13 najprostszych sposobów na zwiększenie świadomości marki (i dlaczego to ma znaczenie)

Świadomość marki można zdefiniować jako rozpoznawalność marki – jak łatwo konsumenci mogą ją odróżnić od konkurencji. Zwiększenie świadomości marki jest kluczowe dla Twojej marki, ponieważ ludzie nie kupią Twojej marki zamiast konkurencji, jeśli nie wiedzą, co Cię wyróżnia. Ale jeśli zdadzą sobie sprawę z tego, co Cię wyróżnia, i docenią Cię za to, masz przewagę nad konkurencją.


Google jest prawdopodobnie królem świadomości marki. Jest to tak znana marka, że ​​używamy jej jako czasownika: kiedy szukamy czegoś w Internecie, zwykle mówimy, że wybieramy „Google”.

Ale nie daj się zastraszyć. Chociaż zdobycie marki jest świętym Graalem świadomości marki, nie musisz osiągać poziomu Google, aby zwiększyć świadomość marki.

W rzeczywistości ludzie nie muszą nawet pamiętać nazwy Twojej marki, aby osiągnąć podstawowy poziom świadomości marki. Dopóki pamiętają jakiś czynnik, który wyróżnia Twoją markę, na przykład opakowanie, kolory, hasło lub część Twojej historii, mają świadomość Twojej marki. Wiedzą, co Cię wyróżnia, a to daje im powód, aby wybrać Ciebie.

Przeczytaj – 13 najprostszych sposobów na zwiększenie świadomości marki (i dlaczego to ma znaczenie) Jessiki poprzez @ReferralRock #brandawareness powiadom znajomego

Klucze do zwiększenia świadomości marki

Istnieje wiele prostych strategii świadomości marki, które każda marka może wdrożyć. Według statystyk 91% marek detalicznych korzysta z 2 lub więcej kanałów mediów społecznościowych. Dzisiaj omówimy najprostsze sposoby zwiększenia świadomości marki.

1. Kultywuj słowo z ust

Twoja marka może kultywować świadomość marki na dwa podstawowe sposoby: poprzez bezpośrednie działania, które podejmujesz w celu promowania swojej marki oraz poprzez pozytywne ustne opinie.

Marketing ustny występuje w dowolnym momencie, gdy ludzie pozytywnie dzielą się Twoją marką z przyjaciółmi, rodziną lub rówieśnikami. Udostępnianie to ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej marki. Ludzie ufają opiniom i rekomendacjom swoich kolegów znacznie bardziej niż reklamom i innym komunikatom prosto od Twojej marki. Jeśli więc ktoś usłyszy o tobie od znajomego, najprawdopodobniej cię pamięta – i ostatecznie kupi twoje produkty lub usługi.

Prawie wszystkie inne strategie budowania świadomości marki, które omówimy, zależą od lub są łatwo wzmacniane przez potęgę, która jest formułą ustną. Zatem zachęcanie innych osób do dzielenia się marką jest najbardziej wpływowym sposobem na zwiększenie świadomości marki.

2. Korzystaj z mediów społecznościowych na swoją korzyść

Ludzie spędzają coraz więcej czasu w mediach społecznościowych, gdzie naturalnie dzielą się treścią z wieloma osobami jednocześnie. Dlatego tworzenie markowych postów, którym ludzie nie mogą pomóc, ale udostępniają, to solidny sposób na zwiększenie świadomości marki. Sztuczka polega na tym, aby Twoje posty wyglądały tak, jakby ludzie naturalnie udostępnili treści, a nie jak reklamy.

Wendy’s jest siłą napędową w tworzeniu kultowych, udostępnianych postów – ich tweety stały się wirusowe kilka razy, powodując wzrost świadomości ich marki. Chociaż nie możesz zagwarantować, że post stanie się wirusowy (internet jest bardzo nieprzewidywalny), nadal możesz łatwo wyciągnąć kilka wskazówek od Wendy, aby stworzyć markowe posty, które warto udostępnić.

