Co to jest treść generowana przez użytkowników (i dlaczego jest ważna dla marketingu)

Wyobraź sobie związek, który daje zarówno podekscytowanie, jak i stabilność. Czy nie chcesz tego??


Cóż, jeśli jesteś marketerem cyfrowym, treści generowane przez użytkowników (UGC) są idealnym partnerem. Treści generowane przez użytkownika oferuje długoterminowy związek, który nigdy nie zabraknie stylu.

Co to jest treść generowana przez użytkowników?

UGC, skrót od Treści generowanych przez użytkowników, to wszelkie treści medialne tworzone przez użytkowników wspominających lub odnoszących się do Twojej marki i publikowane w sferze publicznej poprzez udostępnianie na stronach internetowych, platformach społecznościowych, blogach, stronach z recenzjami lub ocenami itp..

Są to po prostu wszelkie treści tworzone przez osoby niebędące urzędnikami Twojej marki, dzielące się doświadczeniami związanymi z marką z rodziną, przyjaciółmi i obserwatorami. Treść może być dowolna, od materiałów pisemnych, wpisów na blogu, postów na forum, recenzji lub elementów wizualnych, takich jak obrazy, pliki GIF, wideo lub nagrania audio.

Dlaczego treści generowane przez użytkowników są ważne dla marketingu?

UGC rządzi światem marketingu. Powodem jest to, że wpisuje się w niewypowiedziane pragnienie klienta, aby zostać rozpoznanym i potwierdzonym. Zewnętrzne uznanie lub wyraz uznania dla Twojej marki, a także dla Twoich oryginalnych klientów, dodaje wartości do zaufania i przywiązania użytkowników do Twojej marki.

To dodatkowo zachęca ich do dzielenia się treściami związanymi z marką z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem platform mediów społecznościowych (a to z korzyścią dla Twojej marki ukośnie).

93% użytkowników uważa, że ​​UGC jest korzystne przy podejmowaniu decyzji o zakupie, podczas gdy 86% milenialsów uważa UGC za kluczowy wskaźnik doskonałej jakości marki (źródło). UGC nie jest całkowitym zamiennikiem żadnej strategii marketingowej, a raczej tajny sos, który zwiększa efektywność całego arsenału marketingowego.

To powiedziawszy, istnieje wiele innych korzyści, które odpowiadają na zadane powyżej pytanie – Dlaczego treści generowane przez użytkowników?

Rzućmy okiem na niektóre z tych powodów.

1. Autentyczność

Treści generowane przez użytkowników są ambasadorem obiektywności. Ta obiektywność wynika z faktu, że UGC jest tworzony przez prawdziwych i autentycznych użytkowników Twojej marki. Nie popierają Twojej marki, ponieważ otrzymują za to wynagrodzenie, ale tylko dlatego, że są naprawdę zadowoleni z produktów i usług marki.

60% konsumentów twierdzi, że UGC jest najbardziej autentyczną formą treści (Źródło).

Dlatego, umieszczając recenzje klientów na swoich stronach internetowych lub wyświetlając je jako cyfrowe oznakowanie, prezentujesz autentyczność swojej marki i jej akceptację społeczną wśród użytkowników. W związku z tym ogólne zaufanie użytkowników do Twojej marki jest coraz większe.

2. Zaangażowanie

Treści generowane przez użytkowników są z natury angażujące. Głównym źródłem treści generowanych przez użytkowników są media społecznościowe. Wszyscy wiemy, jak uzależniające są media społecznościowe. Jest to jedna z najczęściej używanych sztuczek zwiększających zaangażowanie użytkowników.

Na podstawie badań Meltwater UGC ma o 73% wyższy CTR (Źródło).

Tak więc, gdy wyświetlasz odbiorcom treści społecznościowe generowane przez użytkowników, za pośrednictwem swojej witryny lub przez ściany społecznościowe w wydarzeniach i digital signage, twoi użytkownicy są automatycznie zaintrygowani i zachęcani do publikowania w mediach społecznościowych za pomocą hashtagu, aby stać się część ekranu Twojej ściany społecznościowej.

Jednym z świetnych przykładów skutecznej ściany społecznościowej była kampania hashtagów pracowników Cisco. Świetnie wykorzystał unifikujący motyw z mapą świata i zebrał tweety z całego świata, pokazując dobre zaangażowanie.

