Výukový program Shopify: Jak vytvořit internetový obchod

Exploze digitálního zboží v průběhu let zaznamenala neustálý nárůst elektronického obchodu. Projekce odhadují, že globální objem transakce zasáhne Do roku 2023 6,5 bilionu dolarů. Spojení zavedených eCommerce obchodníků jsou maloobchodní prodejny, které přecházejí na digitální, jakož i jednotlivci, kteří si zakládají vlastní eCommerce obchod.


Slyšíme stále více a více úspěchů v dropshippingu. Například Marc vydělal 178 492 $ tím, že upustil americké a evropské produkty pomocí Shopify a Spocket (přečtěte si případovou studii).

Díky platformám, jako je Shopify, se to stalo snadnějším než kdykoli předtím.

Základy získávání vlastního elektronického obchodu s Shopify jsou ve skutečnosti velmi jednoduché. Webové stránky elektronického obchodu jsou v zásadě stejné jako základní webové stránky, s výjimkou toho, že umožňují uživatelům nakupovat na webu.

Zde jsou kroky:

Obsah

 1. Zaregistrujte se k účtu Shopify
 2. Vybudujte základní obchod
 3. Přidejte produkty do svého inventáře
 4. Přidejte si výrobky do svého obchodu
 5. Nakonfigurujte své platební metody
 6. Nastavení parametrů přepravy
 7. Správa nákupních vozíků
 8. Spusťte svůj obchod!
 9. Rozšiřte svůj obchod o funkce Shopify

Prozkoumejte Shopify

 • Navštivte a zaregistrujte se na Shopify
 • Zobrazit všechna témata Shopify
 • Příklady obchodu Shopify
 • Nakupujte plány a ceny

Spuštění online obchodu Shopify

Základy získávání vlastního elektronického obchodu s Shopify jsou ve skutečnosti velmi jednoduché. Webové stránky elektronického obchodu jsou v zásadě stejné jako základní webové stránky, s výjimkou toho, že umožňují uživatelům nakupovat na webu.

Krok 1. Zaregistrujte se k účtu Shopify

Prodávejte online se službou Shopify - registrace na 14denní bezplatnou zkušební verziSlužba Shopify vám nabízí 14denní bezplatnou zkušební dobu bez nutnosti zadání informací o kreditní kartě (Navštivte Shopify).

Shopify nabízí všem novým uživatelům 14denní zkušební období zdarma. Chcete-li s nimi začít, navštivte web Shopify a klikněte na „Začít zkušební verzi zdarma“. Toto přihlášení vám umožní přístup k tvůrci stránek Shopify.

Začněte zde > Klepnutím se zaregistrujte a vytvořte obchod Shopify.

Krok 2. Nastavte svůj Shopify shop

Vytvořte internetový obchod pomocí nástroje Shopify Site BuilderTvůrce stránek Shopify je jednoduchý a snadno spravovatelný.

Tvůrce stránek Shopify se řídí konceptem Lego. To, co vám umožňuje dělat, je v podstatě sestavit různé „kusy“ webu, takže to funguje tak, jak chcete. Všechno je vizuální, takže můžete vidět, jak se váš web při vytváření vytváří.

Web Shopify můžete vytvořit dvěma způsoby:

1. Předem vytvořená témata Shopify

Najděte předdefinované téma pro svůj obchodNakupujte témata

Prvním je využít již existující šablonu na Shopify a pak ji upravit tak, aby vypadala jedinečně.

Chcete-li najít téma, které vyhovuje vašim potřebám, můžete navštívit Shopify Theme Store na adrese themes.shopify.com – existuje více než 70 předem připravených bezplatných a placených témat.

2. Vytvořte od nuly pomocí kapaliny

Nakupujte programovací jazyk LiquidShopify programovací jazyk Liquid – Několik vývojářů Shopify nám řeklo, že Liquid je snadno naučitelný jazyk. Budete se to muset naučit, pokud si přejete vytvořit Shopify Store od nuly.

Alternativně – pokud chcete něco jedinečného, ​​můžete také vytvořit web od nuly. Platforma Shopify používá svůj vlastní jazyk PHP s názvem „Liquid“. Budete-li chtít vytvořit svůj obchod Shopify od nuly, budete muset tento jazyk ovládat.

Podívejte se na online obchody v reálném životě vytvořené pomocí Shopify.

Krok 3. Přidejte produkty do svého inventáře

Přidání produktu do vašeho inventáře v ShopifyStránka „přidat produkt“ také umožňuje uspořádat, kam produkty směřují.

