Google kļūmes un tas, ko mēs no viņiem varam iemācīties

Kad tiek pieminēts vārds Google, pirmais, kas ienāk prātā, ir Google meklēšana. Lai arī tas bija tās pirmais un veiksmīgākais produkts, ir bijuši arī daudzi citi. Starp vispopulārākajiem tās meklētājprogrammām ir Android, mobilā operētājsistēma (OS), kas no 2018. gada pavēlēja piesaistīt uzmanību 85,1% no viedtālruņu OS tirgus daļa.


Šodien, pateicoties šiem veiksmīgajiem produktiem un vēl citam, Google (tā mātesuzņēmums Alphabet) ir tika kapitalizēts ar milzīgu 727 miljardu USD. Tas padara to par vienu no pieciem esošajiem Amerikas uzņēmumiem. Tomēr vēl ne visi ir mierīgi peldējuši pa šo tehnoloģiju behemotu, un gadu gaitā tas ir ieguvis ievērojamu olu daļu sejā..

Apskatīsim dažus lielgabalus, ar kuriem Google ir nācis klajā, un to, kas ar viņiem notiek gadu gaitā. Atcerieties, ka Google darbojas jau ilgu laiku, tāpēc daži no šiem produktiem var rasties pirms daudziem gadiem.

Google Plus

Google Plus

Lai gan mūsdienās Google Plus izmanto daudzi cilvēki, tas ir tālu no tā, ko uzņēmums iecerēja, kad tas sāka darboties. Sākotnēji tā bija paredzēta kā sociālo mediju platforma, piemēram, tāda pati kā Facebook, Google Plus tika atcelta galvenokārt integrētās platformas pierakstīšanās un citās vietnēs..

Google Plus kā sociālā medija platforma joprojām ir labāka salīdzinājumā ar Facebook. Tirgus pētījumu uzņēmums comScore lēš, ka Google+ lietotāji mēnesī vietnē pavada tikai apmēram trīs minūtes. No otras puses, Facebook lietotāji šajā vietnē mēnesī pavadīja apmēram 405 minūtes.

Jā, neskatoties uz visu iepriekš minēto, Google bija nelokāmi turpinājis Google Plus vēl pavisam nesen, kad tas notika Google Plus API tika atklāta kļūda kas trešo pušu lietotņu izstrādātājiem ļāva iegūt lietotāju datus. Tā izvēlējās apturēt ziņas par kļūdu un – jūs to uzminējāt – pieķēra.

Google beidzot būs Google Plus izslēgšana plašākai sabiedrībai un stingrāki ierobežojumi lietotņu atļaujām.

Google Buzz

Google Buzz

Vēl viens mēģinājums izveidot sociālo mediju tīklu, Google Buzz no 2010. līdz 2011. gadam nodzīvoja ļoti īsu un nekonkrētu dzīvi. Tas tika izveidots, lai ļautu lietotājiem blogot, diskutēt un ziņot integrētā platformā – atkal, piemēram, Facebook.

Tomēr Google arī mēdz līdzīgas lietas vadīt atsevišķas komandas, un Buzz tika atmests par labu Google Plus. Pat tik īsā laikā Google Buzz izdevās nokļūt vismaz vienā tiesas prāvā, kad kāds Hārvardas students apgalvoja, ka platforma “pārkāpj lietotāju cerības, mazina lietotāju privātumu, ir pretrunā ar Google privātuma politiku un, iespējams, ir pārkāpusi federālos likumprojektus”..

Google izvilka spraudni Buzz 2011. gada martā, R.I.P.

Google piezīmju grāmatiņa

Google piezīmju grāmatiņa ļauj lietotājiem saglabāt un kārtot informācijas fragmentus no dažādiem tiešsaistes avotiem. Tas izklausās kā ideāls līdzeklis studentiem un pētniekiem (vai pat tādiem rakstniekiem kā jūsu patiesi), vai ne?

Diemžēl tā kļuva par tehnoloģiju upuri un gāja malā, jo pārlūka paplašinājumi, kas izdarīja to pašu, būtībā pārpludināja tirgu. Vissvarīgākais ir tas, ka šie paplašinājumi dažādās formās bija pieejami arī konkurējošiem produktiem, piemēram, Mozilla Firefox.

