10 Shembuj Wix në Uebfaqe Ne Adhurojmë Absolutisht

Krijimi i një uebsajti tuaj mund të jetë i vështirë. Sidomos nëse nuk jeni tipi krijues. Fatmirësisht, krijuesit e faqeve të internetit si Wix ofron një seri modelesh që mund të përdorni për të krijuar disa dizajne mjaft spektakolare të faqes në internet.


Nëse jeni fillestar absolut kur bëhet fjalë për hartimin e një faqe në internet, mos u shqetësoni! Wix ka qindra shabllone të bukura për të zgjedhur nga dhe me pak punë. Do të ketë në faqen tuaj të internetit duke kërkuar super të lëmuar dhe profesional.

Doesfarë ofron Wix?

 • Mimet nga: 8,50 $ / muaj
 • Planet: Lidhu, Combo, Pafund, Tregëti elektronike, VIP
 • Testi ynë i shpejtësisë: Testi A / Uptime: 99,96%
 • PRO: Ndërtoni nga e para, redaktor i shkëlqyer në internet.

Wix-templatesEkzistojnë më shumë se 500 modele të gatshme Wix (shihni të gjitha shabllonet këtu).

Vizitë Vix Shqyrtimi Online

Sigurisht, nëse është frymëzim që po kërkoni, ne ju kemi të mbuluar! Ky postim vijon nga postimi im i mëparshëm në faqet e internetit në Weebly.

Ne kemi rrumbullakuar 10 nga shembujt më të mrekullueshëm të faqeve në internet Wix, të dizajnuara dhe të ndërtuara duke përdorur saktësisht mjetet e njëjta që keni.

Shënim: Ne kemi një udhëzues popullor se si të përdorim Wix, të zbuloni më shumë për të krijuar faqen tuaj të parë Wix.

Shikoni këto shembuj marramendës të faqeve të internetit reale të ndërtuara me Wix! tregoni një shoku

Uebfaqet ushqimore të ndërtuara me Wix

1. Shtatë kafe kafeje

Shembull Wix në uebfaqe - Shtatë Grams Cafféburimi: Shtatë Gram Kafe

Duke përdorur një faqe të gjerë me një faqe, Shtatë Grams Caffé tantalizon vizitorët me mallrat e tyre të pjekur në shtëpi dhe kafe artizanale në një foto të vetme gojës.

Duke përdorur një dizajn të thjeshtë dhe elegant në internet, Shtatë Grams Caffé vë ushqimin e tyre në ballë me rekomandimet, njoftimet në mediat sociale, kontaktet dhe galeritë e imazheve të vendosura disa lëvizje më poshtë.

2. Crustz

Uebfaqja e ushqimit e ndërtuar me Wix - Crustzburimi: Crustz

Kjo patisserie me bazë në Kuala Lumpur di se si të adresojë shijen tuaj me modelin e faqes së tyre të internetit. Sapo të ngarkoni faqen, do të përshëndeteni me një fotografi të dyqanit të tyre dhe radhitjes së pastave me lot në gojë..

Me një plan urbanistik që është i thjeshtë dhe i pastër, vizitorët mund të hyjnë lehtësisht në galerinë e tyre, informacionin e kontaktit, listën e pastave dhe më shumë me një menu të thjeshtë në krye.

Uebfaqe Ecommerce E Ndërtuar Me Wix

3. MAAPILIM

uebfaqe ecommerce e ndërtuar me Wix - MAAPILIMburimi: MAAPILIM

MAAPILIM ofron produkte të përpunuar me dorë të burrave që janë minimalist dhe elegant. Dyqani i tyre në internet i bën të njëjtën filozofi duke përdorur një imazh të thjeshtë që tregon produktet e tyre dhe një buton të vetëm “Shop Tani” që i bën vizitorët të kontrollojnë inventarin e tyre.

Menyja e dizajnit të pastër dhe pop-up do të thotë që vizitorët lehtë mund të gjejnë rrugën e tyre rreth sitit me pak telashe.

Uebfaqe të Portofolit të Ndërtuara me Wix

4. Linda Franzosi

Uebfaqe të portofolit të ndërtuara me wix - Linda Franzosiburimi: Linda Franzosi

Nëse po kërkoni të ndërtoni një sit të ngjashëm me rezyme ose të shfaqni portofolin tuaj, faqja Linda Franzosi tregon se si mund të krijoni një sit të bukur dhe profesional duke përdorur shabllone dhe mjete Wix.

Duke përdorur një plan urbanistik, paralajmëruesit mund të shikojnë aftësitë dhe kompetencat e saj, klientët me të cilët ka punuar, madje dhe portofolin e saj. Sajti tregon gjithashtu talentin e saj në menaxhimin e përmbajtjes dhe dizajnin vizual me një plan urbanistik që është vizualisht tërheqës, ndërsa është akoma i thjeshtë për tu lundruar.