Na przykład.- Taggbox jest niesamowitym sprzedawcą ścian społecznościowych, który wyświetla zagregowane treści generowane przez użytkowników z wielu platform mediów społecznościowych i pomaga zaangażować odbiorców podczas wydarzeń lub na stronach internetowych. Jest to świetny sposób na zachęcenie użytkowników do interakcji i interakcji z marką, a tym samym zwiększenie ogólnego ROI kampanii marketingowej. Otrzymujesz supermoce, aby rozpowszechniać marketing szeptany nawet poza kręgami docelowymi.

3. Konwersje

Treści generowane przez użytkowników są kluczowym motorem konwersji dla Twojej firmy. UGC przedstawia dowód społeczny, budując zaufanie użytkowników i przekonując ich do dokonania ostatecznego zakupu. Pomaga to zwiększyć odsetek odwiedzających witrynę i odbiorców wydarzeń, którzy ostatecznie przechodzą na klientów.

Porównywanie konwersji z UGC vs bez UGC.
UGC pomaga zwiększyć konwersje o 161% w różnych branżach. To taki ogromny wpływ! Powiedz przyjacielowi

Prowadzenie konkursów UGC to jeden z najbardziej wypróbowanych i przetestowanych sposobów na zwiększenie liczby konwersji dla Twojej marki. Otwiera wrota zaangażowania użytkowników dla Twojej marki.

Kampania #MyCalvins łączy celebrytów z typowymi konsumentami, takimi jak my. Podczas przeglądania galerii zdjęć na stronie odwiedzający mogą zobaczyć konsumentów, którzy przesłali zdjęcia. Następnie odwiedzający mogą dokonać zakupu, klikając na zdjęcie.

Innym świetnym sposobem na poprawę współczynnika konwersji jest osadzanie treści mediów społecznościowych tworzonych przez użytkowników w punkcie sprzedaży, który jednocześnie stanowi punkt inspiracji. W ten sposób Twoje współczynniki konwersji są znacznie poprawione.

4. Budowanie społeczności

Treści generowane przez użytkowników to świetny sposób na zbudowanie silnej i lojalnej społeczności wokół Twojej marki. Ta społeczność nie tylko pomaga ci się rozwijać, ale także popiera twoją markę jako lojalnych klientów.

Kampanie UGC stanowią doskonałą platformę do ćwiczeń budowania społeczności. Pomaga zbudować głębokie połączenie z klientami.

Kampanie UGC = świetny sposób na zbudowanie silnej społeczności wokół marki (Źródło).

UGC przypomina niechciane treści bezpośrednio od klientów. Twoi użytkownicy doceniają pozytywny UGC, który wyświetlasz na swojej stronie internetowej, w wydarzeniach lub jako cyfrowe oznakowanie. Pomaga budować zaufanie użytkowników do Twojej marki. To zaufanie z kolei wiąże klientów z Twoją marką jako społecznością, czyniąc z nich długoterminowego klienta Twojej marki.

5. Korzyści SEO

88% klientów ufa opiniom generowanym przez użytkowników, tak samo jak rekomendacjom od rodziny i przyjaciół. Teraz wyobraź sobie, jaki wpływ będzie miało umieszczenie kanału mediów społecznościowych na stronie internetowej (utworzonej przez użytkowników) na współczynniki konwersji, czas przebywania, trafność witryny i ogólny ranking witryny e-commerce.

Badanie pokazuje, że odwiedziny na organicznym ruchu wzrosły w ciągu 9 miesięcy, dodając opinie klientów na stronach witryny.

Treści generowane przez użytkowników mają możliwość dostarczania klientom dowodów społecznościowych na każdym etapie ich zakupu. Jednocześnie daje marketerom niesamowitą okazję do zwiększenia potencjalnego ruchu do Twojej witryny. Pomaga to poprawić ranking na liście wyszukiwania w Google. w rzeczywistości, raport pokazuje, że witryny, w których zamieszczono recenzje użytkowników w ramach treści ich witryn, wzrosły w rankingu wyszukiwarek. To nie jest świetne?

6. Świadomość marki

Treści generowane przez użytkowników inicjują reakcję łańcuchową, gdy jeden użytkownik publikuje coś w mediach społecznościowych na temat Twojej marki, a następnie inni użytkownicy również zaczynają publikować podobne treści o Twojej marce. Treści generowane przez użytkowników są dostępne dla wielu kręgów społecznościowych Twoich lojalnych klientów, tym samym zwiększając świadomość marki.

Kampania Share-a-Coke jest doskonałym przykładem bardzo udanej kampanii generowanej przez użytkowników w celu zwiększenia świadomości marki. Kampania pozwala personalizować puszki po coli.

