21 porad dotyczących produktywności dla blogerów podróżniczych: jak zrobić więcej podczas podróży po świecie

Wielu blogerów marzy zarabianie przyzwoitych pieniędzy na blogach podczas gdy jednocześnie podróżują dookoła świata.


Nie można temu zaprzeczyć: fajnie jest to robić.

Niezależnie od tego, czy spacerujesz po Torres del Paine w Patagonii, czy odpoczywasz na plaży na Bali, zobaczysz świat, skosztujesz nowych potraw i poznasz nowych ludzi podczas blogowania podczas przestoju.

Miałem szczęście, że miałem takie doświadczenie. Dużo podróżowałem po Azji; i blogowałem przez to wszystko. Muszę powiedzieć, że elastyczność gry w czasie pracy i efektywna praca podczas zabawy to chyba największy atut pracy jako blogera w pełnym wymiarze godzin.

(To powiedziawszy jednak, że ostatnio dużo nie podróżuję. A kiedy to robię, mam ze sobą dzieci – 5-latka i 18-miesięcznego).

Chociaż nie jestem już miłośniczką na całym świecie, pomyślałem, że mogę podzielić się z Wami moimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wydajności. Zastanawiasz się, jak możesz zapewnić efektywną pracę podczas podróży? Te wskazówki mogą być kluczem do zrozumienia tego.

Uzbrojony w 21 wskazówek dotyczących produktywności, jestem pewien, że nie będziesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem idealnej równowagi między pracą a zabawą, maksymalizując produktywność, jednocześnie ciesząc się wszystkimi wrażeniami z podróży..

Skonfiguruj właściwy sposób myślenia

Nieznana buddyjska świątynia W Phuket, 2013.W świątyni buddyjskiej w Phuket w Tajlandii; 2013.

1. Traktuj swojego bloga jak prawdziwy biznes

Traktuj swojego bloga poważnie. Prowadź i rozwijaj swojego bloga jak firmę.

Traktuj swoich współpracowników, w tym współ blogerów, redaktorów, grafików itp., Tak jak traktowałbyś innych partnerów biznesowych i mieć cel we wszystkim, co robisz.

Pamiętaj, że potrzebujesz prawdziwych partnerów, którzy mogą cię wspierać w trudnych chwilach.

Wyobraź sobie, że spóźniłeś się na lot łączący do Limy i w nocy złapałeś w pułapce na lotnisku w Bogocie. Jak dotrzymasz tego terminu 9 rano, jeśli nie masz Wi-Fi i musisz wsiąść na lot o 8 rano? Gdy niespodziewanie znajdziesz się w trudnej sytuacji, potrzebujesz wiarygodnych partnerów, którzy mogą odebrać ci luz. Oznacza to poświęcenie czasu i wysiłku na rozwijanie profesjonalnych relacji ze współpracownikami.

Reklamuję pieniądze na Facebooku. Reklamuję pieniądze na Twitterze. W zasadzie zrobię oba dla tego artykułu, który właśnie czytasz. Płacę również za reklamy na innych blogach. Traktuj swojego bloga jak firmę, jeśli chcesz zarabiać na tym. – Matthew, Expert Vagabond

Przeczytaj także: 6 rzeczy, które musisz zrobić, aby zamienić swojego bloga w biznes

2. Wyraźnie rozdziel czas pracy i zabawy

Kiedy jesteś w drodze, granice między pracą a zabawą często się zacierają.

Dlaczego nie zabrać laptopa na plażę i popracować nad najnowszym postem między sesjami surfowania? Nie tylko jest to po prostu niepraktyczne, ale także zabije Twoją produktywność.

Podczas podróży musisz ustalić twarde granice między czasem pracy a czasem wolnym.

Gra jest grą. Praca jest pracą.

Rozdziel je wyraźnie, ponieważ nasz mózg nie jest przeznaczony do wielozadaniowości. Nie wierzysz mi? Sprawdzić to wideo dr Sanjay Gupta. Rzeczywistość jest taka, że ​​dla 99% z nas, im więcej wykonujemy wielu zadań, tym mniej jesteśmy produktywni.

Kop głębiej: Trenuj swój mózg, aby koncentrował się na zadaniach związanych z blogowaniem

Skup się

Sandboarding na Moreton Island, Brisbane (długa droga do wspinaczki po zjeździe!), 2013.Sandboarding w Moreton Island, Brisbane Australia; 2007.

