Prosty content marketing: 5 prostych kroków do sukcesu

Często zadaje mi się mnóstwo pytań związanych z content marketingiem. Z mojego doświadczenia nauczyłem się, że ludzie mają wiele wątpliwości co do content marketingu.


Dziś w tym przewodniku przedstawię wam sztuczki content marketingu, które faktycznie działają. Wystarczy 5 prostych kroków, aby strategia content marketingu była skuteczna.

Przez całą moją karierę często słyszałem ludzi zasmuconych faktem, że nie mają wystarczającej liczby potencjalnych klientów. Wielu z nich martwi się nawet nieosiągnięciem pożądanych rezultatów.

Głównym problemem, którego ci brakuje, jest brak strategii. Właśnie tworzenie obecności online a wycofywanie treści nie wystarczy, jeśli nie masz popartej pełną strategią. Nie możesz oczekiwać, że osiągniesz wyniki dzięki treściom niekierowanym.

Aby odnieść sukces w content marketingu, musisz najpierw określić swoje cele, a następnie stworzyć strategię.

Bez dalszej zwłoki zróbmy teraz strategię marketingu treści za pomocą poniższych wskazówek.

Co to jest content marketing?

Zanim przejdziemy do kolejnych kroków, przyjrzyjmy się definicji content marketingu. Aby planować z wyprzedzeniem, musisz najpierw wiedzieć, czym jest content marketing.

Marketing treści polega przede wszystkim na tworzeniu wysokiej jakości treści skierowanych do określonej grupy odbiorców. Obejmuje regularne i częste publikowanie treści, które edukują, inspirują i zabawiają czytelników lub klientów.

Główną częścią content marketingu jest przekształcanie nieznajomych w klientów. Tutaj potrzebujesz pełnego planu marketingu treści. Jeśli martwisz się, że potrzebujesz ogromnej ilości zasobów, nie rób tego. Możesz nawet osiągnąć swoje cele mały zespół lub nawet jako solopreneur.

Mam mały zespół 5 osób i jesteśmy żywym dowodem na to, że content marketing nie potrzebuje wielu zasobów. Dzięki naszej ciężkiej pracy byliśmy w stanie ulepszyć nasze Marketing cyfrowy.

Tworzymy głównie zabawne posty na blogach i reklamy na Facebooku. Naszym głównym celem jest dostarczanie klientom wysokiej jakości treści wizualnych.

Poniżej znajduje się przykład treści wizualnej, którą stworzyliśmy jakiś czas temu:

przykłady content marketingu

A ponieważ było tak dobrze, podzielił się tym Larry Kim.

Nie jest zły.

Jeszcze jedna rzecz to mieć skuteczną strategię SEO. Nie możesz stworzyć strategii content marketingu bez skupienia się na swoim cyfrowa strategia marketingowa i SEO.

Jeśli możesz wiedzieć, oba działają razem. Powiedziawszy to, przejdźmy teraz do ostatecznego przewodnika po strategii content marketingu.

Co to jest content marketing? Oto proces tworzenia planu marketingu treści. Powiedz przyjacielowi

Proces tworzenia planu marketingu treści

Dla Twojej wygody przygotowałem przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci stworzyć skuteczną strategię marketingu treści. Posiadanie pełnej strategii oznacza, że ​​możesz nawet poprawić ranking swojej witryny.

Poniżej wymieniłem 5 prostych kroków, na które należy zwrócić uwagę. W końcu skupienie się na cyfrowej strategii marketingowej przyniesie Ci dobre zyski.

Oto kroki, które musisz wykonać:

1. Badanie słów kluczowych

Jeśli jesteś w polu treści, musisz już znać znaczenie słów kluczowych. Treści są zawsze tworzone wokół określonej grupy słów lub zwrotów.

Ale głównym pytaniem jest to, skąd wiesz, nad którym słowem kluczowym lub wyrażeniem chcesz pracować?

To właśnie musisz zrobić badania słów kluczowych.

Badanie słów kluczowych jest niewątpliwie najważniejszym krokiem w tworzeniu wysokiej jakości treści. Dlatego nie można w żaden sposób zaniedbać takiej potrzeby.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć słowa kluczowe lub frazy, które mogą zainteresować twoją grupę docelową. Właśnie to przyspieszy cały proces tworzenia treści.

Zacząłem myśleć o słowach kluczowych związanych z moją niszą i chcę, żebyś zrobił to samo.

