Jak začít s jídlem Blog s WordPress

Takže jste se rozhodli žít na plný úvazek s potravinovým blogem?


Skvělý!

Víte … mnoho blogů, které dnes vydělávají šestimístné příjmy, bylo postaveno někým, jako jste vy, s ničím jiným než neúprosnou vášní ohledně jejich výklenku.

A jsem nadšená, že dnes děláte první krok. Začněme tedy.

Navigace

 • Krok č. 1: Rozhodněte se pro svůj typ potravinového blogu
 • Krok č. 2: Název domény, webhosting a tvůrce stránek
 • Krok č. 3: Témata a pluginy potravinového blogu WordPress
 • Krok č. 4: Dostaňte svůj potravinový blog ze země
 • Jak vydělat peníze jídlo blogů – spolehlivý plán

Seznam nástrojů 

Zveřejnění FTC: BuildThis dostává poplatky za doporučení od nástrojů uvedených na tomto webu. Názory však vycházejí z našich zkušeností a ne z toho, kolik platí. Zaměřujeme se na pomoc malým podnikům a jednotlivcům při vytváření webových stránek jako firmy. Podpořte prosím naši práci a dozvíte se více v našem zveřejňování výdělků.

Jak začít s jídlem Blog

Krok 1 – Rozhodněte se, jaký druh potravinového blogu chcete začít

Spuštění potravinového blogu je snadné, ale rozhodování o tom, co napsat, je těžké.

Téma potravinového blogu je obecně příliš široké.

Je vždy lepší zúžit témata na několik výklenků, na které se můžete zaměřit. Musíte brát svůj potravinový blog vážně jako skutečnou firmu. Výklenky, které můžete zvážit, jsou pravděpodobně bezlepková, bezlepková, karbová, veganská nebo skromná.

Nebo se můžete specializovat na typ vaření vašich potravinových blogů, jako je grilování, pečení nebo pečení.

Krok 2 – Vyberte název domény, hosting a tvůrce webu 

Poté, co se rozhodnete pro výklenek vašeho potravinového blogu, jsou zde tři věci, které musíte začít:

 1. Název domény
 2. Hostování
 3. Tvůrce stránek

Nejprve přijde doménové jméno. Jednoduše řečeno, vaše doménové jméno je vaše webová adresa.

Mnoho lidí se potýká s používáním „klíčových slov“ v názvu domény, takže Google je zobrazuje nahoře, když uživatelé hledají tato klíčová slova.

Přítomnost klíčového slova v názvu domény již neovlivňuje algoritmus vyhledávače.

Pokud tedy chcete otevřít blog o paleo jídle, nemusíte volat svůj blog paleofood.com. Přinejmenším, pokud tak neučiníte, získáte žádné SEO body.

To znamená, že je zcela na vás, jaký druh doménového jména si vyberete.

Musíte také vědět, že je v pořádku zahájit blog o potravinách a jako doménové jméno použít své vlastní jméno. Takže, pokud jste Jane Doe, je v pořádku zavolat na svůj blog s potravinami JaneDeo.com.

Tímto způsobem budete mít dlouhodobě vyšší návratnost, protože po nějaké době se stanete populární značkou ve svém výklenku. Můžete se také stát ovlivňovatelem.

Skvělým příkladem takové osobní značky je ovlivňovač zákaznické podpory, Shep Hyken. Mohl snadno nazvat svůj blog „customersupportadvice.com“..

Získáte nápad, správně?

dobře.

Až vyberete název domény, můžete si jej zarezervovat pomocí služby registrátorů doménových jmen, jako je Namecheap. Nebo si ji můžete také zakoupit od svého poskytovatele hostingu, pokud ji nabízí. (Mnoho z nich dokonce dává volné domény s ročními plány.)

Jakmile získáte doménové jméno, musíte najít spolehlivého hostitele, aby vaše webové stránky byly živé.

Existuje mnoho webových hostitelů, z nichž si můžete vybrat, a mnoho z nich přichází také se spravovanými balíčky WordPress. Rozdíl mezi běžným hostingovým účtem WordPress a spravovaným hostingovým účtem WordPress spočívá v tom, že poskytovatelé hostingových služeb se v posledním případě starají o zabezpečení vašeho webu a udržují váš web aktuální s nejnovější verzí WordPress..

