10 najlepszych czcionek bezpiecznych dla Twojego bloga (praca z HTML i CSS)

Czcionki Widzimy ich każdego dnia. Od reklam prasowych po czasopisma – na świecie dostępne są wszelkiego rodzaju czcionki. Chyba że nie umiesz czytać, prawdopodobnie rozumiesz znaczenie wyboru odpowiednich czcionek dla właściwego medium


Jeśli chodzi o blogi i strony internetowe, wybór czcionek najlepiej pasujących do Twojego stylu jest ważny, ale ważniejsze jest, aby były to czcionki bezpieczne w Internecie.

Jakie są czcionki bezpieczne dla Internetu??

Wszystkie systemy operacyjne (Windows, Mac, Android, iOS, itp.) Są wyposażone w pewną liczbę wbudowanych czcionek. Problem polega na tym, że różne systemy operacyjne mogą mieć zainstalowane różne czcionki w swoich systemach.

W tym miejscu pojawiają się czcionki Web Safe.

Czcionki Safe Web to w zasadzie style czcionek, które są wspólne i widoczne na wszystkich platformach i różnych systemach.

Usługi osadzania czcionek internetowych

Czcionki internetowe Google lub Typekit to systemy, które umożliwiają stosowanie czcionek hostowanych na ich serwerach. Typekit ustala cenę na podstawie liczby czcionek, ruchu w witrynie i liczby domen, w przeciwieństwie do czcionek internetowych Google.

Dzięki Google Google Web Fonts jest całkowicie darmowy i łatwy w użyciu. Na przykład możesz wybrać typy czcionek, takie jak Lato, Otwórz Sans lub Tinos. Wklej wygenerowany kod do swojego dokumentu. I wszystko gotowe, aby odwoływać się do niego w CSS.

Oto podstawowy kod HTML dla początkujących, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Dlaczego czcionki internetowe są ważne??

„To, co widzisz, dostajesz”, jeśli chodzi o drukowanie, ale w Internecie to, co widzisz na ekranie, może nie być dokładnie takie samo na ekranie innej osoby.

Oto przykład, powiedzmy, że wynajęty przez Ciebie projektant decyduje się na użycie naprawdę fantazyjnej i niejasnej rodziny czcionek do projektowania tekstu w Twojej witrynie. Jeśli odwiedzający nie ma zainstalowanej konkretnej czcionki na swoim komputerze lub nie pobiera jej z miejsca przyjaznego dla sieci, wszyscy zobaczą domyślną odmianę czcionki, np. Times New Roman.

Być może masz pięknie zaprojektowaną stronę z niesamowicie wyglądającymi czcionkami, nadal będzie wyglądać gładko i brzydko, jeśli nie będzie można jej załadować dla odwiedzających.

Posiadanie tych czcionek Web Safe oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że Twoje teksty wyglądają dziwnie tylko dlatego, że wybrałeś czcionkę, do której nikt nie ma dostępu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć stronę internetową (przewodnik krok po kroku), możesz kliknąć link, aby sprawdzić jeden z ostatnio opublikowanych artykułów.

10 najlepszych bezpiecznych czcionek internetowych, które polecamy

Teraz, gdy wiesz, jak ważna jest bezpieczna czcionka internetowa, czas zacząć używać ich w swojej witrynie.

Chociaż istnieje wiele czcionek do wyboru, zalecamy stosowanie 10 bezpiecznych czcionek internetowych do użycia z HTML i CSS. Są szeroko stosowane i również wyglądają całkiem nieźle.

1. Arial

arialPrzykład rodziny czcionek Arial

Załaduj dowolną stronę internetową i prawdopodobnie będą używać czcionki Arial.

Ta czcionka bezszeryfowa jest najbardziej powszechnie używany i jest uważany za standard dla wszystkich bezpiecznych czcionek internetowych. Jest często używany jako zamiennik dla specjalnych czcionek, które nie są dostępne na urządzeniach z systemem Windows.

2. Helvetica

helveticaPrzykład rodziny czcionek Helvetica

Jeśli czcionki Arial są przeznaczone dla czystych i profesjonalnych stron internetowych, to Helvetica wybierze projektanta.

Helvetica oferuje bardziej stylizowaną czcionkę bezszeryfową, która pozwala na odważniejsze projekty.

