10 Temat më të mira për blerje Dizajn që rritin konvertimin tuaj

Ky artikull u shkrua nga Lana Miro.


Keni nevojë për një dyqan në internet për të filluar shitjen sot? Jam i sigurt që tashmë keni dëgjuar për Shopify.

Shopify është platforma kryesore e-Commerce dhe krijuesi më i mirë i dyqaneve online që lejon sipërmarrësit të krijojnë dyqanet e tyre në internet ose biznesin që e lëshon. Shtë e lehtë për t’u përdorur në mënyrë që të krijoni dyqanin tuaj edhe nëse nuk keni përvojën e duhur. Pa dyshim, është një zgjidhje ideale për ata që duan të drejtojnë dyqanin e tyre në internet pa ndonjë vështirësi dhe kosto të lartë financiare.

Një nga avantazhet e Shopify është tepër e bukur e gatshme Bleni tema. Edhe pse ka rëndësi estetika, duhet të kuptoni qartë se faqja juaj në internet duhet të shesë një produkt. Pra, është e rëndësishme të marrësh një temë që është krijuar për të shitur.

A keni pasur ndonjëherë një shans për të parë një faqe në internet që ka një dizajn dhe funksionalitet të bukur, por në të njëjtën kohë nuk është burim i klientëve të rinj për kompaninë? Me fjalë të tjera, një nga treguesit kryesorë të performancës është konvertimi në uebfaqe.

Personalisht, do të lija ndonjë uebfaqe të tregtisë elektronike e cila ka:

 • Elemente të ndritshme, banderola të ndezura, butona të mëdhenj të ndritshëm;
 • Asnjë strukturë logjike, intuitive;
 • Përshkrimi i gabuar i produktit / disponueshmëria / çmimi;
 • Sistemi i ndërlikuar i regjistrimit;
 • Shpejtësia e ngadaltë e ngarkimit të një faqe në internet.

Dyqani juaj në internet është fytyra e markës tuaj. Ajo duhet t’i bëjë vizitorët tuaj të ndjehen se janë mysafirë të mirëpritur dhe të inkurajojnë të eksplorojnë produktet që ju ofroni.

Më poshtë, unë do të doja të ndaja 10 temat e mia të preferuara të Shopify për të rritur konvertimin. Për më tepër, kushtojini vëmendje disa këshillave të dobishme për dyqanin tuaj online që kam përfshirë nën secilën temë.

Rishikimi i 10 Temave më të mira për blerje Dizajn që rritin konvertimin tuaj

1. mbështjellës

Mbështjellëse – Tema e pastër e blerjeve të shumëfishtë të modës

Veshja e mbështjelljes është një shembull i shkëlqyeshëm i shitjes më të mirë Shopify temë me bluza. Cshtë punuar në mënyrë specifike për ata që prodhojnë dhe shesin bluza. Kjo temë kombinon dizajnin e bukur, navigimin miqësor ndaj përdoruesit dhe një numër elementësh të projektimit për të nxitur shitjet. Ju lehtë mund të personalizoni faqen tuaj me seksione të tilla të gatshme si banderola, lista koleksionesh, artikuj në blog, produkt i paraqitur, karusel produkti, buletin, etj. Përdorni mjetin e burimit Instagram për të tërhequr më shumë klientë. Ajo shfaq 6 ose 12 imazhet e fundit nga Instagram në lidhje me postimin.

Karakteristikat kryesore:

 • Dizajn 100% i përgjegjshëm
 • Efekt paralel
 • multilingual
 • Forma e Kontaktit
 • Kodimi i vlefshëm semantik

Sigurohuni që njerëzit të kuptojnë se si të lundrojnë në faqen tuaj dhe ku të gjeni produktet e duhura, kontaktet, faqen e porosive. Ndiqni këto parime të thjeshta:

 • Elementet e lundrimit duhet të jenë të dukshëm, vizitori nuk duhet të endet nëpër faqe duke kërkuar ato;
 • Tregoni gjithmonë përdoruesin ku është dhe si të kthehet në faqen e mëparshme;
 • Nëse keni një gamë të gjerë produktesh, është më mirë të shtoni filtra në mënyrë që klienti të mund të zgjedhë shpejt produktin e dëshiruar.

