SiteGround vs BlueHost İnceleme 2020: Hangisi Hızlı ve Güvenilir Web Host?

0

SiteGround vs BlueHost söz konusu olduğunda hangisini seçeceğinizi merak ediyorsunuz??


Sadece bir blog başlatmak istiyorsanız, o zaman bu sağlayıcıların temel planı size çok uygundur, ancak hangisini seçeceğiniz karışıklıktır. Her ikisi de tanınmış, tanınmış ve WordPress.org’un öneri listesinde mevcut.

Her iki şirket de ölçeklenebilir seçenekler sunar, böylece blogunuz büyürse, kaynak planına kolayca geçebilirsiniz.

BlueHost, site barındırma bağımsız bir oyuncu olarak çalışan ve teknoloji meraklıları tarafından çalıştırılırken web hosting en büyük grup olan EIG aittir.

Uzmanlık Alanı:

SiteGround: Gelişmiş altyapıları, güvenlik girişimleri ve SuperCacher, NGINX hız sunucusu ve yedekleme sistemi gibi şirket içi hazırlanmış araçlarıyla tanınırlar..

Dünya genelinde bir veri merkezi, Hesap Yalıtımı ve SSD özellikli sunucular seçmenize olanak tanır.

BlueHost: Yeni web siteleri için çekici bir çözüm olarak kabul ediliyor.

Şirket sık sık daha büyük indirimler sunma eğilimindedir.

Hızlı özet

BlueHost 2003 yılında kuruldu ve EIG tarafından 2010 yılında satın alındı. Şirket bu kadar istikrarlı bir şekilde büyüyor ve şu anda 2 milyondan fazla müşteriye sahip. Ayrıca yeni blogcular için iyi bir seçim haline getiren hızlı hizmetleri ve indirimleriyle de bilinir..

SiteGround 2004 yılında giriş yapar ve olağanüstü altyapısı ve müşterileri için bakımı ile bilinir. Hizmetlerini daha hızlı ve güvenli hale getirmek için çeşitli şirket içi araçlar üretiyorlar. Şimdi şirket kurumsal düzeyde hosting temel sunuyor ve 500 binden fazla domain barındırdı.

Eğer kafanız karıştıysa ve hangisinin blogunuz için en iyi barındırma sağlayıcısını kanıtladığını bilmiyorsanız, o zaman burada iç hikayeyi kafa kafaya karşılaştırma yaparak açıklıyoruz.

SiteGround ve BlueHost İncelemesi 2020

teknoloji

En son teknolojiyi benimsemek, şirketin müşterilerine daha fazla güvenilirlik sunmaya daha kararlı olduğunu göstermektedir. SiteGround Geliştirici ekibi her zaman müşterilerine benzersiz bir şey sunmaya çalışır, bunun sonucunda SuperCahcer, kendi yedekleme sistemi, HTTP / 2, proaktif izleme, NGNIX sunucu teknolojisi ve çok daha fazlasını sunarlar..

SiteGround, güvenliği önceliklere yerleştirir ve sağlam bir güvenlik duvarı oluşturmak için genellikle farklı güvenlik yamaları ekler. Şüphesiz, sizi korumak için Anti-hack sistemini tanıtmak için tüm çabaları gösterirler, ancak kullanıcının da bazı önlemleri alması gerekir. WordPress Blogunun nasıl güvenli hale getirileceğini buradan okuyun.

Diğer yandan, BlueHost bir tür teknoloji odaklı oyuncu değildir. Altyapısını geliştirmek yerine daha çok pazarlamaya odaklanma eğilimindedirler. Şimdiye kadar herhangi bir şirket içi araç getirmediler ve çok sınırlı sayıda veri merkezi var. Bireysel barındırma ihtiyaçlarını ve küçük işletmeleri hedefliyor gibi görünüyorlar.

SiteGround sunucularının özelliklerini gururla sunar. V3 Intel Xeon E5-2690 CPU’ları kullanıyorlar. Bu sunucular ayrıca RAID 10 kullanan 265 GB RAM ve yarıiletken sürücülerle donatılmıştır. Linux kapsayıcısı, okumayı geliştirerek sunucuları daha verimli hale getirir & yazma hızı ve 2 kat CPU gücü. BlueHost sunucu özelliklerini açıklamamıştır. Konuştuğumuzda bile herhangi bir sunucu bilgisini açıklamayı reddetti.

Kazanan: SiteGround

SSD Sürücüler

Katı Hal Sürücülerini duyabilirsiniz. Eğirme tahriklerinden farklı olarak SSD’ler işlemleri (okuma ve yazma) gerçekleştirmede daha hızlı ve etkilidir. Bu nedenle birçok şirket, yüksek hızlı performans sunmak için SSD destekli sunucuları kullanmaya başladı.

SiteGround en iyi SSD barındırma sağlayıcılarından biridir. Son teknoloji katı hal sürücüleri, geleneksel web barındırma sisteminden daha hızlı ve güvenilir web barındırma çözümü sunmalarına yardımcı olur.

