Jak uzyskać bezpłatne nazwy domen dla stron internetowych?

Zbudowanie strony internetowej po raz pierwszy może wydawać się trudnym zadaniem. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego procesu, nawet wybranie nazwy domeny może wprawić Cię w zakłopotanie. Ile powinieneś zapłacić, skąd masz jeden – te i wiele pytań może przyjść ci na myśl.


To już koniec Zarejestrowano 348 milionów nazw domen jak dotąd (stan na koniec 2018 r.), a liczba ta szybko rośnie. W dzisiejszych czasach cyfryzacji wszyscy kupują własne nazwy domen, od dużych firm po osoby, które chcą po prostu własnej tożsamości online.

Aby uzyskać lepszy obraz szczegółów związanych z hostingiem i nazwami domen, zalecamy zapoznanie się z tym artykułem Hosting i domena 101 pierwszy. Omówię w ramach tego artykułu, jak uzyskać DARMOWĄ nazwę domeny.

Tak to prawda. Jestem pewien, że słyszałeś o nazwach domen sprzedawanych i tak dalej, ale czy wiesz, że istnieją witryny, w których możesz ubiegać się o bezpłatną nazwę domeny? Tak, niektórzy mają zastrzeżenia, ale są inne okoliczności i podzielę się z wami kilkoma z nich dzisiaj.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie bezpłatnych nazw domen, a niektóre z nich nie wymagają wydawania ani grosza. Jednak każdy ma swój własny haczyk, a to, co wybierzesz, będzie zależeć od tego, co chcesz poświęcić w zamian. Nie martw się, nie jest to nic złowrogiego, ale pamiętaj, aby zwrócić uwagę na szczegóły każdej metody.

Metoda nr 1: bezpłatne domeny od firm hostingowych

Uzyskaj bezpłatną domenę .com / .org / .net / .store / .xyz za pomocą tej metody

Pomimo mojej miłości do gratisów, osobiście uważam, że w przypadku tych nazw domen istnieje o wiele większe ryzyko niż w przypadku zakupu. Jeśli czujesz to samo, możesz rozważyć dostawcę usług hostingowych, który pakuje bezpłatną nazwę domeny razem z hostingiem. W końcu nadal potrzebujesz hostingu dla swojej witryny?

The Catch – To powinno być trochę oczywiste. Problem polega na tym, że darmowe nie jest darmowe; musisz zapłacić za ofertę pakietową. Jest to jednak dobry wybór, ponieważ do prowadzenia witryny potrzebujesz zarówno hostingu, jak i nazwy domeny.

1. Hostinger

Hostinger - darmowa nazwa domeny z hostingiem

Stronie internetowej: https://www.hostinger.com/

Hostinger jest doskonałym tego przykładem, ponieważ mają bardzo przyzwoite ceny pakietów, z których niektóre zawierają bezpłatną nazwę domeny. Wspólne plany hostingowe Premium i Business (które kosztują odpowiednio tylko 2,15 USD i 3,45 USD miesięcznie) zawierają bezpłatną rejestrację nazwy domeny.

Pomaga również, że są one bardzo renomowanym hostem, a nazwy domen, które otrzymujesz za darmo, to najlepsze domeny TLD, takie jak .com lub .net.

2. GreenGeeks

Greengeeks

Stronie internetowej: https://www.greengeeks.com/

GreenGeeks działa w branży hostingu od ponad 11 lat i oferuje użytkownikom wyjątkową zmianę na cyfrową, a jednocześnie przyjazny dla środowiska. Kupują kredyty energetyczne za dowolną moc, jakiej potrzebuje Twój hosting, a zatem mają pozytywny wpływ na zużycie energii.

Każdy z ich planów ma bezpłatną nazwę domeny, zaczynając od najbardziej podstawowego planu Ecosite Starter za jedyne 2,95 USD miesięcznie. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaki wybierzesz z nimi plan, jesteś objęty ochroną aż do nazwy domeny!

3. Hosting TMD

Hosting TMD

Stronie internetowej: https://www.tmdhosting.com/

TMDHosting to kolejny weteran branży, który ma wiele do zaoferowania. Oferują wysoką prędkość, niezawodność, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Ich pakiety hostingowe również zawierają bezpłatne nazwy domen, zaczynając od najbardziej podstawowego z planów.

Mają szeroki wachlarz możliwości hostingu, więc bez względu na to, czy zdecydujesz się na ich wspólne plany hostingowe, a nawet hosting w chmurze lub VPS, możesz zacząć. Hosting współdzielony z TMDHosting zaczyna się już od 2,95 USD miesięcznie.

Metoda nr 2: Bezpłatna domena od bezpłatnych dostawców nazw domen

Uzyskaj bezpłatne nazwy domen .tk / .ga / .gq / .cf / .ml za pomocą tej metody

Bezpłatni dostawcy nazw domen to ci, którzy poważnie rozdają nazwy domen za darmo. Każda z nich ma zazwyczaj własne ograniczenia dotyczące rozszerzenia domeny, które można zarejestrować, ale generalnie nie pobiera się ani grosza.

