Strategie marketingowe eCommerce: 6 wskazówek, jak zwiększyć sprzedaż

Na całym świecie analitycy przewidują, że w 2019 r. Będzie 1,92 miliona globalnych nabywców cyfrowych, a sprzedaż eCommerce osiągnie 4,9 bln USD do 2021 r. Doświadczeni właściciele firm są zajęci przygotowaniami do zdobycia udziału w tym nadzwyczajnym wydarzeniu.


Sprzedaż e-commerce rośnie na całym świecie (źródło: Praca w marketingu)

Jeśli prowadzisz sklep eCommerce, chcesz poznać najlepsze strategie zwiększania sprzedaży. Zarówno nowe, jak i rozwijające się firmy potrzebują skutecznych strategii sprzedaży.

W tym artykule przedstawiono 6 taktyk zwiększających sprzedaż online.

6 pomysłów marketingowych eCommerce na zwiększenie sprzedaży online

1. Marketing wpływowy

48% marketerów twierdzi, że zwrot z inwestycji w influencer jest wyższy w porównaniu do innych kanałów. Tymczasem 41% tych marketerów zgadza się, że marketing influencerów jest tak samo skuteczny jak inne najlepsze kanały.

Ponadto, 49% konsumentów ufa wpływowym, a 40% kupuje rzeczy po obejrzeniu ich w mediach społecznościowych.

Strategia marketingowa eCommerce89% marketerów uważa, że ​​marketing wpływowy przynosi im wyniki (Mediakix).

Jeśli chodzi o strategię, chcesz wykorzystać wpływ, jaki wpływ mają na swoich obserwujących.

Marketing wpływowy jest rodzajem marketingu skierowań. Chociaż wynik, który otrzymujesz od jednej osoby tutaj, jest znacznie większy. Dlatego gdy osoba wpływowa mówi o Twojej marce, fani słuchają.

Jeśli dopiero zaczynasz wpływać na marketing, oto krótki przegląd jego działania.

Najpierw znajdź odpowiednie osoby. Znalezienie odpowiedniego influencera może być bardzo pracochłonne. Chcesz mieć pewność takich istotnych wskaźników, jak

 • Są skierowane do potencjalnych nabywców,
 • Wpływowy ma naśladowców, a nie botów, i
 • Wpływowy dystrybuuje Twoje wiadomości skutecznie wśród swoich odbiorców.

Następnie będziesz negocjować z docelowymi osobami wpływającymi na program i uzgodnić zachęty promocyjne i inne warunki.

Gdy już będziesz mieć wpływowych i uzgodnisz, jak z nimi pracować, wygenerujesz kod kuponu dla obserwujących wpływowych.

Docelowi wpływowi użytkownicy używają tych kodów do promowania produktu. Pamiętaj tylko, aby na czas skontaktować się z odbiorcami wpływowych osób, aby odpowiedzieć na pytania i wątpliwości.

Jeden raport mówi, że wpływają na piękno wygeneruj 11,38 USD za każde 1,29 USD wydałeś. To prawie 800% ROI! Czy to nie „piękne”?

Wpływ na marketing w pracy

@nknaturalz jest kanadyjską fryzjerką na Instagramie. Jej promocyjny egzemplarz przypomina naturalną rozmowę między nią a czytelnikami. W tym przypadku angażuje swoich obserwujących i zachęca ich do zakupu od sponsorów, @curlkeeper

Aby rozpocząć pracę z marketingiem Influencer, po prostu znajdź osoby wpływowe w swojej przestrzeni, a następnie skontaktuj się z nimi, aby dowiedzieć się, co oznaczają ich usługi. Możesz także przeszukać „popularne osoby wpływające w [YOUR NICHE]” w wyszukiwarce Google, aby znaleźć osoby, na które kierujesz reklamy.

2. Płatne reklamy

Płatny marketing napędza znaczną część sprzedaży eCommerce. Według raportu Merkle, 60% kliknięć reklam w Google i 31% w Bing dotyczy reklam zakupowych.

