Jak obnovit zálohu vašeho webu WordPress

Díky WordPressu, který využívá více než 34% internetu, se nyní velmi snadno vytvořilo a udržovalo webové stránky. Je však třeba se postarat o mnoho funkcí. Řekněme, že musíte migrujte web společnosti na jiného webového hostitele. Nemáte strach – přece jen jste to už udělali. Co když ale po dokončení migrace zjistíte, že některé důležité soubory WordPress nebyly migrovány? Bohužel neexistuje žádné snadné tlačítko „Reset“ nebo „Zpět“, které by to mohlo zvrátit. Z tohoto důvodu je důležité udržovat web zálohovaný – soubory můžete obnovit a migraci opakovat.


Existuje několik způsobů, jak obnovit webové stránky WordPress ze zálohy, o nichž se budeme bavit v následujících částech. Nejprve si ale uvědomíme různé komponenty webu, které je třeba zálohovat a obnovit.

Klíčové komponenty webu WordPress

Každá instalace WordPress zahrnuje různé komponenty, které jsou jeho základními stavebními kameny. Vždy byste měli zálohovat 4 komponenty WordPress:

 • Jádro WordPress – Jedná se o základní soubory WordPress, včetně zdrojového kódu, funkcí WordPress a nastavení webových stránek.
 • Databáze WordPress – Skládá se z backendových souborů WordPress, které ukládají informace o vašem webu. To zahrnuje databázové tabulky obsahující důležité záznamy, jako jsou pověření uživatele, články, příspěvky na webu a metadata na webu.
 • Doplňky WordPress – Jedná se o doplňky nebo nástroje třetích stran, které jsou integrovány do instalace WordPress pro zlepšení celkové funkčnosti. Lze je snadno stáhnout z úložiště WordPress a přidat na váš web.
 • Témata WordPress – Jedná se opět o aplikace třetích stran používané ke zlepšení celkového vzhledu a designu vašich webových stránek. Stejně jako pluginy je v úložišti a dalších online trzích k dispozici mnoho bezplatných témat WordPress.

Záloha WordPress obvykle obsahuje všechny tyto čtyři součásti. V důsledku toho znamená obnovení zálohy obnovení těchto komponent na web. Podívejme se nyní, jak provést proces obnovení.

Dvě metody pro obnovení zálohy WordPress

Obnovení WordPress můžete provést některou z následujících metod:

 1. Ruční obnovení pomocí nástroje phpMyAdmin nebo obnovení databáze pomocí Nástroj MySQL.
 2. Automatické obnovení pomocí záložního pluginu WordPress.

Nástroje, které potřebujete k obnovení zálohy WordPress

V následující části se podrobněji podíváme na každou z těchto metod obnovy. Chcete-li však provést ruční obnovení, musíte nejprve mít:

 • Přístup k internetu phpMyAdmin nástroj (poskytovaný poskytovatelem webhostingu) ve vašem systému.
 • Záložní kopie dat na vašem webu, kterou chcete obnovit.
 • An FTP nástroj jako FileZilla.
 • Uživatelská práva k úpravám databázových souborů, včetně úprav, vyjmutí a autorských práv.

Metoda č. 1: Provedení ruční obnovy pomocí phpMyAdmin

Pokud jste k zálohování webu použili nástroj phpMyAdmin, můžete jej snadno použít také k obnovení zálohy. Můžete si stáhnout nástroj phpMyAdmin sami nebo použít předinstalovaný nástroj poskytovaný poskytovatelem webhostingu z ovládacího panelu.

Zde jsou kroky, které musíte provést:

 1. Přihlaste se k phpMyAdmin pomocí svých přihlašovacích údajů.

PHPMyAdmin lze použít k zálohování a obnovení dat vašich webových stránek.

 1. Po úspěšném přihlášení přejděte do části „Databáze“ nástroje, kde si můžete prohlédnout celý seznam databázových tabulek pro váš web..
 2. Vyberte databázi, do které chcete obnovit zálohu databáze.
 3. Před obnovením odeberte všechny existující tabulky z vybrané databáze. To jednoduše:
  • Klikněte na „Click All“ a vyberte všechny tabulky v databázi.
  • V seznamu „With Selected“ klikněte na „Drop“.
 4. Chcete-li importovat data zálohy do databáze, přejděte v rozhraní phpMyAdmin na záložku „Import“.
 5. V novém okně klikněte na tlačítko „Procházet“ a vyberte složku počítače, ze které chcete importovat záložní data.
 6. Nakonec kliknutím na tlačítko „Go“ importujete a obnovíte zálohovací data do databáze svého webu.

Provedení ruční obnovy pomocí MySQL

Pokud jste obeznámeni s příkazy SQL a vytvořili jste zálohy svých webových stránek pomocí nástroje MySQL, můžete záložní soubory obnovit pomocí stejného.

Zde jsou ruční kroky, které musíte provést:

 1. Rozbalte nebo rozbalte záložní soubory (* .tar.gz nebo * .bz2) pomocí následujících příkazů SQL:

Poznámka: Pokud byla záloha vaší databáze * .tar.gz (například: blog.bak.sql.tar.gz, pak)

tar -zxvf blog.bak.sql.tar.gz

Poznámka: Pokud byla záloha vaší databáze * .bz2 (například: blog.bak.sql.bz2, pak)

[chráněno e-mailem]: ~ / files / blog> bzip2 -d blog.bak.sql.bz2

 1. Z rozbalených souborů zkopírujte do databáze MySQL zkopírujte následující dotazy SQL:

[chráněno e-mailem]: ~ / files / blog> mysql -h mysqlhostserver -u mysqlusername -p databasename < blog.bak.sql

Zadejte heslo: (zadejte své heslo mysql)
[chráněno e-mailem]: ~ / files / blog>

Díky tomu můžete obnovit zálohy databáze na svůj web WordPress.

