Výukový program: Jak prodávat umění online pomocí Shopify

Shopify ve svém jádru je platforma elektronického obchodu. To znamená, že jej můžete využít k vytvoření vlastního internetového obchodu bez ohledu na to, co se rozhodnete prodat. Díky tomu je pro umělce ideální platformou, s níž mohou spolupracovat, a zkrátit tak čas potřebný k tomu, aby mohli sdílet svá díla se světem.


Krása internetového obchodu spočívá v tom, že je to něco, co můžete nastavit jednou a aktualizovat pokaždé, když přicházejí nové produkty. To snižuje potřebu umělců trávit čas hledáním zobrazovacích ploch pro položky, které také vytvořili..

Nejlepší ze všeho, protože internetové obchody jsou součástí digitálního světa, vytvoření jednoho na portálu Shopify vám umožní přístup k mnoha dalším prodejním kanálům kliknutím na tlačítko.

Pokud váš zájem o zřízení internetového obchodu je prostě technologie, nebojte se. Provedu vás zkušenostmi se službou Shopify, abychom vám ukázali, jak můžete vlastnit svůj vlastní obchod s kybernetickým uměním, aniž byste znali jediný řádek kódu.

Jak Shopify funguje

NakupujteVytvořte si svůj internetový obchod pomocí Shopify

První věc, kterou musíte pochopit o Shopify, je to, že je to služba. Nekupujete produkt ani platíte za kus softwaru. Shopify je o pomoci majitelům firem založit své digitální obchody co nejefektivněji.

To znamená, že společnost chápe, že její zákazníci nemusí být nutně nejvyspělejšími lidmi na Zemi. Shopify nabízí všem prostředky, jak sestavit internetový obchod pomocí jednoduchého systému šablon a stavebních bloků – jak funguje Lego.

Služba Shopify také neúčtuje zákazníkům obrovskou částku za použití služby, ale dostupné ceny již od 29 USD měsíčně. S růstem vaší firmy se cena může zvýšit, pokud potřebujete používat více funkcí. Je to výherní nabídka.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi Shopify zde.

Obsah

 • Krok č. 1: Zaregistrujte se k účtu
 • Krok č. 2: Přidání produktů do obchodu
 • Krok č. 3: Vyberte motiv Shopify
 • Krok č. 4: Přizpůsobení motivu
 • Krok č. 5: Prozkoumejte funkce
 • Krok č. 6: Použití aplikací Shopify
 • Krok č. 7: Integrace se sociálními kanály
 • Výhody a nevýhody používání Shopify k prodeji umění

Prozkoumejte Shopify

 • Začínáme s Shopify
 • Zobrazit všechna témata Shopify
 • Příklad obchodu postavený na Shopify
 • Nakupujte plány a ceny

Začínáme se službou Shopify

1. Zaregistrujte se k účtu

První věc, kterou musíte udělat, je zaregistrovat se do účtu Shopify. Je to stejně snadné jako návštěva jejich webových stránek a kliknutí na tlačítko „Zahájit bezplatnou zkušební verzi“. Služba Shopify nabízí všem uživatelům 14denní bezplatný zkušební účet. Stačí zadat e-mailovou adresu, heslo a název obchodu.

Během bezplatné zkušební doby můžete zažít celý proces nastavení online obchodu, ale nebudete moci spustit svůj web ani začít s ním prodávat produkty..

Pokud si nejste jisti odpověďmi, můžete stisknout tlačítko „Přeskočit“.

Jakmile dokončíte registrační proces, Shopify zahájí vaše zkušenosti krátkou otázkou a odpovědí. Toto je určeno pro Shopify, aby se dozvědělo něco více o tom, jak chcete mít svůj obchod.

Toto je hlavní část, která vás dovede k dalšímu kroku.

Jakmile se dostanete přes ten krátký dotazník, další oblastí, na kterou se musíte zaměřit, je to, co je přímo ve středu obrazovky. K dispozici bude sekce se třemi hlavními oblastmi, která vám umožní přidat produkty do obchodu, přizpůsobit vzhled a poté propojit název domény.