Kluczem do utrzymania produktywności jest koncentracja. Oznacza to minimalizację zakłóceń i hałasu. Jasne, możesz nie mieć biura, ale to nie znaczy, że nie możesz znaleźć sprzyjającego miejsca do pracy. Spróbuj pracować w cichej kawiarni lub skulić się w pokoju hotelowym, jeśli ma biurko.

3. Zamknij powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail.

Jest to absolutnie pierwsza rzecz, którą robię za każdym razem, gdy konfiguruję program Outlook w nowym laptopie. Aby być produktywnym, musisz pozostać skupiony i wyeliminować tyle zakłóceń, ile tylko możesz.

Nie ma nic gorszego niż otrzymywanie nowego powiadomienia e-mail co 5 minut, gdy próbujesz zakończyć pisanie postu na temat pięciu najbardziej spektakularnych plaż na uboczu, na Bali.

Pamiętaj, że gdy piszesz blogi w drodze, nie masz łatwo dostępnego biura, w którym możesz szukać pocieszenia przed rozproszeniem uwagi, więc musisz samodzielnie wykonać wiele „prób rozproszenia uwagi”, jeśli chcesz dostać pracę gotowy.

4. Sprawdzaj pocztę e-mail tylko kilka razy w tygodniu.

To Twoja skrzynka odbiorcza e-mail i możesz swobodnie ustalać własne reguły.

Nie musisz codziennie sprawdzać swojego adresu e-mail.

Kiedy pracuję nad ważnym projektem, decyduję się nie sprawdzać wiadomości e-mail w godzinach pracy, ponieważ uważam, że znacznie zwiększa to moją wydajność. Nawet odpowiedź na coś, co może wydawać się zwykłym e-mailem, może zabić pół godziny czasu i zakłócić rytm pracy. Pamiętaj, że przez większość czasu e-maile mogą czekać. Lepiej najpierw załatw ważne rzeczy.

5. Przestań sprawdzać media społecznościowe co 15 minut.

Nie marnuj cennych godzin dnia na przeglądanie kanałów na Instagramie i Facebooku. Media społecznościowe to doskonałe narzędzie, które pomoże ci pozostać w kontakcie z bliskimi w domu podczas podróży, ale kluczem jest korzystanie z niego z umiarem.

Gdy sprawdzasz media społecznościowe co 15 minut, staje się to bardzo czasochłonne i zmniejsza wydajność. Jeśli nie możesz sam ograniczyć czasu poświęcanego na media społecznościowe, jest wiele aplikacji, które mogą Ci pomóc.

Próbować Koniec czasu lub Samokontrola blokować witryny mediów społecznościowych przez dłuższy czas, aby nie rozpraszało ich to.

Popraw wydajność

W Brienz w Szwajcarii; 2012.W Brienz w Szwajcarii; 2012.

6. Najpierw wykonaj ważne rzeczy.

Przed rozpoczęciem dnia roboczego zrób listę rzeczy, które musisz zrobić.

Następnie zaznacz najważniejsze zadania i wykonaj je jako pierwsze. Na początku dnia pracy jesteś bardziej produktywny, więc wykonasz więcej, jeśli podejmiesz największe, najważniejsze projekty, a Twoja koncentracja i motywacja osiągną szczyt.

Nie możesz tworzyć z ciągłym dramatem głowy. Niemożliwe jest skierowanie potężnej energii w dwa różne miejsca jednocześnie.

Musisz pracować nad oczyszczeniem umysłu. Twórz strategie, eliminuj głównych najemców, codziennie medytuj i ćwicz uważność. Otworzysz ogromną przestrzeń czasu dla przejrzystości i wydajności. – Blog podróżniczy Caz, Y.

Przeczytaj także: Jak założyć blog podróżniczy i zarabiać pieniądze

7. Użyj techniki Pomodoro.

Technika Pomodoro to doskonały sposób na utrzymanie wysokiego poziomu produktywności przez cały czas pracy.

Jaki jest sekret tej techniki? Pozostań skupiony na laserze przez 25 minut i odpocznij przez 5 minut. Powtórz cztery razy, a następnie zrób dłuższą, 15-minutową przerwę i rozpocznij proces od nowa.

Chodzi o to, że częste, spójne przerwy pomagają utrzymać koncentrację, poprawiając ogólną koncentrację, a tym samym wydajność. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej wspaniałej techniki tutaj.

Technika PomodoroTechnika Pomodoro w skrócie.

8. Planuj z wyprzedzeniem.

Nie czekaj, aż pojawi się na dworcu autobusowym w Santiago, aby zdecydować, czy jedziesz na północ do San Pedro de Atacama, czy na południe do Puerto Montt.