A. Wiedz, czego chcą Twoi odbiorcy, a następnie dostarczaj

Wendy wie, że jej publiczność uwielbia dowcipne, dowcipne treści i chłopca. Każdy post, który tworzą, koncentruje się na rozrywce. Doskonały przykład? Ich „pieczenie” lub wulgarne i bezczelne odpowiedzi na tweety wymieniając własną markę i / lub konkurentów, a także tweety innych marek. Sprawdź ten przykład poniżej:

Przykład tweeta autorstwa Wendy

Teraz zastanów się nad własną publicznością. Czy chcą zabawnych, zabawnych treści lub poważniejszych informacji? Czy chcą być wykształceni, zainspirowani czy coś innego? Cokolwiek chcą – i cokolwiek w naturalny sposób udostępniają – powinno kierować rodzajem publikowanych przez Ciebie postów w mediach społecznościowych.

B. Zachowaj spójny brandowy ton

Wendy dodaje humoru i markowego humoru do każdego postu – czy to pieczeń, memów czy ich własna gra fabularna dzięki licznym odnośnikom wewnętrznym zawsze znajdziesz ten charakterystyczny ton w ich treści.

Znajdź głos swojej marki, bez względu na to, czy jest on ponury, poważny, czy gdzieś pomiędzy, i trzymaj się go z każdym postem. Ta spójność jest kluczem do generowania świadomości marki, ponieważ daje ludziom kolejną markę do zapamiętania.

C. Skoncentruj się na ulubionych platformach odbiorców

Wendy wie, aby skupić się na Twitterze (i po drugie, Instagram), ponieważ ich publiczność spędza najwięcej czasu. Próba kultywowania obecności w każdej sieci społecznościowej jest zbyt czasochłonna i zwykle prowadzi do zmarnowanego wysiłku, ponieważ spowoduje wyświetlenie Twoich postów przed osobami, które nie są kandydatami do zakupu Twojego produktu. Zamiast tego skoncentruj się na platformach, które najczęściej odwiedzają twoi odbiorcy.

D. Zwróć uwagę na trendy

Wendy konsekwentnie tweetuje z trendami. W tym ostatnim tweecie grają o tym, że aktorka Emma Watson użyła słowa „partnerstwo” jako bardziej wzmacniającej alternatywy dla „singla”.

Wskazówki dotyczące świadomości marki - Uwzględnij trendy

Tak długo, jak nie starasz się narzucić kontrowersyjnego tematu, granie w trendy może pomóc w zwiększeniu świadomości marki. Nawet jeśli Twój ton jest poważniejszy, nadal możesz zwiększyć świadomość marki, podkreślając trendy w swojej branży.

Dowiedz się więcej o poradach marketingowych w mediach społecznościowych dla początkujących.

3. Promuj i zmieniaj przeznaczenie treści generowanych przez użytkowników

Twoja strategia mediów społecznościowych nie powinna obejmować jedynie tworzenia treści o wysokiej jakości.

Zachęcanie i wykorzystywanie treści generowanych przez użytkowników – posty w mediach społecznościowych, które klienci robią na temat Twojej marki, a także zdjęcia i filmy przedstawiające klientów korzystających z Twoich produktów w ich codziennym życiu – są równie ważne dla generowania świadomości marki.

Podobnie jak wszystkie inne formaty marketingu szeptanego, treści generowane przez użytkowników są potężne, ponieważ przyjaciele i obserwatorzy Twoich klientów ufają temu, co Twoi klienci postanowią udostępnić. W rezultacie ludzie częściej zapamiętują Twoją markę, gdy pojawia się w oryginalnej treści ich znajomych. Zachęcaj do tworzenia treści przez użytkowników za pomocą tych strategii:

 • Utwórz markowy hashtag, z którego klienci będą mogli korzystać podczas publikowania postów na temat Twojego produktu. Na przykład marka obuwia Jack Rogers stworzyła hashtag #lovemyjacks, który wykorzystuje do mobilizacji fanów.

Świadomość marki - Stwórz markowy hastag dla klientów@ thecarolinagirl67 na Instagramie

 • Często umieszczaj na stronie najlepsze treści generowane przez użytkowników (zawsze pamiętaj o otagowaniu i uznaniu twórców wszelkich treści, które publikujesz, aby uzyskać uznanie, na które zasługują). American Eagle’s Aerie robi to w ramach zobowiązania do pokazywania autentycznych ciał, niezmienionych przez Photoshopa. Klienci oznaczają swój wygląd Aerie za pomocą #aeriereal, a te wyglądy są regularną częścią własnego kanału na Instagramie marki.

