Jak wdrożyć Omnichannel Retail do swojego sklepu internetowego

W sprzedaży nie odniesiesz sukcesu, jeśli będziesz polegać na jednym kanale dla swojego sklepu detalicznego.


Musisz zdywersyfikować, znajdując różne sposoby dostarczania produktu lub usługi przed docelową grupą odbiorców. W związku z tym pojawia się większa widoczność i obecność większy potencjał sprzedaży.

Oczywiście nie mówię tylko o środkach online. Jeśli musisz dokonać sprzedaży, zdejmując tyłek z krzesła i sprzedając od drzwi do drzwi, to ty musieć Zrób to! Zarabianie polega na wyjściu z twoich stref komfortu, aby ludzie mogli wygodnie kupować od ciebie.

Dlatego musisz spojrzeć na omnichannel detaliczny, jeśli chcesz wzbogacić go swoim sklepem.

W tym poście dowiesz się, czym jest sprzedaż detaliczna omnichannel i co oznacza zapewnienie klientom zakupów wielokanałowych w celu zwiększenia sprzedaży i przychodów.

Co to jest Omnichannel Retail?

Omnichannel retail to podejście zapewniające konsumentom ujednolicone doświadczenie zakupowe wiele kanałów sprzedaży. Oprócz sklepu e-commerce i zwykłego sklepu możesz sprzedawać w mediach społecznościowych, obsłudze klienta, aplikacjach mobilnych i innych. Ponadto działają wszystkie kanały razem aby ułatwić ludziom dokonywanie zakupów w Twoim sklepie.

Ponieważ podejście do sprzedaży detalicznej omnichannel wymaga oferowania firmy na wielu platformach, musisz znacznie lepiej zarządzać swoimi zapasami. Nie możesz polegać tylko na listach i arkuszach tabel zapisanych ręcznie przez pracownika.

Popularny konstruktor sklepów internetowych, taki jak BigCommerce, pozwala łączyć i sprzedawać swoje produkty na różnych rynkach.

Ze względu na sprzedaż detaliczną omnichannel musisz synchronizować swój ekwipunek, zarządzając nimi z jednego pulpitu nawigacyjnego. Każda sprzedaż z różnych kanałów automatycznie trafia na platformę asortymentową. Eliminuje to ręczny proces zarządzania zapasami i pozwala skupić się na zapewnieniu klientom płynnych zakupów omnichannel.

Przykładem wielokanałowego podejścia do sprzedaży detalicznej wykonanego we właściwy sposób jest Nike. Za każdym razem, gdy klienci wchodzą do jednego ze swoich sklepów lub odwiedzają ich stronę internetową, docierają do niego doświadczenie marka odzieży sportowej w innowacyjny sposób.

Na przykład sklep internetowy NikeID oferuje ludziom dostęp do ekskluzywnych produktów, których nie można kupić w lokalnych sklepach.

Dzięki podejściu Nike do handlu wielokanałowego zmieniają nawyki zakupowe klientów. Wymagając od nich rejestracji konta NikeID w celu zakupu niektórych produktów, tworzą ekosystem online, aby klienci mogli się rozwijać i czerpać radość. Jednocześnie uczą klientów, jak kupować online, zamiast iść do sklepu, ponieważ ten pierwszy jest o wiele wygodniejszy.

Jak opracować Omnichannel Retail Experience

Nie musisz mieć wyrafinowanej konfiguracji, takiej jak Nike, do sprzedaży detalicznej omnichannel. Ważną rzeczą jest to, że tworzysz różne możliwości zakupu od firmy i synchronizujesz wszystkie kanały, aby zachować spójność.

Poniżej znajdują się pomysły na rozpoczęcie:

1- Użyj platformy zarządzania zapasami

Jak wspomniano wcześniej, musisz zebrać całą sprzedaż z różnych kanałów sprzedaży detalicznej. W ten sposób otrzymujesz dokładne dane nie tylko o zapasach i zapasach produktów, ale także o tym, jak dobrze sprzedaje się każdy kanał. Platforma magazynowa znacznie ułatwia spisywanie sprzedaży i zarządzanie przedmiotami.

shopify pos

Przykładem takiej platformy jest Shopify POS. Platforma pozwala również akceptować różne formy płatności, stosować rabaty i podatki oraz wysyłać wiadomości e-mail lub SMS z potwierdzeniem zakupu, aby wymienić tylko kilka. Shopify POS działa najlepiej, jeśli używasz Shopify dla swojej witryny e-commerce (dowiedz się więcej o Shopify tutaj). Możesz jednak także korzystać z platformy, jeśli czujesz się z nią komfortowo.