Przygotuj plan podróży i staraj się go trzymać. Samo latanie na drodze będzie cię kosztować pod względem czasu, energii i zasobów pieniężnych. Będziesz o wiele bardziej produktywny, jeśli masz plan z ustalonymi godzinami pracy i terminami.

Sprawdź artykuł KeriLynn na temat jak skrócić czas marketingu o połowę z odpowiednimi narzędziami i planowaniem.

9. Zawsze rób notatki.

Za kilka tygodni możesz nie pamiętać nazwy tej wspaniałej restauracji, w której jadłeś na Korfu podczas podróży przez Grecję.

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zawsze mieć ze sobą zeszyt i długopis, aby móc zapisywać odpowiednie szczegóły dotyczące doświadczeń.

Obecnie noszę w podróży notebooka (typ papieru, a nie laptopa) i Evernote w iPhonie. Aby uzyskać wskazówki i porady dotyczące robienia świetnych notatek z podróży, koniecznie sprawdź ten świetny post Kevina Muldoon.

10. Prowadź listę hacków nagłówkowych.

Nagłówki są prawdopodobnie najważniejszym aspektem każdego posta na blogu.

Badania pokazują, że 8 na 10 osób przeczyta Twój nagłówek. Ale tylko 2 na 10 osób faktycznie poświęci czas na przeczytanie całego wpisu.

Dobre nagłówki przyciągną więcej uwagi i pomogą zbudować stabilną grupę czytelników.

Wskazówka: zawsze miej lista hacków nagłówkowych pod ręką na czas, gdy trzeba opracować idealny nagłówek w sytuacji kryzysowej.

11. Efektywnie śledź wiadomości i nowe posty na blogu

Użyj narzędzi takich jak Feedly i Flipboard, aby uzyskać świeże treści i wiadomości w jednym miejscu. Unikaj nadmiernego zapisywania się na biuletyny blogów, ponieważ spowoduje to zapchanie tylko skrzynki odbiorczej.

12. Outsourcing

Nie musisz robić wszystkiego sam.

Osobiście zlecam część mojej pracy pisarskiej i projektowej. Pomysły są zawsze moje, ale zwykle wybieram kogoś, kto pisze o wiele lepiej niż ja, aby właściwie napisać słowa.

Bardzo pomaga też mieć kogoś, komu możesz zaufać, by sprawdził twoją pracę! Mam szczęście, że moja redaktorka, Lori Soard, od lat wspiera moją działalność blogowania.

13. Zaplanuj swoje posty w mediach społecznościowych.

Ręczne publikowanie w mediach społecznościowych jest czasochłonne. Użyj automatycznego planowania, aby zwolnić ten czas.

używam Tweetuj talię i Bufor dzisiaj.

Inne narzędzia polecane przez większość blogerów HootSuite i SocialOomph.

Kop głębiej: porady marketingowe w mediach społecznościowych dla początkujących. 

14. Pracuj z telefonem komórkowym w dowolnym miejscu i czasie

Traktuj swój smartfon jak stację roboczą.

Jeśli chodzi o utrzymanie produktywności na drodze, smartfon jest jednym z największych sojuszników.

Skonfiguruj swój smartfon, aby zmaksymalizować jego potencjał jako narzędzia pracy. Upewnij się, że zainstalowałeś wszystkie niezbędne aplikacje, abyś mógł efektywnie pracować przez telefon, i upewnij się, że skonfigurujesz go tak, abyś mógł pracować w dowolnym miejscu i czasie z połączeniem Wi-Fi w razie potrzeby.

Wypróbuj te aplikacje:

Sprawdź: Lista niezbędnych narzędzi dla Twojej firmy online.

15. Miej wielkie wizje, ale wyznacz krótkoterminowe cele

Wyznaczaj sobie życiowe cele, ale zawsze koncentruj się na niewielkich ilościowych krokach na liście rzeczy do zrobienia.

Życie to maraton, a nie sprint. Dobrze jest mieć wielkie cele w życiu, ale jeśli chcesz dostać się gdziekolwiek, musisz skupić się na stawianiu jednej nogi przed drugą i postępowaniu o milę na raz..

Tak więc, chociaż głównym celem życiowym może być zarabianie 10 000 USD miesięcznie, są to małe kroki na liście rzeczy do zrobienia (napisz trzy nowe posty przed datą X, skontaktuj się z pięcioma blogerami, aby zamieścić posty gości przed datą Y itp.), Że pozwoli ci osiągnąć ten wielki cel.

