19 niesamowitych platform do budowy własnej strony internetowej i aplikacji mobilnej

Jest rok 2019 i jeśli nadal nie masz witryny internetowej dla swojej firmy lub marki, czas to naprawić. Niezależnie od tego, czy jesteś guru marketingu cyfrowego, czy właścicielem małej firmy, potrzebujesz strony internetowej, aby pokazać swoją obecność w sieci.


Być może mówisz sam: „Nie wiem ani jednej rzeczy o programowaniu, jak mam zbudować stronę internetową!”

Nie martw się! Wiele platform do budowania witryn jest dziś bardzo łatwych w użyciu, nie musisz być ekspertem w dziedzinie IT, aby stworzyć niesamowicie wyglądającą witrynę.

Dla tych, którzy nie boją się kodować, mamy kilka CMSów, w które możesz zatopić zęby.

Chcesz mieć własną stronę internetową lub aplikację mobilną? Oto 19 dobrych platform do wykonania zadania Kliknij, aby Tweetnąć

Super łatwe platformy

Platforma
Co oferuje?
Przykłady
O mnieProsta i szybka strona docelowa. Idealny wybór dla cyfrowej wizytówki.Badać
WeeblyNajłatwiejsza platforma. Idealne do stworzenia pierwszej strony internetowej online. (Przeczytaj recenzję)Badać
JimdoProsta platforma skoncentrowana na eCommerce. Ograniczone szablony.Badać
WordPress.comPodaj najlepszą platformę do blogowania i publikowania.Badać
WebnodeDobry do tworzenia wielojęzycznych witryn i nie przeszkadza w wyświetlaniu reklam.Badać
WixJedna z najlepszych platform, które kochaliśmy. Najwyższej klasy. (Przeczytaj recenzję)Badać
SquarespaceWiele pięknych, dobrze zaprojektowanych szablonów. (Przeczytaj recenzję)Badać
ShopifyStworzyliśmy sklep internetowy, który uwielbialiśmy. Zacznij z łatwością sprzedawać w serwisach społecznościowych. (Przeczytaj recenzję)Badać
WolaSkłania do zarządzania sklepem internetowym.Badać
BigcommerceKompleksowy i łatwy w użyciu kreator sklepów internetowych. (Przeczytaj recenzję)Badać

Platformy na poziomie eksperckim

Platforma
Co oferuje?
Przykłady
JoomlaZaawansowana platforma CMS z potężnymi narzędziami do budowania od podstaw.Badać
WordPress.orgWysoce konfigurowalny CMS z dużą ilością wtyczek i motywów.Badać
DrupalSkrypt open source i popularny wśród programistów.Badać
PrestaShope-Commerce skupia się na CMS dla kompleksowej cyfrowej witryny sklepowej.Badać
WooCommerceUnikalna wtyczka, która z łatwością przekształca WordPress w potężny sklep internetowy.Badać
MagentoPlatforma e-Commerce z rozbudowanymi funkcjami, ale stromą krzywą uczenia się.Badać

Platformy do tworzenia aplikacji mobilnych

Platforma
Co oferuje?
Przykłady
AppInstitutePlatforma do tworzenia aplikacji dla majsterkowiczów na iPhone’a i Androida.Badać
SwifticKreator aplikacji mobilnych z funkcjami kart lojalnościowych, które zwiększają atrakcyjność sklepu internetowego.Badać
ShoutemTwórz aplikacje szybciej dzięki platformie. Możesz też zatrudnić ich zespół.Badać
AppYourselfPrzyjazna dla użytkownika platforma dla początkujących do tworzenia aplikacji.Badać

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie własnej strony internetowej? Oto 16 wspaniałych platform i 4 aplikacje do tworzenia stron internetowych!

10 super łatwych platform do budowy strony internetowej

Budowa witryny nie musi być bolesnym doświadczeniem. Dzięki tym systemom zarządzania treścią (lub platformom do tworzenia witryn) nie będziesz musiał patrzeć na jeden wiersz kodu podczas tworzenia własnej witryny.

