NameCheap vs GoDaddy İnceleme 2020 (Hangisi Sizin İçin Daha İyi?)

1

Etki alanı adlarını nereden satın alacağınıza karar vermek için NameCheap vs GoDaddy savaşında sıkışıp kaldınız mı? Bu, bir blog veya web sitesini bir acemi olarak kuracağınız zaman en kafa karıştırıcı durumdur. Bir alan adı satın alabileceğiniz başka birçok alan adı kayıt şirketi olmasına rağmen, baskın ve tanınmış oyuncular NameCheap ve GoDaddy.


Hadi başlayalım!

Bu iki şirket alan adı tescil işlerinden dolayı tanınmış ve çok ünlüdür. Her ikisi de bir ICANN onaylı alan adı kayıt kuruluşudur. Yani, NameCheap ve GoDaddy karşılaştırmasını kim kazandı??

GoDaddy 77 milyondan fazla alanı yönettiğini iddia ederken NameCheap’in yönetimi altında 10 milyondan fazla alan var. Ancak yalnızca sayılar hangisinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olamaz.

Her iki şirketin hizmetini deneyimledikten sonra, kesinlikle derinlemesine bir karar vermenize yardımcı olacak bu derinlemesine NameCheap vs GoDaddy karşılaştırmasını yazmaya çalışıyoruz..

NameCheap vs GoDaddy Karşılaştırma İnceleme

NameCheap vs GoDaddy Karşılaştırması 2020

Hangisi En İyi Kayıt ve Barındırma Sağlayıcısı?

Fiyatlandırma, yenileme oranları, SSL sertifikası, Freebies, Barındırma planları, Arayüz ve Müşteri desteği sundukları her bir özelliği / ürünü açıklamak için bu karşılaştırmayı birkaç bölüme ayırdık.

Fiyatlandırma: Alan Adlarını En Düşük Fiyata Sunanlar?

Fiyat etiketi, satın almaya karar vermeden önce temel faktördür. Şirketlerin neredeyse tamamı birkaç dolarlık alan adı sunuyor ancak önümüzdeki yıl ilk yıla göre çok daha fazla para alıyorlar. Hem NameCheap hem de GoDaddy, yeni müşteriler için düşük fiyat teklifleri nedeniyle ünlüdür.

Bu, daha fazla müşteriyi ilk yıl için özel ve en büyük indirim vererek ikna etmek için en iyi taktiktir..

Alan adı için GoDaddy maliyet yapısı. Bu fiyatlar, yeni bir hesapla yeni bir alan satın alacağınız 1. yıl içindir ve zaman zaman promosyonlar sundukları için dalgalanabilir.

GoDaddy Fiyatları

 • $ 0,99 / yıl için .com
 • .Org $ 8.99 / yıl için
 • .Net $ 11.99 / yıl için
 • .İnfo $ 2.99 / yıl
 • .Biz $ 7.99 / yıl için

GoDaddy adresini ziyaret edin

AdıKısa Fiyatlar

 • $ 8.88 / yıl için .com
 • .Org $ 12.48 / yıl
 • .Net $ 7.88 / yıl
 • .İnfo $ 0.88 / yıl
 • .Biz $ 11.88 / yıl

NameCheap’i ziyaret edin

Gördüğünüz gibi GoDaddy daha büyük promosyon indirimleri sunuyor. Bir yıl boyunca bir alan adı istiyorsanız, kesinlikle GoDaddy’ye gidin veya GoDaddy alternatiflerini takip edin.

Kazanan: GoDaddy

Not: Bir alan adını bir yıldan uzun bir süre satın almayı planladıysanız, NameCheap’i seçmek harika bir seçenek olacaktır. Çünkü GoDaddy yenilemeler için daha fazla para istiyor. NameCheap uzun vadede en iyisidir çünkü yenileme oranları yeni alan adı için ödediğiniz gibi aynıdır.

Yenileme Oranları

Neredeyse tüm şirketler, GoDaddy gibi promosyon indirimleri sunuyor, çünkü 1. yıl için sadece 0,99 $ ‘da “.com” sunuyorlar. Ancak oyun, gelecek yıllar için ücretlerin yüksek gökyüzü olduğu 2. yıldan başlıyor. GoDaddy, NameCheap ile karşılaştırıldığında normal yenileme oranlarından daha önce bahsedildiği gibi daha fazla para alıyor.

NameCheap ile yeni alan adı satın alımı için ödediğiniz parayı ödemeniz gerekir. .Com TLD uzantısı için yenileme fiyatı 10,69 $, ancak GoDaddy ücreti 14,99 $.

