10+ Temat më të mira falas për WordPress 2020 (Temat e WooCommerce të përfshira)

Ky artikull u shkrua nga Lana Miro.


Nëse doni të dilni me një blog WordPress, të nxjerrë në pah një portofol personal, ose të përfaqësosh një dyqan në internet, duhet të krijosh një faqe në internet me cilësinë më të lartë. Sidoqoftë, nganjëherë ne jemi me të vërtetë të shkurtër për buxhetin dhe duhet të kërkojmë mënyra ose mënyra se si të kurseni para gjatë nisjes së një siti.

Zhvilluesit e uebit ngarkojnë shumë për një uebfaqe të gardianëve, disa modele të gatshme të faqes në internet kanë një etiketë mjaft të lartë çmimesh… Por pse të mos provoni shabllone falas të faqes në internet?

Zgjidhje të tilla ju lejojnë të njiheni me këtë ose atë proceset, motorët, sistemet dhe, në fund të ditës, të ndërtoni një sit interesant që do t’ju ndihmojë të përmirësoni të ardhurat. Të them më shumë, shabllone falas kanë pothuajse të njëjtin funksionalitet dhe një dizajn të shkëlqyeshëm, i cili ju jep një potencial për të krijuar një sit të mrekullueshëm.

A mund të përdor tema falas për WordPress për faqet e mia?

Për kohën më të gjatë, temat e lira shpesh janë shoqëruar me të qenit me cilësi të ulët dhe të padobishme. Ndërsa kjo është e vërtetë në disa raste, ne nuk mund të mohojmë faktin që miliona njerëz kanë përdorur tema falas të WordPress për të fuqizuar faqet e tyre.

Përse?

Sepse temat e lira janë jashtëzakonisht të lehta për t’u përdorur, të thjeshta dhe themelore, gjë që i bën ata një platformë perfekte për ata që nuk janë të njohur me kodimin ose fillestarin.

Por nuk janë të gjitha, disa shabllone falas të WordPress mund të ofrojnë një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit që është vizualisht tërheqëse dhe e thjeshtë për t’u përdorur. Për një përdorues normal të WordPress, një model premium mund të jetë shumë i komplikuar pasi ato priren të përfshijnë shumë karakteristika që mund të mos ju duhen për një uebfaqe të thjeshtë.

Disa pika më shumë se pse duhet të shkoni falas për temat e WordPress:

 • Është falas! Që do të thotë që nuk duhet të shpenzoni asgjë. Kjo është e shkëlqyeshme nëse jeni me një buxhet të ngushtë.
 • Jo të gjitha temat e lira janë të një cilësie të ulët. Ju rrallë do të gjeni një temë WordPress me kodim të dobët dhe të rrëmujshëm pasi çdo temë testohet me standardet WP & udhëzime.
 • Ekzistojnë një numër i ofruesve të temave të besuara. Krijuesit e temave me emra të mëdhenj si ThemeGrill, ThemeIsle dhe Monsters Theme janë të njohura për temat e tyre cilësore.
 • Një bandë e tyre janë freemium, i cili në thelb është një temë falas me një azhurnim premium. Kjo ju lejon të përmirësoheni në një temë premium me karakteristika dhe mbështetje më të mirë në çdo kohë.

Shënim: Para se të instaloni ndonjë temë të WordPress, këtu është lista e pritjeve më të mira në internet për biznesin e vogël që duhet të merrni parasysh.

Temat Popular WordPress me përgjegjësi falas

Këtu, ne kemi përgatitur për ju një listë të 10+ temave falas WordPress (Të përgjithshme, WooCommerce dhe Blog) që do t’ju ndihmojnë të dilni me një sit profesional, pavarësisht nga biznesi juaj. Këto tema janë të thjeshta për t’u përdorur dhe kanë një gamë të gjerë karakteristikash.

Pra, le të mos humbim kohë dhe të kontrollojmë secilën nga këto tema!

Temat më të mira falas për WordPress

Jen + Ben: Tema e WordPress për planifikuesin e dasmave

Jen + Ben - Dasma e projektuesit të WordPressDetaje | demonstrim

Jen + Ben është një temë me kod të pastër WordPress me një dizajn të pastër dhe elegant. Përkundër faktit se kjo temë është pa pagesë, ajo ka të gjitha modernet dhe duhet të ketë mjete dhe veçori për të krijuar një faqe të mrekullueshme dhe funksionale të lartë që konverton. Për më tepër, ajo u krijua nga drejtuesit e lartë të industrisë, e cila lejon klientët të shijojnë një dizajn të hijshëm dhe një funksionalitet të shkëlqyeshëm.

