SEO dla manekinów: jak SEO w 2020 roku

Co to jest Search Engine Optimization (SEO)?

Search Engine Optimization (SEO) to proces dostrajania witryny w celu uzyskania wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. SEO odbywa się częściowo w oparciu o:


 1. Rozumiemy, w jaki sposób maszyny interpretują intencje wyszukiwarek i dopasowują je do treści internetowych (algorytm wyszukiwania) i,
 2. Szacunki dotyczące interakcji ludzi z treściami, które widzą online.

SEO stało się niezwykle złożone. Do tej pory są ponad 200 czynników rankingowych (parametry wpływające na ranking strony internetowej) uzgodnione i uznane przez sprzedawców internetowych.

Wyszukiwarka Land to zrobiła Układ okresowy SEO wyjaśnić istotne elementy strategii SEO.

Czynniki te obejmują czas przebywania użytkowników, link do tekstu kotwicy, słowa kluczowe w adresie URL, długość treści, TF-IDF, tag tytułowy, tekst opisu meta, prędkość ładowania strony internetowej, słowa kluczowe w obrazie alt text, liczba linków wychodzących, liczba linków przychodzących, Słowa kluczowe LSI, współczynnik klikalności strony wyników wyszukiwania (CTR SERP), i tak dalej.

Czynniki te zostały uznane przez większość, ponieważ zostały zweryfikowane przez rzecznika Google lub okazały się (przynajmniej w pewnym stopniu) skuteczne w eksperymentach i studiach przypadków opublikowanych przez znanych ekspertów SEO. Wielu, łącznie ze mną, uważa, że ​​liczba krytycznych czynników rankingu jest znacznie większa niż 200. Każdy z tych czynników ma inną wagę na różnych stronach wyników wyszukiwania – co sprawia, że ​​SEO jest (ponownie) niezwykle złożony i trudny do wyjaśnienia. Niektórzy nazywają SEO bardziej sztuką niż nauką.

Nie będę zagłębiać się w szczegóły tych ponad 200 czynników rankingu. Moim celem w tym artykule jest przedstawienie szybkiego przeglądu dzisiejszych wyszukiwarek i udostępnienie listy najważniejszych elementów SEO, na które warto zwrócić uwagę.

Jak utrzymuje Google ponad 90% dzisiejszej wielkości rynku wyszukiwania, Zamienię luźno termin „wyszukiwarka” i Google luźno w moim artykule.

Jak działało SEO w 2005 r?

Słowa kluczowe długi i krótki ogon.Tradycyjnie proces SEO rozpoczyna się od badania słów kluczowych. Idealnie byłoby znaleźć słowa kluczowe o największej liczbie wyszukiwań i najmniejszej konkurencji. Oba są jednak prawie do siebie wykluczające – słowa kluczowe o największej liczbie wyszukiwań mają największą konkurencję, podczas gdy najmniejsza konkurencja ma niewielką lub żadną liczbę wyszukiwań.

Tak zrobiłem SEO 15 lat temu:

 1. Najedź na zestaw słów kluczowych w Overture (już nie ma) lub Narzędzie propozycji słów kluczowych Google Adwords w celu ustalenia liczby operacji wyszukiwania dla każdego słowa kluczowego.
 2. Wybierz zestaw 30–50 słów kluczowych na podstawie liczby wyszukiwań i konkurencji rynkowej. Kieruj wyszukiwane hasła z większą liczbą wyszukiwań, ale mniejszą konkurencją na rynku.
 3. Posegreguj te słowa kluczowe na 10–15 tematów. Każdy temat powinien składać się z jednego podstawowego słowa kluczowego i kilku innych dodatkowych słów kluczowych.
 4. Twórz treści na tematy – upewnij się, że podstawowe słowa kluczowe znajdują się w tagu strony, a dodatkowe słowa kluczowe w nagłówkach stron (H1, H2, H3 itp.).
 5. Do każdego z nich dołącz piękne obrazy i alternatywne teksty zawierające słowa kluczowe.
 6. Połącz ważne strony z pieniędzmi w całej witrynie od nagłówka i stopki
 7. Wyślij tyle e-maili, ile możesz, do innych webmasterów i poproś ich o link do Twojej strony, używając podstawowych słów kluczowych jako tekstu kotwicy.
 8. Kup linki zwrotne z innych stron, jeśli masz dodatkowy budżet.
 9. Powtarzaj kroki 1–6 bez końca.

W dużej mierze w ten sposób zbudowałem wiele witryn i blogów o dużym natężeniu ruchu w 2000 roku. Chociaż ta metoda może dziś działać w ograniczonym sensie, nie jest już skutecznym podejściem. Krajobraz w wyszukiwarce i technologii internetowej bardzo się zmienił – po prostu niemożliwe jest osiągnięcie takich samych dobrych wyników za pomocą tej metody.

