Ile internetu to WordPress

Jeśli spędziłeś rozsądną ilość czasu w Internecie (co, jeśli czytasz, to jesteś. Po prostu przyznaj się), to jestem w 99,99% pewien, że znasz lub słyszałeś o WordPress. Byłbym bardziej zszokowany, gdybyś nie natknął się na stronę internetową, która nie była obsługiwana przez WordPress.


Biorąc pod uwagę popularność WordPress jako CMS (system zarządzania treścią), nic dziwnego, że zgromadziliby całą masę statystyk i danych, które są dość niesamowite.

Postanowiliśmy więc przeszukać Internet i skompilować statystyki witryny WordPress oraz inne interesujące statystyki użytkowania WordPress na tej dużej liście. Ponadto, jeśli jesteś twórcą treści, możesz nawet użyć niektórych z tych danych do tworzenia infografik, artykułów lub innych fajnych treści

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do statystyk WordPress!

Contents

Ile internetu to WordPress?

1. WordPress zapewnia dostęp do 34% Internetu

Internet to ogromna przestrzeń. Istnieją miliony milionów witryn – blog biznesowy lub osobisty serwis CV, obecnie dostępny do odwiedzenia i około jednej czwartej (lub dokładnie 34,5%) z nich są tworzone i obsługiwane przez WordPress. Zasadniczo oznacza to, że 1 na 4 witryny musi być witryną WordPress, która pokazuje, ile internetu to WordPress!

Statystyki użytkowania i popularność WordPress

2. Strony internetowe WordPress wzrosły o 3,2%

Zaskakujące jest to, że WordPress zasila 31,9% internetu, ale jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że było to spowodowane wzrostem wykorzystania o około 3,2%. Biorąc pod uwagę, jak trudna jest obecnie konkurencja CMS, to niesamowite, że WordPress wciąż jest w stanie i pokazuje, ile osób korzysta z WordPressa do dziś.

3. WordPress posiada 59,3% udziału w systemie zarządzania treścią

Aby nadal podkreślać dominację WordPress w branży CMS, statystyki WordPress pokazują, że obecnie WordPress trzyma około 59,3% udziału w systemie zarządzania treścią. To ogromna różnica w porównaniu do wszystkich pozostałych platform CMS razem wziętych!

4. WordPress jest używany przez strony internetowe Big Name

WordPress jako platforma CMS jest bardzo wydajny i jest w stanie tworzyć i obsługiwać wszelkiego rodzaju strony internetowe. Nadal zadziwia mnie, ile stron korzysta z WordPressa jako wybranego przez siebie CMS, a niektóre z tych dużych witryn to Kwarc, Techcrunch(!), Facebook Newsroom, BBC America, Venturebeat i wiele innych.

VentureBeat to jedna z wielu stron internetowych obsługiwanych przez WordPress. Kredyt: VentureBeat.com.

5.WordPress.com może pochwalić się globalnym rankingiem witryny Alexa wynoszącym 60

Alexa, narzędzie analityczne Amazon, monitoruje globalny ruch stron internetowych na całym świecie. WordPress.com jest jedyną firmą CMS, której udało się uzyskać pozycję na 60 w ramach globalnego rankingu witryn Alexa.

6. WordPress został pobrany wiele razy

Wiemy, że WordPress zasilał wiele stron internetowych od ich powstania, ale niesamowite jest, jak wiele osób korzysta z WordPressa jako platformy i je pobiera. Obecnie liczba ta wynosi oszałamiająco 157 563 262 pobrań i jest wciąż się liczy!

7. WordPress generuje ponad 70 milionów postów i 50 milionów komentarzy każdego miesiąca

Szalona liczba do przemyślenia to ilość treści / komentarzy, które pojawiają się w WordPress co miesiąc. To WordPress statystyki strony pokazuje, że każdego miesiąca pojawia się 70,5 miliona nowych postów i 52,1 miliona nowych komentarzy. To dosłownie 27 nowych postów i 198 nowych komentarzy na sekundę!

Największa liczba postów na WordPressie wyniosła ponad 70 000 000. Źródło: WordPress.com

8. WordPress osiągnął wartość 100 dla trendów Google

Aby pokazać, jak bardzo popularny jest WordPress w porównaniu z jego konkurentami, byli jedyną platformą CMS, której udało się osiągnąć 100 (najwyższą popularność) Google Trends. Inne platformy, takie jak Drupal, Blogger i Sharepoint, ledwo osiągnęły nawet 50.

