Rozwijaj swoją firmę: musisz rozwinąć swoją działalność online

Często sposób, w jaki ludzie przeglądają strony internetowe i firmy, jest rozłączny. Jedną z tendencji, którą zauważyłem, jest traktowanie strony internetowej jako jednego z możliwych do odłączenia elementów firmy, podczas gdy w rzeczywistości jest to o wiele więcej.


Witryna powinna co najmniej stanowić rozszerzenie działalności firmy, pomagając dotrzeć do bazy klientów, która nie jest łatwo dostępna dla większości sklepów fizycznych. Jeśli dobrze zarządzasz witryną, może ona nie tylko przejąć sklep fizyczny jako źródło dochodu, ale także zmniejszyć całkowity koszt..

Podejście do całej witryny jako samodzielnego podmiotu biznesowego jest dobrym sposobem na przejście we właściwym kierunku. Dzisiaj przedstawię Wam krótki zarys tego, jak działa to podejście i co należy zrobić, aby to zrobić.

1. Uzyskaj własną domenę

Umieszczenie witryny w bezpłatnej domenie to najgorsza decyzja biznesowa, jaką możesz kiedykolwiek podjąć. Kliknij, aby tweetować

Umieszczenie witryny w bezpłatnej domenie – takiej jak mysaloon.wix.com, to najgorsza decyzja biznesowa, jaką możesz kiedykolwiek podjąć. Osoby, które prowadzą witryny firmowe w bezpłatnej domenie, należą do tych kategorii w mojej książce:

 • nowicjusz lub
 • tani skate lub
 • oszust prowadzący operację „noc po nocy” lub
 • połączenie wszystkich trzech powyższych.

… Co pomyślałem trzy razy, zanim kupiłem coś od nich.

Nazwy domen są tanie. Domena .com lub .net kosztuje 10 – 20 USD rocznie. Darmowe domeny przeznaczone są dla projektów szkolnych, organizacji non-profit i hobbystów. Jeśli rozwijasz swoją działalność online, upewnij się, że robisz to, co zrobiłaby każda legalna firma – idź do rejestratora domen (tj. NameCheap) i kup domenę, która pasuje do Twojej marki.

Ceny domen w NameCheap (zrzut ekranu z kwietnia 2019 r.).

2. Hostuj swoją witrynę na niezawodnym serwerze internetowym

Posiadanie własnej nazwy domeny to połowa równania. Druga połowa to hosting na niezawodnym serwerze internetowym.

Twoja strona musi być dostępna 24 × 7, aby odwiedzający mogli się z Tobą skontaktować, kiedy tylko chcą. Dla tych, którzy zaczynają od nowa, wybierz hosting, który oferuje co najmniej 99,9% gwarancji nieprzerwanej pracy i dobrą wydajność. Dla tych, którzy już działają na istniejącej stronie internetowej, regularnie monitoruj czas działania swojej witryny. Nie toleruj dostawców hostingu, którzy często upadają. Zrób dużo hałasu dla wsparcia, aby przenieśli cię na stabilny serwer lub w razie potrzeby przestawili się na inną firmę hostingową.

Jeśli szukasz niezawodnego hosta internetowego, oto lista firm hostingowych, które polecam.

Na tej stronie, którą czytasz (BuildThis.io) – hostuję ją na SiteGround. Ich czas pracy był stały jak skała. Witryna, którą właśnie czytasz, jest hostowana na SiteGround, a ja przez ostatnie lata ściśle monitorowałem jej czas działania. Oto zrzut ekranu rekordu czasu pracy BuildThis.io w przeszłości.

Zrzut ekranu 15 lipca 2019 r. – 100% czasu nieprzerwanej pracy przez ostatnie 7 dni. Dowiedz się więcej o SiteGround w mojej recenzji.

3. Wdróż HTTPS

Jak działa SSL.

Połączenie HTTPS szyfruje wszelkie dane przesyłane między komputerem użytkownika a witryną. Chroni wrażliwe dane użytkowników (takie jak numery kart kredytowych i dane logowania) i zapewnia poczucie bezpieczeństwa (Google Chrome oznaczył teraz strony internetowe bez HTTPS jako „niezabezpieczone”).

Aby wdrożyć HTTPS, potrzebujesz certyfikatu SSL.