Niezależnie od tego, czy jest to prosta strona z portfolio, sklep cyfrowy dla Twojej firmy, czy po prostu blog o jedzeniu dla hobby, o ile wiesz, jak korzystać z procesorów tekstu (np. MS Words) lub poczty e-mail, będziesz mieć świetną witrynę – i -Bieganie w mgnieniu oka.

Najlepsza część? Wiele z tych platform jest super tanich! Możesz mieć spersonalizowaną nazwę domeny i wiarygodnego dostawcę witryny za mniej niż 5 USD miesięcznie.

1- Weebly

słaboOdwiedź Weebly

Weebly, jeden z najłatwiejszych twórców stron internetowych, jest świetny dla osób, które tworzą swoją pierwszą stronę internetową. Za pomocą prostego systemu „przeciągnij i upuść” możesz budować piękne strony Weebly, które są stosunkowo szybkie i bezbolesne.

Weebly oferuje różne poziomy cen, ale ich bezpłatne konto wciąż ma wiele do zaoferowania, w tym nieograniczoną ilość miejsca online.

Uwaga – możesz także sprawdzić tradycyjną firmę hostingową SiteGround. SiteGround to jedna z naszych najlepszych opcji biznesowych. Podstawowy plan hostingu współdzielonego ma nieco niższą cenę, obsługuje Weebly Basics i oferuje inne przyjazne dla użytkownika funkcje (takie jak instalacja SSL jednym kliknięciem, bezpłatna migracja witryny i tanie monitorowanie złośliwego oprogramowania).

2 – Shopify

shopifyOdwiedź Shopify

Shopify to konstruktor e-commerce równoważny Wix i Squarespace. Pod względem wzornictwa i łatwości użytkowania Shopify jest jednym z najlepszych do konfiguracji witryny sklepu internetowego.

Mając wszystkie narzędzia i usługi gotowe na swojej stronie, Shopify polega na tym, aby ich platforma była 1-stop-shop dla sklepów internetowych i sprzedawców detalicznych.

Oto jak możesz założyć sklep dropshipping za pomocą Shopify.

3- WordPress.com

wordpressOdwiedź WordPress

WordPress (moc 31,9% Internetu) zawsze był ulubieńcem blogerów ze względu na przyjazne dla użytkownika narzędzia i interfejs zorientowany na blogerów, który pozwala na wysoką konfigurowalność.

W porównaniu z innymi twórcami stron internetowych, WordPress ma trochę krzywej uczenia się, ale jeśli poświęcisz czas na poznanie tajników jego systemu, przekonasz się, że WordPress oferuje dużą kontrolę podczas tworzenia strony blogu.

4- Wix

wixOdwiedź Wix

Powszechnie uważany za jednego z najlepszych darmowych twórców stron internetowych, Wix ma wiele do zaoferowania dla firm i marek, które dopiero zaczynają działalność i mają napięty budżet.

Dzięki imponującemu katalogowi wzorów i motywów niezwykle elastyczne narzędzia Wix pozwalają tworzyć strony internetowe „pikselowo idealne” i profesjonalne.

Dowiedz się, jak utworzyć stronę internetową Wix, korzystając z tego przewodnika krok po kroku.

5- About.me

o mnieOdwiedź About.me

Potrzebujesz szybkiej i prostej strony docelowej dla siebie? About.me to idealny wybór do stworzenia cyfrowej wizytówki lub strony głównej, która prowadzi do wszystkich twoich internetowych stron profilowych (takich jak Facebook, Linkedin, Twitter, Google+ itp.).

Utworzenie strony about.me jest dość proste. Wystarczy podać swoje imię i adres URL, umieścić obraz tła wraz z opisem i gotowe!

6- Jimdo

jimdoOdwiedź Jimdo

Jeśli chcesz budować witryny bardziej zorientowane na handel elektroniczny, nie możesz się pomylić z Jimdo. Podobnie jak Weebly, Jimdo oferuje łatwe w użyciu narzędzia, które pozwalają łatwo stworzyć elegancki sklep internetowy w ciągu kilku minut.