9. WordPress został przeszukany ponad 2 miliardy razy (!)

Aby kontynuować w wyszukiwarce i statystykach WordPress, słowo kluczowe „WordPress” nadal jest popularnym terminem, którego ludzie używają do wyszukiwania. KWFinder pokazuje, że co miesiąc słowo kluczowe „WordPress” jest wyszukiwane 2 739 999 razy co miesiąc.

Słowo kluczowe „WordPress” zostało przeszukane ponad 2 miliardy razy. Kredyt: KWFinder.

Tło firmy WordPress

10. WordPress ma tylko około 700 pracowników

Mimo że jest to ogromna korporacja, która obsługuje około jednej czwartej Internetu, liczba pracowników, których WordPress zwiększyła, wynosi około 798 osób tylko. To znacznie mniej niż wiele innych firm technologicznych.

11. Są 721 razy mniejsze niż Amazon

Wiemy, że porównywanie Amazon z WordPress jest jak porównywanie jabłek z pomarańczami, ale w rzeczywistości obie są firmami technologicznymi. I pomimo tego, że jest 721 razy mniejszy niż Amazon, WordPress nadal jest w stanie wyciągnąć 149 milionów unikatowi miesięczni odwiedzający (USA) w porównaniu do 199 milionów Amazon.

Statystyki użytkowania WordPress: wtyczki i motywy

12. Dostępnych jest ponad 50 000 wtyczek WordPress

Wtyczki to świetne narzędzie, które pomaga właścicielom witryn dodawać funkcje i funkcje bez konieczności kodowania. Jeśli chodzi o wtyczki, WordPress nadal jest królem, jaki oferują 56,201 wtyczek w ich bibliotece, która z łatwością przyćmiewa wszystkich innych konkurentów.

13. Trzy motywy WordPress są używane na ponad 30 000 najpopularniejszych witryn internetowych

Genesis Framework, Divi i Avada są najpopularniejszymi motywami WordPress i każdy z nich był używany odpowiednio przez ponad 15 839 stron internetowych, 10 397 stron internetowych i 7 308 stron internetowych. To w sumie 3,35% z 1 miliona najlepszych witryn wykorzystujących te same tematy!

Avada, Genesis Framework i Divi to trzy najczęściej używane motywy WordPress. Kredyt: Zbudowany.

14. Akismet wyłapał 400 miliardów komentarzy spamowych dotyczących WordPress

Biorąc pod uwagę popularność WordPress i liczbę stron internetowych korzystających z WordPress, to tylko kwestia czasu, zanim blog lub witryna otrzyma komentarze dotyczące spamu. I nie wiesz, Akismet to pokazał 400 miliardów spamu komentarze zostały złapane na WordPress. To jak milion komentarzy spamowych co kilka minut! Statystyka WordPress sama w sobie otrzymała sporo opinii Świergot także.

15. Yoast SEO zostało pobrane 130 milionów razy

Dzięki ogromnej bibliotece wtyczek, które oferuje WordPress, na pewno będzie kilka, które wyróżniają się spośród innych. Ta wtyczka to Yoast SEO, które jest narzędziem, które można wykorzystać do optymalizacji wyszukiwarek. Obecnie Yoast SEO może pochwalić się Ściągnij liczba 130 801 289.

16. Akismet to druga najpopularniejsza wtyczka z 117 milionami pobrań

Rozmawialiśmy już trochę o Akismet i jak udało im się złapać ponad 400 miliardów komentarzy spamowych. Cóż, możesz dodać jako drugą najpopularniejszą wtyczkę do tej listy, ponieważ obecnie mają one 118 069 141 pliki do pobrania w WordPress.

17. Każda popularna wtyczka WordPress ma ponad 5 milionów aktywnych instalacji

WordPress oferuje jedne z najlepszych wtyczek dostępnych na rynku. Wtyczki takie jak Formularz kontaktowy 7, Yoast SEO, Akismet, Jetpack i inne są z najlepsze wtyczki WordPress które mogą pochwalić się jednymi z największych aktywnych instalacji o wartości około +5 milionów w oparciu o statystyki użytkowania WordPress.