BlueHost geleneksel altyapılarına bağlıdır ve verileri dönen sürücülerde saklar. Rağmen, SiteGround önce çalışıyorlar ama yine de gerekli değişiklikler gibi yapmadılar.

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

uptime

Çalışma süresi, sitenize internet üzerinden erişilebileceği anlamına gelir. Sitenizi, maksimum çalışma süresi sağlamayı taahhüt etmeyen herhangi bir barındırma sağlayıcısının sunucusunda barındırmayı düşünüyor musunuz? Tabii ki değil. Kapalı kalma süresi, sitenize çevrimiçi ziyaretçiler tarafından erişilemediği anlamına gelir. Yani, çalışma süresi sitenin hızından çok daha önemli olduğu anlamına gelir ve bu web hosting seçerken en öncelikli olmalıdır.

Bluehost

BlueHost, her iki şirketin çalışma süresini karşılaştırdığımızda kötü değil, ancak Bluehost sunucularında barındırılan sitemizin altında gördüğünüz gibi, son zamanlarda bir kesinti yaşıyor ve bu nedenle son 24 saatlik çalışma süresi% 99.97. Kesinti süresi neredeyse 4 dakikadır, bu da müşterilerin bu 4 dakika boyunca web sitenizi satın alamadığı veya web sitenize göz atamadığı anlamına gelir.

Uptimerobot ayrıca site yanıt süresi istatistiklerini de sağlar. Aşağıda, ortalama çalışma süresinin oldukça düşük olduğunu görebilirsiniz, ancak şaşırtıcıdır, ancak zamanın bir noktasında sitenin yanıt vermeye neredeyse 4 ila 5 saniye sürdüğünü gösteren daha büyük bir artış vardır. Yine de sonuçlar kabul edilebilir çünkü sitenin yanıt vermesi biraz zaman alıyor.

BlueHost çalışma süresi raporu ayrıntıları

SiteGround

Öte yandan, SiteGround’daki test sitemiz herhangi bir kesinti ile karşılaşmadı. Aşağıdaki istatistikler, son 30 gün boyunca çevrimiçi olduğunu ve tek bir kesinti olmadığını göstermektedir. Şu anda, HostingSprout.com da SiteGround sunucularında barındırılmaktadır. Ve çok memnunuz çünkü son 4 ay boyunca hizmet kalitesinde oldukça tutarlı olduklarını gösteren herhangi bir kesinti ile karşılaşmadık.

Dönem boyunca SiteGround yanıt süresinden bahsedersek, Bluehost’tan çok daha tatmin edicidir. Gördüğünüz gibi, test sitemiz yanıt vermek için ortalama 282.09 ms sürmektedir. Ayrıca, grafikte BlueHost’a kıyasla daha küçük ani artışlar vardır ve maksimum ani artış neredeyse 2 saniyeye yaklaşır ki bu kabul edilebilir. Yani Siteground sadece çalışma süresi için şaşırtıcı değil, aynı zamanda tepki süresinde de çok iyi.

site alanı çalışma süresi istatistikleri

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Hız Testi Sonuçları

En iyi WordPress hosting şirketini seçerken bir sonraki en önemli husus hızdır. Her ne kadar W3 Toplam Önbellek ve CDN vb gibi site hızını iyileştirmeye yardımcı birçok eklenti ve hizmet olmasına rağmen, ancak hız büyük ölçüde barındırma sunucularının kalitesine bağlıdır. Ve bunun için hızlı bir barındırma sağlayıcısı olduğunu ölçmek için hız testleri yaptık.

Her iki barındırma sağlayıcısı da oldukça hızlı bir hız sağlar, ancak Siteground site yükleme hızında biraz avantaj sağlar. Bu yüzden hız konusunda Siteground’a gitmelisiniz. Ayrıca, Siteground SSD’ler, SuperCacher, HTTP / 2 ve NGINX vb. Hızlar için birden fazla teknolojik avantaj sunduğundan, SiteGround’un hızda da daha tutarlı olması muhtemeldir.

BlueHost

BlueHost Pingdom Hız Testi

SiteGround

SiteGround Pingdom Hız Testi

Kazanan: SiteGround

LoadImpact Testi

Yükleme süresi daha önemli hale geliyor çünkü sadece arama motoru sıralamasındaki konumunuzu değil, aynı zamanda müşterinin deneyimini de etkiliyor. bir anket Akamai tarafından çekildi, kullanıcıların çoğu 40 saniye içinde 3 saniyeden fazla beklemezken bir web sitesinin 2 saniyenin altında yüklenmesini istediğini gösteriyor. Ayrıca, müşterilerin hızlı yük yüklemesi olan sitelere sadakat gösterdiklerini de belirtmişlerdir. Bu, yükleme süresinin başarının anahtarlarından biri olduğu anlamına gelir.

BlueHost Yük Etkisi Testi

Sanal kullanıcıları Bluehost tarafından barındırılan test sitemize gönderdiğimizde sonuçları görmekten memnuniyet duyarız. Çünkü sunucuları sitede daha fazla kullanıcı olduğu için giderek daha iyi performans gösteriyor. Sadece başlangıçta zaman alır ve daha sonra tutarlılık vardır ve çoğu zaman zaman 1 saniyenin altında kalır.

