7 najbardziej udanych sztuczek eCommerce do wdrożenia w Twojej firmie

Ten artykuł został napisany przez Lori H. Morris


Każdy przedsiębiorca ma głębokie pragnienie założenia firmy i uruchomienia jej na autopilocie. eCommerce to najlepszy sposób na prowadzenie firmy, która działa sama dla siebie. Przekształć swój mały biznes eCommerce w odnoszący sukcesy dzięki tym udanym poradom.

igor-miske-207639Wskazówki dotyczące eCommerce do wdrożenia w Twojej firmie.

Inne przydatne artykuły dla początkujących w branży eCommerce:

 1. Otwórz sklep eCommerce za pomocą WordPress
 2. Rozpocznij internetowy biznes dropshipping z Shopify
 3. Utwórz wygląd online za pomocą Wix
 4. Załóż blog podróżniczy i zarabiaj pieniądze
 5. Najlepszy hosting dla małych i średnich firm

1. Traktuj swoją pasję jako biznes

Jeśli Twoja e-commerce zrodziła się z hobby lub czegoś, co robisz w wolnym czasie, przenieś swoją pasję na wyższy poziom. Zacznij myśleć o tym jak o hobby i pomyśl o tym jak o działającym biznesie. Pierwszym błędem, jaki popełniają właściciele firm w zakresie przedsiębiorczości, jest to, że ich firma jest zbyt mała, aby nazywać się firmą. W ogóle tak nie jest. Zastanów się strategicznie, jak możesz rozwijać swój biznes

Zaczyna się od następujących czynności:

 • Opracowanie biznesplanu na rzecz wzrostu. Gdy masz już plan, możesz pracować nad jego osiągnięciem.
 • Uzyskiwanie finansowania na nowe przedsięwzięcie biznesowe. Porozmawiaj z inwestorami lub odwiedź bank w celu uzyskania pożyczki. Aby rozpocząć hobby w firmie, potrzebujesz kapitału.
 • Utwórz plan marketingowy. Każda firma, duża lub mała, ma plan marketingowy. Zacznij sprzedawać swój produkt lub usługi już dziś. To pierwszy krok do rozwoju firmy.

2. Wybierz dobrą platformę eCommerce

Ponieważ jesteś właścicielem firmy, potrzebujesz szczegółowej wizji, aby zidentyfikować potencjalne problemy, zanim się pojawią. Oceń różne rodzaje Platformy eCommerce dla firmy internetowej ponieważ będzie to podstawa całej twojej operacji. Musisz poświęcić czas na poszukiwanie najlepszego hostingu dla małych firm, który odpowiada Twoim potrzebom.

Wybierając oprogramowanie, musisz wziąć pod uwagę skalowalność, kwestie bezpieczeństwa, narzędzia marketingowe i użyteczność. Oto jednak kilka innych rzeczy do rozważenia:

 • Ceny i płatności
 • Integracje
 • SEO i mobilność
 • Obsługa klienta

3. Określ, kim są Twoi klienci

Pierwszą zasadą każdej firmy jest poznanie i zrozumienie docelowych klientów. Musisz poznać ich zwyczaje, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Wielu przedsiębiorców popełnia błąd, ignorując ten ważny krok w biznesie. W rezultacie marnuje dużo czasu i zasobów na tworzenie strategii marketingowych.

Rozważ pracę z witrynami z kuponami, aby dotrzeć do docelowych odbiorców. Ta strategia działa, jeśli zidentyfikujesz motywy działalności, dotrzesz do odbiorców i będziesz miał jasną ofertę produktów.

Jest to etap, na którym określisz, jakie zasoby marketingowe przyniosą najlepszy zwrot z inwestycji.

Podczas zagłębiania się w potrzeby klientów możesz również wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Począwszy od istniejących danych
 • Mapowanie podróży klienta
 • Przeprowadzanie wywiadów z klientami
 • Przeprowadzanie ankiet wśród klientów
 • Analizując twoją konkurencję

4. Uprość proces realizacji transakcji

Czy chcesz sprzedawać więcej swoich produktów online??

Upewnij się, że Twoi klienci nie denerwują się i porzucają koszyki. Jeśli proces kasy jest trudny, zamiast tego mogą kupować w innej witrynie eCommerce.

Uprość proces realizacji transakcji, aby ułatwić kupowanie w Twojej witrynie. Możesz to zrobić, eliminując konieczność zakładania konta przez użytkownika i zmniejszając liczbę stron, które użytkownik musi przeglądać przed zakupem.

