog.bak.sql.bz2, to)

[chroniony przez e-mail]: ~ / files / blog> bzip2 -d blog.bak.sql.bz2

 1. Z rozpakowanych plików skopiuj i wklej następujące zapytania SQL do bazy danych MySQL:

[chroniony przez e-mail]: ~ / files / blog> mysql -h mysqlhostserver -u mysqlusername -p nazwa bazy danych < blog.bak.sql

Wpisz hasło: (wprowadź swoje hasło MySQL)
[chroniony przez e-mail]: ~ / files / blog>

Dzięki temu możesz przywrócić kopie zapasowe bazy danych na stronie WordPress.

Chociaż obie te metody ręczne są wydajne, są przydatne tylko do przywracania plików bazy danych WordPress. Musisz wykonać dodatkowe ręczne kroki, aby przywrócić inne składniki WordPress z dostępnej kopii zapasowej. Ponadto, aby wykonać przywracanie ręczne, powinieneś mieć wystarczającą wiedzę techniczną, aby wykonać go płynnie w systemie i rozwiązywać problemy, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

Lepszą opcją tworzenia kopii zapasowych i przywracania dla początkujących lub nietechnicznych użytkowników WordPress jest automatyczne przywracanie za pomocą narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i przywracania wtyczek WordPress.

Metoda nr 2: Przeprowadzanie automatycznego przywracania za pomocą wtyczki

Zobaczmy, jak możesz korzystać z BlogVault wtyczka do przywrócenia kopii zapasowej. Tworzy i przechowuje wiele wersji kopii zapasowych witryny w bezpiecznym i niezależnym miejscu. Podczas procesu przywracania możesz wybrać dowolną z tych wersji kopii zapasowej do przywrócenia w swojej witrynie.

Aby wykonać automatyczne przywracanie:

 1. Najpierw zaloguj się i wybierz witrynę, którą chcesz przywrócić.
 2. Na stronie „Szczegóły witryny”, która zostanie otwarta, kliknij przycisk „Przywróć witrynę” (pokazany poniżej).
 3. Twoja witryna WordPress zostanie przywrócona z najnowszej dostępnej kopii zapasowej.

Proces przywracania BlogVault jest uproszczony, ale szczegółowy; możesz wybrać wersję kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić.

Proces przywracania BlogVault jest uproszczony, ale szczegółowy; możesz wybrać wersję kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić.

Alternatywnie, jeśli chcesz przywrócić inną wersję kopii zapasowej witryny:

 1. Kliknij przycisk „Pokaż wszystkie kopie zapasowe” w sekcji „Kopia zapasowa”. Spowoduje to wyświetlenie całej historii wersji kopii zapasowych dla określonej witryny.
 2. Kliknij „Auto Restore”, aby wybrać wersję kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić.
 3. Wprowadź swoje poświadczenia FTP.
 4. Wybierz folder, w którym zainstalowany jest WordPress (na przykład folder „public_html”, jeśli korzystasz z panelu sterowania dostarczonego przez twojego hosta). Możesz także wyszukiwać foldery, w których przechowywane są pliki WordPress, takie jak wp-admin lub wp-content.

Wybierz folder, w którym zainstalowany jest WordPress. Zwykle znajduje się w folderze „public_html”.

 1. Na następnym ekranie musisz określić, co chcesz przywrócić na swojej stronie WordPress. Na przykład możesz wybrać całą wersję kopii zapasowej lub wybrane pliki lub tabele.
 2. Na koniec możesz kliknąć „Kontynuuj”, aby rozpocząć przywracanie wersji kopii zapasowej. Zostaniesz powiadomiony o zakończeniu przywracania.

Otóż ​​to. Ten proces jest łatwy i szybszy niż procedury ręczne. Poza tym możesz to zrobić samodzielnie, bez pomocy technicznej.

Oto coś, co powinieneś wiedzieć – tak jak każdy inny plik WordPress, pliki kopii zapasowych mogą być również uszkodzone lub uszkodzone. Przywracanie uszkodzonych plików kopii zapasowych może dodatkowo uszkodzić witrynę. Jak temu zapobiec??

Prostym rozwiązaniem jest utworzenie witryny przejściowej i przetestowanie kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić. W przypadku BlogVault możesz użyć jego „Przywracanie testu inteligentnej kopii zapasowej”, Która bezpośrednio ładuje ostatnią wersję kopii zapasowej na stronie pomostowej. Możesz także użyć wtyczek takich jak Inscenizacja WP lub Powielacz stworzyć witrynę pośrednią. Gdy będziesz zadowolony, możesz połączyć kopię zapasową z witryną na żywo.

Podsumowując

W obecnym świecie online nigdy nie można być zbyt ostrożnym, jeśli chodzi o ich stronę internetową. Zapewnienie kopii zapasowej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia witryny. Działa jako siatka bezpieczeństwa przed utratą danych i minimalizuje przestoje. Ale co to jest kopia zapasowa, jeśli nie można jej przywrócić?

Aby kopie zapasowe witryn były przydatne w przypadku awarii witryny, użytkownicy WordPress powinni mieć dostęp do kopii zapasowych i przywracać je w jak najkrótszym czasie. Chociaż można to zrobić ręcznie, zwykle jest to złożona procedura, która wymaga czasu i cierpliwości. Nawet najmniejszy błąd może wymagać powtórzenia przywracania.

W takim przypadku najlepiej wybrać wtyczkę zapasową, która uprościła proces przywracania. Zautomatyzowane narzędzia zapewniają przyjazne dla użytkownika procesy przywracania, które można wykonywać szybciej i bez większych problemów.

Którą procedurę wolisz? Jeśli nie chcesz tego robić sam, dowiedz się, jak możesz outsourcingować tworzenie stron WWW.

Akshat Choudhary zawsze był dumny ze swojej umiejętności uczenia się rzeczy. Od czasu założenia BlogVault Akshat przekształcił swój poboczny projekt w dochodowe przedsięwzięcie, które zdobywa nowe szczyty w indyjskiej przestrzeni startowej. Będąc członkiem społeczności WordPress od prawie dekady, Akshat chce zrozumieć obszary, w których użytkownicy zmagają się. Podstawową wiarą Akshat za budowanie jakiegokolwiek produktu jest upewnienie się, że użytkownik końcowy nie potrzebuje pomocy i udzielenie mu pomocy w najlepszy możliwy sposób. Połącz się z Akshat na Facebook i LinkedIn

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map