BlueHost vs HostGator 2020 [Hız, Çalışma Süresi ve İncelenen Özellikler]

0

BlueHost vs HostGator’dan hangisini seçeceğiniz konusunda şaşkın mısınız??


BlueHost ve HostGator Karşılaştırması

Çünkü bu ikisi güvenilir ve ucuz WordPress hosting sağlayıcıları olarak bilinir Joomla, Drupal veya WordPress gibi büyük CMS kullanarak bir web sitesi oluşturmak için. İşte bu yüzden insanlar bunlardan birini seçmek söz konusu olduğunda karışık görünüyor. Her iki sunucu da neredeyse aynı fiyatlarla hosting planları sunuyor ve cPanel, 1 tıklama yükleyici, en son PHP sürümü ve e-posta hesapları gibi tüm temel özellikleri içeriyor..

Kısa Bilgiler – BlueHost ve HostGator İncelemesi

Hem BlueHost hem de HostGator, EIG’ye (Endurance International Group) aittir. Grup ayrıca barındırma endüstrisinde diğer birçok büyük ismi satın aldı ve WordPress.com, SiteLock ve Comodo, vb..

  • BlueHost, EIG tarafından 2010 yılında satın alındı.
  • HostGator 2012 yılında EIG tarafından satın alındı.

BlueHost ve HostGator Hızlı Genel Bakış

BlueHost, Wordpres.org’da önerilen sağlayıcılardan biri olarak listelenmiştir. Şirket, ekonomik fiyatları nedeniyle çok ünlüdür ve bu nedenle 2M’nin üzerinde web sitelerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, bulut, özel ve VPS barındırma gibi çeşitli ölçeklenebilir seçenekler sunarlar.

Öte yandan, HostGator da büyük bir oyuncu ve 500’den fazla çalışanı vardı. Şu anda dünya çapında 8 milyondan fazla alan adını ve 400.000 müşteriyi yönetiyorlar. Ayrıca, çok makul bir fiyat etiketleri ile çok sayıda barındırma çözümleri sunuyorlar.

BlueHost

HostGator

Bu yüzden karar vermenizi kolaylaştırmak için BlueHost vs HostGator karşılaştırması ile geliyoruz. Ve eminiz ki makalenin sonunda bu karışıklığı çözebilecek ve en iyisini bulabileceksiniz..

BlueHost vs HostGator Karşılaştırması: Savaşı Kim Kazanacak?

itibar

Kullanıcının bu iki sağlayıcı hakkında tepkisi var, ancak BlueHost’un HostGator’dan biraz daha iyi tanındığını görüyoruz. Bunun gibi bazı olası nedenler olabilir BlueHost, WordPress tarafından resmen tavsiye edilir ve ayrıca birçok etkili blog yazarı tarafından.

Ayrıca, BlueHost, sadece bir blog başlatmak isteyen blogcular ve web yöneticileri arasında mükemmel bir üne sahiptir. Öte yandan, birçoğu HostGator’un yeni başlayanları yükseliş taktikleriyle karıştırmaya çalıştığından şikayet ediyor.

HostGator’un büyük hizmet sağlayıcılarından biri olarak kabul edildiği bir zaman vardı, ancak şimdi birçok kullanıcı kalitelerinden özellikle müşteri desteğinden memnun değil. BlueHost hizmet kalitesinde cahil bir dalgalanma olsa da. İtibar konusunda BlueHost’a gidiyoruz.

Kazanan: BlueHost

uptime

Web sitenizin oldukça sık gitmediğinden emin olmalısınız, çünkü bu sitenizin itibarını mahvedebilir. Acımasız gerçek, kesinti süresinin tamamen ortadan kaldırılamayacağıdır. Ancak bu, kaliteli barındırma sağlayıcıları üzerindeki siteleri barındırarak azaltılabilir.

BlueHost sağlam bir çalışma süresi sağlar. Kullandığımız hesap yetkin bir şekilde çalışıyor. Ortalama çalışma süreleri% 99,9 çalışma süresinin altına düştüğünde şimdiye kadar hiçbir olayla karşılaşmadık. İşte Uptime robotu tarafından izlenen Uptime istatistikleri.

BlueHost Çalışma Süresi

UptimeTest BlueHost Barındırma

Karşı tarafta, HostGator da çok iyi performans gösteriyor ve bazı aylarda% 100 Çalışma Süresi gerçekleştirmeyi başarabiliyor, ancak tutarlılık yok.