Dlaczego? Ponieważ wyszukiwarki i Internet działają dziś inaczej.

Dzisiejsza wyszukiwarka to…

Bardzo skryty

Liczba wyszukiwań ukrytych za szyfrowaniem Google.

Dzisiejsze wyszukiwania są w większości szyfrowane – oznacza to, że nie możemy już w pełni zobaczyć, co użytkownicy wpisują w pasku wyszukiwania, aby przejść do naszej witryny. Najdokładniejsze dane wyszukiwania, które możemy dziś uzyskać, pochodzą od garstki dostawców narzędzi SEO, którzy kupują dane strumienia kliknięć od zewnętrznych brokerów.

Nie wspominając już o tym, że korzystanie z blokad reklam i sieci VPN blokuje również sposób udostępniania danych między mniejszymi właścicielami witryn. Nie możemy już dokładnie zobaczyć, ilu wyszukiwarek przychodzi na naszą stronę i skąd oni wyszukują.

Spersonalizowane

Duck Duck Go znalazł 62 różne zestawy wyników w 76 wyszukiwaniach tego samego terminu „kontrola broni” (źródło).

Google teraz wyświetla wysoce spersonalizowane wyniki wyszukiwania osobom indywidualnym na podstawie indywidualnych preferencji i historii przeglądania stron internetowych. Urządzenie, którego używasz, takie jak marki telefonów komórkowych, tablety, komputery stacjonarne, telewizory inteligentne itp., Również bierze pod uwagę.

Nawet twoje zachowanie jest również analizowane i do pewnego stopnia przyczynia się. Na przykład historia użytkowania, na przykład odwiedzane witryny, filmy lubiane lub udostępniane, aplikacje zainstalowane na smartfonach i inne interakcje.

Następnie jest sposób interakcji z wynikami wyszukiwania (strony, które kliknąłeś, rzeczy, które wcześniej wyszukiwałeś, reklamy, które napotkałeś itp.). Łączą się one, aby dyktować kolejne wyniki wyszukiwania Google. Moje 10 najlepszych wyników wyszukiwania najprawdopodobniej będzie zupełnie innych niż twoje.

Międzyplatformowy

różne urządzenia do przeprowadzenia wyszukiwania

Wyszukiwania są przeprowadzane na różnych typach urządzeń – które często reprezentują inne zamiary niż wyszukiwarki. Na przykład – osoby szukające „aglio olio” na komputerze częściej szukają przepisu; ale osoby szukające tego samego na telefonie komórkowym mogą szukać włoskiej restauracji. Nawet jeśli masz dokładne liczby w liczbie wyszukiwań słów kluczowych, trudno będzie oszacować natężenie ruchu, który otrzymasz.

Jak zrobić SEO w 2020 roku?

Największym wyzwaniem dla dzisiejszego praktyka SEO jest wykonanie, a nie know-how.

Nie mogłem się bardziej zgodzić z Kevinem Indigiem segmentacja nowoczesnego SEO na dwie kategorie

 1. Poziom makro, który obejmuje aspekty techniczne, takie jak projektowanie architektury strony internetowej, optymalizacja UX, internacjonalizacja strony internetowej i tak dalej;
 2. Poziom mikro, który obejmuje ukierunkowane treści i optymalizację na stronie, takie jak celowe dopasowywanie i modyfikowanie treści.

Rzecz w tym, że nie możesz już wymyślić zestawu ustalonych procedur w SEO i zastosować go jednakowo do wszystkich stron i stron.

Każda branża jest wyjątkowa.

Każda strona internetowa jest wyjątkowa.

Każdy zamiar wyszukiwania jest wyjątkowy.

SEO nie jest już samodzielną „taktyką” marketingową; ale coś, co należy włączyć w proces tworzenia stron internetowych i tworzenia treści. Aby zająć wysoką pozycję w Google i rozwijać swoją witrynę, potrzebujesz planu ciągłego doskonalenia, który uwzględnia zarówno zdjęcia makro, jak i mikro.

W tym planie działania znajduje się pięć obszarów w witrynie, które należy stale ulepszać i optymalizować.

1. Twórz odpowiednie i przydatne treści

Zrobić – Twórz strony internetowe (i swoją witrynę), które służą jasnym celom dla użytkowników. Stale aktualizuj i zwiększaj wartość tych stron. Twoja witryna powinna zawierać przydatne treści, których użytkownicy nie mogą znaleźć w innych miejscach w Internecie.

Jeśli jesteś nowy, duża część Twoich wysiłków SEO zostanie poświęcona na audyt treści. Zadaj następujące pytania.

