15 (Falas) Gjeneratorë Favicon që Ne Rekomandojmë Absolutisht

Kështu që, jeni i vendosur të filloni një blog ose një sit. Ju keni bërë kërkimin tuaj se cili ndërtues i faqes në internet për të përdorur. Ju keni vendosur për një emër vërtet të lezetshëm për sitin tuaj. Heq, madje mund të keni mbaruar dhe thjesht dëshironi të filloni të fitoni para nga blogu juaj.


Por prit, para se ta bësh atë. Këtu është një provë e vogël. Ngarkoni blogun tuaj në një shfletues dhe më pas ngarkoni ndonjë faqe në internet.

Vini re ndonjë gjë ndryshe?

Përveç se janë dy site të ndryshme (padyshim), do të vini re që shumica e faqeve kanë këto ikona të vogla në skedën e tyre. Këto janë favikona – të shkurtër për ikonën e preferuar – dhe besojeni apo jo, të paturit e një është në të vërtetë mjaft e rëndësishme për markën tuaj.

Whatfarë është një Favicon Dhe Ku mund t’i marr ato

Cilat janë favikonët në të vërtetë? Ato janë ikona të vogla të vogla që shfaqen para një faqe URL, liste faqeshënuesish, shirita adresash në internet, shfletues të skedave dhe elementë të tjerë të ndërfaqes.

Favikonët zakonisht kanë këto madhësi: 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64, 128 × 128. Shumica e shfletuesve përdorin formatin .ICO por disa përdorin edhe * .GIF dhe * .PNG.

Nuk është aq e vështirë për të krijuar një avantazh dhe me këta 15 Gjeneratorë Falas Favicon që Ne Rekomandojmë Absolutisht, nuk do të kesh një favorizues profesional në kërkim për faqen tënde në asnjë kohë!

1. Gjenerator Favicon

favicon_genGjenerator Favicon

Mundësisht gjeneratori më i lehtë për t’u përdorur, Favicon Generator ju lejon të krijoni një favikon që është gati për t’u përdorur thjesht duke ngarkuar imazhin në faqen e tyre. Ky gjenerator falas favicon është në gjendje të importojë formatet e figurave GIF, JPEG dhe PNG direkt nga kompjuteri juaj, dhe ta shndërrojë atë në një format .ICO. Pasi të jetë bërë, thjesht ngarkoni skedarin e favicon në dosjen rrënjësore të faqes tuaj të internetit.

Vizitoni gjeneratorin Favicon

2. Favicon.cc

favicon_ccFavicon.cc

Për më të prirurat në kreativitet, ju mund të krijoni një favicon duke përdorur Favicon.cc. Një gjenerator dhe krijues falas favicon në internet, faqja është e shkëlqyeshme për krijimin e një favikoni në vend, të cilin mund ta gjallëroni gjithashtu. Ju mund të importoni imazhe, si dhe faqja mbështet formatet e figurave JPG, JPEG, GIF, PNG, BMP, ICO dhe CUR.

Vizitoni Favicon.cc

3. Drive dinamik – gjenerator Favicon

dynamicdriveDrive Dinamik – Gjenerator Favicon

Pjesë e mjeteve në internet të Dynamic Drive, Dynamic Drive – Favicon Generator është një gjenerator i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur pa favicon. Mund të ngarkoni imazhe që janë në GIF, JPG, PNG dhe BMP për të gjeneruar një ikonë të preferuar. Ato gjithashtu kanë mundësinë shtesë për të krijuar një ikonë desktop 32 × 32 dhe një ikonë 48 48 48 XP.

Vizitoni Drive Dinamik – Generator Favicon

4. Genfavicon

genfaviconGenfavicon

Genfavicon ju lejon të krijoni një favor të vetëm në tre hapa të thjeshtë. Ajo që është e mrekullueshme në lidhje me Genfavicon është që ju mund të zgjidhni madhësinë e ikonës suaj kur krijoni. Pasi të keni ngarkuar imazhin tuaj ose në JPEG, GIF, ose PNG, mund të zgjidhni një madhësi (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 × 128) e faviconit tuaj. Ju gjithashtu mund të shikoni paraprakisht favorit tuaj duke klikuar në “Capture & Butoni Paraprakisht ”.