Możesz pozostać na bezpłatnej platformie Jimdo (która nie ma ograniczeń czasowych), ale uaktualnienie do Jimdo Pro i JimdoBusiness oferuje wspaniałe pakiety „wszystko w jednym”.

7- Webnode

webnodeOdwiedź Webnode

Webnode może nie łączyć się z innymi twórcami stron internetowych pod względem funkcji i narzędzi, ale pod względem obsługi wielu języków Webnode ma je w padzie.

Dzięki możliwości tworzenia wielojęzycznych stron internetowych w ponad 20 językach platforma Webnode jest bardziej skierowana do międzynarodowej publiczności.

8- Squarespace

squarespaceOdwiedź Squarespace

Squarespace, bezpośredni konkurent Wix w dziedzinie pięknych wzorów, polega na budowie pięknej strony internetowej dla Twojej marki.

Dzięki sloganowi „Build It Beautiful” możesz spodziewać się wielu szablonów projektowych dla swojej witryny, które są piękne.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami dla początkujących, jak używać Squarespace do budowy strony internetowej.

9- Volusion

złudzenieOdwiedź Volusion

Volusion skłania się bardziej w stronę operacyjną (tj. Zarządzanie zapasami, zarządzanie klientami itp.) Strony internetowej zajmującej się tworzeniem widma.

Podobnie jak Shopify, Volusion zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla firm, które chcą stworzyć sklep internetowy.

10- Bigcommerce

bigcommerceOdwiedź Bigcommerce

Najbardziej wszechstronny konstruktor sklepu internetowego, Bigcommerce, zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do założenia sklepu cyfrowego dla Twojej firmy.

Płacenie za abonament standardowy daje dostęp do ich bogatej w funkcje platformy, która obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną przestrzeń dyskową oraz w pełni funkcjonalny sklep.

Uwaga: jeśli masz ograniczenia budżetowe, oto lista darmowych planów tworzenia stron internetowych, które możesz wziąć pod uwagę podczas tworzenia witryny.

6 platform poziomu eksperckiego do stworzenia strony internetowej

Platformy na poziomie eksperckim to miejsce, w którym możesz naprawdę pomóc w tworzeniu witryny. Pomyśl o łatwych platformach jako o remoncie mieszkania lub kondominium, podczas gdy korzystanie z platformy eksperckiej przypomina budowę własnego domu.

Istnieje większa kontrola nad tym, co możesz zbudować za pomocą tego systemu zarządzania treścią (CMS), ale będzie to wymagać znajomości HTML, CSS, PHP i innych internetowych języków programowania.

Korzystanie z tych platform może być kosztowne, ale będziesz mógł tworzyć i utrzymywać swoją witrynę w bardziej bezpośredni sposób i mieć większą elastyczność w zakresie dodawania funkcji.

1- Joomla

joomlaOdwiedź Joomla

Wielokrotnie nagradzany CMS, Joomla jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do tworzenia stron internetowych typu open source, z potężnymi aplikacjami internetowymi, łatwym w użyciu oprogramowaniem i elastyczną rozszerzalnością.

Dzięki natywnej obsłudze funkcji społecznościowych, sieciowych i e-commerce wysoce zaawansowane narzędzia CMS firmy Joomla oznaczają, że możesz mieć niesamowicie wyglądającą witrynę zbudowaną od podstaw.

2- WordPress.org

wordpressorgOdwiedź WordPress.org

Jeśli podobały Ci się funkcje i narzędzia WordPress, ale chciałeś hostować swoją witrynę pod własną nazwą domeny, możesz przełączyć się na WordPress.org, platformę do tworzenia stron internetowych opartą na CMS.

Wiele funkcji jest zachowanych na WordPress.org, jednak ponieważ prowadzisz własną domenę, możesz zwiększyć elastyczność dodawania rozszerzeń i funkcji, ponieważ będziesz mieć bezpośredni dostęp do kodu.

