Praca z domu: Gdzie znaleźć pracę online i jak zacząć

W przeszłości praca w domu była luksusem, ale dziś przekształciła się w obowiązkową normę. Jednak wśród populacji istnieje inna kategoria ludzi, którzy wybrali karierę całkowicie w domu.


Istnieją oczywiście zarówno zalety, jak i wady pracy w domu, ale aby rzeczywiście odnieść sukces, trzeba się przygotować i zdobyć wiedzę. Jeśli brzmi to jak filiżanka herbaty lub w jakiś sposób potrzebujesz pracy z pracy domowej – czytaj dalej.

Contents

Oto lista potencjalnych możliwości pracy z domu

Celem jest robienie tego, co kochasz i zarabianie w tym samym czasie z domu. Pamiętaj, że wprowadzenie tej zmiany może być niezwykle trudne nie tylko dlatego, że zazwyczaj pracujesz sam, ale będziesz odpowiedzialny za wiele więcej.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na niektóre z bardziej popularnych i popularnych prac, w których możesz pracować z domu i zobacz, co trzeba, aby to osiągnąć.

Uwagi:

 1. Aby dodać trochę wagi tym rolom, dodałem informacje zwrotne od freelancerów i właścicieli firm, którzy pochodzą z różnych środowisk i pracują w różnych miastach na całym świecie.
 2. Wynagrodzenie za pracę jest szacowane na podstawie ostatnich ofert pracy przez pracowników z co najmniej 10 rekordami zatrudnienia w UpWork.

1. Projektant graficzny

Przykład – Icon Finder to bezpłatny rynek, na którym możesz budować swoje portfolio i sprzedawać swoje ikony sztuki online.

Szacowana wypłata: 10 USD – 50 USD za godzinę

Graficy lub każdy inny artysta, który pracuje nad stworzeniem czegoś, co komunikuje się wizualnie, prawdopodobnie najlepiej pasuje do pracy z profilu domowego. Niezależnie od tego, czy tworzysz logo, plakaty lub inną sztukę, zadanie zwykle rozpoczyna się od instrukcji klienta.

Gdy już dostaniesz to, czego potrzebujesz od klientów, cała reszta zależy od ciebie. Od sprzętu po surowce i talenty – to wszystko, co możesz mieć pod ręką w domu.

W rzeczywistości jest wiele sytuacji, w których praca z domu jest naprawdę korzystna, ponieważ oznacza to, że nie musisz codziennie przenosić narzędzi handlu do iz biura. Oczywiście, jak bardzo jest to korzystne, zależy od tego, jakim jesteś artystą.

Jak zacząć, jeśli jesteś początkującym

Jeśli interesuje Cię projektowanie grafiki, możesz zacząć od podjęcia pewnego rodzaju kursu licencjat z projektowania graficznego. Jeśli z jakiegoś powodu jest to niepraktyczne, możesz się uczyć i ćwiczyć samodzielnie.

Jeśli chodzi o sprzęt, przygotuj się na wydanie dużej kwoty na potężny komputer, ewentualnie laptop lub tablet, a także oryginalne kopie oprogramowania do projektowania.

Charles Yarbrough

Charles Yarbrough, Prezes Webhost.pro korzysta z freelancerów w szerokim zakresie zadań, w tym w projektowaniu graficznym. Dla niego niezależni graficy muszą przede wszystkim zapewniać pracę na najwyższym poziomie.

„Czas potrzebny na naprawienie błędów lub znalezienie kogoś nowego do pomocy jest o wiele trudniejszy niż płacenie więcej pieniędzy lub czekanie dłużej. To jest główny powód, dla którego tak bardzo koncentrujemy się na zapewnieniu, że freelancerzy, z którymi współpracujemy, mają przyzwoite osiągnięcia w podobnych pracach ”- mówi Yarbrough.

Victor Thomas

Victor Thomas, zgadza się właściciel firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych Thomasdigital.com. Thomas, mieszkający w San Francisco, uważa, że ​​ważne są udokumentowane sukcesy w podobnych pracach. Dodał jednak, że ważne jest również, aby freelancerzy mogli dobrze zarządzać oczekiwaniami.

„Chciałbym mieć jasny obraz tego, co można i będzie robić, a także tego, co nie jest możliwe. To, a także jasna i stała komunikacja na temat tego, jak się sprawy mają przez całe życie projektu, są ważne – komentuje Thomas.

2. Edytor wideo

Przykład – zlecenia produkcji filmów i nagrań wideo dostępne w HUBie produkcyjnym.

Szacowana wypłata: 20 USD – 120 USD za godzinę

Podobnie jak projektant graficzny, edytory wideo mogą również korzystać z przywileju pracy w domu. Redaktorzy wideo to ci, którzy pracują na surowym materiale wideo, dostosowując go do końcowego, dopracowanego produktu, który jest gotowy do oglądania przez publiczność.

Choć może to brzmieć fajnie, nie jest to również najłatwiejsze na świecie, ponieważ wymaga integracji wielu elementów, takich jak dialog, dźwięk, efekty specjalne i surowe wideo o nieokreślonej jakości.

Jak zacząć, jeśli jesteś nowy

Dla tych, którzy chcą przejść do edycji wideo, możesz zacząć od edukacji związanej z filmem, takiej jak nadawanie lub komunikacja multimedialna. Istnieje również kilka specjalistycznych kursów, które możesz wybrać kinematografia a nawet te, które są specyficzne dla oprogramowania.