BH Yük Etkisi Testi

SiteGround LoadImpact Testi

SiteGround istatistiklerini görürsek, sunucuları BlueHost gibi zaman aldığında tek bir artış olmaz, başlangıçta 2 saniye sürer. SiteGround yükleme süresi, sitede daha fazla sanal kullanıcı olsa bile ikincinin altında kalır. Her ikisi de yük taşıma istatistiklerini karşılaştırırken çok yakındır. SiteGround oldukça tutarlı bir deneyim sağladığından ve ani bir artış olmadığı için bu turun kazananıdır.

SG Hosting LoadImpact Testi

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Destek servisi

Yani gecenin ortasında kapınıza bir sorun geliyor ve nasıl çözeceğiniz hakkında bir fikriniz yok mu? En iyi yol barındırma sağlayıcınızla iletişim kurmaktır. Çünkü durumu daha iyi idare ederler. Peki ya o zaman müsait değilse? Bu yüzden 7/24 hazır olup olmadıklarını kontrol etmek çok gerekli.

SiteGround hakkında konuşursak 7/24 kullanılabilirler. Canlı sohbet, telefon görüşmesi açmak veya bilet göndermek için yardıma ihtiyacınız var. Yardıma ihtiyacımız olduğunda, canlı sohbet yoluyla onlarla iletişime geçeriz ve 1 dakika içinde bir kişi yardım için görünür. Personel, bilgili ve çok hızlı bir şekilde yanıt. Ayrıca, sohbet arayüzleri nazik görünüyor.

Ayrıca, rehberler ve bilgilendirici makalelerle dolu video eğitimlerine ve bilgi tabanına erişebilirsiniz. Dahası, kullanıcının kolaylığı için öğreticileri WordPress, Joomla, Drupal ve Magento gibi kategorilere ayırırlar..

BlueHost, hızlı destek hizmetleriyle de bilinir ve müşterilerinin yardımı için 7/24 kullanılabilir. Ancak bir SiteGround vs BlueHost yarışması olduğunda şüphesiz SiteGround’un daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Barındırma planını satın almadan önce sohbetle onlarla iletişime geçin, büyük bir fark göreceksiniz.

Canlı sohbeti açtığınızda, BlueHost’un bağlanması yaklaşık 6-10 dakika sürer. Bu uzun bir süre değildir, ancak daha düşük bir süre iyidir, çünkü hiç kimse diğer uçtaki kişinin arayan kişiye yardım etmek için zamana sahip olmasını beklemek için yeterli zamana sahip değildir. Bluehost müşteri destek ekibiyle e-posta, telefon ve bilet göndererek de iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, bilgi tabanından nasıl yapılır ve kılavuzlarda arama yapabilirsiniz.

Her ikisi de müşterilere en üst düzeyde hizmet vermek için performans göstermesine rağmen, SiteGround BlueHost’tan daha iyi bir iş çıkarıyor.

Kazanan: SiteGround

SiteGround vs Bluehost Hosting Özellikleri Karşılaştırması

Depolama alanı

Depolama alanı, görüntüleri, web sayfalarının içeriğini, ses dosyalarını ve videoları depolayacağınız yerdir. Peki ne kadar depolamaya ihtiyacınız var? Barındırmak istediğiniz web sitesinin türüne bağlıdır.

Makaleleri yayınladığınız bir web sitesini barındırmak istiyorsanız, 10 GB depolama alanı yıllarca yeterli olduğu için fazla depolamaya ihtiyacınız yoktur. Ancak çok fazla video, resim ve grafik yayını gönderiyorsanız daha fazla alan düşünün.

SiteGround biraz sınırlı ve StartUp planında 10 GB alan sunuyor. Öte yandan, BlueHost ile, temel planda 50 GB sundukları için depolama alanı ile ilgilenmeniz gerekmez..

Kazanan: BlueHost

BlueHost

SiteGround

Bant Genişliği / Ziyaretçi Sayısı

Bu, bir ay içinde sitenizi ziyaret edebilecek kişi sayısını ifade eder. Sektördeki birçok şirket, temel planlarda bile sınırsız ziyaretçiye izin vermektedir. Sınırsız bant genişliği, beklenmedik trafik artışları olduğunda sitenizi canlı tutar.

BlueHost, tüm planlarında ölçülmemiş bant genişliği sağlar, bu da ziyaretçi sayısında herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir, ancak çok fazla kaynak tükettiğinizde, kullanımı azaltmak için size bir e-posta gönderir.

Küçük ölçekli web sitelerini ele almak için yeterli düzeyde bant genişliği sundukları için bu türden bir olayla asla karşılaşmayız. Ancak siteniz büyüdüğünde daha yüksek plana geçmeyi denemenizi öneririz.

SiteGround ise, ziyaretçi / ay sayısını sınırlar. Ayda 10.000 ziyarete izin veriyorlar. Yani, sadece bir web sitesi başlatacaksanız, bu yeterli olabilir.

