WordPress’te Kolayca Bağlantı Bağlantıları Nasıl Eklenir ve Neden?

0

Kullanıcıların hızlı bir şekilde aradıkları konuya atlamasına yardımcı olmak için uzun WordPress yayınlarımızdaki bağlantı bağlantılarından yararlanıyoruz.


Sadece Domain Registrars yayınımıza bir göz atın, “Hızlı Gezinme” başlığı altında bağlantı bağlantıları örnekleri göreceksiniz. Bağlantı bağlantıları genellikle içindekiler tablosuna yerleştirilir, böylece belirli içeriği arayan kullanıcı,.

Ayrıca, Google arama motoru sonuçlarında sitenizin altındaki listeyi gösterebileceği için SEO tarafından da iyidir.

İçinde roket bilimi yok, bu yüzden yeni başlayan biriyseniz, çekinmeyin, bu çok kolay bir işlemdir.

Temelde bağlantı bağlantılarını kullanmanın 2 yolu vardır: Manuel ve Otomatik. Her ikisini de burada tartışacağız.
Öyleyse devam edelim ve bağlantı bağlantılarının canlı bir örneğiyle başlayalım. Aşağıda ele alacağımız konuların listesi.

Etrafında öğrenmek istediğiniz bir konuya tıkladığınızda konu sizi oraya götürecektir..

hızlı navigasyon

Bağlantı Bağlantısı / etiketi nedir?

Bağlantı bağlantısı, bir gönderi içindeki aynı gönderi / sayfadaki belirli bir konuma sıçramak için kullanılan bir bağlantı türüdür. Kullanıcıları gönderide en çok ilgilendikleri içeriğe yönlendirir. Bu yüzden, web sitenize gelen kullanıcılar için gerçekten yardımcı olur.

Ortalama bir kullanıcı web sitesinde kalsın veya kalmasın yaklaşık iki ila üç saniye sürer. Böylece, sitenizde kalmalarını sağlamanın zamanı geldi.

Onları ikna etmenin en iyi yolu, ilgilendikleri içeriği sağlamaktır. Bu, bağlantı bağlantılarının zorunlu bir rol oynadığı yerdir. Kullanıcılar bağlantıyı tıklayarak diğer içeriği atlayabilir ve okumak istedikleri bölüme atlayabilir.

Anchor etiketinin avantajı?

İçeriğin Düzenlenmesinde Yardım: Çapaların yardımıyla işleri düzenli tutabilirsiniz. Örneğin, daha uzun bir yayınınız var. Bir bağlantı etiketi kullanarak etiketi düzenleyebilir ve kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz. Dahası, içeriği farklı yayınlara bölmek yerine, çapalar web yöneticisinin içeriği dolaştırmadan tek bir yerde tutmasına izin verir.

Zaman Kazanın ve Kaydırma Yok: Hedef kitleniz için, yayının sonuna yerleştirdiğiniz içeriği okumak için sonuna kadar ilerlemeyecekleri en büyük avantaj. Ve bazen, hızlı kaydırdığınızda, aradığınız içeriği karıştırırsınız, bu da kafa karıştırıcıdır. Doğru içeriğe atlamak için bağlantı etiketleri kullanıcılar için gerçekten yararlıdır.

SEO / Arama Motoru Kullanımı için: Bir başka cazip avantaj, Google gibi arama motorlarının arama sonuçlarında bağlantı bağlantılarını kullanmasıdır, böylece kullanıcılar doğrudan bağlandığınız belirli içeriğe inebilir. Bu nedenle, daha fazla trafik almak ve arama motoru sıralamasını yükseltmek için artı bir nokta

Google'daki bağlantı bağlantısı

Bu yeterli konuşma şimdi nasıl ekleyebileceğiniz sürecine geçelim.

WordPress’te Bağlantı Bağlantısını Manuel Olarak Ekleme:

Makalenize daha az belirli bağlantı eklemek istediğinizde, el ile işlem genellikle tercih edilir. İki adımdan oluşur.

 1. # İşaretini kullanarak bağlantı bağlantısı. Kullanıcının okumak istediği içeriğe atlamak için tıkladığı yer
 2. Kullanıcının inmesini istediğiniz yer veya bağlantı verdiğiniz ana içeriği söyleyebiliriz.