Pamiętaj jednak, że jeśli nie patrzysz na dolną część rynku, na przykład na edycję osobistych filmów lub bardziej podstawowych filmów korporacyjnych, wymagania dotyczące edycji wideo mogą szybko stać się wygórowane.

Aby zarządzać edycją filmów lub bardziej złożonymi projekcjami, konieczne może być znaczne zainwestowanie w studio edycyjne.

3. Księgowy / księgowy

Przykład - oferty księgowe dostępne na Freelancer.com.Przykład – oferty księgowe dostępne na Freelancer.com.

Szacowana wypłata: 20 USD – 50 USD za godzinę

Podczas księgowość i księgowość obie są podstawowymi funkcjami biznesowymi, istnieje kilka kluczowych różnic. Księgowy jest odpowiedzialny za rejestrowanie transakcji finansowych, podczas gdy księgowy jest odpowiedzialny za interpretację, klasyfikację, analizę, raportowanie i podsumowywanie danych finansowych.

Niezależnie od tego, co wolisz, obie te prace są dziś bardzo potrzebne w prawie każdej branży. Kolejnym plusem jest to, że te prace można również łatwo wykonywać w zaciszu własnego domu – lub innych miejsc, jeśli wolisz.

Pierwsze kroki

Podczas gdy księgowi potrzebują jedynie podstawowej wiedzy o kontach, aby rozpocząć tę rolę, księgowi muszą posiadać certyfikat. Dokładne certyfikaty będą zależeć od miejsca zamieszkania, ale przynajmniej podstawowy licencjat z rachunkowości jest potrzebny. Stamtąd możesz wybrać specjalizację później.

Dzięki pięknu Internetu klienci mogą łatwo udostępniać Ci dokumenty i pliki, a obecnie istnieje wiele usług księgowych opartych na chmurze. W rzeczywistości prawdopodobnie będziesz musiał odwiedzać siedzibę klienta tylko przez ograniczony czas każdego roku – głównie w sezonie podatkowym.

Oprogramowanie księgowe jest zwykle opłacane przez klientów w zależności od potrzeb ich firmy, więc wystarczy komputer, połączenie internetowe i to, co masz w głowie.

4. Wirtualny asystent

Przykład - lista zadań wirtualnego asystenta w UpWork.Przykład – lista zadań wirtualnego asystenta w UpWork.

Szacowana wypłata: 5 USD – 15 USD za godzinę

Jak możesz rozpoznać po tytule pracy, rola wirtualnego asystenta to coś, co możesz łatwo podjąć z domu. Tak wiele branż potrzebuje wirtualnych asystentów, firm z branży nieruchomości, firm IT, a nawet firm księgowych i finansowych.

Jako wirtualny asystent musisz być przygotowany na najwyższą elastyczność swojej roli zawodowej. To, co robisz, może obejmować odbieranie połączeń telefonicznych, zarządzanie rozkładami jazdy, a nawet rezerwację podróży. Oczywiście wiele z tego zależy od tego, jakim jesteś asystentem.

Jak rozpocząć pracę jako wirtualny asystent z domu

Chociaż nie musisz mieć dyplomu, aby ubiegać się o tytuł wirtualnego asystenta, niektóre z bardziej kwalifikujących się miejsc mogą ustawić to jako wymóg. Możesz także podjąć inne kursy, aby zwiększyć swoje umiejętności i uczynić swój profil bardziej pożądanym.

Kluczem do sukcesu jako wirtualnego asystenta jest jak najszybsze i wydajniejsze wykonanie pracy. Powinieneś także być dobrze zorganizowany, mieć dobre umiejętności komunikacyjne, być zaawansowanym technologicznie i być w stanie poradzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie.

Po stronie sprzętu wirtualny asystent to czysta „praca komputerowa”. Oznacza to, że potrzebujesz komputera, sprzętu komunikacyjnego, takiego jak zestaw słuchawkowy z mikrofonem, niezawodnego połączenia z Internetem i oprogramowania, które pomogą Ci utrzymać porządek – i to wszystko..

Michael Naval ma siedzibę na Filipinach, ale obsługuje wielu klientów na całym świecie jako wirtualny asystent, niezależny specjalista IT. Doradza osobom, które rozważają pracę wirtualnego asystenta, aby zawsze opierały się na umiejętnościach, a co najważniejsze, miały pozytywne nastawienie do działania.

Ten pierwszy pomoże ci dobrze wykonać różne zadania, a drugi pomoże ci poradzić sobie z wymagającymi klientami. Uznaj to za czynnik „polubienia”, który może wydłużyć czas trwania umowy na czas nieokreślony.

„Trudno wskazać, ile należy pobierać za pracę VA, ponieważ zakres pracy może być dość duży w zależności od klienta. Najważniejsze, co musisz wypracować, to inwestycja czasu, wszelkie dodatkowe narzędzia, które mogą być potrzebne do odegrania określonej roli, oraz dodatkowe umiejętności, których możesz potrzebować, jeśli to konieczne, ”mówi Naval.

5. Writer / Editor / Translator

Przykład - zadania pisarza dostępne w Problogger Jobs.Przykład – zadania pisarza dostępne w Problogger Jobs.

Szacowana wypłata: 15 USD – 60 USD za godzinę

Będąc pisarzem i redaktorem przez wiele lat, mogę z łatwością powiedzieć, że jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej elastycznych istniejących prac domowych. W różnych momentach pracowałem w biurze, w terenie i w domu w którymś momencie.

