Dlaczego Twoja witryna WordPress jest powolna? Proste sposoby przyspieszenia witryn WP

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) i obsługuje obecnie ponad 34% wszystkich stron internetowych na świecie. Jest ceniony ze względu na jego wszechstronność, pozwalającą właścicielom stron internetowych na szybkie tworzenie witryn o imponującej jakości i funkcjonalności.


Jednak WordPress musi być zrozumiany, aby działał jak najlepiej. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress i uważasz, że wydajność była mniejsza, możesz zwiększyć wydajność, wprowadzając kilka drobnych poprawek.

prędkość jest ważnaSzybkość witryny ma duży wpływ na współczynnik konwersji. Badania konsekwentnie to pokazują duża szybkość strony spowoduje lepszy współczynnik konwersji. Spadek konwersji o 20% występuje przy każdej sekundzie czasu ładowania strony mobilnej. I zgodnie z Pomyśl z Google, testy porównawcze dla szybkiego ładowania strony wynoszą 0-1 sekund.

1. Niepoprawne buforowanie

Buforowanie ogólnie ma miejsce, gdy aplikacje przechowują dane w pamięci w celu szybszego przetwarzania lub dostępu. Podobnie, włączając buforowanie, możesz wstępnie załadować części witryny, aby uzyskać szybszy dostęp. Istnieją różne tryby buforowania, z których można skorzystać, ale ogólnie można je podzielić na dwie kategorie; pamięć podręczna po stronie klienta lub pamięć podręczna po stronie serwera.

Buforowanie po stronie klienta (zwykle buforowanie w przeglądarce) pomaga określić, które elementy witryny są przechowywane w przeglądarce internetowej użytkownika. Pozwala także określić czas przechowywania tych elementów, dzięki czemu jeśli witryna zostanie zaktualizowana, przeglądarka będzie mogła odświeżyć pamięć podręczną za pomocą zaktualizowanych elementów. Buforowanie przeglądarki działa z elementami statycznymi, takimi jak CSS, JS i obrazy.

Buforowanie po stronie serwera to dowolna metoda buforowania zaimplementowana na serwerze WWW. Mogą to być buforowanie OPcode, buforowanie strony, buforowanie bazy danych i inne. Każda z tych metod dotyczy różnych elementów WordPress, a wykorzystanie ich może pomóc poprawić wydajność naszej witryny.

Na przykład WordPress jest bardzo skoncentrowany na bazie danych. Niestety wszelkie procesy, które działają z bazą danych, zazwyczaj wymagają dużej ilości zasobów (mocy obliczeniowej i pamięci) do uruchomienia. W przypadku buforowania bazy danych zasadniczo zapisujesz wyniki poprzednich zapytań w pamięci, aby skrócić czas potrzebny na dostarczenie określonych wyników.

Rozwiązanie 1: Zainstaluj dobre wtyczki buforowania

Buforowanie jest jednym z najważniejszych sposobów, dzięki którym możesz znacznie poprawić wydajność swojej witryny WordPress. Na szczęście, podobnie jak we wszystkich sprawach związanych z WordPress, istnieją wtyczki, których możesz użyć, aby w tym pomóc. Niektóre dobre przykłady wtyczek buforujących WordPress to WP Rocket i Swift Performance.

Rozwiązanie 2: Włącz OPCache na swoim hoście internetowym

OPcache, buforując skompilowane kody operacji skryptów PHP, umożliwia stronom znacznie szybsze wyświetlanie zawartości strony. Dobrą wiadomością jest to, że większość udostępnianych dostawców hostingu pozwala użytkownikom instalować rozszerzenie OPcache z panelu sterowania. Tak więc – aby skorzystać z tej opcji, aby szybciej załadować witrynę, zaloguj się do panelu sterowania hostingu i włącz tę funkcję.

Przykład: Aby włączyć OPCache na serwerze A2, zaloguj się do cPanel > Oprogramowanie > Wybierz wersję PHP > Zainstaluj rozszerzenia PHP.

2. Bazy danych przechowywane na dysku twardym

Niemal bezbłędnie większość dzisiejszych dostawców hostingu reklamuje, że oferuje rozwiązania Solid State Drive (SSD). Dyski SSD są zaawansowaną technologicznie wersją tradycyjnego dysku twardego i są znacznie szybsze. Jednak pomimo spadku cen dysków SSD są one nadal droższe niż mechaniczne dyski twarde.

