5 porad dotyczących optymalizacji treści dla Twojej witryny marketingu afiliacyjnego

Marketing partnerski opiera się na zaufaniu i reputacji. Powierzchowne traktowanie treści najprawdopodobniej przyniesie efekt odwrotny, powodując słabą konwersję i mały ruch. Głównym tego powodem jest fakt, że ludzie szukają osoby posiadającej wiedzę, która dostarczyłaby im znaczących i faktycznie przydatnych informacji.


Ale prawda jest taka, że ​​wzrastamy wraz z postępem. Z czasem zdobywamy więcej wiedzy i doświadczenia na temat tego, co stanowi dobre pisanie i godne zaufania treści. Istnieje wiele sposobów na to, jak dobre pisanie i odpowiednia optymalizacja treści mogą poprawić wydajność witryny partnerskiej. Można go również stosować do nadchodzących artykułów, poradników dotyczących zakupu i odnawiania starszych treści.

Według 99 firm, programy marketingu afiliacyjnego generują 15-30% całkowitej sprzedaży reklamodawców, przy czym 81% marek i 84% wydawców już wdraża marketing afiliacyjny w swoich wysiłkach na rzecz treści cyfrowych. W tym artykule chcemy przedstawić Ci podstawowe wskazówki, które pomogą Ci poprawić konwersje i znacznie zwiększyć ruch.

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści dla witryny marketingu afiliacyjnego

1. Głębokość ponad zakresem

Ma to na celu powtórzenie, że ludzie szukają cennych treści, które przynoszą im bezpośrednie korzyści. Niezależnie od tego, do czego dążysz, najważniejsze jest, aby najpierw zaspokoić potrzeby odbiorców.

Ludzie nie dbają o rozwodnione treści. Według Job 2 Radość, 38% marketerów twierdzi, że marketing afiliacyjny jest ich najlepszą metodą pozyskiwania klientów, a 57% twierdzi, że blogowanie i tworzenie treści to preferowana metoda zwiększania ruchu.

Aby być przekonującym, strona internetowa ds. Marketingu afiliacyjnego musi być dokładna i dobrze poinformowana. Czy zastanowiłbyś się nad zakupem produktu reklamowanego w witrynie, która nie wydaje się świadoma? Optymalizacja treści powinna dążyć nie tylko do tego, aby artykuły były dłuższe i szersze, ale raczej dokładniejsze i skrupulatniejsze.

2. Poprawić czytelność

Istnieje wiele czynników, które określają łatwość odczytu kopii. Najpopularniejszym sposobem pomiaru jest wynik Flescha-Kincaida.

„Utrzymanie wysokiego wyniku w zakresie czytelności przyniesie wiele korzyści Twojej witrynie z wielu perspektyw. Po pierwsze – oczywiste. Dobrze ułożona kopia nie wydaje się nieprzenikniona. Czyta płynnie i nie wymaga zbyt wiele pracy. Po drugie, czytelność jest niezbędna dla SEO. ”

– Christopher K. Mercer, przedsiębiorca cyfrowy i twórca Citatior.

Nie ma gwarancji, że Google oblicza wynik Flesch-Kincaid na stronie. Jednak treść, która jest łatwa do odczytania, zwykle zajmuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Przyczyna tego leży również w czynniku ludzkim. Ludzie po prostu nie chcą czytać bardzo skomplikowanych tekstów, gdy są niepotrzebne. Jeśli ludzie klikną Twój link w Google i opuścili Twoją stronę wkrótce, Google „ukarze” witrynę, ponieważ nie zapewniła użytkownikowi wartości, której szukał. Dlatego nie powinien zajmować wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Narzędzie analizy czytelności YoastNarzędzie analizy czytelności Yoast (źródło)

Jak więc zoptymalizować tekst dla lepszej czytelności? Oto kilka sugestii:

 • Twoje zdania powinny być krótkie. Im są krótsze, tym łatwiej jest podążać za punktem tekstu. Trzymanie zdań poniżej 15 słów powinno wystarczyć.
 • Utrzymuj krótkie akapity. Duże bloki tekstu są zastraszające i często zniechęcają czytelników do czytania. Utrzymywanie akapitów poniżej 5-6 wierszy sprawi, że będą przyjazne dla użytkownika.
 • Używaj łączników takich jak „jednak”, „ponadto”, „ponadto” i tak dalej. Pomagają ustanowić logiczne połączenie między pomysłami, co ułatwia czytanie tekstu.
 • Użyj list wypunktowanych, aby zwiększyć czytelność artykułu.
 • Jeśli to możliwe, unikaj głosu pasywnego.

