7 szybkich sposobów promowania siebie (i bloga)

Tak, tak – wiem, nie powinniśmy się chwalić. Ale jest różnica między przechwalaniem się a odrobiną bezwstydnego szylinga lub autopromocji. Na początek chwalenie się sprawia, że ​​ludzie źle się czują. Autopromocja – jeśli zrobiona właściwie – po prostu sprawia, że ​​chcą tego, co sprzedajemy. Nie wspominając o tym, że autopromocja jest po prostu koniecznością w naszym biznesie – i nie jest to grzech.


Pomyśl o tym w ten sposób: firmy wyciągają reklamy, restauracje dystrybuują menu i kupony. Blogerzy mogli (teoretycznie) korzystać z tych promocyjnych dróg… ale nie sądzę, by ROI był świetny. To powiedziawszy, ważne jest, abyśmy blogerzy korzystali z tego, co mamy do dyspozycji (z przyzwoitymi zwrotami) – siła autopromocji…

W końcu jeśli się nie wypromujesz, kto to zrobi?

Jako blogerzy, nasze firmy istnieją w Internecie – więc sensowne jest, abyśmy również promowali się w Internecie. Oto kilka świetnych miejsc na autopromocję.

1. Media społecznościowe

Media społecznościowe to świetny sposób na kontaktowanie się z podobnie myślącymi ludźmi i znajdowanie fanów. Twitter, Facebook i LinkedIn są dobrze znanymi obiektami – co oznacza, że ​​czeka na Ciebie wiele potencjalnych połączeń.

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz rozważyć skorzystanie z sieci innych wpływowych osób, aby dowiedzieć się, jak skutecznie się promują. Zobacz, co robią – jak wchodzą w interakcje ze swoimi obserwatorami, jak umieszczają swoje linki i interesy w komentarzach i jak wykorzystują własne kanały? Zobacz, co działa, a następnie wykorzystaj zdobytą wiedzę w swoich wysiłkach w mediach społecznościowych.

Podejmij działanie: znajdź osoby wpływowe w swojej branży

Oczywiście, aby obserwować tych wpływowych, musisz wiedzieć, kim oni są… Buzzsumo to świetne narzędzie do nauki właśnie tego. Z Buzzsumo możesz odfiltruj osoby wpływające z branży na podstawie liczby obserwujących i retweetów z Twittera.

wyszukiwanie buzzsumoBuzzSumo Influencer Search (hosting)

2. Fora

Z wyjątkiem forum marketingu internetowego, członkowie forum w innych niszach są zazwyczaj bardzo przyjaźni i otwarci na innych, którzy publikują wysokiej jakości, przydatne i odpowiednie treści. Ponadto moderatorzy zwykle nie mają nic przeciwko, że starsi członkowie wnoszą swój wkład i upuszczają linki (oczywiście pod warunkiem, że linki i wkład są odpowiednie).

Trafność jest kluczem do korzystania z forów na swoją korzyść.

Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę internetową poświęconą mamusi, możesz rozważyć sprawdzenie forów poświęconych gotowaniu lub opiece nad dziećmi – prawdopodobnie zawierają one tematy związane z Twoim blogiem i czytelnikami zainteresowanymi tymi tematami. Możesz znaleźć wątek omawiający nakazy i nakazy dotyczące karmienia piersią lub szybką, łatwą i zdrową wymianę przepisów na kolacje – istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz miał coś istotnego i interesującego do wniesienia… w takim przypadku możesz dodać swój wkład wraz z linkiem z powrotem na swoim blogu, gdzie mogą znaleźć więcej informacji.

Kluczem jest także unikanie spamu – nie publikuj w każdym wątku linku do swojego bloga.

Twoim celem jest być użytecznym dla społeczności i upuść ten link tylko wtedy, gdy uzasadnia to wartość dodaną dyskusji lub gdy członek o to poprosi.

Podejmij działanie: znajdź aktywne fora w swojej niszy

Ponownie, aby publikować posty w odpowiednich wątkach na forum, musisz je najpierw znaleźć. Spróbuj wyszukać:

„Inurl: / forum + kluczowe terminy”, „inurl: / vbulletin / + kluczowe terminy” itd..

Na przykład, jeśli oferujesz przepis na burgera, możesz wyszukać „inurl: / vbulletin / + przepis na burgera” – lub, jeśli chcesz podzielić się wskazówkami na blogu, możesz wyszukać „inurl: / forum / + wskazówki blogowe ”- i tak dalej.

3. Newsletter

Biuletyny to świetny sposób na kontakt z czytelnikami spoza Twojego bloga, zwiększając ich wartość.