Raport marketingu cyfrowego Merkle za I kwartał 2018 r

Liczby te pokazują, że ludzie częściej klikają reklamy eCommerce niż inne rodzaje reklam. Bardziej interesujące jest to, że trend ten rośnie, więc znawcy biznesu wydają więcej na reklamy i uzyskują więcej kliknięć.

Zobaczmy, jak to działa na niektórych kanałach społecznościowych.

Reklamy na Facebooku

Nad Aktywnych jest 2,7 miliarda użytkowników na Facebooku co miesiąc. Co więcej, sieć ma więcej danych na temat codziennych czynności ludzi niż inne platformy.

Reklamy na Facebooku mogą dowodzić tyle, co 152% ROI. Nie chcesz przegapić jego potencjału w zakresie zwiększania ruchu i sprzedaży Twojej firmy.

Rodzaje reklam na Facebooku obejmują:

 • Polubienia strony
 • Reklamy zaręczynowe
 • Promocja postu
 • Świadomość marki
 • Zlokalizowane reklamy
 • Konwersje witryny
 • Kliknięcia witryny
 • Promocje wydarzeń
 • Reklamy generujące potencjalnych klientów

Udaj się do Facebook Business aby rozpocząć reklamy. Otwórz konto, dołącz metodę płatności, podłącz konto na Instagramie, a następnie zaprojektuj i uruchom reklamę.

W zależności od celów możesz skonfigurować reklamy, które po prostu zwiększają świadomość o Twoim produkcie, zachęcają kupujących do odwiedzenia Twojego sklepu eCommerce lub kupują od Ciebie.

Aby rozpocząć, kliknij Menedżera reklam.

Kliknij „Utwórz”. Wybierz typ reklamy, którą chcesz wyświetlać, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ją skonfigurować.

Reklamy na YouTube

Użytkownicy YouTube wydają miliard godzin w filmach na YouTube dziennie. Ta liczba nie tylko dogania telewizję, ale także przekroczyła Netflix i filmy z Facebooka. Netflix miał wówczas 116 milionów, a Facebook 100 milionów.

Liczby te nic nie znaczą dla Twojej firmy, jeśli ludzie nie są zainteresowani. Ale jeśli chcesz odnieść sukces dzięki tej metodzie, Twój film musi być unikalny. Zawsze zaczynaj od elementów, które wzbudzają zainteresowanie i ciekawość.

Reklamy na Instagramie

W kwietniu 2017 r. Instagram ogłosił, że osiągnął 700 milionów aktywnych użytkowników.

Dzięki oszałamiającym obrazom i filmom każda firma może reklamować się na Instagramie. Liczba kont reklamujących się na Instagramie wzrosła z 200 000 w 2016 r. Do miliona w 2017 r. Może się to zdarzyć tylko dlatego, że reklamy na Instagramie działają.

Na szczęście firmy eCommerce mogą korzystać z reklam na Instagramie. Reklamy wyglądają jak typowy post, więc nikt nie uważa, że ​​reklamujesz się w nich. Możesz wchodzić w interakcje z użytkownikami i wykorzystywać dane z Facebooka do kierowania.

Reklamy tutaj obejmują:

 • Reklamy fotograficzne
 • Reklamy pokazu slajdów
 • Reklamy wideo
 • Reklamy karuzelowe

Retargeting

Klienci częściej kupują od Ciebie później, jeśli w przeszłości korzystali z Twoich treści lub stron mediów społecznościowych.

W związku z tym retargeting śledzi odwiedzających i wyświetla im reklamy, gdy są online. Celem jest, aby ponownie je odwiedzili, a tym razem dokonają zakupu. Możesz także przekierować odbiorców konkurencji.

Rozpoczęcie pracy z Retargetingiem

Aby przeprowadzić retargeting, musisz osadzić kod JavaScript w nagłówku lub stopce witryny. Na przykład, jeśli retargetingujesz za pomocą Facebooka, potrzebujesz pikseli Facebooka.