Współużytkowany certyfikat SSL jest bezpłatny i zwykle zapewnia go większość firm hostingowych. Możesz też uzyskać bezpłatny certyfikat SSL w Let’s Encrypt i ręcznie zainstalować go na swojej stronie. W przypadku większości małych firm wystarczy współdzielony bezpłatny SSL

Dedykowany certyfikat SSL jest zwykle zalecany do obsługi płatności użytkowników w witrynie. Istnieją trzy rodzaje dedykowanego certyfikatu SSL – Domain Validated (DV), Organizational Validated (OV) i Extended Validated (EV). DV, najbardziej podstawowy certyfikat SSL, kosztuje około 20 – 30 USD rocznie; podczas gdy minimalne koszty OV i EV wynoszą odpowiednio około 60 USD rocznie i 150 USD rocznie.

Pomimo typów sprawdzania poprawności wszystkie certyfikaty mają ten sam poziom szyfrowania danych. Jedyną różnicą jest pewność tożsamości firmy stojącej za witryną.

 • Aby dowiedzieć się więcej o SSL i jego implementacji, przeczytaj nasz przewodnik SSL tutaj.
 • Aby kupić dedykowany certyfikat SSL, odwiedź SSL.com.

4. Zoptymalizuj szybkość witryny

Jednosekundowe opóźnienie w ładowaniu strony może spowodować 7% utratę konwersji klientów.

Szybkość witryny odgrywa integralną rolę w witrynie, a nie tylko szybkie ładowanie. Google na przykład szereguje witryny, które ładują się szybciej, niż te, które tego nie robią. A zdobycie wysokiej pozycji w Google z pewnością pomoże Twojej witrynie przyciągnąć większy ruch i sprzedaż.

Dodaj do tego, badania wykazały, że 40% osób porzuci Twoją witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy. Wyobraź sobie utratę 40% swojej firmy tylko dlatego, że nie zoptymalizowałeś szybkości witryny. To duża część potencjalnej sprzedaży!

Bez wchodzenia w szczegóły techniczne, poniżej możesz zrobić, aby przyspieszyć swoją stronę.

Więcej wskazówek dotyczących optymalizacji witryny tutaj.

Na poziomie serwera

Na poziomie strony internetowej

 • Buforuj swoją witrynę
 • Dodaj wygasa nagłówki, aby wykorzystać buforowanie przeglądarki
 • Unikaj używania zdjęć o zbyt dużych rozmiarach
 • Kompresuj swoje zdjęcia
 • Zbuduj swoją stronę na PHP7
 • Użyć Akcelerator PHP
 • Uniemożliwiaj innym linkowanie twoich zdjęć
 • Napraw wszystkie zepsute linki w swojej witrynie
 • Zminimalizuj pliki Javascript i CSS

Wskazówka – skorzystaj z Google PageSpeed ​​Insights, aby przeanalizować szybkość strony internetowej i uzyskać przydatne sugestie dotyczące optymalizacji.

5. Dodaj śledzenie strony i ustaw cele strony

Twoja firma stawia sobie za cel ciągłe doskonalenie i rozwój.

To samo dotyczy celów Twojej witryny.

Dane są kluczowe, gdy próbujesz śledzić postępy i poprawić wydajność swojej witryny biznesowej. Korzystając z odpowiednich danych, możesz dostosować swoją stronę internetową do zachowania i potrzeb użytkownika.
Tutaj przydają się narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics (GA). GA jest darmowy, niezwykle potężny i używane przez ponad 40% wszystkich znanych stron internetowych na całym świecie. Aby zainstalować GA i rozpocząć śledzenie danych witryny, przeczytaj ten dokument Google.

Przykład – zrzut ekranu z Google Analytics.

Aby rozszyfrować olbrzymią ilość danych udostępnianych przez Google Analytics, zalecamy rozpoczęcie od prostych i skupienie się na tych czterech kluczowych danych:

 1. Pozyskane sesje / użytkownicy: Śledzenie liczby sesji / użytkowników w Twojej witrynie to jeden ze sposobów pomiaru wzrostu. W idealnej sytuacji chcesz uzyskać więcej sesji w miarę rozwoju witryny.
 2. Kanały ruchu / polecenia: Dowiedz się, gdzie przychodzi ruch i skoncentruj swoje wysiłki na ważnych platformach.
 3. Współczynnik odrzuceń: Pomaga to zmierzyć jakość treści lub ruchu i informuje, czy podajesz odpowiednie treści, czy kierujesz reklamy do niewłaściwych odbiorców.
 4. Średni czas na stronie: Wiedza o tym, jak długo odwiedzający spędza w Twojej witrynie, może pomóc Ci znaleźć sposoby na poprawę jej lepkości.