Kazanan: BlueHost

Önbellek Hizmeti

Blogları daha hızlı hale getirmek için blogcular W3 total cache gibi önbellek eklentilerini kullanır. Eklenti harika çalışıyor ve bunu kullanmadan önce ve kullandıktan sonra büyük bir fark var. Benzer şekilde, bazı şirketler hizmeti daha hızlı, sorunsuz ve duyarlı hale getirmek için kendi özel araçlarını sunar.

 • Essential WordPress eklentilerini okumak isteyebilirsiniz

SiteGround geliştirici ekibi, SuperCacher’ı tanıtarak harika bir iş çıkardı. Site önbelleği yapmak için çeşitli seçenekleri etkinleştirebilen bir şirket içi buluştur. İlk başta, statik içeriğin önbelleğini üretir. İkinci seçenek, HTML çıktıları gibi dinamik içerikleri önbelleğe alan çok etkilidir.

Bir sonraki seçenek, veritabanı ocaklarını önbelleğe alan Memcached olarak bilinir. Şirket ayrıca Cloud ve özel hosting planları için özel bir seçenek sunuyor.

Bu SiteGround vs BlueHost yarışmasında rakip BlueHost, hizmetlerini daha hızlı hale getirmek için kendi araçlarından hiçbirini sunmadı. SiteGround, Başlangıç ​​planı kullanıcılarına yalnızca bir SuperCacher seçeneği sunuyor, ancak yine de kullanmaya değer.

Kazanan: SiteGround

Veri Merkezi Seçimi

Bazı web hosting şirketleri veri merkezini seçmek için müşterinin eline kontrol koydu. Bu faktör, sitenizin hızını artırmada rol oynayabilir. Hedef kitlenize / müşterilerinize yakın bir veri merkezi seçtiğinizde, içeriğin hızlı bir şekilde yayınlanması mümkün olur.

ABD merkezli trafiğe sahip olduğumuzu varsayalım, ABD’de bulunan bir veri merkezini seçmek iyi bir karar olabilir. Normalde bu seçenek bir e-ticaret sitesine başlıyorsanız iyidir çünkü bu tür web sitelerinde hedef kitlenizi daha iyi değerlendirebilirsiniz.

SiteGround, müşterilerin veri merkezlerini seçmelerine olanak tanır. Dünyanın her yerinden (ABD, Asya ve Avrupa) müşterilere hizmet vermek için stratejik olarak konumlandırılmış 5 veri merkezi sunuyorlar. Ayrıca, en temel planı satın alsanız bile veri merkezi seçimine izin verir (Başlangıç).

BlueHost, müşterilerinin veri merkezini seçmesine izin vermedi. Şirketin, müşterilerinin web sitelerini barındırdığı paylaşılan barındırma müşterileri için yalnızca bir ABD merkezli veri merkezi bulunur.

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

MySQL & PostgreSQL Veritabanları

Veritabanlarının farkında olabilirsiniz. Bunlar en çok web barındırmada çok önemlidir çünkü bir veritabanı olmadan web sitenizi çalıştıramazsınız. Genellikle, her web sitesi için bir veritabanı oluşturulur. Fazla miktarda veritabanına sahip olmak çalışmanızı kolaylaştırabilir ve bloglama yolculuğunuzda daha fazlasına ihtiyacınız olabilir.

Eğer bir acemi iseniz o zaman şimdi barındırma çok kolaylık ve otomatik olarak oluşturulan veritabanları sunuyor gibi karışıklık almayın. Sadece sitenize odaklanın.

SiteGround tüm planlarında sınırsız sayıda MySQL ve PostgreSQL sunar ve bunları sırasıyla phpMyAdmin ve phpPgAdmin ile yönetebilirsiniz. BlueHost, türüne bakılmaksızın 20 veritabanını desteklerken.

Kazanan: SiteGround

.htaccess dosyası

“.Htaccess” sizin elinizde daha fazla kontrol sağlar. Bu dosyanın yardımıyla, belirli IP adreslerini koruyabilir, izin verebilir ve engelleyebilirsiniz. Ayrıca, yönlendirmeler ve hata sayfaları vb. Oluşturmak için kullanılır. Bu dosyayı oluşturmadan ve düzenlemeden önce bazı teknik becerilere ihtiyacınız olabilir..

Her iki barındırma sağlayıcısı da kullanıcıların .htaccesss dosyasını sunucuya yüklemesine izin verir. .Htaccess dosyasını özgürce oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Kazanan: Kravat

Kontrol Paneli

Barındırma sağlayıcısının kontrol paneli teklifi, etki alanlarını, alt etki alanlarını, FTP hesaplarını, yedekleri ve e-posta hesaplarını vb. Yönetebileceğiniz bir yerdir. Ayrıca, depolama alanı, bant genişliği ve veritabanlarıyla ilgili farklı istatistikler de gösterir..

Hem SiteGround hem de BlueHost, kullanımı çok kolay olan cPanel sunar ve bir acemi olsanız bile, sizi şaşırtmaz. SiteGround cPanel çok temiz ve Etki Alanları, Otomatik Yükleyiciler, veritabanları ve Güvenlik gibi çeşitli bölümlere ayrılmıştır..