5. Studiot Franceze Knot

Uebfaqja e dasmave e ndërtuar me Wix - French Knot Studiosburimi: Studiot Franceze Knot

French Knot Studios e di se si të tërheq vëmendjen tuaj me përdorimin e tij të zgjuar të ngjyrës dhe një shfaqje prezantuese, të mbushur me imazhe mahnitëse. Planifikuesi i ngjarjeve, dizajni i dasmave dhe studiot e stilimit vendosën në mënyrë strategjike butonat sociale në krye të faqes, në mënyrë që vizitorët të mund të shikojnë faqen e tyre në Instagram dhe Pinterest me një klik të vetëm.

Edhe faqja e tyre e portofolit është e strukturuar në atë mënyrë që jep detaje në lidhje me fotot nën tabelën e saj.

6. Muzika e kafshëve

Uebfaqja e Portofolit e ndërtuar me Wix - Music Animalburimi: Muzika e Kafshëve

Një nga faqet më mbresëlënëse të portofolit, Muzika e Kafshëve shkon të gjitha në dizajne të mrekullueshme me të gjithë faqen kryesore të përdorur si një vitrinë e madhe për pjesët e tyre të mëdha.

Me pothuajse çdo tekst përreth, vizitorët bombardohen me video, imazhe dhe më shumë, duke krijuar një faqe në internet që është vërtet unike për markën e tyre. Ata madje janë siguruar që të ngjisin butonat e mediave sociale në anët, në mënyrë që njerëzit të ndjekin faqen e tyre në çdo kohë.

7. Liam Rinat

Liam Rinatburimi: Liam Rinat

Shumë stilistë kanë përdorur modelin e Wix për të krijuar disa faqe mjaft mahnitëse dhe të bukura. Shtoni Liam Rinat në listë me një sit personal personal të dizajnuar që është i përshtatshëm i një “Visual Storyteller”.

Me vetëm tre butona për navigim, njerëzit mund të zgjedhin të kontrollojnë portofolin e tij, ta kontaktojnë atë ose të kthehen në faqen kryesore. Butonat minimale nënkuptojnë që përqendrimi i sitit është vetëm në Rinat dhe asgjë tjetër.

8. Sonja Van Duelmen

Sonja Van Duelmenburimi: Sonja Van Duelmen

Sonja Van Duelmen përdor faqen e saj për të dhënë një deklaratë dhe kjo deklaratë është: Unë jam një Drejtore Arti. E gjithë faqja e saj është vetëm një faqe e madhe e portofolit që tregon punën e saj të shkëlqyeshme duke përdorur stilet e ndryshme të modeleve të rrjetit, Ajaxit, muraturës, karuselit dhe rrëshqitësve.

Dizajni i zgjuar i uebit dhe përdorimi efektiv i efektit paralel bëjnë që faqja të ketë më shumë thellësi dhe hapësirë ​​sesa duket.

Uebfaqja e Dizajnit në internet e ndërtuar me Wix

9. Creative Owl Brown

Uebfaqja për krijimin e faqeve në internet e ndërtuar me Wix - Brown Owl Creativeburimi: Creative Owl Brown

Creative Owl Creative tregon se çfarë mund të bëni me Wix në duart e stilistëve të mrekullueshëm. Faqja në ekran të plotë tregon aftësitë e agjencisë së projektimit në internet për krijimin e modeleve krijuese të frymëzuara nga fontet dhe butonat retro.

Ata madje shtuan një detaj shtesë të ikonës së miut duke u ndryshuar në një tregues të ngjashëm me Windows 98 kur rri pezull mbi një seksion të klikueshëm.

Uebfaqet e fotografisë të ndërtuara me Wix

10. Hilary O’Leary

Uebfaqja e fotografisë ndërtohet me Wix - Hilary O’Learyburimi: Hilary O’Leary

Një fotograf me qendër në Afrikën e Jugut, Hilary O’Leary përfiton plotësisht nga modelet e modeleve të Wix për të krijuar një faqe në internet mahnitëse që tregon fotografitë e saj po aq mahnitëse të jetës së egër afrikane.

Duke përdorur efektin lëvizës paralel, ajo arrin të tërheq vëmendjen e vizitorit të saj me modele të thjeshta (por të bukura) së bashku me imazhet e saj të fuqishme të jetës së egër afrikane.

11. Pham Thai

Pham Thaiburimi: Pham Thai

Një shumë prej stilistëve kanë tendencë të dalin jashtë në dizajnin e tyre të internetit, por Thai Pham shkon krejtësisht e kundërt duke përdorur një Galeri të thjeshtë Wix Pro për të krijuar faqen e tij të internetit. Ai me zgjuarsi vë theksin te fotografitë e tij, gjë që tregon aftësinë e tij për të kapur momente të bukura.

