Ako vytvoriť webovú stránku: Príručka pre začiatočníkov od A po Z

V tomto článku vám ukážem základné kroky pri vytváraní webovej stránky.


 1. Zaregistrujte si doménové meno
 2. Registrácia na webhosting
 3. Navrhnite svoju webovú stránku
 4. Overte a otestujte svoje webové stránky
 5. Finetune a rast

Vytvorenie základnej webovej stránky je jednoduché. Samotná práca by nemala trvať dlhšie ako hodinu. Pochopenie vašich možností a ich prispôsobenie vašej situácii však nie je ľahké.

Vzhľadom na to, že niektoré kroky môžu vyžadovať ďalšie znalosti, ktoré nespadajú do rozsahu tohto článku, v prípade potreby som zahrnul odkazy na podrobné zdroje..

Prečo vytvárate webovú stránku

Predtým, ako začneme, je dôležité najskôr definovať svoj účel.

Všetci vieme, že webová stránka môže byť dôležitou súčasťou vašej online prítomnosti – ako podnikateľský subjekt alebo jednotlivec. Pre jednotlivca to môže byť niečo také jednoduché ako základný profil alebo podrobné ako celé portfólio. Pre podniky by sa mal považovať za súčasť vášho majetku a mal by súvisieť s vaším profilom, produktmi alebo vecami, ktoré robíte.

Mať jasný cieľ vám umožňuje lepšie sa rozhodnúť po ceste – t. J. Ktoré platformy sa majú použiť, s ktorými marketingovými kanálmi sa zapojiť, atď..

Niektoré typické dôvody, prečo je webová stránka vytvorená:

 • Predávať výrobky – Ak je vaším primárnym cieľom predaj produktov, mali by vaše webové stránky obsahovať vitríny produktov, nákupný košík online, zabezpečenú platobnú bránu a podľa možnosti systém predaja.
 • na zobraziť informácie – Ak je vaším cieľom zobraziť spoločnosti alebo osobné informácie, zvážte vytvorenie jednoduchej jednostránkovej webovej stránky na dostupnej platforme.
 • Podeliť sa o súčasné nápady a skúsenosti – Blog je zvyčajne najlepší pre používateľov, ktorí radi píšu a zdieľajú svoje nápady so svetom.

Tieto dôvody sa nemusia vzájomne vylučovať. Napríklad môžete mať webovú stránku, ktorá kombinuje dva alebo viac vyššie uvedených prvkov.

Základné kroky na vytvorenie vlastnej webovej stránky

Keď vyriešite ciele svojho webu, je čas na jeho vybudovanie! Ak chcete začať, musíte najprv …

1. Zaregistrujte si doménové meno

Čo je to doménové meno?

Ak chcete spustiť web, musíte najskôr zadať názov domény.

Názov domény je adresa, ktorá identifikuje vaše webové stránky na internete. Medzi príklady patrí Yahoo.com, Google.com alebo BuildThis.io (web, ktorý práve čítate).

Kde zaregistrovať doménové meno?

Ak chcete vlastniť doménu, musíte ju zaregistrovať u registrátora domény.

Pred registráciou domény vám pomôže skontrolovať, či je názov domény jedinečný. GoDaddy a NameCheap sú dvaja populárni registrátori domén. Používam ich na správu domén veľmi dlho.

Ako zvoliť názov domény?

Výber názvu domény je často najťažšia časť, pretože musí odzrkadľovať nielen vašu značku, ale aj tak musí byť jednoduchá, jednoduchá a nezabudnuteľná..

Názov vašej domény musí byť jedinečný – názov nesmie byť vlastníctvom inej osoby alebo organizácie na celom svete. Pri vytváraní názvov domén by ste mali mať na pamäti všeobecné pravidlo:

 • Držte to krátke a ľahko zapamätateľné
 • Nepoužívajte názvy chránené ochrannými známkami
 • Ak je to možné, choďte na .com alebo .net
 • Buďte kreatívni a používajte zložené alebo zložené slová
 • Snažte sa, aby bolo kľúčové slovo relevantné

Akčné tipy

 • Ak máte ťažkosti pri zisťovaní názvu domény, na nápady môžete vždy použiť generátory názvov domén. Niektoré z najpopulárnejších sú Wordroid a Lean Domain Search.
 • Ak ste začiatočník, odporúčame vám vyhľadať názov domény na serveri GoDaddy alebo Namecheap. Obaja uľahčujú nováčikom nákup a registráciu názvu domény.