Ayrıca, WordPress ve Joomla sitenizin Otomatik güncellemeler gibi çeşitli yönlerini yönetebileceğiniz, SuperCacher ve araç seti vb.

Öte yandan, BlueHost da iyi bir iş çıkarır ve temiz ve renkli bir cPanel ile birlikte gelir. Ayrıca, tek bir yerden farklı işlemler gerçekleştirmek için WordPress araçlarını eklediler. Güvenlik, veritabanı, programlama ve web sitesi araçlarına kolayca erişebilirsiniz. Aşağıda BlueHost’un anlık görüntüsüne bakın.

Kazanan: Kravat

BlueHost

SiteGround

Uygulama Kurulumu

Peki WordPress gibi web uygulamalarını nasıl kurabilirsiniz. Son zamanlarda bir barındırma sağlayıcısından bir bulut barındırma hesabı satın aldık ve satın aldıktan sonra komut satırlarında çalıştığını öğrendik. Sadece WordPress’i kurmak için birden fazla komut yazmamız gerekiyor. Zamanımızın çoğunu alıyor.

Her iki şirket de SiteGround ve BlueHost, kontrol panellerinde (cPanel) tek tıklamayla yükleyici sunar. SiteGround, WordPress ve Joomla gibi 400’den fazla komut dosyası için tek tıklamayla kuruluma izin veren Softaculous yükleyicisini sağlar.

Tek tıklatmalı yükleyiciyle WordPress’i yüklemek için cPanel’deki WordPress simgesini veya Softaculous’ı tıklatıp WordPress’i seçin..

BlueHost, Mojo pazarını tek tıklamayla kurulum için cPanel’lerine entegre ederken. Barındırma kontrol panelinde Tek Tıkla Yükle’ye tıklayın ve otomatik kurulum için WordPress, Joomla ve diğer uygulamalar gibi tonlarca komut dosyası göreceksiniz..

Kazanan: Kravat

E-posta hesapları

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, marka adınızı içeren bir e-posta adresi oluşturmanız çok önemlidir. Örneğin, sitenizin adı bestmotors.com ise, aşağıdaki gibi bir e-posta adresi yapabilirsiniz [Email protected]

Ayrıca, @Gmail, @Outlook yerine site adınızı (marka adınızı) içeren bir e-posta adresi, müşterinin zihnine güven duygusu oluşturur. Yani, olması gereken bir özellik.

BlueHost, hesap başına 5 e-posta hesabı ve 100 MB depolama alanı sunar. SiteGround, kullanıcılarının sınırsız sayıda e-posta hesabı oluşturmasına izin verirken, e-posta depolama alanında sınırlama yoktur.

Her ikisi de webmail entegrasyonu sunuyor. Ayrıca, her ikisi de kullanıcının Outlook gibi uygulama aracılığıyla e-postaları okumasına yardımcı olan POP ve IMAP protokolleri sunar.

Kazanan: SiteGround

Şifreleyelim

Çevrimiçi çalışırken müşterinizin verilerini korumanız gerekir. Bunun için SSL protokolünü uygulamanız gerekir. SSL sertifikası, müşterinin kredi kartı numarası, telefon ve e-posta adresi vb. Verilerini şifrelemek için kullanır. Başlangıçta, kayıt işlemi sunan veya e-ticaret web siteleri işletenler için önemliydi.

Ancak şimdi her tür web sitesi için vazgeçilmez bir unsur haline geliyor ve Google, SSL uygulayan sitelere de sıralama avantajı sağlıyor. Bazı ayarları yapılandırarak CloudFlare aracılığıyla ücretsiz bir SSL alabilirsiniz. SSL’yi etkinleştirmenin kolay çözümü nedir??

Bazı hosting şirketleri kullanıcılarının kolaylığı için sadece tek bir tıklama ile etkinleştirilebilen ücretsiz SSL sunuyor. Hem BlueHost hem de SiteGround, kontrol panellerinde sadece birkaç tıklamayı tıklamanız ve sitenizi korumaya başlamanız gereken ücretsiz SSL Şifreleme özelliği sunar. Hiçbir yapılandırma gerektirmez.

Kazanan: Kravat

Hesap Yalıtımı – Site Güvenliğinizi Geliştirin ve Kaynaklarınızı Koruyun

Bu teknoloji, her hesabın ayrı bir hesap olarak ele alınış biçimini ifade eder. Normalde bu, VPS ve Adanmış vb. Gibi pahalı barındırma hizmetleri durumunda gerçekleşir. Paylaşılan hizmet nedeniyle, bir hesabın savunmasız kalması durumunda diğerlerini etkileyebileceği ihtimali vardır. Ancak SiteGround, BaseOS yardımıyla yalıtılmış bir ortam geliştirdi. Bir şekilde bir hesap savunmasız hale gelirse, davetsiz misafir başka bir hesaba erişemez.

Dahası, Google gibi, saldırıları kontrol etmek ve sizi uyarmak için mekanizma geliştirirler, çünkü Google güvenlik açıklarına sahip bir web sitesini gördüğünde, trafikte azalmaya neden olan işaretleyerek herkese söyleyecektir..

