19 platforma mbresëlënëse për ndërtimin e faqes tuaj të internetit dhe aplikacionin celular

Shtë viti 2019 dhe nëse akoma nuk keni një faqe në internet për biznesin tuaj ose markën tuaj, është koha për ta rregulluar atë. Pavarësisht nëse jeni një mësues i marketingut dixhital ose pronar i një biznesi të vogël, ju duhet një uebsajt për të bërë të njohur praninë tuaj dixhitale.


Ju mund të jeni duke thënë vetë, “Unë nuk e di një gjë të vetme në lidhje me programimin, si duhej të ndërtoj një faqe në internet!”

Mos u shqetëso! Shumë platforma të ndërtimit të faqeve të internetit sot janë jashtëzakonisht të thjeshta për t’u përdorur, nuk është e nevojshme të jeni ekspert i IT për të krijuar një faqe në internet të mahnitshme.

Për ata që nuk kanë frikë nga kodimi, ne kemi disa CMS në të cilat mund të zhyteni dhëmbët.

Dëshironi faqen tuaj të internetit ose aplikacionin celular? Këtu janë 19 platforma të mira për të përfunduar punën. Klikoni për të Tweet

Platforma super të Lehta

platformë
Farë ofron?
shembuj
Rreth mejeFaqja e thjeshtë dhe e shpejtë e uljes. Zgjedhje perfekte për kartën dixhitale të biznesit.Eksploroni
WeeblyPlatformë më e lehtë. E shkëlqyeshme për krijimin e faqes së parë në internet. (Lexoni rishikimin)Eksploroni
JimdoPlatformë e thjeshtë e përqendruar në tregtinë elektronike. Modele të kufizuara.Eksploroni
WordPress.comHarton platformën më të mirë për blogez dhe publikim.Eksploroni
WebnodeE mirë për krijimin e faqes në internet shumë gjuhë dhe mos harroni të shfaqni reklama.Eksploroni
WixNjë nga platformat më të mira që kemi dashur. Në krye të klasës. (Lexoni rishikimin)Eksploroni
SquarespaceShumë modele të bukura të dizajnuara mirë. (Lexoni rishikimin)Eksploroni
ShopifyNdërtues dyqanesh online që e donim. Filloni shitjen në sociale me lehtësi. (Lexoni rishikimin)Eksploroni
VolusionLuan drejt menaxhimit të dyqaneve online.Eksploroni
BigcommerceGjithëpërfshirës dhe i lehtë për t’u përdorur ndërtues dyqanesh në internet. (Lexoni rishikimin)Eksploroni

Platformat e nivelit të ekspertëve

platformë
Farë ofron?
shembuj
joomlaPlatformë e përparuar CMS me mjete të fuqishme për tu ndërtuar nga toka lart.Eksploroni
WordPress.orgCMS shumë i personalizueshëm me shumë shtesa dhe tema.Eksploroni
DrupalSkenari me burim të hapur dhe i popullarizuar në mesin e programuesve.Eksploroni
Prestashope-Tregtia përqendruar CMS për një dyqan dixhital gjithëpërfshirës.Eksploroni
WooCommerceShtojcë unike që e kthen WordPress në dyqan të fuqishëm në internet lehtë.Eksploroni
Magentoplatformë e-commerce me karakteristika të zgjeruara, por kurbë të mësimit të pjerrët.Eksploroni

Platformat e krijuesve të aplikacioneve celularë

platformë
Farë ofron?
shembuj
AppInstitutePlatformë krijuese e aplikacioneve DIY për aplikacionin iPhone dhe Android.Eksploroni
SwifticProdhuesi i aplikacioneve celulare me veçori të kartave të besnikërisë për të rritur dyqanin në internet.Eksploroni
ShoutemKrijoni një aplikacion më të shpejtë me platformën. Ose, ju mund të punësoni ekipin e tyre për ta bërë atë.Eksploroni
AppYourselfPlatformë miqësore për përdoruesit për fillestarët e bërjes së aplikacioneve.Eksploroni

Pra, a jeni gati të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit? Këtu janë 16 platforma të mrekullueshme dhe 4 krijues të aplikacioneve për të ndërtuar një faqe në internet!