Istnieje wiele rodzajów pisarzy – blogerzy, autorzy filmów fabularnych, autorzy tekstów, powieściopisarze i wiele innych. Pamiętaj, że praktycznie wszystko, co widzisz w Internecie lub na papierze, zostało stworzone przez pisarza!

Jeśli myśl, że Twoje słowa pojawią się wszędzie, przemawia do ciebie, jest to jedna z ról, do której możesz być odpowiedni. W zależności od tego, jakim pisarzem chcesz zostać, wymagania mogą się bardzo różnić.

Na przykład pisarz techniczny będzie musiał koniecznie posiadać wiedzę na temat szczegółów technicznych, podczas gdy pisarz badawczy może potrzebować doświadczenia w dziedzinie, w której prowadzone są badania. Jednak wspólnym składnikiem wszystkich tych specjalizacji jest umiejętność komunikowania się.

Jak zarabiać na pisaniu online

Zdolność przyciągnięcia uwagi odbiorców i wyraźnego przekazania wiadomości jest jedną z najważniejszych umiejętności pisarza. Podczas gdy możesz poznać szczegóły tego na kursie, takim jak licencjat z dziennikarstwa, najlepiej wybrać mentora, który będzie mógł dzielić się swoimi sekretami zdobytymi przez doświadczenie.

Niemniej jednak, pisarz, redaktor lub tłumacz, kluczowymi częściami Twojego ekwipunku będą komputer, oprogramowanie do edycji oraz połączenie z Internetem.

Muhammad Ruby Ernawa

Muhammad Ruby Ernawa jest tłumaczem języka indonezyjsko-angielskiego, który zbudował cały swój biznes na zasadzie freelancingu.

Z ponad 5-letnim doświadczeniem we freelancingu jest teraz właścicielem Diamondo Translation. Nowicjuszom w tym biznesie radzi, aby nie martwili się zbytnio o to, ile masz doświadczenia w ubieganiu się o pracę – o ile masz solidną platformę umiejętności i komunikacji.

„Umiejętność dobrego komunikowania się z klientami jest niezwykle ważna, ponieważ odgrywa rolę w zapewnieniu pracy, a także w dokładnym negocjowaniu i zrozumieniu wymagań. Jeśli ci się nie uda, najlepsze umiejętności na świecie mogą cię nie uratować. mówi Muhammad

Muhammad ostrzega również, że wejście na tę arenę może wiązać się z pewnymi kosztami, takimi jak inwestycja w hosting witryny firmy, subskrypcje narzędzi do tłumaczenia komputerowego, a nawet hosting firmowego e-maila.

Sharon Hurley Hall, profesjonalny niezależny pisarz i bloger B2B pracuje zarówno dla klientów, jak i innych freelancerów.

Mając 30 lat profesjonalnego pisania dla mediów drukowanych i internetowych, uważa, że ​​kluczową cechą sukcesu pisarza niezależnego jest jakość pracy i doświadczenie w określonych niszach.

„Moi klienci oczekują ode mnie jakości i tej samej jakości od wszystkich freelancerów, z którymi współpracuję. Uważam, że błędem jest ustalanie priorytetów prędkości nad jakością ”- podkreśla. Jak widać, bez względu na rodzaj pracy lub status zatrudnienia, jakość jest ważna.

6. Asystent naukowy / analityk biznesowy

Przykład - oferty pracy analityka dostępne w IndeedPrzykład – oferty pracy analityka dostępne w Indeed.

Szacowana wypłata: 25 USD – 150 USD za godzinę

Wyobraź sobie, że zarabiasz za to, że wiesz wszystko – a mylisz się co do tego, co robi asystent naukowy.

Jak sugeruje tytuł, asystenci naukowi pomagają w pracach w tle, takich jak ustalanie faktów, zbieranie danych i wiele innych rzeczy związanych ze wsparciem głównego producenta pracy.

Jak niektórzy mogą powiedzieć, Google jest twoim przyjacielem, ale pamiętaj, że jest wiele rzeczy, których możesz nie znaleźć w Internecie. W związku z tym, jeśli chcesz być asystentem naukowym, musisz od czasu do czasu przygotować się do pracy w terenie i w razie potrzeby kopać w nie-cyfrowych archiwach.

Chociaż badania są zwykle wysoce wyspecjalizowane, asystent może nie mieć pełnego przygotowania edukacyjnego jako badacz. Prawdopodobnie potrzebne będą jednak kwalifikacje w dziedzinie związanej z prowadzonymi badaniami.

Na przykład, jeśli aplikujesz jako asystent badawczy w projekcie obejmującym badanie nowych odpowiedzi na uprawy modyfikowane genetycznie, dobrze byłoby ci mieć formalne wykształcenie w inżynierii genetycznej lub biochemii.

Pierwsze kroki

Niestety, wykształcenie to wymaga czasu i pieniędzy, więc Twoja rola jako asystenta badań będzie prawdopodobnie ograniczona do określonych dziedzin. Nadal jest to coś, nad czym można pracować zdalnie, w zależności od tego, jakie urządzenia mogą być potrzebne w ramach pracy.

Spodziewaj się, że będziesz pracować na łatwym do przenoszenia urządzeniu, takim jak laptop, i będziesz komunikować się cyfrowo za pomocą oprogramowania do zarządzania projektami, a czasem po prostu przez e-mail.

7. Trener / nauczyciel online

Przykład – w Teachable możesz łatwo tworzyć i sprzedawać swoje kursy online.

