20 mjete që duhet të keni për bizneset tuaja në internet (+ mjete bonus)

Si pronar i një biznesi të vogël, rritja e biznesit tuaj do të thotë ta bësh atë më efikas dhe të gjesh mjete që mund të ndihmojnë në zëvendësimin e qindra anëtarëve të stafit që nuk i ke dhe nuk mund të përballojë të punësosh.


Për fat të mirë për pronarin e biznesit në internet, ka një numër të gjërave që do të ndihmojnë me gjithçka, nga web hosting në menaxhimin e kohës deri në faturimin në marketing me email. Ne ju kemi kursyer kohën dhe përpjekjen e gjuetisë së këtyre mjeteve; ne kemi shikuar disa nga mjetet më të njohura atje dhe kemi zgjedhur 20 mjetet më të mira që duhet të kenë.

Brenda saj Lista e 20 mjeteve më të mira në Forbes, Tanya Prive ndau:

“Koha e kufizuar, fuqia punëtore dhe buxhetet të gjithë mund të jenë një faktor pasi ngarkesa e punës fillon të grumbullohet dhe faturat vijnë duke u futur. Me një ekip të fortë dhe mjetet e duhura, megjithatë, së shpejti do të jeni në rrugën tuaj për të arritur potencialin e biznesit tuaj . “

20 Mjete që duhet të Keni për Biznesin tuaj

1 – Kërkesa

Baza e kërkesës

Postimi në blog përfshin 12 Mjete Cool Web për Biznes të Vogël hedh një vështrim në Demandbase si një mjet me të vërtetë të vlefshëm për pronarët e faqeve të internetit.

Demandbase hedh një vështrim më të afërt në ata që po vizitojnë faqen tuaj duke marrë IP të tyre dhe duke e krahasuar atë në burime të shumta informacioni, siç është Dun & Bradstreet dhe LexisNexis. Demandbase jo vetëm që ju tregon se për cilat kompani ka të ngjarë të punojnë vizitorët e faqes tuaj, por do t’ju vendosë me informacione kontakti për drejtuesin e kompanisë, në mënyrë që të shisni më tej shërbimet tuaja. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për tregtimin e një demografike tashmë të interesuar në produktin tuaj.

2 – Bleta Inky

Bletë Inky

Në një postim në blog në Magjistar i Blogjeve, HostScore themeluesi, Jerry Low, sugjeron të përdorni Inky Bee për t’u lidhur me blogerët e tjerë.

Rrjetëzimi me blogerët e tjerë është thelbësor për të marrë fjalën në lidhje me blogun tuaj. Disa gjëra në marketing në blog nuk kanë ndryshuar që nga fillimi i blogeres dhe rrjetëzimi me blogerët e tjerë është një prej tyre. Sidoqoftë, mënyra e rrjetit me njëra-tjetrën ka ndryshuar dhe Bletë Inky është një mjet i shkëlqyeshëm për t’ju ndihmuar të lidheni lehtësisht, duke ju kursyer kohë dhe duke ju përshtatur me blogerët me interes të ngjashëm.

3 – Ndjekës kryesor

kontrollues kryesor

Ky është një mjet që mund të mos keni dëgjuar më parë, por Përcjellës kryesor do t’ju ndihmojë të mbani orarin tuaj të ngjeshur në rrugën e duhur. Në një vështrim 40 biznese të vogla dhe mjetet në internet Ata nuk mund të jetojnë pa, Michael P. Daugherty nga Bespoke Row thotë se ky është mjeti i tij i preferuar. Dikush mund të shihet lehtësisht pse. Shtë një mjet i lehtë për t’u përdorur mjeti i menaxhimit të projektit që do t’i përfshijë të gjithë në ekip të përfshihen në një mjedis në kohë reale. Vendosni një orar se kur detyrat duhet të përfundojnë, lejoni të tjerët të ngarkojnë azhurnime dhe të lënë shënime dhe të bashkëveprojnë me klientët të gjithë nga e njëjta pult.

