Upwork vs Fiverr: Która platforma ma najlepszy talent?

Dzisiaj, 36% siły roboczej w USA składa się z freelancerów.


Ci elastyczni pracownicy każdego roku wnoszą około 1,4 biliona dolarów do gospodarki, co stanowi doskonałą okazję do nowego świata pracy.

Podczas gdy wielu pracodawców bada zalety pracowników zdalnych, wielu nie wie, gdzie szukać, gdy szukają odpowiednich talentów. Publikowanie reklamy w lokalnej gazecie nie działa w tym środowisku.

Pojawiły się społeczności Freelancer, takie jak Upwork i Fiverr, aby wspierać niezależnych pracowników. Te witryny to centra, w których można znaleźć freelancerów o określonych potrzebnych umiejętnościach, przypisywać projekty, a nawet śledzić pracę wybranego kontrahenta.

Jak działa Fiverr?

Fiverr to niezależna społeczność przeznaczona dla pracodawców, którzy mają szybkie, tanie projekty, z którymi potrzebują pomocy. Ta strona jest fantastyczna do znalezienia pracowników koncernu w cenie, która Ci odpowiada.

Jak działa Upwork?

Upwork to łatwa w użyciu strona internetowa oferująca talenty freelancerów ze wszystkich środowisk. Witryna ma ponad 10 milionów zarejestrowanych i gotowych do podjęcia pracy.

Obie strony internetowe umożliwiają firmom komunikowanie się z pracownikami w różnych kategoriach umiejętności. Jednak sposób działania tych dwóch platform jest bardzo różny.

Więc który wybrać??

Upwork vs Fiverr: Która platforma ma najlepszy talent? #freelancing #outsourcing #work #fiverr powiadom znajomego

Upwork vs. Fiverr: Który powinieneś wybrać?

Chociaż zarówno Upwork, jak i Fiverr mają znaczną obecność w świecie freelancerów, nie zapewniają tego samego doświadczenia.

Przyjrzyjmy się, czego możesz się spodziewać po każdym z nich.

1. Upwork vs. Fiverr: wycena

Bez względu na to, po co zatrudniasz, budżet zawsze będzie miał kluczowe znaczenie.

Zarówno Upwork, jak i Fiverr zarabiają pieniądze, odejmując opłatę od płatności przetwarzanych w swoich systemach. Jednak sposób ustalania cen może się różnić.

Demo - Wyszukiwanie SEO w Upwork.comWyszukiwanie SEO w Upwork.com

W Upwork freelancerzy ustalają stawki i stawki według projektu lub według godziny, w zależności od ich preferencji.

Zespół Upwork zarabia pieniądze, pobierając opłatę za każdy ukończony projekt. Obejmują koszt w cenie, którą podaje ci freelancer, więc cena, którą podają, może być wyższa, aby uwzględnić opłatę.

Na przykład, jeśli freelancer wycenia projekt w wysokości 500 USD, 20% może zostać przeznaczone na Upwork, co oznacza, że ​​profesjonalista dostaje tylko 400 USD. Upwork pobiera również 2,75% nadpłaty jako opłatę manipulacyjną.

Demo: Wyszukiwanie projektanta graficznego w FiverrPoszukiwanie grafików w Fiverr

Fiverr ma również opłaty dla obu stron. Kupujący będzie musiał zapłacić z góry za koncert, który chce kupić. Opłata wynosi 2 USD za koncerty do 40 USD i 5% za wszystko powyżej. Sprzedawca (freelancer) otrzyma 80% swoich zarobków, ponieważ a 20% prowizji idzie do Fiverr.

2. Porównanie przepływu pracy: jak działają?

Nie tylko ceny różnią się między Fiverr a Upwork.

Platformy te różnią się także sposobem zarządzania pracą.

Na przykład w Upwork freelancerzy oferują usługi związane z określonym zestawem umiejętności. Fiverr pozwala ludziom świadczyć szeroki zakres różnych usług jednocześnie.

W Upwork freelancerzy składają oferty na określone projekty, wysyłając unikalne aplikacje i listy motywacyjne do klientów, gdy publikują dostępne zlecenie. Na Fiverr klienci kupują określone usługi, które freelancer już zdefiniował.

