Saidid nagu Fiverr (vabakutselistele ja rentnikele)

Fiverr on sait, mis võimaldab vabakutselistel oma teenuseid turustada. Viimastel aastatel on vabakutseliste tööstuses toimunud tohutu kasv. Uued ärimudelid ja võimalused on andnud põhjust kaarikamajandusele.


Selle kasvu tõttu on nii vabakutselistel kui ka teenuseid otsivatel ettevõtteomanikel nüüd palju rohkem valikuvõimalusi. Kuid valik tähendab seda, et tuleb teha otsused. Ükskõik, kas olete teenuseid otsiv vabakutseline – millise platvormi peaksite valima?

Mis on Fiverr ja kuidas see töötab?

Fiverri kodulehtFiverri koduleht (külastage siin)

Fiverr.com on kasvanud üheks maailma suurimaks digitaalteenuste turuks. See ühendab ostjaid ja müüjaid kõige jaoks, alates kodeerimisest ja lõpetades kunstiga. Müüjatel on erinevad oskused ja teadmiste tase.

Fiverri platvormi kasutavad vabakutselised saavad pakkuda peaaegu kõike, mida saab ette kujutada, kui seda on võimalik Internetis pakkuda. Nende portfellid, noteeritud hinnad ja endiste klientide arvustused aitavad neid uutele müüa.

Siin registreerumine on tasuta, kuid töö otsimiseks või vabakutseliste kaasamiseks peate end nendega registreerima. Sait on jaotatud töökategooriate kaupa ja saate seda sirvida nagu veebikataloogi.

Müüjatele (vabakutselistele)

Kui soovite oma teenuseid Fiverris loetleda, veenduge, et müüja profiil on täielik. Hästi kirjutatud kaastööde pakkumine, mis kirjeldab selgelt teie teenuseid, ei aita mitte ainult seda, et te katet müüte, vaid ka vältida võimalikke vaidlusi.

Pärast pakutavate teenuste heade hinnangute saamist on pluss, kuna see on teie profiilis nähtav. Fiverr maksab valminud esinemiste eest kohe, kuid võtab teie teenustasust osa välja. Hinna loetlemisel veenduge, et arvestaksite seda. Platvorm maksab teile 80% (mis tähendab Fiverr võtab lõigatud 20%) sellest, mida teie kaastöö müüakse.

Kasu hulka kuuluvad:

 • Teie teenuste tasuta noteerimine
 • Tööde jaoks pole vaja pakkumist teha
 • Näpunäiteid kaarikuhindade peal

Ostjatele (rentnikele)

Kui Fiverril on kirjas kümneid tuhandeid kontserte, on see tõesti ostjate turg. Neil on saadaval ka väga lai valik kontserte, nii et siit leiate peaaegu kõike. Hinnad on läbipaistvad ja näete põhimõtteliselt seda, mida maksate ilma varjatud kuludeta.

Asjad, mis peaksid olema teadlikud:

 • Odavad esinemised võivad olla kvaliteetse hinnaga
 • Populaarsetel kontsertidel võivad olla hullumeelselt pikad tähtajad
 • Juhuslik kaastöö

5 Fiverri alternatiivi vabakutselistele ja rentnikele

Nagu ma juba mainisin, tähendab gig-majandus veelgi suuremat valikut. Vabakutseline töö ei alga ega lõpe Fiverriga, ümber on lugematu arv Fiverri alternatiive. Siin on 5 saiti, mida Fiverr meeldib kaaluda:

1. Üles

Upwork - alternatiiv FiverrileUpwork koduleht

Upwork on sarnane turg nagu Fiverr, kuid on rohkem keskendunud mõnele valdkonnale. Siit leiate pakkumisi, nagu graafiline disain, kirjandus ja veebiarendus. Samamoodi pakub see sait lisatööga tegelevatele spetsialistidele vahendeid projektide leidmiseks, potentsiaalsete klientidega suhtlemiseks ja turvaliseks viisiks palga saamiseks.

Teie profiil teenib tulevaste tööandjate jaoks sama eesmärki nagu üldine portfell, seega on oluline, et koostaksite selle, mis sobib. Eelkõige reklaamige ennast ja oma tööd õigesti.

Kuidas Upwork töötab??

