3 Këshilla kryesore për marketing për rritjen e shitjeve tuaja në tregti elektronike

Pavarësisht se po filloni dyqanin tuaj të parë në internet ose jeni veteran, ka disa gjëra që duhet të ekzaminoni si pjesë e marketingut tuaj për të rritur shitjet. Sipas statistikave, shitjet globale të tregtisë me pakicë do të arrijnë 3.45 T dollarë në vitin 2019. Blerja në internet po rritet me shpejtësi, por kështu është konkurrenca, kështu që ju duhet të mbani një hap përpara – vrapimi për të qëndruar ende.


Më poshtë janë 3 praktika që duhet të përdoren për të ndihmuar në rritjen e shitjeve.

Këshilla për marketing për të rritur shitjet tuaja në tregti elektronike

1. Dizajni i shefit të dyqanit tuaj

Nëse karroca juaj e blerjes ka modele fleksibël, do të keni një avantazh të madh ndaj shumë prej konkurrentëve tuaj. Kur kërkoni softuer për karrocat e blerjeve, dëshironi të keni një produkt i cili ofron shabllone që janë vizualisht tërheqës dhe të lehtë për tu lundruar për klientin, si dhe i thjeshtë për tu ndryshuar.

Vizitorët bëjnë përshtypjet e tyre fillestare në më pak se 10 sekonda. Nëse shohin diçka të shëmtuar ose siti nuk duket profesional, ata do të jenë zhdukur. Lundrimi është i rëndësishëm për vizitorët tuaj – dëshironi ta bëni sa më të lehtë për vizitorin tuaj të gjejë atë që kërkon, të blejë sende për pastrimin ose shitjen, të gjejë madhësitë, ngjyrat ose stilet e duhura..

Sigurohuni që butonat e blerjes tani, shikoni butonat e shportave dhe produktet e shitura në faqen tuaj janë gjithmonë në një vendndodhje në faqen që është e natyrshme që një blerës të gjejë kur dëshiron të kontrollojë. Ju dëshironi të bëni përvojën e blerjes së vizitorëve tuaj sa më të qetë dhe të thjeshtë. Sigurohuni që ta provoni modelin tuaj në disa miq. Të gjithë do t’ju tregojnë se sa e lehtë është të përdorni, por shikimi i njerëzve që e përdorin atë do të jetë me sy të hapur.

2. Ofroni Shërbimin e Klientit të Jashtëm

Sistemet e shportave të blerjeve, si Volusion, ju lejojnë të shtoni një “Chat Chat”. Nëse dikush ka një pyetje, mund të përgjigjeni menjëherë dhe madje të ofroni ndihmë shtesë ose këshilla për shitje. Jo vetëm Chat Chat ndihmon në rritjen e shkallës së konvertimit tuaj, por gjithashtu rrit marrëdhëniet e klientëve.

Sigurohuni që të ofroni rimbursime dhe bëni procesin e kthimit të dokumentuar qartë dhe sa më lehtë të jetë e mundur. Ofrimi i një politike “Rimbursimi prej 30 ditësh” do të frymëzojë besim dhe do të inkurajojë blerjen, pavarësisht se shumë pak klientë do ta përdorin politikën e kthimit.

Kur keni të bëni me klientët, mbani mend në këto ditë të mediave sociale që kërkon vetëm një koment negativ nga një klient për të arritur në mijëra veshë. Sigurohuni që të dilni nga rruga juaj duke ofruar kuponë “vlerësimi të klientit” në postat e tyre elektronike, pasi të keni përzgjedhur me ju, dërgimi i postave elektronike duke detajuar çdo ulje çmimesh dhe shitje që keni vazhduar, dhe gjithmonë tregohuni të sjellshëm dhe të sjellshëm kur merreni me emailin që merrni në lidhje me pyetje ose shqetësime.

3. Shfrytëzoni fuqinë e faqeve të rrjetit social

Media Sociale po rezulton të jetë një nga mënyrat më argëtuese dhe fitimprurëse për të marrë një fjalë për biznesin tuaj.