Níže doporučuji čtyři poskytovatele hostingu přátelské k hostům. (Propojuji každou možnost s podrobnou kontrolou z mého druhého blogu, který je zaměřen na webové hostitele.)

 • iPage – Můj výběr rozpočtu na výběr č. 1, vhodný pro nováčky.
 • eHost – další volba pro nováčky; uživatelsky přívětivý a odcizitelný.
 • SiteGround – Prémiové hostování s dobrou zákaznickou podporou.
 • InMotion Hosting – velmi spolehlivý webhosting, domov BuildThis.io.

Weboví hostitelé mohou být levnější jako 1,99 $ / měsíc a drahý jako 29 $ / měsíc. Neváhejte a spusťte svůj web plánem na úrovni vstupu a poté, jak roste váš provoz, zaplatte více.

S webovým hostitelem a názvem domény musíte dále vybrat platformu pro tvorbu webu – nebo tvůrce webu. V tomto tutoriálu jsme nastavili výchozí nastavení pro redakční systém WordPress (více
na staviteli webových stránek zde.)

Hostitelem vs. WordPress.com

WordPress využívá 31,8% internetu a mezi WordPress.org a WordPress.com je rozdíl. Nejjednodušší způsob, jak porozumět rozdílu mezi účtem s vlastním hostitelem a účtem WordPress.com, je podívat se, jak budou vaše adresy URL vypadat s každým.

yourfoodblog.wordpress.com

Nebo

yourfoodblog.com

První z nich je web, který je volně hostován s WordPress.com. Je zřejmé, že WordPress je značková všude.

Druhý web – yourfoodblog.com – je web hostovaný samy, který je nezávislý v pravém slova smyslu.

Web, který je volně hostován s webem WordPress.com, je pro vás, pokud:

 • Jste POUZE horbářským blogerem
 • Nechcete … nebo si nemyslíte, že si vyděláte na živobytí online
 • Nezajímá vás vaše osobní značka
 • Jste spokojeni s různými možnostmi omezení, jako je podpora pro pluginy a další
 • Nechcete na svém webu prodávat reklamy (alespoň ne, dokud se nestanete webem s vysokou návštěvností)

Pokud tomu tak není, jděte na vlastní webovou stránku WordPress. Pokud tak učiníte, můžete využít tisíce témat a pluginů WordPress
(bezplatné i placené) a vytvořte web, který můžete provozovat a škálovat.

Díky tomu je veškerá logistika mimo dosah.

Nyní jste připraveni začít vytvářet svůj blog. K tomu budete potřebovat téma a několik pluginů.

Krok 3 – Vyberte nejlepší témata potravin WordPress pro blog

Protože s blogem teprve začínáte, a protože to bude někdy předtím, než za vás začnou vydělávat peníze, je v pořádku začít s bezplatným motivem.

Témata zdarma

Zde jsou tři bezplatná témata WordPress, z nichž si můžete vybrat:

Dyad

dyadUkázka & podrobnosti

Dyad je nádherné jídlo blog téma s krásným rozložení blogu. Udržuje obrázky v centru pozornosti, což je velmi žádoucí funkce pro téma potravinového blogu. Také se vám bude líbit obří posuvník na domovské stránce, který si můžete vybrat, aby obsahoval vaše nejlepší recepty. Také je od společnosti Automattic (společnost za WordPress.com), takže si můžete být jisti, že dodržuje nejvyšší standardy kódování a kvality.

Kouki

koukiUkázka & podrobnosti

Kouki je pro vás, pokud máte rádi mezeru a dáváte přednost zenu a minimálnímu designu. Kouki používá skvělé písmo a zobrazuje obrázky velmi elegantně. Spojte jej s jedním z bezplatných receptů (doporučeno níže) a měli byste být připraveni naživo žít s vaším potravinovým blogem.

Veggie Lite

veggiUkázka & podrobnosti

Veggie Lite je další jednoduché téma WordPress pro blogery s potravinami. Má zaměřené rozvržení, které upoutá pozornost vašich čtenářů. A díky veškerému jeho mezeru umožňuje vašemu webu dýchat a je pro oči snadné.

Podívejte se na další témata bezplatných potravinových blogů z internetu Úložiště WordPress.org.

Placená témata

Nyní – bezplatná témata je dobré začít, ale pokud máte rozpočet a dokážete si vybrat úhledné prémiové jídlo, za všech okolností si jedno zakupte.

