Si të zbatoni me pakicë Omnichannel në Dyqanin tuaj Online

Në shitje, nuk do të keni sukses nëse mbështeteni në një kanal të vetëm për dyqanin tuaj me pakicë.


Ju duhet të diversifikoni duke gjetur mënyra të ndryshme për të ofruar produktin ose shërbimin tuaj para audiencës tuaj të synuar. Prandaj, me shikueshmëri të rritur dhe prani vjen potencial më i madh shitjesh.

Sigurisht, nuk po i referohem vetëm mjeteve në internet. Nëse ju duhet të bëni një shitje duke hequr prapanicën tuaj nga karrige dhe duke shitur derë më derë, atëherë ju domosdoshmëri beje! Marrja e një fitimi ka të bëjë me të dalë jashtë zonave tuaja të rehatisë për t’i bërë njerëzit të qetë në blerjen nga ju.

Prandaj, ju duhet të shikoni në pakicë omnichannel nëse doni ta godisni të pasur me dyqanin tuaj me pakicë.

Në këtë postim, ju duhet të mësoni se çfarë është pakicë omnichannel dhe çfarë do të thotë të siguroni klientëve tuaj një përvojë blerjeje omnichannel me qëllimin për të rritur shitjet dhe të ardhurat tuaja.

Whatfarë është Shitje me pakicë Omnichannel?

Shitja me pakicë Omnichannel është qasja për t’i dhënë konsumatorëve një përvojë të unifikuar të blerjeve përmes kanale të shumta shitjesh. Përveç dyqanit tuaj të e-commerce dhe dyqanit me tulla dhe llaç, ju mund të bëni një shitje nga media sociale, mbështetja e klientit, aplikacionet e celularit dhe të tjerët. Gjithashtu, të gjitha kanalet funksionojnë së bashku për ta bërë më të lehtë për njerëzit të blejnë nga dyqani juaj.

Meqenëse qasja me pakicë omnichannel kërkon që ju të ofroni biznesin tuaj nëpër platforma të shumta, ju duhet të menaxhoni inventarin tuaj shumë më mirë. Ju nuk mund të mbështeteni vetëm në listat dhe fletët e tabelave të shkruara me dorë nga punonjësi juaj.

Ndërtuesi i popullarizuar i dyqaneve online si BigCommerce ju lejon të lidhni dhe shesni produktet tuaja në vende të ndryshme të tregut.

Për shkak të shitjes me pakicë omnichannel, ju duhet të bëni Synchronize inventari juaj duke i menaxhuar ato nga një tabelë e vetme. Saledo shitje nga kanale të ndryshme futet automatikisht në platformën e inventarit. Kjo eliminon procesin manual të administrimit të inventarit tuaj dhe ju lejon të përqendroheni në ofrimin e një përvoje të blerjes së gjithëpërfshirëse omnichannel për klientët tuaj.

Një shembull i qasjes me pakicë omnichannel të bërë në mënyrën e duhur është Nike. Kurdoherë që klientët hyjnë në një nga dyqanet e tyre ose vizitojnë faqen e tyre në internet, ata arrijnë të përvojë markë e veshjeve sportive në mënyra inovative.

Për shembull, dyqani i tij në internet, NikeID, u ofron njerëzve një mënyrë për të hyrë në produkte ekskluzive që nuk mund të blejnë nga dyqanet e saj lokale.

Përmes qasjes së Nike për pakicë omnichannel, ato po transformojnë zakonet e blerjes së klientëve. Duke u kërkuar atyre që të regjistrohen në një llogari NikeID për të blerë produkte të caktuara, ata krijojnë një ekosistem në internet që klientët e tyre të lulëzojnë dhe të kënaqen. Në të njëjtën kohë, ata po edukojnë klientët për të blerë në internet në vend që të shkojnë në dyqane pasi që i pari është shumë më i përshtatshëm.

Si të zhvilloni një përvojë me pakicë Omnichannel

Ju nuk keni nevojë të keni një konfigurim të sofistikuar si Nike për shitjen me pakicë të gjithanshme. Gjëja e rëndësishme është që ju të krijoni mënyra të ndryshme për njerëzit që të blejnë nga biznesi juaj dhe të sinkronizoni të gjitha kanalet tuaja për konsistencë.

Më poshtë janë ide se si mund të filloni:

1- Përdorni një platformë të menaxhimit të inventarit

Siç u përmend më herët, ju duhet të mbledhni të gjitha shitjet nga kanale të ndryshme të shitjes me pakicë. Në këtë mënyrë, ju merrni të dhëna të sakta jo vetëm të inventarit tuaj dhe stoqeve të produkteve, por edhe sa mirë çdo kanal po shet. Një platformë e inventarit e bën renditjen e shitjeve tuaja dhe menaxhimin e artikujve tuaj shumë më të lehtë.

blerje pos

Një shembull i një platforme të tillë është Bleni POS. Platforma gjithashtu ju lejon të pranoni forma të ndryshme pagese, të aplikoni zbritje dhe taksa, dhe klientët me email ose tekst me një faturë të blerjes së tyre, për të përmendur disa. Shopify POS funksionon më mirë nëse po përdorni Shopify për faqen tuaj të tregtisë elektronike (mësoni më shumë rreth Shopify këtu). Sidoqoftë, mund të përdorni gjithashtu platformën nëse ndiheni të qetë duke e përdorur atë.