Po pierwsze, potrzebujesz sposobu na zebranie tych adresów e-mail – Twój blog świetnie się do tego nadaje. Prosty formularz z jednym polem do wpisania adresu e-mail za pomocą szybkiego linka załatwi sprawę. Jeśli chodzi o sam biuletyn, musisz znaleźć sposób, aby był interesujący, aby ludzie rzeczywiście go czytali… i chcieli kontynuować czytanie.

Nic nie jest bardziej interesujące dla czytelników niż szansa na poznanie pisarza – nie bój się więc udostępniać danych osobowych. Dlatego nigdy nie tęsknię za biuletynem Web Hosting Talk – jest konsekwentnie interesujący i mam wrażenie, że poznałem pisarzy.

Przykład z życia: Dennis Johnson z Web Hosting Talk

W ten sposób Dennis Johnson napisał ostatnio o subskrybentach o kretach na swoim podwórku –

biuletyn wht

Cytat z biuletynu Hosting Talk Newsletter (październik 2014, The Whole Mole)

… Chciałbym tylko, żeby zawierały wskazówki na temat usuwania moli z mojego podwórka. Myślałem, że mam je pod kontrolą – i zrobiłem to. Potem – nagle – po kilku latach wolności od kretów wrócili około miesiąca temu. Po prostu nie wrócili, przywieźli całą rodzinę! Wszystkie dzieci, ciotki i wujkowie, dziadkowie, wszyscy! Z trudem chodzę po swoim podwórku z powodu wszystkich szlaków kretów, przez które wpadam. Mam wystarczająco dużo czasu, aby chodzić bez dodatkowej przeszkody nagle nagłego, stabilnego podłoża jest znacznie niżej niż się wydawało…

Możesz zarejestruj się w usłudze hostingowej Porozmawiaj tutaj.

4. Weź udział w konferencji

Konferencje to świetny sposób na poznanie potencjalnych czytelników – a ponieważ bez wątpienia weźmiesz udział w konferencji dotyczącej Twojego bloga, wszyscy potencjalni czytelnicy są odpowiednimi potencjalnymi czytelnikami. Zwiększ zasięg tej możliwości autopromocji, wyciągając te wizytówki z końcówki 5 i hasztagując posty z mediów społecznościowych z końcówki 1.

To jest moja nazwa. Ty też możesz to zrobić - nawet jeśli nie masz na niej nazwy firmy do wydrukowania.

5. Wizytówki

Tak, Twoja firma istnieje online – ale żyjesz w świecie fizycznym.

Na pewno spotkasz ludzi z branży – szczególnie jeśli bierzesz udział w wydarzeniach związanych z siecią lub mikserami branżowymi. Trzymanie pod ręką wizytówek to nie tylko wygodny sposób udostępniania informacji kontaktowych – zapewnia poziom legalności i profesjonalizmu bloga.

To jest moja nazwa. Powinieneś to zrobić – nawet jeśli nie masz na niej nazwy firmy do wydrukowania.

6. Sieć na targach

Targi odbywają się prawie na każdej konferencji, a czasem nawet jako standalones.

Wiesz, co jest świetne w targach? Każdy albo chce sprzedać, albo chce kupić. Jako uczestnik masz możliwość rozpoczęcia dyskusji ze wszystkimi dostawcami – nie wspominając już o innych uczestnikach, którzy są w trybie zakupów. Przygotuj te wizytówki.

7. Wydanie komunikatu prasowego

Informacje prasowe to świetny stosunkowo tani (a czasem bezpłatny) sposób na promowanie swojego bloga. Każdy może znaleźć publikacje online, a jeśli twój jest godny uwagi, może nawet zostać odebrany i objęty przez serwis informacyjny. Aby rozszerzyć zasięg Twojego sklepu i zwiększyć prawdopodobieństwo jego odbioru, osobiście wyślij go z krótkim wyprzedzeniem do odpowiednich mediów – publikacje branżowe lub witryny, a także lokalne media to dobre opcje.

Kluczem jest zaoferowanie czegoś wartego uwagi – czy to nowa usługa, czy oferta uruchomienia, wydarzenia, ogłoszenia, że ​​zabierzesz głos na imprezie, prezenty lub loterie – masz pomysł.

Do Ciebie

Istnieje wiele sposobów na promowanie siebie i generuj nowy ruch na swoim blogu – i jeszcze lepiej, wiele z nich nie ma cen.

Więc na co czekasz? Wyjdź i zacznij szyling we własnym imieniu.

Artykuł napisany przez Jerry’ego Lowa; pierwotnie pojawił się na Blog WHSR; jest teraz zarządzany i aktualizowany przez personel BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map