Mając na uwadze te dane, możesz zacząć odkrywać i wyznaczać konkretne cele, które pomogą rozwijać Twój biznes. Oto niektóre przykłady celów witryny, które możesz ustawić:

 • Zwiększyć liczbę sesji / użytkowników o 25%
 • Zwiększ średni czas na stronie o 5%
 • Zwiększ odwiedziny z określonych kanałów ruchu o 20%
 • Zmniejsz współczynnik odrzuceń witryny o 10%

6. Dbaj o zadowolenie odwiedzających

Gdy odwiedzający uzyskają dobre wrażenia z Twojej witryny, są zadowoleni.

Kiedy są zadowoleni, częściej pozostają na Twojej stronie, dzielą się twoimi treściami ze znajomymi i wydają pieniądze na produkt / usługę, którą sprzedajesz.

Jak sprawić, by nasi goście byli szczęśliwi?

Istnieje wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby nasza strona internetowa była szczęśliwszym miejscem dla naszych gości.

Po pierwsze – upewnij się, że Twoja strona ładuje się szybko (patrz punkt # 4).

Po drugie, zaprojektuj swoją witrynę dla lepszego UX. Jeśli sprzedajesz produkt przez Internet, upewnij się, że proces realizacji zamówienia jest łatwy i bezpieczny. Usuń wszystkie zakłócenia i użyj wskaźnika postępu podczas realizacji transakcji. Rozważ także zapisanie informacji o wysyłce i fakturowaniu dla swoich klientów na następne zakupy.

Raport przeprowadzony przez Aarona Marcusa z AM + A pokazuje, że poprawa komfortu użytkowania strony internetowej (UX) poprawi następnie Twoje ogólne przychody. Marcus przeprowadził studia przypadków na wielu firmach i wykazał wyraźną korelację między dobrym UX a zdrowymi przychodami z biznesu.

Element doświadczenia użytkownika (źródło).

Studium przypadku nr 1 

Obecność IBM w sieci tradycyjnie składa się z trudnego w nawigacji labiryntu różnych podstron, ale przeprojektowanie uczyniło go bardziej spójnym i przyjaznym dla użytkownika. Według IBM ogromny wysiłek przeprojektowania szybko przyniósł dywidendy. Firma powiedziała w miesiącach po ponownym uruchomieniu w lutym 1999 r., Że ruch do sklepu internetowego Sklep IBM wzrósł o 120%, a sprzedaż wzrosła o 400% (źródło).

Studium przypadku nr 2

Staples.com stwierdził, że kluczem do sukcesu online i zwiększenia udziału w rynku było uczynienie swojej witryny e-commerce możliwie jak najbardziej użyteczną. Staples.com spędził setki godzin na ocenie środowiska pracy użytkowników, potrzeb w zakresie wspomagania decyzji oraz tendencji podczas przeglądania i kupowania produktów biurowych i usług dla małych firm przez Internet. Metody obejmowały zbieranie danych, oceny heurystyczne i testy użyteczności (źródło).

7. Dodaj dowód społecznościowy na swojej stronie internetowej

Przykład – silny dowód społecznościowy wyświetlany na stronie sukcesu klienta Drift (źródło).

Oryginalne referencje zwiększają wiarygodność sprzedawanych produktów lub usług. I ludzie robią zakupy w oparciu o recenzje online.

Trzy rzeczy, które możesz zrobić:

 1. Wyślij ankietę do swoich klientów. Rozważ wysłanie im kuponu lub darmowego prezentu, aby zachęcić do odpowiedzi.
 2. Zachęcaj klientów do dzielenia się opiniami na temat platform mediów społecznościowych. Użyj hashtagów, aby śledzić odpowiedzi klientów na Twoje produkty.
 3. Wyślij swoje produkty lub zaoferuj bezpłatny okres próbny blogerom lub osobom wpływającym z mediów społecznościowych i poproś ich o sprawdzenie Twoich produktów / usług.

Dodaj te opinie i recenzje do swojej witryny.

