Czego Wikipedia nie może powiedzieć o hostingu

Jestem pewien, że Twój blog jest wspaniały.


Robisz wszystko dobrze: masz świetne nagłówki, masz świetną oprawę wizualną, możesz nawet aktywnie uczestniczyć w każdym obszarze tworzenia treści, opracowując własne obrazy, infografiki i filmy.

Jest jednak jedna rzecz, którą większość blogerów przeoczy (przynajmniej na początku), która może potencjalnie powstrzymać nawet najlepszych blogów przed dotarciem do całej potencjalnej widowni.

To jedna rzecz to dobry hosting.

Pomyśl o tym w ten sposób: czy kiedykolwiek kliknąłeś link na Facebooku lub innej stronie i czekałeś na załadowanie strony, która wydawała się wiecznością? To nie jest rok 1997. Dzisiaj strony internetowe otwierają się tak, jakbyś przewracał stronę w książce – a przynajmniej powinni. Jeśli nie, tracisz mnóstwo odsłon. Twoje współczynniki odrzuceń rosną. Do tej pory prawdopodobnie nie miałeś pojęcia, co jest grane.

Mówię ci – spójrz na swoją firmę hostingową.

Jasne, są sposoby, dzięki którym możesz pomóc własnej witrynie wraz z prędkością. Możesz rozrzedzić zawartość multimedialną, obniżyć jakość i rozdzielczość grafiki oraz przeskakiwać różne rodzaje obręczy, próbując przyspieszyć ładowanie strony. W rzeczywistości tak właśnie nakazuje większość dużych firm hostingowych. Ale to wszystko jest naprawdę konieczne?

Co to jest hosting?

Jeśli dopiero zaczynasz lub zastanawiałeś się, co dzieje się za kulisami Twojej witryny, Wikipedia dobrze wyjaśnia koncepcję hostingu:

Usługa hostingowa to rodzaj usługi hostingowej, która umożliwia osobom i organizacjom udostępnianie ich stron internetowych za pośrednictwem sieci WWW. Hosty internetowe to firmy, które zapewniają przestrzeń na serwerze będącym własnością lub dzierżawioną do użytku przez klientów, a także zapewniają łączność z Internetem, zwykle w centrum danych.

To bardzo zwięzły, podstawowy opis koncepcji. Są to podstawowe usługi świadczone przez wszystkie firmy hostingowe. Co jednak odróżnia jeden od drugiego? Jeśli wszystkie zapewniają te same usługi, dlaczego nie wybrać jednej i zapomnieć o tym?

To pytania, na które Wikipedia nie odpowiada.

Po to jest ten blog.

Co sprawia, że ​​dobry hosting?

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju usług, istnieją dobre firmy hostingowe, a niektóre nie są tak dobre.

Definiujemy nie tak dobre, jak te, które zapewniają powolny dostęp do serwera, który utrudnia przesyłanie danych. To znacznie więcej niż treść spowalnia rzeczy, ale żadna firma nie przyzna, że ​​ich serwery są wolne lub przeciążone, lub że ich możliwości buforowania DNS są słabsze.

Najlepsze firmy hostingowe to te, które zwracają uwagę na ważne szczegóły i uważamy, że zajmują wysokie pozycje na tej liście:

1. Łatwy w użyciu interfejs użytkownika (UI)

Interfejs użytkownika i panel sterowania muszą być wystarczająco intuicyjne, aby użytkownik mógł wprowadzać zmiany i aktualizacje, a także dodawać nowe domeny, planować tworzenie kopii zapasowych witryn i konfigurować aplikacje takie jak WordPress szybko i łatwo.

Pulpit nawigacyjny WebHostFacePrzykład – panel sterowania użytkownika WebHostFace – prosty i łatwy w obsłudze.

2. Gwarantowana prędkość witryny

Hosty internetowe, które przedstawiają pisemne gwarancje szybkości witryny, są znacznie bardziej prawdopodobne, aby zapewnić ci niezmiennie dobre wrażenia dla użytkowników końcowych i znacznie rzadziej dają możliwość obejścia problemu, gdy istnieje wymierny problem. Bez tego przygotuj się na bardzo nieprzyjemne rozmowy na temat tego, jak psujesz własną stronę i jakie obręcze musisz przejść, aby to naprawić.

3. Niezawodność

Jest to zgodne z koncepcją spójności. Chcesz wybrać firmę hostingową, która zagwarantuje ci 99,9% czasu pracy serwera. Spadek przestojów o zaledwie pół procent (czyli 0,05%) może przełożyć się na dwa całe dni przestoju w ciągu roku. Ile zarabia Twój blog w ciągu jednego dnia? Możesz to podwoić i dodać do kosztu hostingu sub-par.

4. Cena i opcje płatności

Istnieje wiele witryn, które pobierają opłatę za usługi, z których użytkownik prawdopodobnie nigdy nie skorzysta. Dobre firmy hostingowe określają strukturę cen i wyjaśniają, za co płacisz. Zapewniają również warstwowe, rozsądne plany cenowe, które odpowiadają potrzebom konkretnej witryny.

5. Usługa po sprzedaży

Jak niezawodny jest twój obecny hosting, kiedy musisz zadzwonić po pomoc? Jakie są czasy oczekiwania? Które godziny spędzają? Co więcej, co jeśli wolisz badać problemy przed czekaniem na przedstawiciela? Czy Twoja firma hostingowa ma kompleksową bazę wiedzy dostępną dla wszystkich swoich klientów??

Co powiesz na to, kiedy musisz zadzwonić? Czy przedstawiciele są kompetentni we wszystkich kwestiach, niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż, fakturowanie czy wsparcie techniczne? Czy regularnie otrzymujesz pięć różnych odpowiedzi na to samo pytanie od pięciu różnych przedstawicieli??

