5 porad dotyczących wyboru właściwego dostawcy usług e-mail dla Twojej firmy

Przez ostatnie kilka lat zdecydowana większość firm polegała na marketingu e-mailowym, aby rozwijać firmę i generować przychody.


E-mail marketing ma ROI wynoszący 4,400%. Za każdego dolara wydanego na marketing e-mailowy firmy widzą w zamian 44 USD. Dane wskazują również, że e-mail jest największym źródłem konwersji ze współczynnikiem konwersji 4,38%.

Dla porównania firmy zarabiają średnio 2 USD przychodu za każdy 1 USD wydają na płatne reklamy. Tymczasem zwrot z inwestycji w media społecznościowe może być niezwykle trudny do zmierzenia. w rzeczywistości, 52% marketerzy przyznają, że napotykają wyzwania podczas przeglądu swoich przychodów w mediach społecznościowych.

Liczby nie kłamią. E-mail marketing to niezawodny i sprawdzony czynnik napędzający przychody marek dowolnej wielkości, z małych firm rodzinnych lub globalnych sklepów eCommerce.

Chociaż prawdą jest, że skuteczność e-mail marketingu zależy od wielu czynników, jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego dostawcy usług e-mail (ESP), co często jest o wiele łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia.

Wyszukaj w Google termin „e-mail marketing”, a zobaczysz niezliczone narzędzia e-mail marketingu, których możesz użyć – każde z własnymi funkcjami, docelowymi użytkownikami i cenami. To może sprawić, że wybór najlepszego ESP dla Twojej firmy będzie bardzo trudną decyzją.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby wybrać odpowiedniego dostawcę usług e-mail dla swojej firmy, niezależnie od tego, czy wypróbowujesz e-mail marketing po raz pierwszy, czy szukasz lepsze alternatywy dla obecnego dostawcy usług e-mail.

Przeczytaj – 5 ważnych wskazówek, jak wybrać odpowiedniego dostawcę poczty e-mail dla biznesu za pośrednictwem @campaignmonitor, powiedz znajomemu

Wskazówki, jak wybrać właściwego dostawcę usług e-mail

1. Zarysuj swoją strategię

Pierwszym krokiem przy wyborze właściwego ESP jest ustalenie, jak będzie on pasował do ogólnej strategii e-mail marketingu. Możesz nakreślić swoją strategię, zadając sobie pytania, które obejmują (ale nie wyłącznie):

 • Jakie cele chcę osiągnąć dzięki e-mail marketingowi?
 • Jak zamierzam użyć mojego wybranego ESP, aby osiągnąć te cele?
 • Czy będę wysyłać biuletyny? E-maile promocyjne? Zaproszenia na wydarzenia?
 • Czy chcę tworzyć e-maile za pomocą dostosowywanych szablonów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych? A może chcę tworzyć e-maile od zera i sam je koduję?
 • Jakie dane e-mail są dla mnie kluczowe?
 • Jakie rodzaje funkcjonalności ułatwią mi osiągnięcie mojego celu? Czy to automatyzacja? Segmentacja? Lub inna funkcjonalność?

Istnieje wiele narzędzi e-mail marketingu. Każde z tych narzędzi ma swoje unikalne funkcje, plany cenowe, integracje i użytkowników docelowych. Zadawanie sobie pytań takich jak te wymienione powyżej pozwoli ci zawęzić listę opcji i znacznie ułatwić ci decyzję.

2. Zastanów się, jakich funkcji potrzebujesz

Jest to istotny aspekt wyboru ESP. Firmy będą priorytetowo traktować różne funkcje w zależności od ich celów, ale są to funkcje, z których najczęściej korzystają sprzedawcy e-maili.

Szablony

Jest to kluczowa funkcja dla wielu sprzedawców poczty e-mail. Szablony pomagają sprzedawcom wiadomości e-mail w tworzeniu wiadomości e-mail o profesjonalnej jakości w ciągu kilku minut. Jeśli szybkie tworzenie wiadomości e-mail jest priorytetem, powinieneś poszukać ESP, który ma szeroką gamę wzorów, które można dostosować do wymagań e-mail, czy to biuletyn, powitalny e-mail lub transakcyjny e-mail.

Źródło: Naprawdę dobre e-maile

Optymalizacja mobilna

Obecnie około 53% wszystkich otwieranych wiadomości e-mail ma miejsce na urządzeniach mobilnych. Dlatego ważne jest, aby sprzedawcy e-maili wysyłali wiadomości e-mail, które wyświetlają się doskonale zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. Używanie ESP z szablonami reagującymi na urządzenia mobilne od samego początku pozwoli uniknąć wyobcowania znacznej części odbiorców i utraty cennych konwersji.

Analityka

Jedynym sposobem na dokładny pomiar skuteczności marketingu e-mailowego jest analiza. Poszukaj ESP z pulpitem analitycznym, który wyświetla wszystkie dane marketingu e-mailowego, które musisz monitorować, takie jak liczba otwieranych wiadomości e-mail, kliknięcia, rezygnacja z subskrypcji, zaangażowanie i oczywiście zwrot z inwestycji. W ten sposób możesz śledzić ogólną skuteczność, a także skuteczność poszczególnych kampanii.

Źródło: Monitor kampanii

Automatyzacja

Jak każdy sprzedawca cyfrowy, prawdopodobnie masz dużo na głowie. Jesteś zapracowaną osobą, której nie stać codziennie na wysyłanie e-maili. Dlatego wybór ESP z solidnymi możliwościami automatyzacji ma kluczowe znaczenie. Możesz skonfigurować przepływy pracy jeden raz, a ESP zajmie się resztą. Na przykład możesz skonfigurować wszystkie swoje wakacyjne wiadomości e-mail na początku roku, a następnie po prostu zaczekać na konwersje.