2. Zaregistrujte sa do účtu webhostingu

Čo je to webový hostiteľ?

Webový hostiteľ je veľký počítač (aka server), ktorý sa používa na ukladanie súborov potrebných ako súčasť vašich webových stránok.

Predstavte si to ako dom, v ktorom je uložený nábytok a domáce spotrebiče – dom je váš webový hostiteľ a všetko, čo sa deje v dom je obsahom vašich webových stránok. Obsah webových stránok zvyčajne obsahuje text, obrázky, videá a všetky ďalšie prvky, ktoré považujete za potrebné.

Aké sú vaše voľby pri hostovaní?

Webhosting sa dnes dodáva v rôznych balíkoch. Poskytovateľ webhostingu sa tradične zapája iba do prenájmu serverov so základným softvérom a technickou podporou. Hosting vášho webu s tradičným poskytovateľom hostingu je zvyčajne lacnejší a flexibilnejší; ale na nastavenie webovej stránky potrebujete trochu práce navyše.

V súčasnosti spoločnosti spájajú rôzne služby dohromady a umožňujú používateľom vytvárať, hostovať a spravovať webové stránky od jedného poskytovateľa služieb. Tieto spoločnosti zvyčajne nazývame Tvorcovia webových stránok alebo Tvorcovia internetových obchodov. Hosting webových stránok na týchto „zväzkoch“ platforiem je zvyčajne drahá a menej flexibilná; ale budete si môcť ľahko vytvoriť web alebo internetový obchod.

Hostingová platforma pre začiatočníkov

Ak práve začínate – základný zdieľaný hosting je zvyčajne dosť dobrý. Z tohto dôvodu odporúčam jednotný plán hostingera, ktorý vám umožní hosťovať jednu webovú stránku za nízku cenu len 0,80 $ / mesiac.

Hostinger HostingHostinger Single Plan – hostujte jednu webovú stránku s úložiskom SSD s kapacitou 10 GB a šírkou pásma 100 GB (viac ako dosť pre začiatočníkov) pri 0,80 USD / mesiac.

Hostingová platforma pre eCommerce / online obchody

Ak ste plánovali predávať výrobky priamo z vášho webu (elektronického obchodu), mali by ste sa pozrieť na službu Shopify Basic (počiatočná cena 29 dolárov za mesiac).

Nakupujte platformyShopify používa 800 000 obchodov s elektronickým obchodom vrátane NBA Lakers Store a Tattly.com. Shopify Basic sa začína na $ 29 / mesiac.

Hostingová platforma pre ľahko vyrobené webové stránky / malé firmy

Ak všetko, čo potrebujete, je jednoduchý web na predstavenie vášho obchodného portfólia a kontaktných údajov, možná je správna možnosť prepojeného hostingu. Wix a Weebly sú dvaja stavitelia stránok, ktoré sa mi páčia – píšeme o nich dva a môžete si pozrieť naše recenzie – Wix review / Weebly review.

Wix ako zoskupené možnostiWix, ktorý je ponúkaný ako online služba, vám umožňuje pracovať s vizuálnym editorom drag-and-drop na tvorbe vašich webových stránok, aj keď máte nulové znalosti kódovania. Program Wix Unlimited začína na 12,50 dolárov / mesiac.