Ayrıca, SiteGround son zamanlarda sitenizi günlük olarak tarayan ve güvenlik sorunları hakkında size bir e-posta gönderen Hackalert’i sunar. Ayrıca kaba kuvvet saldırılarına karşı savaşmak için 1H Hawk sistemi geliştiriyorlar. Sorun yaşamanız durumunda tam destek sağlarlar. Tüm bu önlemler şirketin güvenliği önceliği olarak aldığını göstermektedir..

BlueHost hakkında konuşursak, bu tür önlemler almazlar ve sunucularını korumak için tek bir şirket içi araç başlatmadılar. Evet, bilgisayar korsanlarına karşı savaşmak için güvenlik duvarı koruması ve spam filtreleri sunuyorlar. Ancak site güvenliği için SiteLock gibi premium aracı tanıtmaya devam ediyorlar..

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Destek olmak

Yedeği olmadan çevrimiçi çalışmak çok risklidir. Çünkü bazen yedeklemeyi geri yüklemek her şeyi doğru yapmanın tek yoludur. Birçok hosting şirketi günlük, haftalık veya aylık ücretsiz yedekleme hizmeti sunar.

Yedekleme oluşturduğunuzda ve sitenizin kötü amaçlı yazılımlar ve kötü amaçlı kodlarla karıştırıldığı bir zamanda, siteyi sorunlardan çıkarmak için yedeklemeyi kolayca geri yükleyebilirsiniz.

SiteGround, ücretsiz günlük yedeklemenin 1 kopyasını oluşturur, ancak bu yedeklemeyi geri yüklemek istiyorsanız, 39,95 $ ödemeniz gerekir. Yani gerçekten ücretsiz bir hizmet değil.

Diğer taraftan, BlueHost ile sitenizi güvence altına almak için günlük, haftalık ve aylık ücretsiz yedeklemeler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yedeklemelerin restorasyonu tamamen ücretsizdir.

Kazanan: BlueHost

FTP Hesapları

Hosting şirketiniz FTP hesapları sunuyor mu? Hem SiteGround hem de Bluehost sınırsız FTP hesabı sunar. FTP hesabı, daha büyük veya daha küçük dosyaları bilgisayar ve sunucular arasında aktarmak için kullanılır. Böylece, bilgisayarınızda yedekleme gibi dosyaları aktarmak için FTP’yi (dosya aktarım protokolü) kullanabilir ve daha sonra ihtiyacınız olduğunda tekrar yükleyebilirsiniz..

Ayrıca, site içeriğini bilgisayarınıza indirmek ve daha sonra diğer sunucuya yüklemek gibi manuel site transferinde size yardımcı olabilir. Bu iyi bir seçenek.

Kazanan: Kravat

Park Edilmiş Alanlar

Park edilmiş alan, bir alan adını mevcut alan adına yönlendirme şeklinizi belirtir. Örneğin, birincil alan adınız alanadim.com.tr’dir ve ardından alanadim.com’u birincil alan adınıza park edersiniz. Ziyaretçiler mydomains.com adresini ziyaret ederse, otomatik olarak birincil alanınıza yönlendirecek ve içeriği görüntüleyecek.

Kullanıcıların birincil (gerçek) alan adınızı yanlış yazabileceğini veya alan adı uzantısını yanlış yazabileceğini düşündüğünüzde alan adlarını park etme olanağı çok zorunludur. Birisi benzer bir alan adı kullanarak site trafiğinizi çalmak istediğinde de sizin için iyi bir özellik olduğunu kanıtlıyor.

BlueHost’un temel planında sadece 5 alan park edebilirsiniz. Ancak SiteGround, temel planda bile sınırsız sayıda park edilmiş alana izin vererek kullanıcılarına serbest bir el verir (StartUp).

Kazanan: SiteGround

Alt Alanlar

Bir alt alan kullanarak tamamen yeni bir site oluşturabilirsiniz. Ancak bir alt alan adı, ana alan adının adını içerir. Örneğin, ana etki alanı hostingsprout.com ise blog.hostingsprout.com gibi bir alt alan adı oluşturabilirsiniz.

Alt alan adları, yeni bir alan adı ve barındırma hesabı satın almadan yeni alan adı oluşturmak istiyorsanız kullanışlıdır. Ayrıca, sitenizin belirli bir bölümünü ayırmak istiyorsanız iyi olur. Etki alanı bölümünün altındaki cPanel aracılığıyla kolayca alt alan adları oluşturabilirsiniz.

BlueHost ile SiteGround sınırsız sayıda alt alana izin verirken 25 adede kadar alt alan oluşturabilirsiniz. 25 yakışıklı miktar ama sınırsız olması harika hissettiriyor.

Kazanan: SiteGround

CloudFlare CDN

CDN, tüm dünyada bulunan bir veri merkezleri ağıdır. Hizmet, site içeriğini önbelleğe alarak ve çeşitli veri merkezleri arasında dağıtarak sitenizin yükleme süresini azaltabilir. Bir ziyaretçi sitenizi açtığında, site içeriğini en yakın merkezden teslim eder ve böylece sitenizi hızlı bir şekilde yükler.