Zamiast publikować oferty pracy i otrzymywać aplikacje na Fiverr, przeglądasz bazę potencjalnych talentów, szukając czegoś, co odpowiada Twoim potrzebom.

Jedną z imponujących cech Upwork jest to, że jest on wyposażony we wbudowaną platformę do nauki danych. Oznacza to, że platforma może wyśledzić najlepszych freelancerów w zależności od potrzeb na podstawie dopasowania algorytmicznego.

Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu na szukaniu odpowiedniej osoby spośród tysięcy freelancerów. Oczywiście – niekoniecznie musisz korzystać z freelancera sugerowanego przez Upwork, ale istnieje taka opcja.

3. Jakość pracy freelancerów

Najważniejszym aspektem wyboru odpowiedniego freelancera jest upewnienie się, że uzyskasz jakość pracy, na którą zasługujesz.

Zarówno rynki Fiverr jak i Upwork oferują szereg wykwalifikowanych specjalistów do wyboru. Istnieje jednak wiele różnic w tym, jak znaleźć i sklasyfikować potencjalnych pracowników.

Na przykład w Upwork możesz wyszukiwać potrzebne umiejętności, klikając określoną niszę i przeglądając osoby o indywidualnych talentach w swoim profilu:

Szczegółowa kategoryzacja umiejętności freelancerów w Upwork.

Kliknięcie umiejętności umieszczonej na liście przeniesie Cię na inną stronę, na której zobaczysz freelancerów należących do tej kategorii. Znalezione profile będą zawierały wiele informacji na temat stawki godzinowej osoby, czasu spędzonego na pracy upwork i nie tylko.

Fiverr umożliwia także wyszukiwanie talentów poprzez wpisanie słowa kluczowego w pasku wyszukiwania.

Fiverr stosuje bardziej bezpośredni styl w wyszukiwaniu talentów.Fiverr używa bardziej bezpośredniego stylu w poszukiwaniu talentów.

Jedną z fantastycznych rzeczy w Fiverr jest to, ile informacji otrzymujesz po kliknięciu usługi świadczonej przez freelancera. Możesz uzyskać dostęp do szczegółowych porównań pakietów oferowanych przez różne osoby, co ułatwia decyzję, kogo zatrudnić.

4. Systemy oceny

Znalezienie odpowiedniej jakości pracy to nie tylko wybór wielu osób do wyboru.

Wydawanie pieniędzy osobom, których nie spotkałeś, może być niepokojącą perspektywą. Dlatego zarówno Upwork, jak i Fiverr oferują systemy oceny, które pomogą ci uzyskać informacje od pracodawców, którzy przyszli przed tobą.

Klasyfikacja w gwiazdkach obok każdego freelancera wraz z opcją sprawdzenia opinii z innych projektów może dać ci fantastyczny spokój.

Aby chronić jakość pracy, ważne jest, aby unikać każdego freelancera, który ma za sobą wiele wykonanych prac, ale bez opinii. Może to oznaczać, że pozbywają się negatywnych recenzji.

5. Usługi kontroli wstępnej

Oprócz ocen i opinii, Upwork idzie o krok dalej, aby zapewnić wyższą jakość pracy. Ta strona dokłada wszelkich starań, abyś wiedział, co zyskujesz dzięki talentowi, który zatrudniasz przez:

 • Weryfikacja tożsamości freelancerów do celów bezpieczeństwa i zgodności
 • Udostępnianie funkcji wideokonferencji i czatów podczas wywiadów
 • Wyświetlanie wyników freelancer, historii sukcesu i informacji zwrotnych z zakończonych prac
 • Udostępnianie testów umiejętności online: możesz wyszukiwać osoby, które ukończyły testy w zakresie umiejętności obsługi UX i HTML.

Istnieje również opcja inwestowania w usługę Upwork Pro, jeśli chcesz, aby rekrutujący profesjonalista znalazł odpowiedniego freelancera w Twoim imieniu. Wszystko, co musisz zrobić, to podać szczegóły swojego projektu, a Upwork zweryfikuje i wybierze odpowiednich ludzi dla Ciebie.

Zapewnienie odpowiedniego talentu w Fiverr nie zawsze jest takie proste. Z wyjątkiem „Profesjonalistów” Fiver, każdy może sprzedać usługę na Fiverr. Możesz zostawić anonimową opinię na temat tego freelancera, ale nie ma testów umiejętności ani opcji sprawdzania, aby upewnić się, że nie marnujesz czasu.