Akčné tipy

 • K dispozícii sú rôzne druhy hostingu: zdieľaný hosting, vyhradený serverový hosting a cloud / VPS hosting.
 • Ak ste malý web, je lacnejšie ísť zdieľať plány hostenia. Väčším webom sa odporúča používať buď cloud alebo vyhradený hosting.
 • Niektoré kľúčové vlastnosti, ktoré musíte vziať do úvahy pred výberom webhostingu, sú ich ceny, rýchlosť servera a miera dostupnosti. Hostinger (pre nováčikov), ako aj InMotion Hosting a SiteGround (pre väčšie webové stránky), sú niektoré z populárnych mien.
 • Ak plánujete predaj produktov priamo z vášho webu, zvážte použitie nástroja na tvorbu obchodov, ako sú Shopify alebo BigCommerce.

3. Navrhnite svoje webové stránky

Keď budete mať pripravené svoje doménové meno a web hostiteľa, je čas dať niečo na internet. Ak chcete navrhnúť svoje webové stránky, môžete si najať webového vývojára alebo to urobiť sami.

Tu diskutujeme podrobne o tom, ako zadať úlohu vývoja webových aplikácií. Mali by ste preskočiť nasledujúce kroky a prejsť na túto stránku, ak máte v pláne najať niekoho, kto pre vás vyvinie vaše webové stránky.

Pre domácich majstrov sú tu tri jednoduché spôsoby, ako navrhnúť webovú stránku:

1 – webový editor What-you-see-is-what-you-get (WYSIWYG)

Editor WYSIWYG vám umožňuje nastaviť webovú stránku a navrhovať webové stránky od začiatku bez potreby kódovania. Funguje to rovnako ako normálny textový procesor – začnete šablónou alebo prázdnou stránkou a potom vytvoríte svoje webové stránky. Keď to urobíte, naplňte ich obsahom a nahrajte celý priečinok do svojho hostiteľa pomocou programu na prenos súborov (FTP).

Ak chcete ísť touto metódou, je najlepšie, ak máte základné zručnosti v oblasti HTML / CSS a niektoré všeobecné znalosti o tom, ako internet funguje.

K dispozícii je niekoľko webových editorov WYSIWYG – niektoré sú zadarmo na nekomerčné použitie, zatiaľ čo iné môžu vyžadovať platenú licenciu. Microsoft Expression Web, Google Web Designer, bluegriffon, a Otvorený prvok sú niektoré dobré na vyskúšanie.

Pre program FTP – FileZilla a WinSCP sú dve najlepšie bezplatné možnosti.

Microsoft Expression - editor WYSIWYGPríklad – Tu je snímka obrazovky programu Microsoft Expression Web Editor. Zoznam priečinkov (vľavo) – štruktúrujte svoje webové stránky pomocou priečinkov. Editor (stred) – Sem napíšte a naformátujte text. Štýly / Toolbox (vpravo) – Štýl a dizajn stránky pomocou CSS (voliteľné). Upozorňujeme, že budete musieť vytvoriť index názvov stránok (.html / .htm / .php / .asp) – bude fungovať ako domovská stránka vášho webu.

Táto možnosť je možná iba v prípade, že používate tradičný hosting (napr. Hostinger). Používanie editora WYSIWYG je flexibilné a zábavné, ak vás baví učiť sa kódovanie webu. Nie je to však možná voľba pre začiatočníkov, ktorí chcú webovú stránku okamžite.

2- Používanie systému na správu obsahu (CMS)

Väčšina webových stránok je dnes vytvorená a spravovaná pomocou CMS. CMS má z pohľadu vlastníka stránok mnoho výhod. Sú ľahko ovládateľné, flexibilné pri navrhovaní a vývoji a nákladovo efektívne (zadarmo!) – tri kľúčové výhody.

Ak ste o tom ešte nepočuli – WordPress, ktorý napája ~ 33% všetkých webových stránok na internete, je najobľúbenejší redakčný systém na svete.

Pre tých, ktorí sa v kroku č. 2 rozhodnú pre konvenčný hosting, môžete nainštalovať program WordPress iba niekoľkými kliknutiami.

Inštalácia WordPress v HostingerTu je návod, ako môžete nastaviť službu WordPress v spoločnosti Hostinger. Prihláste sa do svojho účtu Hostinger, prejdite na webovú stránku > Automatická inštalácia > WordPress > Nastavte heslo a názov webových stránok > Inštalácia.

