15 (darmowych) generatorów Favicon, które absolutnie polecamy

Więc zaczynasz pisać blog lub witrynę. Przeprowadziłeś już badanie, z którego narzędzia do tworzenia witryn korzystasz. Zdecydowałeś się na naprawdę fajną nazwę swojej witryny. Cholera, możesz nawet skończyć i po prostu chcesz zacząć zarabiać na swoim blogu.


Ale poczekaj, zanim to zrobisz. Oto mały test. Załaduj swojego bloga w przeglądarce, a następnie załaduj dowolną inną stronę internetową.

Zauważ coś innego?

Poza tym, że są to dwie różne witryny (oczywiście), zauważysz, że większość witryn ma te małe ikony na swojej karcie. Są to ulubione – skrót od ikony ulubionych – i wierzcie lub nie, posiadanie jednego z nich jest naprawdę bardzo ważne dla Twojej marki.

Co to jest Favicon i gdzie je otrzymam

Czym właściwie są favikony? Są to małe małe ikony, które pojawiają się przed stroną URL, listą zakładek, paskiem adresu strony internetowej, przeglądarkami kart i innymi elementami interfejsu.

Ulubione mają zwykle następujące rozmiary: 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64, 128 × 128. Większość przeglądarek używa formatu .ICO, ale niektóre również używają * .GIF i * .PNG.

Stworzenie favikonu nie jest takie trudne, a dzięki tym 15 darmowym generatorom Favicon, które absolutnie polecamy, natychmiast zyskasz profesjonalnie wyglądający favicon dla swojej witryny!

1. Generator Favicon

favicon_genGenerator Favicon

Prawdopodobnie najłatwiejszy w użyciu generator, Favicon Generator pozwala stworzyć favicon, który jest gotowy do użycia, po prostu przesyłając obraz na swoją stronę. Ten darmowy generator favicon umożliwia importowanie formatów GIF, JPEG i PNG bezpośrednio z komputera i konwersję do formatu .ICO. Po zakończeniu prześlij plik favicon do folderu głównego swojej witryny.

Odwiedź Favicon Generator

2. Favicon.cc

favicon_ccFavicon.cc

Dla bardziej kreatywnych możesz utworzyć favicon za pomocą Favicon.cc. Internetowy darmowy generator i kreator ulubionych stron, świetnie nadaje się do tworzenia ulubionych w miejscu, które możesz animować. Możesz importować obrazy, a strona obsługuje formaty obrazów JPG, JPEG, GIF, PNG, BMP, ICO i CUR.

Odwiedź Favicon.cc

3. Napęd dynamiczny – generator Favicon

dynamicdriveNapęd dynamiczny – generator Favicon

Jako część narzędzi internetowych Dynamic Drive, Dynamic Drive – Favicon Generator to kolejny prosty i łatwy w użyciu darmowy generator favicon. Możesz przesyłać obrazy w formacie GIF, JPG, PNG i BMP, aby wygenerować ikonę favicon. Mają także dodatkową opcję tworzenia ikony pulpitu 32 × 32 i ikony XP 48 × 48.

Odwiedź Dynamic Drive – Favicon Generator

4. Genfavicon

genfaviconGenfavicon

Genfavicon pozwala utworzyć favicon w zaledwie trzech prostych krokach. Genfavicon ma wielką zaletę: możesz wybrać rozmiar swojej ikony podczas tworzenia. Po przesłaniu obrazu w formacie JPEG, GIF lub PNG możesz wybrać rozmiar ulubionych (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 × 128). Możesz także wyświetlić podgląd swojego ulubionego, klikając „Przechwyć & Podgląd ”.

Odwiedź Genfavicon

5. Favicongenerator

favicongenratorFavicongenerator

Favicongenerator to bezproblemowy generator ikon, który wykorzystuje bardzo prosty interfejs, dzięki czemu jest prosty w obsłudze dla użytkowników. Ten darmowy generator favicon jest tym, czego potrzebujesz do konwersji obrazów PNG, JPG lub GIF do formatu .ico. Witryna nie ma wielu opcji i wymaga idealnie kwadratowego obrazu (100 pikseli x 100 pikseli), ale jest bardzo łatwa w użyciu, jeśli jesteś leniwy, aby pomyśleć o utworzeniu favicon.

Odwiedź Favicongenerator

6. Prodraw

prowdrawProdraw

Podczas gdy większość generatorów favicon obsługuje wspólne pliki obrazów, bardzo niewiele pozwala na używanie plików zdjęć. Prodraw obsługuje nie tylko zwykłe pliki JPG, GIF, PNG i BMP, ale także obsługuje formaty plików TIF. Bezpłatne narzędzie favicon może wygenerować ikonę w wielu rozmiarach (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 × 128), a także może produkować je na różnych poziomach wyostrzania, dzięki czemu można porównać, które wyglądają lepiej dla Twojej witryny.

Odwiedź Prodraw

7. Logaster.com

logasterLogaster.com

Z ponad 5 000 000 różnych logo utworzonych pod ich paskami, Logaster jest darmowym generatorem favicon dla tych, którzy chcą dodać „osobisty akcent” podczas tworzenia favicon. Rozpoczęcie pracy z Logasterem jest dość łatwe. Po prostu kliknij przycisk „Utwórz logo”, wpisz nazwę swojej firmy i wybierz rodzaj działalności. Następnie otrzymasz wybór szablonów logo do wyboru, które możesz dostosować.