Existují dva hlavní způsoby, jak přidat produkty, které chcete prodávat na Shopify.

Ručně přidejte produkty

Prvním je ruční přidání produktů, ve kterých máte skutečně inventář.

Chcete-li to provést, klikněte na „Produkty“ a poté vyberte „Přidat produkt“. Obrazovka Přidat produkt je velmi výkonný nástroj pro váš obchod. Kromě základů, jako je název produktu a popisy, můžete zde také nastavit sbírky, prodejce a značky. To pomáhá udržovat vaše produkty v pořádku.

Přidejte produkty dropshippingu

Dalším způsobem přidávání produktů by byla metoda dropshipping. Budete muset navštívit Market Shopify Market a vybrat aplikaci dropshipping, jako je Oberlo. Pomocí toho můžete místo toho procházet a přidávat produkty z rozhraní aplikace.

Krok 4. Zobrazte produkty v obchodě s eCommerce

Umístění produktu do obchodu ShopifyZde umístím dříve přidaný produkt do kolekce domovských stránek.

Přidání produktů do inventáře jednoduše znamená, že jsou uloženy v systému. Musíte také zajistit, aby tyto výrobky byly umístěny ve vašem obchodě Shopify. Chcete-li to provést, znovu otevřete editor obchodu.

Zde se rozhodnete, kam přidat určité kolekce produktů. Můžete mít různé sekce zobrazující různé sbírky nebo jednoduše jeden velký katalog – volba je na vás.

Krok 5. Konfigurace platebních metod

Konfigurace platebních metod ve vašem obchoděPřidat nebo nakonfigurovat poskytovatele plateb kdykoli, přejděte na Nastavení > Poskytovatelé plateb, aby vám viděli dostupné poskytovatele plateb.

Po sestavení základního webu je čas podívat se na funkce elektronického obchodu. První věcí, kterou v tomto ohledu potřebujete, je rozhodnout se, jak chcete, aby zákazníci platili za nákupy na vašem webu.

PayPal

Ve výchozím nastavení je služba PayPal k dispozici ve vašem obchodě, ale pokud si ji přejete použít, budete si muset později vytvořit účet obchodníka PayPal. Kromě PayPal máte dva další hlavní typy platebních procesorů.

Nakupujte platby

Prvním z nich jsou platby Shopify poskytované přímo společností Shopify. Pokud se rozhodnete tuto možnost použít, umožní vám to zpracovat téměř všechny druhy plateb prostřednictvím vašeho účtu. Platby Shopify jsou však trochu omezené, protože ne každý je může použít. Je k dispozici pouze pro hrst zemí a existují další omezení týkající se toho, v jakých firmách je země používána nebo ne.

Například australské podniky mohou používat platby Shopify, ale ty spojené s některými finančními a profesionálními službami, hazardními hrami nebo celým seznamem jiných činností jsou zakázány..

Poskytovatelé plateb třetích stran

Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití procesoru plateb třetích stran, například Proužek, iPay88, nebo WorldPay. Bohužel je tu ještě další „ale“. Než si vyberete poskytovatele, který chcete použít, musíte se ujistit, že je k dispozici pro váš region.

Krok 6. Nastavení parametrů přepravy

Nastavení Shopify shop shippingMusíte uvést podrobnosti o tom, jak jsou vaše produkty dodávány.

Chcete-li spravovat vaše přepravní podmínky, klikněte na „Nastavení“ a poté na „Doprava“. Zde můžete nastavit všechny podrobnosti týkající se každé objednávky – od přepravce po seznamy jízd a ceny.

Můžete vytvořit více konfigurací přepravy tak, aby vyhovovaly různým objednávkám, například tuzemským nebo mezinárodním. Lze také nastavit podmínky, například, jaká hmotnost objednávek vyžaduje, jaký typ balení.

Krok 7. Správa nákupních vozíků

Správa Shopify nákupních vozíkůKromě plateb se můžete rozhodnout zachytit zákaznická data během procesu platby.

Z „Nastavení“ -> Na stránce „Pokladna“ můžete nastavit proces, kterým zákazníci procházejí nákupem. Je třeba rozhodnout o tom, jak chcete, aby váš obchod spravoval pokladny.

Chcete například, aby někdo mohl provést nákup bez účtu ve vašem obchodě? Sekce pokladny je další silnou oblastí, kterou můžete použít nejen pro generování příjmů, ale také pro sběr dat a další marketingové účely.