Po nainštalovaní programu WordPress získate základný rámec webových stránok. Svoje webové stránky potom môžete navrhnúť pomocou šablóny WordPress. Preddefinované šablóny WordPress sú k dispozícii zadarmo na WordPress.org (oficiálny adresár tém). Alebo si môžete kúpiť prémiové šablóny od profesionálnych vývojárov ako Elegant Themes alebo Artisan.

Disha tu vysvetlila, ako vytvoriť blog alebo web pomocou WordPress. Ak potrebujete ďalšie informácie, postupujte podľa pokynov.

Poznámka – CMS nemôžete použiť, ak ste sa v kroku č. 2 rozhodli ísť s platformou „Bundle“, ako je Wix alebo Weebly..

3. Použitie nástroja na vytváranie webových stránok a obchodov typu drag-and-drop

Nástroj na vytváranie webových stránok a obchodov presúvaním myšou je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob vytvorenia webovej stránky.

Nepotrebujete žiadne zručnosti pre vývoj webových aplikácií – stačí si vybrať vopred zostavenú šablónu, zobrať potrebné prvky webu od tvorcu (tj kontaktný formulár, rozbaľovacie ponuky, Google Map, tlačidlá pre platenie, nákupný košík atď.) A je pripravená plnohodnotná webová stránka.

Existuje veľa tvorcov webových stránok roztrúsených po internete – Wix a Weebly sú dvaja z najpopulárnejších. A ako už bolo spomenuté vyššie, služba Shopify by bola vynikajúcou voľbou, ak budujete internetový obchod.

Wix demo

Vytvorenie a úprava webovej stránky pomocou editora WixNavrhovanie svojej webovej stránky na adrese Wix: Site Menu (vľavo) – Spravujte stránky, zvoľte pozadie stránky, nastavte navigáciu na webe, pridajte texty a odkazy, nahrávajte obrázky atď. Zarovnanie (stred / doľava) – tu usporiadajte a zarovnajte prvky webových stránok; Ukážka (vpravo hore) – Uložte, zobrazte ukážku a publikujte svoje webové stránky.

Návrh webovej stránky na preddefinovaných šablónach WixŠablóny Wix – vo Wixe sú stovky vopred pripravených šablón (pozri všetky).

Uskutočniť ukážku

Vytvorenie a úprava webovej stránky pomocou editora ShopifyNavrhnite si svoj internetový obchod pomocou predpripraveného motívu v obchode Shopify. Menu (vľavo) – tu vyberte témy a pridajte prvky obchodu (snímky, titulky, obrázky, päty atď.); Náhľad (stred / vpravo) – tu si môžete zobraziť ukážku svojho obchodu.

Nakupujte šablónyShopify ponúka širokú škálu bezplatných a prémiových tém (pozri ukážky).

Ukážka nástroja na tvorbu webových stránok hostgátora

Tvorca webových stránok GatorPoužívanie nástroja Gator Website Builder – Menu (vľavo) – tu vyberte motívy, pridajte stránky a pridajte časť stránky; Ukážka (stred / vpravo) – Presun medzi stránkami na hornom navigačnom paneli; ukladať, zobrazovať ukážky a publikovať svoje webové stránky.

Zadarmo témy v službe Gator Website BuilderPlne prispôsobiteľné a pohotové šablóny webových stránok ponúkané v nástroji Hostgator Website Builder.

Akčné tipy

 • Prejdite si bezplatné šablóny stránok elektronického obchodu od spoločností Shopify, BigCommerce, Wix a Weebly na jednej stránke
 • Podrobné pokyny na vytvorenie webovej stránky pomocou Wix
 • Pozrite si príklady webových stránok vytvorených pomocou technológie Wix
 • Podrobné pokyny na vytvorenie webovej stránky pomocou služby Shopify
 • Pozrite si príklady webových stránok vytvorených pomocou služby Shopify

4. Overenie a testovanie vašich webových stránok

Keď bude váš web pripravený, je čas overiť a otestovať jeho fungovanie vo veľkých prehliadačoch (Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, IE 11 atď.), Ako aj na rôznych veľkostiach obrazovky.

