12 Solidnych faktów i statystyk na temat e-mail marketingu, które powinieneś wiedzieć

Pomimo statusu pracy, wieku lub płci istnieje szansa, że ​​w dni powszednie przeczytasz wiadomość e-mail przed wstaniem z łóżka. Prawdopodobnie zrobiłeś to dziś rano.


Do tej pory marketerzy treści powinni wiedzieć, że strategia marketingowa e-mail jest niezbędna dla każdej marki. Jeśli więc w jakiś sposób nie chcesz tego zrobić, oto kilka ostatnich faktów i liczb, które mogą pomóc Ci i Twojemu zespołowi w pracy nad kampaniami e-mailowymi i utrzymać go na właściwej drodze.

Przed tym oto kilka artykułów na temat faktów i statystyk, które zrobiliśmy wcześniej:

  • Zakupy online, eCommerce i statystyki Interne
  • Ile internetu stanowi WordPress

Zakładki te, jeśli jesteś zainteresowany. A teraz ruszajmy w drogę!

Statystyki i fakty marketingu e-mailowego

1. E-mail ma największy zasięg

Liczba wysłanych i otrzymanych wiadomości e-mail dziennie na całym świecie od 2017 do 2023 r. (W miliardach).

Czy wiesz, że e-mail jest najszerszym kanałem marketingowym w historii? W 2018 roku jest ich ponad 3,8 miliarda użytkowników poczty e-mail na całym świecie, a liczba ta ma wzrosnąć do 4,4 miliarda użytkowników w 2023 r.

Jeśli nie jest to wystarczająco uderzające, abyś zaczął planować kontakt z klientami za pośrednictwem poczty e-mail, Analitycy HTF szacuje się, że do 2022 r. e-mail marketing będzie się rozwijał, a wielkość rynku osiągnie 694 mln USD.

Wielkość rynku marketingu e-mailowego wyniesie 694 miliony dolarów do roku 2022 za pośrednictwem @placeitapp powiedz znajomemu

2. E-mail marketing ma najwyższy wskaźnik ROI

Badania wykazały, że kampania e-mail marketingowa ma wyższy zwrot z inwestycji (ROI) niż jakikolwiek inny kanał marketingu cyfrowego.

Raport autorstwa Stowarzyszenie danych i marketingu stwierdził, że zwrot z inwestycji w e-maile wynosi ponad 42 funty za każdy wydany funt, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednim raportem z 2017 roku. Zwrot z inwestycji w e-maile wzrósł z 32 funtów (2017) do 42 funtów (2018).

Ponadto an Spis ekonomiczny z 2018 r Podkreśla, że ​​74% firm ocenia kanał e-mail marketingu i potwierdza, że ​​ta strategia zapewnia ich firmie dobry lub doskonały zwrot z inwestycji.

3. Generacja Z zwiększy wykorzystanie poczty e-mail dla firm

Millennials i Generation X mają nasycone wykorzystanie poczty e-mail, wszyscy o tym wiedzą, ale istnieje pokolenie, które ma zwiększyć tę strategię marketingową w ciągu najbliższych kilku lat w miarę starzenia się. Marki stawiają teraz na Generację Z.

To nie tylko przypadkowe przeczucie. Według badań przeprowadzonych przez SendGrid and Egg Strategy 85% generacji Z korzysta z poczty elektronicznej co najmniej raz w miesiącu, liczba ta rośnie wraz z wiekiem, ponieważ pokolenie milenialsów i generacja X korzystają z poczty elektronicznej co najmniej raz w miesiącu odpowiednio w 89% i 92%.

Chociaż generacja Z rzadziej korzysta z poczty e-mail do pracy (większość z nich nie jest jeszcze częścią siły roboczej), będą mieli nawyki e-mailowe prawie tak, jak robią to obecnie milenium. Oczekuje się tego 68% z nich będą czytać e-maile od firm wysyłających reklamy, kupony lub pokwitowania.

68% Gen Z będzie czytać e-maile od firm wysyłających reklamy, kupony lub pokwitowania za pośrednictwem @placeitapp, powiedz znajomemu

4. Ludzie polegają na wiadomościach e-mail w celu bezpośredniej komunikacji

Jednym z powodów, dla których strategie e-mail marketingu są tak skuteczne od wielu lat, jest to, że konsumenci nadal chcą bezpośredniego połączenia z markami i ufają im, aw najlepszym przypadku dobrowolnie subskrybują kanał, aby uzyskać cenne treści za pośrednictwem tego kanału..

Trendy rynkowe sugerują, że usługi bankowe, finansowe i ubezpieczeniowe, a także towary detaliczne i konsumpcyjne, a także podróże i hotelarstwo to najpopularniejsze w branży rozwiązania e-mail marketingowe.

