10 Uebfaqe Weebly Që Do t’ju Bëni Wow Wow

Kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve të internetit, Weebly është padyshim një nga më të mirat për të filluar. Platforma fuqizon më shumë se 40 milion faqe në internet dhe nuk mund të gaboheni me këtë.


Pavarësisht nëse doni të ndërtoni një uebfaqe ose të krijoni një faqe të plotë në tregti elektronike, sistemi i tërheqjes dhe largimit nga Weebly e bën atë një platformë jashtëzakonisht të lehtë për të ndërtuar një faqe në internet të mrekullueshme.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë për atë që mund të merrni.

Doesfarë ofron Weebly?

Mimet nga: $ 8 / muaj
Planet: Fillestar, Pro, Biznes, Performanca

Test i shpejtësisë: Testi A / Uptime: 99,96%

PRO: Lehtë për t’u përdorur, e përshtatshme për newbies.

Weebly ofron modele 50+ në uebfaqe në depon e tyre (shiko këtu).Weebly ofron modele 50+ në uebfaqe në depon e tyre (shiko të gjitha modelet këtu).

Vizita Rishikimi Weebly Online

Në këtë artikull, ne do të ndajmë me ju faqet e internetit më të mira Weebly që ju sjellin frymëzim dhe motivim për të krijuar një tuajin.

Mos harroni thjesht fjalën tonë, shikoni këto 10 uebfaqe Weebly që janë dizajnuar në mënyrë të jashtëzakonshme duke përdorur temat dhe platformën e platformës.

Uebfaqet Weebly: Shembuj të siteve të e-commerce

1. Broset e kutive

Kutitë e kutiveKutitë e kutive

Krijimi i një siti vërtet të bukur të tregtisë elektronike është padyshim i mundur me Weebly dhe The Box Bros është një shembull i tillë. Faqja kryesore e tyre përdor një plan urbanistik të thjeshtë, por e popullon atë me fotografi të bukura të produkteve të tyre dhe një video në krye të faqes.

Shiriti i navigimit vendoset në krye, në mënyrë që vizitorët të mund të përdorin lehtësisht dyqanin e tyre në internet ose t’i kontaktojnë ata për më shumë informacion.

2. Indy Plush

Indy PlushIndy Plush

Indy Plush përdor një shabllon të rrjetit për të shfaqur plushat e tyre të dizajnuar në mënyrë të prerë. Vizitorët mund të hyjnë në të gjitha kategoritë e produkteve në faqen e parë ndërsa produktet e paraqitura renditen në stilin e rrjetit më poshtë. Indy Plush shmangi përdorimin e modeleve të ndërlikuara, në mënyrë që përdoruesit të mund t’i shohin produktet menjëherë.

Ju lehtë mund të rikrijoni dizajnin e Indy Plush me sistemin e tërheqjes dhe rënies së Weebly, i cili tregon se sa intuitiv është platforma e tyre.

Uebfaqet Weebly: Shembuj të Sitet e Udhëtimit

3. Pushimet në Casto

Pushime në CastoPushime në Casto

Casto Vacations është një agjenci luksoze e çmimeve të udhëtimit dhe e ngjashme me The Box Bros, ata shfrytëzuan platformën e përdorimit të lehtë të Weebly për të krijuar një sit mahnitës të udhëtimit. Vizitorët trajtohen në një video mahnitëse që është një përmbledhje e të gjitha destinacioneve që ofron kompania e udhëtimit.

Shkoni poshtë më tej dhe ju mund të shikoni shërbimet e tyre, postimin në blog, dhe më shumë, të paraqitura në një model të bukur të stilit të rrjetit.

4. Qytetet e mia C

C Qytetet e MiaC Qytetet e Mia

Duke u dhënë udhëtarëve një kontakt lokal për pushimet e tyre, Qytetet CY MY ofron udhëzues udhëtimesh të personalizuara me vendasit që janë intimë me personat dhe vendet e huaja të vendit. Vetë siti përdor një dizajn të pastër me të gjitha informacionet e disponueshme në faqen e parë.

Vizitorët mund të lëvizin poshtë për të parë shërbimet e tyre, vendet ku ata janë në dispozicion dhe madje edhe udhëzuesit e turneut vetë. Sshtë një uebfaqe e thjeshtë dhe në kërkim profesional që u arrit duke përdorur mjetet e projektimit të Weebly

Uebfaqet Weebly: Shembuj të Sajtit të Dizajnit dhe Krijuesve

5. Plug & Luaj

Dizajni i prizës & Playprizë & Luaj Dizajn

Agjensitë krijuese që dinë të përdorin modelin e fuqishëm të Weebly mund të rezultojnë në disa krijime mjaft mahnitëse. Agjensia e dizajnit në internet në Mbretërinë e Bashkuar Plug & Luaj patjetër që në modelin e tyre përdori vëmendjen e duhur për të krijuar një faqe që do të tërheqë vizitorët.