Dla skutecznej strategii e-mail marketingu najważniejsze jest odpowiednie połączenie funkcji w ESP.

3. Określ swój budżet

Wspaniałą rzeczą w ESP jest to, że dostępny jest ESP dla niemal każdego budżetu i wielkości firmy. Istnieją bezpłatne narzędzia, które oferują funkcje od podstaw, a także droższe ESP na poziomie korporacyjnym z bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Masz ESP, które zaspokajają potrzeby małych firm o ograniczonych budżetach, średnich firm o nieco większych budżetach oraz firm z listy Fortune 500, które nie mają problemu z wydawaniem dziesiątek tysięcy dolarów miesięcznie na ESP.

Jeśli jesteś sprzedawcą e-maili dla małego sklepu stacjonarnego, nie byłoby praktyczne korzystanie z ESP, który kosztuje oburzającą kwotę..

Musisz pamiętać, że e-mail marketing nie polega na dużych wydatkach. Chodzi raczej o uzyskanie potrzebnych funkcjonalności i utrzymanie stosunkowo niskich kosztów. Najdroższy ESP może niekoniecznie być najlepszy dla Twojej firmy i określonego zestawu celów.

Chociaż możesz mieć ochotę używać ESP i płacić za nie na poziomie korporacyjnym, w końcu marnujesz cenne zasoby, jeśli nie korzystasz z dodatkowych funkcji.

Marka
Cena wywoławcza
Dla 2000 kontaktów
Najlepszy dla
Strona internetowa firmy
Monitor kampanii9 USD / miesiąc29 USD / miesiącBlogi, małe i duże firmy i agencje.Odwiedź online
Otrzymać odpowiedź15 USD / miesiąc25 USD / miesiącMałe i duże firmyOdwiedź online
Stały kontakt20 USD / miesiąc45 USD / miesiącMałe i duże firmy oraz firmy z niszowymi wymaganiami, takimi jak zarządzanie wydarzeniamiOdwiedź online
MailChimp9,99 USD / miesiąc29,99 USD / miesiącBlogi, przedsiębiorcy i małe firmyOdwiedź online
AWeber19 USD / miesiąc29 USD / miesiącBlogi, małe firmy i przedsiębiorcyOdwiedź online
Sendinblue81 USD / miesiącNie pobiera opłat za kontaktBlogi, przedsiębiorcy, małe firmyOdwiedź online

Decydując się na ESP, kluczem jest dokładna weryfikacja ich systemów cenowych. Większość ESP ma dziś wielopoziomowe plany miesięczne, w których wzrost ceny jest wprost proporcjonalny do funkcji i otrzymanych wtrąceń. Jeśli nie wysyłasz e-maili regularnie, możesz wybrać ESP, które oferuje abonamenty lub abonamenty.

Niektóre ESP oferują nawet niestandardowe ceny w zależności od twoich unikalnych wymagań. Jeśli więc okaże się, że Twoje potrzeby nie pasują do żadnego z ustalonych planów, lepiej jest poszukać dostawców tego rodzaju.

4. Sprawdź obsługę klienta

Obsługa klienta nigdy nie powinna być późniejszą refleksją. Zdarzają się sytuacje, w których będziesz potrzebować krótkich wskazówek – w takich przypadkach bardzo ważne jest, abyś mógł łatwo skontaktować się z kompetentnymi i pomocnymi przedstawicielami obsługi klienta, którzy mogą pomóc Ci we wszelkich problemach, które możesz mieć.

Oto kilka sposobów sprawdzenia jakości obsługi klienta ESP.

 • Odwiedź stronę ESP i sprawdź, czy dostawca oferuje wsparcie 24/7 na całym świecie.
 • Zadzwoń na numer obsługi klienta lub wyślij mu e-mail, aby zobaczyć, ile czasu zajmuje uzyskanie odpowiedzi.
 • Przeglądaj stronę ESP i sprawdź, czy mają przewodniki lub inne zasoby, które szczegółowo opisują działanie funkcji ESP. Wiele ESP przesyła filmy instruktażowe, więc szukaj ich również.
 • Sprawdź, czy witryna ESP ma wydzieloną sekcję FAQ.

Najczęściej różnica między bezpłatnym narzędziem a płatnym ESP polega na obsłudze klienta. Tak, oszczędzasz pieniądze, korzystając z bezpłatnego ESP. Zastrzeżenie polega na tym, że nie uzyskasz wsparcia w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Z drugiej strony, jeśli płacisz za korzystanie z ESP, jedną z rzeczy, które zawsze są uwzględnione w twoim planie, jest obsługa klienta.

Zakończyć

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego przewodnika uzyskasz wyraźniejszy obraz tego, czego dokładnie potrzebujesz z ESP. Pamiętaj tylko, że nie ma czegoś takiego jak „najlepszy ESP”. Każdy ESP ma swoje zalety i wady. Możesz wybrać ESP, które jest najlepsze dla Ciebie, Twoich celów i budżetu.

Ash Salleh jest dyrektorem SEO w Campaign Monitor, gdzie ściśle współpracuje z zespołami ds. Treści, kopiowania i analizy w celu poprawy optymalizacji w całej witrynie. Przed rozpoczęciem pracy w Campaign Monitor zapewnił również wiedzę z zakresu SEO i marketingu cyfrowego w Zappos i Axiata Digital. Połącz z włączonym Campaign Monitor Facebook i LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map