10 platforma super të lehta për të ndërtuar një faqe në internet

Ndërtimi i një faqe në internet nuk është e nevojshme të jetë një përvojë e dhimbshme. Me këto sisteme të menaxhimit të përmbajtjes (ose platformave të ndërtimit të faqes së internetit), nuk do të duhet të shikoni në një linjë të vetme kodesh kur krijoni uebfaqen tuaj.

Pavarësisht nëse është një faqe e thjeshtë portofoli, një dyqan dixhital për biznesin tuaj, apo edhe thjesht një blog ushqimesh hobi, për sa kohë që ju e dini se si të përdorni përpunuesit e tekstit (d.m.th. MS Words) ose email, do të keni një faqe awesome up-and -futja në asnjë kohë.

Pjesa me e mire? Shumë nga këto platforma janë super të lira! Ju mund të keni një emër domain të personalizuar dhe ofrues të besueshëm të faqes në internet për më pak se 5 dollarë në muaj.

1- Weebly

WeeblyVizitoni Weebly

Një nga ndërtuesit më të lehtë të faqeve të internetit, Weebly është i shkëlqyeshëm për njerëzit që po krijojnë uebfaqen e tyre të parë. Duke përdorur një sistem të thjeshtë “zvarritës”, ju mund të ndërtoni uebfaqe të bukura Weebly që janë relativisht të shpejta dhe pa dhimbje.

Weebly ofron nivele të ndryshme për sa i përket çmimeve, por llogaria e tyre falas ende ka shumë për të ofruar, duke përfshirë një sasi të pakufizuar të ruajtjes online..

Shënim – Ju gjithashtu mund të dëshironi të shikoni kompaninë tradicionale pritëse SiteGround. SiteGround është një nga zgjedhjet më të mira të pritjes së biznesit tonë. Plani themelor i saj i përbashkët i pritjes së pritjes vjen me çmim pak më të ulët, mbështet Weebly Basics dhe ofron karakteristika të tjera miqësore për përdoruesit (siç është instalimi SSL me një klikim, migracioni falas i faqeve dhe monitorimi i lirë i malware).

2- Blerje

shopifyVizitoni Shopify

Shopify është një ekuivalent ndërtues i tregtisë elektronike të Wix dhe Squarespace. Për sa i përket modeleve dhe lehtësisë së përdorimit, Shopify është një nga më të mirat për vendosjen e dyqanit tuaj online.

Duke pasur gati të gjitha mjetet dhe shërbimet në sitin e tyre, Shopify është gjithçka për ta bërë platformën e tyre 1-ndalesë për dyqanet në internet dhe shitësit me pakicë.

Ja se si mund të filloni një dyqan me shigjeta duke përdorur Shopify.

3- WordPress.com

wordpressVizitoni WordPress

WordPress (fuqitë 31.9% të Internetit) ka qenë gjithmonë e preferuara me blogerët për mjetet e tij miqësore për përdoruesit dhe ndërfaqen me qendër bloger që lejon përshtatje të lartë.

Krahasoni me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, WordPress ka një kurbë të të mësuarit, por nëse ju merrni kohën për të mësuar pasojat e sistemit të tij, do të gjeni që WordPress ofron shumë kontroll në krijimin e faqes në internet të blogut.

4- Wix

WixVizitoni Wix

E konsideruar gjerësisht si një nga krijuesit më të mirë të faqeve të internetit, Wix ka shumë për të ofruar për bizneset dhe markat që sapo fillojnë dhe janë me një buxhet të shtrënguar.

