W jaki sposób outsourcing może pomóc w rozwoju działalności w zakresie marketingu afiliacyjnego

Internet oferuje wiele możliwości zarabiania pieniędzy, a jedną z nich jest marketing afiliacyjny. Mówiąc najprościej, marketing afiliacyjny polega na sprzedaży produktów lub usług innych osób za pośrednictwem witryny lub platform mediów społecznościowych. Następnie otrzymasz prowizję za polecenie.


Firma stowarzyszona nie jest modelem biznesowym typu „ustaw i zapomnij”, jak niektórzy chcieliby w to uwierzyć. Choć może przynosić zyski, potrzeba czasu i wysiłku, aby go rozwinąć, aby odnieść sukces. Na szczęście możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i zwiększyć zyski z marketingu afiliacyjnego poprzez outsourcing wielu niezbędnych prac.

Jaki jest potencjał w biznesie afiliacyjnym?

Sektor marketingu afiliacyjnego stale rośnie z nowymi możliwościami każdego roku. Właściciele witryn mogą zrezygnować z niektórych własnych wydatków reklamowych, zlecając tym podmiotom ciężkie podnoszenie w zamian za opłatę za polecenie.

The Rakuten Affiliate Network opublikował badanie, w którym stwierdził, że będzie to przemysł wart 6,8 miliarda dolarów do 2020 roku. VigLink opublikował również ankietę, z której wynika, że ​​9% marketingowców stowarzyszonych zarabia rocznie ponad 50 000 USD. Dzięki stałemu strumieniowi ruchu Twoja witryna może znacznie więcej.

Niektóre obszary działalności, które możesz zlecić na zewnątrz

Jeśli pracujesz 12 lub więcej godzin dziennie w firmie zajmującej się marketingiem afiliacyjnym, jest to trudne tempo do utrzymania. Nawet jeśli firma przynosi wyniki, nigdy nie będziesz w stanie jej skalować, ponieważ jest tylko jeden z was. Czas zastanowić się, jakie zadania możesz zlecić innym, koncentrując się na swojej podstawowej działalności.

Chociaż jest to doskonała lista zadań do zdobycia zaczęło się od outsourcingu w marketingu afiliacyjnym lepiej jest wyznaczyć punkt odniesienia dla tych miejsc pracy, zanim przekażesz je komuś innemu. Innymi słowy, jeśli nie wiesz nic o programowaniu, tworzeniu treści lub eksploracji danych, istnieje duża szansa, że ​​ktoś skorzysta z Ciebie przez długi czas realizacji, słabą jakość wykonania lub zawyżone ceny.

Kiedy zaczynasz swoją działalność w zakresie marketingu afiliacyjnego, najpierw dowiedz się, jak wykonać niektóre z tych zadań, przynajmniej w najbardziej podstawowej formie. Będziesz wtedy w stanie lepiej zatrudnić najbardziej wykwalifikowanych i uczciwych wykonawców, którzy wykonają tę pracę za Ciebie. Na szczęście możesz także korzystać z zewnętrznych stron internetowych, takich jak Fiverr, aby wybrać najlepszych talentów.

W miarę rozwoju firmy zajmującej się marketingiem afiliacyjnym online, oto niektóre z najważniejszych zadań, które możesz zlecić na zewnątrz:

1. Programowanie

Posiadanie podstawowych umiejętności kodowania przyniesie korzyści jako partner marketingowy, ale nie warto poświęcać czasu i wysiłku na programowanie własnych stron internetowych i stron docelowych. Podczas gdy wielu sprzedawców internetowych korzysta z WordPress, prawdopodobnie będziesz chciał wyjść poza rozwiązanie do usuwania ciasteczek.

W Fiverr znajdziesz listę freelancerów, którzy pomogą Ci w zadaniach programistycznych.

Outsourcing prac związanych z tworzeniem stron internetowych jest jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie czasu jako partner marketingowy. Zatrudnij profesjonalnego programistę lub projektanta do budowania stron internetowych i dostosuj strony docelowe i prześlij je do sieci na swoim koncie hostingowym.

2. Projektanci graficzni

Ponownie zapewne będziesz chciał nauczyć się podstaw projektowania, takich jak korzystanie z Photoshopa, ale nie jest to coś, co chcesz poświęcić na swoje dni, kiedy możesz skupić się na czymś bardziej dochodowym.

Na przykład, tworząc infografiki, możesz dowiedzieć się więcej o pracy freelancera przed podjęciem decyzji.