Szacowana płaca: –

Chociaż może być stary żart, że „ci, którzy nie potrafią, nauczają”, rola nauczyciela jest w rzeczywistości bardzo szanowana. Jednak dzięki Internetowi możesz być również nauczycielem online, o ile masz cenne umiejętności do przekazania.

Niektóre przykłady tych specjalistycznych umiejętności obejmują WordPress, układanie kwiatów, ogrodnictwo, dziewiarstwo – właściwie wszystko. Oznacza to, że rola trenera lub nauczyciela online może być niezwykle cenna dla szerokiego grona osób. Tak długo, jak masz na to ochotę, możesz tworzyć i sprzedawać swoje kursy online.

Dużym plusem tworzenia kursów cyfrowych jest to, że nie musi to być praca na pełny etat. Możesz pracować i tworzyć je w wolnym czasie i zmieniać harmonogram w zależności od tego, który priorytet jest dla ciebie w danym momencie.

Aby ulepszyć opracowywane przez Ciebie kursy, spróbuj nauczyć się pewnych umiejętności miękkich, takich jak przemawianie publiczne, komunikacja lub cokolwiek innego, co może pomóc poprawić doświadczenie zdobyte podczas tworzonych kursów. Po ich zdobyciu możesz zacząć budować kursy cyfrowe.

W zależności od tego, co zdecydujesz, możesz potrzebować jakiejś kamery internetowej lub nagrywarki ekranu, a także interaktywnych narzędzi cyfrowych do nauki.

Funkcje specjalne: Kyle Roof

Kyle Roof

Dla przyszłych twórców kursów online przygotowaliśmy specjalną ucztę – krótki fragment omawiający podstawy rzeczy z Kyle Roof. Współzałożyciel firmy Internet Marketing Gold, PageOptimizer Pro, i kilka innych stron, Roof zyskał sobie sławę dzięki sukcesom w tworzeniu kursów online, więc weź jego komentarze do serca!

Według niego, początkujący w tworzeniu kursów online muszą skupić się na budowaniu swojej reputacji w branży – im bardziej rozpoznawalna nazwa, tym lepiej będą sprzedawane kursy. Można to osiągnąć, tworząc kilka „darmowych kursów”, które ogólnie zwiększają wartość społeczności.

„Gdy już się ustabilizujesz (a może to potrwać lata), będziesz mieć mnóstwo ludzi chcących kupić Twój kurs. Jeśli dobrze Ci poszło na czyimś kanale lub podcastie na YouTube, chętnie wrócisz do rozmowy na temat nowego kursu ”- mówi Roof.

„Podczas prezentacji możesz udoskonalić swoje koncepcje kursu. Możesz przetestować w terenie, co działa, a co nie, zanim poświęcisz czas na nagranie jakichkolwiek filmów. ”

Dach ostrzega jednak, że tworzenie filmów wideo może być dość czasochłonne, nie uwzględniając czasu edycji (który zleca na zewnątrz). Wyprodukowanie każdego filmu zajmuje mu od jednej do dwóch godzin – niezależnie od tego, jak ogólnie trwają.

„Przesyłanie filmów i treści na naukę lub inną platformę potrwa o wiele dłużej, niż myślisz” – dodaje.

8. Programiści / programiści WWW

Przykład - lista ofert pracy dla programistów w SimplyHired.Przykład – lista ofert pracy dla programistów w SimplyHired.

Szacowana pensja: 15 – 100 USD za godzinę

Być może zwykle nie wiadomo, że najbardziej wyspecjalizowani spośród stanowisk, programiści i programiści mają najbardziej towarzyskie miejsca pracy. To plus charakter samej pracy daje niemal idealny scenariusz do pracy w domu.

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad niestandardowymi projektami dla firmy, czy nawet sprzedajesz własne ogólne aplikacje, wszystko to jest możliwe w zaciszu własnego domu. Zasadniczo będziesz niezależnym programistą.

Najtrudniejszą częścią pracy będzie zdobycie tam swojego nazwiska, być może poprzez portfolio online i marketing, jak najlepiej. Oczywiście pomoże to, jeśli jesteś w stanie zapewnić potencjalnym klientom solidne portfolio projektów, które pomyślnie ukończyłeś lub w których uczestniczyłeś wcześniej.

Jak zacząć jako programista internetowy pracujący w domu

Mimo że programowanie może być samoukiem, zawsze najlepiej jest mieć formalne wykształcenie. Widziałem wielu świetnych programistów, którzy dużo wiedzą na temat specyfiki kodowania, ale pozostają mierni z powodu słabych podstawowych koncepcji.

Niemniej jednak, cokolwiek zdecydujesz, będziesz potrzebować dedykowanego komputera roboczego, aby zbudować i przetestować swój kod, który najlepiej nie będzie zakłócany przez aplikacje osobiste, które możesz chcieć zainstalować.

Julian Song

Julian Song, malezyjski deweloper freelancer jest niezależny od ponad dekady. Tę umiejętność przypisuje mu doświadczenie zdobyte podczas wcześniejszego życia zawodowego i wsparcie żony.

„Zawsze upewnij się, że wkładasz 101% wysiłku w każdy podejmowany projekt. Pamiętaj, aby nie zawyżać, ale dostarczaj najlepszy produkt, jaki możesz. Jeśli jesteś w stanie, zasugeruj pomysły, które pomogą, ”mówi Song.

9. Dropshipper / Affiliate Marketer

Przykład – sklep dropshipping zbudowany przy użyciu Shopify.