Název domény je veřejná adresa, kterou zákazníci budou muset navštívit v internetovém obchodě. Přemýšlejte o tom jako o digitální adrese, která lidem umožní najít vás online.

Začněte zde > Klepnutím se zaregistrujte a vytvořte internetový obchod Shopify.

2. Přidání produktů

Zde je stránka, kde vyplníte informace o svém umění.

To je část, na kterou byste měli být nadšení – přidání prvního svého umění do obchodu! Klikněte na tlačítko “Přidat produkt” a dostanete se do formuláře, který vám umožní podrobně zadat, co budete prodávat..

Na výše uvedeném snímku obrazovky jsem vyplnil ukázkový text, který ukazuje, co byste mohli přidat do polí podrobností o produktu. Informace, které zde zadáte, nejsou pouze pro účely zobrazení. Pole, jako je typ produktu, sbírky a značky, vám mohou pomoci při organizaci kresby. Pomáhá také zákazníkům snáze najít umění ve vašem internetovém obchodě.

Po vyplnění všech nezbytných podrobností na stránce klikněte na Uložit a budete mít záznam o své první první položce na prodej!

3. Výběr motivu pro váš internetový obchod

Vyberte si správné téma pro svůj internetový obchod.

Na domovské stránce svého účtu Shopify klikněte na „Přizpůsobit téma“ a zahájte proces. Motivy jsou přednastavené šablony, které můžete použít pro svůj internetový obchod. Pokud na tom nechcete trávit čas, můžete si jednoduše vybrat jeden a začít jej používat.

Doporučuji vám přizpůsobit si svůj, abyste mohli svému online obchodu dát ten osobní kontakt. Chcete-li vybrat šablonu, klikněte na „Prozkoumejte bezplatná témata“. Zobrazí se vyskakovací galerie témat, ze kterých si můžete vybrat.

Procházejte je a klikněte na ten, který chcete zobrazit. Pokud se vám téma líbí, klikněte na „Přidat do knihovny motivů“.

Prozkoumejte a podívejte se na další témata Shopify.

4. Přizpůsobte téma

Vzhled svého uměleckého obchodu si můžete přizpůsobit

Zpět na domovskou stránku klikněte na „Přizpůsobit“ vedle motivu, který chcete použít. Témata, která jste vybrali dříve, budou k dispozici v sekci označené „Knihovna témat“. Tím se vyvolá editor témat.

Toto je online aplikace, která pracuje na principu „Co vidíte-je-co-dostanete“ (WYSIWYG). Stejně jako aplikace, jako je Microsoft Word, i na obrazovce designu se zobrazí, jak přesně bude váš web vypadat, když jej upravujete.

Můžete si vybrat, kam umístit mágy, text, jak uspořádat sekce, a dokonce upravit podrobnosti přímo dolů na velikost a barvu písma. Nezapomeňte však, že v procesu navrhování se snadno ztratíte, takže před návrhem obchodu věnujte nejprve moudře svůj čas a dokončete přidávání produktů do svého inventáře..

Až budete s návrhem hotovi, klikněte na „Uložit“..

5. Prozkoumejte funkce Shopify

Seznam užitečných funkcí elektronického obchodu, které nabízí Shopify.

Zatím jsem ukázal, že jste pouze základy toho, jak vytvořit internetový obchod a přidat do něj produkty, s malými úpravami. Shopify je plná platforma elektronického obchodu, což znamená, že je navržena tak, aby vám pomohla prodat.

Proces prodeje zahrnuje mnohem více než jen vytvoření obchodu. Můžete například využít analytiku k tomu, abyste se dozvěděli o svých zákaznících, zpracovali marketingové kampaně a přilákali na své stránky více návštěvníků a dokonce generovali slevy.