Możesz dostarczyć freelancerowi do projektowania graficznego z przykładami banerów reklamowych i stron docelowych, które Ci się podobają, a następnie podać im szczegółowe instrukcje dotyczące twoich rezultatów. Inne grafiki, które mogą stworzyć obejmują infografiki dla content marketingu i serwisów społecznościowych. Ich samodzielne wykonanie byłoby niezwykle czasochłonne i kosztowne.

3. Pisarze

Mówiąc o czasochłonnym i kosztownym, jeśli kiedykolwiek próbowałeś pisać własne treści lub kopie, wiesz, że nie jest to proste zadanie. W rzeczywistości większość twojego outsourcingu będzie dotyczyła pisania projektów.

Będziesz chciał znaleźć jakieś źródła online, aby regularnie otrzymywać unikalne, angażujące, wysokiej jakości treści napisane dla Twojej witryny i innych platform internetowych. Obejmuje to kopię strony docelowej, posty na blogu, e-książki, komunikaty prasowe i posty w mediach społecznościowych.

Można znaleźć pisarzy na stronach takich jak Fiverr, ale są też witryny związane z treścią, takie jak Czysty głos.

4. Data Miners

Gromadzenie danych i innych badań online nie jest trudne, ale z pewnością może zająć mnóstwo czasu. Jest to coś, co możesz i powinieneś zlecić outsourcingowi. Może to obejmować badania słów kluczowych, rynku i konkurencji, a także coś bardziej szczegółowego.

Wynajęliśmy VA od Fiverr, aby pomóc nam w zbieraniu danych branżowych.

Jako przykład zleciliśmy outsourcing badaniom związanym z określeniem „Ile kosztuje hosting witryny w 2019 r?„Zamiast sami sprawdzać wszystko, wynajęliśmy VA do zbierania i kompilowania tych danych.

5. Tłumaczenie treści

Wielu partnerów prowadzi zagraniczne kampanie marketingowe. Teraz wszyscy znają wiele języków obcych i korzystanie z Tłumacza Google nie wystarczy do tego. Aby znaleźć, możesz skorzystać ze stron freelancerów, takich jak Fiverr tłumacze treści lub strona jak OneHourTranslation.com.

6. Produkcja wideo

Wideo staje się coraz bardziej popularnym sposobem przekazywania wiadomości w Internecie, ale tworzenie skutecznych treści nie jest proste. Możesz zrobić wideo, ale jest o wiele więcej zaangażowanych i powinieneś zatrudnić eksperta.

Zatrudnienie freelancera wideo pomoże Ci połączyć wideo z oprogramowaniem produkcyjnym, dodać dowolne lektury oraz włączyć przejścia, efekty, wprowadzenie i wyjścia. Możesz znaleźć tych ludzi na głównych stronach freelancerów.

7. Administratorzy mediów społecznościowych

Zarządzanie własnymi kontami w mediach społecznościowych może być nudne, ale ktoś musi to zrobić. Jeśli nadal chcesz wykonać część pracy samodzielnie, możesz użyć narzędzia takiego jak HootSuite lub SocialOomph, ale nie zapewniają ci ludzkiej pomocy.

Możesz zapoznać się z profilem freelancerów, aby dowiedzieć się więcej o ich ofercie.

W przeciwnym razie poszukaj niezależny menedżer mediów społecznościowych pomagać w zarządzaniu mediami społecznościowymi.

8. Wirtualni asystenci

Wirtualny asystent jest dokładnie tak, jak to brzmi. Jest to freelancer online, który wykonuje różnorodne zadania dla twojego marketingu afiliacyjnego, zwykle płatne za godzinę. W zależności od wymaganego zestawu umiejętności koszt wynajmu VA zwykle wynosi od 10 do 15 USD za godzinę.

Większość VA wymienia swoje kwalifikacje, które mogą obejmować wyszukiwanie, przesyłanie do FTP, klientów rozliczających się, e-mail marketing, podstawowe projekty graficzne itp. Możesz także przeszkolić wielu do wykonywania dodatkowych zadań.

Korzyści z outsourcingu dla Twojego biznesu online

Dla niektórych właścicieli firm „outsourcing” to nieprzyzwoite słowo, ale nie powinno tak być. Istnieje błędne przekonanie, że outsourcing czegoś oznacza, że ​​zadowolisz się niską jakością, co nie jest prawdą.

Pomimo niedawnej niepewności w branży outsourcingu, globalny popyt na usługi outsourcingowe jest nadal silny, z 85,6 mln USD w 2018 r. (źródło).