Yenileme oranlarının karşılaştırması:

GoDaddy Renwals

 • $ 14.99 / yıl için .com
 • .Org $ 17.9 / yıllık
 • .Net $ 11.69 / yıl
 • .İnfo $ 2.99 / yıl
 • .Biz $ 7.99 / yıl için

GoDaddy adresini ziyaret edin

NameCheap Yenileme

 • .Com $ 10.69 / yıl için
 • .Org $ 12.48 / yıl
 • .Net $ 12.88 / yıl
 • .İnfo $ 2.99 / yıl
 • .Biz $ 7.99 / yıl için

NameCheap’i ziyaret edin

Dolayısıyla, bir alanı bir yıldan uzun süre tutma hedefiniz varsa, mutlaka NameCheap’ten satın almalısınız. GoDaddy’den satın alırsanız 1. yıl için biraz tasarruf edebilirsiniz, ancak daha sonra NameCheap’den daha fazla para ödemek zorundasınız..

Kazanan: NameCheap

Freebies

Evet, freebies’i ve diğer herkesi seviyoruz, ancak sınırlı sayıda şirketin faydalı freebies sunduğunu biliyorsunuz. NameCheap ve GoDaddy’de, NameCheap yarışı kazandı.

NameCheap, yalnızca 2.88 $ karşılığında ilk yıl ve daha sonra ücretsiz WhoisGuard sunuyor. WhoisGuard gizliliğinizi korumak için tasarlanmıştır. Adınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı korur ve spam, etki alanı ele geçirme veya istenmeyen durumlardan kaçınmak için onları gizli tutar.

Diğer tarafta, G o Daddy hiçbir freebie içermez. Onlar gizlilik koruması için 7,99 $ ve gizlilik ve iş koruması için (biraz daha fazla koruma içerir) $ 14,99 ücret, NameCheap çok daha fazla.

Kazanan: NameCheap

SSL Sertifikası

Şimdi SSL sertifikası hakkında konuşalım. Temel olarak, müşterinin kredi kartı numaraları, şifre ve kullanıcı adları gibi önemli bilgilerini korumak bir güvenlik protokolüdür..

Burada NameCheap ile bir alan adı kaydettirmiş olmamızın bir avantajı daha var. Sadece 9 $ / yıl ücret alıyorlar, ancak fiyatı 8.95 $ / yıl’a düşüreceği için bir yıldan fazla abone olmanızı öneririz. Tek bir site için geçerlidir.

GoDaddy ilk yıl için 55,99 $ / yıl yenileme sırasında 69,99 $ ücret alır. Ayrıca bir sitenin güvenliğini sağlamak için de kullanılabilir.

Kazanan: NameCheap

Ek Yayınlanma Süresi

Yetkisiz kullanım süresi, şirketin süresi dolmuş alan adınızı tuttuğu süredir. Farklı alan adı uzantılarının farklı yetkisiz kullanım süreleri vardır. Şirket, alan adınızın süresi dolduğunda ve süresi dolduktan sonra size birkaç e-posta gönderecek.

NameCheap hakkında konuşursak, süresi dolmuş alan adınızı 27 gün içinde yeniden etkinleştirmenizi öneririz. Bu yetkisiz kullanım süresinin .com, .net, .org, .info ve .biz için geçerli olduğunu unutmayın..

GoDaddy burada bir ipucu alırken, 41 gün öneriyorlar. Tam 42 günde alan adınızı iptal ederler. Bu ek süre, .com, .net, .info, .biz, .cc, .org, vb..

Kazanan: GoDaddy

 • Ayrıca şunu da okumak isteyebilirsiniz: Alan Adı Satın Alma için NameCheap alternatifleri ve Rakipler

Satın alma süreci & Israr

Upsell, şirketin satışlarını artırmak için farklı ilgili ürünler sunduğu bir stratejidir. İş açısından iyi bir strateji, ancak çok fazla satış potansiyel müşterileri terk edebilir.

Önce GoDaddy hakkında konuşalım. Müşterilerin satış stratejileri nedeniyle şaşkın olup olmadıklarını umursamıyorlar, sadece yıllardan beri göstermeye devam ediyorlar.

Yeni iseniz ve asla satın alma prosedürünü yaşamıyorsanız, dikkatli olun, çünkü şarkı söylerken tüm sayfayı görüntüledikten sonra bir sonraki adıma geçmelisiniz..

Etki alanı adınızı girip “ara” yı tıkladığınızda, bir sonraki sayfada ilk başta zihninizi dolaşan birkaç yükseliş göreceksiniz. Sonra bir sonraki sayfada bu adımı geçtikten sonra gizlilik koruması, barındırma, site oluşturucu ve e-posta hizmetleri gibi ilgili ürünlerin bir listesi var.

