Výukový program: Jak vytvořit první web s Weebly

Weebly je jedním z nejsilnějších tvůrců webových stránek v oboru. Nabízí těm, kteří chtějí webovou prezentaci, možnost vybudovat web bez nutnosti naučit se kódování webu. Pro majitele malých podniků s přísnými rozpočtovými omezeními to může být způsob, jak rozšířit podnikání, aniž by se výrazně zvýšila režie.


Používání webového tvůrce je velmi vizuální zážitek a vytváření webových stránek pomocí jednoho je jako hrát s hromadou Lego – kromě ještě jednoduššího. Dnes vás provedu základem všeho, co potřebujete k vytvoření prvního webu s Weebly.

Screenshoty k Weebly domovské stránceVytvořte si profesionální web nebo internetový obchod s Weebly.

Obsah

 • Krok č. 1: Registrace pro účet Weebly
 • Krok č. 2: Vyberte motiv Weebly
 • Krok č. 3: Vyberte svou doménu
 • Krok č. 4: Navrhněte svůj web Weebly
 • Krok č. 5: Zveřejněte svůj web Weebly
 • Kolik bude můj první web s Weebly stát?
 • Závěr: Výkonný tvůrce webových stránek

Prozkoumejte Weebly

 • Začněte s Weebly
 • Zobrazit všechna Weebly témata (šablony stránek)
 • Skutečné webové stránky vytvořené s Weebly
 • Weebly plány a ceny

Jak používat Weebly k vytvoření prvního webu

1. Zaregistrujte se k účtu Weebly

Weebly plány
Volný, uvolnit
Pro
Podnikání
Roční cena0,00 $ / mo12,00 $ / měsíc25,00 $ / měsíc
Diskové úložiště500 MBNeomezenýNeomezený
Zabezpečení SSLAnoAnoAno
Připojte doménuNeAnoAno
Doména zdarmaNeAnoAno
Transakční poplatky3%0%
Přidat produkty25 produktůNeomezený
Vhodné pro…Webové stránky letákůSmall Business / Online StoreVšechno a další

Weebly je poskytovatelem služeb a dříve, než budete moci používat některou z jejich služeb, musíte si u nich vytvořit účet. Existují tři způsoby registrace do Weebly – pomocí vašeho účtu Facebook, Google nebo prostřednictvím e-mailu.

Vytvoření účtu na Weebly je volný, uvolnit.

Začněte zde > Klepnutím se zaregistrujte a vytvořte web na Weebly.

2. Vyberte motiv

Weebly Themes - Vestavěné šablony webových stránek ve WeeblyRychlý pohled na Weebly Themes.

Jakmile si vytvoříte účet, Weebly začne základy. První věc, kterou musíte vybrat, je, zda chcete vytvořit pouze základní web nebo internetový obchod. Pokud je toto váš první web, nebojte se o to a jednoduše vyberte jeden nebo druhý.

Jakmile to uděláte, zobrazí se vám soubor témat (z tohoto důvodu Weebly nazývá jejich šablony), ze kterých si můžete vybrat. Weebly organizuje svá témata do kategorií, jako je podnikání, osobní nebo blog. Udělejte si čas a projděte si témata a vyberte, co bude vyhovovat vašim potřebám.

Prozkoumejte a prohlédněte si všechna Weebly témata zde.

3. Vyberte svou doménu

Vyberte své doménové jméno na WeeblyVyberte své doménové jméno na Weebly

Po výběru motivu budete vyzváni k výběru názvu domény. Existují tři způsoby, jak přidat doménu na váš web Weebly.

 1. Hledejte a kupujte – Použijte Weebly k vyhledání doménového jména a nákupu prostřednictvím nich. To bude zahrnovat obvyklé náklady na doménové jméno a budou za něj také každoročně účtovány poplatky za obnovení. I když se to může zdát jako výhodná možnost, opravdu to nedoporučuji, protože weebly doménová jména a obnovovací ceny jsou poměrně strmé na 19,95 $ ročně.
 2. Připojte stávající název domény – Pokud chcete použít doménové jméno, které již vlastníte, bude převod vhodný. VUT v Brně však nezapomeňte, že po přesunutí zaplatíte poplatky za obnovení názvu domény Weebly.
 3. Použijte bezplatnou subdoménu – Není to optimální volba, ale je to dobré místo, kde začít. Bezplatné subdomény jsou nuceny používat weebly branding na svých stránkách, ale jsou dobrým způsobem, jak prozkoumat systém dříve, než se později připojíte k oficiálnímu názvu domény..

