10 przydatnych wskazówek dotyczących optymalizacji pod kątem wyszukiwarek dla początkujących

SEO lub optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to ogólne pojęcie, które obejmuje wszystkie wysiłki podejmowane przez zespół w celu zapewnienia lepszej widoczności firmy internetowej lub witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci uzyskać wyższą pozycję w SERP. Głównym celem SEO jest znalezienie sposobu, który pomoże zoptymalizować stronę w sposób organiczny.


Jeśli jesteś nowy, oto 10 rzeczy SEO, które musisz wiedzieć (i robić) podczas optymalizacji witryny w celu uzyskania lepszych wyników wyszukiwania.

1. Popraw szybkość ładowania strony

Co robisz, jeśli trafisz na stronę, której ładowanie trwa zbyt długo?

Wciśniesz przycisk Wstecz i otworzysz inną stronę internetową. Jeśli dzieje się tak na twojej stronie internetowej, to jest to powód do niepokoju, as prędkość strony jest jednym z czynników rankingu Google.

Powolne ładowanie strony to duże nie. Nawet jeśli uważasz, że szybkość strony nie ma znaczenia w rankingu, musisz pomyśleć o wrażeniach użytkowników. W końcu chcesz zadowolonego użytkownika, a strona powolnego ładowania nie jest czymś, czego by chciał użytkownik.

Dlatego ważne jest zwiększenie szybkości ładowania strony przez odtajnianie.

SEO Basic - Popraw ładowanie stronyGoogle PageSpeed ​​Insights analizuje zawartość strony internetowej i przedstawia sugestie dotyczące jej ulepszenia.

Aby sprawdzić szybkość swojej witryny, możesz użyć Google PageSpeed ​​Insight. Pomoże Ci to sprawdzić szybkość Twojej strony, pojedynczo, oraz wyrazić opinię na temat jej wydajności. Zarówno wersja stacjonarna, jak i mobilna. Te informacje są przydatne podczas optymalizacji strony.

Oto kilka sposobów na zwiększenie szybkości strony:

 • Zmniejsz rozmiar obrazu: Kompresuj zdjęcia, aby nie zajmowały dużo miejsca. Nie obniżaj jakości, tylko zmniejsz jej rozmiar. Możesz użyć Narzędzie Canva do edycji i kompresji zdjęć. W przypadku użytkowników WordPress niektóre wtyczki mogą automatycznie kompresować i optymalizować obrazy.
 • Usuń niepotrzebny HTML: Zmniejszenie niepotrzebnego kodu HTML może pomóc poprawić szybkość ładowania strony. Narzędzia takie jak Pasek HTML i StripHTML może pomóc Ci usunąć niechlujny tag HTML i formatowanie.
 • Uzyskaj lepszy hosting: Przejście na wysokowydajny hosting biznesowy to najszybszy sposób na zwiększenie szybkości strony. TTFB i czas pracy serwera to dwa główne czynniki, które należy sprawdzić, patrząc na wydajność serwera.

Jeśli Twoja witryna działa na WordPress, oto więcej wskazówek dotyczących optymalizacji prędkości.

2. Wygeneruj przydatną treść

Pisząc treść dla swojej strony, dużym błędem jest skupianie się tylko na wyszukiwarkach. Ostatecznie użytkownikami są ludzie, którzy płacą rachunki. Musisz więc pisać treści, które są dla nich istotne i ważne.

Google i inne wyszukiwarki rozumieją znaczenie wysokiej jakości treści. Chcą treści, które mają długoterminową wizję i rozumieją potrzeby użytkowników. Zamiast skupiać się na słowach kluczowych, chcą treści, które pasują zamiary użytkownika.

To nie znaczy, że użycie słów kluczowych nie jest ważne. Musisz pisać dla ludzi i optymalizować wyszukiwarkę za pomocą słów kluczowych, które pokazują zamiary użytkownika.

Obecnie wyszukiwarki są wystarczająco inteligentne, aby zrozumieć, czego chce użytkownik podczas wyszukiwania. Wykorzystując słowa kluczowe LSI, daje więcej kontekstu dla twoich treści.