6. Monitorowanie pracy i rozwiązywanie sporów

Kolejną ważną cechą, której należy szukać w platformie freelancer pod względem jakości pracy, są narzędzia do monitorowania.

Upwork pozwala ci zorganizować cały projekt za pośrednictwem jego platformy, z komunikacją między tobą a twoim freelancerem. Możesz przypisać kamienie milowe do zadania i upewnić się, że wysyłasz płatność po zakończeniu zadania.

Upwork wyróżnia się także niesamowitym centrum rozstrzygania sporów, za pomocą którego można rozwiązywać problemy, jeśli zauważysz problemy z ukończonym projektem. Do Twojej sprawy zostanie przypisany mediator, który odzyska Twoje pieniądze, jeśli stwierdzi, że Twoje skargi są ważne.

Fiverr nie ma takiego samego systemu zarządzania pracą. Tak długo, jak sprzedawca przestrzega warunków usługi, którą kupujesz, wszystko będzie działać sprawnie.

Jednak zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą za pomocą krótkiej wiadomości, jeśli chcesz sprawdzić status swojego projektu.

W przypadku rozstrzygania sporów firma Fiverr nie oferuje również mediatora w celu rozstrzygnięcia sporu. Możesz odwiedzić centrum rozstrzygania, aby przedłużyć czas realizacji projektu lub poprosić o aktualizację zamówienia. Jednak znacznie trudniej jest rozwiązać problem, jeśli coś pójdzie nie tak na Fiverr.

Przewodnik po zatrudnieniu: budowanie niezależnej siły roboczej

Według Medium, freelancerzy będzie stanowić większość amerykańskiej siły roboczej do 2027 r.

Nadszedł czas, aby opracować strategię zatrudniania, jeśli chcesz mieć pewność, że masz odpowiedni talent.

Chociaż niezależni pracownicy mogą zaoferować wiele korzyści w postaci lepszej wydajności, niższych kosztów ogólnych i większego dostępu do talentów, może to być wyzwanie, aby znaleźć odpowiednich ludzi.

Jeśli nie zatrudnisz kogoś odpowiedniego do konkretnego projektu, po prostu marnujesz czas i pieniądze.

Jak więc zwiększyć swoje szanse na sukces??

1. Zdefiniuj, czego szukasz

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czego potrzebujesz od nowego freelancera.

Nie oznacza to tylko wyliczenia umiejętności, które będą miały kluczowe znaczenie dla ukończenia projektu. Musisz także określić, który rodzaj pracownika będzie działał najlepiej jako część Twojego zespołu – nawet jeśli będzie on wchodził w interakcje z Tobą tylko przez ograniczony czas.

Sprawdzenie profilu freelancera w witrynie rekrutacyjnej, takiej jak Upwork lub Fiverr, pozwoli ci poznać jego osobowość i etykę pracy. Pomoże to zapewnić odpowiednią jakość wykonawcy.

2. Zrobić należytą staranność

Podobnie jak w przypadku każdego procesu rekrutacyjnego, ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o potencjalnym kandydacie przed przedłużeniem oferty pracy.

Upwork może być pomocny w tym procesie, wstępnie sprawdzając kandydatów i umożliwiając prowadzenie wywiadów wideo przed zatrudnieniem kogoś.

Jednak bez względu na to, jakiego narzędzia używasz, powinieneś być w stanie dowiedzieć się czegoś o swoim potencjalnym freelancerze, czytając ich profile i sprawdzając komentarze poprzednich klientów.

Upewnij się, że wybrana osoba zapewnia dobrą jakość usług, sprawdzając jej recenzje i upewniając się, że ma również doświadczenie z typem twojego projektu.

3. Śledź pracę

Gdy przeprowadzisz wywiad ze swoim wolnym strzelcem i upewnisz się, że jest on odpowiedni do pracy, pamiętaj, że nie powinieneś go po prostu zostawiać.

Najlepsze strony freelancerów pozwolą ci prowadzić spójną rozmowę z osobą, z którą współpracujesz. Oznacza to, że możesz sprawdzić trwający projekt i zadać pytania na temat realizacji zadania.