Krok 8. Spusťte obchod!

Spuštění obchoduVáš obchod Shopify je během zkušební doby chráněn heslem.

Chcete-li spustit svůj obchod Shopify, musíte se zaregistrovat do jednoho ze svých plánů. Různé plány na Shopify mají různé funkce. Například všechny transakce na Shopify jsou poplatky s transakčními poplatky, ale plány vyšší úrovně vás v těchto poplatcích budou stát méně.

Začněte zde > Kliknutím spustíte obchod Shopify.

Proč nakupovat: Další informace o jejich funkcích

Snadno použitelný webový tvůrce

Bližší pohled na editor Shopify Site EditorEditor Shopify se snadno používá. Vlevo je navigační lišta, kde můžete upravit konkrétní blok.

Přední část vašeho webu elektronického obchodu je to, s čím návštěvníci uvidí a budou s ním interagovat. To může být vytvořeno podle vašich přesných požadavků využitím bloků, které má Shopify ve staviteli stránek. Může být použito na začátku prázdné šablony nebo na úpravu některého ze stávajících motivů Shopify.

Nakupujte Platby a doprava

Srdcem vašeho elektronického obchodu je zpracování nákupního košíku a zpracování plateb. Můžete si vybrat, jaké platby chcete od svých zákazníků přijímat. Existují více než 100 různých procesorů k dispozici, takže volba je opravdu na vás.

Kromě toho vám služba Shopify také umožňuje integrovat cenu za dopravu a manipulaci, vypočítat daně a další.

Řízení zákazníků

Znalost vašich zákazníků je důležitá. Služba Shopify udržuje informace o vašich zákaznících, historii jejich nákupu a další informace. To vám pomůže s jejich uspořádáním as tím můžete provádět rozšířený marketing, jako je spouštění vlastních kampaní a další.

Marketingové nástroje

Služba Shopify přichází s některými zabudovanými nebo možnými doplňky, které vám pomohou spouštět marketingové kampaně. Můžete zákazníkům nabízet dárkové karty, provádět sociální média nebo e-mailové marketingové kampaně a další.

Správa produktů

Shopify Backend ManagementExistuje spousta oblastí, které vám umožňují uspořádat produkty podrobně.

S webem jako výkladní skříní máte také backend na Shopify.

Je to podobné jako ve skladu v maloobchodě, kde můžete spravovat zásoby. Zde můžete označovat produkty, generovat zprávy, které vám pomohou s doplňováním zásob, nebo dokonce definovat různé SKU.

Jděte mobilní

S mnoha podnikateli, kteří skočili na rozjetý vůz eCommerce, Shopify zpřístupnila mobilní aplikaci na podporu svých uživatelů, kteří jsou na cestách. Jejich mobilní aplikace vám poskytne plnou kontrolu nad vaším webem a chováním odkudkoli na světě.

Tlačítko Shopify buy

Tlačítko Shopify KoupitPo přizpůsobení tlačítka Koupit můžete zkopírovat kód do editoru HTML vašeho webu.

Pro ty, kteří nechtějí vlastnit celý svůj web elektronického obchodu, má Shopify Lite plán, který nabízí integraci tlačítka Koupit. Můžete to použít na svém vlastním webu nebo blogu a snadno tak využít transakčních schopností Shopify.

Nakupujte Analytics

Shopify AnalyticsAnalytický panel zobrazuje přehled vašeho obchodu Shopify.

Z jediného dashboardu máte přístup ke všem datům, která jsou shromážděna z vašeho webu. Patří sem statistiky návštěvníků, například o tom, odkud pocházejí, jak se dozvěděli o vašem webu a další. Můžete také generovat sestavy produktů a prodejů, které se mají exportovat.

Nakupujte POS

Jednou z nejunikátnějších věcí ve společnosti Shopify je to, že umožňují fyzickým maloobchodním prodejnám snadný přechod na digitální. Toto má podobu Shopify POS, která jim umožňuje přivázat backend Shopify k jejich maloobchodnímu podnikání. Výsledkem je integrovaný inventář a dokonce i reporting.

Kolik stojí Shopify Cost?

Nakupujte nákladyNáklady na obchod Shopify.

Shopify dohromady má na výběr z pěti plánů. Tři z nich jsou standardní plány, které si většina uživatelů zvolí, zatímco další dva jsou na extrémních koncích spektra. Standardní plány Shopify se dodávají za 29 $ / mo (základní Shopify), 79 $ / mo (Shopify) a 299 $ / mo (Advanced Shopify).