Odwiedź Logaster.com

8. Favicon.pro

Favicon.proFavicon.pro

Favicon.pro to kolejny świetny darmowy generator favicon, za pomocą którego możesz szybko i łatwo utworzyć favicon dla swojej witryny. Posiadają wszystkie podstawowe funkcje generatora ikon, który umożliwia przesyłanie zdjęć w formacie PNG, JPG lub GIF i konwertowanie ich na ikony. Kolejną wielką zaletą Favicon.pro jest to, że zawierają one także przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia ikony i przesyłania jej na swoją stronę internetową. Jakie to niesamowite!

Odwiedź Favicon.pro

9. Antifavicon

antyfawikonAntifavicon

Antifavicon różni się nieco od innych generatorów ikon tym, że w ogóle nie używa obrazów do tworzenia favicon. Zamiast tego generuje favicon całkowicie przez tekst. Narzędzie ma dwa pola tekstowe, w których można pisać, aby utworzyć ikonę. Oprócz tego możesz dostosować kolory tekstu i tła. Chociaż opcje są ograniczone, ten darmowy generator favicon jest dobrym wyborem dla osób, które nie mają umiejętności projektowania.

Odwiedź Antifavicon

10. RealFaviconGenerator.net

realfavicongenRealFaviconGenerator.net

RealFaviconGenerator to zaskakująco potężne narzędzie w porównaniu do innych generatorów favicon. Za pomocą tego narzędzia możesz utworzyć ikonę ulubionych na wszystkich dostępnych platformach. Ponadto masz również możliwość przetestowania samej ikony. Po prostu wpisz swoją stronę internetową, kliknij przycisk „Sprawdź Favicon”, a otrzymasz informację zwrotną na temat Twojego favicon. Możesz sprawdzić, jak twój ulubiony wygląda w różnych przeglądarkach lub systemach operacyjnych i naprawić wszystko, czego brakuje.

Odwiedź RealFaviconGenerator.net

11. Favic-o-Matic

favicomaticFavic-o-Matic

Favic-o-Matic twierdzi, że jest „najlepszym generatorem favicon” i czyni to, zapewniając dwie proste opcje. Prześlij swój obraz i przekonwertuj go na pojedynczy plik .ICO lub utwórz favicon dla wszystkich dostępnych platform, w tym aplikacji na iOS i Androida. Możesz nawet dostosować rozmiar, kolor tła i więcej dla swojego ulubionego w ustawieniach zaawansowanych.

Odwiedź Favicomatic.com

12. Favikon

favikonFavikon

Potrzebujesz prostego generatora favicon? Favikon to twoja odpowiedź. Ten prosty generator ikon pozwala przycinać i pobierać obraz jako plik .ICO. Poza tym Favikon nie ma wiele do zrobienia. Jeśli chcesz wyciągnąć prosty favicon, to bezpłatne narzędzie jest zdecydowanie dla Ciebie.

Odwiedź Favikon

13. Faviconit

faviconitFaviconit

Faviconit to kolejne łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia ulubionych ikon, ikon dotykowych Apple, a także nagłówków HTML dla wielu platform i urządzeń. Kroki są dość łatwe, wystarczy przesłać swoje zdjęcie, a zrobi resztę. Ten darmowy generator favicon ułatwia także zmianę nazwy ikony. Możesz kliknąć przycisk „Zaawansowane”, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji dostosowywania.

Odwiedź Faviconit

14. Xiconeditor

xiconeditorXiconeditor

Chcesz stworzyć swoją ikonę od zera? Xiconeditor jest doskonały, jeśli chcesz utworzyć favicon, który jest całkowicie wykonany na zamówienie. Ta strona zawiera narzędzie do pisania, pędzel, ołówek i gumkę, dzięki czemu możesz stworzyć naprawdę wyjątkowy favicon za darmo. Możesz także zaimportować swoją ikonę i przyciąć ją prosto za pomocą dostępnych narzędzi i wyświetlić podgląd przed pobraniem favicon.

Odwiedź Xiconeditor

15. Faviconr

faviconrFaviconr

Faviconr może generować ikony przy użyciu plików JPG, GIF i PNG, podobnie jak inne narzędzia z tej listy. Inną rzeczą, którą może zrobić, jest utworzenie ikony z przezroczystym tłem przy użyciu przezroczystego pliku obrazu GIF lub PNG. W Faviconr nie ma żadnych narzędzi, dzięki którym tworzenie ulubionych to prosta sprawa z tym narzędziem.

Odwiedź Faviconr.com

Podsumowanie

Stworzenie favikonu nie wymaga dużego wysiłku, ale jego posiadanie zdecydowanie pomaga. Posiadanie własnego, unikalnego i niestandardowego favicon pokazuje, że poważnie myślisz o swojej marce i witrynie. Co więcej, te bezpłatne generatory favicon są łatwe w użyciu i nie zaszkodzi ich wypróbować!

Jeśli uważasz, że brakuje nam czegoś wspaniałego, cóż, daj nam znać. Dodamy do listy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map