Vizuální přitažlivost potravinového blogu hraje velkou roli v jeho úspěchu. Zde je několik témat na zalévání:

Cook’d Pro Theme

vařitUkázka & podrobnosti

Cook’d Pro je oslnivé téma WordPress, které vypadá skvěle na všech zařízeních. Jak je vidět na výše uvedeném snímku obrazovky, zaměřuje se silně na obrázky.

Také je postaven na rámci Genesis, o kterém je známo, že je rychlý a lehký. Rámec Genesis také přichází se samostatným panelem pro nastavení SEO a také pro další nastavení rozvržení.

Nezapomeňte, že témata Genesis nesou pouze ty funkce, které potřebujete; nepřicházejí s příliš mnoha zvonky a píšťalky. To znamená, že svou práci vykonávají krásně.

Denní jídlo téma je další téma Genesis, které byste se měli podívat. Je poháněn stabilitou a rychlostí rámce Genesis a používá přitažlivý, elegantní plochý design
to je plně citlivé.

Cena: 129 $

Jídlo Blogger téma

Jídlo Blogger WordPress Téma od TemplaticUkázka & podrobnosti

Jídlo Blogger téma je pro vás, pokud chcete čistý, profesionálně vypadající potravinový blog a web s recepty. Pomocí Tvůrce stránek Elementor můžete snadno strukturovat nebo přepracovat své stránky.

Téma potravinářského bloggeru je navíc přátelské k SEO a přichází se všemi funkcemi, které musí mít potravinářský blog – zvláštní typ příspěvku pro recepty, design domovské stránky typu tell-it-all, podpora WooCommerce, podpora bannerů reklam a mobilní zařízení design.

Food blogger je vysoce přizpůsobitelný a umožňuje, aby se váš potravinový blog zobrazoval během několika minut.

Cena: 79 $

Téma blogu o potravinách

foodblogthemeUkázka & podrobnosti

Téma Food Blog pochází z NimbusThemes. Co se mi na tomto tématu nejvíc líbí, než vizuální úvod, je zaměření tohoto tématu na branding.

Téma Food Blog se dodává s pluginem WordPress pro kartu Receptů, která vám umožňuje přidat do vašeho blogu recepty přátelské pro SEO. Jídlo bloggerů postavili některé vynikající webové stránky s tímto tématem.

Cena: 39 $

YumBlog téma

yumblogUkázka & podrobnosti

Tento produkt Up Themes je snadno jedním z nejvíce promyšlených potravinových témat WordPress. Je dodáván s vlastní šablonou receptu a také umožňuje přijímat recepty od vašich čtenářů. Tato podání receptů jsou podporována Cooked – prémiovým pluginem $ 39. Seznamy směrů a přísad receptů v tomto tématu jsou opatřeny zaškrtávacím políčkem, takže čtenářům umožní zajistit, aby vám neunikl žádný důležitý krok nebo položka.

Cena: 125 $

Krok 4 – Nainstalujte si správné doplňky WordPress a maximalizujte svůj blog o potravinách

Pomocí některého z výše uvedených témat budete připraveni na funkční blog.

Ale – Bez ohledu na to, jak dobře promyšlené téma může být pro výklenek, není možné zahrnout všechny funkce, které vlastník webu může potřebovat.

Například pro svůj potravinový blog si můžete uvědomit, že potřebujete lepší a optimalizovanější způsob, jak ukázat své recepty, nebo byste mohli chtít, aby se vaše obrázky po jídle daly snadno sdílet na Pinterestu. Funkce jako tyto nemusí být nutně zabaleny do tématu.

Chcete-li takové funkce získat, musíte nainstalovat doplňky.

Zde je několik pěkných zásuvných modulů WordPress pro potraviny, které přidají hodnotu vašemu blogu:

Konečný recept WP

konečný receptUkázka & podrobnosti

WP Ultimate Recipe je potravinový blogový plugin WordPress pro mobilní zařízení, který umožňuje přidávat recepty na váš blog. Můžete jej použít k transformaci jakéhokoli běžného tématu WordPress na téma jídla.

Umožňuje také uživatelům sdílet a tisknout vaše recepty.

Prémiová verze WP Ultimate Recipe odblokuje funkce, jako je umožnění uživatelům odesílat recepty, hodnotit recepty, zobrazovat nutriční hodnoty a další.