Skorzystaj ze swojej strony About

Strona „O nas” jest prawdopodobnie drugą najważniejszą stroną w Twojej witrynie, która jest często pomijana. Widzisz, skuteczna strona „O nas” może służyć jako „strona sprzedaży”, jeśli zostanie wykonana prawidłowo.

Jeśli masz stronę „O nas”, która przemawia do użytkowników i określa Twoją markę jako godną zaufania i przystępną, wtedy ten użytkownik jest bardziej skłonny do prowadzenia interesów z Tobą.

Ale co stanowi dobrą stronę „O nas”? Nie ma sztywnych zasad, których musisz przestrzegać, ale na początek muszą odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Kim jesteś?
 • Dlaczego powinni wybrać Ciebie niż kogoś innego
 • Co robisz?
 • Kiedy zacząłeś?
 • Jak to zrobiłeś?

To powinno dać dobry początek. Następnie chodzi o zaprojektowanie strony pasującej do Twojego rynku. Ponownie nie ma twardych zasad, których można przestrzegać, i możesz spróbować eksperymentować z projektem, aby dopasować go do marki.

Oto przykład dobrej strony „O nas” autorstwa Canva:

Zrzut ekranu strony Canva About Us.

8. Optymalizuj pod kątem wyższych pozycji wyszukiwania (SEO)

Według organicznych wyszukiwań stanowi około jedną trzecią ruchu w witrynie firmy Badanie Hubspot.

Ponad 90% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki.

Optymalizacja witryny pod kątem wyższego rankingu wyszukiwania – zwłaszcza ranking Google, nie jest już opcją.

Aby opisać wszystko na temat SEO w tym artykule, byłoby zbyt wiele informacji, więc skupię się na trzech najważniejszych rzeczach, które musisz zrobić.

Treść / zamiar

Twórz przydatne treści, które pasują do twoich zamiarów odbiorców. Użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę z jakiegoś powodu – niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać informacje, porównać produkt lub dokonać zakupu. Twoja witryna powinna skutecznie i wydajnie służyć celom odbiorców docelowych, do których należą:

 • Wyczyść wezwanie do działania (CTA) dla strony komercyjnej,
 • Lista numerowana przedstawiająca procedury krok po kroku,
 • Wyczyść nagłówki, aby ułatwić czytanie w Internecie,
 • Łatwe do zrozumienia diagramy i grafika w celu wyraźnego przedstawienia informacji.

Linki wychodzące / przychodzące

Linki, zarówno przychodzące, jak i wychodzące, były jednym z kluczowych czynników wykorzystywanych przez wyszukiwarki do pozycjonowania stron internetowych. Uzyskaj linki z odpowiednich zaufanych stron w naturalny sposób; link do innych zaufanych źródeł z Twojej witryny, gdy jest to właściwe.

SEO na stronie

Uwzględnij powiązane słowa kluczowe w tytule strony i podtytułach (

,

), używaj opisowych tekstów alternatywnych dla wszystkich obrazów, używaj znaczników schematu, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć twoją treść, często linkować do ważnych stron oraz usuwać lub konsolidować strony ze zduplikowanymi treściami.

9. Bądź obecny w sieciach społecznościowych

Jest 2020, nie musisz mi mówić, że media społecznościowe odgrywają ważną rolę w strategii marketingowej firmy.

Ponieważ prawie 3,5 miliarda aktywnych użytkowników korzysta z mediów społecznościowych, ważne jest, abyś był aktywny w mediach społecznościowych na platformach odpowiednich dla docelowej grupy odbiorców.

Korzyści z używania mediów społecznościowych do budowania marki są niezaprzeczalne. Biorąc pod uwagę, że 60% użytkowników Instagrama odkrywa nowe produkty na platformie, media społecznościowe to naturalne miejsce do docierania do nowych i wysoce ukierunkowanych potencjalnych klientów.

Chociaż możesz założyć konto na każdej dostępnej platformie mediów społecznościowych, o wiele mądrzej jest skupić się na miejscach, w których Twoje kluczowe dane demograficzne są zwykle aktywne.

Na przykład, jeśli kierujesz reklamy do młodszych odbiorców, musisz mieć konta na popularnych platformach, takich jak SnapChat i Instagram. FaceBook doskonale nadaje się do kierowania na starsze dane demograficzne, podczas gdy LinkedIn koncentruje się przede wszystkim na pracujących profesjonalistach.