Travelop lite: Falas temës WordPress për blogun e udhëtimit

Travelop lite - Blog me foto të udhëtimit Tema WordPressDetaje | demonstrim

Dëshironi të ndani fotot tuaja të udhëtimit me audiencën? Nëse po, hidhni një vështrim më të afërt në këtë temë falas të WordPress që ju lejon të realizoni ëndrrat tuaja pa ndonjë buxhet. Ajo ka një proces instalimi dhe personalizimi të lehtë dhe intuitiv, kështu që, nuk ka asnjë nevojë të jesh programues.

PetInn: Tema plotësisht e përgjegjshme e WordPress për kafshët & bamirësi për kafshë shtëpiake

PetInn - Kafshë të Përgjegjshme & Pamje Bamirësie Pets Theme WordPressDetaje | demonstrim

Petlnn është një temë një-e-e-lloj WordPress që u zhvillua për agjensitë dhe organizatat bamirëse për kafshët shtëpiake. Ajo ka një pajtueshmëri ndër-shfletues, i cili lejon klientët të shohin sitin tuaj cilindo sistem kërkimi që ata përdorin. Për më tepër, mos ngurroni të ndani mendimet tuaja, histori marramendëse ose lajme kryesore në një blog të integruar.

Tema e zhvillimit të lojës pa temë WordPress

Theme Free Zhvillimi Theme WordPressDetaje | demonstrim

Tema është një mjet i përsosur për të përhapur një fjalë në lidhje me studion e zhvillimit tuaj të lojës! Ajo ka një dizajn të vëmendshëm dhe plotësisht të përgjegjshëm, blog të ngarkuar paraprakisht, dhe shumë karakteristika të tjera interesante që do t’ju ndihmojnë të dalloheni me një faqe interneti të shkëlqyeshme. pasurojeni audiencën me këtë temë falas të studios së zhvillimit të lojës WordPress.

Grafik: Arkitekti lite temë WordPress

Arkitekt Lite Temë Falas WordPressDetaje | demonstrim

Grafique është një arkitekt i lirë me WordPress theme që ju lejon të shfaqni portofolin e arkitektit tuaj në një mënyrë profesionale. Tema ka një proces të lehtë instalimi, i cili do t’ju ndihmojë të vazhdoni me temën në shkëlqimin e një syri dhe pa asnjë nervozë.

Adveland: Tërheqja në temë WordPress park

Temë WordPress Adveland Park AmusementDetaje | demonstrim

Adveland është një temë e ndritshme pa WordPress me një dizajn të shkëlqyeshëm dhe një numër të pasur të veçorive të klasit të lartë. Përputhshmëria e tij me kryqëzues do t’ju ndihmojë të dukeni se përfaqësojnë biznesin tuaj për të gjithë klientët pa marrë parasysh se çfarë shfletuesi përdorin. Për më tepër, klientët gjithmonë mund t’ju bëjnë një pyetje falë një forme kontakti.

Shaply: Një faqe pa temë WordPress

Shaply - Një faqe Theme WordPressdetalet |demonstrim

Shapely është një temë awesome WordPress me një dizajn të përshtatshëm për celular dhe retinë. Tema gjithashtu vjen me një dokumentacion miqësor ndaj përdoruesit dhe një proces të lehtë instalimi. Për ta bërë atë më të shkurtër, është një kënaqësi e pastër të punosh me këtë temë.

Temat Falas WooCommerce

Tema e lirë e dyqanit WooCommerce

Dyqani - Tema e WordPressdetalet | demonstrim

Storefront është një temë fleksibël WooCommerce që do të përfaqësojë dyqanin tuaj online nga ana më e mirë e mundshme. Ajo vjen me një bandë të tërë karakteristikash moderne që do t’ju ndihmojnë të ndërtoni një dyqan online të mrekullueshëm, i cili konverton.