SEO Basic - używaj słów kluczowych LSI w swoich treściachSłowa kluczowe LSI (Latent Semantic Indexing) to słowa często spotykane razem w jednym temacie i semantycznie ze sobą powiązane.

Wyszukiwane hasła, które pojawiają się na końcu SERP, są bardzo dobrym źródłem do znalezienia tych słów kluczowych LSI. Generator słów kluczowych LSI to kolejne przydatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych LSI oraz słów kluczowych Long Tail.

Dzięki słowom kluczowym LSI masz szansę zwiększyć widoczność treści w wyszukiwarce.

3. Zoptymalizuj dla urządzeń mobilnych

Obecnie wiele osób korzysta z urządzeń mobilnych do odwiedzania stron internetowych lub blogów, dlatego Google dokonał optymalizacji urządzeń mobilnych jeden z czynników rankingu. Oznacza to, że musisz upewnić się, że witryna ma responsywny projekt na urządzenia mobilne i szybko się na nim ładuje.

Aby poprawić SEO i wygodę użytkownika, ważne jest, aby zoptymalizować strony pod kątem urządzeń mobilnych i różnych przeglądarek (tutaj przydatna lista kontrolna audytu na początek).

Oto trzy proste sposoby sprawdzenia, czy witryna jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych:

 • Google Chrome: Otwórz witrynę w Chrome i kliknij stronę prawym przyciskiem myszy. Wybierz Sprawdź i znajdź ikonę Przełącz pasek narzędzi urządzenia. Kliknij ikonę, aby sprawdzić reakcję witryny. Możesz przeciągnąć ramkę, aby sprawdzić, czy witryna wygląda poprawnie w różnych rozmiarach. Jeśli zawartość wygląda na pomieszaną lub piksele na obrazie, nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych.
 • Narzędzie dla webmasterów: Narzędzie Google dla webmasterów może wyświetlać raport użyteczności mobilnej o twojej stronie. Pokaże, które strony mają problemy z użytecznością podczas przeglądania na urządzeniach mobilnych. Przed użyciem tej funkcji musisz zweryfikować własność witryny za pomocą konsoli Google.
 • Test Google: Google oferuje stronę internetową, na której możesz sprawdzić mobilność strony nawet ty nie masz dostępu do konsoli Google. Po prostu skopiuj i wklej adres URL swojej strony, a następnie kliknij Testuj URL. Poinformuje Cię, czy dana strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, i dlaczego.

Aby utworzyć witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych, zapoznaj się z następującymi wskazówkami:

 • Używaj płynnych układów, które Twoja witryna może dostosować do wszystkich rozmiarów i typów ekranów.
 • Użyj skompresowanych obrazów, aby strona ładowała się szybko na urządzeniach mobilnych.
 • Zmniejsz lub usuń cały niechciany kod ze swojej witryny.
 • Nie używaj flasha w swoich witrynach, ponieważ użytkownicy urządzeń mobilnych nie mogą wyświetlać elementów flash na swoich telefonach.
 • Ogranicz użycie wyskakujących okienek na telefonach komórkowych.
 • Wykorzystaj więcej białych znaków w swoim projekcie, ponieważ użytkownicy mogą skupić się na czytaniu treści.

4. Dbaj o krótki adres URL

Istnieją dwa rodzaje adresów URL, jeden taki jak https://www.xyz.com/articles/322345.php i drugi jak https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Teraz powiedz mi, który z dwóch adresów URL jest dla Ciebie łatwy do zrozumienia? Drugi, ponieważ wyraźnie stwierdza, że ​​chodzi o to, jak schudnąć, ale pierwszy zgaduje.

SEO Basic - utrzymuj krótki adres URLKrótsze adresy URL mają lepszą pozycję w rankingu w porównaniu do długich adresów URL.

Z punktu widzenia SEO ważne jest, aby używać adresu URL takiego jak drugi – co jest krótkie i opisowe. Dlaczego? Ponieważ:

Jeśli witryna oparta jest na WordPress, zmiana struktury adresu URL jest bardzo łatwa. Po prostu przejdź na strony i edytuj linki do stron z pożądanym adresem URL. To wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić strukturę adresu URL.