Oto przykład dobrze wykonanych mediów społecznościowych:

Strona Lauren, SincerelyLauren.com, skutecznie integruje się ze swoją stroną w mediach społecznościowych.

Blogerka Mom, Lauren, skupia się na budowaniu swoich obserwacji na Instagramie ze swojej strony głównej – Instagram jest właściwym miejscem, w którym Lauren koncentruje się na „rodzicielskim stylu”, a dominującą płcią na Instagramie są kobiety.

10. Zbuduj listę e-mail

Wskazówka dotycząca marketingu e-mailowego – podziel subskrybentów na różne grupy, aby osobno wysyłać określone treści, które są dla nich najbardziej odpowiednie. Kliknij, aby tweetować

E-mail marketing może być skutecznym sposobem na zwiększenie przychodów i zysków firmy.

Szacowany zwrot z inwestycji (ROI) w e-mailu wynosi 3,800%, co oznacza, że ​​średnio każdy dolar zainwestowany w e-mail marketing uzyskuje zwrot w wysokości 38 USD. Oprócz samej perspektywy finansowej istnieje wiele innych korzystnych aspektów marketingu e-mailowego, takich jak:

 • Rozszerzony zasięg: Odwiedzający witrynę przychodzą i odchodzą, ale kiedy już ich nie ma, wielu nigdy nie wraca. Gromadząc informacje e-mail od użytkowników, będziesz mógł do nich ponownie dotrzeć w przyszłości. Za pomocą listy e-mailowej wysyłasz całą listę cennych treści, których w przeciwnym razie mogliby przegapić. Możesz również zyskać dodatkowy ruch, gdy niektórzy zdecydują się skorzystać z linków z powrotem do Twojej witryny na podstawie wysłanych do nich informacji.
 • Zwiększyć sprzedaż: Zaobserwowano, że konwersje e-mail przewyższają ruch związany z wyszukiwaniem społecznościowym i organicznym. W rzeczywistości statystyki pokazują, że ogólny współczynnik zaangażowania w mediach społecznościowych wynosi zaledwie 0,58% w porównaniu z 3,71% współczynnikiem klikalności (CTR) dla wiadomości e-mail.
 • Dostosuj swoje operacje: Ponieważ e-mail marketing opiera się na statystykach, możliwe jest gromadzenie tych danych i ich analiza. Informacje te można następnie wykorzystać do dalszego ulepszenia kampanii e-mailowych w celu zwiększenia skuteczności. Na przykład dowiedz się o polubieniach, niechęciach i zainteresowaniach Twojej bazy użytkowników i prześlij im odpowiednie materiały.

„Lista e-mail Unbounce jest największym atutem, jaki mamy, aby prowadzić nowe przejęcia”. – Corey Dilley, Marketing Manager w Unbounce (źródło).

Aby zbierać e-maile gości

 • Zarejestruj się, aby skorzystać z usługi e-mail marketingu, aby pomóc w tworzeniu kampanii e-mail i zarządzaniu nią. Oto lista polecanych przez nas usług marketingu e-mailowego.
 • Upewnij się, że coś w tym jest dla użytkowników – rozdawaj produkty wiedzy, bezpłatne kupony i najnowsze wiadomości o produktach (które są dla nich przydatne) w zamian za ich e-maile.
 • Uruchom reklamy remarketingowe na Facebooku, aby połączyć się z istniejącymi użytkownikami witryny.
 • Użyj „halo baru” lub wyskakujących okienek na stronie, aby zachęcić do subskrypcji e-mail.

Aby utrzymać aktywną listę e-mail

 • Podziel subskrybentów na różne grupy, aby osobno wysyłać określone treści, które są dla nich najbardziej odpowiednie.
 • Oferuj wielką wartość w e-mailach (np. Przydatne treści, zniżki na produkty itp.).
 • Proste poprawki, takie jak adresowanie ich imionami i nazwiskami, mogą sprawić, że e-maile będą bardziej osobiste.
 • Zmaksymalizuj swoje zaangażowanie, mierząc czas wiadomości e-mail za pomocą trzech głównych miejsc: rano, wczesnym popołudniem lub wieczorem.
 • Twórz wiersze tematów, które zachęcą czytelników do otwarcia Twojej wiadomości. Nie bój się wykazać kreatywnością i spróbować czegoś nowego.