Generowane przez użytkowników treści w mediach społecznościowych to jeden z najpopularniejszych i najbardziej popularnych działań marketingowych w celu wykorzystania szerokiego zakresu mediów społecznościowych w celu rozpowszechnienia marketingu szeptanego na temat Twojej marki i rozpowszechnienia istotnych informacji na jej temat.. 84% pokoleń pokoleniowych i 70% wyżu demograficznego zgadzają się na fakt, że treści generowane przez użytkowników mają przynajmniej pewien wpływ na ich decyzję zakupową.

Treści generowane przez użytkowników mogą wpływać na decyzje zakupowe – 84% pokoleń i 70% wyżu demograficznego. Powiedz przyjacielowi

7. Oszczędza zasoby

Treści generowane przez użytkowników to złota kopalnia informacji i danych, która często jest niedoceniana. A jeśli uważamy media społecznościowe za źródło treści generowanych przez użytkowników, jest to jak pula nieskończoności. Możesz nurkować głęboko i nigdy nie przestanie ci dostarczać nowych i nieodkrytych treści. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy i wysiłków, które można efektywnie zainwestować gdzie indziej, dzięki czemu kampania marketingowa jest bardziej solidna.

Zamiast pozwolić uśpionym treściom w mediach społecznościowych, możesz wykorzystać treści wygenerowane przez użytkowników w kampanii e-mail marketingowej. Na przykład Foot Locker wysyłał regularne wiadomości e-mail zawierające zdjęcia wpisów klientów w celu zwiększenia liczby konwersji.

Ponadto włączenie treści generowanych przez użytkowników do strategii marketingowej, takiej jak e-mail marketing, pozwala uniknąć ciągłego tworzenia nowych treści. Dzięki temu Twoje zasoby zostaną wykorzystane do osiągnięcia innych celów marketingowych. Ponadto, po pomyślnym uruchomieniu kampanii hashtagowej UGC w mediach społecznościowych, zasadniczo ustawiasz stałe źródło nowych i świeżych treści do celów marketingowych, a także treści generowane przez użytkowników, najlepszą formę treści reklamowych. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to po prostu agregować i moderować treści generowane przez użytkowników.

8. Uzyskaj wgląd odbiorców

Treści generowane przez użytkowników są jak bezpośrednia informacja zwrotna od odbiorców i użytkowników. Nic nie może być lepszą formą wglądu niż treści generowane przez użytkowników w celu poprawy strategii marketingowej. Teraz informacje o odbiorcach / użytkownikach mogą przybierać różne formy i typy.

Czy to recenzje klientów, komentarze, zdjęcia, filmy, tweety lub inne formy postów w mediach społecznościowych.

Ten wgląd odbiorców może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Pozytywne opinie są zawsze pożądane, ale negatywne opinie są równie ważne. Zawsze możesz zaprezentować swoje pozytywne opinie i nauczyć się poprawiać swoje wady wynikające z negatywnych opinii. Treści generowane przez użytkowników pomagają w ten sposób uzyskać informacje o odbiorcach, które mogą pomóc w ulepszeniu kampanii marketingowej, dzięki czemu są bardziej niezawodne.

W końcu…

Odkryj, jakie treści Twoi odbiorcy są podekscytowani tworzeniem Twojej marki / wydarzenia i zaangażuj ich, dając im możliwość tworzenia treści generowanych przez użytkowników dla Twojego wydarzenia / marki. Wyniki naprawdę cię zszokują. Niesamowite korzyści generowane przez użytkowników w kampanii marketingowej są naprawdę niesamowite.

Treści generowane przez użytkowników to doskonały wybór na imprezy. Publiczność na wydarzeniach jest zawsze podekscytowana interakcją z treściami generowanymi przez użytkowników wyświetlanymi na ścianie społecznościowej lub jako digital signage. Łatwo publikują w mediach społecznościowych, aby stać się częścią wyświetlanych treści generowanych przez użytkowników. UGC dla stron internetowych to także niesamowity sposób na poprawę ogólnej wydajności witryny i zwiększenie potencjalnego ruchu do niej, a tym samym rozwój działalności online.

Więc na co nadal czekasz? Zacznij włączać treści generowane przez użytkowników i zacznij doświadczać niesamowitych korzyści z kampanii marketingowej.

Nazywam się Anne Griffin i jestem marketerem cyfrowym i pisarzem technicznym. Pasjonuję się badaniem i pisaniem na temat innowacji, technologii i trendów marketingu cyfrowego.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map