Szacowana płaca: –

Do tej pory wielu z was prawdopodobnie wierzy w potęgę eCommerce. Duże platformy powstały na wiele sposobów, a nawet małe firmy włączyły się na pokład dzięki zmianom technologii.

Czy wiesz, że nawet Ty możesz zaangażować się w eCommerce? Jednym ze sposobów na to jest dropshipping. Ten tryb eCommerce pozwala sprzedawać produkty online bez konieczności posiadania produktu.

Utwórz stronę internetową, która działa jako front sprzedaży, a następnie zaopatrz się w swoje produkty od dostawców dropshipping, takich jak AliExpress, SaleHoo, Doba lub wielu innych. Możesz zbudować witrynę szybko i bez wiedzy technicznej, jeśli używasz narzędzia do tworzenia witryn, takiego jak Shopify.

Chociaż będziesz musiał zapłacić za początkową inwestycję w hosting i budowę swojej witryny, nie musisz zamawiać towarów luzem ani nawet obsługiwać wysyłki. Wszystko to można zrobić za pośrednictwem źródeł dropshipping.

Marketingowcy stowarzyszeni działają w podobny sposób, ale głównie tworzą treści, które pomagają sprzedawać produkty. Za każdego klienta, którego poleca marketingowiec stowarzyszony, otrzyma prowizję od tej sprzedaży.

Jak zacząć, jeśli jesteś nowy

Decydując się na pracę w domu jako dropshipper lub marketingowiec afiliacyjny, w zasadzie wcielasz się w rolę właściciela firmy – takiej, która musi nosić wiele czapek. Z tego powodu czasami może być konieczne zlecenie na zewnątrz niektórych obszarów działalności firmy, czy to tworzenie stron internetowych, czy produkcja treści.

Jerry Low, założyciel WHSR, BuildThis.io i HostScore jest doświadczonym marketingowcem stowarzyszonym. Mając 15 lat w branży, podzielił się przemyśleniami na temat roli potencjalnych nowych przybyszów, którzy potrzebują outsourcingu.

„Biorąc talent, wolę płacić pracownikowi, niż angażować freelancerów, ponieważ jest to bardziej opłacalne. Ważne jest jednak, aby posiadali umiejętności i doświadczenie niezbędne do wykonania pracy, do której zostali zatrudnieni. W kolejności ważności wymagam jakości, rozsądnych cen i szybkości.

Ponieważ wszyscy pracujemy zdalnie, jednym z kluczowych aspektów każdego zatrudnionego przeze mnie jest to, że muszą być bardzo uważni na szczegóły. Ten kluczowy aspekt może oznaczać dużą różnicę w tym, co myślisz, że otrzymujesz i co w końcu dostajesz – powiedział Low.

10. Menedżer mediów społecznościowych

Przykład - Fiverr to popularny rynek, na którym freelancer oferuje usługi potencjalnym najemcom.Przykład – Fiverr to popularny rynek, na którym freelancer oferuje usługi potencjalnym najemcom.

Szacowana wypłata: 10 USD – 50 USD za godzinę

Jak wszyscy wiemy, media społecznościowe są wszystkim, o czym teraz wszyscy mówią. Wiele marek, zarówno dużych, jak i małych, potrzebuje kogoś, kto poradziłby sobie z działaniami informacyjnymi – dużą część stanowią media społecznościowe.

Od zarządzania codziennymi działaniami po tworzenie treści dla docelowych klientów firmy, kluczową rolą w zarządzaniu mediami społecznościowymi jest zwiększenie świadomości marki, co może doprowadzić do boomu sprzedaży.

Rozpoczęcie pracy jako menedżer mediów społecznościowych

Aby osiągnąć sukces w zarządzaniu mediami społecznościowymi, najlepiej mieć doświadczenie w komunikacji, public relations, a może nawet w marketingu. Co najważniejsze, powinieneś mieć pogodną postawę i być w stanie zachować spokój pod presją. Pamiętaj, że jesteś publiczną twarzą firmy w niektórych kluczowych kanałach.

Na szczęście wszystko to można zrobić również w zaciszu własnego domu, o ile masz urządzenie do pracy, odpowiednie narzędzia do planowania treści w mediach społecznościowych i być może oprogramowanie integracyjne, które pozwoli ci łatwo zarządzać wieloma serwisami społecznościowymi kanały medialne łatwiej.

Gdzie znaleźć uzasadnione oferty pracy online?

Fiverr

Najlepszą rzeczą w Fiverr jest to, że ma on znaczenie nie tylko dla szerokiej gamy prac od ról domowych, ale także może pomóc tym, którzy są na wielu poziomach kariery. Na przykład, czy jesteś głodującym pisarzem, który dopiero zaczyna działalność na własną rękę, czy profesjonalistą z 30-letnim doświadczeniem – istnieją tutaj możliwości.

Klienci korzystający z usługi Fiverr licytują Twoje usługi na podstawie ustalonych z góry definicji projektu. Obsługiwane są również niestandardowe żądania i możesz podać potencjalnego klienta na podstawie jego dokładnych specyfikacji projektu.

Fiverr nadaje się do wielu ról i jest dobrym miejscem do rozpoczęcia pracy od pracy w domu.

Odwiedź: https://www.fiverr.com/

Upwork

Upwork jest w rzeczywistości bardzo podobny do Fiverr, ponieważ obsługuje również szeroką gamę osób poszukujących pracy. Kluczowa różnica polega na sposobie wypłacania upwork. Tam, gdzie Fiverr pozwala ustawić szacunkowe koszty projektu, Upwork pozwala na wycenę klientów na podstawie godziny.