Jeśli zmodyfikowałeś adres URL, pamiętaj o dodaniu przekierowania 301 do starego adresu URL. Tak więc ruch nie został utracony, a odwiedzający nie wpadają na stronę błędu 404 podczas odwiedzania starego adresu URL. Możesz albo dodaj kod w .htaccess przekierować stronę lub użyć wtyczki takiej jak Przekierowanie SEO lub Przekierowania WP 301.

Porada SEO # 4 – Dbaj o krótki adres URL! – Krótsze opisowe adresy URL mają lepszą pozycję w SERP. #SEOtipy powiadom znajomego

5. Uprość nawigację na stronie

Nawigacja na stronie zawiera prawdopodobnie najważniejsze linki na stronie. Łącza nawigacyjne pomagają użytkownikom znaleźć treść w Twojej witrynie. Jednocześnie linki informują roboty wyszukiwarek, które strony są dla Ciebie ważne.

Krótko mówiąc, podstawową praktyką SEO jest uproszczenie nawigacji w witrynie zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Priorytetowo twórz treści, informując użytkowników i roboty o twoich ważnych stronach. W łatwy sposób uzyskaj dostęp do tych stron.

Oto niektóre typowe rodzaje nawigacji na stronie:

 • Nawigacja z jednym paskiem
 • Nawigacja z podwójnym paskiem
 • Nawigacja rozwijana
 • Rozwijana nawigacja z paletami wysuwanymi

Najlepsza nawigacja na stronie jest najlepsza dla wygody użytkownika.

Wynika to z faktu, że jeśli użytkownicy nie mogą łatwo znaleźć rzeczy w Twojej witrynie, natychmiast odejdą. Zwiększy to współczynnik odrzuceń, co jest niekorzystne dla SEO.

6. Dodaj opisowy obraz alt

Oprócz pomocy użytkownikom z wadami wzroku, dodawanie tekst alternatywny (tagi alt) może zapewnić obrazy z lepszym kontekstem. Znaczniki alt na obrazie mogą pomóc robotom wyszukiwarek w prawidłowym indeksowaniu obrazu.

Jeśli obraz się nie załaduje, opisowy tag alt pomoże użytkownikom zrozumieć, o co chodzi w obrazie. Musisz upewnić się, że opis i nazwa pliku obrazu są odpowiednie i dokładne.

SEO Basic - użyj tekstu alternatywnegoPodświetlony tekst pokazuje tekst alternatywny (atrybut alt) obrazu.

Chociaż wyszukiwarki uległy poprawie na przestrzeni lat, roboty indeksujące nadal nie mogą „zrozumieć” obrazów w witrynie. Możesz stracić szansę na uszeregowanie swoich zdjęć, jeśli wyszukiwarki nie interpretują twojego obrazu poprawnie.

Oto kilka wskazówek, jak napisać dobry tekst alternatywny:

 • Opisując zdjęcia, należy podać jak najbardziej szczegółowe informacje
 • Użyj słów kluczowych na swoim obrazie
 • Zachowaj odpowiedni opis
 • Unikaj używania obrazów jako tekstu

Pisanie opisowego tagu alt jest podstawową pozycją SEO, która pomaga wyszukiwarkom zrozumieć twój obraz i odpowiednio go wciąć. Jeśli chcesz, aby Google i inne wyszukiwarki nadały Twojemu obrazowi wyższą pozycję, musisz go zoptymalizować.

7. Użyj znaczników schematu

Znaczniki schematu pomagają Google zrozumieć, co zawiera Twoja strona. Strona w wynikach wyszukiwania Google z obrazami, recenzjami i gwiazdkami jest przykładem znaczników schematu.

Ludzie zwykle sprawdzają link ze zdjęciami lub gwiazdami, a zatem CTR tych stron wzrośnie wraz ze schematem.

Podstawowy SEO - użyj znaczników schematuPrzykład znaczników schematu w SERP.

