Ako zadať prácu na vývoji webových stránok

Možno práve začínate svoju prítomnosť na webe a potrebujete novú stránku. Alebo možno ste existujúci vlastník stránok, ktorý si želá, aby bol váš web lepší. Existuje veľa situácií, v ktorých som si istý, že ste si pohrávali s myšlienkou outsourcingu vývoja webových stránok, či už úplne alebo čiastočne..


Predtým, ako budete čítať ďalej, musím vás informovať, že som zo školy myslenia, že podnikanie by sa malo vždy zameriavať na svoje základné schopnosti. To znamená, že ak má váš hlavný príjem pochádzať z iných činností, ako je vývoj webových aplikácií, potom vývoj webových aplikácií zadajte externe!

Nezabúdajte, že outsourcing vývoja webových stránok nezbaví ramená, ale len potrebné časti..

Ako funguje outsourcing

Všeobecne platí, ako funguje outsourcing vývoja webových aplikácií –

1- Vyberte si vhodného outsourcingového partnera

2 – Počiatočný kontakt a nastavenie

3 – Plánovanie a nastavenie míľnikov

4. Vypracovať zmluvy

5. Vývoj a spustenie

Úvod: Tvorba webových stránok verzus vývoj webových aplikácií

Aj keď mnohí ľudia môžu povedať, že ide len o terminológiu, web design a vývoj nie sú to isté. Dizajn sa týka estetiky stránok – ako je to pekné. Vývoj sa môže týkať dizajnu pracoviska, ale zahŕňa aj výstavbu motora, ktorý prevádzkuje dané miesto.

PSD na HTML / PSD na WordPress už nefungujú

Prednedávnom majitelia firiem opisovali dizajnérovi, ako chceli, aby ich webová stránka vyzerala. Návrhár navrhne vzhľad a dojem z webu pomocou niečoho ako Photoshop a potom ho odovzdá vývojárovi, ktorý zmení súbor PSD na HTML kód..

To je teraz väčšinou zastarané vďaka masívnemu prílevu zariadení s rôznymi veľkosťami obrazovky. Dizajn „s veľkosťou pre všetkých“ už nie je realizovateľný a pokiaľ nechcete tráviť čas a peniaze samostatným dizajnom a vývojom pre každý typ zariadenia – PSD to HTML už nie je realistické.

PSD to HTML je dnes na webe stále obrovskou témou (pozri vyhľadávanie) – hoci dizajn „jednej veľkosti vyhovuje všetkým“ už dnes nie je realizovateľný.

Stačí sa pozrieť napríklad na WordPress a zvážiť túto skutočnosť. Používanie šablón môže uľahčiť veľa konštrukčných záťaží a mnohé z nich reagujú, čo znamená, že sa šablóny prispôsobujú rôznym formátom obrazovky..

Nechápte ma zle, stále to môžete urobiť, dokonca môžete dokonca zmeniť súbory PSD na šablóny WordPress, ale stojí to za problém.?

Ako funguje outsourcing vývoja webových aplikácií

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je, že aj s outsourcingom vývoja webových stránok sa ako budúci vlastníci stránok budete stále veľmi podieľať na procese vývoja. Od výberu správneho partnera až po definovanie presného rozsahu vašich online aktivít je váš vstup nevyhnutný, ak očakávate, že nebudete sklamaní tým, čo ukáže váš webový vývojár..

Pamätajte: Weboví vývojári sú rovnakí ako ostatní vlastníci firiem – sú to odborníci vo svojom odbore. Potrebujete, aby ste im mohli odovzdať svoje odborné znalosti vo vašej doméne a umožniť im preniesť tieto znalosti do ich technického návrhu. Uistite sa, že veci sú vysvetlené čo najjednoduchšie, takže nie je priestor na nesprávnu interpretáciu.