Pozwala to na znacznie większą dokładność rozliczeń, ponieważ możesz rozliczać się za swój czas. Jeśli zdarzy się, że pojawią się dodatkowe prośby, Twoja opłata zostanie po prostu podwyższona z powodu wydłużenia czasu pracy.

Upwork jest dobry dla prawie każdej roli, ale pomaga, jeśli masz trochę doświadczenia przed rozpoczęciem tutaj.

Odwiedź: https://www.upwork.com/

Toptal

Toptal ma na celu dostarczenie śmietanki freelancerów do najlepszych firm, które chcą zlecić projekty na zewnątrz. Wierny swojej roli w łączeniu ludzi za pośrednictwem platformy, sama Toptal nie ma siedziby i jest naprawdę cyfrowa.

Aby skorzystać z Toptal, musisz być w stanie przejść szereg testów, dzięki czemu ma on pod ręką tylko to, co najlepsze. Początkowo catering dla inżynierów, dziś Toptal poszerzył swoją ofertę o projektantów, księgowych, statystyk, konsultantów i więcej.

Toptal jest dobry dla inżynierów i niektórych innych wyspecjalizowanych profesjonalnych usług i przyjmuje tylko 3% najlepszych kandydatów.

Odwiedzić: https://www.toptal.com/

SimplyHired

SimplyHired może być portalem pracy, ale zawiera również sporo ofert dla freelancerów, którzy mogą pracować z domu. Wyjątkowo oferuje więcej zadań niż jest zarejestrowanych na jego platformie, ale agreguje również zadania z kilkudziesięciu innych źródeł.

SimplyHired jest odpowiedni dla większości osób poszukujących pracy, ale niekoniecznie jest specjalistyczny dla pracowników zdalnych. Istnieją jednak możliwości.

Odwiedzić: https://www.simplyhired.com/

Dostęp do pisarza

Jeśli jesteś pisarzem lub specjalistą od treści, być może zainteresuje Cię Writer Access. Ta platforma pomaga połączyć pisarzy z odpowiednimi dla nich zadaniami, a także umożliwia dopasowanie zadań oparte na sztucznej inteligencji. Oczywiście korzyści te nie są pozbawione wielu zastrzeżeń.

Po pierwsze, osoby poszukujące pracy w programie Writer Access pochodzą wyłącznie z kilku krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Irlandii lub Nowej Zelandii. Jeśli spełnisz te kryteria, będziesz musiał przejść ocenę z programu Writer Access zespół, aby w końcu się zakwalifikować.

Odwiedzić: https://www.writeraccess.com/

Wyszukiwarka ikon

Ta strona jest szczególnie przeznaczona dla projektantów, którzy chcą w łatwy sposób sprzedać swoją pracę. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i przesłać produkty, które chcesz sprzedawać. Ponieważ Icon Finder jest jednym z największych internetowych rynków ikon online, będziesz mieć dostęp do gotowego rynku dla swoich projektów.

Jest jednak pewien haczyk. Icon Finder podzieli wszystko, co zarobisz na ich stronie 50-50. Oznacza to, że dostajesz tylko połowę tego, za co sprzedajesz produkt. Jest to jednak łatwy i szybki sposób na zarobienie gotówki bez konieczności znajdowania własnych klientów.

Odwiedzić: https://www.iconfinder.com/

ProBlogger Jobs

ProBlogger to bardziej społeczność dla blogerów niż dedykowana strona platformy z ofertami pracy. Jednak dzięki zasobom jego członków masz dostęp do dedykowanej sekcji zadań.

Większość dostępnych tutaj prac dotyczy produkcji treści, czy to pisma duchowego, czy edycji. Początkujący pisarze powinni zdecydowanie to sprawdzić pod kątem łatwości dostępu, a także ogromnej ilości zasobów pomocniczych.

Odwiedzić: https://problogger.com/jobs/

ProductionHub

Znalezienie pracy jako edytor wideo może być trudne, ponieważ pomimo popularności może być pod wieloma względami niewiarygodnie niszową dziedziną. Na szczęście mamy ProductionHub, który jest specjalnie dla edytorów wideo i producentów.

Ta platforma pozwala nie tylko ubiegać się o pracę, ale także przesyłać i prezentować swoją pracę, aby klienci mogli Cię znaleźć.

Odwiedzić: https://www.productionhub.com/

Pojętny

Dla tych, którzy chcą tworzyć kursy i uczyć rzeczy, Teachable jest jednym z najlepszych sposobów. Działa jak kreator stron internetowych, umożliwiając tworzenie kursów na jego platformie, a następnie prowadzenie kursu i pozwala sprzedawać go studentom, którzy chcą się uczyć.

Chociaż oferuje użytkownikom możliwość szybkiego i łatwego rozpoczęcia pracy, ma pewne wady. Aby skorzystać z usługi, musisz zapłacić za abonament, a Teachable wycina każdą dokonaną sprzedaż.

Odwiedzić: https://teachable.com/

Lokalne grupy na Facebooku

Kolejnym zasobem, którego nie można przeoczyć ani nie docenić, jest Facebook, ponieważ ma wiele stron lub grup poświęconych pracy. Jeśli jesteś projektantem lub innym specjalistą, poszukaj społeczności na Facebooku, gdzie gromadzą się osoby z Twojej branży.