Me një katalog mbresëlënës të modeleve dhe temave, mjetet jashtëzakonisht fleksibile të Wix ju lejojnë të krijoni faqe interneti që janë “pixel perfekt” dhe profesional.

Mësoni si të krijoni një faqe në internet Wix duke përdorur këtë udhëzues hap pas hapi.

5- Rreth.me

Rreth mejeVizitoni About.me

Keni nevojë për një faqe ulje të shpejtë dhe të thjeshtë për veten tuaj? About.me është zgjedhja e përsosur për krijimin e një karte dixhitale ose një faqe shpërndarëse që lidhet me të gjitha faqet e profileve tuaj në internet (të tilla si Facebook, Linkedin, Twitter, Google+, etj).

Vendosja e një faqe rreth.me është mjaft e thjeshtë. Thjesht pretendoni emrin dhe URL-në tuaj, vendosni një fotografi në sfond së bashku me një përshkrim dhe ju jeni bërë!

6- Jimdo

JimdoVizitoni Jimdo

Për një ndërtues më të përqëndruar në tregtinë elektronike, nuk mund të shkoni keq me Jimdo. Ngjashëm me Weebly, Jimdo ofron mjete të lehtë për t’u përdorur që lehtë mund të ju lejojnë të krijoni një dyqan të shkëlqyeshëm në internet brenda pak minutash.

Ju mund të zgjidhni të qëndroni në platformën e lirë të Jimdo (i cili nuk ka asnjë kufizim kohor) por përmirësimi në Jimdo Pro dhe JimdoBusiness i tyre ofron paketa të shkëlqyera të gjitha në një.

7- Uebfaqja

WebnodeVizitoni Uebfaqen

Uebfaqja nuk mund të grumbullohet me ndërtuesit e tjerë të faqeve në lidhje me karakteristikat dhe mjetet, por për sa i përket mbështetjes së shumë gjuhëve, Webnode i ka ato në lëmsh.

Me aftësinë për të krijuar faqe interneti shumë-gjuhëshe për mbi 20 gjuhë, platforma e Webnode është përkushtuar më shumë drejt një audiencë ndërkombëtare.

8- Hapësira katrore

squarespaceVizitoni Hapësirën

Një konkurrent i drejtpërdrejtë i Wix në dizajne të bukura, Squarespace është gjithçka për ndërtimin e një faqe në internet të bukur për markën tuaj.

Me etiketën “Build It Beautiful”, mund të presësh shumë shabllone të projektimit për faqen tënde që janë, mirë, të bukura.

Ndiqni udhëzuesin fillestar se si të përdorni Squarespace për të krijuar një faqe në internet.

9- Vulluzion

VolusionVizitoni Volusion

Vëllimi mbështetet më shumë drejt anës operacionale (d.m.th. menaxhimi i inventarit, menaxhimi i klientit, etj.) Të faqes së ndërtimit të faqes së spektrit.

Ngjashëm me Shopify, Volusion ofron një zgjidhje gjithëpërfshirëse për bizneset për të krijuar një dyqan online.

10- Bigcommerce

bigcommerceVizitoni Bigcommerce

Ndërtuesi më i gjithanshëm i dyqaneve në internet, Bigcommerce ju jep të gjitha mjetet që ju nevojiten për të filluar një dyqan dixhital për biznesin tuaj.

Pagesa për planin e tyre standard ju jep mundësinë e përdorimit të platformës së tyre të pasur me tipare, e cila përfshin produkte të pakufizuar, bandë të pakufizuar, ruajtje të pakufizuar dhe një dyqan plotësisht funksional..

Shënim: Nëse keni kufizimin e buxhetit, këtu është një listë e planeve falas për ndërtues të faqes në internet që mund të merrni parasysh kur krijoni faqen tuaj të internetit.