Teraz musisz umieścić słowa kluczowe w dowolnym narzędziu do badania słów kluczowych i uzyskać listę słów kluczowych, nad którymi możesz pracować. To powinno być dla ciebie łatwe.

Oto przykład:

Wprowadź szerokie słowo kluczowe na pasku narzędzi sugestii i kliknij przycisk Wyszukaj. Jako przykładu użyjmy „jak zarabiać pieniądze”:

Ubersuggest - Narzędzie do badania słów kluczowych w marketingu treściIdź do Ubersuggest > Wyszukaj „Zarabiaj online”.

Oto wyniki:

Uzyskaj propozycje słów kluczowych.

W sumie mam do wyboru około 6 słów kluczowych.

Fantastyczny!

Ponadto jedną z moich ulubionych strategii badań słów kluczowych jest szpiegowanie moich konkurentów. Mam na myśli to, że możesz także sprawdzić słowa kluczowe i frazy używane przez twoich rywali.

Możesz użyć artykułów o najwyższej skuteczności konkurencji i uzyskać listę potrzebnych słów kluczowych.

2. Utwórz treść

Teraz, gdy wiesz, jak wykopać słowa kluczowe i masz już listę słów kluczowych, na które warto kierować reklamy, nadszedł czas na tworzenie treści.

Tworzenie treści polega na zachowaniu równowagi między jakością a szybkością produkcji. Niestety, nie będę w stanie ci w tym bardzo pomóc. To zależy od Twojej kreatywności i umiejętności produkować wysokiej jakości treści.

Mogę jednak podać kilka wskazówek, dzięki którym możesz tworzyć wysokiej jakości treści.

Powiedzmy, że masz zamiar napisać pouczający eBook dla swojej witryny. Możesz przeszukać ten temat w Internecie i dowiedzieć się, jakie tematy mogą być zawarte w książce cyfrowej. Oto kilka przydatnych porad i wskazówek, które śledzę.

Możesz zastosować tę sztuczkę do każdego rodzaju treści, które piszesz. Nie zawsze musi to być książka cyfrowa lub post na blogu. Może to być dowolny tekst, który pojawia się w Twojej witrynie.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tworzenie wysokiej jakości treści nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużo czasu i poświęcenia na tworzenie treści dla docelowych odbiorców.

Musisz także mieć na oku lista kontrolna Twojej strategii SEO. W końcu treść jest niczym bez skutecznego planu SEO.

3. Promuj swoje treści

Po utworzeniu treści promocja jest najważniejszym krokiem, na który należy zwrócić uwagę.

Promowanie treści może być najbardziej gorączkową częścią procesu marketingu treści.

Jaka jest wartość twoich treści, jeśli nie są odczytywane ani przeglądane przez żadne?

Moim zdaniem optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to najlepszy sposób na promocję treści.

Jaki jest nasz główny cel tutaj? Oczywiście, aby uzyskać więcej oczu na twoich treściach. Gdy treść jest zoptymalizowana pod kątem SEO, nie musisz już jej promować. Ludzie naturalnie mogą to zobaczyć, kiedy go szukają.

Oto dobry przykład:

Najpierw wprowadź docelowe słowo kluczowe swojej strony w Grafice Google.

Następnie sprawdź słowa i frazy, które pojawiają się nad wynikami obrazu.

wybierz właściwe słowa kluczowe dla swojego content marketingu

Następnie rozwiń treść, dodając powyższe wyniki jako podtematy. Naturalnie mieszaj odpowiednie słowa kluczowe lub wyrażenia z treścią. A kiedy Google zobaczy na stronie podtemat, o wiele bardziej prawdopodobne, że uzna to za wyczerpujące i możesz spodziewać się wyższych pozycji w rankingu i większego ruchu od Google.

Najlepsze jest to, że są to tematy, które zainteresują osoby. Jeśli umieścisz je w swoich treściach, zwiększy to wartość Twojej firmy lub startupów.

Biorąc pod uwagę naturę SEO, można powiedzieć, że jest to taktyka długoterminowa. Z każdą zawartością możesz nadal otrzymywać pasywne kontakty do potencjalnych klientów.

Inne sposoby promowania treści to inteligentne zmiany przeznaczenia, lista e-mail i płatne reklamy

Pozwól, że opowiem ci także o innych technikach.

Inteligentne zmiany przeznaczenia polega na udostępnianiu treści na platformach mediów społecznościowych. Może to być skuteczna metoda promowania treści online. Aby uzyskać najlepsze wyniki, powinieneś z tym trochę poeksperymentować.