Recepty od Simmera

vřítUkázka & podrobnosti

Recepty Simmer je další plugin, který vám umožní publikovat recepty na vašem blogu. Nabízí snadné nastavení pro seznam složek, pokyny k vaření a další informace. Recepty, které přidáte pomocí tohoto pluginu, jsou přátelské pro vyhledávače, protože tento plugin používá při vytváření struktur přátelských pro SEO značkování Google.

Složení čekanky recept

čekankaUkázka & podrobnosti

Chicory Recipe Ingredients je zajímavý potravinový blogový plugin, který vám umožní přidat tlačítko koupit pod všechny vaše ingredience receptury.

Když na něj uživatelé kliknou, povedou k obchodům s potravinami, kde si mohou koupit přímo. Je zřejmé, že dostanete snížení za každý prodej, který doporučíte. Nejen to, že také dostanete týdenní a měsíční zprávy o tom, jak si vaše recepty vedou, pokud jde o generování příjmů.

Vařené

vařenéUkázka & podrobnosti

Cooked je prémiový plugin pro recept WordPress, který je dodáván s drag-and-drop tvůrcem receptů. Dodává se také s 10 rozloženími připravenými k použití.

Díky Cooked dostane každý z vašich čtenářů stránku profilu. Vařené také přichází s časovačem, výkonným vyhledávacím pruhem a výživovými informacemi o receptech / ingrediencích. Pro všechny funkce, které nabízí, je tento plugin úplný odcizení za 39 USD.

Kromě těchto pluginů existuje několik pluginů, které doporučuji každému webu. Nejsou specifické pro žádnou z nich jako takovou a zvyšují hodnotu na jakémkoli místě, na kterém jsou používány. Celý seznam naleznete zde.

Dobře – tak se to postará o logistiku. Máte doménu, hosting a téma … a některé volitelné doplňky.

V tuto chvíli jste připraveni začít pracovat na svém blogu a určit, jaká témata se budete zabývat, jak často budete publikovat, jaké platformy sociálních médií zkusíte atd. Chcete-li věci usnadnit, zkuste postupovat podle níže uvedeného plánu 5 kroků.

Získejte svůj potravinový blog ze země – 5 tipů na sledování

1. Naplánujte si strukturu svého blogu o jídle

Chcete získat strukturu svého potravinového blogu hned od začátku, protože struktura webu (spíše jeho hlavní navigační nabídka) určuje, jak bude navigační zážitek vašich uživatelů.

To je důležitější pro potravinový blog, protože obsah potravinového blogu může pokrývat několik kategorií, jídla, kuchyně a další. Pokud tedy máte hlavní nabídku webu správně, můžete začít skvěle.

Kromě toho, přemýšlení o struktuře vašich stránek nebo jen plánování nabídky stránek vám poskytne čas na zamyšlení nad tím, jaký bude váš obsah a jaké různé věci prozkoumáte na svém blogu.

Zde je příklad, který vám dá náskok.

Populární blogerka pro potraviny Kate z CookieAndKate má kompletní webové stránky menu. Stačí se podívat na to, jak popisné jsou položky nabídky a jak úhledně funguje rozbalovací nabídka:

cookie a kate

Pokud tedy budete mít web s vysokým obsahem, můžete jít na nabídku jako je tato.

Dělat – Zamyslete se nad obsahem, který chcete sdílet, a na základě toho načrtněte nabídku webových stránek. Toto cvičení na papíře vám pomůže vyzkoušet několik strukturálních kombinací, dokud nebudete mít pocit, že máte to správné.

2. Najděte relevantní témata a dokončete plán publikování obsahu

bledě omg

Nejprve se podívejme, jak můžete přijít s tématy, kterými se můžete zabývat na svém blogu. Nejrychlejším způsobem, jak najít nápady na příspěvky, je podívat se na to, co populární blogy zveřejňují.

Nejprve se podívejme, jak můžete přijít s tématy, kterými se můžete zabývat na svém blogu. Nejrychlejším způsobem, jak najít nápady na příspěvky, je podívat se na to, co populární blogy zveřejňují.

Pokud tedy plánujete v příštích týdnech začít pracovat na svém blogu, začněte se přihlašováním k odběru všech blogerů s potravinami, které obdivujete. Tímto způsobem budete
získat pravidelné aktualizace o jejich nejnovějších aktualizacích obsahu.