Z tego powodu niektórzy dostawcy hostingu mogą próbować uniknąć konfiguracji hybrydowej. Będą one uruchamiać aplikacje na dyskach SSD, ale do przechowywania będą używać tradycyjnych dysków twardych. To zła wiadomość dla użytkowników WordPressa, ponieważ jest prawdopodobne, że baza danych będzie znajdować się na wolniejszych, mechanicznych dyskach zamiast SSD. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, czy twój dostawca hostingu oferuje pełne rozwiązanie SSD, czy nie.

Rozwiązanie: Trzymaj się firm hostingowych, które oferują pełny hosting SSD

hosting strony ssdPrzykład: wszystkie witryny hostowane w SiteGround działają na dyskach SSD – co jest idealne dla witryn WordPress.

Pomimo tego, że jest jednym z najtańszych hostingu WP na rynku, Hostinger działa na pełnej przestrzeni dyskowej SSD – co czyni je idealnymi do hostowania stron WordPress. Inne znane marki działające na pełnym dysku SSD to: A2 Hosting, BlueHost i SiteGround.

3. Nieaktualny PHP

WordPress jest oparty na języku PHP, a wersja PHP uruchomiona przez serwer może również wpływać na wydajność witryny. PHP 7 został przetestowany przewyższyć wydajność PHP 5.6 prawie dwukrotnie szybciej – to wzrost wydajności o 100%!

Zespół w AeroSpike prowadził kilka testów do porównania PHP 5 z PHP 7.

Ich test uruchomił cztery procesy, z których każdy przeprowadził 100 000 transakcji. Wszystkie przebiegi przeprowadzono na jednym węźle z systemem Aerospike Server Community Edition w wersji 3.9.1 na CentOS 7 z 32 procesorami Intel (R) Xeon (E) E5-2660 @ 2,20 GHz (z włączonym hyperthreading) i 32 GB pamięci.

Dwie używane wersje PHP to php-7.0.10 i php-5.5.38.

Poniżej znajduje się podsumowanie wyników.

Całkowity czas realizacji

Całkowity czas wykonania PHP 7 jest ~ 10-12% niższy niż PHP 5 (im niższy, tym lepiej).

Operacje na sekundy

PHP 7 zapisuje / odczytuje ~ 9 – 15% więcej w porównaniu do PHP 5 (im wyższa, tym lepiej).

Rozwiązanie: Zaktualizuj wersję PHP swojej witryny

Jeśli korzystasz ze starszej wersji PHP, prawdopodobnie zobaczysz całkiem niezłą poprawę prędkości, po prostu wybierając nowszą wersję PHP. Większość dostawców hostingu oferuje wiele wersji PHP, które można wybrać za pomocą panelu sterowania hostingu.

Przykład – wybór wersji PHP na Hostinger można wykonać za pomocą panelu sterowania hostingu.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 to „Nowy” protokół internetowy , który został wprowadzony w 2015 roku. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji HTTP 1.1, pozwala na wykonanie wielu żądań danych jednocześnie. Pomaga to skrócić czas ładowania zasobów witryny.

HTTP / 1.1 vs HTTP / 2 – HTTP / 2 może wysyłać wiele żądań danych za pośrednictwem jednego połączenia. Zmniejsza to dodatkowy czas podróży w obie strony (RTT), dzięki czemu witryna ładuje się szybciej (Ucz się więcej).

Rozwiązanie: Zaimplementuj HTTP / 2

Mimo to jednak niektórzy gospodarze nadal nie oferują protokołu HTTP / 2 lub oferują go tylko w droższych planach. Istnieją dwa sposoby wykorzystania HTTP / 2; poszukaj hosta, który to oferuje, lub skorzystaj z Cloudflare CDN.

Są dostawcy usług hostingowych oferujący różne poziomy HTTP. Na przykład Siteground i GreenGeeks udostępniły HTTP / 2 we wszystkich swoich planach, ale A2 Hosting oferuje HTTP / 2 tylko w swoich planach hostingowych Turbo lub nowszych.