Şu anda, son 7 gün boyunca% 100 olduklarını kanıtlayan aşağıdaki resmi görebileceğiniz gibi iyi çalışıyorlar. Ancak 30 günlük izleme dönemi söz konusu olduğunda, ortalama çalışma süresi% 99,98 olur. Ve eğer 30 günden önceki dönem hakkında konuşursak, o zaman birincisi 1 dakika sürer ve ikincisi sitemizi 3 dakika boyunca kapalı tutar..

Bunlar küçük kesinti süreleri olmasına rağmen, bir bütün olarak, bu ciddi bir kesinti haline gelir.

HostGator Çalışma Süresi

UptimeTest HostGator Barındırma

Evet, her barındırma sağlayıcısında her zaman kesinti olasılığı vardır, ancak BlueHost vs HostGator çalışma süresi istatistiklerine göre BlueHost bariz kazanır.

Kazanan: BlueHost

BlueHost

HostGator

hız

Beklemekten nefret mi ediyorsun? Bunun gibi hiç kimse tarayıcıları sayfayı yüklemeye devam etmez ve sonunda site bozuk içeriklerle yüklenir. Sunucuların sayfayı yüklemesi daha uzun sürerse, düşük hız anlamına gelir ve bu nedenle trafikte bir azalmaya neden olur. Ve trafik olmadığında, web sitesinin bakımının amacı nedir?. Çalışma süresinden sonra hız, dikkate almanız gereken bir sonraki zorunlu unsurdur.

Hız istatistiklerini karşılaştırırken her iki şirket de birbirine çok yakın

BlueHost Hız Testi

Pingdom BlueHost Hız Testi

HostGator Hız Testi

Pingdom HostGator Hız Testi

İstatistik özeti, her ikisinin de sayfayı çoğunlukla 1 saniyenin altında yüklediğini açıklar. Ancak bazen barındırılan site HostGator sunucuları 800 – 1500 ms arasında sürer. Süre hala saygındır, ancak yükleme süresini azaltmak, sitenin hızlı bir şekilde yüklenmesi anlamına gelir..

BlueHost sunucusunda barındırılan site HostGator’dan daha fazla sayfa boyutuna sahip ancak yine de HostGator’dan daha hızlı yükleniyor.

Kazanan: BlueHost

Yük Darbe Testi

Yük testini yaparak sunucuların kalitesini değerlendirebilirsiniz. Her iki şirketin de sürdürülebilir ve güvenilir web hosting sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek, LoadImpact olarak bilinen ünlü bir araç kullanıyoruz.

Bu aracın yardımıyla, HostGator ve BlueHost sunucularında barındırılan her iki sitedeki sanal kullanıcıları gönderiyoruz.

En iyi web barındırıcısını bulmak için aşağıdaki istatistikleri kontrol etmeniz yeterlidir.

HostGator istatistikleri, 30 sanal kullanıcıya kadar sonuçların oldukça tatmin edici olduğunu ve yükleme süresinin çoğunlukla 630 ms’nin altında kaldığını göstermektedir. Ancak bu sunucu kararsız bir davranış gösterdi ve yükleme süresi 16 saniyeye kadar arttı.

HostGator LoadImpact İstatistikleri

LoadImpact Testi HostGator Sunucusu

BlueHost LoadImpact İstatistikleri

BlueHost istatistiklerine göre, başlangıçta sunucuları yaklaşık 950ms sürer, ancak bundan sonra sunucular yükleme süresini azaltarak oldukça iyi oynarlar. Gözlemleyerek, çoğunlukla site yükleme süresinin 900 ms’nin altında kaldığını ve 1 saniyeye çarptığında sadece nadir durumlar olduğunu görebilirsiniz. Yükleme süresinin çizgisindeki tutarlılığı da görebilirsiniz..

Yani, BlueHost kullanıcıları daha fazla sayıda aktif kullanıcı olsa bile trafiği verimli bir şekilde yönetebileceği anlamına gelir.

LoadImpact Testi BlueHost Barındırma

Kazanan: BlueHost

Destek Hizmetleri

Web barındırıcısının destek politikası ne olacak? 7/24 teknik destek sunuyorlar mı? Bu, hem acemi hem de uzmanlar için en önemli alanlardan biridir..