Według studium przypadku, firmy detaliczne mogą uzyskać do 30% wzrost ruchu organicznego, stosując strukturyzowane znaczniki.

Przy właściwym użyciu schematu możesz powiedzieć wiele więcej o swojej stronie, takich jak autor, lokalizacja, koszt, numer ISBN i tak dalej. Mimo że nie wpływa to bezpośrednio na ranking, może mieć pozytywny wpływ na stronę, co jest dobrym pomysłem.

Podstawowy SEO - użyj pomocniczego znacznika danych strukturalnych GoogleUżycie programu Google Structured Data Marper Helper do wygenerowania schematu.

Oto jak możesz zaimplementować znaczniki schematu na swojej stronie:

 • Przejdź do Google pomocnik znaczników danych strukturalnych.
 • Wybierz typ danych, który chcesz oznaczyć, z licznych dostępnych opcji.
 • Wklej adres URL bloga / artykułu, który chcesz oznaczyć, a następnie kliknij Rozpocznij tagowanie.
 • Podświetl elementy, które chcesz oznaczyć, takie jak nazwa artykułu.
 • Dodaj jak najwięcej znaczników elementów, takich jak imię i nazwisko, autor, data opublikowania itp
 • Po zakończeniu kliknij Utwórz HTML.
 • Przejdź do swojego CMS lub kodu źródłowego, a następnie dodaj podświetloną część w odpowiednich miejscach.

Oprócz programu Google Structured Data Marper Helper istnieją również inne alternatywne narzędzia:

Aby dowiedzieć się, które strony wymagają znaczników schematu, poszukaj najlepszych stron dla tych samych słów kluczowych, na które kierujesz reklamy. Pamiętaj, że Twoim celem jest lepsza wydajność w SERP i przed użytkownikami.

Porada SEO # 7 – Użyj znaczników schematu! – Korzystając ze znaczników strukturalnych, masz szansę zwiększyć 30% w ruchu organicznym. #SEOtipy powiadom znajomego

8. Zwiększ czytelność treści

Google zaczął rankingować strony na podstawie sygnałów użytkownika takich jak czas spędzony na stronie. Jeśli twoje pisanie jest zbyt trudne do zrozumienia, użytkownik opuści stronę, co wpłynie na twoje pozycje w rankingu.

Aby mieć pewność, że tak się nie stanie, użyj prostego języka. Większość użytkowników chce czytać treści, które są łatwe do zrozumienia, więc nie nadużywaj dużych słów lub żargonu technicznego w swoim artykule. Oto kilka wskazówek ułatwiających pisanie:

 • Używaj prostego języka. Jeśli na przykład możesz użyć słowa „blisko”, napisz je zamiast słowa „bliskość”.
 • Krótkie zdania.
 • Pisz nieformalnie, tak jak mówisz do publiczności. Nie rób treści takich jak pisanie eseju.
 • Zawsze używaj aktywnego głosu w swoich treściach.

Teraz rozważ poniższe dwa zdania i powiedz mi, które jest bardziej zwięzłe i które Cię zainteresuje? Mam na przykład wiele książek. Lub mam 20 książek w mojej osobistej bibliotece.

Wolę ten późniejszy.

Pisanie jasnymi i zwięzłymi zdaniami z pewnością pomoże zwiększyć czytelność treści.

Oto kilka narzędzi, które mogą pomóc Ci w pisaniu lepszych treści:

 • Hemmingway App: Daje ci wyobrażenie o twoim styl pisania. Jak łatwo odczytać kopię. Złożone zdania, które sprawiają, że pisanie jest trudne do zrozumienia. Unikaj także używania pasywnych zdań w swoim piśmie.
 • Gramatycznie: Do edycji artykułu dla pisownia i gramatyka błędy.

9. Napisz dobre tagi tytułu i meta opisu

The opisy meta i tagi tytułowe nie wpływaj bezpośrednio na ranking SERP. Ale dobrze napisane metatagi mogą pomóc zwiększyć współczynnik klikalności (CTR) użytkowników – co jest ważne. Google uzna cię za dobry wynik, jeśli więcej osób kliknie linki w SERP. W rezultacie twoja strona będzie wyżej w rankingu.