Możesz także ograniczyć liczbę przysłówków, których używasz. Zamiast wybierać przysłówki, lepiej jest używać czasowników opisowych. Dzięki temu tekst jest bardziej wciągający. Oto krótki przykład:

 • Jennifer szła szybko
 • Jennifer pospieszyła

Druga wersja jest znacznie bardziej opisowa i zwięzła, co ułatwia czytanie i angażowanie.

3. Użyj multimediów

Sukces strony internetowej ds. Marketingu afiliacyjnego jest częściowo określony przez zaangażowanie jej treści. Biorąc pod uwagę nowoczesny ekosystem technologiczny, wydaje się, że mamy krótszy okres uwagi i wydaje się, że nie lubimy czytać długich akapitów lub długich tekstów w ogóle. Dlatego musimy od czasu do czasu uzupełniać nasze artykuły zdjęciami i filmami.

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz znacznie zwiększyć zaangażowanie czytelnika w swoje treści:

 • Używaj obrazów z twarzami. Jesteśmy ewolucyjnie doprowadzeni do twarzy. one przyciągnij naszą uwagę i zaangażuj nas, co może pomóc w podkreśleniu ważnych fragmentów tekstu i wezwań do działania.
 • Używaj obrazów i infografik, które ułatwiają zrozumienie tekstu.
 • Powszechnym zaleceniem jest użycie obrazu zawierającego 200 słów tekstu. Jednak blogerzy przeanalizowali 100 najpopularniejszych wpisów na blogach w Internecie i doszli do wniosku, że zawierają one obraz około 350 słów.

4. UX ponad słowami kluczowymi

Standardy SEO z czasem bardzo się zmieniają i często to, co jest podstawą optymalizacji wysokiej jakości, staje się przestarzałe w ciągu kilku miesięcy. Tak stało się ze słowami kluczowymi, które pozostają przedmiotem intensywnych dyskusji w optymalizacji na stronie.

James Daily, kierownik działu treści przy ul Flashessay.com udostępnił to

„Kilka lat temu pisarze musieli skakać przez najdziwniejsze obręcz, aby sprytnie zintegrować słowa kluczowe z tekstem. Często przypominały okrojone i nienaturalne fragmenty tekstu, których żaden rozsądny człowiek nigdy nie wypowie.

Jednak standardy SEO znacznie się zmieniły, a teraz upychanie słów kluczowych jest uważane za faux-pas, a nie najlepszą praktykę. ”

Dobrze zaprojektowana obsługa użytkownika (UX) stała się teraz niezbędnym elementem wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, co w efekcie zapewnia stronom internetowym zdrowy napływ ruchu. Według Top Tal, 88% klientów raczej nie wróci do strony o słabym UX, a 62% twierdzi, że zaczęło aktywnie unikać tej konkretnej marki z powodu nieprzystosowanego UX.

Nie oznacza to, że słowa kluczowe nie są teraz ważne, pozostają jednym z kluczowych sygnałów, które wyszukiwarki biorą pod uwagę przy ustalaniu rankingu witryn w wynikach wyszukiwania. Jednak UX jest teraz kluczowym składnikiem pliku Strategia optymalizacji SEO.

Ale co to oznacza dla właścicieli witryny?

Krótko mówiąc, musimy przede wszystkim zaspokoić potrzeby klientów. Dlatego bombardowanie potencjalnych klientów powtarzalnymi i nienaturalnymi syntazami jest złą praktyką. Skoncentruj się na niezawodnym odpowiadaniu na pytania klienta, a dopiero potem spróbuj zastosować słowa kluczowe w tekście.