The Catch – Te bezpłatne domeny często zawierają wiele drobnych druków, które musisz przeczytać. Na przykład z rozszerzeniem .tk, jeśli witryna nie reaguje na cele przekierowania, domena zostanie odebrana przez rejestratora. Ruch do tej domeny jest następnie sprzedawany do sieci reklamowych.

4. Freenom

Freenom - Bezpłatne firmy oferujące nazwy domen

Stronie internetowej: https://www.freenom.com

Freenom jest rejestratorem nazw domen mała wyspa Tokelau, odległy i bardzo słabo zaludniony kraj liczący około 1500 osób. Daje nazwy domen za darmo i dlatego eksplodowała popularnością.

.domeny tk są piątym najczęściej rejestrowanym rozszerzeniem domeny na świecie i możesz uzyskać je za pośrednictwem Freenom. Oprócz tego podczas wyszukiwania nazwy domeny tutaj system często sugeruje inne rozszerzenia domen, na które możesz się zarejestrować.

5. Biz.NF

.Biz.nf - darmowy dostawca nazw domen

Stronie internetowej: https://www.biz.nf

Należące do innego zdalnego i lokalizacji rozszerzenia domeny .nf reprezentują Wyspy Norfolk. Należy jednak pamiętać, że chociaż TLD .nf jest bezpłatne, za rozszerzenia drugiego i trzeciego poziomu, takie jak .com.nf lub .net.nf, trzeba zapłacić.

Biz.nf oferuje teraz tylko bezpłatne domeny w domenie .c1.biz – która w rzeczywistości jest subdomeną. Jeśli jesteś zainteresowany, oferują również inne gratisy, takie jak hosting i wydawanie certyfikatów SSL.

6. Dot TK

Dot TK - uzyskaj darmową nazwę domeny

Stronie internetowej: http://www.dot.tk

Dot TK jest filią Freenom na twarzy, poza nieco inną kolorystyką ma ten sam układ i funkcje. Dot TK nie ma tu wiele do rozszerzenia, poza wzmiankami o tym, że możesz użyć tej strony Freenom z tymi samymi wynikami.

Robiąc to samo wyszukiwanie, wróciłem z dokładnie tymi samymi wynikami, które uzyskałem z Freenomem – kombinacją niedostępnych nazw i alternatywnych sugestii. Lista zmienia się po ponownym wyszukiwaniu, więc czasami może pomóc uruchomić ją kilka razy, jeśli nie podoba ci się to, co widzisz.

7. Subdomena.com

Subdomena - darmowa nazwa domeny dla Twojej witryny

Stronie internetowej: http://www.subdomain.com/

Ostatni na naszej liście miejsc, w których możesz uzyskać bezpłatne nazwy domen, jest subdomena.com. Tutaj możesz zarejestrować darmową nazwę domeny z rozszerzeniem .nu (Niue). Zaletą tej witryny w porównaniu z tymi oferującymi .nu jest to, że możesz również uzyskać domeny drugiego i trzeciego poziomu za darmo.

Istnieje kilka domen .nu, które podlegają opłacie, i zwykle należą one do kategorii premium, takie jak jednoznakowe nazwy domen, które mogą kosztować nawet 500 euro.

Metoda nr 3: Darmowe poddomeny za pomocą Kreatora stron internetowych

Uzyskaj bezpłatne subdomeny za pomocą tej metody

Kreatory stron internetowych pozwalają szybko i łatwo budować witryny z niewielką lub żadną wiedzą techniczną. Zapewniają wiele przydatnych narzędzi, które mogą w tym pomóc i za niewiele więcej niż cena standardowego hostingu może Cię kosztować. Ponadto niektóre mają darmowe plany, od których możesz zacząć, w tym bezpłatne subdomeny dla Twojej witryny.

The Catch – Subdomeny mają pewną „taniość” w stosunku do stron internetowych i będą wyglądać dla użytkowników tak, jakbyś nie był na tyle poważny, by nawet uzyskać własną nazwę domeny. Z drugiej strony subdomena oraz kreator stron internetowych i hosting zapewniają doskonały punkt startowy do kariery właściciela witryny.

8. Wix

Wix - darmowa nazwa subdomeny dla Twojej witryny

Stronie internetowej: https://www.wix.com

Wix to król twórców stron internetowych w tej chwili i jest ceniony z wielu powodów. Jedną z kluczowych zalet Wix jest to, że ma bezpłatny plan wstępu, który jest dołączony do bezpłatnej subdomeny zapewniającej dostęp do Twojej witryny.

Chociaż prawdą jest, że plan jest bardziej restrykcyjny niż wszystko, co może zaoferować współdzielony host – jest bezpłatny! Jeśli ci się spodoba, możesz nawet przejść na jeden z ich płatnych planów. Bardzo polecam Wix jako jeden z najlepszych w branży kreatorów stron internetowych.