 • Czy Twoje treści są aktualne i jasno przedstawione?
 • Czy Twoje treści zawierają wystarczającą głębokość (i wartość) dla użytkowników?
 • Czy Twoje treści zawierają wiedzę specjalistyczną, autorytatywność i wiarygodność (E-A-T)?

Strona z wiadomościami jest korzystna dla użytkowników tylko wtedy, gdy zgłasza ostatnie lub ważne wydarzenia. Strona zakupów powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje o produkcie i stanowić mocny argument za sprzedażą. Samouczek instruktażowy powinien zawierać kompletne informacje od A do Z – w postaci tekstu, obrazów lub filmów – na temat wykonania zadania.

2. Twórz linki przychodzące i mądrze łącz

Zrobić – Łącze do kluczowych stron internetowych często wewnętrznie (bez narażania wygody użytkownika witryny). Łącza do innych odpowiednich i przydatnych stron internetowych. Uzyskaj inne odpowiednie strony internetowe i blogi, aby połączyć się z tobą.

Linki w Internecie są jak głosy w prawdziwym świecie – z tym wyjątkiem, że różne linki mają różną wagę w rankingach wyszukiwania. Link z zaufanej witryny, na przykład Nasa.com, ma większą moc niż link z katalogu internetowego, który prowadzi do 500 różnych witryn z jednej strony.

Twoim głównym celem w budowaniu linków jest uzyskanie jak największej liczby „dobrych” linków.

Różne metody SEO podchodzą do budowania linków inaczej. Niektóre metody zalecają tworzenie dobrych treści, które w naturalny sposób przyciągają linki (ludzie zazwyczaj łączą się z treściami, które uznają za przydatne lub interesujące); podczas gdy inni uzyskują linki poprzez handel – pieniądze (sponsoring i reklamy), dobre treści (posty gości), relacje biznesowe (sieci).

Wskazówka: dobrym sposobem na znalezienie możliwości linkowania jest spojrzenie na profil zwrotny konkurenta. Istnieje wiele narzędzi SEO, aby to zrobić, ale lubię prostotę Linkologia Kontroler linków zwrotnych. To nic nie kosztuje (do 100 linków zwrotnych na domenę i oceniaj jakość linków w prostej skali od 0 do 100. Powyższy zrzut ekranu pokazuje pierwsze 15 linków Linkologia znaleziona na tej stronie.

Każde z tych podejść może, ale nie musi, działać. Kluczem do tego jest ustalenie, jaki jest twój silny kolor i wybranie kilku odpowiednich taktyk budowania linków.

3. Napisz interesujący tytuł strony internetowej

Zrobić – Pisz tytuły bogate w słowa kluczowe, które zachęcają użytkowników do klikania Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania.

Tytuł strony ma dwie rzeczy w SEO:

 1. Pomóż wyszukiwarkom w zrozumieniu treści Twojej strony
 2. Aby pomóc promować swoją stronę internetową na stronach wyników wyszukiwania

Znacznik tytułu jest ograniczony do 65–70 znaków. Ważne słowa kluczowe i kluczowe propozycje wartości powinny znajdować się na początku zdania.

4. Dopasuj zamiar poszukiwaczy

Zrobić – Sprawdź SERP dla wybranych słów kluczowych, aby zrozumieć, co Google uważa za zamiar wyszukiwania. Ulepsz swoją stronę dzięki nowym formatom i dodatkowym elementom zgodnym z celem wyszukiwania.

„Cel wyszukiwania” to cel, który użytkownik stara się osiągnąć podczas wyszukiwania w Internecie.

Wyszukiwarka segmentuje zapytania w trzech różnych klasach intencji (cytując artykuł Andrieja Brodera):

 1. Nawigacyjny Bezpośrednim celem jest dotarcie do określonej witryny.
 2. Informacyjny Ma to na celu pozyskanie niektórych informacji, które mogą występować na jednej lub kilku stronach internetowych.
 3. Transakcyjny Chodzi o to, aby wykonać pewne działania za pośrednictwem sieci.

Tradycyjnie poszukiwacze są zazwyczaj bardzo dosłowni (w większości przypadków) i zwykle szukają dokładnie tego, czego chcą. Dlatego podstawową ideą SEO jest jak najlepsze dopasowanie treści witryny do jak największej liczby odpowiednich słów kluczowych w każdym wyszukiwaniu.

Współczesne SEO wymaga nieco więcej. Nie tylko to, że treść musi pasować do zapytań wyszukiwarki, ale także sposób, w jaki treść jest prezentowana, ma również znaczenie w celowym dopasowywaniu.