Her iki şirket de 7/24 Canlı Sohbet, Telefon, E-posta, bilet sistemi ve makale dolu bir bilgi tabanı sunuyor. Ama ikisi de hızlı mı?

BlueHost destek hizmetleri HostGator’dan daha hızlıdır. Yardıma veya bazı bilgilere ihtiyaç duyduğumuzda canlı bir sohbete başlıyor ve 5-7 dakikadan kısa sürede bağlantı kuruyoruz.

Ama hakkında konuştuğumuzda HostGator Canlı sohbet korkunç. Hızlı bir şekilde yanıt alabilmek için bir Canlı sohbet başlatırsınız. Ama ortalama olarak yaklaşık 10-40 dakika sürer ve hatta bazen neredeyse bir saat beklemek zorunda kalırsınız. Diyelim ki daha fazla kaynak veya sitenizde bazı hatalar var ve derhal yardıma ihtiyacınız var, ancak sadece uyuyorlar. “Müşterilere önem vermez” ifadesinin bir işareti.

Kazanan: BlueHost

BlueHost

HostGator

HostGator ve BlueHost Hosting Özellikleri

Depolama alanı

Peki site içeriğini depolamak için ne kadar depolama alanına ihtiyacınız var? Basit bir bilgi türü web sitesi genellikle fazla yer gerekmez. BlueHost teklifi 50GB Basic planında depolanırken HostGator depolarını “sınırsız”.

Sınırsız, sınır olmadığı anlamına gelir, ancak şirket sitenizin daha fazla kaynak tükettiğini düşündüğünde, planı yükseltmenizi bildirir. Genellikle bir sağlayıcı sınırsız veya ölçülmemiş dediğinde, neredeyse 100GB anlamına gelir. Ancak HostGator kullanıcıları kolayca 200 GB’a kadar içerik yükleyebilir ve bundan sonra yükseltmeleri gerekebilir.

Kazanan: HostGator

Bant genişliği

Bant genişliği, her ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde veri aktarımıdır. Ayrıca, sitenizin alabileceği ziyaretçi sayısının da olduğunu söyleyebiliriz. Bant genişliğiniz yoksa sitenizi hiç kimse ziyaret edemez.

Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü hem BlueHost hem de HostGator tüm planlarda ölçülmemiş bant genişliği sağlıyor.

Kazanan: Kravat

E-posta hesapları

Marka adına sahip bir e-posta hesabı daha profesyonel görünüyor ve size daha fazla kontrol sağlıyor.

Bu nedenle, çok sayıda e-posta hesabı oluşturmanıza izin veren bir sağlayıcı seçmelisiniz. BlueHost, her hesapta en fazla 5 e-posta hesabına ve 100 MB e-posta depolamasına izin verir. Bu, genellikle bireysel düzeydeki web sitelerinin ziyaretçileriyle iletişim halinde kalmak için bir veya iki e-posta adresine sahip olması nedeniyle yeterlidir..

HostGator, tüm planlarında sınırsız sayıda e-posta hesabı sunuyor ve bu turda BlueHost karşısında net bir galibiyet elde etti. Her iki barındırma sağlayıcısının da web postasını, POP ve IMAP’yi desteklediğini unutmayın..

Kazanan: HostGator

BlueHost

HostGator

Kontrol Paneli

Karmaşık bir arka panel, sadece çalışmak için acımasız değil, aynı zamanda değerli zamanı da harcar. Eğer şirket kendi üretim panelini veya endüstri standardı cPanel’i sunsa önemli değil, ama asıl nokta şu ki, anlaşılması kolay olmalı.

Her iki sağlayıcı da sezgisel doğası nedeniyle pazarda çok yaygın olan cPanel’i sunuyor.

BlueHost Kontrol Paneli

BlueHost Kontrol Paneli Panosu

HostGator Kontrol Paneli

HostGator Kontrol Paneli Panosu

Şu anda cPanel kullanıyorsanız, BlueHost veya HostGator’a geçmek karışıklığa neden olmaz. Açıkçası, BlueHost cPanel daha renkli ve WordPress araçlarını içeriyor. Çünkü her ikisi de cPanel sunuyor, bu yüzden bu bir kravat.

Kazanan: Kravat

[Not: Şahsen BlueHost kontrol panelini HostGator’dan daha çok seviyoruz.]