Oto jak możesz założyć blog lub stwórz serwis informacyjny za pomocą WordPress.

3- Drupal

drupalOdwiedź Drupal

Drupal stosuje zaawansowane podejście do CMS, oferując platformę dostosowaną do potrzeb programistów i programistów.

Skrypt open source jest bardzo popularny wśród programistów, ponieważ pozwala na pełną kontrolę i dostosowanie strony, co oznacza, że ​​możesz tworzyć wszystko, od prostych blogów po obszerne fora dyskusyjne.

4- PrestaShop

prestashopOdwiedź PrestaShop

PrestaShop to rozwiązanie dla większości sprzedawców internetowych, którzy chcą zbudować kompleksową cyfrową witrynę sklepową.

System CMS skoncentrowany na e-commerce to świetny wybór dla małych firm i przedsiębiorców, ponieważ ich solidne funkcje i obszerna integracja świetnie nadają się do rozpoczynania od prostego i przekształcania go w coś bardziej zaawansowanego.

5- WordPress + WooCommerce

woocommerceOdwiedź WooCommerce

WooCommerce jest wyjątkowy w porównaniu do innych CMS-ów, ponieważ jest zasadniczo wtyczką, która zmienia twoją stronę WordPress w potężny sklep internetowy.

Często są one dostarczane w pakiecie z WordPress jako pakiet witryn hostingowych, takich jak Bluehost, dzięki czemu możesz mieć zarówno potężny program do tworzenia witryn internetowych, jak i platformę handlu elektronicznego dla swojej firmy.

Dowiedz się, jak zbudować sklep internetowy WooCommerce za pomocą WordPress.

6- Magento

magentoOdwiedź Magento

Magento oferuje rozbudowany zestaw funkcji i pozwala na dostosowywanie swoich witryn, co czyni je najlepszym wyborem dla handlowców, którzy mają zasoby i chcą wdrożyć najbardziej zaawansowaną technologię w swoim sklepie internetowym.

Jego solidna platforma i potężne możliwości są odpowiednie dla zaawansowanych programistów i programistów, którzy wiedzą, jak w pełni wykorzystać swoje funkcje.

4 platformy do tworzenia aplikacji mobilnych

Większość ludzi dzisiaj częściej korzysta ze smartfonów i tabletów, aby odwiedzić Twoją witrynę, więc opłaca się mieć witrynę zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych.

Tworzenie strony HTML5 zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych można łatwo wykonać za pomocą aplikacji, które mogą zoptymalizować witrynę pod kątem Androida i iOS. Nie jest wymagane doświadczenie w kodowaniu!

1- AppInstitute

Odwiedź AppInstitute

Dla startupów i małych firm próba wykorzystania popularności marketingu mobilnego może być ogromnym wyzwaniem.

AppInstitute zapewnia prosty sposób dla małych firm do tworzenia, publikowania i zarządzania własną aplikacją na iPhone’a i Androida za pomocą platformy do tworzenia aplikacji dla majsterkowiczów, dzięki czemu wejście na rynek aplikacji jest łatwe nawet dla najmniej doświadczonych technologicznie właścicieli małych firm.

Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi wystarczy wybrać szablon oraz miksować i dopasowywać funkcje twórcy aplikacji, aby szybko stworzyć własną aplikację, bez pisania ani jednego wiersza kodu za pomocą intuicyjnego, wydajnego kreatora aplikacji.

2- Swifitc

szybkiOdwiedź Swiftic

Swiftic, wcześniej znana jako Como, umożliwia tworzenie własnych profesjonalnych witryn mobilnych przy użyciu ich aplikacji.

Idealna dla małych firm, aplikacja pozwala stworzyć witrynę mobilną wyposażoną w wiele funkcji e-commerce, takich jak programy lojalnościowe i rezerwacje stolików dla restauracji.

3- Shoutem

shoutemOdwiedź Shoutem

Shoutem sprawia, że ​​tworzenie witryny mobilnej jest przyjemnym doświadczeniem dzięki dopracowanemu i łatwemu w użyciu narzędziu do tworzenia aplikacji.