Pēc sešu gadu cīņas, Google piezīmju grāmatiņa tika pārtraukta un līdzīgas funkcijas tika iekļautas tā dēvētajā Google dokumentos.

Google moderators

Google moderators

Ja jūs kādreiz esat izmantojis reddit iespējams, ka jums būs priekšstats par to, kāds bija Google Moderators. Moderators tika ieviests 2008. gadā, un tas bija paredzēts kā platforma lietotājiem jautājumu un atbilžu sniegšanai, citiem lietotājiem vērtējot, cik labi ir šie jautājumi vai atbildes..

Diemžēl uzņēmumam Google moderators nebija tik populārs kā reddit, un pēc ilgstošas ​​vilkšanas tas beidzot aizvēra aizkarus 2015. gadā. Tas bija vēl viens piemērs tam, ka meklētājprogrammu gigants mēģināja pārņemt esošā produkta funkcijas un pieņēma, ka tas varētu vienkārši tāpēc, ka tajā bija tik daudz lietotāju.

Pārāk slikti, tik skumji.

Google Helpouts

Google Helpouts

Vēl viens īslaicīgs produkts – Google Helpouts bija paredzēts cilvēkiem, lai palīdzētu viens otram, izmantojot tiešraides video. Tas ir līdzīgs attālinātai palīdzībai, kur jūsu palīgs var atrasties pasaules malā un tomēr palīdzēt jums cauri vai pat parādīt, kā kaut ko darīt.

Cilvēki, kuri bija ieinteresēti palīdzēt, vietnē varēja uzskaitīt savas kompetences un pieredzes jomas un saņemt samaksu, izmantojot Google maku. Viss tika sasaistīts arī caur Google kalendāru, lai varētu sakārtot laiku.

Diemžēl es domāju, ka palīdzības lūgšana draugam bija populārāka, jo viņiem nebija jāmaksā, tāpēc Google Helpouts patiesībā nesaņēma lielu palīdzību. Tas tika slēgts 2015. gadā, tikai divus gadus pēc ieviešanas.

Picasa

Google Picasa

Tā kā Picasa faktiski nebija kļūda, gadu gaitā Picasa to izmantoja kā tiešsaistes fotoattēlu lietotni. Tā bija pieejama gan operētājsistēmai Windows, gan MacOS, kuru sākotnēji uzņēmums Google nopirka 2004. gadā. Tās darbība tika gaidīta, jo lietotne netika ilgi atjaunināta, starp citu, jo parādījās Google Photos.

Galu galā, Picasa darbība tika pārtraukta un aizstāta ar Google fotoattēli kas bija jaunāks un funkcijām bagātāks nekā Picasa. Es domāju, ka Picasa lielākais neveiksmes punkts bija tas, ka tajā trūka koplietošanas funkciju, tāpēc, kad Google ieraudzīja, kādā virzienā tehnoloģija sliecas, tā vietā nolēma balstīties uz Google fotoattēliem.

Tomēr lietotne, kas tika izmantota daudzus gadus.

Google vilnis

Google vilnis

Vēl vienu no neskaidrākajiem Google produktiem Google Wave bija paredzējis Google, lai atļautu saziņu un sadarbību reāllaikā? Izklausās pazīstami, vai ne? Tas ir pareizi – uzņēmumam Google tagad ir šīs funkcijas pakalpojumā Google dokumenti, kas daudziem lietotājiem ļauj piekļūt dokumentiem vai izklājlapām, rediģēt tos un apspriest tos..

Pats Wave šodien ir pārveidots par Apache Wave projektu un ir atvērts avots. Wave in a Box, tā galvenais produkts ir sava veida tīmekļa serveris, kas vairāk paredzēts izstrādei, nekā jebkas cits. Izklausās, ka Google slavēja Vilni par visu, kas bija tā vērts, un pēc tam pārcēla daļas, kas strādāja, uz Google dokumentiem.

Google Glass

Google Glass

Pēdējais šajā sarakstā (un mans personīgais favorīts) ir kaut kas tāds, kas šodien joprojām rada dažas debates. Tu redzi, Google Glass, atšķirībā no citiem Google produktiem šajā sarakstā nav miris. Tomēr tas, ko Google paredzēja, bija Google glass, lai pārpludinātu tirgu kā mikrodatorus.