BlueHost

HostGator

Uygulama Yükleyici

WordPress gibi web uygulamasını (komut dosyasını) yüklemek için komutları öğrenmeniz gereken günler geride kaldı. Şimdi en iyi WordPress barındırma sağlayıcıları tanıttı Tek tıklamayla yükleyici hızlı kurulum sağlar. Bu sadece birkaç tıklamadan ibarettir.

Sadece WordPress değil Her iki web sunucusu da Joomla, Drupal ve PrestaShop gibi çok sayıda komut dosyası sunar. kurulumları kolayca yapmak.

Kazanan: Kravat

PHP sürümü

PHP en ünlü programlama dilidir ve neredeyse% 82 web sitesini kapsar. En son PHP sürümünü destekleyen bir şirket seçmeniz ne kadar önemlidir??

Cevap basit, 7.0, 7.1 gibi en son PHP sürümü site hızını önemli ölçüde artırabilir. Buraya PHP hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hem HostGator hem de BlueHost en yeni versiyonları. Ancak, 5.6 veya 5.4 gibi eski sürümlere de geçebilirsiniz.

Kazanan: Kravat

BlueHost

HostGator

Park Edilmiş Alanlar

En başta Park edilmiş alanların gerekliliğini hissetmeyebilirsiniz, ancak bir kez ünlü olduğunuzda, bu marka ve trafiği de güvence altına almak için kullanır. Örneğin, abc.com alan adınız var ve kayda değer bir trafik alıyor. Peki ya birisi benzer bir alan adını abc.net gibi oluşturuyorsa? Potansiyel ziyaretçilerinizden bazılarını alma şansı olabilir.

Park edilmiş alan adı sizi bu tür olaylardan korur. İle BlueHost temel planı 5 alan park edebilirsiniz. Bu, abc.net’i satın alırsanız alan adınızı (abc.com) gösterebileceğiniz ve ziyaretçi abc.net’i her açışında otomatik olarak sitenize (abc.com) yönlendirecekleri anlamına gelir..

Ancak HostGator, Hatchling (temel) planlarında alanların park edilmesi için herhangi bir tesis sunmadı. Bu nedenle, alan park etme durumunda sizin şartınız varsa, HostGator’un Hatchling planı iyi bir seçim değildir.

Kazanan: BlueHost

Otomatik Site Taşıma

Blogunuzu / web sitenizi mevcut sağlayıcıdan diğerine kaydırmayı düşündüğünüzde site taşıma uygun bir seçenek olduğunu kanıtladı. Ölçeklendirilebilir seçeneklerin olmaması gibi geçişin birden fazla nedeni olabilir. Diğer neden, mevcut sağlayıcının artık kaliteli bir sağlayıcı olmaması olabilir.

Eski sağlayıcıdan HostGator’a geçmek istiyorsanız, transfer formlarını doldurun ve her şeyi aktaracaklar veritabanları, içerikler ve komut dosyaları vb. sıfır maliyetle. Kaydın ilk 30 günü boyunca otomatik geçiş için uygun olduğunuzu unutmayın. Ve 30 gün sonra bir yönetici yalnızca size yardımcı olacaktır.

Öte yandan, bunu görmek için şok olacaksınız Otomatik site taşıma için BlueHost ücreti 149,99 ABD doları. Sitenizi BlueHost sunucularında kaydırmak istiyorsanız, kendiniz yapın. İnternette çok sayıda öğretici var.

Kazanan: HostGator

SSL’yi Şifreleyelim

Başlangıçta SSL, müşterilerle adlar, adresler, kredi kartı numaraları vb. Kişisel verilerle ilgilenen siteler için önemli bir parçaydı. Gelişmiş güvenlik ve gizlilik için güvenlik protokolleri uygulayarak kullanıcının kişisel şifrelemesinde kullanılır..

Ancak artık Google’ın son duyurusu nedeniyle içerik tabanlı blog veya e-ticaret sitesi olsun, her web sitesinin ve blogun zorunlu bir parçası haline geliyor. Arama motorları (Google) SSL bulunan sitelere sıralama avantajı sağladığı için.