6 Platforma të Nivelit të Ekspertëve për të krijuar një Uebfaqe

Platformat e nivelit të ekspertëve janë aty ku vërtet mund të teknikoheni me ndërtimin e faqes suaj të internetit. Mendoni për platformat e thjeshta pasi ripërcaktimi i një apartamenti apo godinë, ndërsa përdorimi i një eksperti profesional është i ngjashëm me ndërtimin e shtëpisë tuaj.

Ekziston më shumë kontroll mbi atë që mund të ndërtoni me këto sistem të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) por do t’ju kërkojë të jeni të njohur me gjëra të tilla si HTML, CSS, PHP dhe gjuhë të tjera të programimit në internet.

Përdorimi i këtyre platformave mund të bëhet i kushtueshëm, por do të jeni në gjendje të krijoni dhe mirëmbani faqen tuaj në mënyrë më të drejtpërdrejtë dhe të keni një fleksibilitet më të mirë për sa i përket shtimit të veçorive.

1- Joomla

joomlaVizitoni Joomla

Një CMS fitues i çmimeve, Joomla është një ndërtuesi më i përdorur në internet i burimit të hapur me aplikacionet e tij të fuqishme në internet, softverin e përdorimit të lehtë dhe shtrirjen fleksibël.

Me mbështetje vendase për veçoritë sociale, të rrjetit dhe tregtinë elektronike, mjetet CMS shumë të përparuara të Joomla do të thotë që mund të keni një sit të mahnitshëm në kërkim, të ndërtuar nga toka lart.

2- WordPress.org

wordpressorgVizitoni WordPress.org

Nëse i keni dashur tiparet dhe mjetet e WordPress, por keni dashur të strehoni faqen tuaj në emrin e saj të domain, mund të kaloni në WordPress.org, platformën e tyre të përqendruar në CMS për ndërtimin e uebit.

Një shumë e karakteristikave ruhen në WordPress.org, megjithatë, pasi ju jeni duke strehuar domenin tuaj, ka më shumë fleksibilitet për sa i përket shtimit të zgjerimeve dhe veçorive pasi do të keni qasje të drejtpërdrejtë në kodim.

Ja si mundeni filloni një blog ose krijoni një faqe interneti lajmesh duke përdorur WordPress.

3- Drupal

DrupalVizitoni Drupalin

Drupal merr një qasje të përparuar për CMS e tyre duke ofruar një platformë që është e përshtatur për programuesit dhe koduesit.

Skripti me burim të hapur është shumë i popullarizuar në mesin e programuesit pasi lejon kontroll të plotë dhe personalizim të faqes tuaj, që do të thotë që ju mund të krijoni ndonjë gjë nga bloget e thjeshta tek bordet e diskutimeve gjithëpërfshirëse.

4- PrestaShop

PrestashopVizitoni PrestaShop

PrestaShop është zgjidhja për të cilën shumica e shitësve në internet kërkojnë nëse kërkojnë të ndërtojnë një dyqan dixhital gjithëpërfshirës.

CMS i përqendruar në tregtinë elektronike është një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla dhe sipërmarrësit pasi tiparet e tyre të fuqishme dhe integrimet e gjera janë të shkëlqyeshme për të filluar me një të thjeshtë dhe duke e evoluar atë në diçka më shumë poshtë vijës..

5- WordPress + WooCommerce

WoocommerceVizitoni WooCommerce

WooCommerce është unik në krahasim me CMS-të e tjera në atë që është në thelb një shtojcë që e kthen uebfaqen tuaj të WordPress në një dyqan të fuqishëm në internet..

Ato shpesh janë bashkuar me WordPress si një paketë nga faqet e mbajtjes së faqeve në internet si Bluehost, në mënyrë që të mund të keni një ndërtues të fuqishëm të internetit dhe një platformë të tregtisë elektronike për biznesin tuaj.

Mësoni si të ndërtoni një dyqan në internet WooCommerce me WordPress.