India SťažnosťNa webe sa nachádzajú sťažnosti týkajúce sa externého vývoja webových stránok

Čo očakávať 

 • Oneskorenia na časovej osi projektu
 • Navrhované úpravy vašich návrhov
 • Interným zamestnancom bude potrebné prideliť čas na spojenie s vývojárom
 • Minimálne prekročenie nákladov

Čo sa neočakáva, že bude zahrnuté:

 • Obsah webovej stránky
 • Akékoľvek špeciálne obrázky / videá
 • Vyhľadávač & marketing sociálnych médií
 • Webhosting a názov domény

1. Vyberte si vhodného outsourcingového partnera

Teraz, keď sme to dostali z cesty, ako zistíte, či je vývojár webu pre vás vhodný? Nie je to také ľahké, ako sa zdá.

Okrem obvyklých nevyžiadaných správ od nigérijských kniežat a IRS, ktoré ma žiadali o vrátenie miliónov pripísaných mi, som v posledných rokoch začal dostávať spam aj od webových vývojárov. Väčšinou ide o jednotlivcov a spam sa dokonca vyvinul do chladných hovorov, ktoré sa pokúšali predať svoje služby.

Dnes existujú doslova tisíce spoločností zaoberajúcich sa vývojom webu a ešte väčší počet nezávislých vývojárov webu. Problém je v nájdení toho pravého, ktorý s vami bude pracovať na vašom webe.

Tu je niekoľko tipov na výber;

 • Požiadajte ich o referencie – Všetky spoločnosti zaoberajúce sa vývojom webových aplikácií môžu prísť so svojimi slušnými webovými stránkami a prehliadnuť ich, ale dôkazom je spokojnosť zákazníkov. Skontrolujte tieto referencie a vezmite na vedomie ich pripomienky.
 • Vyhodnotiť tok komunikácie – Spýtajte sa, ako vyzerá pracovný tok. Raz som spolupracoval s vývojárom, ktorý mal veľmi tichý prístup – komunikoval som s ich podporným personálom, ktorý komunikoval s ich technickým personálom a oddelil ostatných ľudí, ktorí sa zaoberali fakturáciou, sťažnosťami a tak ďalej. Tento proces bol bolestne pomalý a mnohokrát mätúci.
 • Prispôsobte svoj rozpočet – Je často lákavé ísť s menším vývojárom, ktorý vám sľubuje mesiac a hviezdy, aby získal náskok. Na rozdiel od toho väčšia, serióznejšia spoločnosť by mohla mať pochybnosti o niektorých veciach, ktoré potrebujete – počúvajte obe strany realisticky a nestranne pred rozhodnutím o miere rizika, ktorú ste ochotní prevziať..

Skvelé možnosti pre prácu v oblasti outsourcingu

Zadávateľská platforma č. 1 – kódovateľná

Kódovateľná domovská stránka (navštívte online)

Spoločnosť Codeable, založená v roku 2012, začala tým, že prijala talentovaných jednotlivcov a potom ich najala tým, ktorí potrebovali podporu ad hoc webových stránok. Dnes sa zmenili na jeden z najlepších zdrojov dostupných pre tých, ktorí potrebujú zručnosti WordPress.

Zjednodušili systém na voľnej nohe, aby znížili čas a úsilie potrebné na nájdenie správnych zručností. Všetko, čo musíte urobiť, je povedať im, čo chcete, a oni vám pomôžu nájsť ten správny talent a ponúknuť jednotnú cenu – podloženú zárukou.

* Poznámka – Spolupracovali sme so spoločnosťou Codeable a máme tu zabudovanú formu ponuky. Odošlite podrobnosti projektu a požiadajte o 1) bezplatnú ponuku a 2) odporúčanie vývojára; pomocou tohto formulára. 