Aby zrozumieć, co Google uważa za cel wyszukiwania, spójrz na strony o najwyższym rankingu dla docelowych słów kluczowych. Porównaj, w jaki sposób Twoja strona internetowa różni się od swojej. Przebuduj swoją stronę o nowe formaty i dodatkowe elementy, aby lepiej pasowały do ​​celu wyszukiwania. Możesz zmierzyć skuteczność albo przez liczbę użytkowników, którzy klikają Twoją stronę, albo przez użytkowników, którzy zostają dłużej.

5. Poprawa doświadczenia użytkownika (UX)

Zrobić – Nacisk na UX przy projektowaniu strony internetowej. Regularnie przeprowadzaj test A / B, aby poprawić komfort korzystania z witryny.

Aby pomóc użytkownikom, którzy odwiedzają Twoją witrynę, zwiększyć zaangażowanie, wymagane jest coś więcej niż tylko pobieranie. Twoi czytelnicy to Twoi klienci, a pozostawienie im pozytywnego wrażenia jest nieocenione. Oznacza to, że musisz zapewnić im bezpieczeństwo, płynne przeglądanie i przyjemny pobyt.

Kilka podstawowych przykładów…

Korzystanie z certyfikatu SSL nie tylko pomoże użytkownikom zabezpieczyć ich dane podczas łączenia się z Twoją witryną, ale również pozwoli wyszukiwarkom wiedzieć, że Twoja witryna jest dla nich bezpieczna, aby mogli skierować ruch do.

Użytkownicy, którzy muszą czekać na załadowanie strony internetowej, często zniecierpliwiają się i wychodzą, więc upewnij się, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem szybkości.

Wreszcie, mimo że reklamy i wyskakujące okienka mogą być skutecznym sposobem na zwiększenie przychodów, mogą one stać się natrętne przeglądanie przez użytkowników.

Wniosek: SEO to podróż, a nie cel podróży

Obecnie istnieje wiele firm i osób prywatnych, które oferują usługi SEO. Przed ich zaangażowaniem pamiętaj, że SEO to podróż, a nie tylko miejsce docelowe. W miarę ewolucji stron internetowych i treści wymagania SEO będą się zmieniać.

Wyszukiwarki nieustannie zmieniają również sposób działania algorytmów, co oznacza, że ​​nigdy nie będziesz mieć „idealnego rozwiązania SEO”. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, eksperymentowanie i poświęcenie – że tak powiem, podróż życia.

Często zadawane pytania na temat SEO

Co oznacza SEO?

SEO oznacza Search Engine Optimization.

Czym jest SEO w prostych słowach?

Jak wspomniano, SEO to proces optymalizacji strony internetowej w celu osiągnięcia wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. SEO jest wykonywane, częściowo w oparciu o zrozumienie działania alrorithm wyszukiwarki, a częściowo w oparciu o oszacowanie interakcji ludzi z wynikami wyszukiwania.

Często zadawane pytania są dobre dla SEO?

Strona „Często zadawane pytania” jest zawsze przydatna z perspektywy użytkownika. Starannie zaplanowana i zbudowana strona FAQ działa dobrze jako narzędzie sprzedażowe i zwiększa liczbę treści w Twojej witrynie (liczba słów itp.), A tym samym zwiększa szansę na pojawienie się w odpowiednich wyszukiwaniach.

Często zadawane pytania, gdy są oznaczone danymi ustrukturyzowanymi (na przykład tym), zwiększają szansę na pojawienie się w bogatych wynikach wyszukiwania i (teoretycznie) pomagają przyciągać więcej kliknięć do Twojej witryny. Odnosić się do Google’s i Przewodnik Binga po więcej szczegółów w oznakowaniu strony.

Co to jest link zwrotny w SEO?

Odsyłacz zwrotny to hiperłącze prowadzące ze strony internetowej do Twojej witryny. Link zwrotny, znany również jako link przychodzący, jest ważnym czynnikiem rankingowym w Google.

Powinieneś zrobić SEO samodzielnie?

Tak i nie. W Internecie znajduje się wiele pomocnych wskazówek SEO – więc nie jest trudno zacząć i zrobić to sam, aby zaoszczędzić pieniądze. Pamiętaj jednak, że SEO jest bardzo czasochłonne i pracochłonne.

Czy SEO kosztuje?

Absolutnie. Na podstawie mojego uczyć się na 400 najlepszych profilach freelancer w Upwork, SEO kosztuje średnio 23,68 USD za godzinę. Opłata wynosi nawet 175 USD za godzinę. Osobiście uważam, że rozsądne jest płacenie 1000 $ – 2500 $ miesięcznie za dobrą długoterminową usługę SEO.

Jak początkujący robią SEO?

Zacznij od przeczytania tego przewodnika i obserwowania, co robią inni właściciele witryn. Skorzystaj z narzędzi SEO, takich jak AHREFS, SEM Rush lub MOZ, aby dowiedzieć się, co robią inni, aby poprawić swoje rankingi wyszukiwania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map