Barındırma için GoDaddy, düşük maliyetli planları nedeniyle sizi çekebilir. Ancak en iyi barındırma sağlayıcılarından biri olduğu için InMotion Hosting ve B lu ehost’u öneriyoruz. G o Daddy ucuz ama profesyonel sitelerinizi barındırmaya layık değil. Ortalama destek hizmetlerinin altında yavaş sunucu yanıtı ve yüksek yenileme oranları, GoDaddy’nin gelenekleridir.

Şimdi NameCheap satış taktikleri hakkında konuşursak, kayıt prosedürü oldukça basit ve temiz. Evet, bazı ilgili ürünler sunuyorlar, ancak yine de düzgün bir sayfa. Yani yeni bir alan adı alıcısıysanız, sürecin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağını düşündüğümüz için NameCheap’ten satın alın. Ayrıca, herhangi bir adımda açıklamaya ihtiyacınız varsa, bunu canlı bir sohbet başlatarak yapabilirsiniz.

Her şirketi yükselen tuzaklar kullanarak bildiğimiz gibi, ancak bazı şirketler bu süreci kafa karıştırdı ve sonuçta yeni müşteri bazı istenmeyen özellikler satın aldı. Siparişi bitirmeden önce tüm istenmeyen tekliflerin işaretini kaldırdığınızdan emin olun. NameCheap’in satın alma prosedürü GoDaddy’den çok daha basit.

Kazanan: NameCheap

Otomatik yenileme

Otomatik yenileme, alan adınızın geçerlilik süresi dolduğunda ödemenin otomatik olarak yapılmasına yardımcı olan bir seçenektir. Alan adınızı yenilemediyseniz siteniz çevrimdışı olur.

“Otomatik yenileme” seçeneği, unuttuğunuzda veya başka bir nedenden dolayı alan adını manuel olarak yenilemediğinizde çok yardımcı olacaktır. Bunun için, kredi kartı hesabını ekle’de yeterli para tutmanız ve yenileme seçeneğini etkinleştirmeniz yeterlidir.

Böylece, bir dahaki sefere zaman geldiğinde, şirket yenileme miktarını herhangi bir düşüş olmadan düşer.

Kazanan: Kravat

Kontrol Paneli Arayüzü

Etki alanı kontrol paneli size tüm etki alanlarını, alt etki alanlarını, e-postaları, aktarma ve DNS özelliklerini vb. Yapılandırma olanağı sunar. Kötü tasarlanmış bir kontrol paneli kullanıcının değerli zamanını boşa harcar.

Kontrol panellerindeki deneyim nasıldı? Çünkü bir etki alanı kayıt şirketi seçerken en değerli faktördür. Gezinmesi kolay bir gösterge paneli, kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Peki NameCheap ve GoDaddy yarışmasını kazanan kim??

NameCheap Kontrol Paneline Genel Bakış

Son zamanlarda NameChea p, etki alanı yönetim panelini güncelliyor ve şimdi yeni panel çok düzgün ve sorunsuz. NameCheap’in kontrol panelinde, birden fazla alanı kolayca yönetebilir ve alan adı yenileme, Ad Sunucusu düzenleme gibi gerekli görevleri gerçekleştirebilir ve SSL sertifikası ayrıntılarını da kontrol edebilirsiniz. DNS / Ad Sunucusu değişikliği için, yeni kayıt eklemek istediğiniz alan adını tıklayın ve NS kayıtlarını buraya girin.

GoDaddy Alan Adı Kontrol Paneli

GoDaddy ayrıca harika, gezinmesi kolay ve yeni başlayanlar için uygun bir alan yönetim paneline sahiptir. Tıpkı NameCheap gibi, çok gösterge tablosunda alan adlarını yenileyebilir, WHOIS Guard’ı ekleyebilir, Alan Adını ve DNS ayarlarını birkaç dakika içinde ekleyebilirsiniz. Genel olarak, her iki şirket de kullanıcı dostu kontrol paneli sunuyor ve birinin diğerinden daha iyi olduğunu beyan etmek uygunsuz olur.

Kazanan: Kravat

Müşteri desteği

Bir barındırma planı veya alan adı satın almanızın önemi yoktur, müşteri desteği her zaman önemlidir, çünkü bazen anlaşılması zor bazı sorgularda yardıma ihtiyacınız vardır. GoDaddy’nin yanıt süresinin e-posta desteği üzerinde yavaş olduğunu tespit ettik.

GoDaddy’den bir alan adı satın aldık. E-postanıza yanıt vermek genellikle bir gün sürer ve tutarsızdır. Bazen yanıtları bir gün içinde gelir ve bazen birkaç gün geçtikten sonra cevap vermeyi bile unuturlar.