Plan podstawowy pozwala tylko na tworzenie natywnej aplikacji HTML5, podczas gdy dostęp do ich najlepszych funkcji i możliwość tworzenia aplikacji kompatybilnych z iOS i Androidem są w planie zaawansowanym.

4-AppYourself

samOdwiedź AppYourself

AppYourself jest przeznaczony dla małych firm i przedsiębiorców, którzy potrzebują łatwej w obsłudze i łatwej w obsłudze aplikacji.

Ich sklep internetowy zawiera wiele modułów i szablonów, które można wykorzystać również w różnych branżach.

Często zadawane pytania dotyczące platform budowania witryn internetowych

Który program do tworzenia witryn powinienem wybrać??

To zależy od celu Twojej witryny i tego, czego szukasz.

Do celów strony internetowej: Weebly i Wix są wysoce zalecane. Są najbardziej innowacyjną firmą, posiadającą najnowsze trendy i narzędzia branżowe.

W przypadku sklepu internetowego: Shopify jest dziś wszechstronnym narzędziem do tworzenia eCommerce. Ma wszystko gotowe dla Ciebie. Możesz rozszerzyć swój kanał sprzedaży na inne platformy.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz wybrać własny CMS, taki jak WordPress.

Który twórca sklepu internetowego polecasz mi??

Chociaż w większości konstruktorów stron istnieje opcja utworzenia sklepu, nadal uważamy, że Shopify jest właściwy. Łatwo jest zarządzać swoimi produktami, informacjami o klientach, integrować się z innymi kanałami sprzedaży itp.

Oto jak możesz stworzyć sklep internetowy za pomocą Shopify.

Ile kosztuje utworzenie strony internetowej?

Trudno znaleźć rzeczywisty koszt stworzenia strony internetowej. Często wykracza poza pieniądze. Pamiętaj, że tworzenie strony wymaga czasu i wysiłku. Jeśli jesteś właścicielem firmy, powinieneś uwzględnić miesięczne wydatki jako część kosztu?

Ale jeśli pytasz o koszt początkowy, przybliżona liczba dotyczy
1- Nazwa domeny (około 10 do 15 USD)
2 – Kreator stron internetowych (około 8 do 12 USD) lub hosting (np. SiteGround – mniej niż 5 USD)

Jaki jest najlepszy kreator stron dla SEO?

Twórcy stron internetowych, tacy jak Wix i Weebly, oferują wygodę optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarki. Jednak trudno jest określić, który twórca witryny oferuje najlepszą usługę SEO.

Twoja witryna nie pojawi się na 1. stronie wyników wyszukiwania przy użyciu określonego narzędzia do tworzenia witryn.

To nie ma sensu. W SEO jest zbyt wiele zmiennych, które wpłyną na ranking. Może to różnić się w zależności od rodzaju stron internetowych i niszy, którą angażujesz.

Oto podstawowe zasady działania SEO.

Czy powinienem kupić nazwę domeny za pośrednictwem firmy rejestrującej domeny lub producenta stron internetowych??

Ułatwia to, jeśli kupujesz nazwę domeny za pośrednictwem twórców stron. Łatwo jest połączyć domenę z witryną.

Niektórzy twórcy stron internetowych oferują nawet 1 rok darmowy, jeśli się z nimi zarejestrujesz. Wydaje się, że to dobry wybór, aby kupić nazwę domeny razem z narzędziem do tworzenia witryn.

Ale z biegiem lat sprawy mogą wyglądać inaczej. Koszt utrzymania domeny będzie wyższy (około 20 USD w przypadku narzędzia do tworzenia witryn). Cena jest niższa, jeśli Twoja domena jest obecnie w firmie rejestrującej nazwy domen. (GoDaddy lub NameCheap – około 10-15 USD).

Musisz wykonać trochę pracy, aby połączyć nazwę domeny (od firmy rejestrującej nazwy domen) z kreatorem witryny. To tylko jednorazowy wysiłek.

