Schematy kolorów w witrynie, których można użyć w witrynie WordPress

Właśnie się zarejestrowałeś WordPress, i jesteś gotowy do zbudowania swojej pierwszej witryny. Problem polega na tym, że nie masz pojęcia, jak chcesz to wyglądać. Nie możesz po prostu wybrać motyw i trzymaj się go – ważne jest również, aby wybrać idealną kolorystykę.


Brzmi przerażająco? Nie martw się Zebrałem kilka wspaniałych przykładów schematów kolorów witryny, z których możesz czerpać inspirację. Omówimy również, co zrobić, aby wybrać idealną paletę dla swojej witryny.

Dlaczego schematy kolorów są ważne

Zanim przejdziemy do listy, zastanówmy się, dlaczego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie kolory dla swojej witryny.

Po pierwsze, wyraźna kolorystyka sprawia, że ​​Twoja marka jest bardziej niezapomniana.

Duże firmy zwykle używają kolorów swojego logo w swoich witrynach, reklamach i innych działaniach promujących markę. Na przykład FedEx używa fioletu i pomarańczy, a PayPal wybiera kilka odcieni niebieskiego. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu tych kolorów opinia publiczna kojarzy ten schemat kolorów z marką.

Dobry schemat kolorów może również zainteresować odbiorców docelowych.

Według ankiety przeprowadzonej przez Scott Design, niebieski i zielony wydają się być dwoma ulubionymi kolorami.

Każdy grupa demograficzna ma własne preferencje kolorów. Na ich smak może mieć wpływ ich wychowanie, kultura, społeczeństwo i wiele innych czynników.

Na przykład kolor może mieć różne znaczenia w różnych kulturach. Czerń zazwyczaj oznacza elegancję, ale w niektórych kulturach oznacza cierpienie.

Firmy wykorzystały efekty kolorów dla własnych korzyści. Na przykład dzieci zwykle reagują bardziej pozytywnie na jasne kolory. Tak więc strona taka jak PBS Kids wykorzystuje jasną kolorystykę, aby przyciągnąć dzieci.

Wreszcie kolory mogą prowadzić do większego zaangażowania użytkowników.

Niedawny badanie ujawnia, że ​​przyciski CTA o kontrastowych kolorach mają wysoki współczynnik konwersji. Oznacza to, że przycisk powinien być w kolorze odróżniającym się od schematu kolorów witryny.

Jak widać, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolory każdego elementu witryny, nawet jeśli jest to tylko przycisk.

Jak wybrać odpowiedni schemat kolorów dla swojej witryny

Najłatwiejszym sposobem na wybranie dobrego schematu kolorów jest użycie generatorów kolorów. Oto kilka narzędzi, których możesz użyć:

 • Colorspire– podgląd kolorów w szablonie strony internetowej.
 • Paletton– zobacz, jak będzie wyglądać Twoja kolorystyka w różnych układach.
 • Chłodnice– generuj schematy kolorów z wybranych obrazów.

Jeśli jednak chcesz zrobić schemat kolorów od zera, oto co możesz zrobić:

 1. Wybierz dominujący kolor. To kolor, który chcesz najbardziej wyróżnić. Zaleca się stosowanie koloru marki w całej witrynie.
 2. Wybierz kolory dodatkowe. Te kolory uzupełniają lub wzmacniają dominujący kolor.
 3. Określ, gdzie umieścić kolory. Niektórzy ludzie lubią używać dominującego koloru dla wyróżnionych funkcji, takich jak przyciski i linki. Inni mogą go używać do dużych elementów wizualnych, podczas gdy kolory dodatkowe dotyczą tekstów. Poznaj opcje i znajdź najlepszą dla siebie.
 4. Wybierz kolor tła. Ludzie zazwyczaj wybierają neutralny ton, aby strona była czytelna.

8 oszałamiających schematów kolorów witryny

Ponieważ 34% stron korzysta z WordPress, starannie wybrałem 8 rodzajów schematów kolorów, które możesz wykorzystać jako inspirację dla swojej witryny WordPress:

1. Wibrujący

Odwiedź Climate Optimist

Jasne, żywe kolory mogą być idealnym wyborem dla stron internetowych, które chcą nadać żywy i energetyczny ton.

Witryna Climate Optimist stanowi przykład dobrego wykorzystania takich kolorów. Jako organizacja zajmująca się zmianami klimatu chcą wzbudzać pozytywne nastawienie i pewność siebie, aby zachęcić ludzi do wzięcia udziału w ich kampanii. Jest to odzwierciedlone w ich żółtej, różowej i zielonej kolorystyce.

2. Wyciszony

Odwiedź Mosole

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna wyglądała elegancko, rozważ użycie wyciszonych dźwięków. Mogą nie być tak przyciągające wzrok, ale odpowiednia kombinacja kolorów może wyglądać stylowo.

Ta strona internetowa włoskiej winnicy Mosole dąży do takiego brzmienia. Odbarwiają ziemiste kolory, takie jak brązowy i zielony, i tworzą elegancki efekt, który nadal reprezentuje ich markę jako wytwórnię win.