 4 – Dropbox

Kjo zgjidhje e lehtë për ruajtjen në internet është e përkryer për të mbajtur nën kontroll dokumentet tuaja më të rëndësishme. Nëse ndodh e paimagjinueshme dhe kompjuteri juaj prishet ose një zjarr shpërthen në zyrën tuaj të shtëpisë, mund të rikuperoni të gjitha të dhënat tuaja Dropbox. Kompania ofron disa zgjidhje, duke përfshirë një mundësi falas me 2 GB hapësirë ​​për ruajtje. Ju gjithashtu mund të përdorni Dropbox për të shkëmbyer skedarë me bashkëpunëtorët.

kutia e pikës

5 – Pie me vjeshtë

byrek me lule

Pie e prishur është një platformë që lejon bizneset të hartojnë aplikacionin e tyre dhe të ngarkojnë në iTunes ose Google Play. Konsumatorët mund të shkarkojnë aplikacionin dhe pastaj mund të dërgoni njoftime çdo ditë për shtyp. Appy Pie është në proces të shtimit të aftësisë për të shitur produkte edhe përmes aplikacionit.

6 – Hootsuite

HootSuite ka një qëllim të dyfishtë për pronarin e biznesit të vogël. Së pari, në pultin tuaj Hootsuite, ju mund të shihni se cilat tema janë në trend në ngrohtë të biznesit tuaj. Për çfarë flasin njerëzit? Si mund ta përdorni këtë në një postim në blog ose në ofertat e produktit tuaj? Nëse njerëzit po flasin për vdekjen e një ylli filmi, a keni ndonjë produkt në lidhje me atë yll që mund të shfaqnit në faqen e produkteve tuaja? Ju gjithashtu mund të përdorni Hootsuite për të planifikuar postimet në media sociale për biznesin tuaj.

Federata Kombëtare e Biznesit të Pavarur (NFIB) e sugjeron këtë si një 6 mjetet kryesore në internet Pronarët e bizneseve të vogla duhet të përdoren dhe rendit në vijim “Ekzistojnë shërbime të tjera të ngjashme me Hootsuite, por ne i kemi zbuluar se i tejkalon ato në të gjitha nivelet.” AriKari DePhillips, Fabrika e Përmbajtjes, Pittsburgh ”

HootSuite

7 – Vala

valë

Vazhdimi i faturave, llogarive të pagueshme, pagesa të pranuara dhe madje edhe lista e pagave për një biznes të vogël mund të duket ndonjëherë mbizotëruese. Vala është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për pronarin e biznesit të vogël dhe programi jeton në një mjedis online. Quickbooks Pro në internet është një tjetër mundësi, por Vala është pak më e përballueshme për djalin e vogël pasi është falas.

Punëtor i biznesit të vogël blogeri Greg Lam kishte disa njohuri interesante për të mirat dhe të këqijat e këtij programi. Ndërsa ai e gjeti atë të kufizuar për biznesin e tij, për dikë që po e drejton biznesin e tyre si pronar i vetëm pa shumë shpenzime çdo muaj, ky program ka të ngjarë të funksionojë mirë. Megjithatë, një nga pjesët më të mira të artikullit të tij është në fund, ku ai ofron një listë të programeve të ndryshme të kontabilitetit në internet pronarët e bizneseve mund të përdorin.

8 – Programi

schedulity

Nëse keni një biznes ku takoheni me klientë ose në internet ose personalisht, atëherë do të dëshironi të kontrolloni Schedulicity për caktimin e automatizuar.

Ky program lejon klientin tuaj të vizitojë një sit dhe të shikojë se çfarë dite dhe orësh keni në dispozicion për takime. Për shembull, nëse ofroni një trainim një-për-një, ju jepni orët që ju jeni në dispozicion dhe njoftoni klientët tuaj se mund të shkojnë në sit për të caktuar një takim. Programi do t’ju dërgojë me postë elektronike kur të keni një takim, tregoni atë çast kohor të caktuar siç është prenotuar dhe madje do t’i dërgojë kujtesë të automatizuar klientit tuaj para takimit.

