SiteGround Review 2020: Gerçekten En İyi WordPress Sunucusu mu?

0

SiteGround, 2004 yılında yeniden başlatılan 2020 için en iyi web barındırma hizmetlerinden biridir. Yoğun rekabete rağmen iyi bir isim yapmışlardır. Hemen hemen herkes, SiteGround Hosting hizmetlerini kullanan uzmanlar veya yeni başlayanlar tarafından çok şaşırmış görünüyorlar. Bu site incelemesi size sundukları özellikler, planlar ve satın almadan önce bilmeniz gereken her şey hakkında bilgi verecektir.


Onlar destek, çalışma süresi, hız, vb sağlayan üst raf ve web hosting sektöründe mükemmel bir üne sahip. Ayrıca, müşterilerine kolaylık ve kolay erişim için birçok coğrafi alanda sunucuları vardır..

Sektörde çok fazla deneyime sahip (on yıldan fazla) SiteGround, Paylaşılan, Bulut, Adanmış, VPS ve WordPress Hosting gibi farklı ürünler sunar.

Hizmetleri daha hızlı hale getirmek için tüm planlarında SSD diskleri sağlıyorlar.

Teknoloji şirketin sahip olduğu gelişmeler;

 • Barındırma Sunucuları için SSD Sürücüleri
 • SuperCacher
 • NGINX web sunucusu teknolojisi
 • HTTP / 2 protokolü
 • Linux Kapsayıcılar

Neden SiteGround’u Öneririm??

Çünkü fiyatla karşılaştırıldığında sundukları hizmetlerin çeşitliliği dikkat çekicidir; özellikle çalışma süresi ve destek hizmetleri. Ayrıca, WordPress en çok kullanılan platform olduğundan, SiteGround WordPress ile ilgili çok kullanışlı bazı benzersiz özellikler sunar. Aşağıda açıklayacağım başka birçok neden daha var. O zaman bir tura çıkalım

Bu site alanı incelemesi size şirket hizmetleri hakkında tam bir fikir verecektir. Okuduktan sonra sizin için iyi olup olmadığına karar verebileceksiniz.?

2020’nin SiteGround İncelemesi – Özellikleri, Planları ve Fiyatlandırmayı Karşılaştıralım

Önce bu en iyi barındırma hizmeti ile ilgili bazı temel özellikleri ve avantajları tartışalım.

uptime

Çalışma zamanı web siteniz için çok önemlidir, çünkü çalışma süresi web sitenizin çalıştığı zamandır veya ziyaretçiler tarafından erişilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

Sitenizin Çalışma Süresi, ziyaretçileri doğrudan etkiler Ziyaretçinin, çoğu zaman sitenizi bulduğunda (erişilemez) ve sonunda bir noktada web sitesini asla geri dönmeyecek.

Bu nedenle, web sitenizi olağanüstü bir sunucu çalışma süresi sağlayan barındırmada barındırmanız gerekir.

Linux Konteyner Teknolojisi kaynak verimli olarak bilinen şirket tarafından kullanılması. Ciddi sorunlara dönüşmeden önce sorunları bulmak için sunucuları genel izlemeden daha sık izlerler.

Ayrıca, şirketin bir diğer teknoloji ilerlemesi de hesap izolasyon tekniğidir. w \ Bu, bir hosting hesabı etkilenir ve trafikte bir dalgalanma gibi bazı sorun nedeniyle aşağı onların hesap izolasyon tekniği diğer hesabın etkilenmesine izin vermeyecek.

uptime-2

SiteGround tarafından sunulan Çalışma Süresi% 99.99’dur. Deneyimlerimize göre, bir ay boyunca çalışma süresi% 99.99’dur. Deneyimlediğimiz en az süre 99.97% ‘dir. % 100 Uptime, adanmış barındırma kullanıyorsa da mümkündür, ancak çok pahalıdır.

Diğer birçok şirket% 99,99 çalışma süresi olduğunu iddia ediyor, ancak asıl nokta bunu teslim ettiler mi? Evet, bazı şirketler teslim ediyor ancak barındırma planları pahalı, bazı şirketler ise teslim etmek yerine sadece hak talebine odaklanıyor.

Sonuç olarak, SiteGround’un diğer birçok şirkete kıyasla iyi ve rekabetçi çalışma süresi sunmasıdır. Başparmak havaya! Müşterilerine teslim ettikleri kesintisiz çalışma süresi için.