Me fuqinë për të arritur miliona me Twitter, Facebook, YouTube, dhe Hapesira ime vetëm për të përmendur disa, ju mund të shpërthenit shitjet tuaja të gjitha me vetëm disa postime të shkruara në mënyrën e duhur dhe në kohën e duhur. Nëse klientët tuaj janë në Twitter, ata mund të rikthejnë mesazhet tuaja për ndjekësit e tyre dhe t’ju ndihmojnë të gjeni klientë të rinj. Ju gjithashtu mund të zbatoni një kupon social për klientët që ndajnë përmbajtjen tuaj të mediave sociale.

Ju mund të bëheni të njohur si ekspert në industrinë tuaj duke shkruar postime në blog dhe duke i postuar ato në faqet e rrjeteve sociale. Nuk ka mënyrë më të mirë për t’i mbajtur klientët tuaj të informuar për tendencat e industrisë, produktet e reja në treg, ose mbase kujton produktin.

Pjesa më e mirë e shfrytëzimit fuqia e faqeve të rrjeteve sociale është se ata janë të gjithë të lirë për t’u përdorur.

Për më tepër, ju mund të integroni dyqanin tuaj online me këto faqe të rrjetit social për të zgjeruar kanalin tuaj të shitjeve. Për shembull, ju mund të shesni më shumë në Facebook me dyqanin Shopify Facebook dhe BigCommerce “Omni-Channel” mund të lidhë produktet tuaja në vende të ndryshme të tregut.

Whatfarë thonë ekspertët

Kristin Ferguson, duke pasur një prapavijë të fortë në kontabilitetin, menaxhimin e projekteve dhe marketingun, ndan me ne që reklamat në Facebook po funksionojnë mirë për ta.

Kristin, përfaqësuesja nga The Markey Group, shpjegon më tej këshillat e saj të marketingut që ndihmojnë në rritjen e shitjeve në tregti elektronike,

Ne kemi qenë shumë të suksesshëm me reklamat në Facebook dhe reklamat e Facebook Lead Form në maksimizimin e shitjeve në tregti kohët e fundit.

Kostoja për klikim është jashtëzakonisht e përballueshme, duke lejuar vetëdijen dhe gjeneralin kryesor me një çmim efikas. Pika bonusi nëse keni përmbajtje video për t’u ndarë në reklamat tuaja!

Kristin Ferguson – Grupi Markey.

Tabitha Naylor, themeluesi i Suksesshëm Fillimin 101, mendon se “faqet e e-tregtisë mund të marrin një faqe nga Amazon, e cila me të vërtetë e çoi në shtëpi idenë e produkteve të shitjes ndër-shitëse dhe të shitura.”

Ekzistojnë ndryshime midis shitjes ndër-shitëse dhe shitjeve të sipërme. Tabitha, gjithashtu pronare e një firme marketing në TabithaNaylor.com, përshkruan mendimet e saj më të thella,

Shitja e kryqëzuar nënkupton shitjen e aksesorëve të klientëve ose copa shoqëruese për diçka që kanë blerë tashmë. Nëse një klient blen një tabletë për shembull, duhet të ofroni menjëherë një rast mbrojtës për atë tabletë.

Shitja e sipërme është pak më ndryshe, sepse po u ofroni klientëve një azhurnim të diçkaje që ata tashmë kishin blerë. Kështu për shembull, nëse një klient ka blerë një telefon që doli para dy vitesh, ju do t’i shesë ato në versionin e fundit të telefonit, i cili është i lehtë për t’u bërë, sepse tashmë e dini që klienti ka të ngjarë t’i përgjigjet një më të mirë versionin e diçkaje që ai ose ajo e ka blerë tashmë.

Tabitha Naylor – TabithaNaylor.com

Duke përfunduar

Një nga gjërat më të rëndësishme për tu mbajtur në mend kur zbatoni teknika të reja të marketingut në rutinën tuaj javore është të siguroheni që të gjurmoni gjithçka. Shikoni se nga vijnë vizitorët tuaj (Google Analytics është i shkëlqyeshëm për këtë) për të parë se cilat metoda të marketingut po funksionojnë më së miri për ju dhe më pas përpiloni një strategji për të fituar sa më shumë nga kjo metodë sa të keni mundësi.

Artikulli origjinal është botuar për herë të parë më Blog WHSR; tani menaxhohet dhe azhurnohet nga stafi i BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map