Mezi těmito plány jsou jemné, ale důležité rozdíly. Všechny z nich vám samozřejmě umožňují vytvořit a spustit web eCommerce. Dražší plány však přicházejí s dalšími funkcemi, které by prospěly větším webům, které vidí větší objem provozu.

Pokud byste například měli provozovat web s velkým objemem provozu, registrace přes Advanced Shopify vám může ušetřit peníze i přes jeho vyšší cenu. Advanced Shopify přichází s nižšími transakčními poplatky za platby kreditními kartami, což je běžný způsob platby pro internetové obchody.

Pokud jejich standardní plány nejsou pro vás, můžete také zvážit Shopify Lite nebo Plus. Shopify Lite je určena k tomu, aby vám pomohla prodávat online, aniž byste museli s Shopify budovat celý obchod. To vám umožní použít výše uvedené tlačítko „Koupit“ za pouhých 9 $ / měsíc.

Shopify Plus je určen pro velké podniky, které mohou mít zvláštní potřeby. Každý z těchto plánů je přizpůsoben vašim konkrétním potřebám, takže náklady se liší. Budete muset kontaktovat Shopify a projednat s nimi přesné požadavky.

Pojďme se podívat na tabulku cen.

Plány / ceny Shopify Základní ShopifyShopifyAdvance Shopify
Měsíční cena29 $ / měsíc79 $ / měsíc299 $ / měsíc
Účty zaměstnanců2515
Poplatky za kreditní karty2,9% + 0,30 $2,6% + 0,30 $2,4% + 0,30 $
Transakční poplatky / brána třetí strany2%1%0,5%
Nakupujte platby0%0%0%
Dárkové kartyAnoAno
Opuštěné zotavení vozíkuAnoAnoAno
Certifikát SSL zdarmaAnoAnoAno
Analýza podvodůAnoAno
Osobní zprávyAnoAno
Profesionální zprávyAnoAno
Tvůrce předběžných sestavAno
Sazby za dopravu v reálném časeAno
24/7 podporaAnoAnoAno

* Nejlepší ceny a přesnost plánu najdete na oficiálních webových stránkách Shopify.

Nakupuje pro vás ten správný nástroj elektronického obchodu?

Shopify je o pomoci lidem prodávat online. K tomu může dojít třemi způsoby, buď jako zcela nový obchod s elektronickým obchodem, páčení na stávajícím webu, nebo navázáním stávajících maloobchodních podniků na nový internetový obchod. Vezměme si následující tři případy jako příklad;

Nový obchod – Jack chce začít prodávat rybářské vybavení online, protože by ho stálo příliš mnoho, kdyby si za tímto účelem pronajal fyzický obchod. Za pouhých 29 dolarů měsíčně mu Shopify Basics dovolí, aby tak učinil, aniž by se musel učit, jak kódovat pro vývoj a údržbu svého obchodu..

Stávající stránka – Peter má úspěšný web a chce využít svůj provoz prodejem některých produktů. Za tímto účelem se přihlásí do služby Shopify Lite, která mu na svém webu pomůže za pouhých 9 $ měsíčně.

Fyzický až digitální – John je vlastníkem řetězce železářství v oblasti Denveru. Využitím Shopify je schopen snadno spustit online obchod pro své obchody. Se službou Shopify POS může také integrovat správu zásob pro své fyzické a maloobchodní prodejny.

Jediný případ, ve kterém není Shopify opravdu užitečný, je, pokud nemáte v úmyslu prodávat online. Její tvorba cen je o něco strmější než většina standardních tvůrců webových stránek, protože integruje tolik funkcí elektronického obchodu.

Začněte zde > Kliknutím začnete s Shopify.

Závěr: Služba Shopify je navržena tak, aby vám pomohla prodat

Dokud plánujete online prodej, je Shopify pro vás tím pravým řešením. Ať už prodáváte fyzické produkty nebo digitální zboží, služba Shopify vás pokryla. Nejlepší na tom je, že můžete vytvořit a spustit profesionálně vypadající obchod s eCommerce, aniž byste se museli učit jediný řádek kódu.

Díky své popularitě má Shopify také pulzující charakter online komunita. Pokud chcete něco vědět, jednoduše se zeptejte a budete s největší pravděpodobností najít někoho, kdo zná odpověď.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map