Täitke töökategooria, kuhu soovite sobida, ja kindlasti mainige, millised oskused teil on ja milline on teie teadmiste tase. Samuti on oluline, et teie tööd tehtaks parimal võimalikul viisil, kui te ei saa töökohtadega toime tulla, kuna teie konto võib olla suletud.

Võtke siiski arvesse, et siin on töökohtadega seotud suured kulud. Upwork võtab umbes 25% teie teenustasudest ja ületab selle 2,75% töötlemistasuga + käibemaks + valuutakursid. Teisisõnu võib nende komisjonide tõttu olla keeruline siin elada.

Kui soovite rohkem teada saada, siis siin on Upworki ja Fiverri täielik võrdlus.

Fiverri asemel ülemööda eelised

Vabakutselise jaoks:

 • Vaba liikmelisus
 • Sissetuleku väljavaated
 • Makske pikaajaliste klientide eest vähem vahendustasusid

Laenutaja jaoks:

 • Tõhus otsing ja ülevaated
 • Integreeritud tööriistad koostööks
 • Õiged arved

2. Toptal

ToptalToptali koduleht

Toptal on eksklusiivne vabakutseliste tarkvaraarendajate, disainerite, rahandusekspertide ja tootejuhtide võrk maailmas. Tippettevõtted palkavad Toptali vabakutselisi ideaalseks võimaluseks paljude oluliste projektide jaoks.

Alustades saate lihtsalt külastada nende veebisaiti ja klõpsata nupul „Hire top talent” ja registreeruda oma andmetega. Oma oskuste ja teenuste lisamisel vaatab Toptali meeskond üle teie tööprofiili ja sobitab teid siis parimate kandidaatidega. Pärast ülevaatuse tegemist võite alustada tööga.

Kuidas Toptal raha teenib?

Toptal teenib raha, laadides vabakutseliste kaasamise eest tasu. Vabakutselised ise ei maksa teenusele midagi. Teie küsitud summa on täpselt see, mida saate (võib-olla vähem pangaülekande teenustasusid).

Kliendid maksavad tunnitasu, mis on umbes kahekordne kui vabakutselised küsivad. Sõltuvalt teenustasudest võib see lõppeda üsna jämedate arvetega. Näiteks kui vabakutselised küsivad 20 dollarit tunni eest, maksavad rentnikud 40 dollarit tunnis.

Toptali eelised Fiverri asemel

Vabakutselise jaoks:

 • Töö kohandatud kohandamine
 • Lihtne kasutajaliides
 • Töötage globaalse publiku jaoks

Laenutaja jaoks:

 • Piiratud oskuste kogum
 • Üldiselt kallimad vabakutselised

3. Freelancer.com

Freelancer.comFreelancer.com koduleht

Freelancer.com on hulgimüügiturgude veebisait, mis on aidanud miljonitel ettevõtetel leida vabakutselisi. Kui soovite mõistliku eelarve piires kvaliteetset tööd (nii ostjatele kui ka müüjatele), on Freelancer.com teie jaoks.

Mida pakub Freelancer.com??

Veebisait pakub laias valikus töövõimalusi, näiteks copywriting-projekte kuni veebidisainini ja palju muud. Vabakutselised, alustage oma profiilide loomisega. Loetlege oma oskused ja teadmised ning jagage oma kogemusi üldsusele. Seejärel leidke töö, mis sobib kõige paremini teie oskuste ja teadmistega. Kirjutage oma parim pakkumine, saate auhinna ja teenige.

Freelancer.com eelised Fiverri asemel

Vabakutselise jaoks:

 • Saadaval on lugematu arv projekte
 • Reaalajas suhtlemine klientidega
 • Odav liitumisplaan

Laenutaja jaoks:

 • Vastuvõtlik tehniline tugi
 • Lihtne suhtlemine vabakutselistega

4. PeoplePerHour

PeopleperhourPeoplePerHouri koduleht

PeoplePerHour on veel üks veebipõhine vabakutseline tööturg, mis vastab ärivajadustele ja talentidele. See on ideaalne platvorm väikeettevõtetele ja eraisikutele. Ehkki platvorm annab teile kohapeal ülemaailmse talentide kogumi, aitab see teil ka kohalikke talente vastavalt teie spetsifikatsioonidele tähtsuse järjekorda seada.

Kuidas PeoplePerHour töötab??

See platvorm pakub ka eelarve paindlikkust, võimaldades teil määrata kindla hinna või tunnihinna määra, kohandades seda teie soovidele ja vajadustele.