3. Times New Roman

Czcionka Times New RomanPrzykład rodziny czcionek Times New Roman

Nowa odmiana starej czcionki Times.

Times New Roman jest prawdopodobnie tym, co zna większość użytkowników Windows, ponieważ są standardową czcionką serif w Microsoft Words. W porównaniu do Arial, Times New Roman jest nieco bardziej tradycyjny w swojej konstrukcji.

4 razy

czasyPrzykład rodziny czcionek Times

Jeśli Times wydawał ci się znajomy, to dlatego, że była to standardowa czcionka używana do drukowania starych gazet.

Times jest uważany za najbardziej tradycyjną czcionkę i jest rzadko używany poza drukami i gazetami.

5. Trebuchet MS

trebuchet-msPrzykład rodziny czcionek Trebuchet MS

Trebuchet MS został pierwotnie zaprojektowany przez Microsoft w latach dziewięćdziesiątych natchniony przez stare czcionki w stylu średniowiecznym.

Przez pewien czas była wyraźnie używana jako główna czcionka w systemie Windows XP i jako czcionka do kopiowania treści.

6. Verdana

verdanaPrzykład rodziny czcionek Verdana

Jeden z najbezpieczniejszych czcionek internetowych, Verdana wykorzystuje proste linie szeryfowe i bardzo duże litery do swojego projektu.

Wydłużony wygląd czcionek sprawia, że ​​jest to jedna z najłatwiejszych czcionek do czytania w Internecie i często jest czcionką wybieraną przez wielu blogerów.

7. Arial Black

arialno-czarnyPrzykład rodziny czcionek Arial Black

Jeśli podobała Ci się czcionka Arial, ale chciałeś mieć coś odważniejszego i większego, nie możesz się pomylić z Arial Black. Czcionka powstała, gdy ludzie chcieli użyć pogrubionej czcionki w stylu Helvetica, ale nie chcieli płacić za licencję.

8. Kurier

kurierPrzykład rodziny czcionek Courier

Kurier powinien być znany wszystkim, ponieważ stara czcionka o stałej szerokości jest dostępna na prawie wszystkich urządzeniach i systemach operacyjnych jako zastępcza alternatywa dla „unikalnych” czcionek.

To nie jest najbardziej stylowa czcionka, ale jest bardzo czytelna i starannie zaprojektowana.

9. Kurier Nowość

Courier NewPrzykład rodziny czcionek Courier New

Podobnie jak Times, Courier również przeprojektował, aby zmodernizować swój klasyczny styl.

Courier New jest uważany za czcionkę o stałej szerokości i jest dostępny na większości urządzeń i systemów operacyjnych.

10. Gruzja

GruzjaPrzykład rodziny czcionek Georgia

Chociaż Verdana jest ogólnie bezpiecznym wyborem dla większości stron internetowych, jeśli chcesz czcionki, która ma nieco większe litery o tym samym rozmiarze czcionki, Georgia pasuje do rachunku.

Chociaż należy zauważyć, czcionka działa w niektórych przypadkach i nie działa dobrze z innymi czcionkami szeryfowymi (wyglądają one malutko obok Times New Roman).

Absolutnie nie używaj: Comic Sans MS

Jasne, wygląda zabawnie i nieco kapryśnie, jednak absolutnie nie używaj Comic Sans MS, jeśli chcesz, aby Twoja strona była traktowana poważnie.

komicznyPrzykład czcionki Comic Sans MS

Czcionka bezszeryfowa to swobodne spojrzenie na napisy w komiksie i jest zwykle używana do nieformalnych dokumentów i materiałów dla dzieci. O ile nie piszesz dla książki dla dzieci lub komiksu, nie używaj Comic Sans MS!

Zakończyć

Celem bezpiecznych czcionek internetowych jest upewnienie się, że to, co zaprojektowałeś na swojej stronie, wygląda dokładnie tak, jak było zamierzone na innych urządzeniach i platformach. Chociaż niektóre czcionki mogą nie działać, istnieje wiele świetnych projektów, które sprawią, że czcionki Twojej witryny będą wyglądać świetnie.

Obiecaj mi, że nie będziesz używać Comic Sans MS w żadnych okolicznościach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map