W wielu przypadkach dostawcy pracy również znajdą te grupy, aby zaoferować nowe możliwości. Często członkowie grupy dzielą się możliwościami pracy dla całej społeczności.

Odwiedzić: https://www.facebook.com/

Narzędzia, które będziesz / może potrzebować do pracy z domu

Ponieważ kluczowym tematem jest tutaj praca zdalna, powinieneś zrozumieć, że istnieje podstawowy sprzęt, który musisz mieć po swojej stronie, aby wszystko działało. Wszystko to będzie musiało wyjść z kieszeni, ponieważ zasadniczo świadczysz usługę.

Niektóre przykłady potrzebnych narzędzi mogą obejmować;

Systemy komputerowe

W przypadku wielu ról może to być po prostu ogólny system, którego można używać do tworzenia dokumentów, wysyłania i odbierania komunikacji lub korzystania z narzędzi internetowych. Jednak w niektórych przypadkach możesz potrzebować trochę więcej.

Na przykład edytory wideo lub projektanci graficzni mogą potrzebować mocniejszych maszyn, ponieważ edycja wideo wymaga dużych zasobów.

Inny sprzęt

Kamery internetowe, zestawy słuchawkowe z mikrofonami, większe monitory – niektóre lub wszystkie z nich mogą być potrzebne w zależności od roli. Na przykład jako wirtualny asystent często dzwonisz lub w inny sposób się komunikujesz, więc inwestowanie w solidny zestaw słuchawkowy będzie nieocenione.

Oprogramowanie do fakturowania

Dla tych, którzy pracują za pośrednictwem platform takich jak Fiverr lub Toptal, wszystkie płatności i fakturowanie są obsługiwane. Jeśli zdecydujesz się na pracę z własnymi klientami, będziesz musiał móc wystawić im fakturę za wykonaną pracę.

W tym celu możesz wykorzystać wszystko, od arkuszy Excela lub szablonów faktur po bardziej profesjonalne rozwiązania, takie jak rozwiązania księgowości i fakturowania w chmurze. Zoho i Freshbooks są tego dobrym przykładem i można za nie płacić co miesiąc.

Sprawdź także: Fakturowy autobus, Aynax, Generator faktur.

Narzędzia współpracy

Chociaż praca w domu to zadanie solo, możesz mieć okazję współpracować z innymi w sposób wspierający. Jeśli taka sytuacja się pojawi, wybierz narzędzia, które pozwolą ci bezproblemowo współpracować.

Dobrym przykładem są Dokumenty i Arkusze Google (dostępne osobno lub jako część G Suite zestaw narzędzi), Zespoły Microsoft, i Flowdock.

Sprawdź także: Kalendarz, Pojęcie, kalendarz Google

Narzędzia graficzne

Projektanci graficzni będą potrzebować oprogramowania, które kiedyś było dość drogie, ale teraz są na szczęście dostępne jako subskrypcje w chmurze i narzędzia „fremium” do przeglądarki. domowe pomysły na to, co może być konieczne, mogą obejmować Adobe Cloud CC i być może repozytorium zasobów, takie jak Bigstock.

Sprawdź także: Canva, Płodzić, Naszkicować, Projektant koligacji

Narzędzia do mediów społecznościowych / e-mail marketingu

W zależności od rodzaju pracy, z której zdecydujesz się na pracę domową, czasem możesz potrzebować specjalnych narzędzi dedykowanych do określonych zadań. Na przykład, HootSuite pozwala menedżerom mediów społecznościowych pracować na wielu kanałach jednocześnie, a nawet pozwala zaplanować posty.

Sprawdź także: TweetDeck, IFTTT, Everypost, Poznaj Edgara, Hubspot

Narzędzia do pisania

W przypadku pisarzy gramatyka (moja recenzja tutaj) może pomóc w poprawieniu lub wyróżnieniu obszarów wymagających korekty podczas tworzenia tekstu w locie. Istnieją dziesiątki specjalistycznych narzędzi dostępnych na prawie każdą potrzebę, a wielu ma nawet dostępne bezpłatne plany.

Sprawdź także: Hemingway App, Napisz lub umrzyj

Zarządzanie przepływem pracy

Koordynacja pracy i wielu realizowanych projektów może być trudna. Aby się tym zająć, sugeruję przyjrzenie się oprogramowaniu do zarządzania przepływem pracy lub projektami.

Dziś można je również znaleźć jako usługi oparte na chmurze, takie jak Asana lub Zapier. Pomagają nie tylko zarządzać pracą, ale także umożliwiają komunikację z klientami, a nawet współpracownikami, jeśli to konieczne.

Sprawdź także: Trello, poniedziałek, Wrike

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku własnego komputera, zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom służbowym jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić. Wyobraź sobie, że wirus wymazałby twoją pracę lub gdyby haker mógł ukraść informacje twojego klienta z twojego systemu.

Zawsze uruchamiaj zaktualizowane oprogramowanie Internet Security, takie jak Norton 360. Byłoby również najlepiej, jeśli zawsze możesz użyć Usługa wirtualnej sieci prywatnej do szyfrowania wszystkich danych przychodzących lub wychodzących z twojego urządzenia, zwłaszcza, że ​​pracujesz zdalnie.

Sprawdź także: ExpressVPN, AVG Antivirus, Malwarebytes

Oprogramowanie konferencyjne

Oprócz zestawu słuchawkowego potrzebujesz niezawodnego oprogramowania komunikacyjnego do pracy zdalnej. Mogą się one różnić w zależności od potrzeb, od prostych rozwiązań do połączeń wideo, takich jak Google Duo do aplikacji prezentacyjnych wyposażonych w takie funkcje jak TeamViewer lub Webex.