Dobre firmy hostingowe mają bogaty personel, są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i mają funkcjonalny, jednolicie wyszkolony zespół, który jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi problemami i zapewnić spójne rozwiązania.

Hosting Opinie użytkownikówPrzykład – prawdziwe opinie użytkowników na temat obsługi posprzedażnej SiteGround.

Czy cena naprawdę ma znaczenie?

Wszyscy słyszeliśmy stare powiedzenie: „Dostajesz to, za co płacisz” i chociaż jest to prawdą w wielu przypadkach, nie zawsze jest to prawdą, jeśli chodzi o hosting.

Droższe niekoniecznie oznaczają lepsze. Jak wspomniałem wcześniej, niektóre z najgorszych firm hostingowych mają najwyższe stawki, ponieważ żerują na klientach, którzy nie wiedzą, czego potrzebują. Niewielka cena niekoniecznie oznacza okazyjne produkty w piwnicy lub usługi.

Niektóre firmy hostingowe mają swoje wady. Obniżają koszty, skracając godziny wsparcia technicznego na żywo lub obsługują wsparcie ściśle za pośrednictwem czatu online (dzięki czemu mogą prowadzić pięć rozmów jednocześnie – czasem więcej). Nie aktualizują swoich serwerów zgodnie z ulepszeniami technologii. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twój dostawca hostingu w okazyjnych cenach jest naprawdę okazją, jest odrabianie lekcji i zadawaj właściwe pytania.

Dowiedz się, jak łatwo jest uzyskać dostęp do pomocy technicznej. Zbadaj najnowsze technologie hostingowe i zobacz, jak radzi sobie każda firma, którą rozważasz.

Czerwone flagi z budżetowymi firmami hostingowymi

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, kiedy idź do taniego hostingu. Niektóre z nich niekoniecznie czynią z nich zły wybór, ale mogą mieć wpływ na wydajność witryny.

Niepotrzebne aktualizacje oprogramowania

Firmy hostingowe często zalecają najlepsze oprogramowanie partnerów, których prawdopodobnie nie potrzebujesz.

Przeciążone serwery

Jeśli widzisz dużą liczbę negatywnych recenzji wskazujących na nadmierne przestoje, wolne prędkości lub przerwy, to pewny znak, że firma ma zbyt wielu klientów w przeciążonej sieci.

IP na czarnej liście

Jeśli firma hostingowa prowadzi interesy z wieloma spamerami, witryna może ucierpieć z powodu zakresu adresów IP, który został zablokowany w wielu obszarach.

Ograniczony dostęp do bazy danych MySQL

Każdy host, który oferuje mniej niż 100 tabel, spowoduje problemy.

Ukryte opłaty

Niektóre firmy hostingowe oferują głębokie rabaty w pierwszym roku, a następnie obrzucają cię śmiesznymi stawkami w przyszłości. Jeśli spróbujesz anulować, policzą cię ogromną opłatą za anulowanie. Odrób pracę domową i dowiedz się, za co zapłacisz w dłuższej perspektywie.

„Więc jak wybrać właściwego gospodarza?”

Dla nowych blogerów –

 • Zawsze powinieneś zacząć od niedrogiego hostingu współdzielonego.
 • Jeśli dopiero zaczynasz, najważniejsze rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, to generowanie dobrych treści, reklama, tworzenie list e-mail i śledzenie kanałów mediów społecznościowych. W tych obszarach powinieneś wydać swoje pieniądze.
 • Twój dostawca hostingu nie powinien mieć na myśli przede wszystkim czegoś, co wymaga zbyt dużej inwestycji (na razie).

Dla doświadczonych blogerów –

Gdy tylko blog zacznie gromadzić wystarczającą ilość ruchu (przybliżone oszacowanie – 1000 unikalnych wizyt dziennie), nadszedł czas, aby rozważyć aktualizację hostingu w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wygody użytkowników.

Osobiście nie pozwoliłbym na użycie pamięci bloga na poziomie 80%. Jeśli tak, nadszedł czas, aby rozważyć hosting VPS (lub dedykowany) w celu poprawy wydajności witryny. Bądź na bieżąco z czasem dostępności blogu i szybkością odpowiedzi za pomocą narzędzi takich jak Bitcatcha, Uptime Robot, Świeży ping, Pingdom i czytaj witryny, które publikują prawdziwe dane dotyczące wydajności serwera, takie jak HostScore.

Dolna linia

Właściwa firma hostingowa jest niezbędnym elementem sukcesu Twojego bloga. Wybierz mądrze i odrób całą pracę domową. Nie wszystkie tanie hosty internetowe zapewniają usługi sub-par, ale zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić każdą usługę przed jej zatwierdzeniem.

Ostatnia uwaga: Filtrowanie przez negatywne recenzje

Ponieważ wspomniałem o recenzjach, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby wyjaśnienie: Negatywne recenzje nie zawsze są uczciwą reprezentacją usługi hostingowej.

Duże firmy hostingowe zawsze będą miały niezadowolonych klientów. Jak mówi przysłowie: „nie możesz zadowolić wszystkich”. Ludzie walczą z firmami z powodu drobnych problemów lub gdy mają nieuzasadnione oczekiwania, których po prostu nie można spełnić, więc zrób negatywne recenzje z odrobiną soli. Poszukaj wzorów w reklamacjach. To najlepszy sposób, aby odkryć, gdzie leżą prawdziwe problemy, jeśli takie istnieją.

Uwaga – Artykuł pojawił się pierwotnie Blog WHSR; jest teraz zarządzany i aktualizowany przez personel BuildThis.io.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map