18. Najpopularniejszy motyw WordPress sprzedany w liczbie ponad 450 000 kopii

Avada, motyw WordPress firmy Themeforest, jest jednym z najpopularniejszych płatnych motywów na platformie. Za 60 USD motyw sprzedał się 450 000 kopii co wygenerowało ponad 27 000 000 $ sprzedaży i sprzedaży.

Avada to najlepiej sprzedający się motyw na WordPress, zawierający ponad 450 000 kopii. Kredyt: ThemeForest.

Statystyki e-commerce WordPress

19. WooCommerce zapewnia 28% sklepów internetowych przy ponad 50 milionach pobrań

Kiedy myślisz o WordPress, prawdopodobnie myślisz o blogach. WordPress jest jednak tak elastyczną platformą, że możesz nawet stworzyć sklep internetowy za pomocą wtyczek. WooCommerce to jedna z takich wtyczek, które obecnie zasilają 28% sklepów internetowych w WordPress z 51.563.803 pliki do pobrania.

20. WooCommerce jest obecnie najpopularniejszą technologią handlu elektronicznego w WordPress

Mówiąc o WooCommerce, czy wiesz, że WooCommerce jest obecnie jedną z najpopularniejszych technologii eCommerce? Spośród 1 miliona witryn eCommerce, WooCommerce zajmuje czołowe miejsce w rankingu ponad 20 000 z 1 miliona najpopularniejszych witryn dzisiaj.

WooCommerce jest obecnie najpopularniejszą platformą eCommerce na WordPress. Kredyt: WooCommerce.com

Ile witryn korzysta z WordPress?

21. Ponad 300 000 z 1 miliona najpopularniejszych stron internetowych korzysta z WordPress

WordPress jest bez wątpienia popularną platformą dla wielu stron internetowych. Na podstawie tych liczb wg Zbudowany, 310 599 z 1 miliona najpopularniejszych stron internetowych używa obecnie WordPress jako głównej platformy CMS. Jeśli podzielisz statystyki WordPress 100 000 najlepszych stron internetowych, WordPress nadal włada 33 283 z nich. Zejdź jeszcze dalej do 10 000 stron internetowych, a co najmniej 3 388 z nich korzysta z WordPress. To pokazuje, ile stron korzysta z WordPress.

22. Z całego Internetu ponad 20 miliardów korzysta z WordPress

Gdy spojrzysz na cały Internet, WordPress wyraźnie posiada większość udziałów, z których obecnie korzystają 26 938 805 stron internetowych. To w zasadzie stanowi ponad 50% internetu!

WordPress ma największy rozkład wykorzystania w 55% internetu. Kredyt: Zbudowany.

23. Ponad 50 000 otrzymało powiadomienia o usunięciu DMCA

Biorąc pod uwagę, ile stron korzysta z WordPress, prawdopodobnie będzie kilka takich, które naruszają umowę o własności intelektualnej firmy. Przynajmniej od stycznia 2014 r 53 718 usunięcia powiadomienia zostały wysłane przez WordPress, a część lub całość treści została ostatecznie usunięta na 39% stron internetowych.

Zabezpieczenia i luki w zabezpieczeniach WordPress

24. 83% z 34 371 zainfekowanych stron internetowych w 2017 roku korzysta z WordPress

Ponieważ WordPress jest najczęściej używaną platformą CMS w Internecie, zwiększa to prawdopodobieństwo, że zostaną zaatakowani i zainfekowani przez hakerów i wirusy. Raport Sucuriego pokazuje, że z 34 271 zainfekowanych stron internetowych 83% z nich korzysta z WordPress.

Luki w zabezpieczeniach WordPress wyszły na jaw w 2019 roku, kiedy to odkryto złośliwe oprogramowanie było wstrzykiwane przez skimmers. To samo złośliwe oprogramowanie wpłynęło również na użytkowników Magento i umożliwiło hakerom kradzież danych kart kredytowych z systemów, których dotyczy problem. Radzimy wszystkim regularnie skanuj swoje witryny dla takiego złośliwego oprogramowania.

38% zainfekowanych stron internetowych pochodzi od użytkowników WordPress. Kredyt: Sucuri.