9 – MailChimp

MailChimp

Nëse keni një biznes në internet, do të doni të filloni një gazetë për të qëndruar në kontakt me vizitorët e faqes tuaj. Një gazetë shërben për shumë qëllime, përfshirë këtu ju lejon të njoftoni pajtimtarët për shitje speciale ose produkte të reja. Në artikullin WHSR 15 Perla të Urtësisë së Web Hosting, Luana Spinetti thekson:

“Instaloni një program të buletinit në llogarinë tuaj të kufizuar të pritjes në internet dhe ai do të fillojë të hajë disqet dhe bandën tuaj. Për fat të keq, nuk ka shumë për të bërë në lidhje me të, dhe skripti më i vogël i disponueshëm i gazetës – OpenNewsletter – është ende 640Kb dhe do të duhet të llogaritësh në të gjitha botimet e ruajtura, gjithashtu. “

MailChimp është zgjidhja perfekte. mund të filloni me një llogari falas dhe ndërsa baza e pajtimtarit tuaj rritet, lëvizni lehtë në një llogari të paguar. MailChimp ofron modele të gatshme të lajmeve ose mund të krijoni një vështrim personal për biznesin tuaj.

Shënim: Nëse kërkoni një alternative për MailChimp, duhet të lexoni Rishikimin e Kontaktit të Përhershëm.

10 – Google Drive

Google Drive ofron një mënyrë të përshtatshme për të ndjekur dokumentet tuaja. Mund të ndani me bashkëpunëtorë. Një nga karakteristikat më të mira të Drive është që ju mund ta vendosni skedarin vetëm për të lexuar ose t’i lejoni të tjerët të redaktojnë skedarin. Mjedisi mbështet dokumentet e përpunimit të fjalëve, si dhe ato të bazuara në bazën e të dhënave. Përveç kësaj, ju mund të shkarkoni modele të tjera që kanë krijuar që tashmë kanë formula në vend. Le të themi se doni një bazë të dhënash për të ndihmuar në gjurmimin e orëve të punës së punonjësve tuaj. Ata mund të futen në shabllon, të shtojnë orët e tyre dhe të kursejnë. Një zgjidhje e thjeshtë për shumë detyra të ndryshme të ndarjes.

11 – SlideShare

Slideshare

SlideShare ju lejon të ngarkoni një prezantim dhe të arrini klientë të rinj përmes një formati të tipit PowerPoint. Në Duke përdorur SlideShare për të arritur klientët e rinj, Unë fola për këtë treg në rritje që tashmë merr rreth 120 milion shikime në muaj. Një nga avantazhet më të mëdha për të shtuar këtë mjet online në modelin e marketingut të biznesit tuaj është që automatikisht do të përmirësoni rangun e faqes suaj të internetit në motorët e kërkimit.

12 – Mjetet Google Webmaster

Nëse doni të përmirësoni vendosjen e faqes tuaj në motorët e kërkimit dhe të përmirësoni përdorueshmërinë e faqes tuaj, gjëja e vetme më e mirë që mund të bëni është të përdorni Mjetet e Webmasterit të Google. Përveçse të shihni se si faqja juaj renditet në Google, do të mësoni gjithashtu disa informacione të rëndësishme në lidhje me demografinë e vizitorëve të faqes suaj të internetit. Për shembull, nëse zbuloni se shumica e vizitorëve tuaj po vijnë në faqen tuaj midis orëve të mesditës dhe tre p.m. çdo të Premte, atëherë mund të ofroni shitje gjatë asaj kohe ose stimuj të tjerë për të ndihmuar në rritjen e shkallës tuaj të konvertimit. Nga ana tjetër, nëse vizitorët janë duke e lënë vendin e dytë që ata zbarkojnë në një faqe të caktuar, ajo faqe ka të ngjarë të rindërtohet dhe të bëhet ngjitës.

13 – Infografikë

“Sipas Rrjeti i Kërkimeve Shkencore Sociale, rreth 65% e njerëzve janë nxënës vizual. Me statistika si kjo, ju mund të shihni pse infographics po rriten në popullaritet. ” Shtimi i infografikës mund të bëjë dy gjëra për biznesin tuaj të vogël. Së pari, mund të bëjë atë që po i ofroni shumë më të qartë shikuesit. Së dyti, nëse ajo infografike është e vlefshme, vizitorët do ta vendosin atë në Pinterest, ta ndajnë atë në Facebook dhe Tweet në lidhje me të. Kjo do të thotë që mundësia juaj e mundshme rritet në mënyrë eksponenciale nga numri i miqve që secili person ka në rrethin e tij në median sociale.