Let’s Encrypt seçeneğine sahip BlueHost cPanel tüm planlarında. Bu, kullanıcının SSL’yi yalnızca birkaç tıklamayla etkinleştirmesini sağlar. Ancak HostGator şu ana kadar bu tür otomatik ve kullanışlı bir özellik (şifreleyelim) sunmadı. Elbette, tüm planlarında SSL sağlıyorlar, ancak bunu etkinleştirmek için bazı teknik çalışmalar yapmanız ve ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Kazanan: BlueHost

BlueHost

HostGator

Veri yedekleme

Yedeklere sahip olmak, her şeyin dağıldığı ve herhangi bir çözüm göremediğinizin son umududur. Bir yedeği geri yükleyerek siteniz, yedeği en son oluşturduğunuzda bir konuma geçer. Bu yüzden yedek oluşturmak gerekir. Bir web sitesinin tamamını veya seçili öğelerini yedeklemek için birçok ücretsiz ve ücretli hizmet vardır.

Barındırma şirketi tarafından sağlanan ve genellikle kontrol panelinde verilen planla birlikte bir yedekleme oluşturma seçeneği vardır ve herhangi bir eklenti yüklemenize gerek yoktur.

BlueHost hem ücretsiz hem de ücretli yedekleme hizmetleri sunar. Hizmeti günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler oluşturacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, yedeklemeyi bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız, FTP ile yapabilirsiniz. Ayrıca, yedeklemeyi geri yüklemek için herhangi bir ücret yoktur.

HostGator burada kötü bir iş çıkarıyor. Şirket, ücretsiz yedekleme sunduklarını ve evet, haklı olduklarını söylüyor, ancak yedeklemeyi geri yüklemek istediğinizde 15 dolar alıyorlar. Ciddi ?? Yah! Biz ciddiyiz. Peki, sadece yedeklemeyi yapabilen, ancak ücretsiz geri yüklemeye izin vermeyen ücretsiz servislerle ne yapacağız??

Kazanan: BlueHost

Fiyatlandırma

Fiyat, özellikle sınırlı fonları olanlar için dikkate alınması gereken bir diğer önemli unsurdur. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmalısınız. Her iki şirket de paylaşılan, WordPress, VPS ve özel barındırma planları sunuyor.

Ücretsiz Alan Adı

Alan Adı, herhangi bir blogun veya web sitesinin web adresidir. Bu olmadan, bir Blog kuramazsınız. Bir barındırma planı satın alırsanız barındırma sağlayıcılarının çoğu bu ücretsiz sunuyoruz. BlueHost ayrıca web barındırma ile birlikte ücretsiz bir alan adı sunuyor. İlk yıl için bir kuruş bile ödemek zorunda değilsiniz.

HostGator müşterilerine ücretsiz alan adı sunmadı. Bu, ilk yıl için BlueHost’tan biraz daha fazla olacak.

Kazanan: BlueHost

BlueHost

HostGator

Alanlar & Gizlilik Görevlisi

Yalnızca alan adını satın almak istiyorsanız ne olur? Bazı en iyi alan adı kayıt kuruluşları olmasına rağmen, BlueHost ve HostGator da olağanüstü bir husustur. Fiyatları arasında küçük bir fark var.

BlueGost, .com alan adı için 11,99 ABD doları ücret alırken, HostGator bunu 12,95 ABD doları olarak sunuyor. Ama hikaye henüz bitmedi. Bir yıl sonra BH 15,99 dolara mal olurken, HG yenileme için 15 dolar talep ediyor. BH için giderseniz, bir kez neredeyse bir dolar tasarruf edebilir, ancak HG’ye kıyasla yenilemelerde daha fazla ödeme yapabilirsiniz..

Alan adı gizlilik koruması, sizi kötü amaçlı e-postalardan ve pazarlama şirketlerinden kurtarmak için e-posta adresi vb. Gibi özel bilgilerinizi gizleyen bir eklentidir. Ancak burada bunun zorunlu bir eklenti olmadığını unutmayın. Yani, bunu etkinleştirmek istiyorsanız, BlueHost 11.88 $ ‘a teklif verirken HostGator 12.95 $’ a teklif ediyor.

İlk yıl için BlueHost’tan bir alan adı ve gizlilik koruması satın alırken neredeyse 2 $ tasarruf edeceksiniz ve yenilemelerde birkaç sent tasarruf edeceksiniz. Farklılıklar küçük olduğu için bu net bir bağ.