4. Navrhněte svůj web Weebly

Weebly Web Builder funguje velmi podobně jako textový procesor WYSIWYGWeebly Web Builder funguje velmi podobně jako textový procesor WYSIWYG.

Weebly Web Builder funguje velmi podobně jako textový procesor WYSIWYG. Využívá prvky jako textová pole, obrázky a další stavební bloky k vytvoření webové stránky. Jejich použití je jen otázkou jejich sestavení a vyplnění některých prázdných míst vlastním textem.

Úpravy webu Weebly

Úpravy vašeho prvního webu ve WeeblyÚpravy vašeho prvního webu ve Weebly

Než začnete upravovat své stránky, poznamenejte si na varovném řádku prohlížeče jakékoli varovné signály. Weebly editoři spouští skripty, na něž bude prohlížeč varovat, a musíte jim umožnit běh, aby Weebly fungoval bez problémů.

Jakmile to uděláte, můžete na svém webu udělat dvě hlavní věci. Prvním je přetažení stavebních bloků z levého navigačního pruhu na váš web, který je na pravé straně obrazovky. Druhým je upravit tento stavební blok a přizpůsobit jej.

Řekněme například, že kliknete na textové pole a přetáhnete jej na téma vpravo. Po dokončení je třeba zadat text, který chcete zobrazit v tomto poli. Efektivní využití stavebních bloků může trvat trochu experimentování, aby se to napravilo, ale je to docela zjednodušený zážitek.

Vytvoření internetového obchodu pomocí funkcí elektronického obchodu

Klíčové funkce obsažené v internetovém obchodě WeeblyNavrhněte si svůj online obchod, přijímejte platby, nastavujte pravidla a sazby přepravy, nastavujte daně a vyřizujte objednávky zákazníků pomocí internetového obchodu Weebly.

Pokud na horním navigačním panelu kliknete na „Obchod“, můžete nakonfigurovat další nastavení, která budou užitečná, pokud stavíte internetový obchod. Pokud je potřebujete, vyplňte tyto údaje. Nabídka konfigurace obchodu vám umožní provádět téměř vše, co potřebujete pro eCommerce, od základních informací o internetovém obchodě a přijímání plateb až po vytváření kupónů a manipulaci s přepravou.

Zvyšte funkčnost pomocí aplikací

Weebly App CenterWeebly App Center

Weebly sám o sobě je velmi základní tvůrce webových stránek a to je skvělé, protože nabízí uživatelům jednoduchý a zvládnutelný způsob, jak vytvořit web. Uživatelé, kteří jsou pokročilejší, však mohou mít různé potřeby, které lze splnit prostřednictvím Weebly App Center.

Na horním navigačním panelu klikněte na ‘Aplikace a můžete procházet Centrum aplikací. Zde najdete spoustu aplikací, které rozšiřují funkčnost vašeho obchodu. Některé z nich jsou postaveny samotnými weebly, zatímco jiné jsou od vývojářů třetích stran.

Existují aplikace pro téměř cokoli a můžete přidat libovolný počet. Můžete například mít aplikace, které vám pomohou vytvořit výkonnější kontaktní formuláře, nebo jiné, které vám umožní vytvořit mobilní aplikaci s vaším webem.

Některé aplikace jsou zdarma, zatímco jiné mohou mít za použití měsíční poplatky. Buďte opatrní ohledně toho, jaké aplikace přidáte, protože náklady na provoz vašeho webu se mohou vymknout kontrole, pokud používáte příliš mnoho placených aplikací.

Změňte nastavení webu

Weebly základní nastavení webuWeebly základní nastavení webu

Možnost Nastavení na navigační liště vám umožní změnit některé obecné možnosti týkající se vašeho webu. Od názvu webu k možnostem SEO a lidem, se kterými chcete spolupracovat na návrhu svého webu – to vše lze přidat nebo změnit zde.

Nezapomeňte, že mnoho z těchto možností, například SEO, jsou velmi základní, protože hlavním cílem Weebly je snadno vytvořit web. Pokročilejší funkce SEO lze dosáhnout, pokud najdete v jejich App Centru správnou aplikaci.