Vizitoni Genfavicon

5. Favicongenerator

favicongenratorFavicongenerator

Favicongenerator është një gjenerator ikonash pa frills që përdor një ndërfaqe shumë themelore, duke e mbajtur atë të thjeshtë për përdoruesit. Ky gjenerator pa pagesë favicon është ajo që ju duhet për të kthyer imazhet PNG, JPG, ose GIF në formatin .ico. Sajti nuk ka shumë mundësi dhe kërkon një imazh të përkryer katror (100 Pixels x 100 Pixels), por është super i lehtë për t’u përdorur nëse jeni dembel të mendoni për krijimin e një pëlqimi.

Vizitoni Favicongenerator

6. Prodraw

prowdrawProdraw

Ndërsa shumica e gjeneratorëve të favicon mbështesin skedarë të zakonshëm fotografish, shumë pak ju lejojnë të përdorni skedarë fotografish. Prodraw jo vetëm që mbështet skedarët e zakonshëm JPG, GIF, PNG dhe BMP, por ato gjithashtu mbështesin formatet e skedarëve TIF. Mjeti favicon falas mund të gjenerojë një ikonë në madhësi të shumëfishtë (16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 128 128) dhe gjithashtu mund t’i prodhojë ato në nivele të ndryshme të mprehjes, në mënyrë që të mund të krahasoni që duket më mirë për faqen tuaj..

Vizitoni Prodraw

7. Logaster.com

logasterLogaster.com

Me mbi 5,000,000 logoja të ndryshme të krijuara nën rripat e tyre, Logaster është një gjenerues i preferuar për ata që duan të shtojnë një “prekje personale” kur krijojnë një favor. Fillimi me Logaster është mjaft i lehtë. Thjesht klikoni në butonin “Krijoni Logo”, shkruani emrin e kompanisë tuaj dhe zgjidhni llojin e aktivitetit. Atëherë do t’ju jepet një përzgjedhje e modeleve të logos, nga të cilat mund t’i përshtatni.

Vizitoni Logaster.com

8. Favicon.pro

Favicon.proFavicon.pro

Favicon.pro është një gjenerator i shkëlqyeshëm i favicon falas që mund të përdorni për të krijuar një favor të faqes tuaj, shpejt dhe me lehtësi. Ata kanë të gjitha funksionet themelore të një gjeneratori ikonë i cili ju lejon të ngarkoni imazhet tuaja në formatin PNG, JPG, ose GIF dhe t’i ktheni ato në ikona. Një gjë tjetër e shkëlqyeshme për Favicon.pro është se ato gjithashtu përfshijnë një udhëzues hap pas hapi për krijimin e një ikone dhe për ta ngarkuar atë në faqen tuaj të internetit. Sa e mrekullueshme është kjo!

Vizitoni Favicon.pro

9. Antifavicon

antifaviconAntifavicon

Antifavicon është pak më ndryshe nga gjeneratorët e tjerë të ikonave në atë që nuk përdor aspak imazhe për të krijuar një favorizim. Përkundrazi, ajo gjeneron epërsi tërësisht përmes tekstit. Mjeti ka dy kuti teksti që mund t’i shkruani për të krijuar ikonën tuaj. Përveç kësaj, ju mund të rregulloni ngjyrat e tekstit dhe sfondin e tij. Megjithëse opsionet janë të kufizuara, ky gjenerator favicon falas është një zgjedhje e mirë për individët që nuk kanë aftësi të projektimit.