25. 39,3% zhakowanych witryn WordPress było spowodowane przestarzałymi instalacjami

WordPress oferuje mnóstwo zabezpieczeń i stale aktualizuje swoją platformę, aby zapewnić użytkownikom ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. jednak, 39,3% zhakowanych witryn WordPress były spowodowane nieaktualnymi instalacjami platformy. Dlatego zawsze pamiętaj o aktualizacji swoich instalacji, jeśli chcesz być bezpieczny!

Przestarzała platforma była ważnym powodem włamania się do WordPressa. Kredyt: Sucuri.

26. Obecnie istnieje 11 632 luk w zabezpieczeniach WordPress

WPScan opublikował raport o lukach, na które cierpi WordPress jako platforma CMS. Z 11 632 podatności, 2944 z nich jest unikatowych, a podział na typy podatności wynosi 74,27% z powodu przestarzałych wersji, 22,69.% Z powodu wtyczek i 3,04% z powodu motywów.

Trzy główne podatności, na jakie cierpi WordPress, to platforma, wtyczki i motywy. Kredyt: wpvuldb.com.

27. 40,9% luk w zabezpieczeniach WordPress to skrypty między witrynami (XSS)

Skrypty cross-site scripting (XSS) to rodzaj luki w zabezpieczeniach komputera, która zwykle występuje w aplikacjach internetowych. Badania przeprowadzone przez KeyCDN pokazuje, że 40,9% ich podatności pochodzi z XSS, takich jak SQLI, Upload, CSRF, RCE, FPD itp..

28. 36,28% witryn WordPress używa HTTPS

Google niedawno zaczął brać pod uwagę bezpieczeństwo witryny przy ustalaniu jej rankingu. Z tego powodu 36,28% stron internetowych WordPress zaczęło używać HTTPS, co oznacza 14% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

WordPress Jobs Stats

29. Programiści WordPress mogą zarabiać w dowolnym miejscu od 10 do 300 USD za godzinę

WordPress stworzył wiele nowych miejsc pracy dla programistów i programistów znających system. Ci programiści WordPress zwykle robią coś pomiędzy 10 do 300 USD na godzinę na podstawie statystyk z UpWork.

30. Ogólna stawka dla programisty WordPress wynosi 10 – 30 USD za godzinę

Zatrudnienie programisty WordPress jest w większości przystępne cenowo. Oparte na UpWork, w niezależnej witrynie, ogólna stawka za zatrudnienie programisty WordPress do pracy w Twojej witrynie wynosi około 10 do 30 USD za godzinę.

31. Średnia pensja za WordPress Jobs wynosi 66 775 USD

Jeśli zastanawiasz się nad pracą dla WordPress, możesz spodziewać się całkiem przyzwoitej pensji. Simply Hired zbadał średnie pensje za pracę w WordPress i zawęził go do około 66 775 $.

Pracodawca WordPress będzie zarabiał około 60 000 $ rocznie. Kredyt: SimplyHired.

32. Istnieje łącznie 344,750 zadań związanych z WordPress

Freelancer.com to strona internetowa, na której możesz zatrudnić freelancerów do pracy przy projektach / jednorazowych zleceniach. Gdy szukasz ofert pracy związanych z WordPress, zobaczysz, że tam były 344,750 miejsc pracy opublikowane (zarówno otwarte, jak i zamknięte) na stronie internetowej.

33. WordPress kosztowałby około 151 osobolat

Według Otwórz kalkulator kosztów projektu Hub, Szacowany wysiłek WordPress wyniósł ponad 151 osobolat. Opiera się to na 560 648 liniach kodu, a szacowany koszt to ponad 8,2 mln USD na sfinansowanie projektu o tej wielkości.

Instalacja WordPress

34. Instalacja WordPress zajmuje tylko 5 minut

WordPress jest znany z tego, że jest platformą tak prostą i łatwą w użyciu. Najwyraźniej korzystanie z WordPress jest tak intuicyjne, że można nawet zainstalować całą platformę tylko 5 minut! To zdecydowanie czyni go jednym z szybszych w instalacji.

35. WordPress zaleca tylko 3 hosty internetowe

Możesz użyć dowolnego dostawcy usług hostingowych, jeśli chcesz korzystać z WordPress, jednak są tylko 3 hosty internetowe które WordPress zaleca na swojej oficjalnej stronie internetowej. Te 3 to Bluehost, Dreamhost i SiteGround.