2. Shumëzoni

Temë me shumë qëllime – Dyqan në internet me shumë qëllime

Tema tjetër për të rritur konvertimin tuaj është Multifly, një dyqan me shumë qëllime në internet Shopify temë. Nuk ka nevojë të kufizoni imagjinatën tuaj – Shopify visual Builder është përfshirë për të marrë sa më shumë paraqitje të ndryshme që dëshironi. Tema vjen me 7 lëkurë të bukur për lloje të ndryshme biznesesh. Me tiparet dhe mjetet e shumëfishta, do të jeni në gjendje të rritni audiencën tuaj menjëherë. Për më tepër, mbështetja profesionale 24/7 dhe dokumentacioni i hollësishëm në internet janë në dispozicion për të përfituar sa më shumë nga tema.

Karakteristikat kryesore:

 • Shporta Ajax
 • PSD përfshirë
 • Pamje e shpejtë e produktit
 • Shtoje tek Preferencat Shtoje tek Lista e deshirave
 • Formular regjistrimi

Një formë regjistrimi është një alternativë e shkëlqyeshme për një rrëshqitës. Shtë më efikase ta vendosni këtë formë në krye të faqes, në mënyrë që të kurseni një përqindje të madhe të pajtimtarëve me email. Për më tepër, është më e lehtë për përdoruesit të gjejnë formularin pa lëvizur poshtë faqes dhe duke anashkaluar një sasi të madhe informacioni. Shënim, është e rëndësishme të mbani format e regjistrimit të thjeshtë dhe konciz. Format e gjata mund të jenë shpërqendruese dhe të padobishme. Ju gjithashtu mund të përfshini formularët e regjistrimit në faqen kryesore për të tërhequr vëmendjen e klientëve menjëherë pasi të vizitojnë uebfaqen tuaj.

3. Moda e Blerur

Temë e modës e blerjeve

Tema e Shopy është një zgjidhje premium Shopify me një përvojë perfekte të përdoruesit. Tema vjen me 13+ planifikime të bëra paraprakisht, 9 faqe renditje, 4 faqe galerish, MegaMenu, filtri Ajax, dhe veçori të tjera marramendëse. Krijimi i rrëshqitësve të përgjegjshëm dhe tërheqës të syve nuk ka qenë kurrë më e lehtë. Shtë një mënyrë absolutisht e re për të dhënë idetë tuaja. Tema është krijuar për shkak të tendencave të fundit të projektimit në internet për të drejtuar shitjet tuaja. Rregulloni modelin tuaj të internetit dhe mos harroni për ndonjë hapësirë ​​të lirë. Një imazh me ekran të gjerë, minimumi i tekstit dhe një thirrje për veprim janë të rëndësishme.

Shumë karakteristika:

 • Copa të pasura me Google
 • Dyqan në Instagram
 • faqet e blogut
 • RTL
 • Efekt paralel

Ka shumë kamare biznesi kur telefonata ka rëndësi. Prandaj, faqja pa informacionin e kontaktit mund të vendos dyshim në mendjen e klientëve tuaj të mundshëm. Jam i sigurt se nuk mund t’i besosh një biznesi që fsheh faqen e tij të kontaktit. Mos harroni për kontaktet e tjera si adresë dhe email. Nëse zyra juaj nuk është e lehtë për tu gjetur, vendosni një hartë ose foto të zonës përreth. Kjo siguron klientin tuaj që ju jeni një kompani e vërtetë dhe e besuar.

4. Simpleaf

Simpleaf – Dyqan i Kozmetikës Organike Shopify Theme

Nëse biznesi juaj ka të bëjë me kujdesin shëndetësor dhe produktet e bukurisë, Simpleaf është zgjedhja juaj e përsosur. Tema përmban një dizajn elegant dhe përfshin parulla të bukura që mund të përdorni për të shfaqur produktet tuaja më të njohura. , Klientët tuaj gjithashtu mund të shfletojnë me lehtësi të gjitha kategoritë dhe të filtrojnë produktet sipas çmimit, prodhuesit ose markës. Jam i sigurt, ju do të vlerësoni mundësitë dhe lirinë e personalizimit. Për më tepër, një pjesë e buletinit është në dispozicion për të ofruar produkte dhe promovime të reja për klientët tuaj përmes postës elektronike.