Toto jsou pouze základní funkce Shopify a pokud potřebujete více, můžete vždy přidat další aplikace, abyste vylepšili funkce, které váš obchod nabízí.

Prozkoumejte více jedinečných funkcí o Shopify.

6. Použití aplikací

Nakupujte obchod s aplikacemi (zdroj).

Chcete-li zjistit, jaké další aplikace jsou k dispozici, klikněte v navigační nabídce vlevo na „Aplikace“ a poté na „Navštivte obchod s aplikacemi Shopify“. Aplikace jsou malé programy nebo skripty určené k přidání konkrétních funkcí do obchodů Shopify.

Díky své popularitě má Shopify obrovský ekosystém uživatelů a vývojářů aplikací, kteří společně pracují na rozšíření možností systému Shopify. Jako příklad můžete najít aplikaci, jako je Spocket, která vám pomůže s doručením vašeho díla a přidá ji do obchodu Shopify. Můžete dokonce expandovat a stát se obchodem s dropshippingem.

Nezapomeňte však, že některé aplikace mohou vyžadovat, abyste za používání zaplatili další poplatky. Ceny závisí na tom, co vývojář pro tyto aplikace účtuje. Market Shopify App Market je rozsáhlý a má téměř cokoli, co by on-line prodejce mohl chtít nebo potřebovat. Najdete aplikace, které vám pomohou s marketingovými aktivitami, dopravou nebo více.

7. Rozšíření prodeje na sociální kanály

Služba Shopify vám umožní propojit se s populárními sociálními platformami a rozšířit prodejní kanál.

Jednou z nejvýkonnějších funkcí systému Shopify je to, že vám umožňuje rozšířit možnosti vašeho internetového obchodu mimo samotný web. To znamená, že můžete využít další kanály ke zvýšení prodeje – populární cesty, jako je Facebook, Instagram nebo dokonce Amazon.

Chcete-li přidat další prodejní kanály, klikněte na znaménko „+“ vedle položky „Prodejní kanály“ a tam vyberte ze seznamu. To bude užitečné při oslovování mnohem většího publika, než jen vašeho online obchodu.

Závěr: Nakupuje správný výběr pro váš internetový obchod?

Nakupujte ceny obchodů.

Pokud jste si toho ještě nevšimli, Shopify je velmi podobná mnoha tvůrcům webových stránek, jako jsou Wix a Weebly. Funguje na principu snadno použitelného systému drag-and-drop, který je intuitivní a bez stresu. Klíčovým rozdílem je to, že Shopify je navržen od základu s ohledem na eCommerce.

Z tohoto důvodu si můžete všimnout, že struktura cen je o něco vyšší než základní tvůrci webových stránek. To, co získáte na oplátku, však stojí mnohem více než měsíční poplatky, které vkládáte.

Základní účty Shopify začínají od 20 $ měsíčně. To vám umožní vypsat a prodat neomezený počet produktů. Platíte za účty vyšší úrovně, jako jsou funkce, jako je možnost přidávat do vašeho účtu Shopify více zaměstnanců, jak vaše firma roste..

Jedna věc je však na vědomí, že je to Shopify sníží vaše prodeje ve formě transakčních poplatků za online nákupy uskutečněné prostřednictvím kreditní karty. Tímto způsobem má smysl upgradovat plán Shopify s rostoucím prodejem, protože jejich sazby jsou nižší pro vyšší úrovně plánu.

Začněte zde > Kliknutím začnete s Shopify.

Výhody používání Shopify k prodeji umění

 • Snadno použitelný tvůrce vizuálního obchodu
 • Prodávat na více kanálech
 • Integrovaná manipulace s přepravou a platbami
 • Zvládá fyzické i digitální umění
 • K dispozici je mnoho doplňkových funkcí

Nevýhody použití Shopify k prodeji umění

 • Povinné transakční poplatky
 • K dispozici žádný bezplatný plán (pouze zkušební verze)
 • Omezené úpravy motivů
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map