Tema e WooCommerce Falas WooCommerce

Tema e WooCommerce FalasDetaje | demonstrim

Tema ka një dizajn miqësor me celular dhe një potencial të shkëlqyeshëm për ta bërë dyqanin tuaj online të ilaçeve një nga më të mirët në kamare. Për të thënë më shumë, falë kësaj teme WooCommerce ju mund të kurseni një shumë të fortë parash vetëm sepse është falas. Përkundër këtij fakti, ai ka një funksionalitet të shkëlqyeshëm dhe një dizajn tërheqës të syve.

temë eStore Falas WooCommerce

eStore - Tema falas e WordPress WooCommercedetalet | demonstrim

eStore është një temë e shkëlqyer falas WooCommerce që ju lejon të krijoni një dyqan online me funksionim të lartë. SEOshtë SEO e optimizuar, ka një përputhshmëri të kryqëzuesve, një bandë të tërë të pajisjeve me porosi dhe një numër mjetesh dhe veçorish të tjera. Mos hezitoni të kontrolloni demonstrimin e saj!

Tyche Free eCommerce temë

Tyche - Tema Falas Tregtisë së Tregtisëdetalet | demonstrim

Keni nevojë për një temë elegant për të promovuar dyqanin tuaj online? Kontrolloni këtë temë falas eCommerce që do t’ju bëjë përshtypje në një shikim. Këtu ju keni një rrëshqitës elegant në internet, dizajn tërheqës dhe shumë karakteristika të WooCommerce.

Tema e dyqanit të furnizimeve shtëpiake Tema WooCommerce (Premium)

Tema WooCommerce Pajisjet PetsDetaje | demonstrim

Po kërkoni një temë që do t’ju ndihmojë të dalloheni me dyqanet online të kafshëve shtëpiake? Shikoni këtë temë falas WooCommerce me një gamë të gjerë mjetesh WooCommerce. Nuk do t’ju marrë asnjë përpjekje për ta rregulluar atë deri në shijen dhe qëllimet tuaja.

Temat e Blogut Falas për WordPress

Tema e blog-ut pa WordPress me Cento

detalet | demonstrim

Nëse jeni duke kërkuar për një temë të pastër dhe të dizajnuar bukur WordPress në blog, Cenote mund të jetë ajo për ju. Ka topografi, ngjyra dhe opsione të ndryshme për të krijuar një blog unik marramendës. Kjo temë e përgjegjshme e krijuar u krijua me SEO në mendje, duke ju lejuar të krijoni çdo lloj bloge me lehtësi.

Tema e blog-ut pa WordPress të Amadeus

detalet | demonstrim

Amadeus është një temë falas WordPress e krijuar për blogerët dhe shkrimtarët. Ajo vjen me një menu të plotë për navigacion të thjeshtë dhe tipare të bëra me porosi, si imazhe me kokë paralelesh, pajisje vizatimesh me porosi, shkronja më të mira për bloget me ngjyra të plota, dhe të tjerët. Kjo temë e dizajnuar në mënyrë elegante e WordPress blog është 100% e përgjegjshme, SEO miqësore dhe përkthim i përgatitur.

Tema blog e WordPress ascendant falas

Ascendant - Tema WordPress me shumë qëllimedetalet | demonstrim

Ascendant është një temë e pastër me shumë qëllime WordPress që mund të përdoret më së miri për faqen e internetit të blogjeve dhe çdo lloj biznesi tjetër. Ju lehtë mund ta rregulloni atë deri në nevojat tuaja dhe të theksoni dizajnin me një zgjedhje të pasur të shkronjave të Google. Për të thënë më shumë, klientët mund të shijojnë faqen tuaj duke përdorur çdo pajisje dixhitale sepse Ascendant i përshtatet çdo madhësie të ekranit.

Përmbledhje: Temat Falas WordPress

Për ta përmbledhur, këto tema falas WordPress ju lejojnë të dalloheni me një faqe të shkëlqyeshme edhe pa ndonjë buxhet. Kështu, ju keni një zgjidhje profesionale me $ 0,00 për një vlerësim çmimesh. Nuk është mirë? Për të thënë më shumë, këto tema kanë një funksionalitet të mrekullueshëm që ju lejon të mahnitni audiencën.

Nga rruga, cila temë ju pëlqeu më shumë? Ose mbase e keni vetë kryesuesin tuaj midis WordPress falas & Temat e WooCommerce? Mos ngurroni të ndani mendimet tuaja në pjesën e komenteve më poshtë. Dhe rrini zgjuar për më shumë! Paç fat!

Lana Miro bie në dashuri me një dizajn të bukur në internet. Ajo i pëlqen të ndajë përvojën e saj dhe të eksplorojë diçka interesante. Ajo gjithashtu bashkëpunon me TemplateMonster. për të ndihmuar të gjithë të gjejnë zgjidhjet e tyre më të mira për projektet e tyre në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map