Canlı Sohbet yalnızca belirli saatlerde Pazartesi’den Cuma’ya kadar kullanılabilir. Bununla birlikte, 7/24 telefonla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Ancak herkes telefonla iletişim kurmak istemiyor, çoğu insan sorunlarını rahatça yazabilecekleri Canlı Sohbet kullanıyor.

Öte yandan, NameCheap’in destek hizmetleri oldukça güvenilir ve 7/24 kullanılabilir. Telefonla destek hizmeti sunmadılar, ancak gerçekten iyi olan canlı sohbet yoluyla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bilet göndererek bazen yasaklama geç olsa da, canlı sohbete çok ve kolayca erişilebilir..

Biz sadece GoDaddy ile kötü destek deneyimine sahip değiliz, aynı zamanda destek hizmetleri hakkında şikayet eden çok sayıda kullanıcı var. Deneyimlerimize dayanarak bir NameCheap vs GoDaddy karşılaştırmasında, NameCheap kazanan.

Kazanan: NameCheap

Web Hosting Planları

Her iki şirket de en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak bilinir, ancak daha sonra ucuz barındırma planları sunar. Her ikisi de neredeyse aynı çalışma süresini ve sunucu hızını sunuyor. Ancak yeniyseniz, NameCheap sizin için iyidir, çünkü 7/24 canlı sohbet desteği sunarlar. Ayrıca, NameCheap GoDaddy $ 59.88 / yıl, en düşük maliyet 9.88 $ / yıl hosting sunuyor. Evet, N ameChe ap 10 $ ‘ın altında bir yıl için hosting planı sunuyor

NameCheap Hosting planı ayrıca kötü amaçlı yazılım tarayıcı, yedekleme (haftada iki kez), ücretsiz site oluşturucu ve SSD hızlandırılmış depolama alanı içerir. Henüz bitmedi, “Değer” (temel) planında 3 alan adı barındırabilir, bu da yeni başlayanlar ve çok sınırlı bütçesi olan kişiler için gerçekten cazip bir seçenek.

Ancak GoDaddy’nin çok daha fazla susuzluğu var. Geri için 23.88 $ / yıl ücret alıyorlar & geri yükleme, kötü amaçlı yazılım taraması için 17,88 $, Ücretsiz site oluşturucu yok ve Ekonomi (Temel) planlarında yalnızca bir web sitesine ev sahipliği yapmanıza izin veriliyor.

Sitenizi bu ikisinden barındırmak istiyorsanız, burada doğru olanı seçmenize yardımcı olacak bir karşılaştırma tablosu oluşturuyoruz.

Özellikleri

namecheap

GoDaddy

Ücretsiz alan adı

Evet

Evet

Web siteleri

3

1

Depolama

Hızlandırılmış 20GB-SSD

100 GB-SSD yok

Bant genişliği

Sınırsız

Sınırsız

Geri ödeme politikası

14 gün

30 gün

Tek Tıkla Yükleyici

Evet

Evet

7/24 Destek (Canlı Sohbet)

Evet

Hayır

Fiyat

$ 9.88 / yıl

NameCheap’i ziyaret edin

$ 59.88

GoDaddy adresini ziyaret edin

Hosting Önerimiz

Web sadece deneyim almak uğruna hosting istiyorsanız, o zaman ucuz hosting önemli bir seçenek olabilir. Ucuz WordPress Hosting sağlayıcıları listesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Profesyonel veya işletme web sitesi için InMotion Hosting kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, bazı iyi tanınmış barındırma şirketleri vardır, burada en iyi en iyi WordPress web barındırma şirketleri listesine bakın.

InMotion Hosting’i Şimdi Satın Al!
lorem ipsum dolor

Peki, NameCheap ve GoDaddy yarışmasını kazanan kim??

Gördüğünüz gibi kazanan NameCheap. Evet, GoDaddy alan adı satın almak için de iyi bir seçimdir, ancak neden yüksek yenileme oranları ödersiniz? Her ikisi de tanınmış şirketler ve hileli faaliyetlerde bulunmuyor.

Yenileme oranları GoDaddy ile karşılaştırıldığında oldukça düşük olduğundan ve barındırma hizmeti için InMotion Hosting için gitmesi gerektiğinden NameCheap’ten bir alan satın almanızı öneririz. Ayrıca, ilk yıl için ücretsiz WhoisGuard ve NameCheap’ten kolay yönetim için iyi döşenmiş kontrol paneli alacaksınız.

Lütfen bu Namecheap vs Godaddy karşılaştırmasını sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map