Na przykład:

Zamień zawartość w atrakcyjną Infografikę za pomocą producent infografik.

W dzisiejszych czasach nie musisz być projektantem graficznym, aby stworzyć infografikę. Istnieje wiele narzędzi online, które oferują wbudowane szablony i łatwy edytor przeciągania i upuszczania – co znacznie ułatwia proces tworzenia. Powyższy obrazek to zrzut ekranu z Biblioteka szablonów Venngage.

Ludzie lubią treści wizualne. Według Visualteachingalliance.com, 90% informacji jest przekazywany wizualnie do mózgu.

Ten post od Dailyinfographic.com jest doskonałym przykładem. W tweecie Dailyinfographic zachowuje tekst jako standardowy post na blogu, ale jest prezentowany w znacznie bardziej atrakcyjnym wizualnie formacie.

zamień swoje treści w infografiki

Kolejne to listy e-mail, które są najstarszą sztuczką w książce.

Za każdym razem, gdy tworzysz treść, powinieneś ją wysyłać do osób, które mogą być nią zainteresowane. Może wygenerować dla Ciebie maksymalną liczbę klientów.

A potem zapłaciłeś za reklamy, które są uważane za najszybszy sposób na pozyskiwanie klientów.

Bez względu na to, jak bardzo go nienawidzisz, wiesz, jak ważne są płatne reklamy. Gdy już wiesz, kto jest twoją grupą docelową, płatne reklamy mogą cię zdziwić.

4. Monitoruj swoje wyniki

Tworzenie i promowanie treści nie wystarczy. Musisz także monitorować wyniki. Pomoże Ci to poznać status swoich treści.

Może to być ciężkie zadanie, ale dobrą wiadomością jest to, że możesz skorzystać z wielu sposobów, aby ułatwić sobie zadanie.

Najlepszym sposobem śledzenia wyników jest usługa Google Analytics. Osobiście polegam całkowicie na Google, aby sprawdzać postępy mojej pracy.

Poniżej znajdują się niektóre z ważnych wskaźników, na które należy zwrócić uwagę:

 • ruch drogowy
 • Ranking SERP
 • Strony na wizytę
 • Współczynnik odrzuceń
 • Domain domain

Oprócz Google Analytics dostępne są również narzędzia. Ahrefs to jedno z popularnych narzędzi, których możesz użyć do monitorowania swoich postępów.

użyj narzędzia do śledzenia pozycji, aby śledzić wyniki marketingu treści

Narzędzie ogólnie używa Śledzenie rang aby śledzić ranking słów kluczowych w czasie. Dzięki temu możesz kontrolować ruch słów kluczowych.

Chociaż dostępne są różne narzędzia, niektóre mogą nie być tak skuteczne lub nie mieć wielu funkcji. Ale pozostawiam wam decyzję.

5. Opłucz i powtórz

Mamy nadzieję, że teraz, gdy już zakończyliśmy proces marketingu treści.

Podczas tworzenia treści musisz ustalić priorytety swoich celów biznesowych. Musisz upewnić się, że twoja treść jest w stanie stworzyć wiele pasywnych potencjalnych klientów na dłuższą metę.

Po zakończeniu wszystkich powyższych kroków nadszedł czas, aby zrobić to od nowa. Tak, dobrze słyszałeś! Za każdym razem, gdy tworzysz nowe treści dla swojej firmy, musisz wykonać te same kroki powyżej.

Pomoże to zachować spójność w pracy.

Przeczytaj wskazówki @billachola – 5 prostych kroków do stworzenia planu marketingu treści. Powiedz przyjacielowi

Do Ciebie

Pamiętaj, że content marketing polega na tworzeniu wysokiej jakości treści popartych skuteczną strategią SEO. Jeśli możesz to zrobić, wiesz, że marketing treści jest udany.

Postępuj zgodnie z krokami, o których wspomniałem powyżej, a będziesz dobrze iść. Postępuję tak samo i całkiem dobrze sobie radzę w swojej dziedzinie.

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, udostępnij go, aby pomóc w rozpowszechnianiu wiedzy.

Ten artykuł jest po raz pierwszy napisany przez Billa Acholla i zredagowany przez zespół redakcyjny BuildThis.io. Bill Acholla jest sprzedawcą cyfrowym, który pomaga właścicielom małych firm budować markę poprzez tworzenie i promowanie treści wizualnych. Połącz z włączonym rachunkiem Świergot.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map