Destek

support-copy

Öncelikle, bu videoya göz atalım,

Yanlış bir şey olursa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız ne olur? O zaman sorunu çözmek için destek hizmetlerine ihtiyacınız var. Ancak, destek ekibi size doğru veya düz bir şekilde cevap vermezse. Bu daha korkunç bir durum yaratacaktır; ziyaretçi ve gelirinizi de kaybedersiniz. Dolayısıyla, SiteGround için destek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Destek ekibi çok aktif ve her zaman size yardımcı olmaya hazır. Destek ekibi, sorunlarınızı kısa sürede çözmek ve müşterilere mümkün olan en kısa sürede rehberlik etmek için çok bilgilendirici, eğitimli ve duyarlı. Ayrıca, güvenilir bir ortam oluşturmak için ekiplerinin profillerini web sitesinde tutarlar..

7/24 bilet, canlı sohbet ve telefon yoluyla iletişim kurmanın üç yolu vardır. Onlarla iyi bir deneyimim var ve 9’a 10 vermek istiyorum. Yani, destek söz konusu olduğunda, endişelenmenize ve SG hostingini şüphesiz satın almanıza gerek yok.

hız

Web sitenizin yükleme hızı, Google’ın zaten bir sıralama sinyali olarak gördüklerinden bahsettiği için başka bir önemli ve çok kritik faktördür. Bu, sitenizin maksimum 2 ~ 3 sn gibi birkaç saniye içinde yüklenmesi gerektiği anlamına gelir. Hangi barındırma planını kullanırsanız kullanın, SiteGround olağanüstü ve şaşırtıcı derecede yüksek bir sunucu hızı sağlar.

İyi bir deneyimim var ve hız konusunda memnunum. GTMetrix ve Pingdom gibi site hızını kontrol etmek için internette bir dizi ücretsiz hız test aracı bulunmaktadır. Yüksek hızı sadece bir kez değil, daha sık kontrol ettik ve hızda tutarlı olduklarını gördük.

Soru şu ki, diğerlerinin olmadığı en yüksek hız için ne yapıyorlar? Her şeyden önce, geleneksel disklere kıyasla daha hızlı işlem yapmak için Paylaşımlı Hosting’de bile SSD sürücüleri kullanıyorlar.

speed-copy

Ayrıca, dışındaki tüm planlarda bulunan SuperCacher teknolojisini kullanırlar.

Başlamak. SuperCacher teknolojisi üç katmandan oluşur; ilk katman görüntü, komut dosyası vb..

Sorguları veritabanından önbelleğe alan ve aynı sorgu tekrar gerekliyse, sonuçlar hemen ortaya çıkan ikinci katmanı RAM’de saklayan ikinci katman. Sonuncusu, web sitenizin tüm sayfalarını önbelleğe alan ve içerik yükleme süresini önemli ölçüde azaltacak Dinamik katman.

Sundukları bir diğer teknoloji ise CloudFlare CDN site içeriklerinizi coğrafi sınırlar üzerindeki farklı veri merkezlerinde önbelleğe almak için kullanılan cPanel içinde. Bir ziyaretçi web sitenize yaklaştığında, içeriği en yakın veri merkezinden kullanıcıya yükler.

CloudFlare, sitenizi inanılmaz bir hız için optimize etme konusunda en iyi ücretsiz hizmettir. Birincil endişeniz site hızı veya diğer barındırma şirketleriyle düşük hız yaşıyorsa, bunu mutlaka denemelisiniz.

Ücretsiz Yedekleme

Web sitesi yedeklemelerini önemli bir faktör olarak görüyor musunuz? Siteniz saldırıya uğradı veya güvenliği ihlal edildiğinde ne yapacaksınız? İçeriğinizi kaydetmek için bir yedekleme servisinizin olması gerekir.

Web sitenizde istediğiniz işlevleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak Temalar ve eklentiler oluşturan çeşitli geliştiriciler ve programcılar vardır. Ancak bazen bir eklenti veya tema web sitenizi yok edebilir ve tamamen erişilemez hale getirebilir.

Bu durumun üstesinden gelmek için yedek almak cankurtaran olacaktır. Premium yedekleme hizmeti için, blog yazarları / web yöneticileri ayda 5 ~ 30 dolar harcamak zorundadır. Ancak SiteGround, diğer pek çok ana bilgisayarın aksine, tüm planlar için ücretsiz günlük yedekleme sunar.