@lagrossequifaitdesvideos, przez @orle gniazdo, na Instagramie

 • Rozpocznij konkurs, w którym ludzie muszą zgłosić markowe treści generowane przez użytkowników, aby wziąć udział, i zaoferować atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.
 • Utwórz markowe „wyzwanie”, w którym ludzie wykonują określone zadanie związane z Twoją marką, używają określonego hashtagu i tagują twoje konto. (Możesz zmienić to w konkurs, a nawet przekazać darowiznę na cele charytatywne dla każdego uczestnika.) Nawet jeśli ludzie nie biorą udziału w konkursie, nadal będą oznaczać znajomych, jeśli im się spodoba, generując więcej marki świadomość dla ciebie.

4. Uruchom program ambasadora marki

Wśród osób, które tworzą treści tworzone przez użytkowników, z pewnością znajdziesz kilku wybitnych klientów, którzy udostępnią świecące posty i komentarze na temat Twojej marki bez monitowania.

Pomyśl o rekrutacji tych klientów, aby służyli jako ambasador marki– długoterminowi przedstawiciele Twojej marki, którzy regularnie promują Cię na swoich platformach i własnym głosem. Są zmotywowani do rozpowszechniania informacji o Twojej marce, ponieważ są pasjonatami Ciebie i chcą, abyś odnosiła sukces, oraz ponieważ myślą, że ich odbiorcy skorzystaliby z Twoich produktów lub usług..

Być może słyszałeś termin „ambasador marki” w powiązaniu z przedstawicielem gwiazd marki. Jednak ambasadorzy nie muszą być celebrytami ani osobami o dużej rzeszy fanów, pod warunkiem, że mają autorytet w Twojej niszy lub wśród odbiorców docelowych. Chodzi o wybranie przedstawicieli, którym ufają Twoi odbiorcy, którzy czują się swobodnie w rozmowach jeden na jeden na temat Twojej marki i jej produktów.

Na przykład wiele marek skierowanych do studentów szkół wyższych prowadzi programy ambasadorów kampusów, aby wykorzystać połączenia, które studenci już nawiązali z rówieśnikami. Aplikacja Bumble jest jednym z przykładów – prowadzą szczegółowy program „Miodowy” ambasadorów studentów.

Louisa (@louisavons) pełni funkcję menedżera ds. pomocy w kampusie Bumble Honey na Uniwersytecie Loyola w Chicago.

5. Pomoc o ważnych przyczynach

Jeśli istnieje powód, dla którego twoja marka jest pasjonatem, przekazanie darowizny pokaże twoją empatię i zwiększy Twoją pozycję w oczach opinii publicznej.

Zestaw darowizn pieniężnych jest korzystny, ale rozważ także te bardziej niezapomniane sposoby zwrotu.

 • Możesz utworzyć charytatywne powiązanie z niektórymi produktami, tak jak robi to TOMS (dla każdej sprzedanej pary butów para jest przekazywana potrzebującemu dziecku).
 • Możesz też utworzyć kampanię udostępniania społecznościowego, w której każdy post z markowym hashtagiem przekazuje darowiznę na rzecz ulubionej organizacji charytatywnej. To szybko podniesie świadomość – zarówno twojej przyczyny, jak i marki – przy każdym udziale!

#Shareyourears Disneya jest jednym z przykładów charytatywnej kampanii hashtagowej. Za każdy post z uszami Mickeya i hashtagiem udostępnionym w określonym czasie Disney przekazał fundację Make-A-Wish.

 • Twoi pracownicy mogą poświęcić swój czas na imprezę społecznościową lub organizację non-profit, lub Twoja marka może rozpocząć własny dzień wolontariatu w całej firmie.
 • Co więcej, jeśli twoje produkty przyniosłyby bezpośrednie korzyści organizacji społecznej, dlaczego nie podarować ich? Na przykład firma zajmująca się butelkowaniem wody może przekazać wodę na turniej piłkarski lub zawody zespołu lub sklep dla majsterkowiczów może przekazać darowizny na rzecz Habitat for Humanity.

Oczywiście, każda filantropia powinna być prowadzona, ponieważ naprawdę chcesz pomóc sprawie. Jeśli oddanie odbywa się właśnie w celach reklamowych, twoja publiczność będzie mogła powiedzieć, a to się odwróci.