Hadi başlayalım

Aşama 1:

Bağlantı bağlantılarını kullanmak istediğiniz WordPress gönderisini açın. Şimdi bağlamak istediğiniz metni seçin ve ardından WordPress editöründe bulunan bağlantı düğmesini ekleyin

çapa bağlantısı nasıl eklenir

Ekle düğmesine tıkladıktan sonra, genellikle bağlantı yerleştirdiğiniz küçük bir pencere açılır. Bağlantı bağlantısı için bu kez # kullanın ve ardından kullanıcının gelmesini istediğiniz bölümle ilgili anahtar kelimeleri yazın.

Ardından Uygula düğmesine basın. # Bağlantısını yazarken bazı hızlı ipuçları.

 • Uzun ve karmaşık cümleler kullanmayın.
 • Bağlantı oluşturduğunuz anahtar kelimeleri kullanın.
 • Kısa çizgiler zorunlu değildir, ancak metni daha okunaklı yapar, bu yüzden.

Şimdiye kadar, bağlantı bağlantısını başarıyla oluşturdunuz, ancak üzerine tıkladığınızda hiçbir şey yapılmayacak. Bunun nedeni, bağlantının kimliğini yerleştirmemenizdir, böylece tarayıcı sizi hiçbir yere götürmez.

Adım 2:

Adım 2 ayrıca ilk adım olarak çok kolaydır ve basit bir kod satırı içerir. WordPress düzenleyicisinde, yayınınızda kalırken, ilk adımda oluşturulan bağlantı bağlantısını tıkladığında kullanıcının gezinmesini istediğiniz içeriğe gidin.

Örneğin, kullanıcının aşağıdaki resimde gösterilen paragrafa gitmesini istiyoruz.

bağlantı etiketi

Şimdi WordPress editörünün sağ üst köşesinde verilen “Metin” düğmesine tıklayın.

Paragrafa gidin ve ardından bu kod satırını yazın

 

Yerine bölümün başlığı, ilk adımda kullandığınız aynı başlığı ancak # öneki olmadan yerleştirin. Aşağıdaki resme bakın.

Bağlantıyı yerleştirip yerleştirmediğinizi görmek için WordPress düzenleyicide “Görsel” moda geri dönebilirsiniz. Bunun gibi küçük bir işaret görebilirsiniz

Tebrikler! Bağlantı bağlantısını / etiketini elle başarıyla yerleştirdiniz. Şimdi gönderinizi kaydedin ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için “Önizleyin”.

Hızlı özet

 • Bağlantı bağlantısı olarak kullanmak istediğiniz metni seçin. Ekle bağlantısını kullanın ve diğer sayfa URL’si yerine # içeren bir anahtar kelime yazın. Örneğin # Hızlı arabalar
 • Şimdi, kullanıcılarınızın bağlantı bağlantısını tıkladıklarında atlamalarını istediğiniz içerik bölümüne gidin.
 • WordPress editörünün “Metin” moduna geçin. Sonra bu kodu yerleştirin

Örneğimize göre,

Eklenti Kullanarak Bağlantı Bağlantılarını Otomatik Olarak Ekleme?

Yöntem 1

WordPress eklentisini kullanmak, daha uzun yayınlara bağlantı bağlantıları eklemenin en kolay yoludur. WordPress eklentilerine gidin ve yükleyin TinyMCE Gelişmiş. 2M + kurulumları ile çapa eklemek için en iyi eklentilerden biridir. Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, WordPress editöründe bazı ek işlevler eklediğini göreceksiniz

bağlantı eklemek için eklenti

Aşama 1:

Yükledikten ve etkinleştirdikten sonra şimdi postanıza gidin ve aşağıdakileri yapın

 • Bağlantı bağlantısı olarak kullanmak istediğiniz metni seçin
 • Bağlantı ekle düğmesini kullan

çapa bağlantısı nasıl eklenir

 • Şimdi, diğer Sayfa / Gönderiye bağlantı vermek yerine, bağlantı verdiğiniz metinle ilgili # ile anahtar kelimeyi yazmanız yeterlidir.

(Şimdiye kadar, manuel bağlantı bağlantıları eklemeyi açıklarken 1. Adımda yaptığımızla aynı işlemdir.)