PROS

 • Rozumné hodinové sadzby od 70 do 120 dolárov
 • Jediný odhad ceny pomáha sústrediť náklady
 • Nezávislí odborníci vo viac ako 60 krajinách
 • 28-dňová záruka na opravu chýb

ZÁPORY

 • 17,5% servisný poplatok sa účtuje na najvyššie hodinové sadzby
 • Poplatky za služby sa nevracajú
 • K dispozícii sú len zručnosti špecifické pre WordPress

Prejdite na položku Kódovateľné

Zadať platformu č. 2 – pretečenie zásobníka

Stackoverflow (navštívte tabuľku pracovných ponúk).

Ako nezávislá sieť špecializujúca sa na guru kódu sa Stack Overflow začal v roku 2008 rozvíjať. Rastú do tej miery, že prešli štyrmi kolami financovania až do výšky 70 miliónov dolárov. Dnes sa môžu pýšiť sieťou viac ako 50 000 vývojárov.

Čo ich robí jedinečnými v nezávislom sieťovom priestore, je ich Q&Model, ktorý vám umožňuje jednoducho klásť otázky a podieľať sa na zdieľaní znalostí. Táto stránka je miestom zhromažďovania kvalifikovaných vývojárov, ktorí sa dobrovoľne zúčastňujú na Q&Relácie.

PROS

 • Žiadne ďalšie poplatky – platte iba to, čo platia poplatky na voľnej nohe
 • Veľký komunitný disk Q&Databáza
 • Umožňuje odosielanie úloh

ZÁPORY

 • Tradičná štruktúra zoznamu pracovných miest na nájdenie nezávislých pracovníkov

Prejdite na StackOverflow

Zadávateľská platforma č. 3 – Fiverr

Fiverr talenty v programovaní a technike (navštívte online).

Fiverr je ďalší zdroj, ktorý vám umožňuje prehľadávať oblasti nezávislých pracovníkov od čokoľvek od vytvorenia obsahu až po podporu sociálnych médií. Umožňujú nezávislým pracovníkom vytvárať ponuky, ktoré si potom môžete vybrať. Prípadne môžete vytvoriť pracovné miesto (odoslať „žiadosť“), ktoré konkrétne potrebujete, a povoľte nezávislým pracovníkom Fiverr, aby sa naň uchádzali..

Za každú transakciu zníži spoločnosť Fiverr formu poplatku, ktorý sa zníži na konečnú cenu. Poplatok sa líši v závislosti od hodnoty transakcie. Na základe povesti systému, môžu nezávislí Fiverr byť agresívne, keď sa snaží splniť požiadavky na zamestnanie.

PROS

 • K dispozícii je široká škála typov zručností a úrovní
 • Prehľadávanie úloh môže byť zdrojom nápadov na to, čo potrebujete
 • Fiverr drží platby, až kým nepovediete, že ste s vykonanou prácou spokojní

ZÁPORY

 • Existencia niektorých zastaraných príspevkov
 • Široký rozsah neregulovaných cien
 • Niektorí predajcovia môžu byť nekvalifikovaní

Choďte na Fiverr

Zadávateľská platforma č. 4 – Toptal

Domovská stránka Toptal (navštívte online)

Slávnosť tejto siete je taká, že vám pomáha zadávať prácu krému plodiny nezávislých vývojárov webu. Podarilo sa im spojiť talenty pokrývajúce všetky zručnosti, ktoré by mohli byť potrebné pre webovú stránku, dokonca aj pre návrhárov.

Či už hľadáte všeobecných vývojárov alebo tých, ktorí majú konkrétne oblasti zručností, ako sú Node.js alebo Unity engine, pravdepodobne tu nájdete pomoc.