6. Opowiedz historie związane z Twoją marką

Dzielenie się autentycznymi historiami o Twojej marce ułatwia ludziom zapamiętywanie Cię i dzielenie się z innymi. Pamiętaj więc o przemyślanej historii marki.

Czy zacząłeś swoją markę, aby zaspokoić potrzeby, których nikt inny nie spełnia? Czy Twoje produkty zostały stworzone, aby rozwiązać konkretny problem? Poinformuj świat, ponieważ takie historie można w dużym stopniu udostępniać.

Ale nie martw się, jeśli nie pasujesz do jednej z tych kategorii. Twoja marka może nadal pisać „wyjątkową historię” swoim niepowtarzalnym głosem i tonem. Ta autentyczna i niezapomniana historia przedstawia misję i wartości marki, sposób i powód ich powstania oraz sposób, w jaki zobowiązujesz się przestrzegać tych wartości we wszystkim, co robi i mówi Twoja marka, w tym także w relacjach z klientami.

Północna twarz dzieli się swoją historią.

Historie Twoich klientów są istotną częścią historii Twojej marki, więc rozważ podzielenie się z Tobą swoimi doświadczeniami na swoim blogu, na stronie „referencje” lub w formie wideo. Będzie to jeszcze bardziej skuteczne, jeśli pozwolisz swoim klientom opowiadać własne historie!

Sprawdź powyższe opinie klientów Zendesk dla Powiększenie, gdzie dzielą się, dlaczego uwielbiają platformę wideokonferencji.

7. Ostrożnie wybieraj opakowania, hasła i inne marki

W erze cyfrowej doświadczenie „rozpakowywania” staje się jeszcze bardziej widoczne. W mediach społecznościowych (zwłaszcza cyfrowych platformach wideo) ludzie koncentrują się na wszystkich aspektach odkrywania produktu, poczynając od opakowania. Dowodzi to, że jeśli twoje opakowanie zapada w pamięć, ludzie jeszcze bardziej pamiętają Twoją markę. Rozważ umieszczenie swojej marki na pudełkach wysyłkowych, przeprojektowanie opakowania, aby się wyróżniało, a nawet stworzenie wrażenia z otwarcia produktu.

Wirusowa linia zabawek LOL Surprise opanowała to doświadczenie – otwieranie „warstw” zabawki, aby odkryć, jakie niespodzianki są w środku, jest tak samo ważne jak sama zabawka, a to unikalne „rozpakowanie” sprawiło, że zabawka stała się tak popularna.

Najprościej

Nie musisz sięgać aż do kulki LOL, ale staranne przezbrojenie opakowań to łatwy sposób na zwiększenie świadomości marki. Ale co, jeśli sprzedajesz oprogramowanie, usługę lub inny produkt, który nie ma prawdziwego „pakietu”? Niezależnie od tego, co sprzedajesz, istnieje wiele innych elementów brandingu, na których możesz się skupić, aby zapadły w pamięć, takie jak hasło, kolory i misja.

Jeśli szukasz logo do celów brandingowych, oto bezpłatne logo, które możesz pobrać – rejestracja nie jest wymagana.

8. Twórz pouczające posty na blogu

Tworzenie pouczających postów na blogu to strategia, która sprawdzi się w przypadku wszystkich marek, niezależnie od tego, co sprzedajesz. Jeśli piszesz o tematach w swojej niszy, które spełniają potrzeby odbiorców, zwiększy to Twój autorytet w oczach potencjalnych klientów. A kiedy już pomogłeś ludziom, będzie im trudno o tobie zapomnieć, zwłaszcza jeśli będą mogli skorzystać z twoich produktów. Najprawdopodobniej wrócą do zakupu, ponieważ ufają Twojej zawartości. Zastanów się, jakie pytania zadają ludzie w Twojej niszy i pisz posty na blogu, które odpowiadają na te pytania.

Oto, w jaki sposób możesz budować właściwe nawyki do blogowania.