6- Magento

MagentoVizitoni Magento

Magento krenohet me një grup të zgjeruar të veçorive dhe lejon përshtatjen për faqet e saj, gjë që i bën ata zgjedhja më e mirë për tregtarët që kanë burimet dhe duan të zbatojnë teknologjinë më të përparuar në dyqanin e tyre në internet.

Platforma e saj e fuqishme dhe aftësitë e fuqishme janë të përshtatshme për programues dhe zhvillues të përparuar që dinë të përdorin plotësisht funksionet e tyre.

4 Platformat e Krijuesve të Aplikacioneve Mobile

Shumica e njerëzve sot kanë më shumë të ngjarë të përdorin smartfonët dhe tabletët e tyre për të vizituar faqen tuaj, kështu që paguan të kenë një faqe në internet që është e optimizuar për celular.

Krijimi i një uebsajti të optimizuar për celular HTML5 mund të bëhet lehtësisht duke përdorur aplikacione që mund të zgjedhin faqen tuaj si për Android ashtu edhe për iOS. Nuk ka përvojë të nevojshme për kodim!

1- Zbatim

Vizitoni Institutin e Institutit

Për fillimet dhe bizneset e vogla, përpjekja për të përfituar nga popullariteti i marketingut celular mund të jetë një sfidë masive.

AppInstitute siguron një mënyrë të thjeshtë për bizneset e vogla për të krijuar, publikuar dhe menaxhuar aplikacionin e tyre iPhone dhe Android duke përdorur një platformë krijuese të aplikacioneve DIY, duke e bërë hyrjen në tregun e aplikacioneve të lehtë për pronarin e biznesit të vogël të vogël të teknologjisë.

Me ndërfaqen e lehtë për t’u përdorur, thjesht zgjidhni një shabllon dhe krijoni dhe përputhen dhe përputhen me karakteristikat e krijuesit të aplikacionit për të bërë shpejt aplikacionin tuaj, pa shkruar një linjë të vetme të kodit duke përdorur krijuesin intuitiv, të fuqishëm, të aplikacionit.

2- Rrëshqitje

swifticVizitoni Swiftic

Më parë i njohur si Como, Swiftic ju lejon të krijoni faqen tuaj celular shumë të shkallës profesionale duke përdorur aplikacionin e tyre.

E shkëlqyeshme për bizneset e vogla, aplikacioni ju lejon të krijoni një sit celular, i cili merret me shumë tipare të tregtisë elektronike, siç janë programet e besnikërisë dhe rezervimet e tavolinës për restorantet.

3- Shoutem

shoutemVizitoni Shoutem

Shoutem e bën krijimin e një faqe celulare një përvojë argëtuese me prodhuesin e saj të lëmuar dhe të lehtë për t’u përdorur.

Plani bazë ju lejon të krijoni një aplikacion amtare HTML5, ndërsa qasja në karakteristikat e tyre më të mira dhe aftësia për të krijuar aplikacione të përputhshme me iOS dhe Android janë në planin e tyre të përparuar.

4- Vetë

appyourselfVizitoni Vetë

Vetë AppYourself është përshtatur drejt bizneseve të vogla dhe sipërmarrësve që duan një aplikacion jo-frills që është i lehtë për t’u përdorur dhe krijuar.

Dyqani i tyre në internet përmban një numër modulesh dhe shabllone që mund të përdoren gjithashtu për industri të ndryshme.

FAQ të Platformave të Ndërtimit të Uebfaqeve

Cilin ndërtues të faqes në internet duhet të zgjedh?

Kjo varet nga qëllimi i faqes tuaj dhe çfarë po kërkoni.

Për qëllime në internet: Weebly dhe Wix rekomandohen shumë. Ata janë ndërmarrja më inovative, që kanë trendin e fundit dhe mjetet specifike për industrinë.

Për dyqan online: Shopify është ndërtuesi gjithëpërfshirës i e-commerce sot. Ka gjithçka gati për ju. Ju mund të zgjeroni kanalin tuaj të shitjeve në platforma të tjera.