Tas bija viedtālruņu veids, kuru ikviens varēja izmantot un kam palīdz niecīga datora mikroshēma, kas spēs sniegt lietotājam informāciju par head-up displeja tipa saskarni, fotografēt un video un daudz ko citu.

Izklausās tiešām forši, vai ne? Diemžēl tas kaut kādu iemeslu dēļ nekad nav pieķēries, lai gan mūsdienās Google Glass dažās nozarēs ir atradis nišas pielietojumu. Piemēram, lai palīdzētu medicīniskajās procedūrās, palīdzot bērniem ar autismu mācīties un rūpnīcas montāžas līnijās.

Parastajiem patērētājiem jūs pat varat iegādāties Google Glass dažās vietās, piemēram, Amazon, taču tas jums vienkārši atmaksās vairāk nekā 1000 USD.

Tomēr iemesls, kāpēc es saku, ka tas neizdevās, ir tāpēc, ka rezultāts, lai arī ir apbrīnojams, tomēr nespēja sasniegt galveno mērķi – pārpludināt patērētāju tirgu ar vēl vienu Google produktu.

Mācīšanās no Google nodarbības

Šie viena uzņēmuma neveiksmīgo produktu piemēri ir tikai aisberga redzamā daļa – to ir vairāk. Tomēr atliek tikai parādīt, ka uzņēmumam, kas ir prasmīgs un uz nākotni vērsts, piemēram, Google, nav imūna no uzņēmējdarbības slazdiem.

Redzi, Google ir un vienmēr ir bijis meklētājprogrammu virzīts uzņēmums. Tas ir viņu pamatprodukts, tāpēc viss, ko viņi dara, ir ar mērķi vēl vairāk paplašināt Google meklēšanu. Piemēram, lietojiet Android.

Tas palīdzēja ražotājiem pārpludināt tirgu ar pieejamiem viedtālruņiem, kas ir cieši saistīti ar tik daudziem Google produktiem – Google fotoattēliem, Google Mail un daudz ko citu. Diemžēl ne viss darbojas kā plānots, tāpēc Google, tāpat kā jebkuram citam uzņēmumam, ir diezgan liela citronu daļa.

Dažreiz var nebūt tā, ka produkts pats par sevi ir slikts, bet tam vienkārši nav īstais laiks. Veikt gadījumu Palm Inc., PDA ražotājs, kurš 1998. gadā mēģināja ieviest personālos digitālos palīgus (PDA), piemēram, Palm III.

Es toreiz atceros, ka biju pēdējā datorzinātņu gadā universitātē, un man izdevās iegūt vienu roku. Tātad, mana komanda un es nolēmām izveidot lietojumprogrammu Palm IIIc – kaut ko izmantošanai medicīnas jomā.

Mēs no nulles rakstījām programmu, kas pārvērstu PDA par ārsta piezīmju blociņu ar konsultācijas piezīmēm un cilvēka ķermeņa grafiku, plānojot to sasaistīt ar centrālo datu bāzi. Diemžēl tehnoloģija vēl nebija apmierinājusi mūsu vajadzības, un daudzas mums vajadzīgās lietas vēl nebija izlietotas vai tikai parādījās.

Tomēr mēs pārvaldījām racionālu darba sistēmu – tolaik pirmo mūsu valstī. Galu galā mēs to pārtraucām, jo ​​tehnoloģiju ierobežojumi toreiz padarīja šo koncepciju par nederīgu.

Secinājums: pagatavojiet limonādi!

Jā, tas sākās kā Google neveiksmes, taču ikviens var kaut ko atņemt tam. Ne viss jaunais izdodas, un daži vecie jēdzieni galu galā pārvēršas jaunākās un labākajās lietās (pat ja dažus gadus vēlāk)

Idejas ir tās, uz kurām balstās izgudrojumu pasaule, un ir svarīga vīzija. Tikai tāpēc, ka jums ir ideja, kas neizdodas, nenozīmē, ka tas ir pilnīgs zaudējums – mācieties kaut ko no tā un, iespējams, atjaunojiet šo ideju vēlāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map