5. Opowiedz historię

Jednym z podstawowych celów witryny marketingu afiliacyjnego jest budowanie relacji zaufania z jej odbiorcami. Wiele firm korzysta z opowiadania historii, aby stworzyć znaczący kontakt ze swoimi klientami. Rodzaj opowiadania, w którym chcesz się zastosować pisanie listu z konta osobistego.

Zacznijmy od nauki, która się za tym kryje.

Zaskakujące, zgodnie z niedawno opublikowane badania, Opowiadanie podnosi poziom oksytocyny w organizmie – jeden z hormonów „dobrego samopoczucia”. Ludzie mają zwykle podwyższony poziom oksytocyny podczas interakcji fizycznych i społecznych, takich jak uściski, uściski dłoni i tak dalej.

Wzrost o 300%Wyniki wyników pokazują, że wprowadzenie narracyjne miało duży wpływ zarówno na czytelników na całej stronie, jak i na średni czas na stronie (Bufor)

W rezultacie nic dziwnego, że artykuły zawierające opowiadanie historii w porównaniu do zwykłego raportowania zapewniają większe zaangażowanie i znacznie większą liczbę odbiorców. W rzeczywistości wstrzyknięcie artykułowi niektórych elementów opowiadania zwiększa liczbę czytelników potrójny, zgodnie z własnym testem bufora.

Aby poprawić jakość narracji w tekście, rozważ konsultacje Shaelin pisze, Diane Callahan, i usługi takie jak Zaopatrzenie w esej.

Błędy, których należy unikać

Teraz, gdy lepiej rozumiemy, jak zoptymalizować treść w witrynie marketingu afiliacyjnego, rzućmy okiem na kilka błędów, których warto unikać. Należy pamiętać, że mogą one poważnie zaszkodzić działaniom związanym z pozyskiwaniem potencjalnych klientów i generowaniem sprzedaży, dlatego należy ich unikać przez cały czas:

Brak specjalizacji

Trudno jest objąć każdą branżę i niszę pod słońcem na swojej stronie marketingu afiliacyjnego. Według Trybunał goszczący, najpopularniejsze nisze marketingu afiliacyjnego to moda (18,7%), zdrowie (11,1%) i podróże (8,6%), aby wymienić tylko kilka. Niezależnie od tego, czy jest to informatyka, zdrowie, moda czy coś zupełnie innego, upewnij się, że powoli specjalizujesz swoje usługi w jednym lub drugim kierunku. Pozwoli ci to podnieść ceny, przyciągnąć więcej ekskluzywnych klientów i pogłębić wiedzę na temat niektórych nisz marketingowych partnerów.

Brak SEO

Niezależnie od tego, czy chcesz przyciągnąć klientów, czy po prostu zająć wyższą pozycję w globalnych wyszukiwarkach takich jak Google i Bing, musisz upewnić się, że Twoja gra SEO sprosta zadaniu. Narzędzia takie jak Planer słów kluczowych Google, SEMrush i Ahrefs może pomóc Ci zidentyfikować popularne słowa kluczowe, frazy i systemy optymalizacji, które działają dobrze w Twojej niszy marketingowej dla partnerów.

Brak ciągłych innowacji

Wreszcie, marketing afiliacyjny polega na zapewnianiu coraz większej liczby opcji każdemu, z kim współpracujesz. Twórz różne rodzaje treści, rozszerzaj portfolio usług i stale angażuj odbiorców. Nie rób rutyny i próbuj okresowo robić coś nowego i ekscytującego, aby utrzymać atrakcyjność swojej witryny marketingu afiliacyjnego.

Wniosek

Koncepcja optymalizacji treści zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Upewnij się, że twoja strona internetowa i treści marketingowe są powiązane, aby przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych klientów i klientów. Gdy znajdziesz system optymalizacji treści, który pasuje do Twojej marki, właściwi odbiorcy znajdą drogę do Ciebie za pośrednictwem wyszukiwarek i wiadomości ustnych.

O Leonie Henryson – niezależny pisarz i projektant UX. Jest także współautorką wielu blogów. Kiedy nie pisze ani nie projektuje, pływa, wędruje, a przy sprzyjającej pogodzie jeździ na snowboardzie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map