Karakteristikat kryesore:

 • Opsionet sociale
 • Multi-monedhës
 • Efekt paralel
 • Forma e kërkimit
 • Krijimi i blogut

Përveç imazheve me cilësi të lartë, dyqani juaj online duhet të sigurojë një përshkrim informues të produkteve. Para se të bëni një blerje, njerëzit pothuajse gjithmonë duan të dinë më shumë detaje në lidhje me produktin për të cilin interesohen. Dhe nëse përshkrimet janë shkruar mirë dhe duken të shkëlqyera vizualisht, vizitorët do të kenë më shumë të ngjarë të blejnë mallrat. Sidoqoftë, një përshkrim i madh nuk është gjithmonë një ide e mirë (më shumë fotografi dhe më pak tekst!). Prandaj, është më mirë të shfaqni vetëm një përshkrim të shkurtër së bashku me imazhe tërheqëse.

5. Bionika

Bionika – Dyqan i Kozmetikës Organike Shopify Theme

Bionika është një tjetër dyqan efektiv i produkteve kozmetike të Shopify. Ju mund ta rregulloni me lehtësi paraqitjen e çdo faqe duke përdorur redaktorin e faqeve Drag-n-Drop dhe të hartoni çdo detaj të faqes tuaj përmes panelit të administratorit. Përveç kësaj, tema është e gatshme për t’u përkthyer, e cila është ideale nëse përpiqeni të arrini një audiencë ndërkombëtare. Elementë dhe karakteristika të tilla të projektimit si opsionet e renditjes, abonimi i buletinit, markat, rrëshqitësi, dhe të tjerët do të jenë të dobishëm për të tërhequr më shumë klientë dhe drejtuar shitjet tuaja.

Karakteristikat kryesore:

 • Përputhshmëria ndër-shfletues
 • Krijimi i blogut
 • Harta e Google
 • Forma e kërkimit
 • Shpejtësia e shpejtë e ngarkimit

Koha dhe performanca e ngarkimit të faqes suaj të internetit janë jashtëzakonisht të rëndësishme. A keni dëgjuar që vonesa 1 sekondë në ngarkimin e sitit zvogëlon konvertimin me 7%, dhe nivelin e kënaqësisë së klientit – me 16%? Përdoruesit modernë po bëhen më pak të durueshëm. Pra, sigurohuni që faqja juaj e internetit të ngarkojë mjaft shpejt.

6. Vajza e modës

Vajza e modës – Dyqan i grave për veshje të gatshme për përdorim Theme Shopify

Nëse jeni duke kërkuar një uebfaqe të mirë strukturuar për dyqanin tuaj online të modës, tema Fashion Girl është një fitim i mirë. Klientët tuaj lehtë mund të shtojnë artikuj në karrocë dhe të vazhdojnë me arka, si dhe të zbulojnë se cilat produkte janë të reja ose në shitje. Gjithashtu, ju lehtë mund të ndryshoni tekstin falë integrimit të shkronjave të Google dhe të përmirësoni renditjen tuaj në motorët e kërkimit falë optimizimit të SEO. Tema është e thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur pa aftësi kodimi.

Karakteristikat kryesore:

 • Forma e Kontaktit
 • Shporta Ajax
 • Pamje e shpejtë e produktit
 • Karuseli i produktit
 • Skedat e mbledhjes

Imagjinoni që po kërkoni një faqe në internet dhe nuk dini ku të shikoni së pari. Për shembull, flamuri në të djathtë ju agjenton të merrni pjesë në fushatë, një dritare që shfaqet për t’u pajtuar në buletinin, dhe ekrani kryesor ju fton të shkoni në katalogun e koleksionit të ri. Vëmendja juaj fjalë për fjalë po copëtohet.