Tieto testy môžeme spustiť pomocou bezplatných nástrojov online.

Overenie značky

W3C - Po dokončení tvorby overte svoje webové stránkyValidujte svoje značenie na svojich webových stránkach ľahko pomocou Overovacia služba W3C.

Čo je to overenie značky? Kódovacie jazyky alebo skripty, napríklad HTML, PHP, atď., Majú svoje vlastné formáty, slovnú zásobu a syntax. Overenie značky je proces overovania, či vaše webové stránky dodržiavajú tieto pravidlá.

Test prehliadača

Otestujte svoje webové stránky v rôznych prehliadačochVyskúšajte svoj web až na 115 rôznych prehliadačov naraz BrowserShots.

Test obrazovky

Otestujte svoje webové stránky v rôznych veľkostiach obrazovkypoužitie Screenfly na zobrazenie ukážky svojej webovej stránky na monitoroch, tabletoch, chytrých telefónoch a ďalších rôznych veľkostiach obrazovky.

5. Dolaďte a rozvíjajte svoje webové stránky

Publikovanie vašich webových stránok na internete je prvou fázou. Na zabezpečenie úspechu vašich webových stránok je ešte potrebné urobiť veľa ďalších vecí. Tu je niekoľko úloh, ktoré treba začať …

Dolaďte rýchlosť webových stránok

Google jasne uviedol, že rýchlosť stránok je jedným z jej faktorov hodnotenia. To znamená, že vaše stránky sa môžu umiestniť vyššie, ak sa načítajú rýchlo.

Tiež – čím rýchlejšie sa načíta váš web, tým šťastnejší budú vaši návštevníci. V nespočetných prípadových štúdiách a experimentoch je dokázané, že pomaly načítaná webová stránka poškodí používateľské skúsenosti a ovplyvní jej výnosy. Spoločnosť Amazon by stratila odhadované príjmy vo výške 1,6 miliardy dolárov, ak by sa jej stránka spomalila až o jednu sekundu.

Ak je vaša aktuálna rýchlosť webových stránok pomalá, Naučte sa, ako to vylepšiť.

Zlepšite viditeľnosť vyhľadávania na webe

Aby ste si mohli všimnúť svoj web, nemusíte byť majstrom v optimalizácii vyhľadávacích nástrojov (SEO). Ale niektoré základné zručnosti optimalizácia pre vyhľadávače sú vždy dobré mať.

Vytvorte si účet správcu webu na stránke Google Search Console odoslať svoje webové stránky spoločnosti Google a identifikovať akékoľvek problémy so SEO. Vykonajte základný výskum kľúčových slov a potom optimalizujte názov a nadpisy stránok pre primárne kľúčové slová. Implementujte označenie schémy na svoje stránky, aby ste sa odlíšili od stránok s výsledkami vyhľadávania.

Ďalšie tipy týkajúce sa SEO nájdete v našom sprievodcovi figurínami SEO.

Implementujte HTTPS

Od chvíle, keď prehliadač Google Chrome začal označovať webové stránky HTTP ako „Not Secure“, certifikát SSL sa stal veľkým problémom. Aby sa zabezpečilo, že používatelia budú vaše webové stránky dôverovať, je nevyhnutné pripojenie HTTPS.

Pridajte dôležité stránky

Žiadne dve webové stránky nie sú vždy rovnaké, pretože môžu slúžiť inému účelu a / alebo funkcii. Každý web by však mal mať tri štandardné stránky: Index (domovská stránka), O stránke a Kontaktná stránka.

Úvodná stránka

Domovská stránka je často prvým miestom, na ktoré sa väčšina návštevníkov dostane po tom, ako pristáli na vašom webe. Vaša domovská stránka by mala poskytovať správne rozstupy a viesť vašich návštevníkov hlbšie na vaše stránky.

Príklad webovej stránky - HausPríklad – domovská stránka Haus obsahuje prehľadné navigačné menu a dizajn v štýle galérie (čo je ideálne pre prezentáciu produktu).