5. Rzucony serwer

Strony internetowe są zautomatyzowane, a na ich wydajność może mieć wpływ ilość dostępnych dla nich zasobów. Każda witryna musi mieć moc obliczeniową i pamięć do obsługi ruchu w sieci – im większy wolumen, tym więcej potrzebnych zasobów.

Jeśli Twoja witryna gwałtownie napływa do użytkowników, Twój plan hostingowy może nie mieć dostępnych zasobów, aby obsłużyć je wszystkie naraz. Spowoduje to spowolnienie witryny lub niedostępność niektórych żądań.

Monitoruj wydajność swojego hostingu

Przykład: WebSitePulse oferuje różne narzędzia do monitorowania, które zapewniają stały nadzór nad serwerami i stronami internetowymi.

Sytuacja jest bardziej prawdopodobna w przypadku wspólnych planów hostingowych, ponieważ wszystkie konta na tym serwerze współużytkują stałą ilość zasobów. Aby upewnić się, że witryna działa płynnie, spróbuj użyć narzędzia do monitorowania witryny, takiego jak Uptime Robot, Puls strony internetowej, i Freshping.

Korzystanie z tych narzędzi pomoże ci ocenić, jak dobrze działa Twój host. Jeśli Twoja witryna zwalnia lub serwer jest cały czas wolny, może być czas na zastanowienie się nad przejściem na lepszy plan lub inny hosting.

Rozwiązanie: W razie potrzeby przejdź na hosting VPS lub wyższy poziom

Przykład: Na podstawie naszego śledzenia na HostScore, Czas reakcji hostingu SiteGround VPS (strona testowa hostowana w Europie) jest o około 15% szybszy niż hosting współdzielony SiteGround.

Plany hostingowe VPS są droższe niż wspólne plany hostingowe, ale mogą łatwiej obsługiwać duży ruch. Wynika to z faktu, że plany VPS są ogólnie skalowalne, co oznacza, że ​​możesz dynamicznie zwiększać ilość zasobów, jeśli uważasz, że Twoja witryna potrzebuje więcej.

Dowiedz się, kiedy jest odpowiedni czas na przejście na hosting VPS.

6. Wielkie pliki multimedialne

Podczas gdy duże, ostre obrazy lub ekscytujące filmy mogą być świetnym dodatkiem, pamiętaj, że te pliki multimedialne często mają duży rozmiar. Z reguły im większy plik, tym dłużej trwa ładowanie. Nie oznacza to, że musisz je całkowicie zrezygnować, ale przynajmniej pamiętaj o optymalizacji plików.

Rozwiązanie: kompresuj swoje zdjęcia

Obrazy można nieco zmniejszyć, a użycie odpowiedniego formatu może również pomóc zmniejszyć rozmiar. Na przykład plik BMP będzie zwykle większy niż plik GIF lub JPG. Aby zoptymalizować obrazy, możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą wtyczki. Niektóre wtyczki WordPress, które potrafią to zrobić, to EWWW i Short Pixel.

Jeśli zdecydujesz się nie używać wtyczki, istnieją również narzędzia online, których możesz użyć do ręcznej optymalizacji obrazów. Niektóre z nich są Optimizilla i EzGIF.

7. Źle zoptymalizowana / uszkodzona baza danych

Wcześniej wspomniałem o tym, że WordPress jest bardzo zorientowany na bazę danych i w jaki sposób pamięć SSD może przyspieszyć zapytania. Jednak stan bazy danych również odgrywa rolę w wydajności witryny.

Rozwiązanie: regularnie optymalizuj bazę danych

Kontrolowanie każdego elementu, który trafia do bazy danych, może być bardzo trudne, więc od czasu do czasu trzeba wykonać porządek. Pomoże to utrzymać bazę danych zorganizowaną i zdolną do pracy z pełną prędkością.

Istnieją również wtyczki, których możesz użyć do tego. Oto kilka dobrych przykładów WP DBManager i WP Sweep.

8. Powolny dostawca DNS

Wiele osób uważa, że ​​czas do pierwszego bajtu (TTFB) to najważniejsze wskaźniki prędkości, ale niewielu faktycznie rozkłada TTFB i próbuje zająć się poszczególnymi elementami. Jednym z elementów przyczyniających się do TTFB jest rozpoznawanie DNS.