2- Vendosni fushata duke përdorur automatizimin e marketingut

Shtë e vështirë të vazhdoni me biznesin tuaj me pakicë nëse planifikoni të shisni me dorë shërbimet tuaja tek njerëzit përmes postës elektronike ose telefonatës. Edhe nëse planifikoni të punësoni dikë që të bëjë punën për ju, atij personi i duhet më shumë sesa kohë dhe përpjekje për ta kryer punën.

Një mjet i automatizimit të marketingut i bën njerëzit më të qetë për ju. Ju nuk do të duhet të shkruani emailet tuaja një ditë në një kohë për dërgimin dhe përcaktimin se cila pjesë e gypit tuaj të shitjeve janë drejtimet tuaja. Me një mjet të automatizimit të marketingut, mund të planifikoni fushatat tuaja të emailit paraprakisht në listën tuaj të emailit. Gjithashtu, ju mund të profilizoni me saktësi të gjitha drejtimet dhe klientët tuaj, kështu që ju keni një ide më të qartë se si t’i merrni ato për të blerë përsëri nga ju.

automatizimi i marketingut mailchimp

Hubspot dhe Marketo janë dy nga programet e spikatur të automatizmit të marketingut në treg. Sidoqoftë, nëse jeni duke filluar, MailChimp ju lejon të mbledhni deri në 2,000 pajtimtarë falas. Nga atje, ju mund të vendosni fushata me email që mund të gjurmoni dhe matni për të përcaktuar se si të përmirësoni shfaqjet e tyre.

Pasi të jeni gati për të kaluar në veçoritë e automatizimit të marketingut, sinkronet e MailChimp me platformat e-tregtisë elektronike si Shopify dhe Magento, në mënyrë që të mund të ekstraktoni bazën e të dhënave të klientit tuaj dhe të përdorni mjetin për të menaxhuar gypin tuaj të shitjeve..

3- Ktheni hetimet në shitje me mbështetjen e klientit

Mbështetja e klientit nuk është vetëm për t’iu përgjigjur pyetjeve ose shqetësimeve që njerëzit kanë për biznesin tuaj. Ju mund ta përdorni këtë mundësi për të lehtësuar njerëzit në blerjen e produkteve nga dyqani juaj, nëse nuk përmirësoni marrëdhëniet me avokatët tuaj. Merrni këtë tifoz të madh të Virgin Atlantic që mori shqetësimet e tij për publikun e markave në Twitter. Në vend që të hiqni dorë nga çështja, Mbështetja për klientët e Virginit u kthye përsëri për të lehtësuar jo vetëm problemin, por e bëri atë të ndjehet i vlerësuar dhe i rëndësishëm.

Ndërtimi i marrëdhënieve të mira me klientët dhe klientët e mundshëm mund të çojë vetëm gjëra të mira për markën tuaj. Meqenëse njerëzit kryesisht i nxjerrin zhgënjimet e tyre në mediat sociale, duhet të monitoroni mesazhet e tyre dhe të krijoni raporte me secilën prej tyre. Përmendja është një mjet që ndihmon në zbulimin e këtyre përmendjeve, në mënyrë që të prekni bazën dhe të përmirësoni marrëdhëniet me ta.

zendesk

Ju gjithashtu duhet të merrni në konsideratë duke e bërë më të lehtë për njerëzit të arrijnë tek ju në internet ose përmes telefonit. Një faqe kontakti e kapur nuk është më e mjaftueshme pasi jo të gjitha problemet me të cilat hasin markën tuaj janë të njëjta. Prandaj, një mjet si Zendesk bëni linjat e komunikimit të hapura dhe të disponueshme për njerëzit dhe markën tuaj. Përveç bisedës dhe telefonatës në internet, mund të krijoni një bazë të njohurive. Kjo ju lejon të dokumentoni përgjigje për të gjitha pyetjet që njerëzit kanë bërë, në mënyrë që të mund të keni ekipin tuaj mbështetës drejtuar atyre në vend.

përfundim

Shumë pjesë përbëjnë shitje me pakicë efektive omnichannel. Ju gjithashtu keni nevojë për biznesin tuaj për të bërë kalimin nga duke shkuar jashtë linje në internet dhe anasjelltas. Qasja me pakicë omnichannel është një sfidë në vetvete për dyqanin tuaj me pakicë.

Sidoqoftë, duke ofruar më shumë mënyra që klientët të blejnë nga ju, përpjekja ia vlen të gjitha. Në një botë ku konsumatorët diktojnë sesi duhet t’u shërbeni atyre, duke u dhënë atyre një përvojë blerjeje gjithëpërfshirëse ndihmon biznesin tuaj të fitojë, thjeshtë dhe thjeshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map