Badanie pokazuje, że odsetek CTR ma bezpośrednie znaczenie dla pozycji (źródło).

Metaopis to krótki opis (maksymalnie 156 słów) Twojej strony. Opisy pojawią się jako akapit pod Twoim adresem URL w wynikach wyszukiwania. Twój metaopis powinien być jasny i odpowiedni do treści. Możesz także dołączyć słowa kluczowe i wezwanie do działania, takie jak Dowiedz się więcej! aby zachęcić użytkowników do działania.

Z drugiej strony tagi tytułowe są wyświetlane w wynikach wyszukiwania jako nagłówek, który można kliknąć. Są głównym czynnikiem, który pomaga wyszukiwarkom zrozumieć twoją stronę. Często tagi tytułowe to pierwsze wrażenie, jakie użytkownicy mają na Twojej stronie.

Tagi tytułów powinny być krótkie (zalecane poniżej 60 znaków) i zawierać podstawowe słowa kluczowe. Użyte słowa kluczowe zostaną wyróżnione w wynikach wyszukiwania. Dlatego mądrze wybieraj słowa kluczowe, ale nie nadużywaj ich. Podczas gdy Google nie nałożyło kary za używanie długich tytułów, użytkownik źle sobie radzi z wypełnianiem tytułu słowami kluczowymi.

Oto kilka przydatnych narzędzi, które możesz odkryć:

10. Moderuj swoje komentarze

Nie wyłączaj swoich komentarzy; zamiast tego trzymaj je dalej, ponieważ pomaga budować społeczność. Gdy ludzie komentują Twój post, pokazuje, że zależy mu na nim i czyta go. Musisz tylko odfiltrować komentarze do spamu.

Społeczność SEO zgadza się z tym komentarze mają wpływ na SEO. Komentarze to w zasadzie treści generowane przez użytkowników na Twojej stronie internetowej. Ma szansę podnieść jakość strony.

Oto opis fragmentu, który został pobrany z komentarza użytkownika.

Niektóre komentarze są wystarczająco wysokiej jakości, że Google pominął główną treść na stronie i wyciągnij z komentarzy dla opisanego fragmentu. Trwająca rozmowa na twojej stronie internetowej jest również rzeczą, która aktualizuje twoją treść. Pozwalając na komentarze na swoim blogu, pokazuje, że cenisz myśli czytelnika.

Poza tym usługa komentowania blogów daje również możliwość wewnętrznego linkowania.

Z drugiej strony możesz użyć strategii komentowania blogów, aby przyciągnąć ruch z powrotem do swojej witryny. Napisz wnikliwy komentarz i upuść link z powrotem na swoją stronę, jeśli jest taka szansa. Używanie komentarzy to świetny sposób na budowanie relacji między stronami internetowymi.

Przeczytaj – 10 przydatnych wskazówek dotyczących optymalizacji pod kątem wyszukiwarek dla początkujących autorstwa Kavity @dreamerkavita z @canva #SEOtips powiedz znajomemu

Wnioski

Podsumowując, oto 10 podstawowych wskazówek SEO, które pomogą ci ulepszyć grę SEO:

 • Popraw szybkość ładowania strony
 • Generuj przydatne treści
 • Zoptymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych
 • Dbaj o krótki adres URL
 • Uprość nawigację w witrynie
 • Dodaj opisowy obraz alt
 • Użyj znaczników schematu
 • Zwiększ czytelność treści
 • Napisz dobre metatagi
 • Moderuj swoje komentarze

Jeśli chodzi o SEO, istnieje mnóstwo technik, których możesz użyć. Ale powyższe wskazówki są wystarczająco dobre, aby zacząć.

Kavita Paliwal jest specjalistką ds. Pomocy społecznej w Canva. Gdy nie jest przyklejona do laptopa, można ją znaleźć w planach podróży, które rzadko się zdarzają. Połącz się z Kavitą na Świergot i LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map