14 – Wix

Faqja kryesore e Wix

Wix është një nga krijuesit tanë të rekomanduar të internetit në treg. Shtë gjithashtu një nga krijuesit më inovativ të faqeve të internetit në treg.

Shtë e thjeshtë të krijosh një faqe në internet me Wix. Ka mbi 500 shabllone të bukura. Me karakteristikat pikë-dhe-klikim, tërheqje dhe rënie, shpejt mund të krijoni një faqe interneti të mrekullueshme brenda disa minutash.

Ju gjithashtu mund të rritni faqen tuaj të internetit duke integruar aplikacione të dobishme në faqen tuaj të internetit. Ju mund të zhyteni në tregun e aplikacioneve të tyre. Ka mbi 260 aplikacione për të zgjedhur. Ju mund të eksploroni në të dy aplikacionet falas dhe me pagesë për të saktësuar që keni në mendje.

15 – Këpucë këpucësh

shoeboxed

A keni kapur ndonjëherë një ream letre ndërsa jeni në dyqan dhe menjëherë humbni faturën? Prettyshtë mjaft e vështirë të gjurmosh atë shpenzim, megjithëse një i vogël, kur nuk mund ta gjesh faturën për të. Kjo është ajo ku Shoeboxed hyn në lojë për mbajtjen përgjegjës të pronarit të biznesit të vogël. Ky është një aplikacion që shkarkoni nga telefoni juaj i zgjuar. Pastaj mund të bëni një fotografi të marrjes tuaj dhe Shoeboxed bën pjesën tjetër, duke mbajtur një kopje të marrjes dhe duke përcjellur shpenzimet për ju. Përdoret me zell, programi do të sigurojë që mos të humbisni kurrë një zbritje të shpenzimeve të biznesit për taksat tuaja.

16 – Thirrje falas për konferencë

Si pronar i një biznesi në internet, ka të ngjarë të bëni shumë nga komunikimi juaj përmes telefonit ose përmes postës elektronike. Ka raste kur do të ishte e dobishme që të gjithë njerëzit që punojnë në një projekt të hyjnë në një telefonatë. Kjo është ajo ku Thirrje falas për konferencë hyn në lojë. Bëni të gjithë së bashku në telefon dhe sistemi madje do të regjistrojë thirrjen për referencë në të ardhmen. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë sistem për një thirrje informatike për klientët tuaj. “Dhomat” do të mbajnë deri në 1000 telefonues në një kohë. Si moderator, ju mund të lejoni pyetje nga përdoruesit e veçantë ose t’i mbani të heshtur ndërsa flisni për një temë të veçantë.

17 – Kur është mirë

Nëse keni provuar ndonjëherë të organizoni një kohë takimi për më shumë se tre persona, ju e dini se çfarë mund të jetë një makth për të kuptuar një ditë dhe kohë që funksionon për të gjithë. Kur është mirë është një mjet i shkëlqyeshëm për të kuptuar se kur të gjithë mund të takohen në internet ose përmes telefonit. Secili person vendos në kohën e vet të disponueshme dhe sistemi zgjedh atë që funksionon për të gjithë.

18 – Spy fjalen

keywordspy

Një nga mënyrat më të mira për të mësuar nga konkurrenca juaj është duke spiunuar ata – mirë, e tyre Keywords gjithsesi. Ky mjet i analizës hedh një vështrim se cilat fjalë kyçe janë duke punuar më mirë për konkurrentët tuaj, kështu që ju të mund të mësoni se çfarë ata po bëjnë. Në blog Sallata e trafikut, Ryan Cruz thotë për përdorimin e Spy Keyword, “Rregulli im i përgjithshëm është që nëse njerëzit reklamojnë (shpenzojnë pagë për reklamim të klikuar) për atë fjalen ose frazë të veçantë, atëherë është një fjalen e mirë për të synuar sepse ekziston qëllimi tregtar.”