3. Światło

Odwiedź Bosumhus

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna wyglądała zachęcająco, zalecamy stosowanie jaśniejszych odcieni. Podobnie jak wygodny dom, przyjemna strona internetowa sprawia, że ​​odwiedzający chcą spędzać na niej więcej czasu.

Bosumhus, strona internetowa dla budowniczych domów, stanowi doskonały przykład tej kolorystyki. Podczas gdy teksty są ciemne, inne elementy są przeważnie w jasnobrązowym i beżowym odcieniu ziemi tu i tam. Witryna jest również dobrą ilustracją tego, w jaki sposób zdjęcia mogą przedstawiać paletę kolorów.

4. Ciemny

Odwiedź Critical TechWorks

W przeciwieństwie do jasnych kolorów, ciemne odcienie zwykle symbolizują tajemnicę. Ponadto służy do reprezentowania nowoczesności i futuryzmu.

W tym przykładzie Critical TechWorks używa ciemnych kolorów, aby uzupełnić swoją tożsamość jako firmy technologicznej nowej generacji.

Witryna pokazuje również, jak możesz używać ciemnych kolorów, a jednocześnie zachwycać. Chociaż większość kolorów jest głęboka, strona internetowa używa również neonowego błękitu do wyróżnienia.

5. Pastelowy

Odwiedź Mont-Roucous

Pastele są trendem projektowym od kilku lat. Te kolory są miękkie i sprane, a ich celem jest wyglądanie kojąco.

Zazwyczaj jest to związane z niemowlętami, ponieważ te kolory często występują w żłobkach. Jednak wiele stron internetowych używa tych kolorów, aby spodobać się również młodej grupie demograficznej.

Strona internetowa Mont-Roucous jest doskonałym przykładem użycia pastelowych kolorów. Ponieważ ich produkty są przeznaczone dla niemowląt, używają miękkiego różu i niebieskiego dla swojej marki.

6. Monochromatyczny

Odwiedź Brightscout

Jeśli nie wiesz, jak łączyć kolory, spróbuj wybrać jeden kolor i spraw, aby cała witryna była monochromatyczna. Oznacza to, że na swojej stronie będziesz używać tylko różnych odcieni tego samego koloru.

Brightscout pokazuje, jak można używać różnych odcieni zieleni na tej samej stronie. Mimo że wszystko jest w przeważającej części zielone, użycie zarówno jasnych, jak i ciemnych odcieni zapobiega wyprostowaniu strony.

7. Akcent

Odwiedź Frakton

Kolory akcentu odnoszą się do kolorów używanych do podkreślenia ważnych elementów. Te kolory są używane oszczędnie, a niektóre strony internetowe używają koloru marki jako koloru akcentującego.

Na przykład Frakton używa tu głównie czarno-białej palety kolorów z żółtymi kropkami. Czarno-biały schemat pomaga zwrócić uwagę na żółte pasemka, więc kolor akcentu jest używany w przypadku przycisków, wyróżnionych tekstów i nagłówków.

8. Kontrastujące kolory

Odwiedź Turner Dairy Farms

Niektóre strony internetowe lubią stosować dwa kontrastujące kolory, aby uzyskać imponujący efekt wizualny. Te kolory zwykle znajdują się na przeciwległych końcach koła kolorów.

Firma Turner Dairy wykorzystuje kolory czerwony i niebieski do zestawiania swoich produktów mlecznych z produktami niemlecznymi. Utrzymują ten kontrast w całej witrynie. Przyciski i nagłówki są przeważnie na czerwono, a elementy wizualne na niebiesko. Używają również białego tła dla czytelności.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego schematu kolorów nie polega tylko na połączeniu pięknych kolorów. Chodzi o wybranie takiego, który będzie odpowiedni dla Twojej marki, odbiorców i zaangażowania użytkowników.

Jeśli chcesz bezproblemowo znaleźć dobrą paletę, skorzystaj z generatorów kolorów. Wybierz te, które będą Twoimi dominującymi, drugorzędnymi i kolorami tła. Musisz także pomyśleć o tym, jak każdy kolor powinien być umieszczony w Twojej witrynie.

Chociaż wymieniłem tylko 8 schematów kolorów, istnieje wiele kombinacji kolorów, które możesz wypróbować na swojej stronie WordPress. Nie bój się eksperymentować i powodzenia.

Simon Dwight Keller to przedsiębiorca zajmujący się marketingiem cyfrowym, który chce przyciągnąć mnóstwo ruchu do Twojej witryny za pomocą kreatywnych i przekonujących treści. Po trzech latach ciężkiej pracy jako freelancer postanowił przenieść swoje usługi na wyższy poziom, współtworzył firmę PRable zajmującą się marketingiem cyfrowym. W końcu Simon poczuł, że aby osiągnąć więcej, musiał założyć własną firmę – SDK Marketing. Ze swoim niewielkim, choć profesjonalnym zespołem, jest gotowy podjąć nowe wyzwania, zwiększyć ruch i zwiększyć przychody. Oprócz pasji do SEO, interesuje go także hokej na lodzie i podróże. Połącz się z Simonem LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map