Nëse jeni një person DIY, ju mund të zgjidhni CMS të vetë-pritur si WordPress.

Cilin ndërtues dyqanesh në internet më rekomandoni?

Edhe pse në pjesën më të madhe të krijuesit të uebfaqes ekziston një mundësi për të krijuar një dyqan, ne ende mendojmë se Shopify është i duhuri. Shtë e lehtë për të menaxhuar produktet tuaja, informacionin e klientit, integron me kanale të tjera të shitjes, etj.

Ja se si mund të krijoni një dyqan online duke përdorur Shopify.

Sa kushton për të krijuar një faqe në internet?

Shtë e vështirë të gjesh koston aktuale për të krijuar një faqe në internet. Shpesh shkon përtej parave. Mbani në mend se keni nevojë për kohë dhe përpjekje kur bëni një faqe në internet. Nëse jeni pronar i një biznesi, duhet të përfshini shpenzimet tuaja mujore si pjesë e kostos?

Por, nëse po kërkonit koston fillestare, shifra e përafërt përfshin
1- Një emër domain (rreth 10 deri në 15 dollarë)
2- Ndërtues i faqes në internet (rreth 8 deri 12 $) ose Web host (d.m.th. SiteGround – më pak se 5 $)

Cili është krijuesi më i mirë i faqes në internet për SEO?

Ndërtuesit e faqeve në internet si Wix dhe Weebly ofrojnë lehtësinë për të optimizuar një faqe në internet për motorin e kërkimit. Sidoqoftë, është e vështirë të përcaktoni se cili krijues i faqes në internet ofron shërbimin më të mirë SEO.

Uebfaqja juaj nuk do të shfaqet në faqen e parë të rezultateve të kërkimit duke përdorur ndërtuesin e veçantë të faqes në internet.

Nuk ka kuptim. Ka shumë variabla që hyjnë në SEO që do të ndikojnë në renditje. Kjo mund të ndryshojë nga lloji i faqeve të internetit dhe nga ngrohtësia ku përfshini.

Këtu keni të dhëna themelore sesi funksionon SEO.

A duhet të blej një emër domaini përmes një kompanie regjistrues domaini ose një ndërtuesi të faqes në internet?

Kjo i bën gjërat më të lehta nëse blini një emër domaini përmes krijuesve të faqes në internet. Shtë e lehtë për ju të lidhni fushën me faqen tuaj të internetit.

Disa ndërtues të faqeve të internetit madje ofrojnë 1 vit falas nëse regjistroheni me ta. Duket sikur është zgjedhja e duhur për të blerë një emër domaini së bashku me një ndërtues të faqes në internet.

Por, gjërat mund të duken ndryshe me kalimin e viteve. Kostoja e ruajtjes së një domain do të jetë më e lartë (rreth 20 dollarë me një ndërtues të faqes në internet). Mimi është më i lirë nëse domeni juaj aktualisht është me një kompani regjistrues të emrave të domain. (GoDaddy ose NameCheap – rreth 10 deri në 15 dollarë).

Ju duhet të bëni pak punë për të lidhur emrin e domain (nga një kompani e regjistruesit të emrave të domain) me ndërtuesin e faqes suaj të internetit. Justshtë vetëm një përpjekje një herë.

Më tej, është më e lehtë për ju të menaxhoni emrin e domain nëse po kaloni në një tjetër ndërtues të faqes në internet.

A mund të krijoj një faqe në internet pa ndonjë aftësi të projektimit dhe kodimit?

Po. Të gjithë krijuesit e faqes në internet janë duke e zvarritur lehtë për t’u përdorur & tiparet e rënies. Kjo veçori ju lejon të bëni një faqe në internet edhe nëse nuk jeni profesionist.

Hapi i parë është të zgjidhni një model të përshtatshëm për industrinë tuaj. Atëherë mund të filloni ta redaktoni dhe ta populloni atë me përmbajtjen tuaj.