2- Skonfiguruj kampanie za pomocą automatyzacji marketingu

Trudno jest nadążyć za działalnością detaliczną, jeśli planujesz ręcznie sprzedawać swoje usługi ludziom przez e-mail lub telefon. Nawet jeśli planujesz zatrudnić kogoś do wykonania pracy za Ciebie, ta osoba potrzebuje więcej niż tylko czasu i wysiłku, aby wykonać pracę.

Narzędzie do automatyzacji marketingu znacznie ułatwia dotarcie do osób. Nie będziesz musiał wpisywać swoich e-maili jeden dzień na raz, aby wysłać i określić, która część ścieżki sprzedaży to potencjalni klienci. Za pomocą narzędzia do automatyzacji marketingu możesz wcześniej zaplanować kampanie e-mailowe na swojej liście e-mail. Ponadto możesz dokładnie profilować wszystkich potencjalnych klientów i klientów, dzięki czemu masz wyraźniejszy pomysł, jak zmusić ich do zakupu od Ciebie ponownie.

automatyzacja marketingu mailchimp

Hubspot i Marketo to dwa z wiodących programów do automatyzacji marketingu na rynku. Jeśli jednak zaczynasz, MailChimp pozwala zebrać do 2000 subskrybentów za darmo. Stamtąd możesz skonfigurować kampanie e-mailowe, które możesz śledzić i mierzyć, aby ustalić, jak poprawić ich skuteczność.

Gdy będziesz gotowy do przejścia na funkcje automatyzacji marketingu, MailChimp synchronizuje się z platformami handlu elektronicznego, takimi jak Shopify i Magento, dzięki czemu możesz wyodrębnić bazę danych klientów i użyć narzędzia do zarządzania ścieżką sprzedaży.

3 – Zamień zapytania w sprzedaż dzięki obsłudze klienta

Obsługa klienta nie służy wyłącznie odpowiadaniu na pytania lub wątpliwości dotyczące Twojej firmy. Możesz skorzystać z tej okazji, aby ułatwić ludziom kupowanie produktów w twoim sklepie, jeśli nie, poprawić relacje ze swoimi adwokatami. Weź tego wielkiego fana Virgin Atlantic, który podał swoje obawy dotyczące marki na Twitterze. Zamiast unikać problemu, Obsługa klienta Virgin się odezwała nie tylko złagodził problem, ale sprawił, że poczuł się ceniony i ważny.

Budowanie dobrych relacji z klientami i potencjalnymi klientami może prowadzić tylko do dobrych rzeczy dla Twojej marki. Ponieważ ludzie najczęściej wyprowadzają swoje frustracje z mediów społecznościowych, musisz monitorować ich wiadomości i nawiązywać relacje z każdym z nich. Wzmianka to narzędzie, które pomaga odkryć te wzmianki, dzięki czemu możesz dotknąć bazy i poprawić relacje z nimi.

zendesk

Musisz także rozważyć ułatwienie ludziom kontaktu z Tobą przez Internet lub telefon. Strona kontaktowa typu catch-all nie jest już wystarczająca, ponieważ nie wszystkie problemy, które napotykają z Twoją marką, są takie same. Dlatego narzędzie takie jak Zendesk spraw, aby linie komunikacyjne były otwarte i dostępne dla ludzi i Twojej marki. Oprócz czatu i połączeń online możesz utworzyć bazę wiedzy. Pozwala dokumentować odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez ludzi, dzięki czemu zamiast tego możesz poprosić zespół wsparcia o wskazanie ich.

Wniosek

Wiele części stanowi skuteczną sieć sprzedaży wielokanałowej. Potrzebujesz również swojej firmy, aby przejść z trybu offline do trybu online i odwrotnie. Omnikanałowe podejście do handlu detalicznego jest wyzwaniem dla Twojego sklepu detalicznego.

Jednak oferowanie klientom większej liczby sposobów zakupu jest warte wysiłku. W świecie, w którym konsumenci dyktują, jak należy im służyć, oferując im wielokanałowe doświadczenie zakupowe, pomaga Twojej firmie wygrywać, w prosty i prosty.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map