Podejmij działanie: Łatwe do rozpoczęcia pomysły biznesowe online dla początkujących.

Ciesz się życiem i żyj pełnią życia

W Santorini, Grecja; 2010 r.Na Santorini, Grecja; 2010 r.

16. Świętuj zarówno małe, jak i duże osiągnięcia.

Kiedy osiągniesz cel, poświęć czas na świętowanie, nawet jeśli osiągnięcie niekoniecznie jest duże. To nie musi być nic skomplikowanego. Może to być coś tak prostego, jak spędzenie dnia na zwiedzaniu nowej plaży lub wyjście wieczorem na piwo z przyjaciółmi.

17. Pozostań zmotywowany.

Niezależnie od tego, czy zostałeś zabrany do kieszeni podczas nocnego autobusu z Mendozy do Buenos Aires, czy spóźniłeś się na lot do Hongkongu i próbujesz znaleźć inny, gdy jesteś w drodze, coś pójdzie nie tak.

Będzie czas, kiedy będziesz musiał odpuścić niektóre plany podróży i po prostu zrelaksować się przez cały dzień w swoim hostelu lub pokoju hotelowym. Kluczem jest, aby to cię nie powstrzymywało.

Zawsze bądź przygotowany na nowe wyzwania i nie pozwól, by przeszkody Cię powstrzymały!

Przeczytaj także: 7 nawyków bardzo skutecznych blogerów

18. Ćwicz regularnie lub medytuj.

Spójny, regularny schemat ćwiczeń lub medytacji może zdziałać cuda dla twojej produktywności. Ćwiczę regularnie, nawet podczas podróży, od długich spacerów po plaży do gry w piłkę z miejscowymi.

Ważne jest, aby zachować czysty umysł i uważam, że ćwiczenia bardzo mi w tym pomagają.

Wiele osób uważa również medytację za nieocenione narzędzie w utrzymywaniu jasnego, skoncentrowanego umysłu. Kongresmenka Nancy Pelosi rozpoczyna dzień od 45-minutowego marszu, podczas gdy Starwood Hotels & Frits van Paaschen, dyrektor generalny kurortu, przebiega 10 mil. Condoleezza Rice wstaje o 4:30 rano, aby ćwiczyć bez względu na to, gdzie na świecie się znajduje, a potentat Richard Branson nalega, aby jego rutyna zapewniała mu 4 dodatkowe godziny wydajności dziennie.

Dolna linia? Ludzie odnoszący duże sukcesy mają zazwyczaj rutynowe ćwiczenia, które im odpowiadają. Ty też powinieneś.

19. Nie przejmuj się zbytnio tym, co robią inni.

Pracuj ciężko, gdy jest czas pracy; nie wątp w siebie.

W końcu chodzi o to, aby żyć za darmo i cieszyć się życiem. To, co inni robią ze swoim życiem, to ich sprawa – nie twoja. Ciągłe porównywanie się z innymi spowoduje niepotrzebny niepokój i odwróci uwagę od pracy.

20. Unikaj wypalenia zawodowego

Jeśli spróbujesz przepracować pracę przez 12 godzin z rzędu, nie będziesz produktywny.

Tak długo możesz się skoncentrować tylko na jednej rzeczy. Zaplanuj swój dzień pracy z przerwami, aby dać umysłowi resztę, której potrzebuje. Poprawisz koncentrację i wydajność.

Prawdopodobnie będziesz chciał rzucić ręcznik, ale nie. Ten [blogowanie] to firma, która nagradza wytrwałość. Zarobienie mi pierwszego dolara na blogu zajęło mi rok (co było zupełnie nieoczekiwaną i mile widzianą niespodzianką). Wszystkie moje najważniejsze kamienie milowe zostały ciężko stoczone i ciężko wygrane. To biznes małych bitew i nieustępliwie powolnego wspinania się i wspinania. To nie jest łatwa droga, ale ludzie, którzy ją pokonają, to ci, którzy się nie poddają. – Steph, Twenty Something Travel

21. Miłej zabawy.

Wreszcie, nie spiesz się, ciesz się wszystkimi wspaniałymi doświadczeniami, jakie ma do zaoferowania podróż.

Mam na myśli – o to właśnie chodzi w utrzymaniu się z blogów podróżniczych, prawda?

Nigdy nie zapomnij dobrze się bawić podczas podróży.

Artykuł napisany przez Jerry’ego Lowa; pierwotnie pojawił się na Blog WHSR; jest teraz zarządzany i aktualizowany przez personel BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map