Witryna, którą czytasz, jest obsługiwana przez WordPress.org i hostowana w SiteGround. Z kolei BlueHost jest jednym z najtańszych rozwiązań hostingowych WordPress na rynku.

36. Wtyczka WordPress JetPack ma ponad 93 miliony pobrań

Wtyczka JetPack firmy WordPress jest popularnym narzędziem do wykonywania różnych zadań, takich jak analiza ruchu, integracja z mediami społecznościowymi, kopie zapasowe i zabezpieczenia. Jest to jedna z najpopularniejszych darmowych wtyczek WordPress z ponad 93 milionami pliki do pobrania jak dotąd.

37. Wtyczka WordPress JetPack zarejestrowana ponad 20 miliardów odsłon

WordPress zarejestrował liczbę odsłon stron zgromadzonych na blogach hostowanych w ich witrynie i korzystających z wtyczki Jetpack. Najwyższe liczby odsłon, jakie uzyskali? 24.567.344.460 z powrotem Maja 2017 r.

JetPack i WordPress udało się zarejestrować ponad 20 miliardów wyświetleń na swojej platformie. Kredyt: WordPress.

Języki i tłumaczenia WordPress

38. WordPress ma ponad 180 oficjalnych tłumaczeń

Ponieważ WordPress ma międzynarodową publiczność, musiał zostać przetłumaczony na wiele różnych języków. Do tej pory tak było ponad 180 oficjalnych tłumaczeń WordPress z 48 lokalizacjami przetłumaczonymi w 100% i 25 lokalizacjami z tłumaczeniem ponad 95%.

39. W WordPress używanych jest ponad 120 języków

WordPress to globalna platforma, co oznacza, że ​​muszą zaspokoić międzynarodową publiczność, która czyta i mówi różnymi językami. Na dzień dzisiejszy obsługiwany jest WordPress ponad 120 języków Najczęściej używany jest angielski (71%), a następnie hiszpański i indonezyjski (odpowiednio 4,7% i 2,4%).

Społeczność WordPress

40. W 71 miastach na całym świecie istnieje 898 Wordcamps

WordCamp to warsztat / konferencja WordPress, która koncentruje się na tematach i problemach związanych z WordPress. Obecnie są 898 WordCamps w ponad 71 miastach na całym świecie, podczas których odbywają się sesje, takie jak zaawansowane techniki WordPress, wtyczki dla początkujących i inne.

WordCamp zorganizował ponad 800 obozów WordPress na całym świecie. Kredyt: WordCamp.

41. Pierwszy WordCamp rozpoczął się w 2006 roku

Matt Mullenweg zorganizował pierwszy WordCamp w 2006 roku w San Francisco. Wtedy wydarzenie było znacznie mniejsze i trwało tylko 1 dzień. Pomimo niewielkiego wydarzenia dla użytkowników i programistów, w konferencji wzięło udział około 500set osób.

42. WordPress jest odpowiedzialny za 21 popularnych produktów

Chociaż WordPress jest znany głównie z tego, że jest platformą CMS, są również odpowiedzialni za 21 popularnych produktów / usług które są dostępne online. Niektóre z nich to Gravatar, PollDaddy, WooCommerce, Akismet i inne.

43. WordPress zarobił około 4,3 miliona dolarów przychodów w 2017 roku

WordPress jest dość przejrzysty z ich finansami i Raport z 2017 r, pokazało, że firma osiągnęła 4,3 miliona dolarów przychodów. Raport pokazuje przychody WordPress z dwóch różnych strumieni: WordPress Foundation i WordPress Community Support, PBC.

44. WordPress uruchamia nowy program w 2018 roku

WordPress ogłosił niedawno, że uruchomi nowy program o nazwie Fala, w 2018 roku. Program służy do przeprowadzania serii zautomatyzowanych testów, które działają z kompozycją i wtyczkami.

Podsumowanie

WordPress to niesamowity CMS i przez lata osiągnęli wiele kamieni milowych i sukcesów, które wciąż nas zaskakują. Mamy nadzieję, że wszystkie statystyki, które przedstawiliśmy, pokazują WordPress w innym świetle niż Ty i pomogły milionom milionów użytkowników w rozpoczęciu podróży po witrynie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map