Takže po týdnu byste měli alespoň 7-10 e-mailů, jako je tento, od Juli (od PaleOMG). Juli ve svém prvním e-mailu sdílí spoustu receptů.

Zde je příspěvek, který můžete snadno ukrást z jejích receptů:

„X ingredience Y minutová mísa“

Tyto e-maily / informační bulletiny také vždy obsahují odkazy na nejlepší obsah z blogů. Což znamená, že budete mít více než dost nápadů na blogový příspěvek na oblíbená témata.

Vyberte alespoň 5 takových nápadů a začněte psát. Mezitím získáte z těchto blogů více aktualizací, takže seznam vašich nápadů bude organicky růst.

Pokud jde o část publikačního plánu – nejprve si uvědomte, že čtenáři milují konzistentní publikační plány. Pokud se rozhodnete publikovat recept každý pátek, v jednom okamžiku budete mít věrné čtenáře, kteří si budou myslet:

“Jane vydává každý pátek skvělý recept.” Musím ho dohonit, abych to mohl o víkendu vyzkoušet! “

Mám to?

Skvělý! Proveďte tuto přípravnou práci – V ideálním případě byste měli mít před zahájením blogu alespoň 20 příspěvků připravených k publikování. Což znamená, že pokud publikujete dvakrát týdně, budete pokrytí více než dva měsíce.

3. Vytvořte obsah (se zvláštním zaměřením na vizuální prvky)

Textová část vašeho obsahu vám přijde přirozeně. Díky vaší odbornosti ve výklenku. Tento text však nahradí pouze polovinu vašeho obsahu
protože konec konců, jak dobrý skvělý recept bude vypadat bez nějakých báječných obrázků …

Bohužel, fotografie nepřichází přirozeně všem. Ale to neznamená, že se nemůžete učit.

Ať už se jedná o obrázky hotových jídel nebo složek, obrázky tvoří velkou část blogu o potravinách. Což znamená, že nemůžete dělat průměrné obrázky. Naštěstí máte k dispozici tyto fantastické bezplatné fotografické návody, ze kterých se můžete učit:

Pokud nemáte čas se toho tolik naučit, alespoň začněte s tímto rychlým a špinavým hackem:

 • Uchovávejte ingredience nebo misku na přepážce
 • Držte fotoaparát přímo nad ním
 • Nastavte automatické zaostření a klikněte na

Při fotografování se ujistěte, že je zde spousta přirozeného světla.

Kromě obrázků potravin můžete zkusit také vytvořit více kreativních vizuálů, jako jsou recepty obrázků a tipy, pomocí bezplatných nástrojů, jako je Canva nebo DesignBold.

Tip pro optimalizaci obrázků – Optimalizujte všechny své obrázky pomocí TinyPNG. Tento nástroj umožňuje komprimovat vaše soubory PNG bez snížení jeho kvality. Komprimací vašich obrazových souborů uložíte svůj web před nafouknutím a zpomalením.

4. Začněte marketingem sociálních médií

Protože milovníci jídla mají rádi vizuální vzhled, bylo by nejlepší, kdybyste se zaměřili na vizuální média, jako je Pinterest. Ve skutečnosti je to naprosto v pořádku, pokud začnete pouhým Pinterestem. Jakmile se naučíte, jak pěstovat pokračování na jedné platformě, můžete se vždy přesunout na jiné platformy.

Plugin pro zvýšení na Pinterestu: Tlačítko „Pin It“.

S tímto pluginem se pokaždé, když uživatel umístí kurzor myši na obrázek na vašem blogu, zobrazí výzva, aby jej připojil na své nástěnky na Pinterestu. Nejen to, ale také přidá tlačítka Pin It na všechny vaše příspěvky a stránky.

5. Začněte sbírat e-maily

Když se přihlásíte k odběru různých blogů pro shromažďování příspěvků na nápady, všimněte si druh hlavních magnetů, které používají k vytváření svých seznamů e-mailů.

Například Dana z MinimalistBaker nabízí svým předplatitelům blogu bezplatný měsíční recept.

Všimněte si, jak Dana nabízí cenné podněty k novým registracím.

Stejně tak je třeba vyvinout freebie, které rozdáte čtenářům, kteří se přihlásili k odběru.