O stránke

About Page je o budovaní vzťahu s vašimi návštevníkmi. Umožňuje vám predstaviť sa a poskytnúť podrobné informácie (dobre?) O vašom webe. Zvyčajne sa odporúča uviesť fotografie ľudí, ktorí vlastnia a prevádzkujú web.

Príklad webovej stránky - Bulldog SkincarePríklad – About About Page od Bulldog Skincare posiela milú a nezabudnuteľnú správu.

Kontaktná stránka

Je dôležité komunikovať s vašimi používateľmi a potenciálnymi klientmi. Preto – kontaktná stránka. Zahrňte všetky možné komunikačné kanály (profily sociálnych médií, kontaktné formuláre, e-mailovú adresu atď.), Aby ste sa uistili, že vaši návštevníci vás môžu kontaktovať..

Príklad webovej stránky - SurvicatePríklad – Stránka kontaktu Survicate je krásne navrhnutá s veľkými poľami formulárov, jasnou výzvou na akciu; a pozostáva zo všetkých potrebných informácií.

Rozšírte svoj dosah na platformách sociálnych médií

Váš web by mal byť prítomný aj na platformách sociálnych médií, na ktorých sa stretáva väčšina vašich cieľových skupín. Pre BuildThis.io to znamená Facebook a Twitter. Pre ostatných to môže byť LinkedIn, Tumblr alebo Pinterest.

Tu je niekoľko tipov na marketing sociálnych médií pre začiatočníkov.

Pridajte favicon

Videli ste list “B“V žltom kruhu, ktorý sa objavil na ľavej strane karty prehliadača? Toto je známe ako „favicon“. Rovnako ako logo je favicon menším vizuálnym prvkom, ktorý predstavuje webovú stránku.

Favicon je šikovný malý spôsob značky, ktorý majitelia webových stránok často prehliadajú. Ak to znie ako vy – využite tento bezplatný generátor favicon, ktorý vám pomôže.

Vytvorte časté otázky o webových stránkach

Môžete si vytvoriť svoj vlastný web zadarmo?

Webové stránky môžete vytvoriť zadarmo pomocou bezplatný webhosting ako sú ponuky 000Webhost alebo pomocou bezplatného plánu, ktorý ponúkajú niektorí tvorcovia webových stránok. Napríklad spoločnosť Wix ponúka bezplatný plán s obmedzenými zdrojmi, ktorý je vhodný pre malé webové stránky s nízkym objemom.

Ako vytvorím webovú stránku pre svoju firmu?

Tvorcovia webových stránok sú pre malé podniky ideálnym spôsobom, ako si môžu vytvoriť svoje vlastné webové stránky bez toho, aby museli zadávať zákazky externe. Tieto možnosti nevyžadujú technické znalosti a často ponúkajú vopred navrhnuté šablóny, ktoré môžu byť užitočné > Kliknite sem a začnite.

Aký je najlepší tvorca webových stránok?

„Najlepšie“ je subjektívny pojem – to, čo je pre nás najlepšie, nemusí byť pre vás to pravé. Z hľadiska popularity – Squarespace je najobľúbenejší tvorca webových stránok s 22% podielom na trhu. Na druhom a treťom mieste sú Wix a GoDaddy’s GoCentral.

Môžem na webe Google vytvoriť webovú stránku?

Spoločnosť Google ponúka webbuilder ako súčasť svojej ponuky produktov G Suite. Ceny začínajú od 5,40 $ / užívateľ / mesiac.

Ako vytvorím PDF z webovej stránky?

Ak máte v počítači nainštalovaný program Adobe Reader, môžete vytvoriť PDF z webovej stránky stlačením CTRL-P. Z otvorenej ponuky tlače vyberte výstup do PDF a potom súbor uložte.

Teraz to urobte hotovo!

Teraz viete viac ako dosť na vytvorenie a vytvorenie úspešného webu. Je čas uviesť svoje znalosti do praxe. Choďte začať hneď a vyrazte na internet!

* Preklad: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map