Proces polegający na tłumaczeniu nazw domen na adresy IP zajmuje dużo czasu. Różni dostawcy DNS działają inaczej, a użycie dobrego dostawcy DNS może również przyspieszyć ładowanie witryny.

Rozwiązanie: Przełącz się na lepszego dostawcę DNS

Aby sprawdzić szybkość DNS, uruchom test na swojej stronie za pomocą Narzędzia Pingdom a następnie kliknij pierwsze wystąpienie nazwy domeny na wykresie wyników. Spowoduje to rozwinięcie pola pokazującego elementy Twojego TTFB. W tym polu wyszukaj wiersz z napisem „DNS”.

Prędkości DNS różnią się w zależności od dostawcy.Prędkości DNS różnią się w zależności od dostawcy.

Porównaj to z zagregowanymi prędkościami DNS różnych dostawców wykres w DNS Perf i zastanów się, czy prędkość DNS jest tam, gdzie powinna być. Jeśli nie, wybranie innego dostawcy DNS może być korzystne dla szybkości ładowania witryny.

Cloudflare jest jednym z najszybszych dostawców DNS w okolicy i możesz założyć u nich konto za darmo.

9. Zbyt wiele wtyczek

Jedną z rzeczy, które ludzie uwielbiają w WordPress, jest to, jak łatwo jest zwiększyć funkcjonalność po prostu za pomocą wtyczki. Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, WordPress ma ogromna społeczność programistów co jest świetne do wyboru, ale powoduje, że wtyczki różnią się znacznie jakością.

Wtyczki są również rozszerzeniami podstawowego kodu WordPress, co oznacza, że ​​im więcej będziesz używać, tym bardziej rozbudowana będzie Twoja instancja WordPress. To z kolei zwiększa obciążenie witryny i może w różnym stopniu wpływać na wydajność.

Rozwiązanie: Ogranicz zużycie wtyczek

Tam, gdzie to możliwe, upewnij się, że uruchamiasz tylko te wtyczki, których naprawdę potrzebujesz i starasz się przycinać niepotrzebny puch. Pamiętaj też o usunięciu nieużywanych wtyczek! Istnieje wiele wtyczek, które starają się osiągnąć wiele różnych rzeczy, więc jeśli to możliwe, upewnij się, że funkcjonalność nie jest powielana przez twoje wtyczki.

10. Zaatakowana witryna

W przeszłości hakerzy przejmowali witrynę i powodowali chaos tylko z powodu kopnięć. Dzisiejszy cyberprzestępca jest bardziej wyrafinowany i będzie próbował uniknąć wykrycia jego obecności. Ich celem jest wykorzystanie zasobów na koncie do wzbogacenia się – na przykład poprzez wykorzystanie go do wydobywania kryptowaluty.

To usuwa zasoby z Twojej witryny i może mieć duży wpływ na wydajność. Ponieważ lecą pod radarem, musisz regularnie skanować witrynę, aby upewnić się, że nie została ona porwana po cichu.

Zainwestuj w narzędzie bezpieczeństwa od renomowanego dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa, takiego jak Sucuri, i upewnij się, że instalujesz wtyczki tylko z zaufanych źródeł. Aby sprawdzić, czy wtyczki są prawidłowe, użyj narzędzia takiego jak Plugin Security Checker skanować w poszukiwaniu problemów.

Aby uniknąć komplikacji, spróbuj sprawdź reputację wtyczki zanim nawet go zainstalujesz.

Wniosek: Skoncentruj się na szczegółach

Jak widać, prowadzenie wydajnej witryny WordPress może być praktycznie pracą na pełny etat. Jeśli jednak wypiszesz listę i regularnie postępujesz zgodnie z najlepszymi praktykami, będziesz w stanie zmniejszyć szanse na mało wydajną witrynę WordPress, jakby to była druga natura. Pamiętaj, aby skupić się na wydajności we wszystkim, co robisz i dokładnie rozważyć wszystko, co chcesz dodać do swojej witryny. Wielu nowych właścicieli witryn WordPress przesadza i wrzuca wszystko oprócz zlewu kuchennego.

Unikaj pokusy i powoli buduj funkcjonalność wraz z rozwojem witryny i firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map