11. Przestrzegaj zasad i przepisów

Podobnie jak prowadzenie zwykłego biznesu, istnieją zasady i przepisy dotyczące prowadzenia strony internetowej takiej jak firma. I podobnie jak prowadzenie firmy, musisz mieć pod ręką jakąś formę rachunkowości.

Niektóre z tych tematów mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale dla Ciebie, jako firmy i właściciela witryny, zdecydowanie ważne jest, aby je poznać i zrozumieć.

Trzymaj rachunkowość pod kontrolą

Jednym z ważnych aspektów, który większość przedsiębiorców pomija w biznesie internetowym, są finanse. Kiedy Twoja witryna i Twoja firma zaczną się powiększać, dobrym pomysłem jest mieć pod ręką dobrego księgowego, aby upewnić się, że finanse Twojej witryny są zdrowe.

Gdy prowadzisz firmę internetową, która jest na bieżąco z najlepszymi praktykami w zakresie rachunkowości, pomoże to Twojej firmie rozwijać się finansowo i być może zapewni większe możliwości ekspansji.
Ale od czego zacząć?

Cóż, jeśli nadal jesteś małą firmą, najlepiej jest po prostu zatrudnić niezależnego księgowego na podstawie umowy, aby od czasu do czasu zajmować się wszystkimi finansami. Jeśli będziesz mieć coś większego, będziesz musiał skorzystać z pełnej agencji księgowej, aby śledzić swoje finanse.

 • Możesz zdecydować się na pakiet oprogramowania księgowego, takiego jak QuickBooks do obsługi swoich finansów. Niektóre funkcje oferowane przez QuickBooks obejmują lokalne aplikacje księgowe, funkcje płacowe, a nawet zarządzanie rachunkami.
 • Jeśli chcesz tylko przygotować prostą fakturę, możesz poszukać bezpłatnych szablonów faktur, takich jak Invoiceto.me lub Generator faktur.

Zrozumienie RODO

RODO oznacza Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Zasadniczo jest to prawo określające, w jaki sposób dane osobowe powinny być gromadzone, wykorzystywane, chronione lub obsługiwane. Chociaż zasadniczo koncentruje się na UE, może wpływać na każdą organizację, która również nie ma siedziby w UE.

Osoby, które zostaną uznane za niezgodne z wymogami RODO, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 4% rocznych globalnych przychodów firmy lub 20 mln EUR (w zależności od tego, która wartość jest wyższa).

Jeśli mieszkasz w UE lub zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą w UE, zalecamy, aby Twoja witryna była zgodna z RODO, aby uniknąć kary pieniężnej..

Znaczenie wyłączenia odpowiedzialności & Polityka prywatności

Ponieważ UE czyni RODO wymogiem, zrzeczenie się odpowiedzialności lub polityka prywatności stają się koniecznością dla każdego przedsiębiorcy lub firmy, która zakłada stronę internetową. Zasadniczo polityka prywatności powinna ujawniać, jakie dane osobowe gromadzisz od użytkownika oraz w jaki sposób zamierzasz je wykorzystać i zachować prywatność.

W niektórych krajach wymagana jest polityka prywatności zgodnie z prawem, a w innych przypadkach może być wymagana przez usługi stron trzecich, takie jak Google Adsense lub podmioty stowarzyszone Amazon. Tak czy inaczej, dobrze jest mieć jeden na swoim miejscu.

Idealnie byłoby, gdybyś współpracował ze swoim programistą w celu opracowania internetowego systemu plików cookie i udał się do prawnika w celu opracowania polityki prywatności zgodnej ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Jeśli jednak nie masz czasu i budżetu, iubenda jest niedrogą alternatywą.

12. Zatrudnij ludzi do zwiększenia skali

Gdy Twoja witryna się powiększy, być może nadszedł czas, aby rozważyć zatrudnienie ludzi do wykonania określonych zadań lub funkcji.

Załóżmy, że prowadzisz bloga w witrynie firmy. Gdy blog się powiększa, może być trudniej tworzyć treści bardziej konsekwentnie, ponieważ konieczne może być żonglowanie innymi zadaniami, takimi jak tworzenie nowych postów na blogach i nawiązywanie kontaktów z innymi blogerami.