Böylece herhangi bir ciddi sorun durumunda tüm siteyi hızlı bir şekilde kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bir StartUp’ta verilerinizin bir kopyasını yaptılar, ancak diğer tüm yüksek planlarda 30 kopya yaptılar. Artık veri kaybı konusunda endişelenmenize gerek yok.

Yönetilen WordPress Barındırma

Müşterileri SiteGround’un Yönetilen WP Barındırma hizmetine yönlendirebilecek bir başka cazip teklif. Burada bu diğer birkaç hosting şirketi tarafından sunulmadığını ve genellikle geleneksel hosting daha pahalı olduğunu unutmayın.

Peki, Yönetilen WordPress Hosting ile ne anlama geliyor??

Bir acemi için, wordpress web sitesinin düzgün bir şekilde nasıl güvence altına alınacağını bilmek zaman alacak mı? Güncellemeler ve günlük yedeklemeler nasıl yapılır? Hız nasıl korunur?

Çözüm, Yönetilen WordPress Hosting’dir. Bunda, şirket güvenlik, hız, yedekler gibi tüm bu yönleri yönetir. Artık sadece içeriğinize odaklanan herhangi bir şey için endişelenmenize gerek yok çünkü diğer şeyler şirketin baş ağrısı haline geliyor.

Güvenlik

Web sitenizi güvence altına almanız gerekiyor çünkü artık bir günlük güvenlik ana sorundur. Bilgisayar korsanları her zaman güvenlik açıkları arıyor ve her yıl bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan binlerce web sitesi sadece insanlar sitenin güvenliğine fazla dikkat etmediği için. Videoyu, SiteGround’un web sitelerinizi ve bloglarınızı nasıl koruduğunu görebilirsiniz. Lütfen bir göz at;

Güvenlik endişeleri için, şirket günlük yedeklemeler yapar, güvenlik açıklarını tanımlamak için izler, güncellemeler, eklentiler sunar, vb. etkilenmeyecek.

Her yıl güvenlik duvarına WordPress’i ve diğer platformları korumak için birçok kural ekliyorlar. Şirketin güvenlik ekibi, uygun güvenliği sağlamak için zaman zaman birçok güvenlik yaması yayınlar.

Ayrıca, Spam Önleme sistemi, güvenlik açıklarını e-postalarla yaymak çok kolay olduğu için gelen ve giden tüm e-postaları filtreler. Sonuçta herhangi bir güvenlik açığı tüm güvenlik katmanlarını aldattıktan sonra barındırma hesabınızı etkiliyorsa (ki bu neredeyse imkansızdır), şirket size tüm planlarda günlük yedeklemeler için ücretsiz bir tesis sunar; bu durumda, birkaç tıklamayla kolayca geri yükleyebilirsiniz.

cPanel 

SiteGround, web hosting hesabınızı yönetmek, ister inanın ister inanmayın, özel panelini yaptı, özel panelinin kullanımı da cPanel gibi kolaydır. Yakında cPanel’i terk edecekler.

Şirket tarafından sunulan cPanel kolayca hosting hesabı yönetmek çok basit. Peki cPanel’in rolü nedir? CPanel kullanarak, e-postaları, etki alanlarını, alt etki alanlarını, dosya yöneticisini, farklı istatistikleri, FTP hesaplarını, yedekleme veritabanlarını ve çok daha fazlasını yönetebilirsiniz. Kolay anlaşılması için paneli dostça yaptılar.

Ayrıca, cPanel’i özelleştirebilirsiniz. Şirket, müşterinin deneyimini geliştirmek için Softaculous, SpamExperts vb. Üçüncü taraf araçlarının ortağıdır. Şirket, hizmetleri daha güvenilir hale getirmek için Otomatik güncellemeler, SuperCacher, vb.Gibi kendi benzersiz araçlarını geliştirdi. Ayrıca, web sitesini başka bir barındırmadan SiteGround’a ücretsiz olarak aktarabilirsiniz.

Hiçbir gizli ücret

Şimdi, SiteGround incelemesinin bu bölümünde, herhangi bir gizli ücret talep ettiklerini tartışacağım?

Çok şeffaflar ve planları hakkında her ayrıntıyı çok net bir şekilde gösteriyorlar. Karşılaştırma listesine veya plan detaylarına tıkladığınızda karşılaştırmalı liste, tüm ücretlerin ve yüzdelerin açıkça belirtildiği tüm planları gösterir. Fareyi listedeki herhangi bir içeriğin üzerine getirerek bilgileri alabilirsiniz..