Jeśli coś pójdzie nie tak, nie wahaj się i zapytaj o usługę, której używasz. Zarówno Upwork, jak i Fiverr pozwolą ci anulować pracę lub wysłać prośbę o pomoc, jeśli uważasz, że nie dostaniesz pracy, której potrzebujesz.

Upwork vs. Fiverr: Który jest najlepszy do jakich zadań?

Wybór pomiędzy Fiverr i Upwork będzie osobistą decyzją opartą na twoich unikalnych potrzebach.

Dla większości firm Upwork będzie lepszą opcją dla większych projektów lub zadań, które wymagają wiedzy i wiedzy specjalisty. Jeśli szukasz kogoś, kto poradzi sobie z czymś prostym, Fiverr może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie gotówki.

Fiverr to platforma outsourcingu małych, łatwych zleceń bez wydawania dużych pieniędzy.

Zalety korzystania z Upwork:

 • Kontrola nad procesem kontroli / rekrutacji
 • Doskonałe wsparcie przed badaniem wstępnym
 • Żadne koszty początkowe nie są konieczne
 • Idealne do specjalistycznego wsparcia
 • Ogromna globalna pula talentów

Zalety korzystania z Fiverr:

 • Przyjazny dla budżetu
 • Łatwe w użyciu środowisko
 • Aktywna społeczność
 • Szybki sposób na wyszukiwanie talentów

Fiverr vs. Upwork: FAQ

&# 11088; Czy Fiverr lub Upwork jest lepszy dla freelancerów?

Każda z tych platform ma swoje zalety. Fiverr często wykonuje prace zorientowane na budżet, co oznacza większy wolumen, podczas gdy Upwork jest lepszy dla wykwalifikowanych specjalistów.

&# 11088; Czy Fiverr lub Upwork jest tańszy?

Obie strony ładują się na różne sposoby. Freelancerzy na Upwork pobierają opłaty za godzinę, podczas gdy Fiverr pobiera opłaty za zadanie.

&# 11088; Która platforma freelance jest dobra dla początkujących?

Fiverr ma freelanse podzielone według poziomów umiejętności. To sprawia, że ​​jest to dobry zasób dla firm, które chcą zatrudnić bardziej przyjaznych dla budżetu freelancerów.

Przeczytaj więcej o tym, jak zlecić prace związane z tworzeniem stron internetowych.

&# 11088; Czy łatwo jest zatrudnić freelancerów w Fiverr??

Tak, Fiverr ma dużą pulę talentów oferujących wiele usług. Wiele najlepszych freelancerów na Fiverr również zazwyczaj reaguje szybko.

&# 11088; Jaka jest najlepsza niezależna strona internetowa??

Większość niezależnych stron internetowych obsługuje ich własny profil klientów. Najlepszy jest ten, który pasuje do indywidualnych umiejętności i doświadczenia freelancera.

Czy jesteś gotowy zatrudnić swoich niezależnych pracowników??

W miarę ewolucji świata i poszukiwania większej równowagi między pracą a życiem prywatnym, wolny strzelec zyska na popularności.

W nadchodzących latach pracodawcy nie będą mieli wyboru, czy skorzystają z usług freelancerów. Chociaż możesz mieć do czynienia z wzlotami i upadkami outsourcingu, jeśli chcesz odpowiedniego talentu, musisz się dostosować.

Strony internetowe takie jak Fiverr i UpWork, które łączą społeczności wykwalifikowanych ludzi w łatwej w obsłudze platformie, mogą być doskonałym źródłem pomocy dla osób poszukujących niezależnych pracowników.

Należy jednak upewnić się, że korzystasz z narzędzia, które zapewni najlepsze wyniki.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, czego szukasz, i wybierz niezależną społeczność, która najlepiej pasuje do Twojego zespołu.

Jeśli szukasz niedrogiego źródła wsparcia dla prostego projektu, Fiverr może być najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego i chcesz zapłacić za specjalistę, Upwork może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Źródło: ten artykuł został pierwotnie napisany przez Ashley Wilson w 2019 roku cyfrowy koczownik, który pisze o biznesie i technologii. Zaktualizowaliśmy post wiele razy i dodaliśmy o wiele więcej szczegółów w marcu 2020 r.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map