PROS

 • Veľký zdroj vysoko talentovaných vývojárov a dizajnérov
 • Zaujíma sa o všetky veľkosti podnikov
 • Nezávislí pracovníci na predbežné obrazovke na viacerých úrovniach – zručnosti, jazyk, pracovná etika a ďalšie
 • Bezplatné skúšobné obdobie so všetkými nezávislými osobami

ZÁPORY

 • Môže byť drahší s hodinovými sadzbami od 60 do 210 USD
 • Na prehliadanie talentov je potrebná registrácia

Choďte na Toptal

Zadávateľská platforma č. 5 – Gun.io

Domovská stránka stránky Gun.io (navštívte online)

Gun.io sa snaží prelomiť tradičné bolestivé zručnosti na palube tým, že prispieva svojimi zručnosťami k náboru na voľnej nohe. Združujú vysoko skúsené talenty (tu nie sú nováčikovia), ktorí sú ochotní pracovať na zmluvnom základe a vetujú ich potom, aby pomohli nájsť to správne riešenie pre nezávislých aj vy..

Nemajú zoznamy nezávislých pracovníkov, ktoré môžete prehliadať, ale spolupracujú s tými, ktorí si chcú najať priamo. Výsledkom jedného hovoru, ktorý im pomôže pri vyšetrovacej misii, je nájsť toho pravého človeka pre danú prácu.

PROS

 • Len pre skúsených nezávislých
 • Predbežne preverení a posúdení kandidáti
 • Zoznamy nemusíte prehľadávať, aby ste našli, čo chcete
 • Talentový zápas do 48 hodín

ZÁPORY

 • Náklady prispôsobené dĺžke prenájmu – krátke nájmy môžu byť drahé

Choďte na Gun.io

Zadávanie zákaziek na platforme č. 6-

Domovská stránka o údržbe (navštívte online)

Upwork je skôr sieť s viac nezávislými sieťami ako špecialista na guru vývoja webových aplikácií. Ponúkajú všetko od vývoja webových aplikácií až po účtovníctvo a špecializujú sa na vzdialených pracovníkov, ktorí sú k dispozícii odkiaľkoľvek na celom svete.

Funguje to podobne ako tradičný formát výpisu pracovných dosiek, v ktorom sa zhromažďujú talenty všetkého druhu a potom sa kategorizujú, aby ste ich našli. Okrem nezávislých pracovníkov sú tu uvedené aj agentúry, čo poskytuje uchádzačom o prácu aj ďalšiu možnosť.

PROS

 • Dostupné sú rôzne úrovne zručností
 • Široká škála dostupných zručností

ZÁPORY

 • Na prehliadanie nezávislých pracovníkov je potrebná registrácia
 • To, čo vidíte, je obmedzené registračným balíkom (cena sa pohybuje od bezplatných 499 dolárov mesačne)
 • Až 13% režijné náklady na spracovanie poplatkov

Choďte na Upwork

2. Vedieť, čo chcete (a jasne povedať)

Tu mám na mysli to, že musíte mať víziu pre svoj web. Aké sú vaše zámery? Chcete, aby vaše webové stránky boli iba informačné a podporovali vaše hlavné miesto podnikania, alebo ich chcete používať ako virtuálne rozšírenie svojho podnikania??

Tu sú kľúčové rozdiely v rozsahu, ktoré musí vývojár webu vedieť.

Keď sa rozhodnete, čo musí byť na vašom webe, nezabudnite jasne uviesť svoje informácie vývojárovi webu. Aj keď vzhľad je dôležitý, nenechajte sa uniesť a príliš sa sústreďte na dizajn svojich stránok.

Príklady: Drôtený rám a digitálne náčrty, ktoré používame pri opätovnom vývoji tohto webu v roku 2018. Na jasnú komunikáciu sa používali videonahrávky, rozhovory, obrázky a ručné náčrty..

3. Stanovte míľniky projektu

Spolupracujte so svojím vývojárom a vytvorte časový plán, ktorý je prijateľný pre vás oboch. V každej fáze by mal byť hodnotiaci bod, aby ste sa uistili, že môžete zavolať na oddychový čas v prípade, že máte pocit, že niečo nie je v poriadku.