Jeśli chcesz używać pikseli na Facebooku, wybierz „Konwersje” jako cel reklamy, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Facebook współpracuje z większością platform eCommerce i zarządzania treścią, takich jak WordPress, BigCommerce, Wix, Shopify i inne. Tak więc integracja pikseli jest teraz bardzo prosta. Na przykład dzięki WordPress wystarczy dodać piksele do wtyczki Facebooka. Facebook zapewnia tutaj również wskazówki.

3. Content marketing

W ankiecie 72% marketerów zgodziło się, że strategiczne zarządzanie treścią stanowi wyzwanie. Ponadto 59% tych marketerów stwierdziło, że strategiczne zwiększenie ROI.

Źródło: Content Marketing Institute

Chcesz korzystać z content marketingu, aby edukować odbiorców o swoim produkcie. Dodatkowo zwiększysz ruch i zwiększysz świadomość swoich ofert, ponieważ więcej osób będzie miało dostęp do Twoich materiałów edukacyjnych i z nich korzysta.

W szczególności możesz tworzyć tego rodzaju treści

 • Wideo,
 • Posty na blogu,
 • Infografika,
 • Posty w mediach społecznościowych (w tym obrazy i pliki GIF)

Słyszałem, że content marketing polega na wykorzystaniu treści do przyciągnięcia potencjalnych klientów, a następnie przekonwertowaniu ich na kupujących.

Tematy i słowa kluczowe

Tworzenie świetnych treści pozwala pozycjonować się w wyszukiwarkach, co przekłada się na ruch w Twojej witrynie. Dlatego wybierając tematy i słowa kluczowe, upewnij się, że ich wymagania dotyczące wyszukiwania są wysokie.

Powinieneś kierować słowa lub wyrażenia opisujące twój produkt lub usługę.

Jeśli sprzedajesz produkty odchudzające, możesz wyszukać wyrażenie „schudnąć” w narzędziu słów kluczowych. Na poniższym obrazie liczba wyszukiwań hasła „schudnąć” pokazuje średnie miesięczne wyszukiwanie w wysokości 36 000.

Narzędzie propozycji słów kluczowych, takie jak Ahrefs, zapewnia dodatkowe informacje na temat słowa kluczowego, takie jak liczba wyszukiwań, trudność, kliknięcia itp.

Powtórz ten proces z innymi wyrażeniami, aby ustalić, czy mają one znaczną liczbę operacji wyszukiwania. Następnie nadasz priorytet słowom kluczowym o najniższym stopniu trudności i najwyższej liczbie wyszukiwań.

Utwórz treść

Narzędzie propozycji słów kluczowych daje również pomysły na treść, którą możesz stworzyć.

Po ustaleniu potrzebnych słów kluczowych przejdź do tworzenia treści. Można sprawdzić, co mówią inni na Twój temat, ale nie zatrzymuj się na tym. Znajdź kąt, który daje przewagę.

4. Programy poleceń

Skierowanie lub marketing szeptany ma duże znaczenie w eCommerce. Logika jest prosta. Jeśli lubisz przeżyć, chcesz podzielić się nimi z ludźmi, których kochasz.

81% klientów ufa rekomendacji produktu przez znajomego w stosunku do roszczeń firmy, zgodnie z HubSpot.

Uważaj na siebie; ludzie również ostrzegają swoich bliskich przed złymi doświadczeniami. Twoim zadaniem jest dać im coś dobrego do dyskusji.

Możesz zatrudnić programistę, aby dostosować swój program polecający, jeśli chcesz czegoś wyjątkowego. Lub pobierz aplikację polecającą prędkość. Następnie zdecyduj, jaką zachętę dać i promować program.

Zachęty

Zachęty przyciągają klientów do programów rekomendacyjnych. Dlatego chcesz zaplanować ten krok, zanim zaczniesz działać.

Tania oferta nie przyciągnie odbiorców, natomiast droga oferta może sparaliżować firmę lub spowodować, że program będzie nieskuteczny.

W związku z tym uzyskanie właściwej równowagi może początkowo Cię stresować, ale w końcu odkryjesz słaby punkt rentowności i wzrostu.

Promocje

Jeśli chcesz, aby ludzie słyszeli o twoim programie polecającym, musisz go promować. Poinformuj o tym swoich obecnych klientów i poinformuj o tym nowych klientów, gdy tylko odwiedzą Twoją witrynę.