Mos e mbingarkoni vizitorin tuaj me thirrje të shumta për veprim (CTA). Le të ketë vetëm një CTA në një ekran për të siguruar që klienti juaj do të kryejë veprimin e nevojshëm.

7. BeStore

BeStore – Premium Fashion Shopify Theme

BeStore është një tjetër temë premium Shopify për të ndërtuar një faqe në internet shumë funksionale dhe tërheqëse të lidhura me modën. Tema është e optimizuar për ngarkim të shpejtë dhe përfshin 9+ planifikime premada, 3 faqe produktesh, shtesa premium dhe një panel të fuqishëm admin. Për më tepër, ju do të shijoni disa module premium të tilla si MegaMenu, lookbook, galeri, madhësi automatike për ndryshimin e imazhit, dhe shumë më tepër për t’ju ndihmuar të rritni shitjet. Në rast se shfaqen ndonjë problem, do të merrni ndihmë nga ekipi mbështetës 24/7.

Karakteristikat kryesore:

 • Paraqitja e përgjegjshme
 • Kornizë Bootstrap 3
 • RTL
 • Kërkimi Ajax
 • Wishlist

Sigurohuni që faqja juaj e internetit të jetë operative për audiencën premtuese me tablet dhe iPhone. Numri i blerjeve dhe transaksioneve të tjera të ngjashme të bëra nga përdoruesit e celularit vazhdon të rritet, dhe kjo prirje nuk mund të injorohet. Blerësit e mundshëm nuk kanë më nevojë të shpenzojnë kohë për lëvizje për të gjetur produktin e duhur në katalog dhe pastaj të përpiqen të gjejnë një buton të vogël për të vendosur një porosi. Një model i përgjegjshëm bën të mundur blerjen e produktit të dëshiruar sa më shpejt të jetë e mundur. Si rezultat, do të shihni rritjen e konvertimit, e cila është shumë e rëndësishme për çdo biznes.

8. Xhevahire muze

Tema e Përgjegjshme e Modës Muzikore të Bizhuterive

Njihuni me Muse, një temë Shopive me shumë qëllime të përgjegjshme. Tema ju ofron katër dyqane të gatshme për përdorim me funksionalitete të seksioneve. Pavarësisht se posedoni një dyqan bizhuterish, dyqan modash apo dyqan çanta, Muse është një zgjidhje e shkëlqyeshme për të promovuar biznesin tuaj. Ndër përfitimet kryesore janë dizajni 100% i përgjegjshëm, ndërruesi i ngjyrave të temave, pamja e shpejtë e produktit, karuseli i produktit dhe shumë më tepër. Për më tepër, ju do të jeni në gjendje të përdorni një veçori Lookbook, e cila është gjithashtu një mjet i shkëlqyeshëm i marketingut.

Karakteristikat kryesore:

 • Shkronjat Google
 • Multi-monedhës
 • Opsionet sociale
 • Kodi i vlefshëm semantik
 • Ushqimi në Instagram

Mos prisni që klienti të gjejë produktin e duhur – rekomandojeni menjëherë produktin. Sapo klienti juaj të vërejë që ndonjë produkt është i njohur, ai mund të jetë i interesuar për të dhe të bëjë një konvertim. Përndryshe, ju mund të tregoni se çfarë të tjerët shpesh shfletojnë dhe çfarë rekomandojnë nëse keni një sistem vlerësimi dhe feedback.

9. m.a.l.l.

m.a.l.l. – Theme Shopify Shopify Theme

Unë personalisht më pëlqen kjo temë e Shopify për të shitur veshje për burra dhe gra dhe pajisje shtesë. Shtë e thjeshtë, elegante dhe funksionale në të njëjtën kohë. Tema përmban një rrëshqitës të integruar, imazh me mbivendosje teksti, listë koleksionesh dhe module të kolonave të produktit. Me një pamje të shpejtë të produktit, do të keni mundësi të shfletoni me lehtësi produktet dhe madje të blini mallra të ngushtë ose të ngjashëm. Karakteristika e hartës zbatohet për të njoftuar klientët tuaj se ku ndodhet dyqani juaj fizik nëse keni.