19 – Mojo Helpdesk

mojohelpdesk

Tregu i biznesit në internet është mjaft konkurrues. Edhe nëse jeni loja e vetme në këtë qytet në mbarë botën, mund të jeni i sigurt që dikush do të vërë re suksesin tuaj dhe do të kopjojë atë që po bëni. Pasi të keni mbuluar gjithçka tjetër (optimizimin e SEO, faqet e mira të uljes, konvertimit të ngurtë, etj.), Shërbimi i klientit është mënyra e vetme për të marrë para konkurrencës. Mojo Helpdesk është një mënyrë për të qëndruar në kontakt me klientët tuaj dhe sigurohuni që çdo çështje që mund të ketë të zgjidhen shpejt dhe me sukses. Edhe pse ka shumë platforma të ndihmës në dispozicion, kjo vazhdimisht merr vlerësime të larta. Komuniteti GetApp rishikoi këtë softuer dhe i dha pesë nga pesë yje.

20 – CrashPlan

crashplan

CrashPlan është një zgjidhje rezervë cloud. Programi shkon në sfondin e kompjuterit tuaj, duke mbështetur vazhdimisht skedarë të rëndësishëm në rast të një përplasjeje të kompjuterit. Nëse ndodh e paimagjinueshme, nuk do të humbni projekte të rëndësishme ose informacione të kontaktit të klientit. Në vend të kësaj, ju thjesht riinstaloni këto të dhëna nga skedarët tuaj të mbështetur në renë e CrashPlan.

Vegla Bonuse

Plerdy

Vegla Plerdy – zgjidhje multifunksionale SaaS për përmirësimin e nivelit të konvertimit dhe UX në faqet e internetit. Për të arritur nivelin maksimal të konvertimit, duhet të analizoni një grup të tërë të statistikave të rëndësishme. Shtë e nevojshme të njihni burimet e trafikut, të lëvizni në thellësi, të kuptoni se cilat elementë të faqeve të internetit përdoruesit klikojnë më shpesh dhe të monitorojnë përdorueshmërinë.

Format inteligjente të Heatmaps, PopUp dhe kontrollues SEO janë 3 produktet që mund t’ju ndihmojnë të arrini qëllimin. Bazuar në informacionin e mbledhur, mund të hartoni një plan veprimi për të rritur shndërrimin me ndihmën e të gjithave në një platformë CRO.

Qwilr

Qwilr është një mjet që e bën të lehtë krijimin dhe shndërrimin e dokumenteve të biznesit në faqe të bukura dhe intuitive, e cila nga ana tjetër u jep përdoruesve qasje në analitikë dhe mjete të tjera të dobishme. Ri-imagjinoni kuvertat dhe PDF-të tuaj të vjetër të PowerPoint dhe ëndërroni komunikime krijuese, frymëzuese që duken profesionale dhe janë të lehta për tu bërë.

Kontrolloni atë duke provuar Prodhuesi i Dokumenteve Qwilr – ashtë një mjet falas që gjeneron automatikisht një paketë propozimesh të personalizuara, studime të rasteve, fatura dhe broshura për bizneset brenda disa minutave. Thjesht përgjigjuni disa pyetjeve, dhe dokumentet janë përshtatur për biznesin dhe markën tuaj.

Moosend

Nëse jeni duke drejtuar një dyqan eCommerce, ju patjetër që duhet të kontrolloni Moosend, një nga platformat më argëtuese, të zbukuruara dhe të dobishme atje. Ose mbase e kontrolloni, pavarësisht, duke parë si qëllimin e Moosend është të ndihmojë kompanitë të rriten dhe të godasin atë kuti në çdo herë.

Me analitikë të përparuar, veçoritë e automatizimit të marketingut janë drejtpërdrejt nga e ardhmja dhe një redaktues me shkëlqim tërheqës-dhe-lëshues i postës elektronike me premada shabllone të buletinit që nuk kërkojnë asnjë kod fare për të punuar, Moosend ofron një mjet të automatizimit të marketingut që mund t’ju bëjë të ndjeheni sikur jeni për një trajtim, pavarësisht nga ngrohtësia juaj.