Ayrıca, CloudFlare kötü niyetli trafiği filtreleyerek site güvenliğini de güçlendirir. Ayrıca sitenizi DDoS saldırılarına karşı korur. SiteGround, sitenize entegre edilebilecek hosting hesabına sahip ücretsiz CDN hesabı sunar.

BlueHost ayrıca kontrol panellerinde CloudFlare seçeneği sunar ve birkaç tıklama ile bu harika hizmeti etkinleştirebilirsiniz. Ziyaret etmek CloudFlare daha fazla öğrenmek istiyorsan.

Kazanan: Kravat

BlueHost

SiteGround

Site Transferi

Mevcut barındırma sağlayıcınızdan memnun değilseniz ve sitenizi aktarmak istiyorsanız, bu özellik sizin için çok kullanışlıdır. Bu yeni barındırma şirketinde (taşımak istediğiniz yer) tüm konuları ele alın ve site içeriğinizi mevcut barındırma sağlayıcısından yenisine kaydırın.

SiteGround ücretsiz site transferi sunmaktadır. Sadece önceki hosting şirketinin giriş bilgileri gibi onlara erişim sağlamanız ve tüm konuları onlara bırakmanız yeterlidir. Ayrıca, sitenizi aktarırken kesinti olmaz.

Ancak BlueHost’un göç için 149,99 ABD doları faturaladığını görünce şaşıracaksınız. Site transferi, BlueHost’un bu kadar yüksek bir fiyat talep ettiği çok karmaşık bir süreç değildir. SiteGround kullanıcıları için harika bir iş çıkarıyor.

Kazanan: SiteGround

Gelişen Diller

Bir web barındırma şirketi seçerken, çeşitli gelişmekte olan dilleri destekleyen programcılar için önemli bir düşünce çünkü bu herkes için yararlı bir özellik olmayabilir.

Hem SiteGround hem de BlueHost, tüm planlarında Perl ve Python’u destekler. Ancak burada SiteGround’un paylaşılan barındırma planlarında “Ruby on Rails” bulunmadığını ve BlueHost Ruby’yi desteklediğini unutmayın.

Kazanan: BlueHost

sahneleme

Evreleme çok önemli bir özelliktir, ancak maalesef BlueHost planlarının hiçbirinde böyle güzel bir özellik içermiyordu. Bu seçeneği kullanarak orijinal sitenizin bir kopyasını oluşturabilirsiniz. Artık yeni kodlarınızı ve eklentinizi doğrudan orijinal sitede test etmek yerine klonlanmış sitede test edebilirsiniz. Yeni eklentileri ve kodları doğrudan canlı sitede test etmek risklidir ve güvenliğinizden, site düzeninizden ve içeriklerinizden ödün verebilir.

Bu tür bir seçenek geliştiriciler ve sitelerinde sık sık değişiklik yapanlar için çok uygundur. Her şeyin yolunda olduğundan emin olduğunuzda değişiklik yaptıktan sonra yayınlanmak için birkaç tıklama gerekir. Ayrıca, önceki sürüme geçmek istediğinizde faydalı olan değişikliklerden önce bir kopya oluşturur..

SiteGround, temel planlarında hazırlama özelliği sunmadı, bunun için GoGeek planlarına abone olmanız gerekiyor. Yani, küçük bir web sitesine ev sahipliği yapacaksanız o zaman gitmek iyidir. Ancak, geliştirme amacıyla bir web sitesi başlatacaksanız, böyle bir özelliğe sahip olmak çok kullanışlıdır.

Bluehost, planlarının hiçbirinde sahnelemeyi içermediğinden, Siteground bunu daha yüksek bir planda sunarken, yine de sundukları gibi, SiteGround bu turun galibi.

Kazanan: SiteGround

Site oluşturucu

Aklınızda bir web sitesi tasarımı var, bunu kendi başınıza inşa etmek istiyorsunuz. Kodlamayı bilmiyorsanız endişelenmeyin, çünkü sürükle ve bırak oluşturucu, bir öğeyi seçip yerleştirmek istediğiniz yere bırakmanızın sizin için kolaylaştırmasını sağlar.

Her iki barındırma sağlayıcıları eğlence için yeterli olan planlarında ücretsiz Weebly site oluşturucu içerir. Ücretsiz site oluşturucunun sınırlı sayıda sayfa, Reklam ve sınırlı işlevsellik vb. Gibi bazı kısıtlamaları olduğundan..

Kazanan: Kravat

Para iade garantisi

Barındırma sağlayıcısı hizmet kalitesinden memnun değilseniz ne olur? Ödediğiniz tutarı alamadıysanız paranızı geri almanız yeterlidir. Her iki şirket de belirtilen süre içinde Soru Geri Ödeme yapmıyor.

SiteGround ve BlueHost para iade garantisi için 30 gün sunmaktadır. Bu yüzden beklentilerinizi karşılamadıysa, 30 gün içinde geri ödeme istemekten çekinmeyin. Barındırma hesabı ile birlikte alan adını satın alırsanız, yalnızca barındırma hesabını satın almak için para kullanımını iade edeceğinizi unutmayın. Alan adı sizin mülkiyetinizde kalır.