Përsëri, kjo tregon se në duart e krijuesve të mirë, ju mund të krijoni faqe interneti mahnitëse në Wix me modelin më të thjeshtë.

Uebfaqe personale të Ndërtuara me Wix

12. Karlie Kloss

Uebfaqe personale e ndërtuar me Wix - Karlie Klossburimi: Karlie Kloss

Ju keni parë Karlie Kloss duke promovuar Wix shumë dhe është e lehtë të shihni pse. Uebfaqja e saj është një shembull i shkëlqyeshëm se sa të fuqishëm shabllonet dhe mjetet që Wix ka për të ofruar.

E krijuar plotësisht nga Kloss, faqja nxjerr në pah të gjitha detajet e rëndësishme me punën e saj të fundit të paraqitur në faqen kryesore, së bashku me butonat, projektet dhe fushatat e saj në mediat sociale, dhe Kode e saj me nismën Klossy.

13. Sergio Aguero

Sergio Agueroburimi: Sergio Aguero

Uebfaqja zyrtare e kampionit të Manchester Cityt, Sergio “Kun” Aguero është po aq i jashtëzakonshëm sa aftësitë e tij në futboll. Duke përdorur një shabllon mahnitëse Wix, faqja e internetit e Aguero u jep fansave të tij të gjithë informacionin që u nevojiten për superyllin e futbollit, i cili përfshin historinë e tij, statistikat dhe praninë e mediave sociale.

Plus, faqja e tij e internetit gjithashtu mund të shikohet në dy gjuhë, anglisht ose Espanŏl të tij të lindjes. Në këtë mënyrë, tifozët e tij nga Argjentina dhe nga mbarë bota mund të lexojnë përgatitjet e tij për Kupën e Botës ose Ligën e Kampionëve

Duke punuar me modele Wix

Një gjë e rëndësishme për tu marrë parasysh kur jeni duke përdorur modelin Wix është që ju nuk mund të ndryshoni një model të ri për një sit Wix që keni krijuar. Pasi të keni zgjedhur një model dhe të shtoni përmbajtje në të, nuk mund të ndryshoni në një model tjetër.

Nëse dëshironi të përdorni një model të ndryshëm, duhet të krijoni një sit të ri me shabllonin e ri. Pasi të krijohet faqja e re, duhet transferoni planin dhe domenin tuaj në sitin e krijuar rishtas. Nëse emri i domenit tuaj është i regjistruar me regjistruesit e domenit të palëve të treta, duhet të siguroheni që rekordi DNS të azhurnohet saktë në sitin e ri.

Pyetjet e bëra më shpesh në faqet e internetit Wix

Websitesfarë përdorin uebfaqet?

Wix fuqi për të gjitha llojet e faqeve të internetit në të gjithë botën duke filluar nga portofolet profesionale si Karlie Kloss te faqet e biznesit si Real Graphene USA. Wix është ndërtuesi i dytë më i popullarizuar i faqeve në botë sipas pjesës së tregut, me përdoruesit që menaxhojnë mbi 300,000 fusha.

Sa kushton Wix?

Mimet për Wix variojnë nga 4,50 $ / muaj në 24,50 $ / muaj për faqet e internetit standarde. Faqet e e-tregtisë kushtojnë më shumë dhe variojnë nga një ulët prej 17 $ / muaj në $ 35 / muaj. Planet e personalizuara janë gjithashtu në dispozicion sipas kërkesës.

Mësoni më shumë rreth planeve dhe çmimeve Wix.

Cilat janë disavantazhet e Wix?

Në varësi të nevojave tuaja, planet Wix mund të bëhen mjaft të shtrenjta me kalimin e kohës dhe ju jeni kryesisht të kufizuar në mbështetjen e burimeve vetëm nga ekosistemi Wix. Wix gjithashtu nuk lejon eksportimin e faqeve të internetit, kështu që transferimi në një host tjetër do të jetë i vështirë nëse vendosni të lëvizni në të ardhmen.

A është Wix më e mirë se WordPress?

Wix është një krijues i faqes në internet dhe WordPress është një sistem i menaxhimit të përmbajtjes. Wix është më e lehtë për t’u përdorur, por nuk ka potencialin afatgjatë të WordPress.

A posedon Wix përmbajtjen tuaj?

Wix nuk posedon përmbajtjen tuaj, por për shkak të dizajnit të pronarit, nuk lejon përdoruesit të eksportojnë faqet e tyre të internetit.

Duke përfunduar

Këto janë vetëm disa nga mijëra faqet e internetit të mrekullueshme dhe të krijuara profesionalisht Wix në egër. Sasia e çmendur e modeleve dhe modeleve që janë në dispozicion në Wix do të thotë që asnjë dy site nuk do të jetë e njëjtë.

Nëse ndiheni të frymëzuar nga dizajnet e mahnitshme të uebit, pse të mos filloni ta bëni atë tuaj sot?

* Përkthimi: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map