Karakteristikat kryesore:

 • banners
 • PSD përfshirë
 • Paraqitja plotësisht e përgjegjshme
 • Krijimi i blogut
 • dokumentim

Mos harroni të përfshini informacione në lidhje me shpërndarjen e produkteve dhe kthimet. Këto dy parametra tregojnë besueshmërinë e kompanisë. Një nga shqetësimet më të njohura të blerësit është “happensfarë ndodh nëse produkti nuk i plotëson pritjet e mia?”. Bindni klientët se mund t’ju besohet. Specifikoni informacionin e mëposhtëm në faqen tuaj:

 • Me çfarë shërbimesh të dërgimit ju dërgoni mallrat me;
 • Metoda e dorëzimit: në një depo, në një derë, etj .;
 • Politika e kthimit me udhëzimet e hollësishme se si mallrat mund të këmbehen ose kthehen.

10. Pjeshkë e Victoria

Victoria’s Peach – Dhuratat e Frutave Shopify Temë

Tema e fundit e Shopify në listën time është një Peach Victoria e freskët dhe e ndritshme. Ushqimi është gjithmonë një ide e shkëlqyeshme, kështu që nëse biznesi juaj lidhet me një dyqan ushqimesh apo restoranti, kjo është zgjidhja juaj e shijshme. Ju mund të krijoni profesionalisht faqen tuaj të internetit me parulla tërheqëse, të ndryshoni ngjyrat, shkronjat dhe prejardhjet, të organizoni produktet tuaja në kategori, të krijoni karusel të produkteve, etj. Kjo është çështje minutash. Mendoni për navigimin e përshtatshëm dhe eksperimentoni me një modul MegaMenu të përfshirë.

Karakteristikat kryesore:

 • Bleroni ndërtuesin vizual
 • Pamje e shpejtë e produktit
 • Marka
 • Ndër-browser
 • Forma e Kontaktit

Procesi i thjeshtë i arka është shumë i rëndësishëm nëse dëshironi të nxisni konvertimin tuaj. Sa më shumë fusha që blerësi juaj i mundshëm duhet të plotësojë për të blerë, aq më të ulëta janë shanset që ai të përfundojë blerjen. Shmangni kërkimin e më shumë të dhënave sesa është e nevojshme për vendosjen e një porosie. Kërkoni një emër dhe email ose shtoni një mundësi për të hyrë përmes rrjeteve sociale. Klientët tuaj do të vlerësojnë procesin më të thjeshtë të mundshëm të arkëtimit.

përfundim

Navigacion i mirë, imazhe me cilësi të lartë, dizajn modern, përshkrime të mirëfillta të produkteve dhe produkteve të përafërta – këto janë të gjitha bazat e dyqanit tuaj online. Por kjo nuk është e gjitha për t’u marrë parasysh gjatë ndërtimit të një uebsajti të suksesshëm të e-Commerce.

Ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë dhjetëra elementëve të projektimit për të udhëhequr shitjet tuaja. Këto janë një formë porosie, integrim me rrjetet sociale, vlerësime të klientëve, vlerësime, ardhje të reja, oferta promovuese, komente, filtra dhe shumë më tepër.

Për të mos përmendur parimet e dizajnit të marketingut, të cilat përfshijnë një hierarki vizuale, thekse semantike, etj. Sigurohuni që do të vendosni jo vetëm për temën e Shopify të bukur, por edhe atë për të rritur konvertimin tuaj. Ndërsa cilësia e produkteve tuaja ka rëndësi, dizajni i dyqanit tuaj është gjëja e parë që shohin vizitorët tuaj. Bëni zgjedhjen e duhur të temës tuaj Shopify!

Lana Miro bie në dashuri me një dizajn të bukur në internet. Ajo i pëlqen të ndajë përvojën e saj dhe të eksplorojë diçka interesante. Ajo gjithashtu bashkëpunon me TemplateMonster. për të ndihmuar të gjithë të gjejnë zgjidhjet e tyre më të mira për projektet e tyre në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map