Sestavte pro mobilní zařízení

Sestavte si a prohlédněte si svůj web Weebly v mobiluSestavte si a prohlédněte si svůj web Weebly v mobilu

V tomto věku mobility je důležité, aby weby dobře fungovaly na mobilních zařízeních i stolních počítačích. Chcete-li zajistit, aby váš mobilní telefon vypadal dobře, můžete pomocí ikony na navigační liště přepínat mezi různými pohledy (stolní nebo mobilní).

Bohužel si můžete vytvořit web speciálně pro mobily a musíte se spolehnout na responzivní téma. Tento nástroj vám alespoň pomůže zajistit, aby vše, co děláte, dobře zapadalo do obou formátů.

5. Zveřejněte svůj web Weebly

Jakmile je vše hotovo a jste spokojeni, můžete publikovat web Weebly. Stačí kliknout na publikovat a je dobré jít.

Screenshot našeho publikovaného webu Weebly

Šprýmař & Tlapky (viz zde) – Web, který jsme vytvořili pomocí Weebly při psaní tohoto tutoriálu.

Propagujte svůj web

Spuštění webové stránky je víc než jen fackování. Chcete-li být efektivnější, musíte být schopni vybudovat vedení a oslovit lidi. Abychom vám v tom mohli pomoci, Weebly má marketingovou funkci, kde můžete nakonfigurovat některé marketingové nástroje.

Můžete například nastavit vyskakovací okno s výzvou, aby se návštěvníci zaregistrovali k odběru novinek, které jim můžete pravidelně zasílat, nebo pro speciální akce. Můžete také vytvářet přizpůsobené informační bulletiny a předem je naplánovat pro automatické odesílání.

Toto jsou opět základní možnosti a výkonnější nástroje najdete v App Center.

Možnosti webového marketingu ve společnosti WeeblyVestavěné funkce webového marketingu ve společnosti Weebly

Kolik bude můj první web s Weebly stát?

Ve své nejzákladnější podobě si můžete s Weebly vytvořit a publikovat web za naprosto nic – zdarma. Existuje však mnoho omezení na bezplatné webové stránky s Weebly. Například jakýkoli web, který vytvoříte a zveřejníte, bude mít na něm značku Weebly a budete v podstatě uvíznuti v jejich bezplatné subdoméně Weebly..

Realističtější by bylo zvážit nejnižší úroveň Weebly, jejich plán „Connect“, který se zavírá na 7 $ měsíčně (cena klesá na 4 $ měsíčně, pokud platíte ročně). Kromě toho musíte také zvážit cenu názvu domény, což by bylo 19,95 $ ročně.

Průměrování věcí, můžete očekávat, že zaplatí;

(4 x 12 USD) + 19,95 USD = 67,95 $ ročně

… Vytvořit a udržovat základní web s Weebly.

S vědomím, že realistický web s Weebly bude stát kolem 67,95 USD ročně, můžeme provést základní srovnávací cenu. Pokud byste si měli vytvořit svůj vlastní web a najít svůj vlastní hosting a doménové jméno, měli byste si všechno dát dohromady sami.

Průměrná cena doménového jména vás poběží kolem 10 až 12 dolarů za rok a sdílený rozpočet webhosting bude stát kdekoli od 1 do 8 dolarů za měsíc v závislosti na funkcích. To znamená, že pokud byste měli stavět a hostovat svůj vlastní web, vaše roční poplatky se budou pohybovat v průměru 59 USD, které mají být upřímný, není výrazně levnější.

Závěr: Výkonný webový tvůrce

Konečně, máme hlavní výhodu Weebly – skutečnost, že je to webový tvůrce v jeho jádru a umožňuje těm, kteří nemají znalosti webového kódování, vytvářet webové stránky. To je něco, co stojí za mnohem víc, než malé úspory nákladů, které byste pravděpodobně dosáhli nalezením vlastního hostingu.

Vytvoření prvního webu pomocí Weebly pravděpodobně nebude skličující úkol. Pokud jste dokonce vzdáleně obeznámeni s počítači nebo víte, jak používat textový procesor, myslím, že budete mít minimální problémy.

I když zjistíte, že máte nějaké problémy, vždy se můžete obrátit na Weebly o technickou pomoc, prozkoumat jejich znalostní báze za nápady a pomoc, nebo dokonce oslovit generála Weebly komunita pro pomoc.

Začněte, zaregistrujte se zde

Zaregistrujte se do Weebly pomocí svého účtu Facebook, Google nebo prostřednictvím e-mailu.Zaregistrujte se a vytvořte svůj první web na Weebly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map