Tutaj przydadzą się freelancerzy lub osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin. Przekazywanie zadań innym osobom pozwoli Ci skupić się na większych i ważniejszych zadaniach.

Platformy takie jak Upwork, Freelancer.com, a nawet Fiverr sprawiają, że łatwiej niż kiedykolwiek możesz zatrudniać ludzi na czas określony lub na zasadzie projekt po projekcie. Oczywiście, koszty zatrudnienia freelancera są różne a czasem lepiej może po prostu poszerzyć swój strój i zatrudnić stały personel. Jeśli chcesz zatrudnić stałego personelu, strony takie jak Monster.com lub CareerBuilder.com są popularną opcją dla mniejszych firm. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu opublikować ogłoszenie o pracę lub wyszukać CV na platformie.

Oczywiście niektóre obawy związane z zatrudnianiem ludzi polegają na tym, że są dla ciebie większe koszty ogólne. Jeśli prowadzisz małą firmę, być może będziesz musiał zarządzać personelem i mieć mniej czasu na skupienie się na swojej działalności.

Przykład – Freelancerzy można znaleźć w Fiverr

Fiverr to zasób, który pozwala przeglądać pule freelancerów pod kątem wszystkiego, od tworzenia treści po wsparcie w mediach społecznościowych.

Pozwalają freelancerom tworzyć oferty, które następnie możesz wybrać. Alternatywnie możesz stworzyć ofertę pracy (opublikować „zapytanie”), której potrzebujesz, i pozwolić freiverowi Fiverr na licytowanie jej. Za każdą transakcję Fiverr zastosuje obniżkę w postaci opłaty, która zostanie naliczona do ostatecznej ceny. Opłata zależy od wartości transakcji. Ze względu na system reputacji freelancerzy Fiverr mogą być agresywni w próbach spełnienia wymagań stanowiska.

autorzy strony

Wiele talentów programistycznych i technicznych – zatrudnij niezależnych programistów internetowych, aby zoptymalizować, zarządzać, a nawet dodać nową funkcjonalność do swojej witryny (zobacz tutaj na żywo).

Pisarze

pisarzyFiverr talenty w treści witryny – zatrudniaj niezależnych pisarzy, aby tworzyć nowe treści dla swojej witryny (zobacz tutaj na żywo).

13. Sprzedaj swoją stronę internetową (wyjście!)

W pewnym momencie możesz rozważyć sprzedaż witryny po jej zbudowaniu.

Gdy Twoja witryna zacznie się powiększać i stanie się cennym zasobem, możesz ją sprzedać innym osobom, tak jak w sklepie fizycznym.

Sprzedaż Twojej witryny może być na dwa sposoby:

 1. Pojawia się inna firma lub firma zainteresowana zakupem Twojej witryny.
 2. Sprzedajesz go na stronach aukcyjnych osobom, które chcą kupić Twoją witrynę.

Opcja A może nie być wykonalna dla większości właścicieli witryn, ale zdecydowanie możesz zbadać opcję B. Rynek online, taki jak Flippa i BuySellWebsite w szczególności dotyczy kupowania i sprzedawania stron internetowych.

Jeśli Twoja witryna zacznie przyciągać przyzwoity ruch, powiedzmy, że około 20 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, możesz z łatwością sprzedać ją na Flippie nawet za 7 000 USD! Jeśli chcesz zrezygnować z witryny, sprzedaż ich na stronach aukcyjnych jest zdecydowanie realną opcją.

Przykład z życia: strona internetowa ze średnio 18 790 niepowtarzalnymi odwiedzinami miesięcznie sprzedawana za 7000 $ w Flippa (źródło).

Wniosek

Dzięki erze cyfrowej obecność w Internecie nie jest już opcjonalnym dodatkiem, ale bardzo realną koniecznością. Kroki, które tu opisałem, powinny dać ci dobry pogląd na ogromny potencjał, jaki reprezentuje twoja strona.

Jedynym pytaniem, które powinno pozostać po przeczytaniu tego przewodnika, jest rola, jaką ma odgrywać strona internetowa w sukcesie firmy. Czy szukasz wsparcia dla swojej głównej firmy, czy też chcesz posunąć się na dystans i wykorzystać ją do maksimum?

Podoba ci się ten artykuł? Wspieraj nas dzieląc się

13 rzeczy do zrobienia, aby rozwinąć swoją działalność online Kliknij, aby ćwierkać

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map