5. Ma najwyższe wskaźniki utrzymania klienta

Od wielu lat marketerzy oceniają pocztę e-mail jako najskuteczniejszy kanał zwiększania świadomości, pozyskiwania, konwersji i przechowywania. Teraz e-mail ma najwyższy wskaźnik utrzymania klientów. Według Emarsys, 81% małych i średnich firm nadal korzysta z poczty elektronicznej jako głównego kanału pozyskiwania klientów. I e-mail ma współczynniki utrzymania klientów na poziomie 80%.

Przez kilka następnych lat, zgodnie z trendami Salesforce w zakresie zaufania klientów, 75% pokoleń militarnych i Gen Zers oczekuje się, że utrzymają zaangażowanie marki w oparciu o wcześniejsze interakcje.

Pomyśl, że możesz nie tylko zatrzymać swoich klientów, ale możesz je również odzyskać, jeśli z jakiegoś powodu opuścili Twoją kampanię marketingową.

Postaraj się zwiększyć i zwiększyć wartość treści wiadomości e-mail w święta, a zwłaszcza w Czarny piątek. Stwierdzono, że Oferty na Czarny piątek mają najwyższe wskaźniki zwrotu, zwane również reaktywacją klienta; liczby to pokazują zamówienia winback wzrosną o 106% w tym terminie, w porównaniu z resztą roku.

E-mail nadal jest głównym motorem zatrzymywania klientów (80%) i pozyskiwania (81%) dla małych i średnich firm, na jeden Emarsys powiadom znajomego

6. E-mail zwiększa sprzedaż online

Omnisend e-maileRównież z Omnisend – absolutnie najlepszy dzień na wysyłanie e-maili (dla współczynników otwarcia i kliknięć) to pierwszy dzień miesiąca.

Wysyłanie 3 automatycznych wiadomości e-mail może prowadzić do 90% więcej zamówień online w porównaniu do pojedynczych wiadomości e-mail, jak twierdzi Omnisend, platforma automatyzacji marketingu e-commerce.

Szacuje się, że 81% amerykańskich klientów online częściej kupuje -w Internecie lub w sklepach – w wyniku tego, co przeczytali w e-mailu. Konsumenci lubią nagrody w postaci wiadomości e-mail, takie jak otrzymanie specjalnej oferty, kupon, który mogą zrealizować, lub wyłączną cenę online.

7. E-mail umożliwia natychmiastowy kontakt z rynkiem amerykańskim

Statystyki pokazują, że 28% dorosłych Amerykanów przyznają, że są stale online.

Według tego Komunikat prasowy Market Watch, Ameryka ma największy udział w globalnym rynku e-mail marketingu. To klucz do udanych strategii e-mail marketingu.

W rzeczywistości sugerują to dane prognozy eMarketer 2019 37,2% rynku reklam cyfrowych w Stanach Zjednoczonych będzie należeć do Google, 22,1% na Facebooku i 8% na Amazon do końca 2019 r.

Zakłada się, że Ameryka Północna ma największy udział w globalnym rynku e-mail marketingu, według jednego znajomego z MarketWatch

8. E-mail marketing jest wszechstronny i mobilny

Dobrze przeprowadzona i zoptymalizowana pod kątem responsywności kampania e-mail marketingowa jest atrakcyjna i przyciąga wzrok i ma pozytywne reakcje, które ostatecznie stają się sprzedażą.

W zależności od treści, którymi zarządzasz, i potrzeb Twojej marki, 53% wiadomości e-mail są otwierane na urządzeniach mobilnych. Możesz dołączyć zdjęcia, polecane filmy lub filmy utworzone w e-mail marketingu za pomocą narzędzi takich jak twórca pokazu slajdów.

Zwróć szczególną uwagę na szybkość reakcji i optymalizację wyświetlania filmów na urządzeniach mobilnych. Jeśli nie, odwiedzający będą szukać gdzie indziej. Według Scientia Mobile i Google Study, 53% konsumentów porzuca treści, które nie wyświetlają się wystarczająco szybko, i wszystkie twoje poprzednie wysiłki będą skazane na zagładę.

Biorąc to pod uwagę, wszechstronność grafiki powinna być zsynchronizowana z dobrze napisanymi tekstami i wierszami. Paige Arnof-Fenn, właściciel firmy marketingowej Massachusetts Mavens & Moguls, podkreśla wiersze tematu wiadomości e-mail powinny być krótkie ponieważ wiele osób czyta na swoich telefonach lub tabletach.

9. Email jest najbardziej preferowaną platformą marketingu cyfrowego

Według eTargetMedia, e-mail marketing zmierza w kierunku personalizacji i tworzenia interaktywnych treści.

Oznacza to, że informacje nie będą przekazywane tylko w jedną stronę, ale dotrą we właściwym czasie, a konsumenci będą mieli okazję coś zarezerwować, wziąć udział w ankietach, obejrzeć filmy lub śledzić marki w mediach społecznościowych. Badania Accenture pokazuje, że 91% konsumentów woli marki, które pamiętają, kim są, rozpoznają ich zainteresowania i oferują rekomendacje, które są dla nich istotne osobiście.