Sprawdź także: Powiększenie, Jitsi, Zespoły Microsoft

Uwaga: Pamiętaj, że ta lista elementów i aplikacji służy jedynie jako wskazówka. Twoje dokładne potrzeby mogą się znacznie różnić, w zależności od dokładnej roli i okoliczności, w których się znajdujesz.

Czy kariera w domu jest właśnie dla Ciebie?

Jakie są zalety pracy w domu?

Korzyści z pracy w domu - bez korków!

Po pierwsze, niezależność. Motywacja, samodyscyplina, koncentracja i koncentracja. Cztery rzeczy, które zyskasz po pracy we własnym domu (a nie tylko w pracy w piżamie o 8 rano). Znalezienie źródła motywacji może być trudne. Ważną wskazówką byłaby próba stworzenia własnego miejsca do pracy (nie łóżka!).

Wspomniałem „twój dom”, ale twój przestrzeń do pracy może być absolutnie wszędzie. Chcesz pracować w swojej ulubionej kawiarni na ulicy? Możliwy. Chcesz pracować w zaciszu własnego samochodu? Możliwy. Wszędzie tam, gdzie czujesz się komfortowo i pozwalasz na wykonanie pracy, może być twoje miejsce pracy.

Dojazdy koszty drastycznie się skaleczy. Wyobraź sobie, ile możesz zaoszczędzić zarówno czasu, jak i pieniędzy, bez konieczności codziennych dojazdów do biura przez wiele godzin. Zamiast tego weź te oszczędności czasu i pieniędzy i ponownie zainwestuj je w pracę i rodzinę.

Dla prokrastynatorów – większość zdalnych zleceń ma elastyczne harmonogramy (zajmiemy się tym wkrótce – czytaj dalej!).

Wady pracy w domu

Kunktatorki lub ci, którzy są reaktywny raczej niż proaktywna praca może stanowić wyzwanie. Brak wyraźnego rozróżnienia między pracą a czasem wolnym jest bardziej odpowiedni dla „osób pobierających”, które są wysoce zmotywowane.

Nie mając twarzą w twarz relacje z kolegami mogą być trudne. Jeśli lubisz otaczać się ludźmi w godzinach pracy, praca w domu może czasem być trochę samotna. Jeśli jesteś osobą, która rozwija się fizycznie, praca w domu może skutkować brakiem interakcji fizycznych – co może potencjalnie zagrozić zdrowiu psychicznemu.

Samodyscyplina jest kluczem do pracy w domu (i szczerze mówiąc wszędzie). Posiadanie granic i rozliczanie się jest trudne, szczególnie w środowisku takim jak dom, w którym jest ich wiele rozproszenia.

Zarządzanie własnym czas i harmonogram trudno jest być wydajnym. Nie ma nikogo, kto mógłby cię pociągać do odpowiedzialności na co dzień. Możesz spać, odwlekać, pracować, kiedy tylko masz na to ochotę. Brzmi świetnie, ale tak nie jest.

Często narzekamy na regularną strukturę, w której zatrudnia nas 9-5 osób, ale pomaga nam to dotrzymywać harmonogramu. Jesteśmy jednak pewni, że jeśli zdecydujesz się stworzyć własny harmonogram, na pewno będziesz dążyć do jego przestrzegania.

Unikanie oszustw związanych z pracą w domu

Ponieważ większość prac z pracy domowej pochodzi z Internetu, musisz zdawać sobie sprawę z możliwości, w których możesz zostać oszukany lub w inny sposób mieć problemy. Praca z platformami zadań może zapewnić pewną formę bezpieczeństwa, ponieważ sama platforma działa jako pośrednik i może zapewnić zapłatę za ukończoną pracę.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli ubiegasz się o pracę na własną rękę za pośrednictwem kanałów publicznych, takich jak Facebook lub fora, ponieważ nie zapewniają one praktycznie żadnej ochrony. Podobnie jak w przypadku wszystkiego w Internecie, należy zastosować odpowiednie środki ostrożności, takie jak;

 • Przeprowadzanie kontroli przeszłości potencjalnych pracodawców.
 • Nie podawaj zbyt wielu danych osobowych.
 • Żądanie depozytów za pracę.
 • Zawsze otrzymuj jasno określone specyfikacje pracy.

Zawsze miej na uwadze oszustwa – renomowani pracodawcy nigdy nie będą musieli płacić ci za nic, aby znaleźć pracę!

Zakończyć

W trakcie tego artykułu omówiłem listę potencjalnych prac z możliwości domowych i gdzie znaleźć potencjalną pracę. Zawsze pamiętaj jednak, że praca w domu może bardzo różnić się od pracy na stałe w środowisku biurowym.

Pamiętaj, że aby przetrwać, będziesz potrzebować znacznie więcej niż swoich podstawowych umiejętności zawodowych – w zasadzie będziesz prowadzić własną działalność gospodarczą ze wszystkimi tego wynikającymi z tego konsekwencjami. W niektórych miesiącach możesz zabijać finansowo, podczas gdy w innych mogą być ubogie.

Naucz się planować długoterminowo, a gdy zdobędziesz doświadczenie, możesz odkryć, że z czasem zbudowałeś bardzo skuteczny własny biznes online.

* Tłumaczenie: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map