9. Blog gościa na innych stronach

Nie ograniczaj blogowania do własnej witryny. Przesyłanie wysokiej jakości postów gości do innych witryn związanych z Twoją niszą, ale nie konkurujących bezpośrednio z Twoją własną witryną, to solidny sposób na umieszczenie swojej marki przed nową, odpowiednią grupą odbiorców. Idealnie byłoby, gdyby strona, na której gościsz gości, pozwoli Ci dołączyć biografię autora z linkiem i opisem Twojej marki w jednym zdaniu. Jeśli nie, możesz przynajmniej wstawić kilka linków do treści swojej witryny, co, mam nadzieję, pomoże zwiększyć ruch.

Pomyśl też o blogowaniu LinkedIn lub Średni. Witryny te mają już dużą grupę odbiorców i na końcu tych postów zawsze możesz zamieścić krótką wtyczkę dla swojej firmy. Oznacz swoje treści, aby były zgrupowane z innymi wpisami w Twojej niszy.

10. Udostępnianie atrakcyjnych zdjęć i filmów

Według McKnight Kurland, ludzie pamiętają tylko 10–20% tego, co czytają lub słyszą, ale pamiętają około 65% tego, co widzą. Oczywiście, jeśli tworzysz tylko blogi i inne treści tekstowe, nie zawsze wystarcza to do zwiększenia świadomości marki. Zwiększysz swoje szanse na zapamiętanie, jeśli stworzysz atrakcyjne treści wizualne – infografiki, a także inne markowe obrazy i filmy.

Infografiki są świetne do przekazywania statystyk i związanych z nimi fragmentów informacji; aby dowiedzieć się, jak przydatne i potężne są, sprawdź infografikę poniżej w visual.ly.

Możesz również zamienić treść popularnych postów na blogu w krótkie filmy, dzięki czemu treść jest łatwiejsza do strawienia. Podobnie jak obrazy, filmy można łatwo udostępniać, dzięki czemu szybko zwiększą świadomość marki.

11. Skorzystaj z podcastów

Jeśli nie ma podcastu w Twojej konkretnej niszy, utworzenie go w celu odpowiedzi na pytania i wyróżnienia innych w branży to świetna strategia świadomości marki. Jest jednak prawdopodobne, że w Twojej niszy jest już mnóstwo podcastów, szczególnie jeśli sprzedajesz coś takiego Oprogramowanie dla wielu dostawców B2B. W takim przypadku powinieneś założyć swojego założyciela, dyrektora generalnego lub inną znaną osobę w Twojej firmie na podcastach innych osób. Podobnie jak w przypadku postów gości, jest to przydatny sposób na zaprezentowanie swojej marki nowym, odpowiednim odbiorcom.

12. Dokręć swoje SEO

Gdy klienci wyszukują temat w Google, zwykle nie spoglądają poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Ale jeśli Twoja marka zajmuje wysoką pozycję na pierwszej stronie, w porównaniu do konkurencji, będzie wyglądać bardziej autorytatywnie – a ludzie naturalnie dowiedzą się o Twojej marce przed konkurencją..

SEO to niedrogi wybór do budowania świadomości marki. Według 59% ankietowanych marketerów ankieta skierowania Rock, SEO to jedna z najbardziej opłacalnych metod budowania świadomości marki.

Pamiętaj więc o zoptymalizowaniu witryny pod kątem słów kluczowych ściśle związanych z Twoją marką, których poszukują Twoi odbiorcy. W idealnej sytuacji zoptymalizujesz trzy typy słów kluczowych: ogólne słowa kluczowe opisujące kategorie produktów lub usług, konkretne słowa kluczowe, które są bardziej ukierunkowane na typ produktu, oraz konkretne słowa kluczowe, które stawiają pytania związane z Twoją niszą.

Zbadaj także swoją konkurencję w Google – witrynach, z którymi walczysz o miejsce na stronie pierwszej – abyś wiedział, co musisz zrobić, aby walczyć o wybrane pozycje. Zazwyczaj okazuje się, że dłuższe, bardziej szczegółowe słowa kluczowe mają niską konkurencję i przyciągają osoby, które są bardziej skłonne do zakupu od ciebie, nawet jeśli na ogół nie są wyszukiwane tak często.

13. Rozdaj gratisy

Kto nie lubi dostawać czegoś za nic? Oddanie darmowego łupu z umieszczoną na nich marką lub cennymi kuponami może wywrzeć trwałe wrażenie. Znajdź więc wydarzenie w swojej społeczności, takie jak gra sportowa, koncert, targi, konferencja lub dzień społeczności, w którym prawdopodobnie spotkasz wiele osób z pożądanych odbiorców Twojej marki. Zarezerwuj miejsce i rozdaj gratisy!