Ayrıca, destek bölümünde seçtiğiniz plana göre size verilen öncelikleri gösterirler. Ayrıca, web sitelerinde tüm ay ve yıl boyunca hizmetlerinin çalışma süresini de gösteriyorlar. Bu yüzden, satın alırken çekinmeyin ve bir plan seçmeden önce bilgileri okuyun.

SiteGround Kullanmanın Sınırlandırılması

Bu nedenle, sundukları tüm özellikleri paylaştım, ancak bazı dezavantajlar da var, biraz konuşalım.

Sınırlı Ziyaretçiler

Diğer barındırma şirketlerinin aksine, SiteGround (Paylaşılan ve WP Yönetilen) planları ayda belirli sayıda ziyaretçi ile sınırlıdır. Ziyaretçi sayısı bir plandan diğerine değişir.

En temel plan, ayda 10.000 ziyaretçiye izin veren StartUp planıdır. Bu az sayıda ziyaretçi, ancak bu sayıda ziyaret çok yeni bir blog ve küçük web siteleri için uygundur.

Yeni bir blog başlatacaksanız, SG ile başlamak için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu yüzden planı satın alırken, gereksinimlerinize göre akıllıca seçin, daha büyük planlar için gitmeyin.

Özel bağlantımızı kullanarak% 60 indirim nedeniyle “Startup” planını ayda sadece 3.95 $ ‘dan satın alabilirsiniz. Bu plan normalde 9,95 $’ dır..

pahalı

SiteGround, depolama, barındıran web siteleri ve aylık ziyaretçilere izin verildiğinde karşılaştırdığımızda biraz pahalıdır. Diğer birçok hosting şirketi temel planlarında 50GB veya 100GB gibi daha fazla depolama alanı sunuyor, ancak SiteGround sadece 10GB teklif etti.

Ayrıca bazı şirketlere nispeten düşük fiyatlarla sınırsız bant genişliği verilmektedir. Fiyatlandırma sizin durumunuzda gerçekten önemliyse, o zaman diğer birçok barındırma şirketi vardır. InMotion (Önerilen WordPress Barındırma) aksi takdirde SiteGround seçmek için sağlam bir seçimdir.

Bu yüzden fiyatların biraz yüksek olduğu açıktır, ancak hız, Çalışma Süresi, Güvenlik ve destek sağlamada çok verimlidirler..

Sınırlı Depolama Alanı

Depolama alanını diğer barındırma şirketleri ile karşılaştırırsak, o zaman biraz daha düşüktür. Ancak, açıklayıcı türdeki blog / web sitesi için Depolama sorunu olmayabilir.

Açıklayıcı bir nitelikle, blogunuzun esas olarak metin içeriğine dayalı olması durumunda şirket tarafından “Başlangıç ​​planı” nda sunulan alanın yeterli olduğunu kastediyoruz.

Ancak, yazılımları ve benzer daha fazla yer kaplayan içerikleri yüklemek için kullanırsanız sorun olabilir. Yani, bir acemi iseniz, Başlangıç ​​planı hemen hemen tüm web siteleri için uygundur ve trafiğiniz büyüdüğünde daha yüksek plana geçin.

SiteGround Hosting Planlarına Genel Bakış

SG barındırma planları hakkında konuşalım. Şu anda SiteGround, paylaşılan ve wordpress barındırma kategorisinde üç plan StartUp, GrowBig ve GoGeek sunuyor.

Bu nedenle, yalnızca bu planlar (paylaşılan barındırma) hakkında ayrıntılı bilgi paylaşacağım. Paylaşılan ve WP Hosting paketleri WordPress, Joomla, Drupal gibi tüm büyük CMS’ler ve vasat trafik siteleri için uygundur. Siteniz çok fazla trafik alıyorsa, VPS veya Adanmış sunucu sizin için uygun olacaktır.

Başlamak

% 60 sınırlı zaman indirimi nedeniyle şu anda 3,95 $ / ay olan çok temel bir plandır. Bu plan, ortalama bir blog veya işletme web sitesi için uygundur, çünkü bu plan ayda yalnızca 10.000 ziyarete izin verir.

siteground paylaşılan başlangıç ​​planı

Bu planı satın alırken, üzerinde sadece bir web sitesi barındırabileceğinizi unutmayın. Temel özellikler:

 • HTTP / 2 Etkin Sunucular
 • Sınırsız E-posta & DBs
 • 7/24 Teknik Destek
 • 10 GB SSD Depolama
 • Aylık 10 bin ziyaretçi
 • Ücretsiz Let’s Encrypt SSLs
 • Ücretsiz Günlük Yedekleme
 • Ücretsiz Kurulum & Aktar
 • Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu
 • cPanel & SSH Erişimi
 • Ücretsiz CloudFlare CDN
 • Sınırsız My SQL DB
 • 30 Gün Para İade Garantisi

GrowBig

Blogunuz veya web siteniz büyüdükçe GrowBig paketi gibi daha yüksek bir siteye geçebilirsiniz. Bu plan, Birden Çok Web Sitesini barındırmanıza olanak tanır. Bu plan, ortalama trafiğe sahip birden çok web siteniz olduğunda da uygundur ve üç seviyeli SuperCacher teknolojisini içerir.