Shtë e nevojshme të punësoni një projektues ose zhvillues të faqes në internet?

Varet nga ju që të vendosni. Ju patjetër që mund të transferoni punën e zhvillimit të internetit ose të punësoni një profesionist për t’ju ndihmuar në rast se jeni të humbur në gjysmën e rrugës.

Me siguri, duhet të kaloni në kurbën e të mësuarit të secilit ndërtues të faqes në internet para se të mësoheni me të. Për të mos u shqetësuar, shumica e krijuesve të faqeve të internetit ofrojnë një mësim gjithëpërfshirës.

Të gjithë ndërtuesit e faqeve të internetit ju ofrojnë një mënyrë pa kod për ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Thjesht duhet të vendosni për temën dhe të filloni të futni përmbajtjen tuaj. Zëvendësoni me logon dhe favicon tuaj dhe faqja juaj e internetit është e gatshme të lançohet.

A mund ta transferoj uebsajtin tim nga një ndërtues i faqes në hostin tim?

Jo. Fatkeqësisht, nuk mund ta bësh atë.

Nëse keni ndërtuar një faqe në internet me një ndërtues të faqes në internet, ajo gjithashtu bashkon disa aspekte me të. Për shembull. dizajni në internet, baza e të dhënave, gjuha pritëse dhe kodifikimi janë gjërat që përfshijnë.

Mund të duket një detyrë e thjeshtë thjesht eksportimi dhe importimi por është jorealiste. Ka shumë aspekte pronësore të përfshira. Në qoftë se nuk përdorni CMS si WordPress, ju mund ta zhvendosni uebfaqen tuaj te ndonjë host që ju pëlqen.

Cilat janë gjërat që duhet të shikoj gjatë zgjedhjes së një platforme ndërtimi në internet?

Eachdo ndërtues i faqes në internet ka pikën e tij unike të shitjes. Kjo mund të jetë ose e mirë ose e keqe. Companydo kompani dëshiron të jetë e ndryshme dhe të ofrojë diçka unike për të kapur tregun. Kjo rezulton në shumë ndryshime për përdoruesit që të zgjedhin. Theksuam disa dallime kryesore për të cilat ne mendojmë se janë të rëndësishme.

përdorshmërisë: Ai përfshin ndërfaqen e përdoruesit, menaxhimin e backend-it dhe redaktorin e faqes në internet. Disa janë dizajnuar mirë për të qenë miqësor, disa janë pak teknikë dhe disa janë ndërmjet. Shumica e ndërtuesve të uebfaqeve përdorin një ndërfaqe drag and drop ku mund të shtoni objektet në pozicionin që dëshironi. Të tjerët do të duhet të përdorin disa linja kodimi për ta bërë atë të përsosur.

Features: Ju mund të duhet të regjistroheni për provën falas për të parë në karakteristikat e secilit ndërtues të faqes në internet. Kthehuni përsëri në fazën fillestare të qëllimit tuaj të internetit. Mendoni me kujdes se çfarë doni të bëni me faqen tuaj të internetit. Kërkoni për ndërtuesin e faqes në internet që ju ofron karakteristikën më të rëndësishme që po kërkoni.

kushton: Tarifa është faktori më pak i rëndësishëm. Nëse krijuesi i faqes në internet është i pajisur me gjërat për ta bërë faqen tuaj të internetit të tepërt, ia vlen çmimi.

përfundim

Gjetja e një platforme perfekte për markën tuaj mund të jetë frikësuese, veçanërisht nëse jeni një biznes i vogël ose një sipërmarrës i vetëm.

Fatmirësisht, shumë ndërtues të faqeve në internet janë të lehta për tu mësuar, kështu që të filloni menjëherë. Pasi të jeni gati për ta marrë atë në nivelin tjetër, mund të kontrolloni udhëzuesin tonë falas që ju lejon të filloni të ndërtoni gjëra të mrekullueshme për markën tuaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map