Kazanan: Kravat

BlueHost

SiteGround

BlueHost vs SiteGround Fiyat Karşılaştırması

Bu rekabet döneminde, bir şirketin para değerini vermeden yüksek ücret alması çok zordur. Hem BlueHost hem de SiteGround rekabetçi fiyatlandırma sunar.

Ücretsiz Alan Adı

İlk yıl için ücretsiz bir alan adına sahip olmak paranızın bir kısmını kurtarabilir. Ancak önümüzdeki yıl, bu alan adını korumak istiyorsanız fiyatı ödemeniz gerekir.

BlueHost, hosting hesabını satın aldığınız ilk yıl için ücretsiz alan adı sunar. Ve ilk yıldan sonra yenileme için 15,99 $ ödemek zorunda kalacaksınız. Çok fazla değil çünkü şirketlerin çoğu alan adı yenilemesinde 16 dolara yakın talep ediyor.

SiteGround ücretsiz alan adı sunmuyor. Onlar sadece 14,95 $ alan adı sunuyoruz ve gelecek yıl yenileme amacıyla aynı miktarda ödemek zorunda. Böylece SiteGround ile her yenilemede bir dolara yakın tasarruf edebilirsiniz. Ancak BlueHost’un hiçbir ücret talep etmediği başlangıçta 14,95 dolar ödediğinizi de unutmayın..

Kazanan: BlueHost

SiteGround ve BlueHost alan adı fiyatlandırmasını beğenmiyorsanız en iyi alan adı kayıt sitesi listesini ziyaret etmelisiniz.

BlueHost ve SiteGround Hosting Fiyatları

Her iki şirket de 3, 3 hosting planı sunuyor. BlueHost temel planında 1 ziyaretçi barındırabilir, ancak ziyaretçi sayısında sınır yoktur. BlueHost, hosting endüstrisindeki şirketlerin çoğu ile aynı stratejiyi uygulamak yani abonelik süresi ne kadar yüksekse maliyet o kadar düşük olur.

BlueHost ile temel planı $ 3.95 / ay olarak alabilirsiniz. ancak hizmetlerine en az 3 yıl abone olduysanız. Bu komik çünkü geri ödeme süresi bittiğinde onlarla sıkışmış. Ve 1 yıllık gibi kısa bir süre için barındırma planı maliyetli hale gelir.

Bluehost fiyatlandırma tablosu

Öte yandan, SiteGround böyle bir taktik uygulamıyor. Temel planlarını (StartUp) 3,95 $ / ay olarak sunuyorlar. bir yıl abone olsanız bile. Bu iyi ve onlarla daha uzun süre asla yapışmayacaksınız. Yani, BlueHost’tan daha ucuz oldukları anlamına gelir.

Ayrıca, BlueHost Siteground’ın aksine sınırsız sayıda e-posta hesabı, alt alan adı ve park edilmiş alan sunar.

SiteGround maliyetleri planlıyor

Kazanan: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Sonuç

Yukarıdaki SiteGround ve BlueHost karşılaştırmasından, SiteGround’un kazanan olduğu açıkça görülüyor. Müşterilerin SiteGround’u seçmesini engelleyebilecek birkaç şey, Depolama alanı ve ziyaret / ay sayısıdır. Ancak gerçekten içerik tabanlı web siteleri için sorun değil.

Yeni bir web sitesi için Startup’ları çok uygundur. 3 yıldan uzun bir süredir içerik tabanlı bir blogumuz daha var, 800 MB’dan fazla tüketmiyoruz. Ve bant genişliği yeni kurulan web siteleri için de yeterli.

Bunların yanı sıra,% 99.99 Çalışma Süresi, Hızlı müşteri desteği ve düşük yükleme süresi vb.Gibi şaşırtıcıdır. BBB.

SiteGround Bizim En İyi Tavsiyemiz

SiteGround’u neden BlueHost üzerinden öneriyoruz??

 • İnanılmaz destek hizmetleri, sağlam çalışma süresi ve yükleme süresi
 • SiteGround, hizmetlerini SSD’ler, NGINX, HTTP / 2 ve şirket içi önbellek eklentisi gibi daha hızlı hale getirmek için birçok girişimde bulunur.
 • Saldırılara ve güvenlik açıklarına karşı Hesap yalıtımı ve üst düzey güvenlik sağlama.
 • Linux Konteyner yöntemi, 256GB RAM’li sunucular, Intel Xeon E5-2690v3, vb.Gibi sektörde son teknoloji sağlarlar..
 • Ayrıca kendi hızlı yedekleme sistemi ve şirket içi proaktif sunucu izleme sistemi geliştirirler..

SiteGround

BlueHost kötü bir seçim değildir ancak site gereksinimleriniz artarsa ​​SiteGround gelecekte daha uygun bir seçenektir, o zaman daha yüksek plana kolayca geçebilir ve kesintisiz hizmetlerinin tadını çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map