Mailigen

Mailigen ju ndihmon të krijoni Lidhjet Njerëzore përmes Automatizimit të Marketingut Email. Ekipi që qëndron pas mjetit e di se syri i njeriut i pëlqen bukuria dhe thjeshtësia. Kjo është arsyeja pse emailet e dizajnuara estetikisht të Mailigen hapen dhe ju ndihmojnë të lini një përshtypje të qëndrueshme.

Nga analiza e të dhënave me email dhe aftësitë e testimit A / B në një ton integrimesh të ndryshme – Mailigen i ka të gjitha.

Omnisend

Kur shitësit me pakicë në internet diplomojnë nga fushata të thjeshta me email në një përvojë të plotë omnichannel, ata drejtohen Omnisend. Për dallim nga platformat e tjera të automatizimit të marketingut aktualisht në treg, Omnisend ju lejon të shtoni disa kanale të marketingut brenda të njëjtit fluks pune të automatizmit. Marketingu me email, SMS, njoftimi për dërguesin në Facebook dhe shtytje në internet – do të merrni gjithçka në këtë platformë automatizimi të marketingut gjithëpërfshirës.

Integrimi i thellë me platformat e e-commerce nënkupton që ju mund të vendosni flukse pune për automatizim, faqe për ulje, popup me qëllim daljeje pa ndonjë aftësi zhvillimore. Ky integrim gjithashtu ju lejon të mbledhni të dhëna të vlefshme në lidhje me sjelljen e blerjeve të klientëve tuaj dhe t’i përdorni ato për një personalizim dhe ndarje më të mirë, në fund të fundit ju sjellin më shumë shitje dhe të ardhura më të mëdha. Për një mjet në internet që do t’ju kursejë kohë dhe do t’ju ndihmojë të fitoni më shumë të ardhura, Omnisend padyshim që ia vlen të shikoni.

Punë shokësh

buddypunch

Kur bëhet fjalë për drejtimin e një biznesi, ndjekja me saktësi e kohës së punonjësve tuaj është thelbësore. Nëse jeni duke kërkuar për një program për ndjekjen e kohës që është i thjeshtë por i fuqishëm dhe bën të gjitha ngritjet e rënda për ju, atëherë Punë shokësh mund të ishte zgjidhja juaj.

Ato ofrojnë një gamë të gjerë karakteristikash, duke përfshirë ndjekjen e PTO dhe akrualet, llogaritjet jashtë orarit dhe veçori më të avancuara siç janë njohja e fytyrës për të parandaluar grushtimin e shokëve. Ato kanë mjete të gjera për raportimin e pagave që janë të përshtatshëm për tu përshtatur me nevojat e biznesit tuaj.

Buddy Punch siguron një integrim të lehtë me programet më të larta të kontabilitetit, të tilla si Quickbooks dhe Paychex, së bashku me sistemet e tjera të faturimit ose faturimit me porosi – Sigurimi i menaxhimit me aftësinë për të sinkronizuar orët e punonjësve në kërkesë.

Së bashku me të gjitha këto, Buddy Punch është i bazuar në internet, kështu që kushdo që ka një lidhje në internet do të jetë në gjendje ta përdorë atë. Pavarësisht nga aplikacioni i tyre i lehtë për t’u përdorur ose shfletuesi në internet, administratorët dhe punonjësit u ofrohet opsioni për të zgjedhur se preferenca e shikimit është më e mira për ta.

Automizy

automizy

Unë u kam arritur miqve tanë në Automizy për të përfshirë mjetin e tyre në këtë artikull, Mor Mester na u përgjigj me sa vijon,

Automizy ka të bëjë me bërjen më të lehtë të jetës suaj si një tregtar / pronar biznesi të vogël duke ju dhënë mundësinë për të trajtuar në mënyrë efektive marketingun tuaj të postës elektronike. Ju mund ta zbatoni zgjidhjen tonë lehtësisht, dhe tiparet ju ndihmojnë të arrini rezultatin tuaj të dëshiruar me më pak luftë. Në sistemin tonë, nuk ka nevojë të përdorni shumë lista emaili pasi bazohet në Etiketimin e kontakteve tuaja dhe përdorimin e Segmentimit. Si rezultat, nuk do të ketë asnjë dublikim në bazën e të dhënave tuaja të emailit që do të thotë se paguani më pak.