Utwórz domyślną i niedrogą opcję wysyłki, która automatycznie pojawi się na stronie zakupu. Do szybszego wypełniania formularzy należy używać automatycznego wypełniania.

Warto również zapisać informacje o wysyłce, rozliczeniach i płatnościach dla klientów.

Upewnij się, że klienci mają kilka sposobów dokonywania płatności za swoje zamówienia i zawierają typowe opcje płatności, takie jak Amazon i PayPal.

Możesz nawet rozważyć następujące sposoby usprawnienia procesu realizacji transakcji:

 • Spraw, by kasa była przyjazna dla urządzeń mobilnych
 • Rozważ użycie wskaźnika postępu
 • Unikaj korzystania z członkostwa lub logowania
 • Umieść zabezpieczenia wszędzie
 • Żądaj mniej, ale tylko istotnych informacji

carlos-muza-84523-1Zwiększ sprzedaż e-commerce, usprawniając proces realizacji transakcji.

5. Spraw, aby Twoi klienci byli ambasadorami marki

Szukasz sposobu na zwiększenie wiarygodności swojej firmy?

Cóż, możesz to osiągnąć, pozytywnie oceniając opinie poprzedniego klienta. Powinieneś regularnie udostępniać i zbierać recenzje i referencje, zachęcając w ten sposób do sprzedaży od odwiedzających witrynę.

Po otrzymaniu referencji znajdź sposób, aby podzielić się nim z klientami. Im więcej wiedzą o Twojej firmie, tym większe prawdopodobieństwo, że kupią od Ciebie. Klienci są najlepszym zasobem dla Twojej firmy; wykorzystaj je odpowiednio.

Ponadto, oto kilka dodatkowych rzeczy, które możesz zrobić:

 • Idź o krok dalej, aby zrobić gwiezdne wrażenie na klientach – nawet małe, osobiste gesty spowodują efekt falowania.
 • Słuchaj skarg klientów – pokaż im, że zależy Ci na odczuciach i pragnieniach klientów.
 • Oferuj nagrody – nagradzaj swoich klientów. To sprawi, że będą myśleć o tobie więcej

6. Skorzystaj z bezpłatnych prób

Skorzystaj z darmowych wersji próbnych aplikacji, aby znaleźć najlepsze dla swoich potrzeb.

Jako nowy właściciel firmy eksperymentowanie powinno być częścią Twojego procesu. Nadal korzystaj z aplikacji, które są najbardziej przydatne dla Twojej firmy, zwłaszcza gdy firma będzie coraz bardziej obciążona.

7. Wdrożyć rygorystyczny proces marketingowy

Rozważ różne metody marketingowe dla swojej firmy.

Oprócz korzystania z mediów społecznościowych, rozpowszechniaj swoje produkty w popularnych czasopismach i innych blogach. Skorzystaj z biuletynów e-mail, aby subskrybenci wiedzieli o swoich ofertach biznesowych.

Uzyskasz najlepszą widoczność dzięki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Upewnij się, że Twoje strony internetowe są zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, aby zwiększyć ruch organiczny. Im wyższa pozycja Twojej witryny w wyszukiwarkach, tym łatwiej klienci cię znajdą.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci usprawnić działania marketingowe związane z e-commerce:

 • Strategia content marketingowa – Utwórz strategię contentową, aby zwiększyć grono odbiorców i uzyskać ukierunkowany ruch związany z wyszukiwaniem
 • Buduj autorytet – wykorzystaj swoje sklepy eCommerce jako autorytatywną platformę do dyskusji z klientami
 • Skoncentruj się na lokalnej marce – jeśli prowadzisz sklep z cegłą, możesz skoncentrować się na lokalnej marce i marketingu
 • Bądź na bieżąco z aktualnościami branżowymi – Korzystaj z najnowszych wiadomości branżowych jako treści do dzielenia się z klientami.
 • Produkty o podwyższonej sprzedaży / sprzedaży krzyżowej – Przy właściwym użytkowaniu skuteczne są techniki sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej. Uderz odwiedzających dzięki odpowiednim linkom do produktów.

Wniosek

Prowadzenie lukratywnego biznesu eCommerce jest możliwe, jeśli zastosujesz odpowiednie narzędzia i taktyki, aby rozwinąć swój biznes. Wystarczy trochę ciężkiej pracy i strategii, aby się rozwijać.

Lori H. Morris jest specjalistą od marketingu cyfrowego i pisarzem treści dla Firma programistyczna z Toronto i specjalizujący się w marketingu, SEO i zaangażowaniu społecznym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map