Kazanan: Kravat

Ağ sağlayıcısı

BlueHost, paylaşılan kategoride 3 web barındırma planı sunar. Şu anda, temel planlar dışında her iki sağlayıcının fiyatı aynı değildir. Temel planlarında BlueHost, 1 ücretsiz alan adı, 50 GB depolama alanı (fazlasıyla yeterli) ve ölçülmemiş bant genişliği sunar. Bu plan üzerinde bir alan adı barındırabilirsiniz. Küçük bir kişisel blog barındırmak istiyorsanız bu çok uygundur.

HostGator, tarama planlarında ölçülmemiş depolama ve bant genişliği sunar ancak bir alan adını barındırmakla sınırlıdır. BlueHost’tan farklı olarak, barındırma hesabı satın alındığında ilk yıl boyunca size ücretsiz bir alan adı vermezler.

Temel planın yanı sıra, Plus (BlueHost) ve Bebek (HostGator) planları hakkında konuşursak, her ikisi de oldukça benzerdir. Sınırsız alan adı barındırabilirsiniz. Ekstra para harcamadan yakın gelecekte birden fazla web sitesi oluşturmayı planlayan kullanıcılar için en uygunudur. Gördüğünüz gibi, daha yüksek planlar arasında temelden daha belirgin bir fark yoktur, bu yüzden bu bölümü yukarıdaki gibi bağlayacağız.

Kazanan: Kravat

BlueHost

HostGator

Geri ödeme politikası

Geri ödeme politikası para iade garantisi olarak da tanımlanabilir. Bir şirket ancak tüm müşterilerini memnun etmek için çaba gösterebilir. Bir kullanıcının tamamen memnun olması ve diğerinin memnun olması garanti edilmez. Burada geri ödeme politikası devreye giriyor ve paranızı koruyor.

BlueHost’a kaydolduktan sonra, ilk 30 gün içinde geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. Eğer hizmetlerinin tatmin edici olmadığını düşünüyorsanız, o zaman mutlaka paranızı geri alın. Burada, 30 gün sonra geri ödeme isteğinde bulunamayacağınızı unutmayın..

HostGator 45 günlük geri ödeme politikasını takip ederken, geri ödeme isteğinde bulunup bulunmayacağınıza karar vermeden önce hizmetlerini test etmek için daha fazla gününüz olduğu anlamına gelir?

Bu nedenle, BlueHost veya HostGator arasında para iade garantisi açısından karar vermek, en iyisini seçmek zor değildir. Kolay değil?

Kazanan: HostGator

Sonuç

Yani BlueHost ve HostGator arasında bir sonuç çıkarmanın zamanı geldi. Ücretsiz SSL gibi diğer yönlerden bahsettiğimizde, BlueHost HostGator’dan da üstün. Ayrıca BlueHost, en temel planında ücretsiz yedekleme, alan park etme, ücretsiz alan adı ve iyi döşenmiş kontrol panelini de içeriyor.

Öte yandan, HostGator sınırsız e-posta hesabı, alt etki alanları, e-postalar için daha yüksek depolama alanı ve 4500 ücretsiz web sitesi şablonu gibi birçok özellik sunar. Ancak, SEO için önemli olduğu için Let’s Encrypt tarafından ücretsiz SSL hakkında düşünmeliler.

Ücretsiz SSL’yi CloudFlare’den alabilirsiniz. Bazı bloglarımızda CloudFlare tarafından ücretsiz SSL kullanıyoruz ve en uygun kısmı, onu uygulamak için herhangi bir teknik şey öğrenmek zorunda kalmamanız. İşte tam bir rehber WordPress destekli web sitelerinde CloudFlare’nin ücretsiz SSL’sini etkinleştirme.

Sonuç olarak, BlueHost planları iyi tasarlanmış ve hızlı hizmetlerinin maksimum kullanılabilirliğini daha etkili hale getiriyorlar, size BlueHost’u önereceğiz.

İncelemenin sizin için her şeyi netleştirdiğinden eminiz ve BlueHost ile HostGator arasında hangisinin seçileceği konusunda daha fazla kafa karışıklığı yok?

BlueHost

HostGator

Karşılaştırılması gereken herhangi bir önemli özelliği kapsamayı unuttuğumuzu düşünüyorsanız, lütfen yorumlarda bize bildirin. Önerilerinizi ve geri bildirimlerinizi okumaktan mutluluk duyarız.

HostGator vs BlueHost hakkında hala yardıma ihtiyacınız varsa ve kafanız karıştıysa, iletişime geçmekten çekinmeyin. En iyi web barındırıcısını bulmanıza yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map