Fiverri asemel PeoplePerHouri eelised

Vabakutselise jaoks:

 • Ohutud makseviisid
 • Lihtne suhtlemine klientidega
 • Jagage faile ja dokumente

Laenutaja jaoks:

 • Kerge leida talente
 • Paljud kvalifitseeritud kandidaadid
 • Lihtsalt kasutatav liides

5. Guru.com

Guru.comGuru.com koduleht

Guru.com on vabakutseliste ja tööandjate platvorm projektide koostööks. Globaalse haarde korral on tööandjal juurdepääs laiale hulgale portfellidele laialdasest kandidaatide ringist. Seda kõike saab teha lihtsa armatuurlaua ja puhta liidese abil, muutes selle hõlpsamaks nii vabakutselistele kui ka tööandjatele.

Mida pakub Guru.com?

Guru pakub tööd alates programmeerimisest & areng kirjutamiseni & tõlketeenused. Selle töövaldkond pakub ka palju erinevaid oskuste komplekte juriidilistest teenustest inseneri ja arhitektuurini. Liituge lihtsalt tasuta, postitage töökohti ja hakake pakkumisi saama.

Guru.com eelised Fiverri asemel

Vabakutselise jaoks:

 • Hea tugimeeskond
 • Lihtne maksesüsteem

Laenutaja jaoks:

 • Globaalne talentide rühm
 • Lihtne kasutajaliides
 • Valige mitme makseviisi vahel

Miks kasutada tööportaale nagu Fiverr??

See on küsimus, mille on minult küsinud nii vabakutseliste kui ka ettevõtete poolt. Mõlema motivatsioon võib olla erinev, kuid kaalukatel põhjustel on vaja valida sellised tööportaalid nagu Fiverr või mõni eespool loetletud Fiverri konkurentidest.

Tööotsijate jaoks ei tähenda lihtsalt see, et tegemist on gigmajandusga, seda, et tegemist on müüja turuga. Pidage meeles, et konkureerite ka ülejäänud tööotsijatega ka gigmajanduses.

Samuti peate arvestama sellega, kas teil on aega ka kliente ise küsida. Kui alustate just vabakutseliste tööd, ei pruugi te isegi teada, kust oma järgmisi töökohti leida! (Kui vajate abi, oleme loetlenud kümme kohta, kust leiate õigustatud veebipõhiseid töökohti.) Kuigi kogenud vabakutselised saavad sageli iseseisvalt hakkama, pole see alguses nii lihtne.

Ettevõtjate jaoks on see peamiselt seotud rahalise mõttega. Tänapäeval on ümberringi nii palju väikeettevõtteid, kes töötavad kingapaela eelarvega. Suurim probleem on tavaliselt punnis palgaarvestus, nii et keskenduge oma põhitegevusele ja tellige muude veebiarendustööde või töökohtade toetamise allhange.

See võib aidata teil probleeme lahendada ja samal ajal hõlpsamini hallata.

Fiverri alternatiivid – lõplikud mõtted

Kontserdimajandus annab võimaluse, kuid see pole rooside säng. Vabakutselised võitlevad peamiselt ülesmäge, isegi kui nad on valmis pakkuma mõistliku hinnaga suurepäraseid teenuseid. Suurim ostjate ja müüjate vaheline probleem on usaldus – ja just sinna satuvad sellised veebisaidid nagu Fiverr.

Töötades vahendajana, aitavad tööplatvormid suurendada kontserdimajandust, tagades vabakutselistele tasustamise, avades samal ajal ettevõtjatele vaidluse. Sellegipoolest tuleb see kõik sageli hinnaga – mõnikord väga järsk.

Minu soovitus vabakutselistele on teha kõvasti tööd oma esinemistega, kuid proovida üles ehitada oma portfelli veebisait. Mõelge sellele kui tulevikuplaanile. Õppige sellistelt saitidelt nagu Fiverr ja kasutage oma kogemusi sealsete klientidega suhtlemisel, et tulevikus omaenda asju hallata.

Ettevõtjate jaoks on tööplatvorme enamasti ohutu kasutada, kuid kogenud vabakutselised häbenevad sageli seda, kui palju need platvormid maksavad. Mõelge sellele asjaolule, nii et kui otsite tõelist eksperti, võivad sõltumatud töövõtjad olla teie probleemi võti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map