Faqja e tyre kryesore thekson portofolin e tyre për një numër të klientëve të tyre. Ata madje përfshinë një pjesë “Le të flasim” në fund për klientët e mundshëm që t’i arrijnë ata.

6. Faqe Tetëdhjetë

Faqe TetëdhjetëFaqe Tetëdhjetë

Faqja Eightyfour është një agjenci krijuese me një grua e udhëhequr nga Jag Nagra, i cili përdor modelin e shfaqjeve të Slideshow të Weebly për të shfaqur portofolin e saj dhe sensin e çuditshëm të artit. Rezultati është një sit me të vërtetë i bukur dhe unik, por edhe tërheqës.

Sajti përfiton nga elementë të shumëfishtë të projektimit, efekti lëvizës paralel dhe rrjetet e animuara. Do të tregojë se nëse bashkoni drejtim të shkëlqyeshëm të artit me shabllonet e Weebly, rezultati mund të jetë vërtet i mahnitshëm.

Uebfaqet Weebly: Shembuj të siteve të ushqimit dhe restoranteve

7. Kafe Mëngjesi Keke

Kafe Mëngjesi KekeKafe Mëngjesi Keke

Ngarkoni kafenë e mëngjesit të Keke dhe do të trajtoheni me një pamje të ofertave të tyre të shijshme. Përdorimi i trajtonit të tyre të mëngjesit (pancakes, ëmbëlsira, waffles, etj) (pasi sfondi mban fokusin në specialitetin e tyre.

Butonat e mediave sociale janë vendosur në fund, në mënyrë që të kontrolloni me lehtësi menunë e tyre të shijshme dhe t’i ndiqni ato në faqet e tyre të mediave sociale.

8. Tabela jonë

Tabela jonëTabela jonë

Një logo e shkëlqyeshme, një emër i shkëlqyeshëm i domain dhe imazhe të bukura me rez të lartë mund ta bëjnë faqen tuaj të internetit të duket absolutisht e lëmuar dhe profesionale. Tabela jonë kontrollon të gjitha kutitë kur e kanë bërë faqen e tyre dhe rezultati është një sit i mrekullueshëm që lidh fermerët dhe prodhuesit me komunitetet që duan produkte të freskëta dhe të shijshëm.

Dizajni i sheshtë i kohërave të vjetra i jep faqes një gjallëri të lezetshme, ndërsa ende është serioze dhe tërheqëse për vizitorët.

Uebfaqet Weebly: Shembuj të faqeve të blogut

9. Shalë dhe Suede

Shalë dhe SuedeShalë dhe Suede

Një faqe në internet nuk duhet të jetë super e ndërlikuar dhe e vështirë për tu bërë. Saddle dhe Suede tregojnë se me Weebly, ju mund të krijoni një blog të lëmuar që është i thjeshtë për tu lundruar dhe mahnitëse për tu parë. Coupleifti familjar Jonathan dhe Rachel filluan blogun si një vend për të ndarë në lidhje me gjërat për të cilat janë pasion.

10. Makina projekti

Makina projektiMakina projekti

Project Cars filloi si një blog i thjeshtë nga Mad Studios me qendër në Londër për të postuar azhurnime në lidhje me lojën garuese. Kur loja u bë e suksesshme, ata rindërtuan blogun plotësisht duke përdorur mjetet e Weebly për të krijuar një blog më të lëmuar dhe vizualisht mahnitës, ku tifozët mund të kontrollojnë për azhurnime ose të blejnë vetë lojën.

Blog tregon se mund të filloni me një blog themelor dhe “barebones” dhe ta evoluoni atë në diçka shumë më të lëmuar më vonë.

Më shumë shembuj të temave Weebly

Në përfundim

Hartimi i një siti ose një blog nga e para mund të jetë një përvojë marramendëse. Nuk ka pse të jetë me Weebly! Duke përdorur Weebly, ju mund të merrni pjesën e vështirë të modelimit të uebit nga ekuacioni dhe të përqendroheni në biznesin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për alternativa, këtu janë disa nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit që mund t’ju përshtaten.

Sidoqoftë, bazuar në faqet Weebly që ne kemi renditur më lart, mund të keni një faqe në kërkim mahnitëse në asnjë kohë!

Dëshironi të shihni më shumë shembuj të faqeve të internetit të ndërtuara në ndërtuesit e veçantë të faqeve të internetit? Ju mund të shikoni postimet tona në shembuj të faqes në internet Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map