5. Programy lojalnościowe

Posiadanie zadowolonego klienta i lojalnego klienta to dwie różne rzeczy. Nie wszyscy twoi zadowoleni klienci trzymaliby się samej marki.

Jeśli jednak prowadzisz witrynę eCommerce, potrzebujesz lojalnych klientów.

Programy lojalnościowe były trudne do zarządzania, ale cyfryzacja ułatwiła to. Oprócz łatwości ma wiele soczystych zalet. Na przykład, 73% użytkowników programu lojalnościowego poleca swoim znajomym program lojalnościowy.

Teraz, jakie inne sposoby możesz skorzystać z programów lojalnościowych?

Twoi klienci trzymają się ciebie

Klienci, którzy opierają swoje zakupy na nagrodach, zwykle kupują od ciebie, aby wygrać tę nagrodę. Ich częstotliwość zakupów jest o 90% większa niż w przypadku uczestników programu nie-lojalnościowego.

Klienci kupują więcej

W jednym badaniu, 61% małych i średnich przedsiębiorstw ankietowani twierdzą, że ponad 50% ich sprzedaży pochodzi od stałych klientów. Ponadto klienci ci wydają o 67% więcej niż nowi.

Klienci polecają Twoją firmę innym osobom

Klienci często polecają swoim znajomym programy lojalnościowe, które kochają. Uczestnicy programu lojalnościowego są 50 razy bardziej skłonni do dokonania zakupu i szybko opowiadają innym o programie.

6. E-mail marketing

Adobe odnotowuje, że amerykańskie tysiąclecia sprawdzają swoje e-maile podczas wykonywania innych czynności. Uzależnienie od korzystania z poczty e-mail jest tak silne, że 18% użytkowników sprawdzaj ich e-maile podczas jazdy!

Źródło: Adobe

Krótko mówiąc, ludzie korzystają z poczty e-mail, a Ty możesz wykorzystaj to zachowanie dla swojego biznesu eCommerce. Oczywistym pierwszym krokiem tutaj jest rozpoczęcie zbierania adresów e-mail odwiedzających sklep.

Ponieważ 68% generacji Z czyta wiadomości e-mail od firm, musisz dać coś cennego w zamian za wiadomości e-mail swoich klientów. Możesz je zaoferować,

 • Rabaty
 • Bezpłatny ebook
 • Ściągawka
 • Sugestie prezentów do pobrania i
 • Bezpłatne przewodniki użytkownika

E-mail marketing narzędzia obfitują. Zasadniczo potrzebujesz

 • Formularze zgody
 • Autorespondery
 • System zarządzania listami
 • Narzędzia do śledzenia i raportowania kampanii

Te narzędzia mogą być pozyskiwane niezależnie lub w pakiecie, jak znajdziesz na platformach takich jak Constant Contact i MailChimp. Większość tych platform e-mail marketingu oferuje funkcje testowania podzielonego, funkcje filtrowania spamu oraz interfejs API w celu zintegrowania i rozszerzenia ich wydajności.

Owinąć

Pamiętaj, że to, co działa dla innych, nie zawsze może działać dla Ciebie. Najlepiej testować rzeczy, dopóki nie znajdziesz tego, co się trzyma.

Jednak wiecznie zielone pomysły, takie jak e-mail marketing, powinny być częścią każdego miksu, który ostatecznie zdecydujesz się wykonać. Jeśli sprzedajesz ubrania lub inne przedmioty, które wymagają powtarzających się zakupów, program lojalnościowy to świetny sposób na maksymalizację zysków.

Wybierz taktykę i zacznij od razu!

Tulip jest ekspertem w zakresie treści i marketingu przychodzącego w Snewscms. Przez lata pomogła dziesiątkom firm w określeniu ich strategii dotyczącej treści. Uważa, że ​​kreatywność nie inspiruje już klientów. Prawdziwa historia, gdy jest dobrze wyrecytowana, wystarczy, aby zbudować połączenie. Połącz się z Snewscms na Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map