Vizitoni Antifavicon

10. RealFaviconGenerator.net

realfavicongenRealFaviconGenerator.net

RealFaviconGenerator është një mjet çuditërisht i fuqishëm në krahasim me gjeneratorët e tjerë të favicon. Me këtë mjet, ju jeni në gjendje të krijoni një favor të të gjitha platformave të mundshme. Plus, ju gjithashtu merrni mundësinë për të provuar vetë ikonën. Thjesht shkruani në faqen tuaj të internetit, klikoni në butonin “Kontrolloni Favicon” dhe kjo do t’ju japë reagime mbi favorit tuaj. Ju mund të kontrolloni se si duket favicon juaj në shfletues të ndryshëm ose në sistemin operativ dhe të rregulloni gjithçka që mungon.

Vizitoni RealFaviconGenerator.net

11. Favic-o-Matic

favicomaticFavic-o-Matic

Favic-o-Matic pretendon se është “gjeneratori i fundit i favicon” dhe e bën këtë duke siguruar dy mundësi të thjeshta. Vendosni imazhin tuaj dhe shndërrojeni atë në një skedar të vetëm .ICO ose krijoni një favorit për të gjitha platformat në dispozicion, përfshirë aplikacionet iOS dhe Android. Ju madje mund të personalizoni madhësinë, ngjyrën e sfondit dhe më shumë për favoritin tuaj në cilësimet e përparuara.

Vizitoni Favicomatic.com

12. Favikon

favikonFavikon

Keni nevojë për një gjenerator të thjeshtë favicon? Përgjigja juaj e Favikon. Ky gjenerator i thjeshtë i ikonave ju lejon të korrni dhe shkarkoni imazhin si një skedar .ICO. Përveç kësaj, nuk mund të bëni shumë me Favikon. Nëse keni nevojë të fshini një favor të thjeshtë, atëherë ky mjet falas është padyshim për ju.

Vizitoni Favikon

13. Faviconit

faviconitFaviconit

Faviconit është një mjet tjetër i lehtë për t’u përdorur për të krijuar një preferuar, ikona me prekje mollë, dhe gjithashtu header HTML për platforma dhe pajisje të shumta. Hapat janë mjaft të lehtë, thjesht ngarkoni imazhin tuaj dhe do të bëjnë pjesën tjetër. Ky gjenerator falas favicon gjithashtu e bën të lehtë të riemërtoni ikonën tuaj. Ju mund të klikoni në butonin “Advanced” për të hyrë në më shumë mundësi opsionesh.

Vizitoni Faviconit

14. Xiconeditor

xiconeditorXiconeditor

Dëshironi të krijoni ikonën tuaj nga e para? Xiconeditor është i shkëlqyeshëm nëse doni të krijoni një favikon që është plotësisht i bërë me porosi. Kjo faqe ka një mjet tip, mjet furçë, mjet lapsi, gomë, dhe më shumë për t’ju lejuar të krijoni një favikon me të vërtetë unik falas. Ju gjithashtu mund të importoni ikonën tuaj dhe ta korrni atë me mjetet në dispozicion dhe ta shikoni paraprakisht përpara se të shkarkoni favicon.

Vizitoni Xiconeditor

15. Faviconr

faviconrFaviconr

Faviconr mund të gjenerojë ikona duke përdorur skedarë JPG, GIF dhe PNG, të ngjashme me mjetet e tjera në këtë listë. Gjëja tjetër që mund të bëjë është të krijoni një favorit me një sfond transparent duke përdorur një skedar transparent GIF ose PNG të imazhit. Nuk ka asnjë mjet të disponueshëm me Faviconr që e bën krijimin e favikonave një aferë të drejtpërdrejtë me këtë mjet.

Vizitoni Faviconr.com

Përfundimi

Për të krijuar një favor të nuk duhet shumë përpjekje por patjetër që ndihmon. Të kesh favorizimin tuaj unik dhe personal, tregon se jeni serioz në lidhje me markën tuaj dhe faqen tuaj. Plus, këta gjeneratorë falas të favicon janë të lehtë për t’u përdorur dhe nuk është dëm për të provuar ato!

Nëse mendoni se na mungon diçka e shkëlqyeshme, mirë, vetëm na tregoni. Ne do të shtojmë në listë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map