Adım 2:

2. Adımda aşağıdakileri yapın

 • Kullanıcıların oluşturduğunuz bağlantı bağlantısını tıkladıklarında gezinmelerini istediğiniz paragrafa gidin Aşama 1.
 • Bağlamak istediğiniz metni seçin.
 • Sonra gösterilen eklentiden “Ekle” ve ardından “Çapa” yı tıklayın

bağlantı bağlantılarını otomatik olarak ekle

 • Adım 1’de verdiğiniz adı Bali-Endonezya gibi yazın, ancak id girerken # kullanmayın.

Tebrikler! Başarıyla yaptın. Bu eklenti değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar çünkü “Görsel” i “Metin” düzenleyicisinden bırakmak zorunda değilsiniz. Ayrıca, manuel olarak herhangi bir kod satırı girmenize gerek yoktur.

Yöntem 2:

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için bağlantı bağlantılarını kullanmak için başka bir yöntem başka bir eklenti kullanmaktır. Süreci yukarıda belirtilen eklentiden daha hızlı hale getirir. Kolay İçindekiler uzun makaleler yayınlamak için kullanılan web yöneticileri için çok yararlı olan en iyi eklentilerden biridir. Oldukça iyi bir derecelendirme ile 100.000’den fazla yükleme var.

WordPress eklentileri bölüm aramasına gidin Kolay Tablo İçeriği yükleyin ve etkinleştirin.

Bu eklenti, işin çoğunu oldukça otomatik olarak gerçekleştirir. Kitlenizi yönlendirmek istediğiniz içerik bölümü olarak başlıkları tahmin ederek bağlantı bağlantılarına sahip bir içerik tablosu oluşturur. Ancak, eklenti ayarlarından, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Öyleyse başlayalım

Aşama 1

 • Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin
 • Şimdi aşağıda gösterildiği gibi eklenti ayarlarına gidin

otomatik ankraj için eklenti ayarı

 • Varsayılan olarak eklenti sayfalar için etkinleştirilmiştir, bu nedenle “Desteği Etkinleştir” bölümünde yayınlar için etkinleştirin.

 • “Otomatik Ekle” seçeneği, tüm gönderiler için otomatik olarak bağlantı bağlantıları eklemenizi sağlar. Ancak seçilen yayınlarda göstermek istiyorsanız bu seçeneğin işaretini kaldırın.

 • Tablonun nerede görüntüleneceği ve ne zaman gösterileceği gibi ayarları yapılandırabileceğinizi aşağı doğru kaydırın..

içindekiler tablosu bağlantı bağlantıları

 • Diğer ayarlar görünümünü içerir.
 • İçinde “İleri” ayarlarında, tabloya dahil edilecek veya hariç tutulacak başlığı seçebilirsiniz.
 • İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine basmayı unutmayın.

Adım 2

Peki yayınlara bir içerik tablosu nasıl eklersiniz?

 • Etkinleştirirseniz Otomatik Ekle, eklenti tüm yayınlar için içindekiler tablosunu otomatik olarak ekler.
 • Bağlantı bağlantıları içindekiler tablosunu manuel olarak eklemek için ilgili gönderiye gidin.
 • WordPress yazı düzenleyicisine girdikten sonra, sonuna kadar aşağı kaydırın ve “İçindekiler Tablosu Ekle” seçeneğini işaretleyebileceğiniz “İçindekiler” i göreceksiniz.
 • Değişiklikleri kaydet ve önizlemeye git.

Eklenti, içerik tablosunu ayarlarınızda otomatik olarak gösterir.

Sonuç:

Yeni başlayan biri olsanız bile, bağlantı bağlantılarını neredeyse zahmetsizce kullanabilirsiniz. Yukarıda, bağlantı bağlantılarını manuel ve otomatik olarak nasıl ekleyebileceğinizin çeşitli yollarından bahsettik. Genellikle uzun makaleler yayınlıyorsanız, bağlantı bağlantılarını kullanmak kitlenizin içeriğe hızlı bir şekilde erişim sağlamasına yardımcı olmanın en iyi yoludur. Ayrıca, arama motoru açısından size artı bir nokta sunar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map