Přestože jsou obě tyto ruční metody efektivní, jsou užitečné pouze pro obnovení databázových souborů WordPress. Chcete-li obnovit další součásti WordPress z dostupné zálohy, musíte provést některé další ruční kroky. Kromě toho, abyste mohli provádět manuální obnovení, měli byste mít dostatečné technické znalosti, abyste je mohli hladce provádět ve vašem systému, a řešit případné problémy s řešením problémů.

Lepší možnost zálohování a obnovení pro začínajícího nebo netechnického uživatele WordPress je automatická obnova pomocí nástroje pro zálohování a obnovení WordPress.

Metoda č. 2: Provádění automatického obnovení pomocí pluginu

Pojďme se podívat, jak můžete používat BlogVault plugin pro obnovení zálohy. Vytváří a ukládá více verzí záloh webových stránek na bezpečném a nezávislém místě. Během procesu obnovy můžete vybrat kteroukoli z těchto verzí zálohy, kterou chcete obnovit na svém webu.

Provedení automatického obnovení:

 1. Nejprve se přihlaste a vyberte web, který chcete obnovit.
 2. Na stránce Podrobnosti o webu, která se otevře, klikněte na tlačítko Obnovit web (viz níže).
 3. Váš web WordPress bude obnoven z poslední dostupné zálohy.

Proces obnovení BlogVaults je zjednodušený, ale podrobný; můžete si vybrat, kterou verzi zálohy chcete obnovit.

Proces obnovení BlogVaults je zjednodušený, ale podrobný; můžete si vybrat, kterou verzi zálohy chcete obnovit.

Alternativně, pokud chcete obnovit jinou verzi zálohy webu:

 1. V části „Záloha“ klikněte na tlačítko „Zobrazit všechny zálohy“. Zobrazí se celá historie verzí zálohy pro konkrétní web.
 2. Klikněte na „Automatické obnovení“ pro konkrétní verzi zálohy, kterou chcete obnovit.
 3. Zadejte přihlašovací údaje pro FTP.
 4. Vyberte složku, ve které je nainstalován WordPress (například složku „public_html“, pokud používáte ovládací panel poskytovaný vaším hostitelem webu). Můžete také hledat složky, kde jsou uloženy soubory WordPress, jako je wp-admin nebo wp-content.

Vyberte složku, ve které je nainstalován WordPress. Obvykle je ve složce „public_html“.

 1. Na další obrazovce musíte určit, co chcete obnovit na svůj web WordPress. Můžete například vybrat celou verzi zálohy nebo vybrané soubory nebo tabulky.
 2. Nakonec můžete kliknutím na „Pokračovat“ zahájit obnovu záložní verze. Po dokončení obnovy budete upozorněni.

A je to. Tento proces je snadný a rychlejší než ruční postupy. Kromě toho můžete provést sami bez jakékoli technické pomoci.

Zde je něco, co byste měli vědět – Stejně jako každý jiný soubor WordPress mohou být i záložní soubory poškozeny nebo poškozeny. Obnovení poškozených záložních souborů může dále poškodit váš web. Jak tomu zabránit??

Jednoduchým řešením je vytvořit pracovní server a otestovat zálohu, kterou chcete obnovit. V případě služby BlogVault můžete použít její „Obnovení testu inteligentního zálohování”, Která přímo načte poslední verzi zálohy na pracovní místo. Můžete také použít pluginy jako WP Staging nebo Duplikátor vytvořit pracovní místo. Až budete spokojeni, můžete pokračovat a sloučit zálohu s živým webem.

Na závěr

V současném online světě nelze nikdy být příliš opatrní, pokud jde o jejich webové stránky. Zajištění, že je zálohována, je zásadní pro zdraví webu. Působí jako bezpečnostní síť proti ztrátě dat a minimalizuje prostoje. Co je však záloha, pokud ji nelze obnovit?

Aby byly zálohy webových stránek užitečné v případě jakéhokoli selhání webových stránek, měli by uživatelé WordPress mít přístup a obnovit své zálohy v co nejkratším čase. I když je to možné udělat ručně, je to obvykle složitý postup, který vyžaduje čas a trpělivost. Dokonce i ta nejmenší chyba může vyžadovat opakování obnovy.

V takovém případě je nejlepší zvolit záložní plugin, který zjednodušil proces obnovy. Automatizované nástroje poskytují uživatelsky přívětivé procesy obnovy, které lze provádět rychleji a bez větších potíží.

Jaký postup byste upřednostnili? Pokud to sami neučiníte, zjistěte, jak můžete zadávat vývoj webových aplikací.

Akshat Choudhary se vždycky věnoval své schopnosti učit se věci. Od spuštění služby BlogVault změnil Akshat svůj vedlejší projekt na výnosný podnik, který mění měřítko nových výšin v indickém spouštěcím prostoru. Akshat, který je členem komunity WordPress téměř deset let, chce pochopit oblasti, v nichž uživatelé zápasí. Jádrem společnosti Akshat za stavbu jakéhokoli produktu je zajistit, aby koncový uživatel nepotřeboval pomoc a pokud jim to pomůže, bude jim pomáhat co nejlépe. Spojte se s Akshatem na Facebook a LinkedIn

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map