Niedawno przeprowadziliśmy ankietę, aby dowiedzieć się, czy blogerzy zlecają swoje zadania zatrudniając freelancerów. Oto kilka interesujących ustaleń:

 • 66,7% ankietowanych blogerów zatrudnia niezależnych freelancerów.
 • 50% z nich wydaje mniej niż 500 USD miesięcznie.
 • Najpopularniejsze wśród blogerów są Fiverr, Upwork, Peopleperhour i Freelancer.com.

Chociaż z pewnością możesz uzyskać umowę zlecając pracę za granicą, twoje wybory są praktycznie nieograniczone. Oto kilka powodów, dla których: outsourcing to sprytny ruch dla Twojej firmy marketingowej:

1. Oszczędzaj czas i pieniądze

Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność w ramach marketingu afiliacyjnego solo, czy jako zespół, przekazanie niektórych zadań stronie trzeciej zwalnia mnóstwo czasu na inne ważne sprawy. Wszystkie te godziny spędzone na pisaniu treści, zarządzaniu kontami w mediach społecznościowych i wykonywaniu innych przyziemnych zadań znów będą twoje. I pamiętaj – czas to pieniądz.

Z drugiej strony, outsourcing może kosztować pieniądze, ale pozwoli także zaoszczędzić trochę gotówki. Jeśli płaciłeś pracownikowi za niektóre z tych rzeczy przed lub wynajmowałeś powierzchnię biurową, możesz wyeliminować to koszty ogólne. Outsourcing zapewnia również przewidywalne koszty, które można przeznaczyć na budżet.

2. Zwiększ produktywność, aby rozwinąć swój biznes

Nawet marketerzy internetowi stresują się i stwierdzają, że nie są w stanie zrobić postępów w swojej działalności. Kiedy zaczniesz zlecać na zewnątrz, zauważysz, że część stresu została złagodzona i staniesz się bardziej produktywny w obszarach swojej działalności, które mają największe znaczenie.

Być może jedną z najbardziej znaczących korzyści z outsourcingu jest to, że pozwala ono na skalowanie twojego marketingu afiliacyjnego. Nie tylko jesteś bardziej produktywny, ale możesz zlecać na zewnątrz tyle, ile chcesz, szybko rozwijając swoją firmę i jej wyniki finansowe.

3. Uzyskaj korzyści z profesjonalnej obsługi

Internet sprawia, że ​​łączenie się z ekspertami i innymi profesjonalistami z całego świata jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, co może pomóc w prowadzeniu i rozwijaniu działalności w zakresie marketingu afiliacyjnego. Zapewnia to nie tylko dostęp do ludzi, ale także szerszą gamę platform i zasobów, które mogą być wykorzystywane do marketingu, automatyzacji, analiz i nie tylko.

Poza tym masz wyjątkową perspektywę na swoją firmę jako właściciela, ale może to być stronnicze. Kiedy współpracujesz z kontrahentami, którzy działają w branży od dłuższego czasu, mogą oni wnieść unikalną perspektywę do Twojej sytuacji. Możesz uzyskać dodatkowy wgląd w sposób rozwiązywania konkretnego problemu lub nowe sposoby przyciągania i konwertowania kupujących w Twojej witrynie.

Przenieś swój marketing afiliacyjny na wyższy poziom

Jeden z największych błędy w marketingu afiliacyjnym traci koncentrację. Kiedy prowadzisz biznes związany z marketingiem afiliacyjnym, czas jest cennym towarem. Powinieneś skoncentrować swój wysiłek na rozwoju firmy. Rzeczy takie jak planowanie strategiczne i śledzenie postępów nie są rzeczami, które możesz lub powinieneś zlecać na zewnątrz, a mogą to być czasochłonne zadania.

Chociaż marketing afiliacyjny może być opłacalny, wymaga również starannego planowania, aby upewnić się, że nie wypalisz się, a nawet nie ograniczysz swoich możliwości. Zlecając na zewnątrz wiele zadań marketingu afiliacyjnego, które przedstawiliśmy, możesz zmaksymalizować rozwój firmy.

Chociaż Fiverr jest platformą dla większości ludzi, Upwork jest równie popularny, gdy szuka outsourcowanych talentów. Oto nasz artykuł na temat Upwork vs Fiverr, jeśli chcesz poznać porównanie.

Artykuł pierwotnie ukazał się w Internecie Blog Fiverr.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map