Dla osób korzystających z bezpłatnego abonamentu nazwa Twojej domeny będzie wyglądać mniej więcej tak:

nazwa użytkownika. nazwa witryny

9. Weebly

Weebly - darmowa nazwa subdomeny z kontem

Stronie internetowej: https://www.weebly.com/

Weebly jest kolejnym silnym konkurentem w branży budowania stron internetowych, który oferuje również bezpłatną subdomenę z kontem. Oczywiście, ponieważ ta subdomena nie jest powiązana z twoją nazwą użytkownika, tak jak robi to Wix, znalezienie odpowiedniego imienia może być nieco trudne.

Jeśli dołączysz do Weebly, twoja nazwa domeny będzie wyglądać mniej więcej tak;

sitename.weebly.com

10. WordPress.com

WordPress.com - bezpłatna subdomena dla Twojej witryny

Stronie internetowej: https://wordpress.com

WordPress.com to bastion wszystkich systemów zarządzania treścią (CMS), od którego wszystko się zaczęło i pozostaje popularnym wyborem po raz pierwszy, nawet dzisiaj. Zbudowane na własnej platformie CMS konto w WordPress.com zapewni ci hosting oraz bezpłatną subdomenę.

Wiele osób używa WordPressa jako punktu wyjścia w swojej rozwijającej się karierze internetowej, zarówno dlatego, że jest bezpłatny i zapewnia dobre wrażenia z popularnej platformy WordPress.

11. Uderzająco

Uderzająco - darmowa nazwa domeny z pakietem hostingowym

Stronie internetowej: https://www.strikingly.com

Uderzające jest coś w rodzaju pomieszania pomiędzy zapakowanym hostingiem strony internetowej a nazwą domeny, z tą różnicą, że jej główną rolą jest tworzenie stron internetowych. Tak długo, jak wybierzesz pakiet z opcją rocznej płatności, otrzymasz bezpłatną nazwę domeny do wyboru (o ile jest dostępna).

Opłaty zaczynają się już od 8 USD miesięcznie, co jest dobre, biorąc pod uwagę, że otrzymujesz nazwę domeny, konstruktora strony, hosting i funkcję eCommerce za jednym razem!

Często zadawane pytania dotyczące bezpłatnych domen

Jaka jest nazwa domeny?

Nazwa domeny to adres Twojej witryny. Wszystkie domeny są unikalne – nie można zarejestrować nazwy domeny, gdy jest ona zarejestrowana przez inne osoby. Organizacja zarządzająca rejestracją domen globalnych nosi nazwę ICANN.

Dowiedz się więcej o nazwie domeny w tym przewodniku.

Czy są w 100% darmowe nazwy domen??

Tak. Jak wspomniano w tym artykule – istnieją trzy sposoby uzyskania bezpłatnej nazwy domeny dla Twojej witryny.

Która darmowa domena jest najlepsza?

Każdy typ darmowych domen wymienionych w tym artykule ma swój własny haczyk. To, co wybierzesz, będzie zależeć od tego, co chcesz poświęcić w zamian. Osobiście uważam, że albo uzyskanie darmowej nazwy domeny z pakietem hostingowym, jak to robi Hostinger, albo nawet uzyskanie bezpłatnej subdomeny jest znacznie lepszą opcją. 

Jak mogę uzyskać bezpłatną domenę na całe życie??

Domeny z rozszerzeniem .tk, .nf i .nu są bezpłatne do końca życia. Aby uzyskać jedną z tych bezpłatnych domen na całe życie, zarejestruj ją u jednego z bezpłatnych dostawców nazw domen, jak wspomniano w metodzie nr 2.

Jak mogę uzyskać bezpłatną domenę .com?

Aby uzyskać bezpłatną domenę .com – zarejestruj się w planie hostingowym dostarczanym z bezpłatną domeną .com. Hosting, GreenGeeks i TMD Hosting, na przykład, oferują bezpłatny .com w swoich wspólnych planach hostingowych.

Wniosek: bądź ostrożny z gratisami

Na tym świecie nie ma prawdziwego darmowego posiłku, a ponieważ wszystko oznaczone jako „bezpłatne”, wiele z tych opcji ma „haczyk” na koniec dnia. Na przykład, darmowe domeny takie jak .tk i .nu stały się trochę nieprzyzwoite przez lata. W drobnym drukowaniu jest również wiele uwagi, na przykład rejestrator może zamknąć witrynę i przekierować ruch do reklam lub innych źródeł, jeśli złamiesz którykolwiek z ich warunków.

Osobiście uważam, że albo uzyskanie darmowej nazwy domeny z pakietem hostingowym, jak to robi Hostinger, albo nawet uzyskanie darmowej subdomeny jest znacznie lepszą opcją. Hostinger daje prawdziwą domenę, która jest dobrze akceptowana na całym świecie, np. .Com.

Uzyskanie subdomeny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn może być bezpłatne, ale psuje markę witryny i na koniec dnia stanowi to część wartości Twojej witryny, prawda? Wybieraj mądrze między tymi opcjami, w przeciwnym razie możesz zranić swoją cyfrową reputację bardziej niż myślisz.

* Tłumaczenie: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map