Sallie Tomato, firma zajmująca się szyciem wzorów, rozdała długopisy z nadrukowanym logo.

Jeśli zdecydujesz się rozdać łup, najlepszym wyborem są przedmioty, które ludzie mogą nosić lub nosić ze sobą (myśl koszule, czapki, butelki z wodą lub torby z materiału). To zmieni ludzi, którzy używają łupu w chodzące billboardy, co zwiększy świadomość marki!

Nie zapomnij dać darmowych wrażeń związanych z produktem lub usługą „małych rozmiarów”. Jeśli ludzie, którzy tego spróbują, cieszą się z ich doświadczeń, jeszcze bardziej prawdopodobne, że cię zapamiętają i wrócą do zakupu, a także mogą powiedzieć o tym znajomym. Wydawanie wersji próbnych produktów lub bezpłatnych próbek jest doskonałym wyborem, jeśli pozwala na to Twoja marka.

Ale co jeśli twój produkt nie jest fizyczny? Nadal masz opcje. Jeśli sprzedajesz oprogramowanie lub subskrypcję cyfrową, wersja demonstracyjna lub bezpłatna wersja próbna to kolejny solidny „darmowy” produkt, który możesz rozdać. A jeśli świadczysz usługę cykliczną, możesz zaoferować bezpłatną pierwszą usługę lub kredyty na tę usługę.

13. Uruchom program poleceń

Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest przekazanie wiadomości ustnych w generowaniu świadomości marki. Ale przekaz ustny może być trudny do śledzenia i kontrolowania. Nie martw się jednak – uruchomienie programu rekomendacji pozwala w łatwy sposób promować i śledzić przekaz ustny, oddając władzę firmie.

Programy rekomendacji pozwalają zaoferować ekscytujące nagrody dla obecnych klientów, którzy bezpośrednio dzielą się Twoją marką z przyjaciółmi. Możesz wybrać zachęty, które najlepiej zmotywują Twoich klientów do dzielenia się, takie jak darmowe produkty, kredyty w sklepie, rabaty, ulepszenia usług lub marka SWAG.

Ponadto programy polecające ułatwiają klientom dzielenie się przy użyciu preferowanych metod za pomocą zaledwie kilku kliknięć. A jeśli wybierzesz oprogramowanie programu polecającego, śledzenie tych poleceń jest proste.

Program polecający Lime Crime oferuje kupon rabatowy w wysokości 20% dla klientów, którzy polecają swoich znajomych, i umożliwia klientom łatwe udostępnianie przez e-mail, Facebook, Messenger lub kopiowanie i wklejanie linku polecającego.

Gdy ich przyjaciele lub członkowie rodziny osobiście polecają ich do Twojej firmy, potencjalni klienci zwracają szczególną uwagę, ponieważ ufają temu, co mają do powiedzenia ich rówieśnicy. W związku z tym wspomniani potencjalni klienci częściej stają się Twoimi klientami i częściej pozostać wierny do Twojej marki przez dłuższy czas.

Podsumowując

Świadomość marki polega na uczynieniu marki bardziej niezapomnianą i pokazaniu odbiorcom, jak różni się od konkurencji.

Możesz zwiększyć rozpoznawalność marki na dwa podstawowe sposoby – poprzez bezpośrednie działania, które marka podejmuje, oraz poprzez dzielenie się ustnymi opiniami innych. Pamiętaj, aby połączyć oba te podejścia, ponieważ ludzie pamiętają i ufają opiniom swoich rówieśników.

Które z powyższych strategii najlepiej sprawdzą się w rozwoju Twojej firmy w Internecie? Zacznij je stosować i zwiększ świadomość marki.

Jessica Huhn jest autorką treści marketingowych w Referral Rock, w której wierzy, że każda firma ma potencjał, aby zwiększyć swój marketing szeptany. Kiedy Jessica nie pisze, istnieje duża szansa, że ​​śpiewa, aranżuje piosenki lub udostępnia i cieszy się treściami w mediach społecznościowych. Połącz się z Jessicą na LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map