Časová os vám tiež dáva lepšiu predstavu o tom, kedy bude váš konečný produkt (webová stránka) k dispozícii, takže môžete naplánovať podporné činnosti, ako napríklad mäkké uvedenie na trh, niektoré propagácie alebo iné marketingové aktivity v čase uvedenia produktu na trh.

Štandardný míľniky vývoja webových stránok. Každý projekt webdizajnu je jedinečný, je to však dobrá referencia pre používateľov, ktorí prvýkrát stanovia svoje míľniky projektu (zdroj).

4. Vypracovať zmluvu

V súčasnosti si pravdepodobne uvedomujete, že váš web môže byť neoceniteľným nástrojom, v ktorom môžete budovať ešte viac obchodných aktivít. Z tohto dôvodu sa k tomu budete zaviazať mnohými spôsobmi. Uzatvorenie zmluvy chráni vaše investície, ako aj záujmy vývojárov webu.

Uvedomte si však, že ak sa rozhodnete zadať externé služby tretej strane napríklad v Indii, musíte sa tiež naučiť, ako vymáhateľná je akákoľvek zmluva, ktorú s nimi môžete uzavrieť..

5. Vytvorte si dobrý vzťah s vývojárom

Akonáhle budete mať svoje webové stránky, je zvyčajne normou, že niektoré veci sa môžu pokaziť. Udržiavanie dobrého vzťahu s vývojárom pomôže zaistiť, aby sa všetky chyby alebo iné problémy, ktoré máte, vyriešili rýchlo.

Ďalej stavia na dôvere a poskytuje vám dobrú možnosť v prípade, že sa niekedy rozhodnete pridať na svoju webovú stránku „fázu 2“. Chlapci, ktorí ho postavili, ho budú zvyčajne môcť ďalej rozvíjať na kratšej časovej osi as menšími zdrojmi.

Úspešný príbeh: Credo

Zdroj: Podnikateľ rozširuje podnikanie o outsourcing

Ako marketingový konzultant na Krédo, John mal ťažké konkurovať sám proti iným spoločnostiam, ktoré poskytli klientom istotu „veľkosti“. Existovali limity toho, koľko by mohol každý deň dosiahnuť sám, a rozhodli sa outsourcingovať vývojára WordPress.

Prostredníctvom pracovného vzťahu sa John dostal do bodu, keď sa už viac necítil zdôrazňovaný vývojovými problémami vo svojej konzultačnej práci a je schopný sústrediť sa na svoje hlavné obchodné ciele.

Pri outsourcingu sa vyhnite týmto 5 chybám

 1. Výber nesprávneho partnera
 2. Vytvorte nereálny rozpočet
 3. Nemajú jasne definované kľúčové ciele
 4. Byť príliš „rukami“ v procese vývoja
 5. Nestavajú marketingový plán okolo vašich webových stránok

Záver: Je pre vás outsourcing správne?

Každé podnikanie je iné, čo sa týka toho, čo robia, a toho, v čom je. Ak vás zaujíma, či je pre vás outsourcing tou pravou voľbou, pravdepodobne je. To, na čo by ste sa mali pozerať, je veľa z toho, čoho sa venujem tento článok.

Nechápte ma zle – cesta outsourcingu nie je lemovaná ružami a obsahuje viac ako len spravodlivý podiel tŕnia. Na konci dňa, ak sa tak stane, potom ste pre svoje hlavné obchodné činnosti získali mimoriadne profesionálny prínos..

Kľúčový rozdiel medzi outsourcingom alebo nie je v niekoľkých základoch. Ak zadávate externé zákazky, namiesto toho, aby ste sa zameriavali na technické kompetencie, ktoré už nikdy viac nebudete potrebovať, namiesto toho budete stavať na iných kvalitách riadenia – komunikácia a plánovanie projektov.

Tieto budú dobre fungovať vo váš prospech bez ohľadu na to, v ktorej obchodnej línii sa nachádzate, a to aj po dokončení projektu vývoja webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map