Chcete-li rozvíjet svůj první e-mail, zaregistrujte se zdarma, stačí sestavit 5 skvělých receptů a spojit je do PDF. A jste připraveni.

Protože pro svůj blog nyní máte funkční web a pracovní plán, podívejme se, jak si můžete vybrat ty správné metody zpeněžení.

Jak vydělat peníze potravin blogování – spolehlivý plán 

Chcete-li vydělat peníze jako bloger pro potraviny, analyzujte, jak ostatní potravinoví blogerové vydělávají peníze. Není to těžká práce, protože mnoho potravinářských blogerů zveřejňuje své zprávy o příjmech. Tyto přehledy nabízejí spoustu informací o tom, jak vydělávají peníze (a také o výdajích)..

Vezměme například měsíční zpráva o příjmu Pinch of Yum – masivně populární blog WordPress.

Jak vidíte na následujícím snímku obrazovky, Pinch of Yum vydělává slušné peníze prodejem svých vlastních produktů (Tasty Food Photography a Jak zpeněžit své e-knihy s blogem o potravinách).

Možná i vy můžete zvážit vytvoření produktu k prodeji.

Jiní vydělávají peníze jídlo blogů kanály

Reklamní sítě

Nejrychlejší způsob, jak vydělat peníze z vašeho potravinového blogu, je připojit se k reklamním sítím. Některé reklamní sítě mají specifické požadavky na provoz a zobrazení stránek, ale k většině z nich se lze snadno připojit.

Google Adsense je jednou z největších reklamních sítí nabízejících grafickou reklamu, mobilní, video a zpeněžení vyhledávání. Připojit se je zdarma a snadno. Adsense přijme, i když právě začínáte. Další reklamní sítě, které můžete prozkoumat, jsou Media.net, BuySellAds a Infolinks.

Prodej reklamního prostoru

V podstatě přidělujete na svém webu místo pro ty, kteří jsou ochotni od vás přímo koupit prostor. Prodej reklamního prostoru obvykle funguje u menších inzerentů nebo možná vlastníků.

Můžete vytvořit několik reklamních polí s různými cenami a povzbudit inzerenta tím, že jim sdělíte, proč by měli inzerovat na vašem webu. A jakmile souhlasí s vašimi podmínkami, stačí platbu obdržet přes PayPal. Je to snadné a bezproblémové.

Přidružené programy

Připojení k přidruženému programu je jedním z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze. Můžete propagovat produkty nebo služby související s vaší výklenkem a získat provizi, když návštěvníci provedou nákup prostřednictvím vašeho webu.

ShareASales, CJ Affiliate a ClickBank je několik slavných affiliate sítí, které můžete prozkoumat. Existuje více než tisíce inzerentů s různými druhy produktů a služeb, které můžete propagovat. Někteří dokonce můžete propagovat informační produkty prodávané jinými blogery.

Důrazně doporučujeme propagovat produkty, které souvisejí s vaší nika.

Poznámka: Další informace o affiliate marketingu naleznete zde.

Založte web o členství

Pokud máte co nabídnout, můžete zvážit zahájení členství. V tomto případě účtujete svým návštěvníkům obsah.

Můžete získat měsíční nebo roční členský poplatek za přístup k těmto informacím. Je to dobrý způsob, jak vydělat peníze z vašeho potravinového blogu, pokud jste schopni skutečně vydělat za své peníze.

Podívejte se na co nejvíce příjmových zpráv a zeptejte se sami sebe, z kterých z těchto příjmových kanálů můžete těžit nejvíce.

Začněte těmito přehledy příjmů:

Uvědomte si také, že vydělávání peněz z blogu vyžaduje určitý čas – udělejte proto veškerý ruch při zachování trpělivosti. Určitě se tam dostanete, pokud to zkusíte dost.

Závěr

Takže to je o tom pro zahájení potravin blogu s WordPress. Pokud máte peníze na investice do učení, podívejte se na programy jako Food Blogger Pro. Nebo udělejte další nejlepší věc a sledujte a studujte další blogy o potravinách a učte se od nich.

Všechno nejlepší pro váš potravinový blog!

Máte nějaké dotazy ohledně nastavení nebo údržby blogu? Nebo něco o tomto tutoriálu? Dosáhnout! Rádi bychom všichni poznali a zjistili, jak můžeme pomoci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map