Z drugiej strony, powinieneś być świadomy, jak stwierdzono w ostatnim Adobe Branded Content Survey 2019, że 25% konsumentów jest zirytowanych treściami, które są zbyt spersonalizowane, więc musi to być coś pośredniego i naprawdę przemyślane dla konkretnego celu.

10. E-mail ma najniższy CPA

e-mail ma najniższy koszt pozyskaniaWiadomości e-mail mają najniższy średni CPA; Natomiast poczta bezpośrednia ma najwyższy CPA ze średnią 26,40 USD.

Wiadomości e-mail mają najniższy średni koszt pozyskania (CPA) w wysokości około 10 USD, w porównaniu do mediów społecznościowych – 20 USD, direct mail – 31 USD, płatne wyszukiwanie – 16 USD i reklam displayowych online – 25 USD.

Dlaczego jest to ważne dla Twojej strategii? Cóż, jest to łatwe, większość marek chce dotrzeć do jak największej liczby przy użyciu jak najmniejszej ilości zasobów.

E-maile mają najniższy średni koszt pozyskania (CPA) wynoszący około 10 USD za pośrednictwem @placeitapp, powiedz znajomemu

11. Ludzie faktycznie czytają swoje e-maile

Według Inwestycje internetowe, około 936,740 legalnych wiadomości e-mail wysyłanych jest co sekundę na całym świecie.

Aby odnieść sukces, powinieneś skoncentrować się na dobrze wykonanym projekcie e-mail marketingu. Jeśli nadal nad tym pracujesz i potrzebujesz darmowych logo lub szybko projekt logo, wraz z innymi elementami wizualnymi marki, spójrz na szablony i narzędzia projektowe oferowane przez usługi marketingu e-mailowego lub użyj twórców internetowych, takich jak ci z Połóż to. W ten sposób możesz zaoszczędzić dużo czasu, który można wykorzystać na badania.

Mówi się, że ludzie czytają swoje e-maile, ale to nie znaczy, że czytają wszystko lub że mają czas na przeczytanie newslettera.

Jeśli chodzi o samą treść pisemną, powinieneś prowadzić konwersację i zawierać od 300 do 500 słów, aby ludzie mogli przeczytać Twoją wiadomość, zamiast przewijać w dół, aby przejść do tego, co ważne.

Jeśli napiszesz długie e-maile, prawdopodobnie trafią do kosza.

12. Biuletyny zwiększają zaangażowanie klientów

Jeśli nauczysz się opanować narzędzia marketingu e-mailowego, zwiększysz sprzedaż i współczynnik konwersji, a liczby wskazują, że powinieneś skoncentrować się na tworzeniu świetnego biuletynu, zwłaszcza jeśli zaczynasz nową markę.

Jak twierdzi autor Dave Pell, mimo że umarli i wrócili kilka razy w ciągu ostatnich dziesięcioleci, biuletyny są nieśmiertelne. Dlaczego? Wskazuje kilka powodów, a najważniejsze jest to, że e-mail jest osobisty, wchodzisz do dobrze ograniczonej przestrzeni innej osoby: do osobistej skrzynki odbiorczej.

Bardzo ważne jest, aby każdy e-mail odzwierciedlał pracę domową, co oznacza, że ​​poświęcasz czas na napisanie przemyślanych treści i krótko wyjaśniasz korzyści z zakupu swoich produktów, a jeśli to możliwe, daje dodatkowe korzyści subskrybentom poczty e-mail.

E-mail marketing nie jest martwy! Oto 12 faktów i statystyk na temat marketingu e-mailowego za pośrednictwem @placeitapp powiedz znajomemu

Wnioski

Pamiętaj, że skrzynka odbiorcza to jedyny kanał, który użytkownicy mogą kontrolować w 100%, a po anulowaniu subskrypcji lub oznaczeniu wiadomości e-mail jako spam, nie ma Cię.

Nagłówki z napisem „e-mail nie żyje” pojawiają się i znikają, gdy użytkownicy są podekscytowani nowymi technologiami lub modnymi platformami społecznościowymi, ale pamiętaj, że e-mail przetrwał również wiele z nich. Zastanów się, kiedy utworzyłeś swój osobisty adres e-mail. Po tylu latach nadal to sprawdzasz, subskrybujesz nowe usługi i będziesz to robić przez kolejne lata.

Jako specjaliści ds. Marketingu wyzwanie polega obecnie na dostosowaniu kampanii e-mail do bieżących trendów i nowych użytkowników.

Karina Ramos jest przedstawicielką Placeit. Platforma, na której każdy może tworzyć własne zasoby wizualne dla swojej marki, niezależnie od umiejętności technicznych lub artystycznych. Połącz się z Placeit Facebook i LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map