Ponadto łatwiej jest zarządzać nazwą domeny, jeśli przełączasz się na innego narzędzia do tworzenia witryn.

Czy mogę zbudować stronę internetową bez umiejętności projektowania i kodowania?

Tak. Wszyscy twórcy stron internetowych mają łatwy w użyciu przeciąganie & upuść funkcje. Ta funkcja umożliwia utworzenie strony internetowej, nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego szablonu dla Twojej branży. Następnie możesz rozpocząć edycję i zapełnienie go treścią.

Konieczne jest zatrudnienie projektanta lub programisty witryny?

Ty decydujesz. Zdecydowanie możesz zlecić prace związane z tworzeniem stron internetowych lub zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci na wypadek zagubienia się w połowie drogi.

Na pewno musisz przejść przez krzywą uczenia się każdego twórcy witryny, zanim się do tego przyzwyczaisz. Nie martw się, większość twórców stron internetowych oferuje obszerny samouczek.

Wszyscy twórcy stron internetowych oferują bezkodowy sposób budowania witryny. Musisz tylko wybrać temat i rozpocząć wstawianie treści. Zamień na swoje logo i favicon, a witryna będzie gotowa do uruchomienia.

Czy mogę przenieść swoją witrynę z narzędzia do tworzenia witryn do własnego hosta?

Nie. Niestety nie możesz tego zrobić.

Jeśli zbudowałeś witrynę internetową za pomocą narzędzia do tworzenia witryn, łączy ona również kilka aspektów. Na przykład. projektowanie stron internetowych, bazy danych, hosting i kodowanie to rzeczy, które wymagają.

Eksportowanie i importowanie może wydawać się łatwym zadaniem, ale jest to nierealne. W grę wchodzi wiele prawnie zastrzeżonych aspektów. O ile nie korzystasz z CMS takiego jak WordPress, możesz przenieść swoją witrynę na dowolny host, który ci się podoba.

Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając platformę do tworzenia stron internetowych?

Każdy twórca witryny ma swój unikalny punkt sprzedaży. To może być dobre lub złe. Każda firma chce być inna i oferować coś wyjątkowego, aby zdobyć rynek. Powoduje to dużą różnorodność dla użytkowników do wyboru. Podkreśliliśmy kilka kluczowych różnic, które naszym zdaniem są ważne.

Użyteczność: Obejmuje interfejs użytkownika, zarządzanie zapleczem i edytor stron internetowych. Niektóre są dobrze zaprojektowane, aby były przyjazne dla użytkownika, niektóre są nieco techniczne, a niektóre są pomiędzy. Większość twórców stron korzysta z interfejsu „przeciągnij i upuść”, w którym możesz dodawać obiekty do żądanej pozycji. Inni będą musieli użyć kilku wierszy kodowania, aby było idealnie.

funkcje: Może być konieczne zapisanie się na bezpłatny okres próbny, aby zapoznać się z funkcjami każdego narzędzia do tworzenia witryn. Wróć do początkowego etapu celu swojej witryny. Zastanów się, co chcesz zrobić ze swoją witryną. Wyszukaj narzędzie do tworzenia witryn, które oferuje najważniejsze funkcje, których szukasz.

Analiza cen: Opłata jest najmniej ważnym czynnikiem. Jeśli narzędzie do tworzenia witryn jest wyposażone w elementy, które mogą przyspieszyć rozwój witryny, jest to warte swojej ceny.

Wniosek

Znalezienie idealnej platformy dla Twojej marki może być zastraszające, zwłaszcza jeśli jesteś małym biznesem lub działasz samodzielnie.

Na szczęście wielu twórców stron internetowych można łatwo nauczyć, dzięki czemu możesz od razu zacząć. Gdy będziesz gotowy, aby przejść na wyższy poziom, możesz sprawdzić nasz bezpłatny przewodnik, który pozwala zacząć tworzyć niesamowite rzeczy dla Twojej marki!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map