GoBig Siteground hosting paketi

Plan ayda 25000 ziyarete izin veriyor. Normalde bu plan 14,95 $ ‘dır, ancak şimdi% 45 indirim nedeniyle, sadece 7,95 $’ dan alabilirsiniz. Bu plan, premium olanlar da dahil olmak üzere tüm temel özellikleri içerir:

 • Öncelikli Teknik Destek
 • Özel SuperCasher Teknolojisi
 • 20 GB Veri Depolama
 • Aylık 25 bin ziyaretçi için iyi
 • Birden fazla web sitesi barındırabilirsiniz
 • Premium 7/24 teknik destek
 • Şaşırtıcı derecede yüksek sunucu hızı
 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • Ücretsiz Web Sitesi Geçişi
 • Bir yıl ücretsiz Wildcard SSL
 • Ücretsiz Uygulama Yükleyicileri
 • Günlük Yedeklemeler
 • 30 Yedek Kopya

GoGeek

Paranız varsa ve yüksek performanslı hosting arıyorsanız “GoGeek” i seçin. Bu plan, aylık 100.000 ziyarete izin verdiği için yoğun trafik içeren web siteleri içindir..

Bu plan aynı zamanda üç katmanlı SuperCacher teknolojisi ile birlikte geliyor. Şirkete göre, her sunucuda kaynakları paylaşan az sayıda kullanıcı var.

Genellikle bu planın maliyeti 29,95 dolar, ancak şimdi% 60 indirimle kullanılabilir, bu nedenle tutar 11,95 dolar olur. Bu yüzden sadece bağlantıyı tıklayıp boşa harcamayın ve çok geç olmadan yakalamayın.

GoGeek Siteground barındırma paketi

Bu plan aşağıdakiler gibi temel ve premium özellikleri içerir:

 • Sınırsız web sitesi barındırabilirsiniz
 • Ücretsiz PCU Uyumluluğu
 • WordPress ve Joomla için kademelendirme seçeneği
 • Ölçülmemiş Trafik ve Veritabanı
 • cPanel ve SSH
 • Ücretsiz E-posta Hesapları
 • 7/24 Öncelikli Teknik Destek
 • Daha Yüksek Hız için SuperCacher
 • 1 Yıl Ücretsiz WildCard SSL
 • 30 Yedek Kopya
 • Tek Tıkla Git Repo Oluşturma
 • Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu
 • 30 GB SSD Tabanlı Web Alanı
 • Ücretsiz Günlük Yedekleme Sistemi
 • 30 Gün Para İadesi Seçeneği

Joomla ve WordPress için, malzemeyi çevrimiçi sunmadan önce değişiklikleri test etmenizi sağlayan Geeky evreleme araçları.

Ücretsiz PCI Uyumluluğu: Bu sertifika, web sitenizin kredi kartlarını kabul etmesi durumunda gerekli olan güvenlik standartlarını sağlar ve güvenli bir ortamın korunmasına yardımcı olur.

Sonuç

Yüksek hız, çalışma süresi ve hızlı destek ile web hosting arıyorsanız, o zaman hiç şüphesiz SiteGround satın alın. Hatırlanması gereken şey paket fiyatlarını ve sınırlamasını barındırmaktır.

Fiyatlandırma ve kısıtlamaların yanı sıra, bir dizi özellik ücretsiz sunuyorlar. Yoğun trafiğe sahip bir web siteniz varsa, SiteGround en iyisidir.

Bizim görüşümüze göre, fiyatlar çok uygun olduğu için fiyatlar uygundur. Fiyat sizin için önemli değilse, SiteGround’a gidin.

Ayrıca, şu anda, StartUp planında% 60 indirim sunuyorlar, bu yüzden fiyatlar neredeyse diğer düşük maliyetli hosting şirketlerinin planlarına eşittir, sadece aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve büyük indirimi alın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map