Ju mund të përdorni segmente për të dërguar postë elektronike të personalizuara pjesa më e madhe për pajtimtarët tuaj bazuar në të dhënat tuaja. Zvarritja jonë & redaktori drop ju lejon të ndërtoni email të bukur, të përgjegjshëm, parapaguesit tuaj do t’i pëlqejnë. Ju mund t’u jepni pajtimtarëve tuaj një përvojë plotësisht të personalizuar me Automizy. Thjesht hartoni fushatën tuaj pikuese në redaktorin tonë vizual të punës që ju ndihmon të segmentoni audiencën tuaj bazuar në angazhimin e tyre me emailet tuaja.

Ndiqni punën dhe krijoni raporte për fushatat tuaja pjesa më e madhe dhe e automatizuar me analitikën tonë të përparuar.

Gjithashtu, do të lëshojmë një version të azhurnuar të UA-së tonë për rreth gjashtë muaj. Do t’ju lejojë:

 • dërgoni postë elektronike kur pajtimtarët tuaj në të vërtetë janë në kutinë e tyre të postës elektronike,
 • shkruaj linja lëndësh më të mira (për të rritur shkallën tënde të hapur),
 • e-mail të ndarë në prova në fushata të automatizuara (për të rritur konvertimet).

Toggl

Toogl

Koha juaj është e çmuar dhe Toggl ju ndihmon të mbani shënime se sa kohë po shpenzoni për secilën detyrë. Toggl ofron mundësi të lira dhe të paguara. Thjesht tërhiqni mjetin lart në internet, login dhe gjurmoni kohën tuaj nga klienti, projekti ose detyra e përfunduar. Nëse keni klientë që ju paguajnë për orë, përdorimi i Toggl për të ndjekur kohën e kaluar në secilën detyrë mund të bëjë edhe faturimin më të lehtë.

Doktori i kohës

Doktori i kohës

Doktori i kohës e bën të lehtë monitorimin e punëtorëve tuaj. Mund të gjurmojë se si punëtorët tuaj po e kalojnë kohën e tyre – a po punojnë në punë apo po humbin kohë për diçka tjetër?

Tope Longe, Specialist për marketing në përmbajtje në Doctor Doctor, ka ndarë me ne se si Doctor Doctor në gjendje të përmirësojë produktivitetin tuaj të orgranization,

Doktori i kohës është një program për ndjekjen e kohës për gjurmimin dhe rritjen e produktivitetit në vendin e punës. Shtë e dobishme për individët dhe kompanitë që të ndjekin me saktësi kohën e punës dhe produktivitetin e përgjithshëm. Kjo ju lejon të vini kohë për të vëzhguar të dhënat për zakonet e punës së punonjësit tuaj dhe siguron analiza të thjeshta se si fushat kryesore ku mund të bëhen përmirësime të produktivitetit.

Ajo ka karakteristika të shumta për të përmirësuar produktivitetin e ekipit tuaj, siç janë monitorimi i faqes në internet dhe aplikacioni, kontrolli i shpërqendrimit për të ndihmuar përdoruesit të qëndrojnë në detyrë, aftësitë e pagave dhe integrimin e shumtë me aplikacionet e palëve të treta.

Doktori i kohës gjithashtu ka raporte që mungojnë dhe vonë për të ndihmuar punonjësit të operojnë gjatë orëve të pikut dhe ta bëjnë më të lehtë për ta të komunikojnë kohën e duhur për nevojat. Si një veçori opsionale, ajo mund të marrë fotografi të fotografive çdo disa minuta, si një mënyrë për të konfirmuar se punonjësit janë duke punuar.

Këshillë e ajsbergut

Këto janë vetëm disa mjete të preferuara për bizneset e vogla në internet. Kur bëhet fjalë për t’i bërë bizneset e vogla më efikase, ekzistojnë mundësi të pakufizuara për mjetet që mund të përdoren.

Artikulli origjinal është botuar për herë të parë më Blog WHSR; tani menaxhohet dhe azhurnohet nga stafi i BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map